Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) spiritex válasza szundybence (#2250) üzenetére


spiritex
veterán

Miért nem wifi-n kommunikálsz a géppel? Én már évek óta nem kábelezek, hanem ES File Explorer-rel wifi-n másolok mindent ide-oda PC-TAB között. Sőt legtöbbször nem is kell másolni, csak elérni a PC tartalmát és onnan nyitni, lejátszani, megnézni, meghallgatni közvetlenül. Tegnap este is pl. a két szobával arréb levő gépen levő zenére aludtunk el. :) De lehet onnan filmet nézni, képet nézegetni, stb.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2252) szundybence válasza spiritex (#2251) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi a választ! És ezt milyen beállításokkal kell megcsinálni? Van wifi routerem, de a pc például kábellel csatlakozik rá. Akkor?

(#2253) spiritex válasza szundybence (#2252) üzenetére


spiritex
veterán

Semmi gond, ha kábellel csatlakozik a router-hez, még jobb, mert az a része tuti akadásmentes, bár nekem wifi-wifi-vel is vitte a tablet a PC-n levő FullHD filmeket!

Ha az ES File Explorer-ben elhúzod a képernyő bal szélét, akkor van egy olyan, hogy Helyi hálózat, ott alul azt mondod, hogy Hozzáadás, megadod a PC-d IP címét (192.168.x.x), amit előtte ugye meg kell nézned vagy PC-n a Futtatás / cmd <enter> / ipconfig/all <enter> paranccsal vagy a router-ben (ha DHCP-vel osztod az IP-ket, akkor le is kéne foglalni a PC-d IP címét a router-ben, hogy ne változzon meg), megadod a PC-d azonosítóját és jelszavát, és már látod is a teljes gépedet.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2254) szundybence válasza spiritex (#2253) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R :R :R

Még az lenne a kérdésem, hogy a tabomon lévő programokból miket tudok leszedni és miket nem? Mivel a tabom nincsen rootolva, gondolom a gyári telepítésűeket nem lehet leszedni. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#2255) spiritex válasza szundybence (#2254) üzenetére


spiritex
veterán

:C micsoda sirály dolog! Ha pedig esti tabletes filmezés van pl. az ágyban, akkor csak kell egy shutdown scheduler gadget a win7-es gépre, hogy kapcsoljon ki mondjuk 2 vagy 3 óra múlva.

A gyári telepítésűeket csak tiltani tudod. Én is azt tettem, mert az enyém sincs root-olva és nem is akarom, mert hibátlanul teszi a dolgát és nem is indokolja semmi!

Más:
nem vagyok egy nagy játékos, se pc-n, se android-on, de ez a Badlands ez odaver ezen a gyönyörű kijelzőn! Nagyon jópofa és élvezhető ügyességi játék, és a hangok, háttérzajok is fantasztikusak.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2256) szundybence válasza spiritex (#2255) üzenetére


szundybence
aktív tag

"A gyári telepítésűeket csak tiltani tudod. Én is azt tettem"

Hogyan?

(#2257) spiritex válasza szundybence (#2256) üzenetére


spiritex
veterán

Beállítások / Alkalmazások / Összes / kiválasztod melyiket / klikk / Letiltás

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2258) Retepx84


Retepx84
csendes tag

Kedves Forumosok!

Lenne a készülékel kapcsolatban egy pár kérdésem. Szeretném a készüléket autóba beépiteni. Ezért érdekelne a készülék kijelzője. Menyire jo a betekintési szöge? Középkonzolba lenne berakva. Folyamatos töltès mellet álandó navigácionàl sem merül le? Beépités után, nem lesz lehetőség ki-be kapcsolgatni. Erre esetleg létezik valami megoldás? Mondjuk ha usbn keresztül áramot kap akkor bekapcsol. A fukciogombok mint visszalépés, áthelyezhetőek, mert a keret amibe beépitem kisebb mint a kijelző. Igy pont ezek a gombok nem lennének hasznàlhatoak. A kijelző mérete megegyezik az A7_10el? Válaszokat előre is köszönöm

(#2259) szundybence válasza spiritex (#2257) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

Csak kíváncsiságból: honnan tudom meg azt, hogy az egy gyári program, vagy már a tablet előző tulajdonosa telepítette fel nekem? Raktam föl és le is szedtem programot. Nem szólt semmit. Gondolom a gyári valamit szólna, de mit?

