Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) daninet


daninet
veterán

Bocsánat, hogy így teleoffolom a topikot, csak folyamatosan jutnak eszembe az ötletek.
Az idokep.hu-n a főoldal közepén a kicsi thumbnail-ek ugyanúgy néznek ki mint a hozzájuk tartozó nagykép, tehát frissül az is folyamatosan. Hogyan oldhatnám meg rainmeterrel, hogy mindig friss thumbnail kép legyen az asztalon (5percenként frissítse) és ha rákattintok a legjobb lenne ha valami ablakban megnyitná a nagyot mint egy pop-up, de ha böngészben nyílna meg az url az sem rossz.
:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11752) pincehely válasza ntomka (#11747) üzenetére


pincehely
addikt

Kérnék hátteret, ha lehetséges! :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11753) dolezsal válasza daninet (#11749) üzenetére


dolezsal
tag

Kérhetek egy wallt? Thx!

(#11754) ntomka válasza pincehely (#11752) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hogyne! :)

[link]

ツ Headphones on - World off

(#11755) vans? válasza ntomka (#11754) üzenetére


vans?
őstag

én is lementettem, kösz:) ebből kinézem, hogy saját fotó. nem az mi?:D

hábm bábm

(#11756) ntomka válasza vans? (#11755) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem egy ilyen képet nem bonyolult csinálni, legalább egy közép kategóriás kompakt gép kell csak hozzá. Az ötlet nem volt meg hozzá eddig. Szóval nem saját. :D

ツ Headphones on - World off

(#11757) daninet válasza dolezsal (#11753) üzenetére


daninet
veterán

parancsolj

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11758) vans? válasza ntomka (#11756) üzenetére


vans?
őstag

én szoktam csinálni hasonló képeket egy ilyennel, tényleg nem nagy tudomány, azért kérdeztem ;)

hábm bábm

(#11759) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!
Alakul az asztalkám, viszont lenne 2 kérdésem:
- Hogyan tudom az objectdockból kiszedni az elválasztó vonalakat?
- A felhasználó fájlok mappámat csak 1-1 ikonnal tudom betenni a dockba,ennek mi az oka? És hogyan tudnám ráérőltetni azt, amit szeretnék? Az a hibajelenség, hogy szépen ikontcserélek, és amikor beteszem a dockba, akkor csinál belőle egy ronda sárga windows mappát...Csak ezzel csinálja.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11760) Csoszi78 válasza vans? (#11745) üzenetére


Csoszi78
csendes tag

Igen azt én is töröltem meg a névnapot is igy most ilyen lett

(#11761) 3aTi3 válasza littlemamba (#11759) üzenetére


3aTi3
tag

most nem objectdockot használok, de sztem az első kérdésre a válasz, hogy egyszerűen megfogod a szeparátort, és kihúzod a dokk területén kívülre.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#11762) littlemamba válasza 3aTi3 (#11761) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia! Köszi, bejött.

akkor már csak ez a gondom objectdockban:
- A felhasználó fájlok mappámat csak 1-1 ikonnal tudom betenni a dockba,ennek mi az oka? És hogyan tudnám ráérőltetni azt, amit szeretnék? Az a hibajelenség, hogy szépen ikontcserélek, és amikor beteszem a dockba, akkor csinál belőle egy ronda sárga windows mappát...Csak ezzel csinálja.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11763) Csoszi78


Csoszi78
csendes tag

Én ano ugy csináltam az ikonokat egy könyvtárba tároltam és onan kerestem rá a beállitsokon belül ..De Figyelni kell az ikonok tipusára !!!! png,ico milyen tipus mert az is lehet a bibi :)

[ Szerkesztve ]

(#11764) Thusor válasza Csoszi78 (#11760) üzenetére


Thusor
őstag

Szia!

Meg tudod mondani, hogy ezt a StickyPic 1.0 programot hogyan kell feltelepíteni?

Válaszod előre is köszönöm!

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11765) vans? válasza Thusor (#11764) üzenetére


vans?
őstag

Hali!

