Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) tyavi válasza Flashget (#500) üzenetére


tyavi
csendes tag

Köszi

És a felirat kérdés?

(#502) Rokko77


Rokko77
csendes tag

Hali,

Hátha tud valaki segíteni: LG 42LD565-ös TVm van. Úgy általában minden OK, de olyan furcsa dolgot csinál hogyha a képen valami hosszabb folyamatos egyirányú mozgás van (mondjuk biliárdközvetítésnél gurul a golyó keresztben a képernyőn, scifiben megy az űrhajó szintén keresztül a képernyőn) akkor ez a mozgás teljesen szaggatott mintha valami rossz videójátékot néznék.... A forrás mindegy, tuner, divx usb-ről, számítógép, bármi.

Tapasztalt már valaki ilyesmit ?

Korán keltem, hol az arany?

(#503) BloodRay válasza Rokko77 (#502) üzenetére


BloodRay
veterán

Tru-motion bekapcsolva valamennyire? Ha mindenhogy csinálja egy szervizt megérhet a dolog. Nem szabadna neki ilyet művelnie. Sok 42LD565-öt láttam(egyik kedvenc készülékem), de egynél sem tapasztaltam ilyesmit.

(#498) tyavi -> Próbáltad a quick settings gombot filmlejátszás közben? Ott sincs semmi? Pénteken lesz csak időm ránézni ilyesmire sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#504) tyavi válasza BloodRay (#503) üzenetére


tyavi
csendes tag

Igen szerintem is ott kellene, de ami a feliratra vonatkozik az szürkén van, nem módosítható!
Mikor külön van az srt akkor ott módosítható.

(#505) lizakattila válasza Rokko77 (#502) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Én kb 1 hónapja "nyúzok" egy ilyen tv-t, de eddig nem tapasztaltam én sem semmi hasonlót.
Használtam pendrive-val, géppel hdmi-n, tv nézésre, de szerencsére sehol nem jött ilyen hiba elő.
Véleményem szerint is próbálj meg bűvészkedni egy kicsit a beállításokkal. Ha nem javul, akkor sajna szerintem is el kell gondolkozni a szervizen /garin.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#506) Rokko77 válasza lizakattila (#505) üzenetére


Rokko77
csendes tag

Köszi a választ (BloodRAY-nek is). Nekem is a TruMotion volt gyanús, de eddig nem sikerült azzal kikorrigálnom a dolgokat.

Üdv,

Korán keltem, hol az arany?

(#507) pmheros


pmheros
senior tag

üdv.,

nincs még teljesen kialakult kép bennem milyen TV -t szeretnék, de a 42" ,FullHD , mozgókép felbontás 1080 sor és a 100Hz alapkövetelmény.

Kinéztem LG -kből a LG 42LD565 és 42LD750 (200Hz) típusokat. Sajnos ez a gyártó elfelejti megadni hogy az 1080p -s készülékeinek mekkora a mozgókép felbontása. Erre a két típusra meg tudja mondani valaki ? gondolom a 100Hz -es LG 42LD565 csak 720, de a 42LD750 -ben reménykedem hogy megvan neki az 1080 -as mozgóképfelbontás

nem vagyok tökéletes

(#508) G.Ogre


G.Ogre
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy 26LD320-at, és mostanában felmerült itthon a pendrive-ról filmnézés. Viszont ennek a hátulján az USB csatlakozó alatt Service only felirat van, szóval buktam a dolgot? :F Vagy csak nagyon béna vagyok, és nem találok valami beállítást?

(#509) BloodRay válasza G.Ogre (#508) üzenetére


BloodRay
veterán

Csak szerviz menüben lehet bekapcsolni a szolgáltatást, gyárilag nem tudja a készülék.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#510) tibtibx


tibtibx
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és szeretnék egy kis segítséget kérni. A következő tv-k között gonolkodom:

LG 42ld 650 - jó ár
LG 42le5500 - 40e-rel drágább, de LED
LG 42lv5500 - 2011-es még nagyon drága, tehát várokozó állás
Samsung 40c650 - PRV bekapcsolható, de kisebb képátló

Az internet tv-t nem ismerem eléggé a döntés meghozatalához. A 2010-es LG-k vajon hány oldalt - you tube, picasa, stb. - tudnak előhozni, és fejlesztenek-e még rá, tehát ami kijön az új tévékre az ezen is megjelenik? Például a Port.hu van a 2011-eseken, de lesz, vagy van a 2010-esen is?

Valamint az úgynevezett "apps"-ok vannak a 2010-es tévéken is?

Ha valakinek van tapasztalata ezekkel, és a használhatósággal, gyorsasággal kapcsolatban az kérem ne tartsa magában!

Előre is köszönöm!

