Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Van egy blur effekt Js em, és ezt rá szeretném tenni az egész oldalra. jelenleg úgy nézz ki az oldal, mikor megnyitod bejön egy "bleépés" gomb, de ugyanakkor a háttérben látszik maga az oldal is. (csak a menük nem). És azt szeretném hogy ekkor még Blur effekt legyen a hátteren, vagyis az oldalon (kivéve a belépés gombot), majd mikor rákattintok visszaváltson normál módra. Ezt miként tudom kivitelezni?

ha mondjuk "blur_effect.js maga a megírt javasript"

Ez a kód jó pl képekre:

<script type="text/javascript" src="./blur_effect.packed.js" ></script>
<script type="text/javascript">
//blur image
var imgel = document.getElementById("image");
var img_pos = imgel.getBoundingClientRect();
var img = new blur(imgel);
</script>

Ez szövegre:

<div id='blured'>
<p>Lalalalalalalalallalaa.</p>
</div>
<script type="text/javascript" src="./blur_effect.packed.js" ></script>
<script type="text/javascript">
var bl = new blur("blured");
</script>

De hogy lehetne kivitelezni a fent irottakat?

Valamiféle (maszk kéne rá tenni az oldalra vagy nem tom..) nem nagyon értek ehhez sajnos.

(#2402) Sk8erPeter válasza fulton (#2401) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ember legyen a talpán, aki ennyiből tud neked érdemben segíteni. Milyen blur effektről beszélsz, hol lehet megtalálni ezt a plugint, van rá valahol demo?
Itt vannak pl. effektek, ezek elég jófélék.
Mondjuk én őszintén szólva a leírásod alapján nem igazán tudtam kivenni, mi is a célod.
Hiába másolod be a kódod egy részét ide, ha ki se tudjuk próbálni, hogy is működik az, így segíteni sem egyszerű.

Valami olyasmit akarsz kicsit érthetőbben megfogalmazva, hogy mondjuk egy modális dialógusablakban felpattan egy belépést elősegítő űrlap, és addig a háttérben az oldal legyen egy sötétített vászonszerűség előtt?
A modális dialógusablakokra bőven vannak példák, pl. ez: [link].

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2403) fulton válasza Sk8erPeter (#2402) üzenetére


fulton
addikt

[link]

innen töltöttem le

Nem, azt szeretném elérni hogy ahogy jelenleg is bejöjjön az oldal, de a háttér elmosott legyen (blur). Mint mikor a lightbox-al megnyitod a képet és a háttér elfeketedik (átlátszóan). Na nekem is szeretném a háttér ilyen lenne csak "elmosottan".

(#2404) Sk8erPeter válasza fulton (#2403) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Készítettem neked egy egyszerű példát az általad linkelt plugin segítségével: [link]. Nyomd meg a jobb oldalt látható gombot, hogy lásd a hatást. A jQuery-s változatát használtam fel. Ilyesmire gondoltál?

Sk8erPeter

(#2405) fulton válasza Sk8erPeter (#2404) üzenetére


fulton
addikt

Így van, csak szineződés nélkül és képzeld úgy el mintha a gomb amire kattintok(lenne a belépés az oldalra gomb) a szöveg (oldal) közepén lenne és a mögött lenne a szöveg, (meg még képek is...) és azokon lenne ez a Blur effekt. De még mielőtt rákattintanék a gombra, majd miután rákattintottam eltünne a blur effekt (a háttérről).:) Így képzeltem el.

[ Szerkesztve ]

(#2406) Sk8erPeter válasza fulton (#2405) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom valami ilyesmit képzeltél el: [link].

Sk8erPeter

(#2407) Rolly


Rolly
veterán

olyan problémám van, hogy van egy google maps-em amin meg kellene jeleníteni kb 200 pontot, s egy ideig müködöt is, viszont egy ideje csak 10-11 pont jelenik meg? mit lehet tennem?

(#2408) Sk8erPeter válasza Rolly (#2407) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha új API-kulcsot igényelsz, ami a Google Maps JavaScript API v3-at használja?

