Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) ABal válasza phedi77 (#1899) üzenetére


ABal
őstag

Nem ismerek egyiküket sem. Köszi a tippet!

Most éppen a Cuckoo's Calling van soron, és egy sorozat harmadik kötete, amelyek miatt egyelőre Harry Hole is parkolópályára került. Viccen kívül, nem lesz elég egy élet mindenhez, amit elolvasnék. :(

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1902) ABal válasza ABal (#1901) üzenetére


ABal
őstag

...ismerem... Jajj!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1903) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Jééé van ilyen topik is! :C
Én jelenleg a Randevú a Rámával könyvet olvasom.Előtte férfi létemre mivel jön a film lassan végig olvastam a Csillagainkban a hiba és még nem is volt olyan rossz...:)

Valamint amiket olvastam mostanában és tetszettek:

Wolrd War Z,Farenheit 451,2001 Ürodisszeia (végre megérettem a filmet),A szabadulás (nagyon jó),Ne bántsátok a Feketerigót,A nyolcadik utas a halál,Legenda vagyok,KapcsolatVakvilág,11/22/63 Stephen King (nagyon jó),A balkán angyalai,1984,A metemor szent könyve Pelevin...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1904) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Jelenleg
Ito Projekt: Harmónia - ajánlom, aki szereti a kicsit cyberbe hajló lázadok a világrend ellen utópiákat Japánból. :U Ez az ajánlás nem túl csábitó, a könyv lényegesen jobb nála :K .
Silverberg: Majipoor triológia II. kötet, érdekes univerzum, jó könyvek (I és II).
Olvastam 2 Star Trek mangát, meglepően tetszettek, pedig nem voltam nagy Star Trek rajongó az Abrams féle verziók előtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1905) busman


busman
addikt

Sziasztok!

Egy könyvet keresek,de sem a cím ,sem az író nincs meg.
A rövid tartalom az,hogy gazdag amerikai üzletemberek emberre vadásznak valahol északon.
Az oda vezető úton embereket rabolnak el, elengedik őket,pár nap előnyt kapnak,aztán utánuk erednek és levadásszák őket.A lényeg ,hogy eddig csak egy megerőszakolt nő tudott megszökni,akinek a fia rendőr nyomozó lett,és mivel nem tudott meg az apjáról semmit ezért nyomozásba kezdett.....a többit már el lehet képzelni...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1906) vgyuri válasza busman (#1905) üzenetére


vgyuri
őstag

David Osborn: Vadászidény [link], ajánlom mert nagyon izgalmas, csak ne olvassátok el az előző hsz-t. :)

(#1907) caprine


caprine
aktív tag

A vadászatról nekem egy régi könyv jut az eszembe a címe: "Fogakkal és karmokkal" [link] Eszméletlen jó történetek vannak benne a nagyragadozókról.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1908) doc válasza caprine (#1907) üzenetére


doc
nagyúr

gyerekkoromban megvolt, imadtam, de sajnos valahova elkeveredett :(

(#1909) caprine


caprine
aktív tag

És egy másik nagy könyv, a Futni születtünk [link] amiben a futásról, a futó cipők történetéről, a láb felépítéséről és az ember futással kapcsolatos evoluciójáról beszélnek. Ezt a könyvet nem csak a futóknak ajánlom hanem mindenkinek. Eszméletlenül aranyos történetek vannak benne.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1910) ABal válasza caprine (#1907) üzenetére


ABal
őstag

Nekem először a Vizek óriásai volt meg, az is nagyon jó volt. Többször kiolvastam. Ezek a Jékely könyvek a legjobb gyerekkori olvasmány élményeim közé tartoznak.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1911) gbors válasza doc (#1908) üzenetére


gbors
nagyúr

+2 :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1912) k.kristof


k.kristof
őstag

Elolvastam magyarul is Robert Charles Wilson: Pörgés című scifijét. Ha az ember eltekint attól, hogy a Mountain Dew márkanevet lefordították, a Fehér Ház csupa kisbetű és vesszőkből hol túl sok, hol túl kevés van, ugyanolyan lenyűgöző, mint angolul.

[ Szerkesztve ]

(#1913) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!
De jó, hogy van itt egy ilyen topic is!

Jonas Jonasson-t olvas itt valaki? :)

Az analfabéta, aki tudott számolni review nagyon tetszett egyik oldalon és szerintem beszerzem majd, csak gondltam, hátha kivégezte már valaki :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1914) lorcsi


lorcsi
veterán

elolvastam a hetekben a két jurányi könyvet..
elég jól lehet vele haladni, olvasmányos..izgalmas
de vannak benne bugyuta klisék..a vége pedig mind a kettőnek idétlenre sikeredett
a közepe táján mind a kettő elég lebilincselő.de van még mit csiszolnia a pentítónak
nincs egy síkon a Gomorrával...és nem csak a történek minőségében, hanem az összefogottságában inkább
a jurányi féle olyan igazi kis magyar sztori

[ Szerkesztve ]

(#1915) Dzsano


Dzsano
tag

John Scalzi volt már? (Vének háborúja sorozat)
Szeretem Jack McDevitt regényeit is, bár néha unalmasak.