(#2260) szundybence válasza Retepx84 (#2258) üzenetére


szundybence
aktív tag

Én most próbáltam ki a Suzukimban. Pont befér a kormány mögé a műszerfalba és nagyon jól látható oldalról is. Szóval nem vagy egyedül a problémáddal, de nekem még nincsen készen a dolog. Talán más jobb segítséget is tud adni mint én.

[ Szerkesztve ]

(#2261) Retepx84 válasza szundybence (#2260) üzenetére


Retepx84
csendes tag

Köszönöm

(#2262) spiritex válasza szundybence (#2259) üzenetére


spiritex
veterán

Vannak gyárilag rom-ba telepítettek, amiket nem lehet leszedni, és vannak, amiket "utólag" tettek fel gyárilag, ezeket le lehet szedni, ugyanúgy, mint a felhasználói programokat, tehát a két utolsót nem lehet megkülönböztetni egymástól. Max. rákérdezel másik Lenovo tulajnál, hogy neki fent van-e ez vagy az.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2263) szundybence válasza spiritex (#2262) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R Köszi, már értem.

(#2264) csabi63 válasza spiritex (#2253) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem pillanatok alatt megtalálta a PC-t az ES File Explorer.De a kapcsolódáshoz felhasználónév és jelszó kell.Hol találom meg ezeket,vagy hol kell beállítani?
Fájlcseréhez az AirDroid-ot használom,de érdekelne ez a megoldás is.

(#2265) spiritex válasza csabi63 (#2264) üzenetére


spiritex
veterán

A felhasználónevet elvileg a win7 telepítésekor adtad meg. Jelszót nem volt kötelező, de ehhez az egész manőverhez, meg egyáltalán hálózatban megosztáshoz szükséges.

Run (futtatás) parancssorba írd be, hogy "control userpasswords2" vagy "netplwiz" idézőjelek nélkül, válaszd ki az adminisztrátor fiókod és adj meg egy jelszót, ha nincs. Lehet 1 db betű is. Ha idegesít, hogy ezután minden win7 indulásnál kéri a jelszót, akkor vedd ki a pipát a 2. fülnél a jelszókérés elől.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2266) csabi63 válasza spiritex (#2265) üzenetére


csabi63
senior tag

Köszönöm.A "c" meghajtót látja a tab.Tudok róla filmet nézni,másolni.etc.
Viszont valamit elbaltáztam.Minden hülyeségre rendszergazdai jogokat kér a PC.Valamint hiába veszem ki a pipát a jelszókérés elöl,rendületlenül kell neki.Ha pedig megnézem a tulajdonságoknál a csoporttagságot,többé nem "általános jogú felhasználó" vagyok,hanem "egyéb(HomeUsers).Módosítani nem engedi.
De ha a "d"-ről akarok a "c"-re másolni,azt még jelszóval sem engedi.Max az asztalra tudok fájlokat másolni.
Így jár az,aki olyanba üti az orrát,amiről fogalma sincs.

(#2267) spiritex válasza csabi63 (#2266) üzenetére


spiritex
veterán

Biztos vissza lehet ezt állítani! Írj a win7 vagy win8 topic-ba, lesz megoldás!

Először is sem általános- és nem is egyéb user-nek kéne lenned, hanem Rendszergazdának, Administrator-nak, mert 1 ilyennek lennie kell! Lehet, hogy nem jó user alatt léptél be, vagy nem jót módosítottál. De a többit akkor a megfelelő topic-ban.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2268) csabi63 válasza spiritex (#2267) üzenetére


csabi63
senior tag

Azért kösz,amit akartam,végül csak működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#2269) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Üdv! A hirtelen akku merülés problémára van valami megoldást? Régebben sokkal tovább bírta az akku, most meg áll 55%-on, aztán két perc alatt lemerül...

