Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19153) Dr.Zoo válasza rayoliviero (#19151) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Utcai nyomásra tette a kazánt, értsd: ami a külső hálózati nyomás az utcában, ez kb. 4-6 bár nyomást jelent.ha nem zárja el, szétugrik a kazán....
Nem tesz túl jót neki,mert ugye amikor melegszik a víz, tágul...
Ami valószínű,ma kiegyenlítő tartály kilukadt,én ott kezdeném.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19159) Dr.Zoo válasza rayoliviero (#19156) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

1 tized bár az minimális...
A lefújó szelepet el is felejtettem, amit a kolléga írt ki kellett volna nyitnia (általában 2.5 báron) de ugye panel lévén a sokadikon valszeg nincs is annyi bár.... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19337) Dr.Zoo válasza vendingo (#19321) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha rézből van, és nem egy mekkmester csinálta. Ha nincsenek rosszúl méretezve a zsinórok, és megfelelően van biztosítva... Ja és van normális földelés!!! Láttam már pár kiégett házat, sokban dolgoztak "szakik".....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19347) Dr.Zoo válasza vendingo (#19345) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Dehogynem.
Általában tele a net villanyszerelő cégekkel, bár sokan nem vállalnak más utáni "szívást" vagy ha igen, mondanak olyan számokat, hogy felsírsz.. :(
Ha Bp. vagy vonzáskörzetében kellene villanyt szerelni, keress privátban, tudok ajánlani neked normális, épkézláb embert, nem horror áron.
Én a műveknél melózom 9éve, azért írtam hogy láttam már nagyon sok csodát ügyeletben, sok kiégett házat.
Ebből kb. a fele, kicsit lehet több is, a szakszerűtlen kivitelezés, vagy az elöregedett alu hálózat okozta!
Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19439) Dr.Zoo válasza KrAt (#19431) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csaó!

Én elgondolkodnék az infrapanelen, mint alternatíván.
A világ jelenlegi állása szerint, ez hasznosítja legjobban, ennek a legjobb az összes villanyt használó ketyere közül a hatásfoka.
Plusz ha van éjszakai áram az külön ööm é bodottá,
Ha érdekel, mesélem tovább... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19469) Dr.Zoo válasza KrAt (#19444) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nos.
Ha még mindig nem beszéltek le a villannyal való fűtésről, akkor érdemes körbenézni az infranapelok gyártói oldalán, pl. Suntherm, Ozspi (szlovák) stb.
Ha szerencséd van, a vaterkáról időnként lehet be nem épített darabokat kifogni, érdemes ottis mag az expresszen böngészni.
Egy átlag 15-18 nm szobának egy kw panel, vagy ezzel egyenértékű panelek simán elég. Függ azért a szigetelés állapotától, meg hogy mennyi energia veszik "kárba". Azzal azért egyet kell értenem az előttem szólokkal, hogy ezt a tecnológiát !!!még!!! elsősorban kiegészítő fűtésként használják.
De: ha van éjszakai áramod, mindjár fele áramdíjból használod, és ezt el szokták sokan felejteni.
Hogy hogyan? Rém egyszerű, egy okosabb vezérlés alaphelyzetből az éjszakai áramot tekinti alapbetápnak, de ha ez kimarad,(mert csak bizonyos időközökben kapcsolják be a HF vevőt), akkor átáll nappalira. Gyakorlatilag csinálsz egy átkapcsoló automatikát. Amikor van occsó villany azzal fűtesz, amikor csak a nappali, azzal.
Ha még részletesebben érdekel, keress priviben, elmondom hogy én hogy oldottam meg a kutyaház (6nm) fűtését, infrapanellel.