(#1916) doc válasza Dzsano (#1915) üzenetére


doc
nagyúr

(#1917) leslieke válasza Dzsano (#1915) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jack McDevitt is volt: [link]
Olvastam minden, a Galaktikánál megjelent könyvét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1918) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Én vagyok vakegér, vagy az Agave könyvei tényleg nem kaphatók e-book formában?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1919) doc válasza [Prolixus] (#1918) üzenetére


doc
nagyúr

a valasz a kerdesedre ;)

(#1920) leslieke válasza [Prolixus] (#1918) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1921) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Yiss! :DDD Köszi a gyors segítséget!

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1922) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Meh. A Pörgést pl. nem találom itt (tudom galaktikás, de aszittem itt végre egy helyen vehetek meg mindent). Vagy annak tényleg nincs hivatalos e-book verziója? A kiadó honlapján csak a Kronolitokat találom RC. Wilson-tól. :(((

Amúgy melyik a legnagyobb magyar e-book-os webshop? Ahol a legnagyobb a választék? Ez a DiMag lenne az? Inkább fizetnék valamivel többet, mintha közvetlen a kiadótól venném meg, csak ne kelljen "60" helyen profilt létrehozni, meg "60" helyről összehalászni a könyveket.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1923) lorcsi


lorcsi
veterán

érdekes cikk az amazon -kiadók-írók harcáról
és érdemes elolvasni a kommenteket is..még hogy a világűr sötét :DDD

(#1924) leslieke válasza lorcsi (#1923) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

LOL.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1925) k.kristof


k.kristof
őstag

Hétvégén befejeztem a Pörgés trilógia utolsó darabját, az Örvényt. A második rész, a Tengely nem fogott meg annyira, de a harmadik rész két szálon futtatott cselekménye érdekes volt, még ha a végkifejlet nem is nyerte el maradéktalanul a tetszésem. Mindenesetre egyszer legalább érdemes lehet elolvasni.

(#1926) doc válasza k.kristof (#1925) üzenetére


doc
nagyúr

Mennyire kapcsolodik a masodik resz az elsohoz?
Csak mert azt jonehany evvel ezelott olvastam, es kb. a 'poen' vagyis a Porges miertje az egyetlen amire emlekszem belole, a szereplokre meg a cselekmenyre egyaltalan nem.

(#1927) k.kristof válasza doc (#1926) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha tudod, mi az a Pörgés, kik a Feltételezettek és emlékszel még a marsi gyógyszerre és a negyedik életkorra, akkor elegendő alapod van a folytatás olvasásához. Az előző könyv szereplőiből csak Diane van jelen (és egy nagyon picit Tyler, de csak visszaemlékezésben), rajta kívül mindenki új szereplő.

(#1928) doc válasza k.kristof (#1927) üzenetére


doc
nagyúr

akkor szerintem ujraolvasom, koszi :D
anno ugyis magyarul volt meg, most majd nekiugrok angolul a sorozatnak, csak elotte meg az Accelerandot kene elolvasni, ha lenne ra idom...

[ Szerkesztve ]

(#1929) k.kristof válasza doc (#1928) üzenetére


k.kristof
őstag

Az Ad Astra kiadó standjánál is sokat álltam a Könyvhéten, fájt is a szívem, hogy nem tudtam megvenni pár könyvet ott (talán pont az Accelerendo volt az egyik), mert már túlléptem az önként kijelölt keretem. Gyönyörűek is voltak a borítók, tetszett is a szöveg, de majd egyszer ebookként megveszek párat.

(#1930) koncsik válasza k.kristof (#1929) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ők szerintem követendő módon 50%-os áron adják az e-változatokat (prc, epub). Pont az accelerandot vertem meg nemrég...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1931) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!

az alábbi művek közül volt-e valamelyikhez szerencsétek, ajánlanátok-e valamelyiket?

Háy János: A gyerek
Nádas Péter: Egy családregény vége
Kondor Vilmos: Budapest Noir
Kertész Imre: Sorstalanság
Tóth Krisztina: Vonalkód novellái
Závada Pál: Jadviga párnája
Parti Nagy Lajos: A test angyala

egy könnyen, jól olvasható könyvet keresek.

előre is köszönöm!

(#1932) nubreed


nubreed
veterán

Sci-Fi rajongók:

Most épp Charles Stross Accelerando -ját olvasom. Még nem értem a végére, valamivel kevesebb mint 100 oldal van még hátra.

