Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) zulu_mester válasza metal01 (#2500) üzenetére


zulu_mester
tag

Az még csak tervbe van nálam, de nemsokára nekilátok annak is :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2502) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nordes - A Timberston-ház A korábbi shared-world antológiákhoz képest ez sokkal gyengébbre sikerült, a történetek nem elég ütősek, nem elég izgalmasak ahhoz, hogy fenntartsák a folyamatos figyelmet. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2503) brownus


brownus
veterán

Uj szerzemenyem, iain m banks - a szamuzo. Olvasta kozuletek valaki? Szellemlovasban vettem antikba, megtetszett a rovid osszefoglaloja alapjan.

(#2504) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Blake Crouch: Az utolsó város a trilógia befejező része sikerült a legpörgősebbre, gyakorlatilag nincs is üresjárat. Kíváncsian várom, hogy a TV-sorozat milyen lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2505) gbors válasza brownus (#2503) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, nekem nagyon tetszett :K Nem tökéletes a könyv (igazából Banks egyik könyve sem az), de elképesztő ötletek vannak benne, a társadalmi vetületei szokás szerint telibetalálnak, és a központi probléma megoldásától leesett az állam. Nem kimondottan könnyű olvasmány, de nagyon megéri!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2506) brownus válasza gbors (#2505) üzenetére


brownus
veterán

ez lesz az elso konyvem tole. es koszi, megjobban meghoztad a kedvem hozza :)

(#2507) gbors válasza brownus (#2506) üzenetére


gbors
nagyúr

Király :) Majd írd meg, hogy tetszett.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2508) brownus válasza gbors (#2507) üzenetére


brownus
veterán

falom az oldalakat, kegyetlen szórakoztató a sztori, a szereplők is jó karakterek! luciferro egy elfajzott mocsok, kíváncsian várom összefutnak-e majd taak látóval :)

sztem ezzel végzek a héten, ajánlj kérlek még banks-től valamit, vagy mindegy mit olvasok tőle? sci-fi legyen! :)

[ Szerkesztve ]

(#2509) genndy válasza brownus (#2508) üzenetére


genndy
addikt

Iain M. Banks néven keresd, ezen a néven írta a sci-fiket. Mondjuk a Darázsgyár-on kívül nincs is nagyon nem-scifi regénye, szóval kb. bármi. Kultúra-ciklust tudom ajánlani, menj rajta végig sorban. Játékmester elég jó lett, azt sokan szeretik.
Amúgy én is most olvasom újra Bankset, de még csak a Emlékezz Phlebasra, Játékmester, Fegyver a kézben volt meg (ezek egyébként pont a Kultúra-regények kezdetei), most a Holtpont van soron. A nem-Kultúrások majd később jönnek.

Darko_addict: horror könyv: nem új, de Shaun Hudsontól az Árnyak a belső pokolból egy nagyon jó trancsír-horror. Nem jövőbeli, mostani (80-as évek) környezetben, többi feltételednek is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#2510) gbors válasza genndy (#2509) üzenetére


gbors
nagyúr

Ahogy a kolléga mondja, + pár kiegészítés / vélemény:
- A Kultúra-sorozat "biztonságos", ott egyik könyvvel sem lehet mellényúlni, mindegyiket tudom ajánlani. Egyetértek a kronológiás javaslattal is.
- Az Iain M Banks néven futó nem-Kultúra sci-fik közül az első kettő (Against a Dark Background, Feersum Endjinn) nekem annyira nem jött be, de egy olvasást azok is megérnek. Az Algebraist / Száműző a harmadik és utolsó ilyen, ebben szerintem határozottan jó volt, hogy a Kultúra-univerzum kereteiből kimutató összegyűlt ötleteit meg tudta valósítani, ill. nagyon jól van összerakva a történet és a karakterek is.
- Az Iain Banks néven futó könyvek között kevés a sci-fi - a Walking on Glass, a Bridge (határeset) és a Transition az, a többi 10-11 könyv jellemzően karakterdráma és / vagy szatíra. Ezek teljesen vegyesek, nagyon szubjektív a megítélésük - nekem pl. pont azok tetszettek a legjobban (The Business, Dead Air, Espedair Street), amiket a kritika utált :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2511) lorcsi


lorcsi
veterán

hétvégén voltam az alexandárban..
egyből a bejáratnál metro 2032-33 és még 3 új rész :9
nekem bejött a sorozat első kettője..
kíváncsi vagyok a többire :)