(#511) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok!
Szintén TV vásárlás előtt állok.A kiszemeltek:
22LD350
22LD320
Árban minimális a különbség.Nagyjából csak media box-al használnám.Szóval melyikre lenne érdemes beruházni?Persze bármilyen más termék is szóba kerülhethet hasonló árfekvésben.Előre is köszi.

(#512) BloodRay válasza tibtibx (#510) üzenetére


BloodRay
veterán

Én akkor az általad írottak közül maradnék az LD650-nél, vagy az LV5500-nál attól függően mennyire kellenek a netes extrák.
2010-es LG-ken ha jól emlékszem kb 8-10 "oldal"/widget van.
Nem vennék rá mérget, hogy már sok mindent fejlesztenek ezekre.
Port.hu szerintem csak az újakon lesz, a régieken nem, de azért majd rákérdezek.
App-ok nem lesznek a 2010-es modelleken, ez biztos.

(#511) XSiGma -> A kettő közül ebben a méretben szerintem teljesen mindegy melyiket választod.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#513) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
Érdemes most LD565, LD651 vagy LD750-et venni vagy inkább meg kéne várni az újabb modelleket? Tudni esetleg milyenek lesznek ezek utódjai, mibe lesznek jobbak?

(#514) benvolio válasza benvolio (#513) üzenetére


benvolio
őstag

Tárgytalan, mert elmentem nézelődni és egy hirtelen elhatározástól vezérelve megvettem az LD651-et. :P :DDD Amúgy eddig tetszik.

(#515) BloodRay válasza benvolio (#514) üzenetére


BloodRay
veterán

Képminőségre jó készüléket választottál szerintem. Az újakat meg majd megnézem alaposan.
A héten finomságokat fogok tesztelni valószínűleg... ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#516) tibtibx válasza benvolio (#514) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Szia Benvolio!

Le tudnád írni milyen oldalakat tud a Netcast behozni!
Ja, és miben különbözik az LD 650-től?

Köszi

(#517) benvolio válasza tibtibx (#516) üzenetére


benvolio
őstag

Üdv!
"AccuWeather, youtube, picasa"- ez a három jelenik meg ha rányomok.
Azt nem tudom miben különbözik a 650-től.

(#518) benvolio válasza BloodRay (#515) üzenetére


benvolio
őstag

Bizony jó a képminősége! :K Digi-kábellel nagyon király! A HD-ről nem is beszélek az gyönyörű. Az SD-t számomra meglepően szépen adja le. Tegnap este a Halálos iramban filmre azt hittem, hogy HD-ban adják, de 576i SD volt. TV csatorna és műsora válogatja milyen a kép egyébként rajta. A műsorok képe között is van különbség egy csatornán belül, legalábbis én úgy vettem észre. Nem számítottam rá, hogy ennyire jó lesz, mert a boltokba nem ilyennek láttam a TV-ket. Kezeli az NTFS külső vinyómat ami külön öröm. :C És ami még fontos volt nekem, hogy gyorsan reagál a TV a távirányítóra.
Szóval eddig ennyi. :R

(#519) tibtibx válasza benvolio (#518) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Nem próbáltad frissíteni a Netcast-ot?

(#520) benvolio válasza tibtibx (#519) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem nincs bekötve. :( Nem tudom kipróbálni se, mert ahhoz kéne router, csak mikor rányomtam a távra akkor jelezte ki a fenti hármat.

(#521) kovacs_t válasza BloodRay (#515) üzenetére


kovacs_t
csendes tag

Szia Bloodray

Légyszi segíts nekem dönteni. 82 cm-es TV lenne.
LG 32 LD 651 vagy Samsung LE32C530F1. Ugyanaz az ár.

A Samsung-nál 1 000 000-s kontrasztarányt ír, de ennek én nem hiszek, vagy nem tudom van-e valódi előnye az LG 150 000-es adatához képest. Meg ugye van ez a panel lutri is.

Én LG-re hajlanék.

Mit gondolsz?

Többiek, ha van véleményetek, szívesen venném.

Köszi

(#522) BloodRay válasza kovacs_t (#521) üzenetére


BloodRay
veterán

Szia!

LG LD650/651-es nem egy kategória a C530-al, annál sokkal komolyabb készülék.
Képminőségre is fényévekkel jobb. Hogy a jóval gyorsabb panelt ne is említsem...
Semmiképp nem venném a C530-ast, ebben biztos vagyok. Azt az 1milliós kontrasztot meg úgy oszd el 10-el minimum. Ratyi panele van egyébként még az 5-ös sorozatú Samsungoknak...

Na megyek is LW650S-t és PZ570-est tesztelgetni. :)

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#523) kovacs_t válasza BloodRay (#522) üzenetére


kovacs_t
csendes tag

Köszi, akkor megerősítettél a döntésemben.
Amúgy 650 és 651 között mi a különbség?

