Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) vans? válasza Bopez (#12047) üzenetére


vans?
őstag

Talán ez az első asztalod, ami nekem sem tetszik. Egyetértek IBasterd kollégámmal. Nekem sem tetszik így, hogy ilyen világos a háttér, és a szürke pack van rajta. Én mindenképp kicserélném a hátteret valamelyik standard sötét minimalra, és úgy hozná a szinted.:)

@Jarod1: legközelebb ph-ra töltsd, vagy linkelj kérlek, mert ez a görgetés nem az igazi, így nem lehet egyben látni a desktopot.

hábm bábm

(#12052) Kombat válasza vans? (#12051) üzenetére


Kombat
őstag

Jobb klikk a képen és Kép megjelenítése! ;)

(#12053) vans? válasza Kombat (#12052) üzenetére


vans?
őstag

Jogos, de ne nekünk kelljen már dolgozni vele ;]

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#12054) ntomka


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#12055) Nyiscsák válasza ntomka (#12054) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nekem is ez a hátterme csak Win 7-el. :)

(#12056) LOWzjeeeeE válasza vans? (#12037) üzenetére


LOWzjeeeeE
csendes tag

Kösz. Kösz! :R

(#12057) vans? válasza Nyiscsák (#12055) üzenetére


vans?
őstag

Most nekem is ez, csak barnában.:)

@LOWzjeeeeE: szívesen, de máskor, ha van valami szöveg a háttéren, először keress rá az alapján devart-on, és gyorsabban megtalálod, mintha itt kérdezel ;)

hábm bábm

(#12058) Laccoss


Laccoss
addikt

Megy valakinek weather.com-os időjárásjelző? Mert nekem most bekrepált.

Szerk: Újra működik:)

[ Szerkesztve ]

(#12059) Edween


Edween
őstag

win 7 akrapovic téma

(#12060) kiscsatho


kiscsatho
csendes tag

1-2 hozzászólás arra sarkallott, hogy énis megcsináljam a desktopomat. Csipegettem picit innen, picit onnan. :)
asztal

[ Szerkesztve ]

(#12061) IBasterd válasza kiscsatho (#12060) üzenetére


IBasterd
tag

Egészjó, én a dock-ot kicsit furcsállom. De első munkának nagyon ígéretes :)

(#12062) vans? válasza kiscsatho (#12060) üzenetére


vans?
őstag

üdv,
kezdésnek nem rossz, a dock szerintem fasza ötlet, csak kicsit jobban kéne megvalósítani:)
Értsd, mondjuk kisebb ikonok, és középre igazítva. Szerintem.

hábm bábm

(#12063) kiscsatho


kiscsatho
csendes tag

Köszönöm a dícsérő szavakat, és tanácsokat :R Azért erre a dockra esett a választás, mert nem akartam elszakadni az "ájronmen" témától :)) De egy picit változtatok rajta(ájronmenesítem" a színeit, illetve megfogadom a tanácsokat) .

(#12064) Kombat


Kombat
őstag

[link]

(#12065) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Pár napja csendes figyelője vagyok a fórumnak. Tetszenek az asztalaitok, szép munkák.

Lehet bennem van a hiba, de fogalmam sincs hogy lehet ilyen, ilyesmi, és ehhez hasonló ikonelrendezést csinálni?
Külön program, programok kellenek? Vagy külön írni kell valami cuccot?

Hálás lennék ha pár szóval elindítanátok "az úton" :D. Kedvem lenne hozzá, de nem tudom merre induljak.
:R

[ Szerkesztve ]

(#12066) Kombat válasza AndrewTdi (#12065) üzenetére


Kombat
őstag

Először is Rainmeter kell neked.
Ha letöltötted a megfelelő verziót és telepítetted, akkor ellátogatsz pl. ide és válogatsz a skinek között.
Ha megtetszett egy skin, akkor letöltöd és bemásolod a program "skin" nevezetű mappájába (nem ahova telepítetted a programot, hanem a felhasználó-dokumentumok-rainmeter.... mappába)

Ezután frissíted a programot és utána ki is tudod választani a frissen letöltött skint.