(#2512) gbors válasza leslieke (#2504) üzenetére


gbors
nagyúr

Köszi a javaslatot, az első részt beszereztem és elolvastam - kíváncsi vagyok, milyen a 3. rész, ha az a legpörgősebb, mert szegény főhös az elsőben sem bírt egy pillanatra sem leülni :D

Nagy érdeme a könyvnek, hogy míg a közepére teljes lesz a káosz az igencsak visszafogottan csepegtetett félinformációktól, a végére korrekt, hiteles kép áll össze.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2513) leslieke válasza gbors (#2512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Párom elolvasta az első részt, neki is tetszett, pedig nem rajong az ilyen könyvekért.

Szóval ajánlott tovább olvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2514) abridabri


abridabri
veterán

par eve ravettuk nagymamamat ,hogy kezdjen el olvasni . Azota falja a konyveket :)
Na most az o ajanlasara olvastam el Fehér Klára - Oxygénia c. konyvet . Mamam szerint ennek kotelezo olvasmanynak kellene lennie az iskolakban. Es valoban nagyon tanulsagos kis tortenet . Engem valamiert az 1984 re emlekeztetett .
Batran ajanlom mindenkinek :K

[ Szerkesztve ]

(#2515) brownus válasza genndy (#2509) üzenetére


brownus
veterán

Tetszik a portalkapuk otlete a regenyben :)

(#2516) doc válasza abridabri (#2514) üzenetére


doc
nagyúr

gyerekkoromban sokszor elolvastam, nagyno szerettem, de mai szemmel azert eleg bugyutacska es sablonos a tortenet
mindenesetre gyerekeknek, tiniknek tenyleg nagyon ajanlom

(#2517) rii válasza gbors (#2491) üzenetére


rii
nagyúr

hát igen ... rengeteg kérdést nyitvahagyott
- mi lett hamfliddivel
- morgen de loux-ot végül is meg kellene ölnie, mint istenének parancsát teljesítenie kell, és teljesen eltért a regény ettől .-)
- mi lesz a fejében a káosz szavával.

a "nincs kegyelem" után esetleg mi jön? .-)

hatalma koponya kell hozzá, hogy valaki tényleg egy másvilágot ki tudjon találni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2518) HuMarc


HuMarc
addikt

Túl sok a könyv, túl kevés az idő :( Ha napi egy-két órát olvasnék, akkor is hónapokra előre be lennék táblázva.

(#2519) leslieke válasza HuMarc (#2518) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én évekre előre betáraztam a könyveket, és minden évben csak szaporodnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2520) zulu_mester válasza HuMarc (#2518) üzenetére


zulu_mester
tag

Én is kb így vagyok vele. A jelenlegi listámon kb 30 könyv van, de ez "sajnos" egyre csak szaporodik.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2521) gerii válasza zulu_mester (#2520) üzenetére


gerii
addikt

Jó tudni, hogy nem csak én veszek előre könyveket. Most csak 5 van hátra, de ha jön az Asimov 1-10 akkor elhavazok egy időre :DDD

(#2522) jegenye77 válasza lorcsi (#2511) üzenetére


jegenye77
addikt

Van folytatása? Még 3 rész?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2523) ABal válasza leslieke (#2519) üzenetére


ABal
őstag

Én ott tartok, hogy valószínűleg ez egy lehetetlen vállalkozás, annyi jó történet van. Csak a hátralékom növekszik.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#2524) szundybence


szundybence
aktív tag

Újszerű novella: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2525) brownus válasza leslieke (#2519) üzenetére


brownus
veterán

En azert evekre elore nem :) kb egy ev...
legujabb kiszemeltem, accelerando

(#2526) leslieke válasza brownus (#2525) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kb. 70 olvasatlan könyvem van, évente 60-65 veszek és 50-55 körül olvasok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2527) HuMarc válasza leslieke (#2526) üzenetére


HuMarc
addikt

Heti egy könyv? :Y Nem semmi. De egyébként minek vesztek meg egy könyvet, amit nem olvastok el? A könyv megvár.

