Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105158) daninet válasza faragojof (#105157) üzenetére


daninet
veterán

Értem amit mondasz, de az én példám azért nem jó, mert az emirátusok egy olyan hely ahova németországból, usából és angliából is vándorolnak ki az emberek több pénzt keresni. Azokból az országokból, amik itt példaként vannak felhozva kivándorlásra. Irreális, hogy bárhol máshol bőkezű költekezés mellett a fizetésed 60%-át el tudod tenni.
Abból a szempontból igazad van, hogy külföldön könnyebb egy itthoni ház árát összerakni, na de nem erről volt az előzőekben szó, hanem hogy sokan végleg elmennének innen, mert itt szar. Igy érdemes kontextusba rakni, hogy itthon hány évet kell dolgozni egy saját ingatlanért, és külföldön hány évet, mert ugye a költségek arányosak.
Csináltam egy kis kutatást. Az árak a fővárosi átlagos m2 árat reprezentálják egy 120m2 használt , felújitott lakás esetén belvárosban. Persze lehet külvárosban lakni, de ez egy mérőszám most, összehasonlitási alap. Az árakat reálisnak tartom.
Németország - 5900eur/m2 = 708000 eur
Ausztria - 9600eur/m2 = 1152000 eur
UK - 21170eur/m2 = 2540400 eur
Magyarország - 2515eur/m2 = 301000 eur

Fizetések: durva becslés, de tegyük fel két egyformán kereső fél gyűjt lakásra, egyikük fizetését elköltik havonta, másikat félreteszik. Szóval egy teljes fizuval számolunk
Németország - 2531 eur/hó - 278 hónap
Ausztria - 2740 eur/hó - 420 hónap
UK - 2229 eur/hó - 1140 hónap
Magyarország - 775 eur/hó - 388 hónap

Szóval a lényeg, hogy arányaiban semmivel nem rosszabb a helyzet mint máshol. A gond az, hogy ha külföldre mész, a forintod semmit nem ér. Ez tény, utazni drága. De nem lehetetlen az itthoni lét, vagy a saját ház. Főleg nem most, hogy öntik a családokra a támogatást. Most gyerek se kell, épitheted 5% áfával a házad.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.