Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lupus70


Lupus70
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Már hetek óta keresek érdemi tesztet vagy részletes hozzászólást LG LD550, LD650,LD750 stb. témában.( kevés sikerrel) Úgy tűnik valamiért Samsung tv-t tesztel és ajánl minden oldal.Értem én,hogy pl. a C650-nek van a legjobb feketéje, de ha jól tudom szín, mozgás, betekíntési szög és főleg ár tekintetében jobb az LG.Mivel karácsonyra TV-t szeretnék venni,kérek mindenkit akinek ilyen készülékekről véleménye,tapasztalata,javaslata van az ossza meg velünk. ( Ha már senkinek sem jutott eszébe egy SAMSUNG 46c650 vs. LG 47 ld 650 teszt, legalább mi segítsünk egymásnak.)

Köszönettel: Lupus

(#2) vibra válasza Lupus70 (#1) üzenetére


vibra
tag

Szia !

Örülök a kezdeményezésednek.Nekem 32LD550-em van és eddig meg vagyok vele elégedve.
Én is kerestem róla teszteket,leírásokat,de valóban nem sokat találni.

Bízom benne,hogy sok fórumtárs tud majd segíteni egymásnak a témában.

(#3) Lupus70


Lupus70
csendes tag

Amíg mások is rátalálnak a fórumra leírom,hogy jutottam el az LG 47LD650 típus kiválasztásáig.Eredetileg plazmát akartam(50PK550 185.700Ft),ár-érték arányban ez tűnt a legjobbnak. Aztán kezdődött a rémálom:
Minél többet olvastam a plazmáról,annál inkább rájöttem bármennyire is tetszik világos nappaliba ,déli tájolású ablakkal szemben ,teljesen le nem sötétíthető szobába nem ajánlják.Máshova meg nem tudom rakni.
Elkezdtem keresgélni az LCD-k közt a legjobb tv-t hasonló áron,de rá kellett döbbennem,hogy 46-47 coll hasonló áron nincs(legalább is 100 Hz-es). Eljutottam a Samu 46c650-hez(246e Ft) ami tetszik,de kicsit drága.Ugyan ez a helyzet Sony 46ex500-el (278e Ft).
Mivel 200e Ft körűl keresgélek,100 Hz-es,min.46-os tv-t, eljutottam a 47ld650-hez.Áruházban tetszik a képe,de 215e Ft nem kevés pénz érte, de ha találtam volna róla valami meggyőző tesztet könnyebb lenne a döntés. Mivel kevés az infóm inkább várok egy kicsit hátha írtok valami okosat (lehet kritika is,arra már rájöttem,hogy tökéletes tv nincs).
Valakinek el kell kezdeni.

(#4) breal11 válasza Lupus70 (#3) üzenetére


breal11
tag

Ha már 47ld650-ben gondolkozol, megkérdezhetem miért zártad ki az ld750-et? (200hz, és elviekben jobb panel van benne) Kb 10-15k-val drágább. Én is hasonló területen keresgélek karácsonyra. Viszont ha meg tudnál alkudni egy 42"-al, akkor ár alatt van jóval a 42ld550 (150k körül), vagy 2 kiló környékén LED-ben a 42le5300 (vagy 5500).

(#5) Lupus70 válasza breal11 (#4) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Mint írtam,50"-os plazmáról indultam és így már a 47-es is megalkuvás.Kisebbet nem szeretnék.Az LD 750 az LG csúcs lcd-je, nem zárkóznék el előle ha az a kevés ki tudja mennyire objektív teszt nem húzta volna le a feketéjét. Azt írták ,hogy gyengébb feketéje van, mint a 650- nek . Nálam okosabb emberek szerint a 200 Hz kamu,olyan nincs is csak villogtatják a háttérmegvilágítást.Bár én nagyon csodálkoznék, ha így lenne Ennek persze ellent mond az,hogy a mozgásmegjelenítését mindenki dícséri.Sajnos ezekről boltban lehetetlen meggyőződni, ezért jó lenne ha valaki leírná személyes tapasztalatait.
Várjuk az akciókat , az még segíthet a döntésben.

(#6) breal11 válasza Lupus70 (#5) üzenetére


breal11
tag

Értelek. Egyébként a 200hz mint olyan, valóban kamu. Egy kis számítógép számolja az adott pixelek környezetéből, hogy milyen tartozhat oda, így próbálják meg növelni a frissítési arányt. Egyesek kifejezetten zavarónak tartották, mások nem is látnak különbséget. Én személy szerint vagy 47ld650et veszek, vagy 42le5500-t (local dimmin power, bár kérdés hogy a led edge technológiával ez hogyan működik együtt - lásd LG led topic). Jó lenne valami akció ezen készülékekre, de amennyire látom inkább a 32-37"-os modelleket (valamint alap 42-eseket) árazzák le...