(#2528) Coccolino_O válasza HuMarc (#2527) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Heti 1 könyv nem sok, ha minden nap tudsz és akarsz is olvasni. Na persze függ ám a könyv vastagságától is. A Trónok harcát meg Ken Follett Katedrálisát nem fogod kiolvasni 1 hét alatt. ;]

(#2529) HuMarc válasza Coccolino_O (#2528) üzenetére


HuMarc
addikt

Valaki írta, hogy 5 nap alatt olvasta el a Sárkányok Táncát. Az azért nem semmi. Én most másfél hete(?) vetettem bele magam újra az első rész olvasásába. Hihetetlenül jó, bár az azért fel tud cseszni, amikor

SPOILER (szólni fogok a moderátoroknak, hogy ebben a topicban is használható legyen a tag)
Életre kelnek a halottak, és Jon megküzd velük, majd a történések csúcspontján fejezet vége, és Bran - Daenerys - Catelyn - Tyrion - Sansa - Eddard - Catelyn, azaz 7 fejezet (durván 70 oldal), ráadásul ebből egy Bran, egy meg Sansa, amivel gondolom mindenkinek a töke tele van, főleg hogy ez még csak az első könyv, amikor még alig történik velük valami. Brr...
SPOILER VÉGE

Amúgy nyaranta én szoktam tartani Harry Potter-maratont pl., meg Szirt krónikái-maratont, az olyan, hogy egy könyv naponta, azok elég rövidkék a Trónok Harcához képest :D

[ Szerkesztve ]

(#2530) brownus válasza HuMarc (#2527) üzenetére


brownus
veterán

keptelen vagyok ott hagyni a polcon... plane ha jo antikv arban van :)

(#2531) rii


rii
nagyúr

John Caldwell-nek melyek még az olyan jellegű fantasy könyvei, mint a Káosz-sorozat?

amibe nem keveredik bele a XX. század a maga marhaságaival, repülőgépeivel, fényképezőgépeivel, meg géppuskáival?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2532) leslieke


leslieke
Jómunkásember

BÁN MÓR - HUNYADI – A FÉLHOLD TÜNDÖKLÉSE az embernek kedve támad kardot ragadni, lóra pattanni és az ellenség közé vágtatni. Bán János írása - akárcsak a többi írása - visszarepíti az embert a múltba, a magyarok egy

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2533) leslieke válasza rii (#2531) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Éj-trilógia

Ja, ez pont az, ami nem érdekel. Más sorozata nincs.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2534) genndy válasza rii (#2531) üzenetére


genndy
addikt

Novellagyűjteményekben lehet még találni írásait, de azok sem feltétlenül olyan nagyon Káoszosak, elég sokféle stílusban írt. A Fürge Calver-esek elég jópofák. Jeffrey Stone néven is írt novellákat azt hiszem, azokra is ránézhetsz (vagy azon a néven inkább sci-fiket írt? :F ). Sorozata csak az Éj... meg a Káosz van.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#2535) Coccolino_O válasza HuMarc (#2529) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha nincsen munkád, és semmi dolgod egész nap, úgy elhiszem, hogy annyi idő alatt is ki lehet olvasni.

(#2536) leslieke válasza HuMarc (#2527) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mert kell és később biztosan el fogom olvasni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2537) k.kristof válasza HuMarc (#2527) üzenetére


k.kristof
őstag

Egyet? Múltkor bementem az Alexandrába, 8 könyvvel jöttem ki. Jó, ebből négy Scalzi volt, megvettem az egész sorozatot, ami még hiányzott. Meg persze volt egy 20%-os kuponom is.

Alapvetően azért veszek sok könyvet, mert megtehetem, de ha elmegyek egy Könyvfesztiválra, Könyvhétre, akkor nem lehet ott hagyni könyveket, amikor jobbnál jobb ajánlatok vannak. Tavaly is így jártam, a Pörgés-trilógiával szemeztem, de az első részt már olvastam angolul, erre olyan árat mondtak, hogy nem hagyhattam ott :)

Azt meg nem is kell mondanom szerintem, hogy imádok olvasni :)

A végén pedig egy kis kéretlen reklám: előrendelhető Robert Jordan: Hódít az árnyék II. című könyvének felújított kiadása, május 14-én jelenik meg.