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19470) Dr.Zoo válasza DeFranco (#19460) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha a műveknél vagy, alap hogy -20% adnak egyes bótokban.
De forgalom függő, ha nagyban nyomod, villanyszerelő céged van, akkor nemrikta a -30, -35% sem.
Én a volt kollégám nevére szoktam vásálni, neki -30% van. Már nem melózik a műveknél, de elkezdtenagyban nyomni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19479) Dr.Zoo válasza KrAt (#19477) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Rendben, érdemes kipróbálni, bukni nem fogsz vele.
Sacc annyiért el tudod adni , amennyiért vetted, minimális bukással talán, (mert mindig keresik..) kell hozzá még egy 3ezer forintos termosztát, azt jézus.
A klíma qrvajó dolog, de ha egy ilyen fél millás inverteres motyóban megmakkan valami, az sztem kicsit zsebbe nyúlós dolog.. Javítsatok ki ha tévednék..
Azért bátorkodtam ajánlani a panelt, mert nekem is van, használom, gyakorlatilag elpusztíthatatlan.
Nincs benne semmilyen mozgó, forgó motyó, sem számítógép. Eccerű mint a barlangrajz.
Félreértés ne essék: ha van 6kilód, vedd meg a világ egyik legjobb klímáját (daikin) mert az a legkényelmesebb.........

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19480) Dr.Zoo válasza Hasaggymeg (#19478) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos igazad van.
De ha akad valakinek fölös 7-800 e jó magyar pengője, elgondolkodhat ad-vesz mérésen.
Vesz egy 4 kw napelemet, inverterrel, mindennel, (véletlenül sem az akkusról beszélek!!) és röhögve fűt villannyal, akár infrapanellel, akár egy jó inverteres klímával.
Ha lenne másfél misim, nagyon gyorsan nekiállnék énie, mert én jelen állás szerint fával fűtök.
De nincs ennyi lém, egyenlőre marad a fa. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19481) Dr.Zoo válasza harry (#19476) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az anyagminőség.
Sztem mindet kínában gyártják, csak van ahol van fehér ember, meg MEO, meg van ahol nincs. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19482) Dr.Zoo válasza szilchi (#19475) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos én már abbahagytam az ipart :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19485) Dr.Zoo válasza csemberlen (#19484) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezt honnan olvastad?
Csak mert még nem találkoztam ilyen írással.
Nem világosban áttérésről beszélek, hanem sötétben, ehhez szerintem a szolgáltatónak nincs köze, mert a mért után történik.
De holnap megkérdem a méréstechnikás mókusbogarakat.

Fura, egész topikot találtam róla, de sehol nem írják hogy tilos..Átkapcsolás éjszakai, nappali áram

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19489) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az nem zsenge, jó lett :R :C
De sztem az éjszakai olcsóbb mint 30 ft.
A mindenkori nappali villany fele... Akkor sacc 25ft? Csak tippelek, most lusta vagyok megnézni a művek.hu-n de biztosan emlékszem hogy nincs 30 ft...
Egyébként jó a számítás..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19490) Dr.Zoo válasza KrAt (#19487) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja kimaradt: aki tudja használni a guglit, ott le van írva minden okosság, pl. hogy infra fűtésnél a padló és a plafon között egy celsius fok az eltérés..........
A világ jelen állása szerint, semmi más nem képes erre... A levegő fűtés qrvajó dolog, de ha a sok százezres inverteres klímában megmakkan valami, az ultra nagy oboa..
Sztem a gáz egyre gyatrább minőségű, nem ez a végzettségem villanyász vagyok, de látom a különbséget pl. a palackos gáz, meg a földgáz között. Nincs meg a fűtőértéke a gáznak, valamit variálnak vele..
A villannyal nem lehet variálni, ott tartani kell az 50 hZ-et :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19494) Dr.Zoo válasza neduddki (#19491) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kérlek: kb. 800 ezerért lehet kapni komplett 4 kW körüli napelemes rendszert, a maradék 200 ezer sacc 250 az ad-vesz mérés kiépítése, engedélyeztetése a szolgáltatóval. 500 ezerből pedig az infra fűtőpanelek, a madzag, meg a termosztátok. Persze mindent magamnak csinálnék, mert az nem kerül pénzbe. A terveket már elfogadják egyszerűsítve is a műveknél, egy sima *HMKE pikkpakk átmegy minden macera nélkül, úgy 50-60 ruppó egy ilyen terv..
Asszem ennyi!