(#2270) szundybence


szundybence
aktív tag

Egy buta kérdés: A nemkívánatos ikonokat hogyan tudom eltüntetni? Nekem rögtön a programtörlést ajánlja fel.

(#2271) josik válasza szundybence (#2270) üzenetére


josik
aktív tag

Valószinű, hogy a gyári launchert használod. Akkor tedd őket egy mappába, amit az utolsó oldara teszel. Mappa létrehozás: egy ikont ráhúzol egy másikra, és elengeded.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#2272) spiritex válasza josik (#2271) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy feltesz egy másik launcher-t, pl. Apex vagy Nova.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2273) Zoli1303


Zoli1303
csendes tag

Sziasztok táblagépet szeretnék vásárolni és a fő szempont az lenne, hogy a képen látható tv tunert lássa (a hozzá való ingyenesen letölthető aplikációval nézni lehessen a tableten az ingyenesen fogható digitális tv adást)(Samsung Galaxy S3-ason működött próbátam). Itt a kép:

A tuner pontos neve AVerMedia AverTV Mobile EW310. Szerintetek működne a tablettel?

Bemutató videó a tunerről:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2274) Redchucky válasza Zoli1303 (#2273) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Online a mindigtv appal tuner nélkül is nézheted az ingyenes adókat.

(#2275) szundybence válasza josik (#2271) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi!

(#2272) spiritex: Neked is köszi! Néztem ezeket a lancsereket, de gyakorlat híján nem tudok különbséget tenni közöttük. Te miért pont azt a kettőt írtad, mikor nagyon-nagyon sok van?

(#2274) Redchucky: Én feltettem, be is jött, de már az adás helyett csak fekete képet kaptam. Nem lehet, hogy ezzel a modellen ez az alkalmazás pont nem kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#2276) spiritex válasza szundybence (#2275) üzenetére


spiritex
veterán

A két leghíresebb és leginkább ajánlott launcher. Sokan az Apex-re esküsznek, de én Nova párti vagyok. Vagy csak ahhoz szoktam.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2277) szundybence válasza spiritex (#2276) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#2278) Zoli1303 válasza Redchucky (#2274) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Szia épp az lenne a lényeg, hogy net nélkül is lehesen nézni rajta a tv-t . Otthon van netem csak mobilnet nincs.
Egyébként az előbb rossz címet linkeltem be ez a helyes: [link]

(#2279) Redchucky válasza Zoli1303 (#2278) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Akkor bocsánat, félreértettem a kérdést.

(#2280) Redchucky válasza szundybence (#2275) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Nálam működik, nem tudom mi lehet a gond. Érdemes többször elindítani és közben törölni az app gyorsítótárát.

(#2281) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem hogy az pixelhiba e ha a fekete képen nagyon sok kis fehér pont így néhány helyen olyan mint az égen a csillagok.Ha igen megéri beküldeni vagy nem? Mert csak feketén és szürkén zavaró eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2282) szundybence válasza Redchucky (#2280) üzenetére


szundybence
aktív tag

Megtettem, és otthagytam a gépet egy fél órára, mert más dolgom volt. Fél óra nem volt elég, hogy műsor legyen rajta. Szóval ez nálam valamiért nem működik. :(

(#2283) spiritex válasza szundybence (#2282) üzenetére


spiritex
veterán

Mindjárt felteszem én is és megnézem nálam mi a helyzet. TVGO viszont nagyon szépen megy. Persze ehhez T-Home előfizetőnek kell lenni, de úgy tudom már van ilyen netes tv app UPC-nél is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2284) spiritex válasza spiritex (#2283) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam sem megy, pedig kipróbáltam egy régebbi verziót is, de az sem. Ez van.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2285) szundybence válasza spiritex (#2283) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#2286) spiritex válasza Redchucky (#2280) üzenetére


spiritex
veterán

Hanyas verziót tetted fel? Biztos ugyanilyen tableted van?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2287) Redchucky válasza szundybence (#2282) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Nálam rendben van, most próbáltam. A videótár is működik. 3.3.5 az app verziója. Esetleg próbáld meg törölni és újra felrakni. Volt már olyan problémám, hogy csak frissítettem, nem töröltem a régi appot.

