Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6151) BBéci válasza BBéci (#6149) üzenetére


BBéci
titán

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a szemből egész jó fekete színmegjelenítés, kicsit oldalról nézve, átmegy liláskékbe. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6152) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

TV-ket nézegetek. Kinéztem pár típust, megnézegettem MM-ben és úgy döntöttem, hogy 37" kell nekem. Ki is néztem a Samsung C550-et 37"-os kivitelben.

Van valakinek ellenvetése ezzel a TV-vel kapcsolatban vagy jobb ajánlata esetleg hasonló árban?

És még egy kérdés: egy boltot tudnátok ajánlani? AVplanetet néztem, de nem ismerem sajnos ezeket a boltokat.

Előre is köszönöm a választ! :R
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6153) blpp


blpp
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni! mi a véleményetek erről a tv-ről: Sony KDL-32EX700? jobb bármiben mint egy samu ue32c6000?

(#6154) gejala válasza BBéci (#6151) üzenetére


gejala
őstag

Írtam már párszor, hogy nyugaton el kell felejteni a Sharpot. Itt csak a hulladékukat szórják ki, a jó Sharp tévék mind Japán számára vannak fenntartva (hasonlóan több más japán gyártóhoz). :(

[ Szerkesztve ]

(#6155) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

Még mindig szülőknek akarunk TV-t konyhába és sokat menne, így aggódik az áramszámla miatt :)
Tudtok mutatni konkrét fogyasztási adatokat LCD, plazma, LED technológiában? Valahogy nem találok neten ilyet.

(#6156) szacsee válasza dudika10 (#6152) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csak néha olvasok bele a topikba, de valamelyik 37-es samu búgós volt ... de ha jól emlékszem a 650-es, de ha nem vagy rest olvass vissza, vagy jön valaki aki jobban ott van a szeren és megmondja a frankót. :R

(#6157) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Én pár napja vettem egy LCD tv-t, (LG 32LD350) és pár dologban szeretném a tanácsotokat kérni, mert nekem ez az első LCD tv-m, eddig mind képcsöves tv-im voltak csak, és ezért szeretnék jobban képben lenni. :)

Előre is bocs, mert a beégésről szeretnék kérdezni, ami biztos volt már téma, de a tv használatijában azt olvastam, hogy nem szabad hosszú ideig állóképeket nézni rajta, mert tartósan megmaradhat a kép, és ezért szeretnélek megkérdezni titeket, mert úgy tudom, hogy ez a beégés dolog inkább a plazmákra jellemző, és ott is az újabbakra már kevésbé, az lcd-ről nem hallottam még hogy beéghet a kép, és azt sem írták, hogy mi az a hosszú idő, pl. 5 óra, 1 nap, vagy 1 hét...

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy egyáltalán kell-e tartanom szerintetek LG LCD tv-nél ettől, illetve ha igen, akkor mit javasoltok, mire kell figyelnem, hogy ne legyen gond esetleg?

Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszi! :R :R :R

(#6158) dh66e válasza BBéci (#6151) üzenetére


dh66e
veterán

Vicces vagy majd kérek hozzád sorszámot. :DD :DD :DD

(#6159) gulyasa válasza Canonfan (#6157) üzenetére


gulyasa
őstag

A LCD-knél a pixelhiba, ami létezhet. Vagy másik meghibásodás lehet még a fénycsövek (ha olyan fajta) "elöregedése".

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#6160) laszlo168 válasza ALI_G (#6155) üzenetére


laszlo168
senior tag

(#6161) ALI_G válasza laszlo168 (#6160) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem egészen értem a linket, de nehezen találtam egy értelmes cikket arról, hogy a jelenlegi technológiák hogyan fogyasztanak: [link]

Average plasma: 301 watts
Average LCD (standard): 111 watts
Average LCD (LED): 101 watts

(#6162) vlevi válasza ALI_G (#6161) üzenetére


vlevi
nagyúr

Marhára nem mindegy, hogy mekkorák azok a tévék, amikre ilyeneket írnak. Mondjuk egy 32"-s LCD fogyaszt 110 wattot, azt még hihetőnek tartom. De 32"-s plazma nem létezik, szóval értelmetlen az összehasonlítás. A plazmánál ráadásul (ellentétben az LCD-vel) nagyon számít az is, hogy mit nézel. Ha pl. a vakító fehérség című filmet, akkor 10x annyit fogyaszt, mintha a blair witch projectet :D

Gyorsan belelapoztam. Azért érdekes, hogy az átlag LCD tévék fele 32"-s, a plazmákból viszont csak 55-60"-s példányokat néztek. Azért az a néhány 50-55"-s LCD, vagy LED tévé sem a takarékosságával fogja belopni magát a vásárló szívébe.

