Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) olasz69 válasza flashouse (#2398) üzenetére


olasz69
senior tag

köszi az infót! Remélem bekerül az összefoglalóba! :R
Már nem vagy újonc! :Y

(#2399) ricsip Teljesen ,jogos,máshol is így működnek a topikok!
+1

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2402) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Videó lejátszási problémái vannak valakinek? Próbáltam Mx playert és vlc-t is. Random mód, van, hogy elindítja az adott filmet, van, hogy nem... Olyankor kilépek a menübe, bezárok mindent de ismételten nem indul csak újraindítás után.... Köszi a tippeket.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#2403) flashouse válasza Ti Bo (#2402) üzenetére


flashouse
csendes tag

Szerintem az ota frissités vágja haza a rendszer stabilitását. Én 3x frissitettem róla és az utolsó kinyirta.Mire elértem 442 01 29ig arra voltak már gondok.. lassú is volt merült, fagyott pedig nem volt rajta semmi ami teleszemetelte volna... Így visszaraktam az utolsó elötti romot a 01 27-est flashtoolal és azóta stabil,megy minden. Egy teljes újrahúzás mindenképp jót tesz. Clean installal a 29es rom is jó lehet. Esetleg mx playerben állitsd át hw decoder-ről sw-re ha még nem próbáltad.

(#2404) laskr99


laskr99
addikt

Nekem is újra kéne rakni mert egy fájl el van rontva benne ami miatt 1-2 játék adat fájlja sd kártyáról nem indítható mert nem kapcsolja.Valaki el tudja nekem küldeni a flashtoolos mentett hibátlan romot?

(#2405) ricsip válasza flashouse (#2400) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem is volt ez a 20%-ról 5%-ra leesik 3 perc alatt dolog. 100-ról 20-ra 7 óra folyamatos videólejátszás alatt esett le, szóval összességében a teljes üzemidő jó volt, csak a kijelzés volt megtévesztő így. Még nem csináltam vele semmit, mert nincs nálam már az eszköz, de visszakérem és megcsinálom rajta ezt a kalibrálást és kiderült h. segít-e rajta.

-

(#2406) flashouse válasza laskr99 (#2404) üzenetére


flashouse
csendes tag

[A3500FL_A442_01_29_150326_ROW.rar]

[A3500FL_A442_01_27_141127_ROW.rar]

Benne van a packban a flashtools meg a driverek is. Van hozzá youtube how to video is :)

[ Szerkesztve ]

(#2407) laskr99 válasza flashouse (#2406) üzenetére


laskr99
addikt

Köszi sokat segítettél.Majd lementem az adatokat ha géphez jutok és felrakom.

(#2408) Redchucky válasza flashouse (#2398) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi, kipróbálom én is.

(#2409) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen készülékünk, ami a következő hibát produkálja: teljesen véletlenszerűen kikapcsol néha. Ilyenkor bekapcsolni sem lehet, csak ha töltőre tesszük. Ha fel is van töltve, akkor sem lehet bekapcsolni, csak töltővel. Hard reset megvolt, utána is fennáll a probléma. Akksi problémája lehet? :F

Üdv: Z

(#2410) olasz69 válasza flashouse (#2406) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia!
4.2.2 nincs valakinek?

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2411) ricsip válasza flashouse (#2398) üzenetére


ricsip
addikt

Erről amúgy tudsz forrást adni hol találtad? Behoztam a menüt (itt hagy dünnyögjek kicsit: elég gáz h. egy hazai piacra szánt eszközben így csájna nyelven hagyták benne ezt a diag módot nade mindegy.. ez a trágya színvonal az ára h. boldog boldogtalan csóró is tud tabletszámítógépet venni relatíve fillérekért a 21. században).

Naszóval megnyomtam a power gombot, kiírt mindenféle predátor-nyelven írt kriksz-krakszot, 1-2x pittyegett is, de kb. 20 mp alatt végztett. Akkor ez ennyi, innentől már jó lesz v. mégis mire számítson az ember jó / rossz kimenetel esetén?

[ Szerkesztve ]

-

(#2412) csabi63


csabi63
senior tag

Csak nekem van ekkora mákom, hogy kb. nulla problémám van ezzel a kis vacakkal? 13 hónapos, naponta használom, de direkt sem tudnék rosszat mondani róla. Tudtam mire számítsak mikor vettem, és azt ugyanúgy hozza most is.

