Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) Endor


Endor
csendes tag

Magyarországról elérhető valamelyik on-line videotéka az LG tv-kről? Pl. a német Maxdome és egy másik is megjelenik a NetCast-ban, ha az ország németre van állítva, de nem tudom, hogy működne-e az előfizetés.

(#902) Champipi


Champipi
senior tag

Az LG megint 5 év garanciás akciót hirdet, augusztus 1-től, de csak a méregdrága 260 - 300 000 Ft-os ráadásul 3D modellek kerülnek bele az akcióba.

Ráadásul valami trükközés is megy a garanciával, mert csak az első két év ami fullra le van fedve, a 3., 4., és 5., években csak korlátozottan érvényes a gari.

Erre az akcióra vártam, ezért halasztottam a vásárlást, de ahogy elovlastam, csak annyit modtam magamban, mint Jockey a Dallas paródiában: "Szarok a farmra bazzeg".

Inkább veszek egy olcsóbbat két év garival minthogy a lehúzós 3D vonatra felüljek.

[ Szerkesztve ]

(#903) szimszonos válasza Stamford (#882) üzenetére


szimszonos
őstag

Nem éri meg összehasonlításban nincs szebb képe a LE5300-nak és sokkal drágább de ezt Bloodray is megerősítheti ő már tesztelte mindkettőt.

(#904) BloodRay válasza Champipi (#902) üzenetére


BloodRay
veterán

"Normál" lcd-kre nem is tudom mikor volt utoljára 5 év garancia akció...
Hülyeségeket meg ne írjunk. Semmi trükközés nincs a garanciával. 5 év teljeskörű garanciáról van szó. Annyi a változás az évek múlásával, hogy az első két évben ingyen kiszállás, elvitel, visszahozás is benne van, a többiben meg kiszállás, helyben javítás ingyenes(egyéb esetben beviszed a szervizbe)...

(#903) szimszonos -> Nagyjából igaz, de a ledes nagyobb amit nézett. Plusz ki tudja mennyire fontos neki pl a fogyasztás, élettartam.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#905) Endor


Endor
csendes tag

Az openlgtv.org.ru egyik fóruma szerint az LD650, 750 stb (ún. Broadcom platformos) tv-ken egy spéci firmware frissítéssel akár webböngésző is működik. Próbálta már valaki? Ez szuper lenne. :D

(#906) BloodRay válasza Endor (#905) üzenetére


BloodRay
veterán

Mivel linux alapú a szoftvere minden lehetséges. Maximum a sebesség kérdéses. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#907) ZsZso válasza Endor (#905) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Állítólag LD750-en próbálták és elég lassú.

Ezen a custom firmware -en filózok én is, de ha 1-2-3 ezer forint összegért nem sikerül összeszedni a hozzá szükséges alkatrészeket (null modem soros kábel, soros - usb átalakító) akkor nem kínlódok vele, inkább beüzemelek a TV mellé egy média lejátszót 20 ropiért. Sajna eddig úgy tűnik nem fognak teljesülni a feltételek :S.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#908) Champipi válasza BloodRay (#904) üzenetére


Champipi
senior tag

Szerintem se irj hülyeséget! ;)

(#909) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Üdv!
Az LG26LD320 típusú HD-Ready LCD TV-ről szeretnék egy pár dolgot kérdezni, elsősorban attól, akinek van. Képminőség van olyan jó mint a 19LD320-é? Fogyasztása ténylegesen mennyi? Az oldalán tényleg van egy USB 2.0 csatlakozó, és így a TV lejátszik pendrive-ról filmet? A digitalplaza oldalán nézegettem, itt tényleg 2 év LG gyári teljeskörű garanciát adnak, és nem "szürke" garanciát, mint az Electrostore? Egy LG32LD320-nál mennyivel érződik kisebbnek?

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#910) Pyro05


Pyro05
tag

Hali!

Szeretnék a napokban tv-t vásárolni, és bevallom bonyolultabb dolog ez a "tv szakma", mint azt korábban gondoltam. Ami adott, hogy 32"-osnak kell lennie. Szóba jöhet sima LCD és LED megoldás is. Mindenképpen LG-t vagy esetleg Samsungot szeretnék vásárolni. Főként full hd filmeket szeretnék rajta nézni, és előszeretettel használnám a gépemhez kötve monitorként is ( így fontos lenne a tv input lagja is - remélem nem mondok butaságot - :P ). A keret nagyjából 100k-130k lenne.