(#6163) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni TV vásárláshoz.
Kritériumok, követelmények:
- kb 4 m-ről nézném
- Laptop-t is kötnék rá, filmnézés, játék. Számít a laptop felbontása?
Azt is most akarok venni, vagy full hd-st (Dell Xps 16) vagy 1600*900-st. Vagy teljesen mindegy milyen a felbontása a Laptopnak?
- T-home lesz(csak az van), még nincs bekötve (ha már itt tartunk, melyiket érdemes rendelni? :) )
- néha pendrive-t is dugnék rá, jó lenne ha kezelné az ntfs-t, de ez nem annyira fontos.

LCD, Plazma vagy LED tv-t vegyek?
kb. 230 ezer Ft-m van rá (nem muszáj mindet elkölteni :) )
Esetleg ezek: C6500
C6400
Előre is köszönöm szépen...

(#6164) #09634560 válasza _George (#6150) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyakorlatilag semmit nem irt,csak kérdezett. Én visszakérdeztem olyant,amelyikről véleményem szerint elég tűéles a képe.Semmit nem irt. Milyen képjavitókra gondolsz?100Hz:szükséges,24p:szükséges,többi: gamma,élkiemelő,hasonlók:csak igény szerint,vagy nem.

(#6165) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok!

40-es vagy 46-os körüli tv beszerzésén gondolkodom, de nem tudok egyértelmű nyertest kihozni. Elsősorban a c650 és az ex500 ami szimpi, csak sajna 1ik sem tökéletes.
Upc digitális adás van itthon, szal ez gondolom mind2n hasonlóan nézne ki. Ami az érdekesebb dolog, az a hd filmek lejátszása... a samsung ugye visz kb mindent usb-ről, a sony pedig csak a divx-et. De ekkora tv-n azért inkább hd filmeket néznék. Szóval a sony ilyen szempontból nem nagyon segít ki az usb-vel.
Hálózatról tud vmelyik hd filmet lejátszani? Bár sajna az az érzésem, hogy a sony-nál nem csak az usb-ről való lejátszásnál korlátozták az mkv lejátszását. :(
Az ex500-nál azért tetszik a youtube kliens, meg ha jól tudom matt a kijelző is. Sőt talán játékra is jobb?! :U
Vagy esetleg hasonló árkategóriában vmi más jó tv-t tudtok mondani? Lg esetleg? Bár annyira nem szimpi, de most 5 év garit adnak rá. :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#6166) Victoryus válasza dudika10 (#6152) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem egy Philips 5405-ös tv-vel jobban jársz. Én is néztem a c550-et, de sokkal szebb képe van a Philipsnek. Főleg, miután itthon beállítottam normálisan.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6167) norb55


norb55
senior tag

sziasztok !

Van egy kis gondom a Sony kdl 32EX500 -al , amikor full HD-be játszok a vízszintes szinkrok látszik egy csíkba amikor fel és lefele húzom a képet .

HDMI kábelen játszok 1.4-es szabványon vajon mért csinálhatja a TV játékok közbe?

vízszintessen egy viszonylag láthatatlan de még is mintha megtörne a kép egy csíkba .

Aki találkozott ilyennel kérem ossza meg velem !
Válaszát előre is köszönöm ! :R

(#6168) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

A szüleim vettek egy C650-et.
Szeretnék nekik néha pendrájvon filmeket átvenni nekik, és a TV-be dugva lejátszani.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen sebességű, vagy milyen típusú pendrájvra van szükségem ahhoz, hogy akár az 1080p-s filmet is le tudjam játszani? (16GB)
:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6169) ALI_G válasza vlevi (#6162) üzenetére


ALI_G
veterán

Azért ennél árnyaltabb a cikk mint ahogyan leírtad :)

(#6170) Welasquez


Welasquez
csendes tag

Szevasztok!