(#12067) vans?


vans?
őstag

opsz, AndrewTdi-nek ment

Csáó, üdv itt.
Naszóval. [link] <- ezzel kezdd. Ez egy Rainmeter nevű program, amivel az általad linkelt asztalok megvalósultak. Szóval, először is le kell töltened a Rainmeter nevű programot, az oprendszerednek megfelelőt. (32 vagy 64 bit) Feltelepíted,elindítod, és ki kell lövöldözni a beépítetteket.Ezt úgy tudod, hogy tálcán jobb oldalt Rainmeter ikonjára jobb gombra feljövő menü alján kilődözöd 'close skin'-nel őket.
ez például egyik fórumtársunk skinje. ezt például letöltöd,kicsomagolod, és a Date mappát be kell másolnod abba a mappába, ahova a Rainmeter feltelepült. Ez általában a Dokumentumok/Rainmeter/Skins mappa. Ebbe kell rakni. Ha bemásoltad nincs más dolgod mint a tálcán Rainmeteren jobb klikk és refresh all-t nyomni, ezután látni fogod az új skint a listában. [úgy, hogy jobb klikk- Configs - és ott lesz már elvileg a Date-> és a date.ini] Beállítod, és kész. Szerkeszteni úgy tudod, hogy jobb gombbal rákattintasz, Skin Menu -> Edit skin. Itt például az X és az Y értékeket álíltva tudod beállítani, hogy hol helyezkedjen el a cucc egymáshoz képest ( a nap, hónap stb.) Ez csak egy példa persze. Találsz skin-eket a devart-on, vagy a customize.org oldalon.

Ha rákérdezel, melyik dolgokat akarod magadnak (ezen és ezen az időjárás, itt a dátum, stb.), akkor segít az, akié az asztal, hogy hol találod. A középső általad linkelt asztal egyébként nagyon egyszerű: az ikonokat Jobb gomb-> ikoncsere paranccsal kicseréled, és így középre igazítod. Az utolsó linkeltet pedig lehetetlen megcsinálni ;] ;]

Remélem segítettem, sok szerencsét, aztán kérdezzél ha para valami.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#12068) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

:R :R

Köszönöm a segítségeteket!

(#12069) IBasterd


IBasterd
tag

Dobnék már fel egy asztalt... De megint nem tudok hozzányúlni a mostanihoz. Ellentétben Bopez kollégával, nekem általában az tetszik, ami a népnek tetszik... :D

Voaaahh, kvázi-tag lettem... Ollé:D

[ Szerkesztve ]

(#12070) vans? válasza AndrewTdi (#12068) üzenetére


vans?
őstag

Szívesen, szóljál ha elakadsz, aztán mutasd mire jutottál.:)

@IBasterd: én is így vagyok. skinek most tökéletesek, semmi felesleges, váltogatom a háttereket, de mindet unom már :(

hábm bábm

(#12071) vans?


vans?
őstag

Hogy csökkentsem kicsit a színvonalat:

hábm bábm

(#12072) Nyugdíjas válasza Kombat (#12064) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ide a háttérrel izibe :D
Már ha nem titok :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12073) Kombat válasza Nyugdíjas (#12072) üzenetére


Kombat
őstag

[link]

vans?: Nem rossz, bár én megpróbáltam volna szimmetrikusabbra csinálni ehhez a háttérhez.

[ Szerkesztve ]

(#12074) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Van pár asztal ami nagyon tetszik. Milyen progival lehet átalakítani az asztalt?
Amik tetszenek:
1
2
3
4
5
6

Az elrendezések tetszenek főleg

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12075) Kombat válasza cellpeti (#12074) üzenetére


Kombat
őstag

#12066, #12067
:U

(#12076) cellpeti válasza Kombat (#12075) üzenetére


cellpeti
veterán

ÉS akkor a tálcát meg mindent automatikusan lecseréli

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12077) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem nagyon találtam gadgetes topikot, ez áll hozzá a legközelebb, nem tudja valaki, hol keressek hasznos gadgeteket?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12078) vans? válasza cellpeti (#12076) üzenetére


vans?
őstag

Nem. Az témákkal megy, és sima ikoncserével. Olvass vissza.:)

@Kombat: nem volt ötletem, hogyan lehetne normálisan megvalósítani a szimmetriát :U

@D1Rect: ne használj gadgeteket.:) Rainmeter!