Eddig az alábbi modelleket figyelgettem:

- LD650
- LD750
- LE5300
- LE5500

Ezek közül melyiket ajánljátok leginkább? Esetleg más LG (esetleg Samsung) alternatíva? Ezeknek a típusoknak mennyire magas az input lagja?

Köszi a segítséget, Dávid

War. War never changes.

(#911) BloodRay válasza Champipi (#908) üzenetére


BloodRay
veterán

Valószínűleg én írtam... :U

(#909) rmartin94 -> Képminőségre teljesen hasonló mint a 19"-os társa. Hátulján van usb csatlakozó és bekapcsolható rajta a médialejátszó. 32LD320-nál úgy 16cm-el tűnik kisebbnek átlóban. ;)

(#910) Pyro05 -> Input lagjuk nem magas, csak Tru motion-t ki kell kapcsolni ha ez a lényeg. Egyébként LD750 és az LE5500 a legjobb azok közül amit írtál, a kérdés csak, hogy ledet, vagy lcd-t szeretnél. Ha mindegy akkor LD650-t, 750-t jobban javaslom.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#912) ToBeY válasza benvolio (#900) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt a funkciót nem tudod,hogy merre találom a tv-be?

(#913) rmartin94 válasza BloodRay (#911) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Az LG19LD320-on lehet az USB-bemenetén keresztül filmet lejátszani? Ha igen, hogy? Mert nem tudtam átváltani USB-bemenetre. Valaki leírná részletesen a menetét? Egyébként köszi a 26LD320-ról a beszámolót.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#914) benvolio válasza ToBeY (#912) üzenetére


benvolio
őstag

"menü -> beállít -> digitális televízió beállítása" alatt.

(#915) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

LG LD tévére HDMI-n rákapcsolom a számítógépet és nincs hang valamiért.
Kép van szóval gondolom nem a HDMI-s rákapcsolásban van a hiba. Nvidia beállításoknál a HDMI hang engedélyezve van, de még sincs semmi. Más lejátszóval is próbáltam.
Számítógépen a CRT monitorjával a hang az alaplapról megy a spakerekhez, de a TV-nél valahogy a TV hangszóróira kéne rávezetni.

Live poor, die ritch.

(#916) eisento válasza gyáliSanyi (#915) üzenetére


eisento
addikt

nekem mig megvolt az asztali rakotottem a tv-re a gepemet igaz nekem ati kartya volt ott jobb klikkeltem es a windows hangkartyat at kellett rakni a hdmi-re es ugy volt hang az lcd tv-n

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#917) masterminds válasza gyáliSanyi (#915) üzenetére


masterminds
csendes tag

A vezérlőpult Hangok beállításai alatt, amikor a TV rá van dugva a számítógépre, a lejátszások fülön meg kell jelenjen egy LG TV kimenet is. Vagy itt állítod be alapértelmezett eszköznek, vagy az általad használt médialejátszó hangbeállításainál kell kiválasztani.

(Legalábbis Windows 7 alatt ez egy járható út.)

(#918) gyáliSanyi válasza masterminds (#917) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Erről a "lejátszások fülön" tudnál egy print sceen képet mutatni, hogy pontosan hol is van.

Live poor, die ritch.

(#919) ZsZso válasza gyáliSanyi (#918) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Windows 7nél a playback devices (így érhető el legegyszerűbben: jobb klikk jobb alsó sarokban a hangszóró ikonra) -nál nálunk a Speakerről át kellett tenni másra a default device -d, és működött (jobb klikk a másik device -on [pl. digital out]). Hátha...

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#920) masterminds válasza gyáliSanyi (#918) üzenetére


masterminds
csendes tag

Tessék pancsolni.

(#921) Champipi


Champipi
senior tag

Melyik a jobb?

47LD750 - 175 000 Ft?

vagy

47LE5300 - 185 00 Ft?

vagy bármi más 47" méretben?

(#922) ZsZso válasza Champipi (#921) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

no offense - #882 -ben kérdezték utoljára ha jól láttam :)

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#923) BloodRay válasza Champipi (#921) üzenetére


BloodRay
veterán

E kettő közül inkább a 750-est venném, hacsak nem törekszel nagyon a minél kisebb fogyasztásra. Meg valamivel nagyobb a led-es élettartama.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#924) eisento


eisento
addikt

Bloodray nem akarsz csinalni 42lk530-rol tesztet ? :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#925) Champipi


Champipi
senior tag

Nemrég kérdeztem egy összehasonlítást, de felmerült egy másik összevetés is, mi a véleményetek, melyik a jobb?