(#2538) brownus válasza k.kristof (#2537) üzenetére


brownus
veterán

A venemberek haboruja sorozatot? Sztem. annyira azert nem jo hogy megvegyem ujonnan. Asszem ket konyv van meg a sorozatbol, antik a szellemlovasbol...

(#2539) k.kristof válasza brownus (#2538) üzenetére


k.kristof
őstag

Nekem bejött, de ezen nem fogunk összeveszni. Mit olvasol helyette/mellette, ami neked jobban tetszik?

(#2540) pethYeti


pethYeti
addikt

Dan Simmons: Endymion, Endymion felemelkedése: Elképesztő volt ez a két könyv is. Csak egy picit maradt el a Hyperion-tól, de csak mert néhol több volt az üresjárat.

A legtöbb kérdés letisztázódik a végére, már csak ezért se szabad kihagyni.

Ez az a sorozat ahol 100 címkét fel lehetne sorolni mert annyi minden volt ezekben a könyvekben. :)

(#2541) brownus válasza k.kristof (#2539) üzenetére


brownus
veterán

kicsit ponyvás, mint pl. a fonyódi katedrálisa, (ez jutott hirtelen eszembe), de ott is a történet annyira lebilincselő, (a karakterek, a történetvezetés) hogy csak falod az oldalakat, szóval kompenzál.

jobban tetszik? hát, ami ilyen cyberpunk, futureteches vonal? pl. r. morgan valós halál trilógia.

ha kíváncsi vagy írok egy rövid listát

(#2540) pethYeti, jajj, még mindig nem kezdtem nekik...

[ Szerkesztve ]

(#2542) doc


doc
nagyúr

errol van valakinek velemenye? Justin Cronin: A szabadulas

itt talaltam

[ Szerkesztve ]

(#2543) zulu_mester


zulu_mester
tag

Mi a véleményetek Merle: Mesterségem a halál című könyvéről?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2544) k.kristof válasza zulu_mester (#2543) üzenetére


k.kristof
őstag

Többször is elolvastam már, az egyik kedvenc könyvem. Zseniálisnak tartom, ahogy szépen fokozatosan átalakul a főszereplő. Nemrég olvastam a magyarul először megjelent könyvét (Nekünk nem kel föl a nap), az is nagyon jó, mesteri író.

(#2545) Coccolino_O válasza zulu_mester (#2543) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nagyon jó.

De tőle a legjobb könyv a Malevil.

(#2546) leslieke válasza doc (#2542) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Felénél letettem. Nekem unalmas volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2547) lazlogogola válasza Coccolino_O (#2545) üzenetére


lazlogogola
tag

A Malevil tényleg nagyon jó postapokaliptikus könyv.
Nálam a favorit a "Francia históriák sorozat", főleg az első 5-6 könyv belőle.

(#2548) zulu_mester


zulu_mester
tag

Köszi a véleményeket. :) A Francia históriák és a Malevil is tervbe van, de majd eljön azok ideje is :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2549) metal01


metal01
őstag

Jo Nesbø - Vér a havon

No, ezen is túl volnánk. Kicsit furcsa volt a reakcióm amikor a könyvet a kezembe vettem. 190 oldal az egész és dupla sortávval szedték a nyomdában, hogy el lehessen adni regényként. Inkább olyan ez a könyv, mintha egy forgatókönyv lenne. És lehet, hogy az is, ugyanis vászonra is viszik ezt a történetet.

A sztori igazi "Nesbø-s"; véres, szatirikus, groteszk, és a végén sem marad el a "csattanó". Érdemes rászánni pár órát.

Szerk.: Most szombaton fogja Jo Nesbø dedikálni ezt a könyvét az Alleeban a Libri könyvesboltban 17:00 órától.

[ Szerkesztve ]

(#2550) Egon válasza lazlogogola (#2547) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha már Francia História...
Anyám egyik kedvenc könyvsorozata. Meg is van az első 12 kötet, az újabb (tán Európa-kiadónál megjelent) kiadásban. De a 13. kötetet nem bírom beszerezni...:( Ezt szántam születésnapi ajándéknak. Ha valaki tud segíteni beszerezni, azt nagyon megköszönném... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.