Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#2301) torreador22 válasza Anonymus23 (#2297) üzenetére


torreador22
aktív tag

Mar mindev variációt vegig próbáltam. Hdmi kabelel pc+tv +dvi kabel pc+tv akkor latom a 2.kepernyot a tvt de nem tudom kivalasztani ez a kep fogad és mintha a win 10 megbolondulna.

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2302) #94529552 válasza torreador22 (#2301) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nem valami jó kép, Print Screennel csináltad amit lementesz a gépedre, és itt a képnél betallózod?

(#2303) torreador22 válasza #94529552 (#2302) üzenetére


torreador22
aktív tag

A lényeg látszik rajta de hiába szerepei a 2 . kijelzö mert nem tudom kiválasztani megbolondul a win 10 szerintem fel rakom a win7 és megnézem azzal !

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2304) #94529552 válasza torreador22 (#2303) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért előtte próbáld ki ha lehet, egy másik HDMI vezetékkel is.

(#2305) torreador22 válasza #94529552 (#2304) üzenetére


torreador22
aktív tag

Próbáltam ugyan az a helyzet. Ati kartyanal nem volt ilyan gond radugtam es kész volt működött.

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2306) #22743424 válasza torreador22 (#2305) üzenetére


#22743424
törölt tag

Win alól nézted? Amennyiben manuálisan raktad fel én személy szerint kitöröltem volna és amit a win10 letölt avval egy próba. :)

(#2307) torreador22 válasza #22743424 (#2306) üzenetére


torreador22
aktív tag

Egyszerűen nem lehet összekötni úgy hogy működjön már mindent kipróbáltam! :W

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2308) #22743424 válasza torreador22 (#2307) üzenetére


#22743424
törölt tag

Milyen samsung tv az pontosan mert azokon levő hdmi csatlakozókon(körül) külön felírat jelzi, hogy melyik eszköz a támogatott.Elméletileg a videokártyán levő hdmi csatlakozó HDMI 2.0 ami elméletileg visszafele kompatibilis.Valamilyen 950-es kártya ha jól írtad.

(#2309) torreador22 válasza #22743424 (#2308) üzenetére


torreador22
aktív tag

Igen a kártya Gtx 950 a tv Samsung UE6400 48" smart led.

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2310) #22743424 válasza torreador22 (#2309) üzenetére


#22743424
törölt tag

Van olyan , hogy HDMI (DVI) azt próbáld már meg lehetőleg.

(#2311) torreador22 válasza #22743424 (#2310) üzenetére


torreador22
aktív tag

A lényeg az hogy össze kötöm a a vga karit dvi kábellel a monitorral van kép a monitoron ,ezután rádugom a hdmi kábelt a vga karira ezután amikor bedugom a tv be akkor a monitoron minden ikon eltűnik és még ha akarnám se tudnám kiválasztani a tvt! A tvn az összes szám szerint 4 hdmi bemenetet végig próbáltam! Tanácstalan vagyok mert ati kártyát rádugtam azt ami előtte volt azt egyből ahogy rádugtam érzékelte a tv!

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2312) #22743424 válasza torreador22 (#2311) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amikor a monitoron eltűnik az összes ikon akkor a tv-t tekinti elsődleges megjelenítőnek. Próbáld már ki, hogy csak a tv-t kötöd rá és azt beállítod elsődleges megjelenítőnek majd a monitort.

(#2313) torreador22 válasza #22743424 (#2312) üzenetére


torreador22
aktív tag

Ha csak a tv kötöm rá akkor nincs kép tehát nem tudok választani se ha utána rádugom a monitort is a vga dvi kimenetre akkor a monitoron van kép de a tv nem tudom kiválasztani mert nincs sehol! Valami nem kerek itt nem létezik hogy ennyire szívás legyen ez!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2314) -=RelakS=- válasza torreador22 (#2313) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem akarlak hülyének nézni, de...

Mikor végigpróbálgattad a HDMI csatlakozókat, azért ugya a tv-n átkapcsoltál a megfelelő HDMI bemenetre? :C

Merthogy nálam pl pont az van, amit leírsz, hogy ha elkapcsolok a HDMI2-ről, akkor a monitoron ott van az ikon mentes kép, a tv-n meg tök más műsor vagy fekete, és cirkál a "nincs jel" szöveg (LG tv)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2315) torreador22 válasza -=RelakS=- (#2314) üzenetére


torreador22
aktív tag

Persze mindegyiket végig próbáltam !