(#7) Lupus70 válasza breal11 (#6) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Jó kis móka ez a tv válsztás,de az a vicc az egészben ,hogy azonos árú készülékek között (állítólag)csak minimális különbségek vannak ezért nagyon mellé nyúlni nem lehet.Persze érthető,hogy mindenkit ver a víz,hogy a pénzéért a legjobbat kapja.Ezért is hagyom a samuC650-et,mert ahogy magam ismerem megőrülnék,ha nem a samu panelest kapnám. Sokan írják,hogy nincs panel lutri,de bizony van és van olyan angol teszt aki csak emiatt C650 helyett inkább a SonyEX500-at javasolja.Az LG TV-k ár-érték aránya a legjobb és sajnos ezt csak kevesen merik leírni,mert a samukat nagyon nyomják.A fórumokból ítélve az feltűnt,hogy az USA-ban más a helyzet,ott jobban megy az LG.Pedig ők aztán néznek TV-t eleget.Az igazsághoz ezért hozzátartozik,hogy ott versenyeznek a vásárlóért,nálunk meg a tudatlan vevőkre sózzák rá a tavalyi modelleket.Ott pl. a 47" feletti modellekhez ajándék BR lejátszót adnak .Szóval én a47 ld650-nél maradok, az EDGE LED nem győzött meg a Full Led megfizethetetlen,pedig az tetszene.Jó akciót mostanában nem láttam,bár az a tapasztalat,hogy ezek Januárban vannak,addig meg nem bírom ki. :O Ha láttok valamit,jelezzétek!
LG TV tapasztalatokat várom mindenkitöl :R

[ Szerkesztve ]

(#8) BloodRay


BloodRay
veterán

Most rohannom kell dolgozni, de ha valakinek kérdése lenne a témában szívesen segítek ha tudok. Majdnem az összes modellel napi kapcsolatban vagyok. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) breal11 válasza Lupus70 (#7) üzenetére


breal11
tag

Úgy látom egyszerre lesz ugyanolyan TV-nk. Én tegnap rendeltem meg a 47ld650et. Te honnan veszed?

(#10) Lupus70 válasza breal11 (#9) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Én a TVGURU-tól rendelnék , 214k és megbízható cég ,de még bizonytalan vagyok mi legyen,ugyanis most a digitall.hu-nál a sony 46ex500 csak 230k (bár nagyon gyanús ezen az áron) . Ez elgondolkodtatott,pedig csak a feketéje jobb,másban kevesebbet tud,mint a ld650-es, csak hát van itthon egy Sony trinitron ,ami hibátlanul működik 15 éve.
Kellene egy kis lökés LD650ügyben ,tapasztalatok,beszámolók nélkül nehéz a döntés.
Ha megkaptad a TV-t várjuk az első benyomásokat!

(#11) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Egy SOS kérdésem lenne, mert gyorsan kell döntenem.

Mi a különbség az LG 32LD420 és a 32LD450 között? Azt mondják a boltban, h semmi, és legálisan az LG-vel be tudják kapcsoltatni az USB-s DivX lejátszást.

1000x köszi!

(#12) Lupus70 válasza SZATA (#11) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Ha jól látom a 420-ason nincs USB csatlakozó.Amúgy egyformák.

(#13) BloodRay válasza SZATA (#11) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyel kevesebb HDMI csatlakozó van rajta ha jól emlékszem és gyárilag nincs engedélyezve a videólejátszás usb-n.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#14) SZATA válasza BloodRay (#13) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a választ!
Végül is a 32LD450 mellett döntöttem. Azon hány HDMI van? Alapból aktiválva van az USB videólejátszás? A leírásban csak jpg/mp3 szerepel.
Ha igen, milyen filmeket visz?

(#15) BloodRay válasza SZATA (#14) üzenetére


BloodRay
veterán

Azon ha jól emlékszem 3 darab hdmi van és nincs aktiválva azon sem a videólejátszás. De persze be lehet kapcsolni és akkor mindent visz amit a "nagyok". ;)
link

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#16) SZATA válasza BloodRay (#15) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a választ! Sajnos a linkelt honlap nem működik, már néztem előtte is. Tudsz helyette vmi mást?

(#17) Lupus70 válasza breal11 (#9) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Mikor jön meg a tévéd?

(#18) breal11 válasza Lupus70 (#17) üzenetére


breal11
tag

Ma azt mondták, hogy kedden... :O
Kíváncsi vagyok mi lesz a valódi átvétel dátuma....

