Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A820 MTK6589 quad-core telefon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) DJGABI válasza gg72 (#499) üzenetére


DJGABI
addikt

öööö... lol? oké, eddig 90%ban tokban használtam, meg valamivel könnyebben lejön a hátlapja mint pl az atab5-nek. De hogy nem mozog, meg nem nyomódik be, az tuti!

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#502) bazsy_ válasza gg72 (#499) üzenetére


bazsy_
tag

Nekem nyekereg oldalt a ha megfogom a telefont és nagyon könnyen lejön, pedig csak pár napos és nem is sokszor szedtem le :( De ez legyen a legynagyobb baja:)

(#503) Dexxter182 válasza gg72 (#499) üzenetére


Dexxter182
tag

Hát igen, nekem sincs ilyen jellegű problémám a gépsassal :)

Egyébként valaki nem tudna ajánlani bőr tokot rá. Olyat keresek ami nagyon vékony, hogy ne legyen tőle nagyobb a telefon :)

Pl.: Ilyet találtam, de egy kicsit drágállom, Bugatti felirat nélkül biztos olcsóbban hozzá lehet jutni :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#504) DJGABI


DJGABI
addikt

Egyúttal zárassuk már ezt a topicot, a teszt-ben lévő már a 3. ami nyitva van....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#505) barnam_ válasza DJGABI (#501) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ne felejtsétek el, hogy Kínából jön, de ha nem onnan jönne, akkor is lehetnek minőségben eltérések.

(#506) bazsy_


bazsy_
tag

Most olvastam a tesztet. Meglepődtem , hogy 4.0 BT van benne legalábbis ezt írják. Igaz ez? Neten mindenhol 2.1 olvastam. Lehet ellenőrizni tesztprogrammal vagy hasonlóval?

(#507) DJGABI válasza barnam_ (#505) üzenetére


DJGABI
addikt

igaz, ki tudja mekkora szórás...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#508) DJGABI válasza bazsy_ (#506) üzenetére


DJGABI
addikt

én is csodálkoztam, mondjuk nem is voltam benn biztos milyen verziójú. de gépről (Lenovo G580, amiben viszont tuti 4.0 van) adatot küldve max ilyen 110 kb/s tud, szóval nem hinném hogy ez is 4.0-s

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#509) vegyszer


vegyszer
addikt

Az másnak is élőjött, hogy 15% akku alatt A(z) Rendszer UI leáll?

CP4.2v1

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#510) Crouger válasza vegyszer (#509) üzenetére


Crouger
csendes tag

Eddig nem (gyari S138).

(#511) BaginZe válasza vegyszer (#509) üzenetére


BaginZe
tag

Nekem mikor megjött, akkor láttam egyszer ezt a hibát (még gyári 130 volt rajta).

(#512) vegyszer válasza BaginZe (#511) üzenetére


vegyszer
addikt

Mivel a töltő messze, most sokat látom... :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#513) cappa72 válasza vegyszer (#509) üzenetére


cappa72
nagyúr

Buglistára felvéve #5 számmal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#514) ricsicarp


ricsicarp
csendes tag

Bocsi,egy kérdés
Tmallboxon 2 fizetési mód van
Paypal és Pay by bank wire(order process will be longer)

Paypal számlámat az istenért sm tudom feltölteni,másik módról vélemény,tapasztalat??

(#515) cappa72 válasza ricsicarp (#514) üzenetére


cappa72
nagyúr

másik módról vélemény,tapasztalat??
Egyszer volt valaki, aki úgy rendelt, (dual sim topik), jó hosszú idő volt mire megkapta, de megkapta.

Alapszabály: kívából csak PayPal-lel vásárolunk. :K
(Aliexpressen ott valami más módszer van a vevők védelmére)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#516) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Légyszi vegyük már még 1xát az átparticionálást :)

"Átparticionálás
Megoldottá vált, DJGABI leírta itt.
Ami kell hozzá: CWM mentés, mert ezzel kell kezdeni!
Egy program, ami az MTK6589-hez, abból is a 4GB belső memóriával rendelkező telefonokra specializálódott.
És az új fstab file, amit madj egy CWM szkript lecserél.
Az apk-t telepíteni kell, majd elindítani. Root jogot kér, meg kell neki adni.
Miután végzett, és CWM-be beléptél, Factory reset-et kell csinálni.
Ezek után futtasd le az belső SD letiltó szkriptet CWM-ből.
Ha volt adatod, amit CWM-mel mentettél, akkor a visszaállítás:
backup and restore -> advanced restore -> /data visszaállítást kell csinálni.
Ha kész, a rendszer átparticionálása megtörtént és az eddigi adataid is hiánytalanul megvannak.

Átparticionálás CWM-mel 2,7GB /data partícióra:
Ehhez kell ez a szkript: [link]
CWM-ből kell installálni.
Figyelem! Ez a két telepített EBR1 és EBR2 nem azonos az apk által módosított ebr1 és ebr2 fájlokkal!
(Ennek magyarázata a későbbiek során a CP5-ös sorozat kiadásában rejlik, ahol az Aromainstallerben lévő telepítő szkript azonosítja az átparticionálást és megcsinálja az fstab módosítását."