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#12079) D1Rect válasza vans? (#12078) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért ne?
(eddig az órát és időjárást használom) :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12080) vans? válasza D1Rect (#12079) üzenetére


vans?
őstag

Azért mert nem testreszabható(legalábbis ennyire biztosan nem), és sokkal-sokkal csúnyább mindegyik, mint 1-1 Rainmeter skin. A topiclakók közül szerintem senki nem használ gadgeteket, mert a Rainmeter skinek olyanok, amilyenekre akarod őket, mind tartalomra, mind pedig kinézetre. Szerintem érdemes belekezdeni, bár hát én elfogult vagyok ;]

hábm bábm

(#12081) D1Rect válasza vans? (#12080) üzenetére


D1Rect
félisten

Megnézem, köszi! :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12082) vans? válasza D1Rect (#12081) üzenetére


vans?
őstag

Hajrá! :R

Én meg közben gyorsan csináltam egy barátnő-elkápráztató asztalt ;]

hábm bábm

(#12083) littlemamba válasza vans? (#12082) üzenetére


littlemamba
aktív tag

ez mekkora ;] :C tecc, de csak mert lány vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#12084) Laccoss válasza vans? (#12082) üzenetére


Laccoss
addikt

Bocs, hogy kommentelem de ezt jobban értékelnéd:D és talán a barátnőd is:)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12085) IBasterd válasza vans? (#12071) üzenetére


IBasterd
tag

Úúúúhh... Csak most láttam ezt a desket... Jobblenne, ha figyelmesen olvasnék, és nem csak lefele görgetnék.

Ebből nagyon nagyot lehet alakítani... Fasza a háttér, nagyon (hangsúlyozom), nagyon jó a téma elgondolás. Szerintem ha még kicsit alakítanád, minimálra csapatnád (mégjobban), akkor nagyon szép asztal lenne belőle.

(#12086) LOWzjeeeeE válasza IBasterd (#11907) üzenetére


LOWzjeeeeE
csendes tag

Megkésve, de Igen az a másodperc mutató.

(#12087) LOWzjeeeeE


LOWzjeeeeE
csendes tag

Picinyke másítás:[link]

[ Szerkesztve ]

(#12088) IBasterd válasza LOWzjeeeeE (#12086) üzenetére


IBasterd
tag

179 posttal később... :D:D

(#12089) Laccoss


Laccoss
addikt

HTML-t meg lehet rainmeterben jeleníteni? Mondjuk skint betöltesz, és mutat egy weblapot? És nem a kódra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#12090) LOWzjeeeeE


LOWzjeeeeE
csendes tag

Még egy nagyon, de nagyon picikét változtattam rajta:[link]

[ Szerkesztve ]

(#12091) daninet


daninet
veterán

üdv!
rainmeter script nem szokott nektek így szétdarabolódni?

most a 3-as szám de sokszor a szöveg és a is

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12092) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Rég jártam erre, de semmi új:

Everybody lies.

(#12093) Laraxior


Laraxior
titán

semmi extra, jelenleg ilyen:

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12094) Calogero


Calogero
addikt

Semmi extra

(#12095) Bopez


Bopez
tag

Na ha már sokaknak anyira tetszett a csíkos megoldás, akkor tessék.
Ez így már nekem is tetszik :)

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#12096) littlemamba válasza Bopez (#12095) üzenetére


littlemamba
aktív tag

szép.
már csak az a kár, legalábbis részemről, hogy homályos a háttér nagyrésze, de illik hozzád. Jah és a kuka... Mindenesetre tényleg szép.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#12097) Bopez válasza littlemamba (#12096) üzenetére


Bopez
tag

Köszi szépen!
Mi a gáz a kukával?
A háttér direkt ilyen, szerintem nagyon szép...
Amúgy is jobban kedvelem az olyan háttereket amik csaj sejtetik hogy mit ábrázolnak vagy ép nem ábrázolnak semit, csak sima tapéták..
Úgyse a hátteret nézem mikor használom a gépet :D

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#12098) LOWzjeeeeE válasza Bopez (#12095) üzenetére


LOWzjeeeeE
csendes tag

Úúúúúú Ááááá Úúúúúúú Ííííííí!

Ez kib*szott jó!
De ezt tőled mondjuk már megszokhattuk, hogy jó desktopokat csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#12099) littlemamba válasza Bopez (#12097) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Kuka: szépnek szép, de nekem nem jön be hogy bal oldalt van, persze az egyensúly meg minden, értem én, de nekem nem tetszik ott. Izgalmasabb ha van egy nyitott oldal, amin semmi nincsen szvsz.

Igen, igen, a háttér illik hozzád, ezt írtam is. De azért az érved ellen szól, hogy itt szinte mindenki nagy gondot fordít a háttere kiválasztására, még te is, akkor is ha nem nézed :D

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#12100) negyedes


negyedes
addikt

Na optikai tuningolok, egy, a desktopon levo shortcut iconjat, hogy valtoztatom meg.(pngben van amit be akarok tenni, os win seven prof x86, 3party program nelkul)? :D

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.