Ez egy Rainmeter skin, le kell töltened a Rainmeter programot ([link]) az oprendszerednek megfelelően, feltelepíteni, kilődözni azokat a skineket, amik előjönnek, miután telepítetted. [Jobb gomb a rainmeter kis ikonjára az értesítési területen->ott vannak alul a skinek, és alul Close skin] Ezután a deviantartról letöltöd a StickyPic programot, tömörítve lesz. Kicsomagolod, és oda teszed, ahova a Rainmeter települt. Ez alapból a Dokumentumok/Rainmeter mappa, azon belül is a Skins-be kell telepíteni. Ezután megint az ikonra jobb gombbal nyomsz egy Refresh allt, majd megint jobb gomb-> Configs-> StickyPic, és elvileg működik. Remélem segítettem, és erre voltál kíváncsi:D

hábm bábm

(#11766) littlemamba válasza Csoszi78 (#11763) üzenetére


littlemamba
aktív tag

ez a gondom:

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11767) Mieza válasza littlemamba (#11766) üzenetére


Mieza
tag

Jobb klikk az objectdockon a mappa ikonodra, és ott ki tudod cserélni az ikont olyanra, amilyenre szeretnéd.

(#11768) #40835072 válasza Csoszi78 (#11760) üzenetére


#40835072
törölt tag

neked milyen windowsod van hogy ilyet tudsz csinálni?
nekem win 7 em van ott is lehet ilyet?

(#11769) Thusor válasza vans? (#11765) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi. Igen erre voltam kiváncsi.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11770) Laccoss válasza #40835072 (#11768) üzenetére


Laccoss
addikt

Tanulj már meg normálisan kérdezni. Tudom tizenévesen gáz a normáis beszéd, de azért erőltesd meg magad, ha pedig nem tizenéves vagy, akkor van gáz.

[ Szerkesztve ]

(#11771) vans? válasza #40835072 (#11768) üzenetére


vans?
őstag

lol. lehet.

@Thusor: sikerült?

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#11772) littlemamba válasza Mieza (#11767) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ooo nagyon szuper! Köszönet! :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11773) Thusor válasza vans? (#11771) üzenetére


Thusor
őstag

Igen sikerült beüzemelnem..de már csak azt nem tudom, hogy hogyan lehet kicserélni benne a képeket?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11774) vans? válasza Thusor (#11773) üzenetére


vans?
őstag

Nekem nincs fent ez a skin, de gondolom, jobb gomb a skinre -> Edit skin, és itt feljön jegyzettömbben az .ini fájl, ahol átírod a képek hozzáférési útját azokra, amikre neked kell. majd kijavít valaki, ha nem így kell, de azért nézd meg.:)

@littlemamba: lássuk;)

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#11775) littlemamba válasza vans? (#11774) üzenetére


littlemamba
aktív tag

:) Igazából még munkafolyamatban vagyok, de ha már ilyen szépen kértél, akkor küldöm.
Dock ikonok nem véglegesek, rengeteget néztem de még nem találtam meg a legmegfelelőbbeket, úgyhogy a beállítások próbálgatásával okosítottam magamat. (amúgy ezt a rózsaszínes-lilás-fehéres-szürkés vonulatot vinném tovább a dockban,de a pink nem jön be)
Plecsni: még ő sem végleges, hosszan és napokig tartó küzdés után végre sikerült lecserélnem az eredetit...
Szóval alakul, de van még munka....én pedig napról napra többet tanulok Tőletek. Ezért köszönet :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11776) atesz117


atesz117
aktív tag

Most ilyen:

Samsung Galaxy A34 5G

(#11777) daninet


daninet
veterán

Miért ütköznek a képernyőm bal szélétől kb 50px-re "falba" a rainmeter skinek?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11778) vans? válasza littlemamba (#11775) üzenetére


vans?
őstag

király a Start-gombod :D;)

amúgy tényleg szép egységes kezd lenni, bár a dock ikonok egyelőre még nem az igaziak, szerintem sem. hajrá.;) deviantart-on keresed őket?