Mi a különbség a kettő közt?Melyiket csináljam? nekem ez kicsit zavaros, pedig átolvastam párszor. :B
Magamtól az első verziót csinálnám, mentésem van igaz twrp-vel, de sztem az ok.Apk megvan, fstab file ok.
CWM szkript ok.
Még is kevésnel érzem a tudásom hozzá :D
Köszi a válaszokat :)

:R:R

(#517) vegyszer válasza ekrisztian (#516) üzenetére


vegyszer
addikt

Két út adott. Hogy melyiket választja az ember, ki ki döntése. Én az appot raktam fel. A 2,7GB mellett döntöttem. Utána egyből tán az app hívott is egy recovery rebootot, ahol ment egy sd formázás, és egy wipe factory reset. Innen tiszta romot raktam fel. Az első boot után kézzel emeltem be a partíció csatolást végző fájlt. Nekem ez vált be.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#518) gps76 válasza vegyszer (#509) üzenetére


gps76
őstag

Arra figyeltem fel,hogy(már nem tudom pontosan melyik romoknál) ,hogy ha auto fényerőn van a kijelző és 15%-ra merül magasabb lesz a fényerő,nem is szabályozza magától.
Az nem tudom,hogy mi okozza,de a ZP100 is ezt csinálta.
Ez az ui leállás emiatt nem lehet,hogy bekutyul neki?

(#519) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

OK.Megcsináltam,de nekem is failed van wipe-oknál.Ugat az emmc mountolása miatt.Ezért gondoltam vissza állítom még tudom :D
De nem élnek a linkek a datán. Eltudnátok küldeni nekem?Vagy linkelni?

:R

(#520) vegyszer válasza ekrisztian (#519) üzenetére


vegyszer
addikt

Meddig jutottál el rendben?
(az app átpartícionálta a telót, de a wipe kiakadt, ugye?)
Melyik recovery van fent? Az sd-t törölted előbb?

Még mielőtt belekezdesz további műveletekbe, inkább kérdezz.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#521) ekrisztian válasza vegyszer (#520) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

ok!

app lefutott
wipeok nem, unable mount emmc hiba
természetesen nem formáztam, de full gyári a telefon.Persze ez nem számit.
TWRP van fent még.
S139-et tettem rá s138-ra.csak az R1 updatet.
De műxik,viszont nem használnám így, hogy wipeolni nemtok.
:R:R

[ Szerkesztve ]

(#522) barnam_ válasza ekrisztian (#521) üzenetére


barnam_
nagyúr

Belső SD-t formázd először, utána csinálj factory reset-et.

(#523) cappa72 válasza ekrisztian (#516) üzenetére


cappa72
nagyúr

A két módszer egyenértékű (mint említettem, a második módszerrel elvégzett átparticionálásnak egy később kiadásra kerülő módosított romhoz van köze).

Ha az átparticionálást megcsináltad, akkor a /data partíciót kell formázni (ez CWM-ben factory reset-tel is elérhető, mert az formázza a /data partíciót és a /cache partíciót is).

Ezek után mehet a belső sd-t letiltó cwm szkript (ami gyári rendszer esetén úgy tűnt, hogy nem hoz érdemi eredményt). Újraindítás, és tárhelyek méretének ellenőrzése.

vagy

Újraindítás után (ahol valószinüleg jelezni fogja a rendszer, hogy a telefon-memória sérült)
az új vlod.fstab fájl bemásolása a /system/etc könyvtárba a megfelelő jogosultságok megadása után.
Ismételt újraindítás.
Ekkor a fizikai sd kártya kerül a "belső SD" helyére, és a /data partíció 2,7GB lesz.

TWRP-vel nincs tapasztalatom, még nem használtam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#524) Dexxter182 válasza cappa72 (#523) üzenetére


Dexxter182
tag

.fstab file nélkül is ment nekem :) Csak a progi futtatása, (factory reset nekem sem futott le), csatolót átállítottam a beállításokban, aztán TWRP-ben ugyan úgy mint CWM-ben futtatva a letiltó zipet.

Más nem kellett. Utána már a factory reset is lefutott!

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#525) vegyszer válasza ekrisztian (#521) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a recoveryt okolnám első körben.
CWM által tökéletes volt (nálam)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#526) Dexxter182


Dexxter182
tag

Akkor nekem is lenne egy kérdésem.

Ha particionálva van már a belsőm, az befolyásolja az új romok telepítését?

138-asom van (nem mertem frissíeni 139-re) Rootolt, twrps. Csináltam TWRP-s mentést, és van egy 2.6 gigás MTKDroid tools-os mentésem is.

Belevághatok a twrp-én keresztüli zip-es rom installba? :)

(működik ez a rom-is, de nem nagyon tetszik az android design, pl. akkumulátor jelző :) ) meg miért ne vágjak bele :)

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#527) vegyszer válasza Dexxter182 (#526) üzenetére


vegyszer
addikt

Legfeljebb nem jön össze...