Nem rossz könyv, de:

És itt most következzen egy kis spoileres értékelés:

[SPOILER] Érdekes témákat és jövő képet vetít előre a könyv. Vannak dolgok, amikkel tudok azonosulni és simán elképzelhetőnek tartom, hogy valóban ezek meg fognak valósulni: pl géntechnológiai fejlődés, nano technológia hatalmas mértékű fejlődése, 3D nyomtató technológia robbanás szerű fejlődése, szinte bármit elő tudunk majd állítani, az anyag molekuláris szintű manipulálása, még az emberbe ültethető implantok fejlődését és elterjedését is nagyon valószínűnek tartom, sőt ezek segítségével tudunk majd közvetlenül kapcsolódni az internetre, a hagyományos oktatási rendszer elavulttá fog válni az agyi implantok miatt, stb, persze mindet generációs, vallási és társadalmi feszültségekhez fog vezetni. Na de amit nagyon nem tartok valószínűnek, sőt kifejezetten hülyeségnek tartok, hogy csak azért szedjünk szét bolygókat a naprendszerünkben, hogy aztán az anyagukat felhasználva az egész naprendszerünket egy hatalmas szuper számítógéppé alakítsuk, feláldozva mindent a szingularítás oltárán, és, hogy az emberek elhagyják a testüket és feltöltsék magukat a virtuális térbe és itt folytassák az életüket örökké gyakorlatilag egy szimulációban. Na ez az utolsó rész már totálisan agyament számomra, pedig én tényleg nagy sci - fi rajongó vagyok, de ez már kicsit sok nekem. Valóban igaz az, hogy ez igazából nem más mint a geek mennyország. Túl rideg, semmi emberi nincs benne. Ettől függetlenül érdekes és élvezhető könyv. De persze azért nem emelkedik Alastair Reynolds -i magasságokba. (Nekem a Napok Háza überelt mindent, amit eddig olvastam, számomra kimondhatatlanul jó könyv, tökéletes 10/10 -es értékelést adnék a Napok Házára, ez az etalon számomra.
Vissza térve a könyvre: Manfred története kifejezetten érdekes lenne, szívesen olvastam volna többet arról, hogy hogyan valósítja meg részleteiben az általa oly annyira vágyott "tökéletes kommunista szingularitás világot." Aztán egyszer csak, valamivel később mint a könyv 1/3 -ánál a Manfred szálat az író hirtelen elvágja és 100%-osan az lányát, Ambert helyezi a középpontba és minden róla szól. Újabb kb 100 oldal elolvasása után már kifejezetten el kezdett zavarni, hogy jó jó érdekes az Amberi szál is, de mi a tököm van Manfreddal és Anettel meg Pamelával, a nem normális bürokrata, adóhivatali behajtó kurva volt feleségével, akit jobban izgatott valami hülye fetisiszta behatolás nélküli szex, mint a "hagyományos" behatolós és aki mondjuk elég visszataszító és elitélhető módon intézte el, hogy teherbe essen Manfredtól. Mire visszatérnek, már Pamela is vén trotty, aki hagyományos módon akar megöregedni és meghalni, vissza utasítja a fiatalító/élet meghosszabító beavatkozásokat. Bármennyire is utálom egyébként Pamelát, azzal a gondolatával egyet tudok érteni, hogy minek fiatalítsuk vissza a testünket, ha közben meg a lelkünk folyamatosan öregszik az élet előrehaladtával, a lélek is elveszti a rugalmasságát egy idő után, nem csak a test, sőt azzal is egyetértek, hogy az örök élet, vagy legalábbis a nagy mértékben meghoszabított élet igen önző és egoista dolog. (A jelenleg gazdasági/nyugdíj/tb rendszerrel ezt nem is lehetne kivitelezni, még ha a technolgóiai fejlettség ezt lehetővé is teszi majd.). Ott még nem tartok, hogy Manfred is megjelenik de szerintem nemsoká már ez jön. Szóval nem rossz könyv, de vannak benne, számomra legalábbis ilyen iszonyú nagy gap -ek. Bár az is lehet, hogy úgy építette fel az író a történetet, hogy ezekre is fény derül majd az utolsó oldalakon, mint mondtam még nem értem a végére de ahhoz már eleget olvastam, hogy kellő véleményem kialakulhasson a könyvről. [/SPOILER]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1933) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Dave Howard Istengyilkosok - Mysterious Universe Sokat kellett várni a megjelenésre, de megérte. Szórakoztató, könnyed írás, akárcsak az előző kettő.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1934) k.kristof


k.kristof
őstag

Robert J. Sawyer - Kifürkészhetetlen

Nem tudok mit hozzátenni a rövid leíráshoz, tényleg elgondolkoztató mű. Nem rugaszkodik el nagyon a valóságtól, mégis ízig-vérig scifi, teljesen hihető történet, ami bármikor megtörténhetne.