@daninet: húzogatva? mert nekem csak akkor csinál ilyet, ha kézzel teszem arrébb. írd át a koordinátákat a skinben, és jó lesz. [x és y]

hábm bábm

(#11779) Mieza


Mieza
tag

Összedobtam nektek egy kis ini-t!
LETÖLTÉS
Használjátok egészséggel! :)
Igazából 1680 széles monitorra van, de majd átalakítjátok magatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#11780) daninet válasza vans? (#11778) üzenetére


daninet
veterán

köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11781) littlemamba válasza vans? (#11778) üzenetére


littlemamba
aktív tag

köszi :D Ikonok: igen, ott, de rengeteg a csiricsáré színes, viszont összeválogatottat nem szeretnék, kellene találnom egy jó csomagot. Egyenlőre a png-vel nem tudok sajnos mit kezdeni...
Viszont már kezdek én is megszállott lenni, csak még szoknom kell, hogy hiába válogatok órákig, hiába állítgatom, nézegetem órákig, mindig csak kicsi változás lesz az összképen.
Ha sikerült rendbetennem az ikonokat, akkor nekiesek ismét a Rainmeternek, hogy ott mélyebbre tudjam ásni magam. Még mindig kicsit "kemények" a dolgaim, nem elég kifinomult a stílus, de alakul.....remélem :)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11782) daninet


daninet
veterán

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11783) vans? válasza daninet (#11782) üzenetére


vans?
őstag

próbáld meg a 'xoap' részt 'xml'-re átírni, nekem úgy van.

@littlemamba: hajráhajrá. a png-t amúgy át lehet koncertálni simán ico-ba, több program is van hozzá, volt már szó róla a topicban, Laccoss is linkelt egyet ha jól emlékszem, keress rá:)

hábm bábm

(#11784) Laccoss válasza vans? (#11783) üzenetére


Laccoss
addikt

Én csak mondtam... IcoFX

(#11785) Thusor válasza vans? (#11774) üzenetére


Thusor
őstag

Megnéztem az ini filet, de nem találtam meg benne hogy hol is lehetne átírni az elérési utat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11786) LadyLorien válasza Mieza (#11726) üzenetére


LadyLorien
tag

Van mindkettő, de külön szeretném simán az asztalra. De azért köszönöm a tippet.

kangool Köszönöm, ez bevált :) :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#11787) madstunt


madstunt
addikt


Ennél minimalistább hátteret nem is lehetne találni :DDD

(#11788) ntomka válasza madstunt (#11787) üzenetére


ntomka
nagyúr

Káosz...

ツ Headphones on - World off

(#11789) Mieza válasza LadyLorien (#11786) üzenetére


Mieza
tag

Szerintem az a megoldás nem működik...
Már régebben próbáltam, és nekem mindig látszik a space a mappa ikon alatt.
Kivéve akkor, ha a háttér és az ikon leírásának színe aktív és inaktív állapotban ugyanaz. Színes háttérképnél meg elég látványos.
De felrakhatnád a képernyőmentésedet róla, megnézném nálad milyen. :)

(#11790) Mieza


Mieza
tag

Na ez az igazi láthatatlan mappa! :)

[Rainmeter]
Update=100
DynamicWindowSize=1

[Hatter]
Meter=IMAGE
X=100
Y=0
W=30
H=30
SolidColor=255,255,255,1
RightMouseDownAction=!Execute [!RainmeterShowMeter Info]
RightMouseUpAction=!Execute [!RainmeterHideMeter Info]
LeftMouseUpAction=!Execute [C:\]
--------------------------------------------------
[Info]
Meter=STRING
X=15r
Y=35r
StringStyle=ITALIC
StringAlign=CENTER
FontColor=255,255,255,200
FontSize=8
fontFace=Arial
AntiAlias=1
Text=Láthatatlan! :)
Hidden=1

Dupla kattintásra megnyitja a mappát, jobb egérgomb nyomva tartása alatt pedig megjelenít egy info szöveget.
Sok ilyen elhelyezésével a sima háttérképet "interaktívvá" lehet varázsolni, mert a háttérkép bizonyos elemeire kattintva (látszólag) programokat lehet elindítani, vagy felhozni információkat. Csak a fantázia szab határt. :)

(#11791) #40835072 válasza Laccoss (#11770) üzenetére


#40835072
törölt tag

ezen mit nem értettél?
az a kérdés hogy hogy lehet egyéni desktopot csinálni windows 7 alatt! LE kell valahonnan tlteni?
:R

(#11792) Kombat


Kombat
őstag

[link]

(#11793) Laccoss válasza #40835072 (#11791) üzenetére


Laccoss
addikt

Azt nem értettem hogy konkrétan mit akarsz...