[ Szerkesztve ]

(#19) breal11 válasza breal11 (#18) üzenetére


breal11
tag

Addig is eladó a régim: ;]
37LC51

(#20) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Én is az LG 32LD42-ról kérdeznék mégpedig azt, hogy akkor a tévé támogatja az mkv-s fájlformátumot is?
Ha nem akkor az azt jelenti, hogy hiába kötöm össze számítógéppel akkor nem tudja lejátszani vagy csak usb- ról nem tudja?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#21) BloodRay válasza pengegyerek (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

32LD420-ra gondolsz?
Ha számítógéppel összekötöd "bármit" tud gyakorlatilag. Monitorként fog funkcionálni.
USB-ről csak szervíz menü átállítás után fog működni. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#22) SZATA válasza BloodRay (#21) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!

Tudnál mondani egy másik linket az lgusb.wikispaces.com helyett, mert az nem műxik

Köszi!

(#23) pengegyerek válasza BloodRay (#21) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Szia.
Igen 32LD420- ra gondoltam. És szép képet ad ha mondjuk rtl vagy tv2- t nézek rajta? Mert gondolom az áráért a Full HD- s tartalmakkal nincs gond.
Köszi az infókat:)

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#24) BloodRay válasza pengegyerek (#23) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha analóg adásra gondolsz az olyan lesz mint a legtöbb fullhd tv-n. Tűrhető. Nem rossz a tunere ha erre gondolsz.

(#22) SZATA -> Most így helyből én sem tudok másik helyet. Ezt használtam. Most szűnhetett meg a héten, mert múlt héten még majdnem mindent leírtam róla hál istennek. :)
Google-n keress rá, hogy lg usb hack, vagy hogy lg service menu.
Igazából csak egy univerzális távirányító kell amivel be lehet lépni a service menu-be és ott át kell állítani egy értéket(bármikor vissza lehet állítani). Nevezetesen a Tool Options 3-ban a DivX-et kell az idei LG-ken 0-ról 1-re állítani és kész. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) breal11 válasza BloodRay (#24) üzenetére


breal11
tag

Bloodray: 47LD650/750 esetén ha 20k a különbség, akkor megéri a 750es? (tudom 200hz a különbség, de panelben esetleg vmi? tényleg jobb a feketéje a 650nek?) Nincs raktárban 650es... :O

(#26) pengegyerek válasza BloodRay (#24) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Köszi. :R

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#27) Lupus70 válasza breal11 (#25) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Én ma érdeklődtem a TVGURU-nál 47 ld 650 ügyben.Azt mondta ,ha ma megrendelném ,holnapra itt lenne a futár.

(#28) breal11 válasza Lupus70 (#27) üzenetére


breal11
tag

Az elég zsírosan hangzik. És nem teszed? Ha lenne vmi pozitív tapasztalat a TV guruval lehet átmennék oda. Félek a pixelhibától a futározás esetén... :O

(#29) Lupus70 válasza breal11 (#28) üzenetére


Lupus70
csendes tag

A héten mindenképpen lépnem kell ,de én meg a tévédre vártam. :D
Ha valami gond van, a kézhezvételtől számított 8 munkanapon belül indoklás nélkül viszaküldheted,max a futárt lehet bukni.Viszont addig leteszteled ,hogy tényleg tetszik-e.

(#30) breal11 válasza Lupus70 (#29) üzenetére


breal11
tag

Jól hangzik. Rám ne várj, mert leghamarabb szombatra lesz meg a 650es (nem kell 750-es). Kinézetre sem olyan szép a 750es, mert van rajta egy ilyen rózsaszínes csík az alján.
Így lehet én is berendelem a Gurutól, gondolom 2 év LG gari...

(#31) breal11 válasza Lupus70 (#29) üzenetére


breal11
tag

Hívtam a TVgurut, már ott sincs... :O

(#32) BloodRay


BloodRay
veterán

750-es mindenesetre nem roszabb szerintem mint a 650. :)
És ha jól emlékszem ki lehet kapcsolni a világító csíkokat az alján a tv-nek. Ahogy a 650-nél is a kisebb méretűt. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#33) heurisztika


heurisztika
csendes tag

Hali! Nekem 42 Ld 550 van Tökéletesen meg vagyok vele elégedve! Fully 8-al okosítottam,de még így sem játszik le mindent.Pl: kodek: H264 Mpeg_4 avc felbontás 1280x544.Vagy Pl:Mpeg-4 Xvid Felbontás:720x304 Kinek milyen tapasztalata van?