*(H=háztartási M=méretű K=kis E=erőmű)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19498) Dr.Zoo válasza Lipton (#19496) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem olvastad el figyelmesen amit írtam: nem akarom tárolni, ezért csináltatok ad-vesz mérést. Amit napközben betolok, este kiveszem... A mai modern inverterek kibírnak minimum 12-15 évet, és felújíthatók. Jellemzően kondicsere, azt megy tovább... A legtöbb napelem 20 évet elmegy.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19499) Dr.Zoo válasza Lipton (#19496) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem akarok annyira a szakmába menni, de sztem az 50 hZ ami számít, mesélhetek a felharmonikusról, a meddőről, amit a szolgáltató benyel, de ez itt minden bizonnyal senjit sem érdekel..
Lassan 10 éve gályázom a műveknél, a koszon kívűl ragadt rám ez-az :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19507) Dr.Zoo válasza csemberlen (#19502) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megint nem olvasod el amit írtam: nem komplett szereléssel, hanem magam csinálnám. Ahhoz képest hogy a szakmában ennyit dolgoztam, rohadtul nem tartozott a munkakörömben, ennek a napelemes rendszernek a megismerése, ez pusztán önszorgalom...
Vaterka, komplett 3kw-os rendszer, régebben néztem, ezekeszerint nőtt az ára.
De még ígyis komplett rendszer, 5 év garival.....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19508) Dr.Zoo válasza Pikkolo^^ (#19506) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Elnézést, már fáradok.. A kutyáim szétrágták a bejárati ajtót :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19509) Dr.Zoo válasza Lipton (#19503) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor oké :D
Engem érdekelne a téma, csak sajna a lóvé nem áll rendelkezésre....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19511) Dr.Zoo válasza neduddki (#19510) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ismerem őket, de nekik is meg kell élni valamiből..
Annak idején komolyan neki alartunk állni a melótársammal akkus autót gyártani, de ebbe a nyomorék országba nemhogy támogatnák az elképzelést, inkább akadályozzák.
Kicsit túlárazzák a dolgaikat, mindent meg lehet rendelni a gyártótól, csak behozatni macerás....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19514) Dr.Zoo válasza neduddki (#19512) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hello!

Énis pénzért igen, e van.

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19516) Dr.Zoo válasza Lipton (#19513) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Elvileg gyártói az 5 év gari, ami bővíthető.
Ehhez kellene a terv, de sajna nem áll rendelkezésre ez az összeg, egyenlőre csak a tervezgetés marad..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19525) Dr.Zoo válasza csemberlen (#19520) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nyugodtan belémrughatsz, nem nagyon érdekel.
Mérések alapján mondom, hogy egy átlag ház 1.4kW átlaggal fogyaszt.
Ez alapján számolunk mi is...
De te ezt biztosan tudod,
További szép estét,

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19526) Dr.Zoo válasza csemberlen (#19520) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tessék, Ez a hivatalos, 30 forint az éjszakai áram ára de mivel én alkalmazottiban vagyok, nem követem napi szinten, mert én nem ennyiért veszem... Meaculpa...
Egyébként ez erősen házfüggő, van aki 1x20 A elvan, pl. apámék, és az éves fogyasztása 3000 kw!
Az enyém 10.000 körülvan, attól függ mennyi fogyasztód van.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19529) Dr.Zoo válasza Lipton (#19527) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem, 1.4 kW per ház, per pillanatnyi fogyasztás...
Hidd el meglepődnétek, mennyivel terveznek túlzóan a tervezők egy lakóparknál.
Tudok budán mutatni a XI. Kerben olyan lakóparkot, amiben 800 darab 1x32A lakást adtak át, plusz üzletek, és a max. fogyasztása sose haladta meg a 3x400A-ert. Ezt mérésekkel tudom alátámasztani, iszonyatosan túl van méretezve minden....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19532) Dr.Zoo válasza Lipton (#19530) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Átlagot mondtam ;) átlag házban nincs jakuzzi :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19535) Dr.Zoo válasza csemberlen (#19533) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hagyjuk, nem akartam senkinek megmondani a tutit.
Teljesen mindegy hol melózom, nem akarlak meggyőzni semmiről.. Tudom hogy az egyidejűségről beszéltem, ezt próbáltam közérthetően elmagyarázni.
Részemről lezárva.

Ui: egyébként azért kötnek egyszer harminckettőt be, mert ezt állapították meg a VET-ben, mint alanyi jogon járó ampert... De tényleg befejeztem. És nem mint szolgáltató akárkije, hanem mint Z.