Aki megvenné, nem kell sietnie, úgy látom egy ideig még tart az akció :D

(#1935) ABal


ABal
őstag

Íme, egy "párszázas" ajánlat. Én még nem olvastam ettől a szerzőtől semmit, úgyhogy csak a leárazás miatt tettem fel ide. Hátha, valakinek pont ezek a könyvek hiányoznak a gyűjteményből. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1936) #79621120 válasza ABal (#1935) üzenetére


#79621120
törölt tag

Mészáros Mihály művei .

Utólagos engedelmetekkel nyitottam egy PROHARDVER könyvklub zónát a Moly-on .

A témánál maradva :

Natsuo Kirino: Kín

[ Szerkesztve ]

(#1937) mark!


mark!
őstag

Aki szereti a Rick Riordan könyveket:Az Elveszett Hős Fiatalabbaknak (10-12 éveseknek): David Walliams ( igen Walliams, én is meglepődtem XD): Büdöss Úr, Gengszter Nagyi, Milliárdos Fiú. Aki pedig szereti a lapozgatós kalandkönyveket azoknak: Ian Livingstone és Steve Jackson könyveit.

[ Szerkesztve ]

>

(#1938) leslieke


leslieke
Jómunkásember

John Scalzi: Bezárt elmék jó-jó, de nekem valahogy a Vének háborúja sorozat jobban tetszett. Nem túlzottan csavaros a történet, kiszámítható eseményekkel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1939) mark!


mark!
őstag

Valaki tudna mondani valami jó könyvet? Lehetőleg kalózos, de UFO-s is jöhet :D

>

(#1940) Coccolino_O válasza mark! (#1939) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Assassin Creed: Fekete lobogó

(#1941) mark! válasza Coccolino_O (#1940) üzenetére


mark!
őstag

Köszi, de azt már olvastam :D Az AC az egyik kedvenc játékom!

>

(#1942) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
10%-os kupon Libri-be. 09.08-ig kell felhasználni. Nekem most nincs rá szükségem. Aki kapja marja :)

Kupon kód: SSSUFQBN

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#1943) mark!


mark!
őstag

Nekem is van olyan kuponom. Majd este 21:00-kor kiírom :DD

>

(#1944) k.kristof válasza leslieke (#1456) üzenetére


k.kristof
őstag

A hétvégén fejeztem be én is a Leviatán ébredése című könyvet, és szomorúan állapítottam meg, hogy a második rész nem vehető meg a Dibooknál. Valaki tud esetleg legális ebook beszerzési forrást, magyarul? Ha nagyon nincs más, megveszem angolul az Amazontól.

Én is valahogy úgy érzek, mint leslieke, a történet jó, visz magával, de a lezárás nem lett olyan jó. Ráadásul azzal is hirdetik a könyvet, hogy George R. R. Martin is ajánlja, ami annyira nem pozitív szerintem, ismerve a Trónok harcát, ami egyre inkább szétesőnek tűnik, mint aki nem tudja hová tart. Visszatérve a Leviatán ébredésére, a karakterek közül Miller tetszett a legjobban, egyedül nála láttam valamiféle fejlődést, ahogy a mellékes ügyként kapott nyomozás magába szippantja, a rögeszméjévé válik és végül maradék ép elméjét is felőrli.

(#1945) leslieke válasza k.kristof (#1944) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Fumax folyamatosan tölti fel a könyveit ebook formában, ez is biztos elérhető lesz hamarosan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1946) k.kristof válasza leslieke (#1945) üzenetére


k.kristof
őstag

Ennek örülök. Megnéztem a kiadó honlapját, a webboltjuk kicsit kaotikus, igazán lehetne kategóriánként szűrni, de azért eligazodtam benne. Látom, hogy novemberben érkezik a harmadik könyv is a sorozatból, úgyhogy fel is veszem őket is Feedlybe.

(#1947) leslieke válasza k.kristof (#1946) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én a második részt már megvettem, de hogy mikor fogom elolvasni az már kérdéses, mert mindig jön egy érdekesebb/régóta várt könyv. Ha az is olyan lesz, mint az első, akkor nálam ott vége is lesz a sorozatnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1948) mark!


mark!
őstag

Bocsi, hogy nem írtam ki, de már lejárt. :(

>

(#1949) brownus


brownus
veterán

ezt olvasta már közületek valaki? a marsi - andy weirtől, a szellemlovasban most 25% kedvezménnyel rendelhető!

(#1950) doc válasza brownus (#1949) üzenetére


doc
nagyúr

erre gondolsz? :D olvashato :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.