(#524) tibtibx válasza BloodRay (#522) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy mit jelent az a Time Machine Ready?

(#525) benvolio válasza kovacs_t (#521) üzenetére


benvolio
őstag

Egy nagy hiányossága van az LG-nek, hogy a DTS hangot nem kezeli. Engem pl. nem érdekel, annyi, hogy az mkv-s filmeket AC3 hanggal szerzem be.
Különbségnek annyit olvastam egy külföldi oldalról, hogy a 650 az 2,4ms válaszidejű és 70.000 kontrasztú a 651 pedig 2,2 és 80.000. Ha lehet neki hinni, mert egyébként több oldalon is /itt a magyar oldalak is/ a 650-re is a 2,2-80.000-t adják meg, de az LG oldalán a 2,4-70.000 szerepel. Azt nem tudom, hogy egyébként ennyi eltérés esetleg számít e valamit.

(#526) Navika75


Navika75
csendes tag

Tegnap felraktam a legújabb 3.3.26 fw-t, az ld550-esre.
Mintha megszűnt volna a hang elcsúszás probléma usb filmezésnél.Legalábbis már nem tapasztalom .Tesztanyag ugyanaz.

(#527) tibtibx válasza BloodRay (#522) üzenetére


tibtibx
csendes tag

Szia!
Tudnál abban segíteni, hogy minőségi különbség van-e az LD650 és LD750 között?
Mert úgy látom, hogy a 650-est jobban veszik.
köszi

(#528) Rent


Rent
senior tag

Hali! Tudnátok valami infót tolni az 55le5300-asról? Specifikációit már fejből vágom, mert kinéztem 1 hete, még pár hónap és összejön az ára. Szóval jó választás lenne? Megbízhatóság? Állítólag bővíthető 5 évre a 2-ről az LG-kre a gari. Ez igaz? Thx a válaszokat!

(#529) benvolio válasza Navika75 (#526) üzenetére


benvolio
őstag

Üdv!
Azt, hogy milyen fw van a TV-n, hogy lehet megnézni?

(#530) Lion-Heart


Lion-Heart
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy LG 32 LF2510-es típusú lcd tévé.
Van rajta fejhallgató kimenet,de én úgy szeretném hallgatni az adást,hogy a saját hangszórói mellet szóljon az én fejhallgatóm is (egyszerre) (hallás-sérült vagyok)
Van valakinek valamilyen ötlete?
Nem használok set-top-box-ot,csak a tévéről szeretném levenni a jelet!
Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#531) _András_


_András_
tag

Hello tv vásárlás előtt állok eddig 2-őt néztem az LG42LD565 és LG42LD750-est.
A kérdés az lenne hogy a kettő közt mi a különbség azt tudom hogy a 750-es 200Hz-es meg netes de ezen kívül?
Sokat ér hogy van a tv-nek net-elérése? Gondolom böngésző az álom ebben a kategóriában
Sokat ér hogy a 750-es 100Hz-el jobb?
Valamint hogy az 565-ös lejátsza a feliratot ha usb-n nézek filmet?
Mert a 750esnél írják de az 565-nél nem írják az lg oldalon

A válaszokat előre is köszi

(#532) Zé81 válasza Navika75 (#526) üzenetére


Zé81
csendes tag

Szia Navika75.
Érdeklődnék,hogy az Orosz oldalról töltötted le a firmware-t? Nekem egy LD465-m van és nálam is van szinkron csúszás.

(#533) Navika75 válasza benvolio (#529) üzenetére


Navika75
csendes tag

menü,piros gomb,termék és szolgáltatás info

(#534) Navika75 válasza Zé81 (#532) üzenetére


Navika75
csendes tag

Igen ,orosz hivatalos lg oldal

Már 2x frissítettem sikeresen,az pár hónappal ezelőtt megjelent 3.3.18-as is probléma nélkül felment

Nyilván azért mindenki saját felelősségre csinálja,biztos forrás.jó pen drive,ne legyen áramszünet....+ima:)Van aki nem meri,akkor forduljon az Lg-hez,azt tudom tanácsolni.

(#535) Navika75


Navika75
csendes tag

Egy dolog azonban még mindig zavar mkv esetében nem jeleniti meg a feliratot.Menüben megjelenik ,variálható,de nem jeleniti meg filmnézés közben.Mkv file név és feliratnév ua. mégsem vitte eddig egy fw sem eddig,remélem javitják majd ezt is.Divx ,avi-nal tökéletesen megy.