Peace:

Z

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19547) Dr.Zoo válasza szabjan (#19539) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jó ez a kép, Te/Ti csináltátok?
Alatta van valami lépésálló? és/vagy hőtükör?
A Fateréknál több mint 20 éve megy, de ők még a kezdet kezdetén csinálták a padlófűtést, az öregem esztergált hozzá osztó-gyűjtőt... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19550) Dr.Zoo válasza szabjan (#19549) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:D
A fateré vastag anyagból volt csinázva, nemrég lyukadt ki..
Sokáig szívtak Ősömék a lerakodással, ez még egyrétegű műanyag csővel lett lerakva, és lehet hogy kicsi volt a lyukátmérője, mert sokat kellett nyomatni hálózati vízzel..
Valami lágyítóval próbálkoztak, de nem nagyon jött be.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19644) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Fával, úgyhogy decemberben 2.5 itthon voltam szabin, és december 9.-én vettem 50 forintért fát, 2 tonna, most hétvégén fogy el kb...
Szobai nyílás záró ótvar, 120x150, falvastagság 50 centi, födém trágya, (szószerint) fürdőben, kis szobában, előtérben újabb fajta nyílás zárok.. Estére 22 fok, vegyeskazán, 750 lieteres puffer, reggelre ha kutyahideg van kinn, 20 fokra lemegy.
Mire este hazaérek, 17-18 fokra lehül, utánna megy minden előről..

Szerk: kb. 70 nm, régiépítésű családiház

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19647) Dr.Zoo válasza wrox (#19645) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

22 fokra. A banya nem bír ezalatt elaludni.. :D (szerk: persze addig, amíg tart az összesen 910L víz, ami a rendszerben kering... 34 foknál kikapcsol az automaika, ezalatt nem engedi keringeni a vízet, egyrészt mert erről egyszerűbb felfűteni, és ha 2 napig nem gyújtok be, akkorsem hül 25 fok alá.. 5 centi űveg gyapot a pufferen!)
De sajna itthon voltam majdnem 3 hétig, gyakorlatolag dec. 14-től jan.-3ig.
Így mindennap 2x gyújtottam be, ennek a fànak elvileg január közepéig, végéig ki kellett volna tartani, csakhát a szabi ugye betett :) általában tonna per hó szokott működni, itt a faluban 20 egy tonna, most emelt az öreg akitől veszem 24-re..
De tavaly februárban 3 hétig (kényszerűségből) visszaálltam gázra, erre a !!!!3!!!! hétre kiszámláztak 49 ezer jó magyar forintot.
No comment.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19648) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csemberlen: holnap megyek ki Szokolyára, megnézni egy napelemes rendszert, át akar állni az ipse hálózatira.. Kifaggatom mi mennyi volt, ha érdekel, vagy valakit akkor leírom. Ha nem, akkor nem!

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19650) Dr.Zoo válasza wrox (#19649) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ok, csak a kollégával volt egy csörte, de ha látok, tapogatok élőben egy ilyen rendszert, akkor az csak más... Kíváncsi vagyok, miért akar átállni ;] ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19653) Dr.Zoo válasza qdak (#19651) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem, vettem egy vegyeskazánt, 28-as rézcsővel be van vezetve egy 750 literes pufferbe, két kör van, egyik bedolgozik a pufferbe, a másik ha az automata engedélyezi (34 fok felett) elindítja a 2. szivattyút, ami bepörgeti a lakásba a melegvizet. Van két csőtermosztát, két szivattyú, egy motoros szelep, nagyjából ennyi. A házon belül mindenhol rézcső, lapradiátorok mindenhol. A rendszer tudja rétegezni a vizet, magyarul ha nem kér több vizet a keco, rétegzi a pufferbe.

Szerk: ez barátom tervezte, kivitelezte az egészet...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19655) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#19644) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Na, ennyi idő kellett 16,5-ről. 20 fokra, mostanáig :)!
Most raktam ma rá utoljára, a puffer és a kazán 75 fokon, ez egész éjjel kitart, valahogy hajnali 4, 4:30, 4:40 körül áll le....utánna esik le 20 fokra, este mire hazaérek, 17 fok.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19677) Dr.Zoo válasza qdak (#19664) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:)

szóval: van egy elsődleges kör, ami a kazánból egy az egybe be a pufferbe, egy szivattyú, egy csőtermo, egy visszacsapó szelep.
ha eléri a kazánban a víz a kb. 70 fokot, akkor a csőtermo beküldi a pufferbe a forróvizet. ezt egészen addig csinálja, amíg a pufferben kb. középen elhelyezett második termo (engedélyező kör, ezzel van reteszelve a szobai termosztát, az hiába kér vizet, amíg ez nem engedi!!) 34 foknál felett elindítja a 2. szivattyút. a rétegezést pedig a motoros szelep végzi, ha nem kér a lakás több melegvizet, szépen pakolássza a pufferbe.
egy és ugyanaz a víz kering a pufferbe, a kazánba, meg a radiátorokban is! :)

