Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) vans?


vans?
őstag

sziasztok!

volt egy topik, ahol meg lehetett kerni az arckepszerkesztoket esetlegesen masfajta kep osszedobasara, ha szabadidejuk engedi, vagy rosszul emlekszem? :F nem talalom.. ha valamelyikotok tudna segiteni egy karacsonyi ajandekhoz, nagyon orulnek neki! (egy szurikata "rajzfilmes" atrajzolasat szeretnem megoldani valahogy, de teljesen hulye vagyok a PS-hez)

koszi a valaszt!

hábm bábm

(#2552) Bjørgersson válasza vans? (#2551) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erre gondolsz?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2553) ndavid


ndavid
tag

Üdv! Ez elfogadható így?

Mondjuk a külső szürke kereten még kicsit javítani kell...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#2554) ndavid


ndavid
tag

Nos, v2.0, immár Bowman arcával, és szebb a sisak is, vélemény?

Ja, és ha esetleg (bár alapfilm :) ) nem lenne meg, h ki ez, mi ez: David Bowman a 2001: Űrodüsszeia filmből.

Don't panic!

(#2555) vans? válasza Bjørgersson (#2552) üzenetére


vans?
őstag

Nem. De akkor lehet, hogy csak almodtam, hogy volt ilyen. :D

hábm bábm

(#2556) DeltaPower válasza vans? (#2555) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ez a topic volt ilyen, csak azután átnevezték.

Esetleg a photoshop topicban? [link]

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2557) Wyll válasza vans? (#2551) üzenetére


Wyll
őstag

Szerintem ez volt az, csak régebben asszem simán Képszerkesztő volna a neve. Mivel azonban a legtöbben avatarral kapcsolatos ügyben jöttek ide is, ezért lett ez ami most.

Mivel unofficial, nyugodtan megírhatod, hogy mit szeretnél. (Kevésbé lenne teleszemetelve, mint így, hogy háromszor megrágjuk előtte, hogy szabad-e írni egyáltalán :) )

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2558) Wyll válasza ndavid (#2554) üzenetére


Wyll
őstag

Két fő probléma van ezzel, az egyik az, hogy az egészhez képest nagyon kicsi rajta az arc,
a másik hogy maga az egész avatar is nagyon nagy.
Amúgy nem rossz. Vágd ki csak a sisak részt, és húzd meg feketével a belső-külső határvonalakat (kontúrokat)! (Vagy küldd el privibe a forrásfile-t, és megcsinálom!)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2559) Ndruu válasza ndavid (#2554) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnos nem. Ha lesz egy kis időm, akkor megcsinálom.

vans?: Ahogy a többiek is mondják, ez volt az a topik, csak át lett nevezve.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2560) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Üdv! Az arcképszerkesztőben láttam ezt és gondoltam gyakorlásképp megpróbálok valamit kihozni belőle:
(Eredeti kép)
Viszont kicsiben már nagyon elvesznek a részletek...

(#2561) Wyll válasza Arcanis (#2560) üzenetére


Wyll
őstag

Tényleg elvesznek. Ami viszont talán nem is baj, ha megnézel egy gyári avatart, kb. nulla részletessége van. Csak pár fekete vonal + 1-2 szín. Amúgy nem rossz próbálkozás, de Ndruu már rajta van a témán..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2562) Arcanis válasza Wyll (#2561) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Igen, közben látom, hogy Ndruu készített egy jó verziót (csak ismét megtaláltam az arcképkészítő tutorialokat és felbuzdultam : )
Más: Elnézést, hogy megint belekontárkodom a munkátokba, de találtam pár "viszonylag egyedi" koponya jellegű forrásképet citkar kollégának, berakom ide:

Ezekből talán jobb avatart lehetne kihozni.