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2316) #22743424


#22743424
törölt tag

Nézd már meg légy szíves pc csökkentett módban , hogy akkor mit csinál? A hdmi (dvi) legyen bedugva de csak a tvbe és a hdmi kábelt használd csak (esetleges átalakító nélkül). bedugva a kábelt majd kiválasztva a forrást (bemenet) majd pc restart csökkentett módban kis felbontású kép engedélyezése .
Hogyan tudom elindítani a Windows-t Csökkentett módban

[ Szerkesztve ]

(#2317) torreador22 válasza #22743424 (#2316) üzenetére


torreador22
aktív tag

Ha csak a hdmi van bedugva gépbe és a tv be akkor nem tudom kiválasztani a csökkentet módot mert nincs kép akol kiválasszam! Vagy rosszul értelmeztem valamit?

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2318) torreador22


torreador22
aktív tag

semmi nem történik! :W :W

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2319) #22743424 válasza torreador22 (#2318) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az vadi új videokártya vagy használtan vetted? Rendesen a helyén van? Nincs esetleg a processzorodban igp?

(#2320) torreador22 válasza #22743424 (#2319) üzenetére


torreador22
aktív tag

Ha nem lenne a helyen akkor a monitor se adna kepet. Hasznaltan vettem de garanciális.

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2321) torreador22 válasza torreador22 (#2320) üzenetére


torreador22
aktív tag

Ha jol tudom a prociban nincs integrált vga.

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2322) #22743424


#22743424
törölt tag

Láttam már olyat, hogy nem volt teljesen a helyén és csak néha érintkezett illetve olyat is, hogy nem volt meg az egyik érintkezője a nem megfelelő behelyezés miatt.Több ötletem nekem sincs sajna.

(#2323) torreador22


torreador22
aktív tag

Huuuu mekkora Fa......voltam a tv nem jó helyre kapcsoltam :W :W Minden ok megoldódott!

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2324) -=RelakS=- válasza torreador22 (#2323) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

#2314? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2325) torreador22


torreador22
aktív tag

Igen igen átkapcsoltam én csak nem a hdmi kellet kivalasztani amikbol 4 van hanem egy masik bemenetet és ugy lett jó. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2326) #22743424 válasza torreador22 (#2325) üzenetére


#22743424
törölt tag

Remek! Örülök,hogy megoldódott.😉

(#2327) Stevan87


Stevan87
tag

Aki vágja ezt a dolgot,hogy lehet PC-n a monitor képét átvinni egy Samsung Tv-re, kérem az írjon már.
Vagyis a kép meg lett,de hangot 2 órája szenvedem,és sehogy sem sikerül...

(#2328) tupacamaru válasza Stevan87 (#2327) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mivel van összekötve a PC a TV-vel?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2329) Anonymus23 válasza Stevan87 (#2327) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha HDMI-vel, vagy DVI-al van összekötve, akkor e szerint a hsz szerint be tudod állítani: KLIKK

;) - The Power of the Light Side

(#2330) Stevan87 válasza tupacamaru (#2328) üzenetére


Stevan87
tag

Mint hozzá nem értő,úgy írok :) de próbálkozok...
HDMI kábellel van.
1DVI-be bekötve tv-n, másik pedig a VGA-ra (Radeon R9)
A gépen képernyő beállításánál így tudtam 1-es monitor képét a 2-esre,tehát Tv-re átmásolni. Így megjelent szépen a tv-n a kép.
Viszont a hang nem. Már próbáltam a gépből kihúzni,áttenni a hang kábelt, vagy a hangkeverőn váltogatni,de semmi... Annyi van,hogy ha erre teszem (1 Samsung-AMD-High Def. Audio Device), akkor a rendszer hangot átviszi,de mást nem.
Vagy a tv-n még van olyan,hogy HDM3,erre is csatlakoztattam,de a gond változatlan :(

(#2331) Stevan87 válasza Anonymus23 (#2329) üzenetére


Stevan87
tag

Próbáltam,de így csak azt a rendszerhangot viszi át, amikor rámegyek hogy milyen hangosan szóljon.

Próbáltam azt a programot bezárni,ahol szól,vagy youtubon nyitni egy zenét,de semmi nem megy át.

(#2332) Stevan87 válasza Stevan87 (#2331) üzenetére


Stevan87
tag

Ahhh, meg lett a hiba.
Így,hogy már tudtam, hogy minek hol a helye,addig variáltam,még sikerült :-)
Bár nem értem,hogy miért,de a lényeg az volt,hogy Vezérlőpult-Hang menünél a Samsung-ot kell alapértelmezettnek tenni,és akkor tv-n keresztül szól most már a hang. :R
Ha meg gépen akarod,akkor ugyan ez a helyzet,csak hangszórókat kell.

Köszi szépen!