Eldöntődött.

Veszek TV-t. :)

Egy kérdésem lenne még. A Sony KDL-40ex500 és KDL-37ex500 között a méreten és árán kívül van e valamilyen különbség. Illetve mi billenthet az egyik javára.

Nekem mindegyik aranyáron van és nem egy-két évre ruházok be.

Köszi!

(#6171) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

150k körül melyik a legjobb tv? 37" lenne a min ami kell. Több típust is tudnátok ajánlani? (hátha az egyik pont nincs) Sürgős lenne a dolog tehát nagyon megköszönném, ha valaki segítene. :R

(#6172) norb55 válasza Chosen (#6171) üzenetére


norb55
senior tag

Sony KDL-37EX500 én ezt ajánlom , nagyon szép és nagytudású TV . :R

(#6173) speedavid


speedavid
csendes tag

Hello!

LG 32LE5300 véleményt, tapasztalatot tudtok mondani ?

(#6174) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy az LG 32LD420 lcd televízióról mi a véleményetek jó vétel lenne 88 000 Ft- ért?
Szépen megjeleníti az analóg adásokat, Full HD- s tartalmakat?
Ez lesz az első ilyen nagy felbontású tévém egy régebbi képcsöves tévét fog leváltani.
Előre is köszönöm a válaszokat.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#6175) _George válasza #09634560 (#6164) üzenetére


_George
senior tag

Hello!
Akkor idézném:

... "Életem legjobb műszaki cikk döntése volt. Csodálatos képe van a tévének. A képjavító és felskálázó áramkör kiemelkedő benne, a műholdas tévé képe tűéles." ....

Én erre a kijelentésére gondoltam, ahol sem kérdőjel, sem kérdő módot nem alkalmaz. :)
Itt írja azt is, hogy műholdas TV.

Saját tapasztalatom csak a saját tv-mről van, ahol van Digitális zajszűrő opció, és MPEG zajszűrő opció.

Én erre gondoltam.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#6176) Chosen válasza norb55 (#6172) üzenetére


Chosen
addikt

Valamo olcsóbb LG/Samsung esetleg?

(#6177) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Erre tudna valaki segíteni? Érdemes most venni, vagy várjam meg a január-februárt, mert akkor lehet olcsóbb lesz?

(#6178) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.
Van egy LG LH7000 tv-m. Ma reggel mikor bekapcsoltam, az összes digitális csatorna elünt róla, csak az analóg-on tudok tévézni. A keresésnél nem talál egy digitális állomást sem. Ennél '--' jelre kell állítani, ha DVB-C-t, de próbáltam finn-re állítani, ott sem jön semmi... Digitális adás van, set-up boxszal kipróbáltam. Legújabb firmware van rajta. Vki esetleg tudna segíteni? (DIGI kábelem van, a hangolást 362000-ről kezdi, 6900 Sr, 256qam)

(#6179) vlevi válasza ALI_G (#6169) üzenetére


vlevi
nagyúr

De azért annál is árnyaltabb, hogy az LCD-k 100, a plazmák 300W-ot fogyasztanak.

(#6180) norb55 válasza Chosen (#6176) üzenetére


norb55
senior tag

160K környékén kérdezted.

Én azt a tipust ajánlom LG és Samsung van olcsobban is , de hogy azok jobbak azt nem mondanám ! ;)

(#6181) bigga


bigga
aktív tag

CMX márkájú tv-ről tud valaki érdemleges infot? Media-s márka, mint a HanssG, de mennyire megbízható? LCD tv amúgy, Full Hd elvileg, nem valami magas kontraszttal, de a képe nem rossz - csak ugye meddig bírhatja (most hallok először erről a márkáról)?..
Második tv-nek lenne tehát akkor terhelés nem lenne rajta.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#6182) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló mindenkinek!!ű
Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic a kérdésemnek, de biztosan itt is tud valaki majd segíteni.. :) Annyi lenne az egész, hogy ha HDMI 1.4 kábelt tudnak fogadni a régebbi LCD Tv-k.??..Vagyis a csatlakozo visszafelé kompatibilis?? :U