(#2563) ndavid válasza Wyll (#2558) üzenetére


ndavid
tag

+Ndruu:
És így esetleg? kapott plusz kontúrt belülre is, a külső is kicsit erősebb. Maga az arc mérete maradt, viszont a sisak kisebb lett, így az egész mérete 52x54 helyett 45x50 most (a kicsi 18x20). Vágni nem igazán szeretnék már belőle, az arc meg nagyobb nem igazán lehet sztem. Persze mindenféle kritikát szívesen fogadok :)

(eredeti képet nem tudok adni, mert nincs. a sisak egy sketchup 3d modell megfelelően forgatva, majd mentve, átméretezve, az arc a film egy képkockája, a többi meg gimpes képszerk. ill. roppant jó lenne saját szerkesztésű kép saját arcképnek, nehezemre esik más kezébe adni az ilyet, tudjátok hogy van ez... :) )

Don't panic!

(#2564) Ndruu válasza ndavid (#2563) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megmutatom, nálam így néz ki:
50px: 52px:
50px: 52px:

Ilyen nagyban.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2565) ndavid válasza Ndruu (#2564) üzenetére


ndavid
tag

Najó, ha az enyém semmiképp, akkor a bal alsó 50-es a tieid közül egész jó. Ha az orra mellől a két ferde csíkot halványítod (vagy akár kiszeded), akkor rá is bólintok sztem. A színek amúgy jók, próbáltam az enyémet a színtelítettséget csökkentve hasonlóra színezni, jobban áll neki határozottan (a mostani tényleg túl élénk).

Don't panic!

(#2566) Ndruu válasza ndavid (#2565) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kiszedtem a két csíkot:

Ezen pedig még megpróbáltam növelni a feje méretén és kicsit kiegyenesítettem, hogy a két szeme igazodjon a vízszinteshez:

A kicsi kép hozzájuk:

Lehet, hogy jobbra is meg lehet csinálni, de akkor meg kell kérni az arcképgyárosokat, hogy foglalkozzanak a képpel.

Nem én döntöm el, hogy melyiket lehet beállítani és melyiket nem, csak mondtam/mondtuk, hogy az általad szerkesztett kép nem olyan minőségű, mint amiket manapság el szoktak fogadni. Ha olyat állítanánk be, ami láthatóan gyengébb minőségű (nagyon fényképes beütésű), akkor azzal jönne a többi arcképet kérvényező tag, hogy xy-nak miért lehet olyan...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2567) ndavid válasza Ndruu (#2566) üzenetére


ndavid
tag

Az első, csíktalan lesz a nyerő, az az eredeti képhez is hasonlít és kivehető az arc is, teljesen jó! Köszi! :) Remélem elfogadják!

Don't panic!

(#2568) Tamoo válasza Ndruu (#2566) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Teljesen jó lett. :K

(#2569) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Üdv!
Volt egy szabad órám, és csináltam egy avatart ebből (SP!T linkelte):
Ilyen lett:

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#2570) Arcanis válasza Arcanis (#2569) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Leszedtem a fekete keretet a "szemüvegről", így talán kicsivel jobb lett:
png: , gif:

(#2571) Wyll válasza Arcanis (#2570) üzenetére


Wyll
őstag

Jó lesz ez! :K :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2572) Ndruu válasza Arcanis (#2570) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egészen jó. Én személy szerint a "szemüveg" körvonalát még mindig vastagnak találom (leginkább a belső részeken), de ez már az én bajom.

A vállát ne vágd le inkább hagyd szélesebbre vagy alulról jobban vágj bele a képbe. Nem muszáj a 40*50 pixelhez ragaszkodni, lehet 50x50 pixel is, azaz négyzetes.
Például így:

A kicsi kép abszolút rossz, de elárulom a titkát. Ha a nagy képet méretezed át (Bicubic Sharper módszerrel), ami még RGB színmódban van, akkor jó lesz a végeredmény. Ha Indexed color módban méretezed át a képet, akkor olyan lesz, mintha RGB módban a Nearest Neighbor átméretezést használnád.

Egyébként mondom, jó lett. Hajrá! ;)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2573) Arcanis válasza Ndruu (#2572) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Köszönöm a bíztatást :)
Tényleg a gifet kicsinyítettem tovább... : )
A szemüveg körvonala nekem sem tetszik annyira, úgyhogy vékonyítottam rajta:
régi: -> új:
A gifek pedig ilyenek lettek:
(47x50), (21x22), (19x20)

[ Szerkesztve ]

(#2574) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Nem tudom, hogy csinálja-e már valaki orkester arcképét, de találtam hozzá egy egész jó forrásképet.
Ez az; kivágtam belőle a figura fejét, körvonalak megerősítése után így néz ki:

(49x50) (19x20)

Mivel a kalap eléggé meghatározza a figurát, nem torzítottam rajta semmit, viszont a nyaka alatti levágás kicsit fura...
Bónuszkérdés: Szerintetek így merre néz, jobbra?