A válaszom, igen, le kell tölteni. Ha szétnéztél volna megtaláltad volna a http://customize.org/ és a deviantart.org linkeket, valamint van egy rakás más hely ahol van témától kezdve, rainmeter skinen keresztül minden.

(#11794) IBasterd válasza #40835072 (#11791) üzenetére


IBasterd
tag

Igen, valószínűleg azért közeledik a topik a 12000. hsz. felé, mert találtunk egy jó oldalt, ahol le lehet tölteni ilyeneket végtelen mennyiségben, és azokat postoljuk ide... :D

Olvasd visszafele a fórumot... Rainmeter, ObjectDock, CAD, meg még ki tudja milyen programokkal lehet csinosítani az asztalod.

@littlemamba Alakul-a-molekula :D Egyre letisztultabb és rendezetteb. A "vans?-kedvence" Start gomb is elmaradhatatlan ;] Szép.

[ Szerkesztve ]

(#11795) Mieza válasza IBasterd (#11794) üzenetére


Mieza
tag

Én csak háttérképeket töltök le magamnak, minden rainmeter és CAD témát magam írok, szerkesztek meg. ;)

(#11796) vans? válasza Thusor (#11785) üzenetére


vans?
őstag

este ránézek majd, nem hiszem, h bonyolult lenne ;)

@madstunt: oww, 'minimal' háttér(?:D), és rohadt nagy káosz.. ennyi ikont..:) dehát, kinek mi ugyebár.

@Mieza: én már tényleg kíváncsi vagyok a deskedre! Ha mindent meg tudsz valósítani, amit kigondolsz, már fényévekkel előttünk járhatsz:D

hábm bábm

(#11797) littlemamba válasza IBasterd (#11794) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszi, igyekszik az emberlánya :) . Legközelebb olyat szeretnék majd megmutatni amivel tényleg meg leszek elégedve...ha lesz ilyen :D

@ Vans?: utánanézek ennek a png dolognak, köszi a tippet.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11798) 3aTi3


3aTi3
tag

picsába már

ibasterd, laccoss, vans: ne legyetek ilyenek köcsögök tankagogyival.
megnéztem, a kérdésében nem volt semmi rosszindulat. idetévedt, megtetszett neki egy desktop, és kíváncsi volt hogy ő is tud-e ilyet csinálni. nem kért meg, hogy te csináld meg neki, csak érdeklődött. és végülis a legjobb fórumban tette fel a kérdését, ez a hely nem csak a 'profiknak' szól, hanem a most indulóknak is. tudom hogy itt a százezer hsz, de ha semmit nem értesz hozzá, akkor nem tudod honnan indulj, mi fontos és mi nem. a customize.org és deviantart.com odavetésével is ugyanez a helyzet.

annyi lett volna hogy igen, meg tudod csinálni, rainmeter, skin neve. itt tudsz utánaolvasni.

nem akarom hogy miattam offolódjon szét a topic, csak akkor válaszoljatok itt, ha nagyon kell, amúgy privi.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#11799) madstunt válasza ntomka (#11788) üzenetére


madstunt
addikt

mindent desktopra töltök le aztán ha elég nagy a káosz akkor rendett teszek,ez a szokásom:D

(#11800) vans? válasza littlemamba (#11797) üzenetére


vans?
őstag

ez maximum pár napra szokott előfordulni, legalábbis nálam.:) minden megunható.

@ 3aTi3: én az első kérdésére írtam, hogy 'lol.lehet.'(ez köcsögség?), mert azt hittem, hogy a StickyPic programra gondol kizárólagosan, ami azért elég vicces lenne, ha csak XP-n működne. ennyi.:)

hábm bábm

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.