47LD750

vagy

47LK530

Az első magas kategóriás, de tavalyi, a másik meg alacsonyabb, de idei.

(#926) Button válasza Champipi (#925) üzenetére


Button
aktív tag

én eléjük álltam ahol ki voltak rakva és úgy döntöttem megéri a kevesebb pénz több szolgáltatásért :)
inkábbhogy nem nagyon fogsz már kapni 750-est..

(#927) Champipi válasza Button (#926) üzenetére


Champipi
senior tag

Kössz a véleményt, de nem lehet, hogy az új tud valamit amit a régi nem? Mondjuk az újban gyorsabb a "proci" és rá leeht rakni valami linux alapú hackelt oprendszert, ami a régebbin esetleg lassabb lenne? Vagy ebbe beraktak valami új trükköt, amit a régebbibe nem?

Mondjuk ha már úgyse lehet 750-et kapni, akkor elég könnyű lesz a döntés :)

[ Szerkesztve ]

(#928) BloodRay válasza eisento (#924) üzenetére


BloodRay
veterán

Lehet nemsokára megejtem. :)

(#925) Champipi -> Egyetértek Button-al. Azért a 750-es komolyabb, csak épp hiánycikk már nem kicsit. Az LK530 meg kiegyensúlyozott alap 100Hz-es készülék.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#929) szimszonos


szimszonos
őstag

Nálam megdőlt az az állítás amit sokan hangoztatnak hogy full hd-és lcd tévén az avi meg a dvd filmeket és az sd tévéadásokat gagyi minőségben adják vissza mint a hagyományos crt készülékek.Egy 3 éves LG divx-es dvd lejátszóval ami scart csatlakozóval van az LG 42LD550 tévémhez csatlakoztatva kifogástalan minőségben adja vissza még a 700mb terjedelmű hagyományos avi filmeket a br-rippet meg a dvd-t is.Igaz más beállítások kellenek hozzá a tévén mint az mkv és más hd minőségű tartalmak lejátszásához.Gondolok itt avi filmeknél,sd tartalomnál az élkiemelő,zajcsökkenő,din.zajcsökkentő,truemotion használatára és akkor sokan elcsodálkoznak majd hogy még is lehet egész korrekt minőséget kihozni.Előszőr beleestem én is abba a csapdába amibe szerintem sokan hogy belőttem hd filmekre a készüléket azután meg avi filmeknél jött a pofára esés hogy akadozik,pocsék képminőség pedig csak annyi hogy más beállításokat igényel.Előző tévém Sony 100hz-es 82cm-es Trinitron Wega crt volt és azon sem volt jobb a kép egyedül a hang de az nem csoda mert 2X40 W beépített hangszórója volt,ja és 70kg ennyi.

(#930) eisento válasza BloodRay (#928) üzenetére


eisento
addikt

igyekezz mert szeretnek rola egy atfogo tesztet olvasni :) kepekkel mindennel

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#931) BloodRay válasza eisento (#930) üzenetére


BloodRay
veterán

Hajjajj, annál lustább(elfoglaltabb :DDD ) vagyok, de majd azért próbálkozok.

(#929) szimszonos -> Jó beállításokkal teljesen élvezhető lehet egy normális minőségű sd anyag is. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#932) Mityu_76


Mityu_76
tag

a 42 lk530-nak az input lagjáról tud valaki valami infót? Ha nem nagy és pcvel összekötve jól mennek rajta az fps játékok, akkor lehet ez lesz a nyerő vétel számomra. "Eredetileg philips 5405 lett volna de mindenki panaszkodik, hogy 1-1 másodpercre időnként elsötétül a kép, főleg Ati kártyáknál"
Sajna külföldi oldalakon sem találtam infót az input laggal kapcsolatban.

"HONDACRX4EVER"

(#933) BloodRay válasza Mityu_76 (#932) üzenetére


BloodRay
veterán

Valószínűleg teljesen átlagos(a jobb lcd-k között) ~20-30ms-os rendes beállításokkal.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#934) Mityu_76 válasza BloodRay (#933) üzenetére


Mityu_76
tag

Tehát fps-re nem ajánlott.... :-(

"HONDACRX4EVER"

(#935) eisento válasza Mityu_76 (#934) üzenetére


eisento
addikt

egy atlagos lcd se led nem ajanlott fpsre....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#936) BloodRay válasza Mityu_76 (#934) üzenetére


BloodRay
veterán

FPS-re képcsöves monitort szoktak használni a profik. Ha meg nem vagy az olyan mindegy, nem ezen fog múlni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#937) Kzo válasza BloodRay (#936) üzenetére


Kzo
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem, tehát kinéztem a vélemények alapján egy LG 42LD550-es TV-t de az egyik webshop-ban olvastam, hogy kifutott termék... és az utódja a LG 42LK450.Erről tudnál vmi-t írni, hogy érdemes-e emellett maradni vagy inkább próbáljak felhajtani egy LG 42LD550-est ?