(#2413) SafE84 válasza csabi63 (#2412) üzenetére


SafE84
tag

Nem csak neked. Nekem sincs semmilyen problémám vele. Arra használom, amire kitalálták. Sőőőt, jobban mondva nem is én és nem úgy amire kitalálták. Egy 4.5 és egy 2.5 éves gyerkőc tapossa (főleg a 2.5) amíg le nem merül. Nem kíméli, miközben Youtube-ozik :) mégis bírja... fólia van rajta és tokban van.
Nem hackeltem, nem "b@sztattam"--> működik rendesen, nem is kell nyafognom/szenvednem.
Arra tökéletesen jó, amire kitalálták. A legjobb a kategóriájában (ár/érték vonatkozásban).

Üdv.: SafE

(#2414) Redchucky válasza csabi63 (#2412) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Az akkumulátor kijelzést leszámítva nekem sincs semmi problémám vele.

(#2415) laskr99 válasza csabi63 (#2412) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem a töltő aljzat van eltörve pedig nem volt feszegetve és 1-2 szer de egyre ritkábban nem érzékeli néhány helyen az érintést mostanában főleg legalul kozépen egy max 5mm es csíkban.Régebben ez 2-3 naponta töltés közben jött elő mostanában max havi egyszer.Decemberben lett vásárolva a gép.

(#2416) josik válasza laskr99 (#2415) üzenetére


josik
aktív tag

A töltö aljzat nálam is felszakadt. Mivel már nem garis szétkaptam, forrasztottam gányoltam kicsit. :-) Itt a topicban linkelt valaki egy disassembly leírást. Az alapján csináltam. Nálad ez tárgytalan, hisz még garis.

Te is fiam Bluetooth...

(#2417) z00li válasza z00li (#2409) üzenetére


z00li
senior tag

Erre valaki? :F

(#2418) laskr99 válasza josik (#2416) üzenetére


laskr99
addikt

De lenovo szervízbe nem fogom bevinni az biztos mert láttam mit írtak róla.

(#2419) flashouse válasza ricsip (#2411) üzenetére


flashouse
csendes tag

Elvileg ha lefutott a kalibrácio utánna jol méri majd az akksiszintet. Az órát és a dátumot is lenullázta nekem. Az xda-n kommentelte valaki a lefordított kínai menüt,de erről az akksi témáról nem írtak. Gondoltam kipróbálom ezt a sensor calibration-t hátha megjavul tőle és megjavult. :)) Remélem nektek is orvosolta!

(#2420) josik válasza laskr99 (#2418) üzenetére


josik
aktív tag

Azt én is olvatam. Nem túl biztató... Pedig ha jól emlékszem az alcatel telókat is ők szervizelik. Azzal nem volt gond. A gyereknek volt egy(ot-990), szintén usb hiba. Cserélték az alaplapot, és meglepően gyorsak voltak.
Ha nem bízod a szervízre akkor marad a házi barkács.. :-)

Te is fiam Bluetooth...

(#2421) markussandor válasza laskr99 (#2415) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem nem az aljzattal van a probléma, legalábbis nálunk a gyári töltő kábel volt a szar, olyan, mintha 1-2 mm-el rövidebb lenne, és nem érintkezik stabilan.
Vettem egy 750 ft-os kábelt az auchanban, azóta tökéletes!

(#2422) laskr99 válasza markussandor (#2421) üzenetére


laskr99
addikt

Lehet nekem is de én nem a gyárit használom hanem sony telefonom gyári kábelét de annak eltört a feje és azisezt csinálja már.Nekem is kéne venni egyet másik sony tökéletes meg samsung is.

(#2423) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyet a lányomnak.
Milyen tokot érdemes ehhez venni (nyilván a szín már megvan :) )? Kell-e egy tabletre fólia pl.?
Köszi.

(#2424) ricsip válasza flashouse (#2419) üzenetére


ricsip
addikt

Kössz.
Mivel sajnos csájna az egész menü, azt se tudom mit művel közben (egyedül a GPS és a WIFI szó jelent meg a kalibrálás során emberi nyelven kiírva, minden más csak hieroglifa volt. A végén az összesítés szintén értelmezhetetlen, felsorolt v. 10-12 elemű listát, nagy részük zöld háttérrel, vagy 2-3 piros háttérrel, oszt kezitcsókolom, ebből legyek okos.
Na mindegy, visszaadom a tabletet a használójának, és megmondom h. használja és figyelje mi történik 20-30% alatt az akkuval. Ja és ne updatelje 5.0-ra!