Köszi!! :K

(#6183) Chosen válasza norb55 (#6180) üzenetére


Chosen
addikt

150k volt, amit ajánlottál az 180k olcsóbb helyeken is. Nyilván rosszabb valamiben egy olcsóbb, de az ár is egy fontos szempont, ezért nem tudok ~160k-nál feljebb menni, ennyiért kell találni valamit. Bármilyen ötletnek örülnék, csak ne a 0-ról kezdjek TV-t keresni. Pl. 5 olcsóbb de X/Y-ban rosszabbat tudnál mondani, onnan már el tudok indulni és kizárni ami nekem nem jó, de ennyi gyártó ennyi TV-je közül konkrét típusok nélkül esélytelen egy nap alatt választani valamit. :(

[ Szerkesztve ]

(#6184) tobias40 válasza Chosen (#6183) üzenetére


tobias40
veterán

LG LD650--t ajánlom neked.
Nekem 42-s van de ez nem számít sztem.
Nagy tudású tv,nekem mindent tud amit kell,csak ajánlani tudom mindenkinek! :Y
Szép a képe,mkv-t viszi usb-ről,jó a menüje van rajta utp-kábel csatlakozó(nem kell venni wi-fit,net tv is jó rajta,stb....
Én digitális kábel tv-t nézek rajta legtöbbet és leesett az állam hogy menyivel jobb a képe mint a 2 éve vásárolt 100hz-s Samsungomnak!! :R
Nekem tökéletesen bejött!!! :C
És az ára sem sok sztem,a 42-est vettem 168.000-ért! ;]

Egy kérdésem nekem is lenne:
Hol kell beállítani a 24P-t,mert én nem találok ilyet?
Illetve kell-e beállítani vagy ahol kell ott automatikusan kapcsol?
Hol kellene a 24P-t észrevennem hogy megy?
Gondolom a full hd-s filmeknél...

Üdv!

(#6185) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok

Sajnos tönkrement a tv-m. Kinéztem magamnak egy samsung LE-32C530 készüléket. Azt tervezem, hogy kiváltom vele a monitoromat is. Alkalmas lenne erre (Az imput lagra gondolok)? Jelenlegi monitorom egy samsung 2333sw TN paneles 5ms.

Amikor monitornak használnám akkor 1m távolságból nézném. Amikor tvnek akkor 3.5

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6186) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy pontosan mi a különbség a (40)C530/550/630/650 között.
Főleg az érdekelne, hogy pontosan mit és honna tudnak lejátszani.
(A samu topicban sajnos nem kaptam választ.)

köszi

(#6187) bazsa88


bazsa88
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni! Van egy Samsung LE-26B350 típusú készülékem. A készülékben van DVB-C és DVB-T, valamint analóg tuner. Amíg külön beltéri kábeltévé vevőegységgel használtam (Vidanet a szolgáltató) tökéletesen működött. Lecseréltem azonban a beltérit egy Conax Neotion Modul-ra. Abban van benne az előfizetői Smart kártya. A csere óta nem tudok fogni semmilyen digitális kábeltelevíziós adást, még az ingyeneset sem! A modult és a kártyát bevizsgáltattam, tökéletesen működik! A tv készüléket elküldtem garanciális szervizbe, állítólag semmi baja! A javítás idejére kaptam egy LG cserekészüléket, az tökéletesen működött, csak az országot kellett Németországra állítani. A Samsung-on viszont hiába állítgatom az országot, mindig azt írja ki a csatornakeresésnél hogy "Digitális csatornák száma 0".
Fogalmam sincs mi lehet a gond, de sajnos a Samsung ügyfélszolgálatnak sem!
Ha valaki tud, kérem segítsen!

Bazsa88

(#6188) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Keveset vagyok itthon, de fatertól ma megtudtam, hogy a tv-t szeretné nyugdíjazni és karácsonyra beújítani egy újat, kérdésem annyi lenne, hogy milyet ajánlotok és hol érdemes szétnézni, ahol ilyenkor jó árak lehetnek? Annyit tudok hogy Samsungot vagy LG-t érdemes választani, de ennyi, nem mélyedtem még igazán bele, csak akkor nézegettem őket, mikor épp valami nagy bevásárlóközpontban vagy MM stílusú helyeken jártam.
A TFT-LED kérdés még nem dőlt el, majd ha látjuk az árakat akkor beszéljük meg. Én úgy gondolom tv-t nem 2 évre vesz az ember, ezért szerintem a LED-et fogom szorgalmazni, a képe is szebb és a fogyasztása is alacsonyabb. Felbontásra kizárólag fullHD-s jöhet szóba, méretre pedig minimum 100-as képátló, de szerintem nagyobbat fogunk választani.
Ami még fontos kritérium, hogy géppel egyszerűen össze lehessen csatlakoztatni, bár ehhez tudtommal csak egy HDMI bemenetre van szükség.