(#938) szimszonos


szimszonos
őstag

Hol lehet megnézni az LG LD550-ben hogy melyik firmware van fennt?Hogy kell frissíteni és honnan érdemes letölteni a legújabb frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

(#939) BloodRay válasza Kzo (#937) üzenetére


BloodRay
veterán

Az LD550 utódja az LK530, nem az LK450. Utóbbi 50Hz-es.
Árban az LD széria természetesen jobb.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#940) masterminds válasza szimszonos (#938) üzenetére


masterminds
csendes tag

TV bekapcs, távirányítón menü gomb, majd piros gomb (Ügyfélszolgálat) és ott válaszd ki a "Termék-/Szolgáltatási infó"-t.

Legfrissebb firmware-t pedig általában az orosz oldalról szoktam beszerezni hozzá.

(Ott a második menüpont: драйвера и ПО) :D

(#941) 197505 válasza masterminds (#940) üzenetére


197505
csendes tag

Az hogy lehet az orosz oldalon van fent új fw,a tv viszont nem mutat egyet sem?Ha van frissítés,akkor az nem mindenhová értendő?

(#942) kiskakas válasza 197505 (#941) üzenetére


kiskakas
senior tag

A tv miert mutatna? az 550 nem 'netes' darab, csak usb-rol lehet frissiteni.
Az europai supportok meg tobbnyire sz.rnak a support oldal frissitesre, az oroszok ebben mindig jok voltak (es a hackelt fw-k kesziteseben is:)

(#943) masterminds válasza kiskakas (#942) üzenetére


masterminds
csendes tag

Meg szerintem nekik is kevesebb dolguk van, hogy nem kötik az összes felhasználó orrára, hogy kijött egy új firmware. Mert gondolom azért az x% rosszul fog hozzá a frissítéshez, nem olvassa el, kikapcsolja a TV-t közben stb. :)

(#944) szimszonos


szimszonos
őstag

LD550-nél be lehet kapcsolni a lan szolgátatásokat?Az amerikai piacra szánt LD550-be alapból benne van az internetböngésző,filmlejátszás és 2 USB port van rajta.Nem értem hogy az Európába szánt LD550 miért van lebutítva.

(#945) BloodRay válasza szimszonos (#944) üzenetére


BloodRay
veterán

Mondjuk mert más modell, csak a nevük ugyan az...
Az európai 550 lan csatlakozóval sem rendelkezik...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#946) Endor válasza masterminds (#940) üzenetére


Endor
csendes tag

Látom, az orosz oldalon az én netes LD650-esemhez is van újabb firmware.
Kérdés, hogy az orosz LD650 tényleg ugyanaz a modell-e, és érdemes lenne-e pendrive-ról frissíteni, ha az automatikus netes kereséssel nem talál újabb verziót.
Érdekes, hogy más LG oldalakon nincs is Drivers and Software menüpont a netes tv-khez, csak az oroszoknál.

[ Szerkesztve ]

(#947) Button válasza kiskakas (#942) üzenetére


Button
aktív tag

amúgy a 750-es is azt mondja, hogy nincs elérhető frissítés
holott a 3.20.19 van fenn..

(#948) zso73


zso73
veterán

Sziasztok.
Ma vettem egy LG 32LD420-at. Elvileg elő lehet varázsolni a DivX lejátszós dolgokat.......
Ha valaki tud segíteni......Plííííz!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#949) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

sziasztok!
lehet nem ez a megfelelő topic,előre is előre is elnézést...a lényeg,hogy van egy LG lcd tv-m (42") és hdmi kábellel van össze kötve a számítógéppel...az lenne a probléma hogy nem teszi ki a TV-n a képet teljes képernyőre,jobb és bal oldalt,fent és lent van kb 5cm-es fekete csík...(full hd-ba van a kép,a winbe is így van beállítva...)
mi lehet a problem? az ati catalystba kell vmit beállítani esetleg? :U

(#950) Navika75 válasza WhiteWalker (#949) üzenetére


Navika75
csendes tag

overscan-t húzd le 0-ra

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.