[ Szerkesztve ]

-

(#2425) razzorr


razzorr
őstag

Hali. Másik topicban egy kolléga ajánlotta nekem ezt a gépet. Nézem az edigitalban hogy most csak 25 nagyorrú. Ennyit gondolom megér.
Alap dolgokra kellene a kütyü, semmi játék. Megéri belevágni? Típushibája van egyébként?
Köszi.

(#2426) spiritex válasza razzorr (#2425) üzenetére


spiritex
veterán

Még többet is megér! Újra ugyanilyen tabletet vennék, el se hiszem, hogy ennyibe kerül. Nem csak alap dolgokra jó, nyugodtan játszhatsz is vele. Ha nem frissítesz, semmi gondod nem lesz vele. Nálam még teljesen gyári rajta minden és semmi típushiba nem jelentkezik.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2427) Márton


Márton
nagyúr

Én is megvettem a 25 ezres Edigital verziót.
IPS ide vagy oda, a színeivel nem vagyok 100% elégedett.
A fekete lehetne feketébb (oké, ennyi pénzért?), de a fotóimat nézegetve nemcsak ez tűnt fel. A világos részeknél valahogy elvesznek a részletek. Elő is vettem gyorsan egy tesztábrát, és már látni is mi a baj:
szinek

PC-n elkülönülnek minden színnél az oszlopok a jobb szélen is.
Ha tableten nézem, akkor a fehér még csak-csak, de a 3 alapszínnél 8-10 oszlop egybefolyik.
Nálatok is? Bárhogy állítom a fényerőt a tabon. Van erre megoldás? Vagy ez a display sajátossága?
Valami gamma állító progi kéne.. Play áruház?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2428) Márton


Márton
nagyúr

Csak most szembesültem vele, hogy total commanderrel nem tudok törölni az sd kártyáról.
Ez most komoly? A kitkat miatt? Van rá gyógyír a root-on kivül? :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2429) laskr99 válasza Márton (#2428) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem úgy sikerült hogy tárhely->alapértelmezett írási lemez:sd kártya

(#2430) Márton válasza laskr99 (#2429) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, így már törli!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2431) Márton


Márton
nagyúr

A chrome lett a nyerő böngésző nálam, viszont sehogy nem tudom rávenni, hogy az sd-n lévő html fájlt nyissa meg. Ezen szeretném bemutatni offline esetben a munkáimat. Van megoldás? Sajna más böngésző nem igazán jó, vagy összeomlik, vagy nem támogatja a total fullscreen-t, vagy lassú, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2432) spiritex válasza Márton (#2431) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem a Boat támogatja a Total Fullscreen-t és gyorsabb, mint a Chrome, nem omlik össze sose. De ha már próbáltad, akkor próbáld ki a Dolphin-t is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2433) Márton válasza spiritex (#2432) üzenetére


Márton
nagyúr

Próbáltam a boatot, köszi.
Sajnos egy panomtól összeomlott.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2434) Márton válasza spiritex (#2432) üzenetére


Márton
nagyúr

A dolphin meg total K.O. Valami brutális grafikai hibával jeleníti meg a panot, nincs megfelelően implementálva.
A Boat-ban eltüntethető az alsó 3 szoftveres gomb?
Egyéb felmerült kérdéseim: hogy tudom újraindítani a tabot? Power gomb hosszan tartva csak kikapcsolás van.
Másik: automata képernyő fényerő állítás lehetséges? vagy nincs hozzá szenzor?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2435) josik válasza Márton (#2434) üzenetére


josik
aktív tag

Nemrég szedtem szét usb hiba miatt. Nincs szenzor. Opera mobil(nem mini) böngésző?

Te is fiam Bluetooth...

(#2436) spiritex válasza Márton (#2431) üzenetére


spiritex
veterán

ES File Explorer-ben hosszan tartani a html file-on (kijelöli) / 3 pont Továbbiak / Megnyitás mint / Egyéb / Alul alapértelmezett pipát berakni / Felül Chrome-ot kiválasztani!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2437) Márton válasza spiritex (#2436) üzenetére


Márton
nagyúr

Total commanderben is van ilyen opció, hogy "megnyitás ezzel" és be tudom tallózni neki a chrome-ot, de nem ez a gond. Ugyanis a chrome reklamál, hogy nem találja a fájlt. Valami security oka van az egésznek, keress csak rá: chrome+android+local+html.. Az eszem megáll. Biztonsági kockázat? Miért, egy ismeretlen, online html fájlnál nem lehet kockázat, csak az én általam létrehozott, saját kártyámon lévő html fájlnál?..