Sk8erPeter

(#2409) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#2408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kipróbáltam az oldalt, amit linkeltél priviben, és jól tippeltem, az API-kulccsal van gond, úgy tűnik, a régiek helyett újat kell igényelni (most a v2 API-t deprecatednek minősítették, és a v3 használata preferált).
Amikor azt használom, ezt az üzenetet dobja alert() formájában:

"A weboldalhoz másik Google Térkép API-kulcs szükséges. Új kulcs a(z)
http://code.google.com/apis/maps/documentation/javascript/v2/introduction.html#Obtaining_Key
címen generálható."

Ezt úgy tudod Te is kipróbálni, hogy előveszel egy Chrome-ot, nyomsz egy F12-t, és a Console fülön egy az egyben bedobod a következőt, majd Enter:

function injectJavaScript( js_filename, id_of_script_tag ){
// include JS file
var headID = document.getElementsByTagName("head")[0];
var newScriptNode = document.createElement('script');
newScriptNode.type = 'text/javascript';
if(id_of_script_tag){
newScriptNode.id = id_of_script_tag;
}
newScriptNode.src = js_filename;
headID.appendChild(newScriptNode);
}

injectJavaScript('http://maps.google.com/maps?file=api&amp;v=2&amp;sensor=false&amp;key=AIzaSyC06zy6NbowHE_GDOufLnWfWMdsjbOc-6E');

Ebben benne van az az API-kulcs, amit a linkelt oldalon használsz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2410) Rolly válasza Sk8erPeter (#2409) üzenetére


Rolly
veterán

De én úgy tudom, hogy 3-ashoz nem kell apikulcs?vagy kell? ha igen honnanlehetszerezni? :$

(#2411) Sk8erPeter válasza Rolly (#2410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát akkor rosszul tudod. DE, kell. Mondjuk ezt könnyű lett volna kideríteni:
Google Maps JavaScript API v3 - Obtaining an API Key

Sk8erPeter

(#2412) Rolly válasza Sk8erPeter (#2411) üzenetére


Rolly
veterán

Sajnos még mindig nem ok ... mostmár 3-as api van :), de most meg ha több mint 11 poit rakok ki akkor d is null hibát kapok (ff-ben) a térkép megjelenik, de a poik nem :(

(#2413) Sk8erPeter válasza Rolly (#2412) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, de korrigálnom kell magam, mert hülyeségeket beszéltem. :DD
A v3-as verzióhoz valóban nem kell API-kulcs, én azt feltételeztem, a saját térképek helyes működéséhez kell, de kiderült, hogy csak a monitorozáshoz van extra haszna - na meg mondjuk az is tény, hogy pl. a Drupalnál vannak modulok, amikhez követelmény a Google v3-as API-kulcsa.
Még saját testreszabott térképek megjelenítését nem próbáltam API-kulcs nélkül, hogy úgy működik-e (az infók szerint kellene nekik).

[link]
"Google Maps JavaScript API v3

The Google Maps JavaScript API v3 does not require an API key to function correctly. However, we strongly encourage you to load the Maps API using an APIs Console key which allows you to monitor your application's Maps API usage. Learn how to use an APIs Console key."

A plugin honlapján egyébként ezt írják:
jQuery gMap:
"You need to use the Maps API V3 Javascript from Google, you can set the sensor parameter to true or false to detect the user's location, there's no need to generate an API key:"
De itt most csak arról beszél, hogy ahhoz nincs szükség API-kulcsra, hogy a felhasználó tartózkodási helyét tudd detektálni - az engedélyére viszont szükség lesz. Operában amúgy ez nem is működik.