(#2333) -=RelakS=- válasza Stevan87 (#2332) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig nagyon egyszerű.
Ha a kiválasztott programot átirányítod tv-re, onnan fog jönni a hangja, míg minden másnak az alapértelmezett eszközből. Ha a tv-t választod alapértelmezettnek, akkor minden program hangja oda van irányítva, ha csak mást nem mondasz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2334) #94529552 válasza Stevan87 (#2332) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyszerű volt, mert Anonymus23 is leírta, és nem is kell a Vezérlőpulthoz menni: Asztalon jobb oldalt lenn bal klikk a kis hangszóró ikonra, majd ami feljön kis ablak, ott a jobb felső sarokban a felfelé nyílra klikk, és megnyílik,hogy hova küldi ki a hangot
Nálam ez a váltás még egyszerűbb:
hangszóró ikonra jobb klikk, majd a Lejátszóeszközök megynyitása.

[ Szerkesztve ]

(#2335) Stevan87 válasza #94529552 (#2334) üzenetére


Stevan87
tag

Köszönöm! :R

(#2336) ACE-


ACE-
addikt

Sziasztok, klónoznám a monitoromat az LCD TV-re, de a kép szélei nem jelennek meg, hogyan lehet ezt beállítani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2337) csab2


csab2
veterán

Adott egy LG 50LF652V típusú tévé és egy Gigabyte Brix GB-Base-3160 típusú barbone mini PC, 8GB RAM memóriával és 120 GB-os SSD-vel, Windows 10-zel. Van rajta HDMI csatlakozó. Összekötöttem a tévével, a tévén kiválasztottam a bementetek között a PC-t. Az eredmény: a nagy semmi.
Mi lehet a gond?
A gépen levő Windows eredeti, aktiválva van. Drivert nem telepítettem semmit, minden automatikusan ment.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2338) DoItYourself válasza ACE- (#2336) üzenetére


DoItYourself
addikt

Overscan beállítást kapcsold ki és/vagy állítsd a bemenet típusát PC-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2339) jaikah


jaikah
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e azt csinálni, hogy a számítógép ki/bekapcsolásával a (új lg) tv is ki/be kapcsoljon. Mint egy monitor. Jelenleg hdmi-vel van összekötve.

(#2340) Ridick25


Ridick25
újonc

Sziasztok volna egy kérdésem a laptopomat összekötöttem a led tv vel wga-hdmi kábellel de nincs kép sajna szükség van még valamilyen beállításra?

(#2341) -=RelakS=- válasza Ridick25 (#2340) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

VGA-HDMI?
Ugye nem valami ilyesmi kábelt használsz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2342) Ridick25


Ridick25
újonc

Egy ilyen kábelt vettem

[ Szerkesztve ]

(#2343) -=RelakS=- válasza Ridick25 (#2342) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy lemaradt a link, vagy arra gondolsz, amit én mutatok.
Viszont amit én mutatok, azzal nem fog működni a kapcsolat, hacsak az egyik oldal tud a VGA-n HDMI jelet, vagy a másik HDMI-n VGA jelet fogadni.
Én mondjuk ilyen eszközökről még nem hallottam, de ha benne van a leírásban, biztos létezik :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2344) xyz677


xyz677
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Dell 3008wfp monitor, ezt szeretném alkalmanként TV-nézésre is használni úgy, hogy ne a pc-ről kelljen vezérelni a csatornaváltásokat, hanem távirányítóval menjen a dolog. A monitorhoz van egy dell soundbar, azon keresztül jöhetne a TV handja is. Az analóg upc TV adások elegendőek lennének, ha jól gondolom szükségem lenne valami olyasmi külső TV tunerre, amiket itt találok: http://www.ebay.com/bhp/tv-tuner-box . tudna valaki segíteni ebben, hogy jó úton járok-e?

(#2345) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A laptopom össze van kötve egy Samsung FHD TV-vel HDMI kábelen keresztül filmezés céljából. Így megy már évek óta, különösebb probléma nincs.

Azaz lenne valami, ami nem is igazán probléma, együtt tudok vele élni, de egy kicsit zavaró.

A laptopom régebbi típus, 1366x768-as felbontású. Amikor a HDMI kábelt csatlakoztatom és klónozza a tv a laptop képernyőjét, akkor a TV képernyő 1440x900-as felbontásban van. A laptopon egy gomb segítségével elsötétül a laptop-képernyő és ekkor átvált a TV FHD felbontásra, megjelenik a Windows asztal.

Ekkor bármilyen FHD filmet, vagy akár játékot beteszek, tökéletesen működik minden, teljesen jól illeszkedik a kép a tévére.

A "probléma" a windows asztalon van. Ott a kép nem teljesen illeszkedik. Mintha egy egészen pici nagyítás lenne a képen. Alul hiányzik a start menü alja, felül a legfelső sorban lévő ikonok nem látszanak. Böngészőt megnyitva szintén nem látni a lap tetejét, mert takarásban van stb...