így kábé érthető?

tennap este kipróbáltam mivan ha leveszem mondjuk 20 fokra a 22-őt, hátha tovább bírja.
hülye ötlet volt, mert reggelre csak valamivel 18 fok felett ébredtem :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19683) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19682) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem aludnánk :)
Voltmár hogy az asszony feltekerte asszem 26 fokra, hát mindenemről csorgott a víz...

Sajna a mai Szokolyai út az ördögé volt, 3 órán keresztül keveregtünk Kóspallag, és Szokolya határán, csak a trafónkig jutottunk el úgy, hogy kihasználtam a Dacia duster összes létező tereptulajdonságát, de ígyis a trafóhoz vezető utolsó 300 métert gyalog tettük meg.
Namost a fogyinak a telke még innen van 960 méterre.... :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19685) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19684) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Céges, isten ments hogy ilyet vegyek magamnak..
Nekem egy 34 éves öreg kecském van, elöl hátul merevhidas, 31" simex gumikkal. Nem szokott elakadni :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19688) Dr.Zoo válasza runner 125 (#19686) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Daihatsu Taft.
1.6 benzin, 1977 évj.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19689) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19684) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jelentem 23 fokon. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19691) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#19689) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most 22 fok van, viszont még este 9 körül is raktam rá, olyan 85 fok környékén lehetett a kazán.
Most még teker a radiátorokban a víz, tehát még 34 fok felett van kicsivel a rendszerben lévő víz.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19698) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19697) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

ment PÜ :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19699) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19697) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

iitt leírtam Csak Neked :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19702) Dr.Zoo válasza Retro DJ (#19700) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap este 8 ig raktam, 75 fokra ment fel a víz, reggel 20 fok volt. (23 fokon hagytam)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19704) Dr.Zoo válasza wrox (#19703) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

30 kW-os 2 éves ruszki ez , 750 liter puffer.
Itt nem a kazánnal/rendszerrel van a baj, hanem a lakással.
Le kellene tolni dózerrel, alap nincs, falak 50 centisek, kisméretű mészkő salakkal kiöntve középen..
Ablak a szobában 120x150 szimpla üveg, födém a tetőtérben tapasztott sár....
A rendszer tökéletesen van kivitelezve, sajnos a körítés nem OK..

szerk: ha érdekelnek a megoldások, lefotózom, és csinálok egy flickr galériát neki,
aztán beillesztem ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19709) Dr.Zoo válasza runner 125 (#19705) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szerintem a födém, meg a nyílászárok engedik ki a legtöbb meleget, de nem nagyon értek hozzá, majd itt kijavítanak ha tévedek...
Nekem bejött!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19710) Dr.Zoo válasza runner 125 (#19707) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem, a kazán a földszintem van egy kazánházban, és viszonylag szűk. (Szerk: a kazánház :) )
Ezért fölötte van, 28-as rézcsövekkel összekötve, a legrövidebb úton.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19713) Dr.Zoo válasza neduddki (#19712) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csőváz,

akkor ezek szerint nincsenek csodák...
Tervben van idén az ablak cseréje, de pont pár napja kóboroltunk a bauhausban a banyámmal, és nézegettünk ablakokat.
Ami jó lenne, borovi fenyő, kétszárnyas, 150x180-as, az 91 ropi.
A banya ragaszkodik a kettő darab ablakhoz, tehát kettő különálló ablak, közé ytong felfalaz.
De ebben az esetben fűtés leenged, mert útban lesz két rézcső, radiátor szintén :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19715) Dr.Zoo válasza neduddki (#19714) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Cső!

A felét kb. értem, a többi kisakkozom: akkor csináltassak ablakot magamnak? :D

köszi

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.