[ Szerkesztve ]

(#2575) kiskaktusz válasza Arcanis (#2574) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ügyes! :K Szerintem a kalap mehetne egy színben, hogy a vörös szalag látszódjon, mert így túl részletes.. De én nem vagyok arcképgyáros, ne hallgass rám. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#2576) Arcanis válasza kiskaktusz (#2575) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Igen, talán túl sok a gyűrődés rajta.. : )
Megrajzoltam még pár kontúrt, plusz kicsit erőteljesebbé tettem a bordó sávot,

De Loriené szerintem jobb lett.

(#2577) SP!T válasza Arcanis (#2573) üzenetére


SP!T
addikt

Nagyon király vagy, tényleg! Köszönöm! :) Bejön! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2578) koxx válasza Arcanis (#2576) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Túl magas a kalap, ha csökkentenéd a méretét akkor jobban kivehető lenne az arca. Így nem jók az arányok.

(#2579) Tamoo válasza koxx (#2578) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akarok kötözködni, de mi legyen kivehető azon az arcon? :DDD

A quake-es király lett, meglepődtem!

[ Szerkesztve ]

(#2580) koxx válasza Tamoo (#2579) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak, hogy nagyobb legyen. A kalap túl sokat vesz el az egészből.

(#2581) Arcanis válasza koxx (#2580) üzenetére


Arcanis
aktív tag

90%-ára zsugorítottam a kalapot.
>
Kiskép pedig:
>

(#2579) Tamoo: Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#2582) SP!T válasza Arcanis (#2573) üzenetére


SP!T
addikt

Úgy néz ki az enyém meglett, csak a jóváhagyásra várok.. :) Köszönöm Arcanis! :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2583) Arcanis válasza SP!T (#2582) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Nincsmit.
Itt van .gif formátumban is:
[47x50] [19x20]

(#2584) Tamoo válasza Arcanis (#2583) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A jobb vállát még mindenképpen ki kellene egészíteni szerintem. Ne legyen így lecsapva ha nem muszáj.

(#2585) koxx válasza Tamoo (#2584) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:)

(#2586) Tamoo válasza koxx (#2585) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

-- :F

[ Szerkesztve ]

(#2587) Arcanis válasza Tamoo (#2584) üzenetére


Arcanis
aktív tag

"A jobb vállát még mindenképpen ki kellene egészíteni szerintem."
Látom időközben megoldottátok :)

[ Szerkesztve ]

(#2588) orkester válasza Arcanis (#2576) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, nekem ez tetszik. :K LadyLorien képe is jó, de nem ez a figura...esetleg gyerekkorában.:)

Esetleg meg tudjuk nézni, hogy erőteljesebb színekkel, mint itt milyen lenne?

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2589) Arcanis válasza orkester (#2588) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Szia! Kicsit variáltam a színekkel és a szaturációval, plusz kapott a szeme egy kis glow-ot:
>

Gifek:

[ Szerkesztve ]

(#2590) orkester válasza Arcanis (#2589) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Tetszik, nagyon köszönöm! :R Jelezzem a hivatalos arcképes topikban, hogy ezt szeretném, vagy elég itt is?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2591) koxx válasza Arcanis (#2589) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Így gondoltam az alacsonyabb kalapot. Ebben a formában sztem jobbak az arányok.

->

[ Szerkesztve ]

(#2592) Arcanis válasza koxx (#2591) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Ja, hogy így :)
Hát valóban kevésbé domináns így a kalap, meg jobbak az arányok a rendelkezésre álló hely kitöltésének szempontjából. Viszont ez a figura eleve arról híres, hogy hosszú, karcsú kalapja van, (ami mellé gyakrlatilag nincs arca, csak 2 szeme), és ebből a szempontból viszont rontunk a helyzeten.