(#536) Zé81 válasza Navika75 (#535) üzenetére


Zé81
csendes tag

Leszedtem, eddig minden ok!Annyi van viszont, hogy a dvix oldalról letöltött full hd-s videóknál beszaggat és egy párszor lekapcsolta a vinyót! Utána kiír valamit az USB háttér lassú,vagy valami ilyesmit amit eddig nem tapasztaltam. A szervizet amúgy egyszer hívtam már a szinkron csúszással kapcsolatban,de szerintük a firmware frissítés nem jó! Szerintem a srác nem is értett a dologhoz. Köszi amúgy!

(#537) Navika75 válasza Zé81 (#536) üzenetére


Navika75
csendes tag

Nekem samu 320gb külső vinyo van ,nem tapasztaltam ezt a problémát amit irsz

(#538) masterminds válasza Zé81 (#536) üzenetére


masterminds
csendes tag

Szia,

Szerintem a táp volt kevés neki, amit egy darab usb-n keresztül kaphatott. Az eszköz gyorsabb működésre is képes, illetve valami általad is említett hasonló üzenetet szokott írni, mikor csak usb 1.0-ként működik az eszköz.
Jól sejtem, hogy 2.5'-os hdd-ről van szó? Ez esetben szerezned kellene egy olyan kábelt, aminek az egyik felén 2db usb csatlakozó található. Az egyikről plusz tápot kap a merevlemez ez esetben.

(Ennyi infóból ez csak egy tipp. :) )

(#539) Zé81 válasza masterminds (#538) üzenetére


Zé81
csendes tag

Szia!
Egy 3,5 WD 320GB winyóm van ,kap külön áramot is.Nem tom mi lehetett vele,mert ha a winyót indítottam el elsőnek és utána a tv-t akkor nem csinálta! Na mindegy teszt alatt van az egész.A szinkron viszont mintha nem csúszna!

(#540) masterminds válasza Zé81 (#539) üzenetére


masterminds
csendes tag

Értem. Azért mondtam, hogy csak tippelek. A jelenség/ok viszont általában ez szokott lenni a "nem külön tápos" 2,5'-os merevlemezeknél, de akkor nálad nem ez történt.

(#541) Navika75 válasza masterminds (#540) üzenetére


Navika75
csendes tag

2,5 " vinyom van ,soha nem volt vele ilyen problema,nincs külön tápja

(#542) masterminds válasza Navika75 (#541) üzenetére


masterminds
csendes tag

Nekem is, illetve pendrive. A vinyóval néha előfordult már, hogy film közben fogta magát és ledobta, kilépve a filmből. Plusz tápot adva neki, illetve pendrive-val még soha.

(#543) atkinson69


atkinson69
csendes tag

üdv mindenkinek!
segítséget szeretnék kérni van egy LG L2323T monitorom amihez nincs meg a media station nevezetű táp és egyebek ellátására szolgáló doboz a monitorból kijön egy dvi kábel ami kapcsolódna ebbe a dobozba és ezen keresztül lehetne elérni ezt azt,valaki tud e helyet ahol lehet kapni ilyen media stationt vagy kapcsolási rajz van e amivel lehetne csinálni olyat hogy lehessen használni.
köszönöm .

(#544) BloodRay


BloodRay
veterán

Ide is beírom ha valakit érdekelne: Az idei modellek az usb-s eszközről lejátszott videók hangját kiadják optikai kimeneten keresztül. Tesztelve.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#545) Peak


Peak
addikt

Üdv!
Egy akciós LG 47LD750 boldog tulajdonosa lettem és szeretnék érdeklődni, hogy tudja-e valaki, hogy melyek azok a beállitások, melyek a legszínhűbb képet eredményezik?
Azaz csinált-e valaki rá mérést, van-e helyes színprofil hozzá?

Köszönöm előre is!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#546) benvolio válasza BloodRay (#544) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem az LD651 is kiküldi az erősítőmre 5.1-be optikain keresztül a külső vinyóról játszott filmet, ha erre gondolsz.

(#547) BloodRay válasza benvolio (#546) üzenetére


BloodRay
veterán

Korábban erről olvastam pár problémát(hogy csak sztereo jelet adott ki), csak azért írtam. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#548) tibtibx


tibtibx
csendes tag

Szia Peak!

Le tudnád írni, hogy milyen Netcast tartalmak jönnek be az LD750-es LG-n.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#549) Peak válasza tibtibx (#548) üzenetére


Peak
addikt

Természetesen. Hétvégén lesz időm mókolni vele, és leírom, de azt mondhatom az első benyomások alapján, hogy nagyon jól döntöttem.
Avatar BluRay 200Hz -> vizuális orgazmus.
Egy pici aggódásra adott okot a talp és annak instabilitása. A 20 kilós szörnyet nem tartja stabilan, egy pici bökés is szép kilengéseket okoz... vagy... én tettem fel bénán a talpat, bár a 8 csavart géppel húztam be a helyére.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#550) tibtibx válasza Peak (#549) üzenetére


tibtibx
csendes tag

OK, alig várom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.