Közben jött egy olyan tipp is, hogy csak úgy oldható meg, ha létrehozok egy localhost servert. De milyen app-pal?

Közben kipróbáltam az Operát is. Megy szépen, eltünteti a soft. gombokat fullscreenben, de local file-t ez sem olvas :( Loading failed.

Boat betölti, de ott a gombok zavarnak. Nem lehet eltüntetni valahogy?

thx!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2438) Márton válasza josik (#2435) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi.
Nem érintkezett a csatid? Akkor előbb-utóbb ez mindenkinél előjött? Forrasztottál?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2439) spiritex válasza Márton (#2437) üzenetére


spiritex
veterán

"...csak az én általam létrehozott, saját kártyámon lévő html fájlnál?.."

Nekem az ES-el simán olvassa az SD-n levő html file-t!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2440) SafE84 válasza Márton (#2431) üzenetére


SafE84
tag

Szia!

Nekem a gyári böngésző is simán viszi a panorámádat és támogatja a full screent.

Üdv.: SafE

(#2441) Márton válasza spiritex (#2439) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát akkor ez a panoráma egy speciális html fájl úgy tűnik. Igaz, a mappában lévő flash, javascript és xml fájlokat hívja meg, és azzal operál. Valószínű idáig nem jut már el sajna. De a boat és a chrome (online) igen!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2442) olasz69 válasza Márton (#2427) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia!
Tudomásom szerint az IPS egyik kisebb hátránya a fekete! /ez nem az "ennyi pénzért"-miatt!/
Lásd Lg tv-k! Nálam sem hozza amit vártam,de már megszoktam!

Az érintkezők meg elfáradhatnak a sok mozgástól,nem csak a forrasztási hiba jöhet elő sajnos!
Nálam rendben üzemel az aljzat ezidáig,remélem így is marad! Nem szeretném a szervizbe küldeni .... :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2443) Márton válasza olasz69 (#2442) üzenetére


Márton
nagyúr

Na meg valószínű az is baj, hogy a htc one x teló szuper kijelzőjéhez szokott a szemem :D
Ott van fekete és szép, teltek a színek!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2444) olasz69 válasza Márton (#2443) üzenetére


olasz69
senior tag

Az biztos ,nem egy kategória! :DDD

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#2445) spiritex válasza olasz69 (#2442) üzenetére


spiritex
veterán

Egy TV-szerelő kb. 1000 Ft-ért felrakja neked a 600 Ft-os SMD mikro-USB aljzatot. Ja nem neked... másnak! :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2446) spiritex válasza Márton (#2443) üzenetére


spiritex
veterán

Hidd el, hogy ebben az árkategóriában ennek a tabletnek kiemelkedően szép a képe!!! Volt már jópár tablet a kezeim közt 20-40e Ft-os átkategóriában (Navon, WayteQ, Ainol, Maxell, MyAudio), de egyiknek sem volt ennyire szép képe.
Nyilván nem olyan erősek a színei mint az Alcatel OT Idol Ultra amoled-es telefonomnak, de nem is bánom, mert ez a természetesebb, élethűbb...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2447) Márton válasza spiritex (#2446) üzenetére


Márton
nagyúr

elfogadom,

de a részletek eltűnésére tudsz valamit mondani? nálad is ilyen?
Nem csak tesztábrán látható, hiszen fotón tünt fel a dolog :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2448) spiritex válasza Márton (#2447) üzenetére


spiritex
veterán

Meg fogom nézni, de eddig nem tűnt fel a dolog általános felhasználás mellett, igaz nem is néztem ilyen szemmel. Hozzá kell tenni, hogy ezek nyilvánvalóan nem kalibrált kijelzők, nem DTP-s vagy grafikusi munkára találták ki őket. De ránézek majd.
(Egyébként mindkét monitorom Eye-One Match 3-al van kalibrálva, tehát tudom miről van szó...)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2449) Márton válasza spiritex (#2448) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor a szemem túl van kalibrálva :DDD

Félre ne értse senki, nem fikázni jöttem, csak tapasztalatleírás.
Ennyi pénzért, ajándék a cucc!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2450) josik válasza Márton (#2438) üzenetére


josik
aktív tag

Ugy konkrétan felszakadt. Nem szereti ha töltés közben ágyban használják... A gyerek mindent megtett.. Igen forrasztottam. Egy darabig jó lesz. Aztán lehet cserélni is kell majd a csatlakozót.. De lehet hamarabb avul el a tab..

Te is fiam Bluetooth...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.