[ Szerkesztve ]

(#34) breal11


breal11
tag

Megrendeltem az LG 47LD751-es modellt, szombaton veszem át. Állítólag annyi a különbség a 750estől hogy nem rózsaszín, hanem szürke az alsó design csík rajta... :C

(#35) Lupus70 válasza breal11 (#31) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Hát ez cumi. :(

(#36) breal11 válasza Lupus70 (#35) üzenetére


breal11
tag

Miért is? Nekem külön tetszik, hogy nem rózsaszín, hanem füst színű. Vagy az a cumi, hogy szombatra lesz itt? :F

(#37) breal11 válasza breal11 (#36) üzenetére


breal11
tag

Valaki nem tudja mi a különbség az LD650 és LD690 között? Azon kívül hogy a 690-es az angol piacra készült? :U

(#38) Lupus70 válasza breal11 (#36) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Az a cumi,hogy a GURU-nál nincs már 650-es.
Amúgy a füst színű díszítés egyértelműen szebb a rózsaszínnél. :K

(#39) breal11 válasza Lupus70 (#38) üzenetére


breal11
tag

Megvan az LD750, rohadtjó. Nem tetszett a füst/barna színű dísz. Ez a rózsaszín/piros pedig mostmár kifejezetten tetszik! Nagyon durván jó a TV, de még csak ismerkedünk. :U

(#40) Lupus70 válasza breal11 (#39) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Gratula!!! :C
Te vagy minden reményem,ne fogd vissza magad írj le minden tapasztalatot.Gondolom ma este nincs alvás!?Látod a sok LG tulajdonos nem nagyon írogat topikba,inkább nézik elégedetten a tévéjüket.
Egyébként hol sikerült megcsípni?

(#41) breal11 válasza Lupus70 (#40) üzenetére


breal11
tag

Ittveddmeg-en, volt egy utolsó darab. 1 órát töltöttem az üzletben, mert nem lehetett kipróbálni...Végül úgy voltam vele, hogy csak nem lesz rajta pixelhiba...nem kerestem rajta, és nem is láttam eddig. Van rajta optikai kimenet, ami nagyon tetszik, egyből tudom kötni a házimozira, bár nem értem miért kell optikaival meg hdmi-vel is, de faszányos. Gyönyörű és óriási képe van! Az alsó design csík is nagyon nagyon tetszik! Igényes a cucc, érezni rajta, hogy felső kategóriás tévé (lásd pl kábelelvezető a hátán és stb stb, sok ilyen apróság). Menüje nagyon tetszik, 200hz már szerintem picit sok, de ps3 esetén pl jó lehet. Még tapasztalgatok, ha van kérdés szívesen válaszolok.

(#42) Lupus70 válasza breal11 (#41) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Szerintem optikain csak hangot visz át.

(#43) breal11 válasza Lupus70 (#42) üzenetére


breal11
tag

Azt vágom :))

(#44) #09634560 válasza breal11 (#41) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Van rajta optikai kimenet, ami nagyon tetszik, egyből tudom kötni a házimozira, bár nem értem miért kell optikaival meg hdmi-vel is"
Ennek nem nehéz a magyarázata: HDMI-ről hangot tévéről visszanyerni ugyanis csak akkor tudsz,ha a képet küldő házimozi képes a HDMI 1.4a platformra ami tartalmazza ezt a funkciót (ARC). De mivel ez nem régi fejlesztés, így nagy többségben vannak a "nem 1.4a képes" erősitők. Azoknak van kirakva az optikai.

(#45) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Nekem egy LG 32LH2000 -s típusú TV-m van.Azt szeretném megtudni,hogy lehet-e frissíteni a szoftverjét és hogyan?Van-e olyan megoldás,hogy a benne lévő USB bemeneten tudjak lejátszani filmet is?

Előre köszönöm a válaszokat.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#46) breal11 válasza atti1848 (#45) üzenetére


breal11
tag

Erről jut eszembe, hogy az internetkapcsolatnak köszönhetően, csatlakozás után, egyből jelzett, hogy van szoftverfrissítés, és meg is csinálta! :C

(#47) atti1848 válasza breal11 (#46) üzenetére


atti1848
senior tag

és hogy csatlakoztassam az internetre a TV-t?Ezen is van optika bemenet,de én ahoz nem nagyon értek. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#48) breal11 válasza atti1848 (#47) üzenetére


breal11
tag

A Te tv-den nincs ethernet csatlakozó (internet) így ez a megoldás számodra nem elérhető. Optikai csak hangot képes vinni, adatot sajnos nem.

(#49) atti1848 válasza breal11 (#48) üzenetére


atti1848
senior tag

de van rajta usb bemenet amihez a könyvben az volt írva,hogy valami rendszerhez van.Akkor ezt a tv-t nem lehet fríssiteni?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#50) breal11 válasza atti1848 (#49) üzenetére


breal11
tag

Sajnos nem tudom hogyan lehet frissíteni a modelled. Google: "lh2000 software update".
Viszont találtam 1 pixelhibát a TV-n, bár keresővel. Középen nagyon lent. Csak fehéren látszik, és 1 méteres távolságból, de mivel 4ről nézem a TV-t pont leszarom :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD tv (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.