(#2593) orkester válasza koxx (#2591) üzenetére


orkester
senior tag

Én maradnék az "aránytalanabbnál" ha az is mehet. A magas kalap jobban néz ki.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2594) Wandamme


Wandamme
tag

Üdv!
Tudna nekem valaki segíteni? onlinepolo.hu-n szeretnék egy pólót tervezni de nem vagyok biztos benne, hogy a kép elég nagy-e illetve, hogy a hátteret hogyan tudnám eltüntetni. Egy zöld, M-es női pólóra menne ez a minta:
[link]

Azt írják az oldalon, hogy a vektoros változat elküldésével meggyorsítható a gyártás, de sajnos fogalmam sincs, hogy az mi.

Előre is köszi ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2595) Arcanis válasza Wandamme (#2594) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Szia!
A hátteret Photoshopban a Magic Wand nevű eszközzel tudod kijelölni (majd törölni), Gimpben meg a Fuzzy Select (Magic Wand) nevű eszközzel. Ezután én még lecserélném a feliratot, mert annak a részletessége kicsit gyenge.
Mivel nem sok szín fordul elő a képen, könnyedén vektorizálható, ami azt jelenti, hogy a kép matematikai egyenletekkel meghatározott geometriai alakzatok és színátmenetek által lesz definiálva. (Tehát mondjuk a bal oldali tehén fekete és fehér sokszögekből fog állni). A vektorgrafikus képek előnye, hogy a végtelenségig nagyíthatóak, míg a raszteres formátumok (pl. bmp, jpg, png, gif...) a képet képpontok sokaságaként tárolják, (ahol minden képpontnak van színe és átlátszósága), nagyítás közben pixelessé válnak (a valóságban/nyomtatásban egyre nagyobb helyet foglal el egy négyzet alakú képpont). (Tehát egy vektorgrafikus kép élei tetszőleges nagyításban élesek maradnak) [link]

(#2596) Wyll válasza Wandamme (#2594) üzenetére


Wyll
őstag

A vektorgrafikus képek (pl. Adobe Illustrator, Corel Draw-val készült grafikák) tetszőlegesen nagyíthatók minőségromlás nélkül, mivel matematikai pontokból és görbékből állnak - ellenben a rasztergrafikus képekkel (pl. Photoshop, Paint fájljai), amik egyedi pixelekből állnak. Ahogy Arcanis is írja.

A pólóminta nyomás is egyfajta "nyomdai" tevékenység, tehát kellően jó alapanyag kell hozzá. Ha nem vektoros hanem raszteres a forráskép, akkor ez kellően nagy felbontást jelent. Általában 300 DPI már mindenhova elég szokott lenni.
Ez egy pólónál azt jelenti, ha mondjuk 20cm x 20cm a minta, az 7.9" x 7.9", és mivel 7.9x300=2370, ez egy 2370x2370 pixeles képet kéne hogy jelentsen. A tied ennél jóval kisebb, tehát vagy felnagyítod, amennyire még a minőségromlás elfogadható, vagy esetleg megkérsz valakit itt fórumon, akinek a kisujjában van a vektorgrafika, hogy vektorozza le neked ezt a képet, úgy is célt érsz, és akkor lesz egy vektoros változatod.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2597) Arcanis válasza Wyll (#2596) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Ha jól emlékszem az auto trace vagy live trace is kiválóan levektorizálja az ilyesfajta képeket, kb 1 perc munkával - paraméterek állítgatásával. (Csak nincs sem Corel-em, sem pedig Illustrator-om)

(#2598) Wandamme


Wandamme
tag

Köszönöm a válaszokat.
A Vector Magic nevű program vektorizálta nekem a képet.

(#2599) Wyll válasza Arcanis (#2597) üzenetére


Wyll
őstag

Igaz.

Wandamme:
megcsináltam neked a képedet raszteresen 3780x2365 pixelesre, ez remélhetőleg elég lesz mindenre.

[link]
(1,42MB png)

Ohh, most látom. Valószínűleg a tiéd volt az okosabb megoldás :K Hogyan találtad a Vector Magic-et? Google-lel?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2600) Wandamme válasza Wyll (#2599) üzenetére


Wandamme
tag

Igen, a Google segített. Azért köszönöm, hogy megcsináltad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.