A segítségeteket előre is köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6189) Sensei


Sensei
tag

Sziasztok!

Szerintetek:

Philips 32PFL5405H vagy Samsung LE37C530?

Árban hasonló a kettő. A Philips 100Hz-es, a Samsung pedig nagyobb és jobb a médialejátszója.

Nem igazán tudok dönteni.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#6190) angol


angol
tag

Hello,
kérdés: 40"-42" Lcd, 130e-ig, melyik ?
nagyon kérek szépen minden kedves fórumozót nem mondjon olyat hogy, "igen de ha ráteszel 10-20e-t akkor királyság" .. stb., szal ennyi zseton van és konyec.
Mindenkinek előre is köszi a választ. Üdv.

(#6192) BBéci válasza angol (#6190) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a megadott méretben és árban nem LCD tévé adja a legjobb képminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6193) BBéci válasza A_ScHuLcZ (#6188) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagy abban, hogy a LED háttérvilágítású LCD tévék képminősége jobb a fénycsöveseknél?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6194) BBéci válasza bazsa88 (#6187) üzenetére


BBéci
titán

Finnországra állítva is próbáltad?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6195) vlevi


vlevi
nagyúr

Nos, én nagyon laikusnak számítok e téren, de volt szerencsém a Mediamarktba egy EU40C5000 és egy LE40C650 tévét egymás mellett látni. Egyforma méretű, hellyelközel egyforma tudású tévék, az egyik ugyebár ledes, a másik CCFL. NEM láttam különbséget. Persze tuti, hogy más lenne a véleményem, ha LED háttérvilágítású, local dimminges tévével hasonlítottam volna össze, de annak az árából hármat lehetne venni az előbb említett készülékekből.

(#6196) bazsa88 válasza BBéci (#6194) üzenetére


bazsa88
csendes tag

Nem, mert Finnország nincs a felajánlott országok listájában (sajnos). A CAM modul nélkül is meg kellene találnia a digitális csatornákat, csak kódolva? Viszont a modul és a kártya adatait kiírja a tv a menüben.

[ Szerkesztve ]

Bazsa88

(#6197) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy vennék egy ilyen 37"-42" lcd tv-t.
Melyik típust ajánlanátok ha csak monitorként hazsnálnám??? (input lagot nagyon nem szeretnék)!!! :)
Továbbá fontos tényező az ár is.
Philipset néztem Philips 37PFL5405H. Ezen van input lag??? És fontos lenne hogy 1920ba jöjjön ne csonkítva :):)
Előre is köszi :R

(#6198) Canonfan válasza gulyasa (#6159) üzenetére


Canonfan
senior tag

Nagyon szépen köszi az infót, :) akkor ezek szerint a csatornalogóval sem lehet gond... :)

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy az LG 32LD350-es tv az szerintetek kb hol helyezkedik el a kategóriájában?

(Csak azért érdekelne az infó, mert szeretném kb elhelyezni a többi tv-hez viszonyítva... :))

Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

(#6199) GeneraL_XTX válasza Canonfan (#6198) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nagyon alsó kategória kb.

[ Szerkesztve ]

(#6200) dezsőő21


dezsőő21
csendes tag

Hali segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék vásárolni egy tv készüléket de már 1 hete a net előtt ülök és teljesen belekeveredtem hogy mit is szeretnék.
Tréhóm sat tv-m van tehát ez lesssz a fő csapás irány.
na most jön az hogy inkább vegyek egy nagyob méretű le46c650 samu lcdt?? vagy vegyek egy kissebb méretű ledes tv-t???
Kb 250-280 ropi körül áldoznék rá de már semmiben sem vagyok biztos sőt a márkában sem KÉRLEK benneteket segítsetek KÖSZI.
Dezsőőőőő.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.