Mint említettem, a filmek és játékok, de még a youtube is tökéletesen illeszkedik a tévére, csak valahogy az asztal nem kóser.

Mi lehet a gond? Vagy ez természetes jelenség? Két tévén is próbáltam, mindkettőn ugyanezt produkálta.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2346) Anonymus23 válasza KubanitoS (#2345) üzenetére


Anonymus23
veterán

A típust ugyan nem írtad, de nekem is van egy Samsung TV, és az egyik HDMI bemenet fel van címkézve PC-nek vagy DVI-nak abba dugd be. De ha ez nem is lenne felcímkézve, ami fontosabb, hogy a bemenet nevét, amibe dugod a laptopból a HDMI kábelt, azt meg nevezd át PC-re (a bemenet név listából válaszd ki), és akkor jó lesz.

Így néz ki valahogy, mint a 2288-as HSZ
Mondjuk annyi, hogy én sem a DVI HDMI aljzatba (az a 4-es valójában) dugtam végül is, hanem a 3-asba, mert ez 90 fokkal el van forgatva, de működik abban is simán, csak át kellett nevezni PC-re (listából, valahol alul van, görgetni is kellett lefelé)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2347) KubanitoS válasza Anonymus23 (#2346) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez egy kicsit régebbi monitor, lehet vagy 5 éves. Az egyik HDMI kimeneten rajta van, hogy HDMI / DVI. Ide bedugtam, de nem változott semmi. Mondjuk aztán nézegettem a távirányítóját és ott a picture size gombbal sikerült méretre faragni a képet a felbontás megtartása mellett, de a filmek is ekkor mintha össze lettek volna nyomva. A 16:9-es képarány mellett van egy kis zoom, képernyőhöz igazítással nincs, de szerintem akkor torzít, vagy nem tudom. Mindegy is, ez így marad.

Amúgy képminőség szempontjából annak van jelentősége, hogy melyik HDMI csatlakozóhoz csatlakoztatom a gépem? Nem tudom eldönteni, hogy ebben az új csatlakozóban vajon rosszabb lett-e a kép, vagy sem. Nem is kellett volna erőltetnem ezt a dolgot. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2348) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ide is beírom, mivel tv-ről van szó.
Sziasztok!
Kicsit elakadtam. Tudna itt valaki tanácsot adni? :U Évek óta egy 70cm-es LCD TV-t használtam monitornak. Főleg laptopokat szoktam rákötni, amiknek az alap felbontása 1360x768. Ezért a tv is csak HD ready, mert így szép éles a kép és még a betűk, ikonok mérete is megfelelő. Engem zavar a nagyobb felbontás, mert túl kicsi minden még 125% nagyításban is.
Úgy gondoltam a szememnek jobb lenne egy még nagyobb kijelző, hogy kényelmesen kicsit messzebb ülhessek a kijelzőtől, ezért vettem egy 100cm-es TV-t. Samsung UE40K5500. Többen is ajánlották ezt. (monitort nem találtam ekkorában nekem megfelelő paraméterekkel, hangszóró, csatlakozók)
Napok óta tesztelem, de egyszerűen sehogy sem tudom úgy beállítani, hogy ne zavarja a szemem. Próbáltam több felbontáson, 1920x, 1366x, 1360x, 14xx... Full HD-ben pici minden. 1366-ban pedig kicsit homályos. Már annyira elegem lett, hogy most visszajöttem a régi kis tv-mhez.
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mekkora tv-t vegyek. Nem szeretnék közel ülni és a monitor előtt "görnyedni", filmek és PS miatt is jobb lenne egy nagyobb. Attól félek, hogy nekem egyik full hd-s sem felelne meg a natív felbontásuk miatt. :F
Már nem tudom eldönteni, hogy a tv képe nem jó minőség, vagy az összes full HD-vel így járnék, ha 1360x768 felbontásban szeretném használni?

[ Szerkesztve ]

(#2349) Anonymus23 válasza KubanitoS (#2347) üzenetére


Anonymus23
veterán

Átirtad a bemenet nevét a listából PC-re? Ha nem, akkor pont a megoldást hagytad ki.

;) - The Power of the Light Side

(#2350) DoItYourself válasza Krystal_s (#2348) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az LCD-k csak a natív felbontásukon adnak szép, kontrasztos képet.
A 32" 1360×768 megfelelője 45" lenne FullHD-ban, ha azonos pixelméretet szeretnél. Ennél nagyobb méretű tévénél értelemszerűen nagyobbak lesznek a pixelek is FullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.