(#2288) SafE84 válasza szundybence (#2241) üzenetére


SafE84
tag

Én nem tudom miért, de nekem simán megy az írás/olvasás/törlés SD-n (32GB Kingstone), természetesen az ingyenes play-es TotalCommanderrel. A legutóbbi frissítés óta tudom használni, jeleztem is itt a fórumban.
Jelenleg ez van:
Android - 4.4.2
Kernel - 3.4.67
Build - A3500FL_A442_01_29_150326_BG

Nem ROMboltam szét, és nem is rootoltam.

A LAN-os témához:
Én a TotalCmd-LAN (Windows megosztások) plugint használom. Tökéletesen beszélget a Raspberrymmel (Samba). Ha valamit meg akarok nézni én is WiFin keresztül teszem.

Üdv.: SafE

(#2289) szundybence válasza Redchucky (#2287) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem megy ez semmivel sem. Talán a lejátszó? Mert megkérdezi, de nekem csak a böngésző, meg a TC van. Az alap böngészőt választottam. Lehet itt rontom el a dolgot? Most keresek valami jó lejátszót, hátha azzal megy. Mit javasoltok? Mi a legjobb ingyenes, amivel biztosan megy?

(#2288) SafE84: Nekem szintén ugyanez van. 16 GB-os, 4.4.2 és 3.4.67. Mégsem tudok TC-vel a külső kártyára írni, vagy onnan törölni. Mi lehet még a különbség? A BUILD nem egyezik. Talán az?

[ Szerkesztve ]

(#2290) SafE84 válasza szundybence (#2289) üzenetére


SafE84
tag

Miért neked melyik build-ed van?
Nekem anno felajánlotta, hogy van frissítés aztán azt hagytam, hogy frissítse magát.
"Beállítások"-->"A táblagépről"-->"Új szoftververzió keresése"

Itt meg kellene találnod, hogy van frissítés.

Üdv.: SafE

[ Szerkesztve ]

(#2291) szundybence válasza SafE84 (#2290) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi a választ! Ez egy Angliában forgalmazott változat. Egyébként azt mondja, hogy nincsen frissebb változat.

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek működik a mindigtv apk, az milyen lejátszóval használja?

[ Szerkesztve ]

(#2292) szundybence


szundybence
aktív tag

GPS kérdés. Ezzel az alkalmazással piszok gyorsan talál műholdakat. És ugye ezt az alkalmazást adták gyárilag hozzá. De nekem ez pénzt akarna kérni. Nektek is? Vagy mit rontok el?

(#2293) spiritex válasza szundybence (#2289) üzenetére


spiritex
veterán

Az MXPlayer-t így is úgy is érdemes feltenni, mert a legjobb video lejátszó!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2294) szundybence válasza spiritex (#2293) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R :R :R

(#2295) szundybence


szundybence
aktív tag

Naszóval, MXPLAYER és semmi. Ugyanúgy csak tölt és semmi. Fekete képernyő. Gondolom a Building angol, ez az adás meg magyar. Vagy valami ilyesmi. :F :F :F

(#2296) spiritex válasza szundybence (#2295) üzenetére


spiritex
veterán

Az MXPlayer-ben nem tudod átváltani a dekódolást szoftveresre hardveres helyett?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2297) szundybence válasza spiritex (#2296) üzenetére


szundybence
aktív tag

Megtettem. Semmi eredmény. Szóval már csak a Build maradt. Vagyis ez nem magyar lokáció. Persze van benne magyar, de valószínűleg ez okozhatja. Ez utóbbira rákérdeztem itt is. Hátha valaki tud rá gombot varrni. :K

[ Szerkesztve ]

(#2298) spiritex válasza szundybence (#2297) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de én itt vettem, mégsem megy rajta, pedig eddig minden droidos kütyümön ment.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2299) szundybence válasza spiritex (#2298) üzenetére


szundybence
aktív tag

Jó, de nekem az sem működik, amit magánba küldtél. :(

(#2300) spiritex válasza szundybence (#2297) üzenetére


spiritex
veterán

A Beállításokban betetted a pipát a Szoftveres dekóder (helyi) és (hálózati) mellé is?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.