;]

Ne azért kezdj bele, mert mi azt mondjuk. Hanem azért, mert szeretnéd.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#528) cappa72 válasza Dexxter182 (#526) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, befolyásolja.

Ha flashtool-lal teszel fel egy rom-ot, akkor visszaírja az eredeti partíciókat (hacsak nem a módosított ebr1 és ebr2 fájlokat tartalmazza).

Zip-es rom: a legtöbb rom nem úgy készül, hogy eleve feltételezi az átparticionálás meglétét.
Ezért, ha felteszed őket, akkor utána kelleni fog az internal sd letiltó CWM szkript.

Ha mentésed van, akkor az A820-as telefonhoz fellelhető rom-okat próbálgathatod. (Ha megfelelő forrásból származnak)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#529) cappa72 válasza DJGABI (#504) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sztem amíg ott a THL, Amoi és egybek a témák addig nem érdemes ezt bezárni. Itt legalább szakmai diskurzus folyik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#530) vegyszer válasza cappa72 (#529) üzenetére


vegyszer
addikt

És a 3 topik tartalmát nem lehet egybe rakatni valahová?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#531) Dexxter182 válasza cappa72 (#528) üzenetére


Dexxter182
tag

A Te ROM-jaidra, illetve a needrom-os romokra gondoltam :) az ajánlott etotalk alapúra :)

Tehát ha jól értem, akkor a ROM fel fog menni, el is fog indulni, legfeljebb újra kell majd particionálnom?!

A lényeg hogy ne - na most figyelj - 'tégluljon' :D - a magyar nyelv művészi megerőszakolása :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#532) ekrisztian válasza cappa72 (#523) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Most ott tartok, szeretnék vissza állni gyárira, majd újból neki futni.Kitudnátok segíteni a két fájlal ami kell hozzá?
Illetve tudom cserélni cwm-re a twrp-t?Eddig én is csak cwm-el mókóltam :)
Na mert a partició egybe került, de az sd kártya még mindig external.És pl a kamera kéri tegyek kártyát be, ha fényképezni akarok...
Szóval most meglőttem magam :D

:R:R

(#533) cappa72 válasza Dexxter182 (#531) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha zip-es a ROM, amit felteszel, akkor utána kelleni fog a belső sd letiltó szkript.

Elméletileg a needrom-on tényleg hozzá valók vannak, de legtöbbjükből hiányzik az ellenőrzés, hogy valóban A820-ra teszik-e fel.

Illetve honosított verzió osztraksajt/vegyszer/fape fórumtársak jóvoltából :C

(Egyenlőre a CP5.x-es ROM-ok tudják azt, hogy a CWM szkriptes átparticionálás után automatikusan megcsinálják a belső sd letiltását, a többi ROM esetén ez nincs; CP4.x esetén sem!)

@530 vegyszer
Topikokat nem lehet összevonatni.
Ezt bezárjuk, és az off-okat onnan kiszűrjük.
Ezt lehet tenni.

A blogomat nem zárom, mert ott frissítem a dolgokat, ott lehet módosítani a bejegyzést folyamatosan.
Ott vannak a bug-ok listája, stb.

@532 ekrisztian
Itt olvashatsz a bejegyzésben attól, hogy az eredeti állapot visszaállításához is van két CWM szkript.
("Partíciók visszaállítása gyári állapotra"; persze a /data formázása és a belső sd formázása itt is kell a szkriptek lefuttatása után)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#534) ekrisztian válasza cappa72 (#528) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mondjuk ez is megoldás lehet nekem, ha flashtoolból felnyomnám a s138 gyári mentésem?Akkor minden vissza kerülne igaz?Ott nem lehet kicserélni 138alá való cwm-re a recovery.img-t?

:R:R

(#535) Dexxter182 válasza cappa72 (#533) üzenetére


Dexxter182
tag

Ok, felteszem a CWM-et "nagybácsi" segítségével, aztán az alól az általatok készítettet, amit linkeltél :) (install zip from sdcard) ha jól tévedek! :)

És meglátjuk :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#536) vegyszer válasza Dexxter182 (#535) üzenetére


vegyszer
addikt

Egyet ne felejts el. a CWM-TWRP mentések nem biztos, hogy keresztbe is kompatibilisek...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#537) Dexxter182 válasza vegyszer (#536) üzenetére


Dexxter182
tag

Akkor készítek egy CWM-es mentést is :) annyi van már hogy tele a padlás :) (kicsit paranoiás vagyok)
Ja még annyi, hogy olvastam itt valahol IMEI mentést, vagy valami hasonlót, azt megcsinálják ezek a mentések?

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#538) cappa72 válasza Dexxter182 (#537) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van, nem kompatibilisek egymással a TWRP és CWM mentések.
Egyel több backup, mint kéne... olyan nem létezik, csak megfelelő névvel kell ellátni :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#539) crey


crey
MODERÁTOR

A témát zártuk, elkerülendő az értékes hozzászólások/információ szétforgácsolódását. A téma a továbbiakban itt folytatódik.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A820 MTK6589 quad-core telefon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.