Na, de a lényegre térve: itt van egy elég jónak tűnő tutorial + demo: [link].
Meg itt v2-es API-t használva: [link].
DE a Gmap honlapján elég érthetők a példák, lásd a markers részt az options-ön belül: [link]

options =
{
latitude: 47.58969,
longitude: 9.473413,
zoom: 10,
markers: [{latitude: 47.670553, longitude: 9.588479, html: "Tettnang, Germany"},
{latitude: 47.65197522925437, longitude: 9.47845458984375, html: "Friedrichshafen, Germany"}],
controls: ["GSmallMapControl", "GMapTypeControl"],
scrollwheel: false,
maptype: G_NORMAL_MAP,
html_prepend: '<div class="gmap_marker">',
html_append: '</div>',
icon:
{
image: "images/gmap_pin.png",
shadow: false,
iconsize: [19, 21],
shadowsize: false,
iconanchor: [4, 19],
infowindowanchor: [8, 2]
}
};

Vagy másik példa: [link]

$("#map4").gMap({ markers: [{ latitude: 47.651968,
longitude: 9.478485,
html: "_latlng" },
{ address: "Tettnang, Germany",
html: "The place I live" },
{ address: "Langenargen, Germany",
html: "_address" }],
address: "Braitenrain, Germany",
zoom: 10 });

Még bővebben:

$("#map4").gMap({ controls: false,
scrollwheel: false,
markers: [{ latitude: 47.670553,
longitude: 9.588479,
icon: { image: "images/gmap_pin_orange.png",
iconsize: [26, 46],
iconanchor: [12,46],
infowindowanchor: [12, 0] } },
{ latitude: 47.65197522925437,
longitude: 9.47845458984375 },
{ latitude: 47.594996,
longitude: 9.600708,
icon: { image: "images/gmap_pin_grey.png",
iconsize: [26, 46],
iconanchor: [12,46],
infowindowanchor: [12, 0] } }],
icon: { image: "images/gmap_pin.png",
iconsize: [26, 46],
iconanchor: [12, 46],
infowindowanchor: [12, 0] },
latitude: 47.58969,
longitude: 9.473413,
zoom: 10 });

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2414) Rolly válasza Sk8erPeter (#2413) üzenetére


Rolly
veterán

Oké tudom :), csak egy ideig ment aztán egyszer csak 11 markernél nem rak ki többet vagy hibát ad a gmaps... viszont megjelent egy fusion table google cucc amiből meg korlátlan markert ki lehet rakni így most ezzel próbálkozom ...

(#2415) Sk8erPeter válasza Rolly (#2414) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Wow, látom azóta már sikerült. :R
Hogyan hoztad össze végül?
Egy ilyen tapasztalat itt jól jöhet a topicban. :K

Sk8erPeter

(#2416) Rolly válasza Sk8erPeter (#2415) üzenetére


Rolly
veterán

fusion távlát használok és a googleből ki lehet rakni mind js-sel mind iframmel az adatokat ...

[link]

viszont majd a partnerek bekerülését és törlését meg kell oldani ebből az "adatbázisból is :(, mert eddig a belső rendszerből jött"

(#2417) Sk8erPeter válasza Rolly (#2416) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez nagyon hasznosnak tűnik. :K Nem ismertem eddig.

Van PHP-s API is hozzá: [Google Fusion Tables API Sample Code].

Itt van konkrét példa egy CSV feltöltésére: [link]

Itt még törlésre is lehet látni példát PHP-n keresztül: [link]. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2418) Rolly válasza Sk8erPeter (#2417) üzenetére


Rolly
veterán

a php-s dolgokat közben megtaláltam 1 bajom van vele, hogy tök publikusak ezek a táblák (mármint ha weboldalon használni akarod)

(#2419) Sk8erPeter válasza Rolly (#2418) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogyhogy teljesen publikusak?
Nem néztem utána, de itt a példában úgy tűnik, felhasználónevet, jelszót is meg kell adni:
//get token
$token = ClientLogin::getAuthToken('username', 'password');
$ftclient = new FTClientLogin($token);
....

Sk8erPeter

(#2420) Rolly válasza Sk8erPeter (#2419) üzenetére


Rolly
veterán

ha JS-ből akarod elérni pl draw vagy maps alól akkor publikusnak kell lennie :( .. de elvileg lehet viewt csinálni hozzá és elég az, ha publikus ...

legalábbis a példát amit én láttam abban így volt.

(#2421) Sk8erPeter válasza Rolly (#2420) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy érted, hogy view-t? Hol, mivel?
Amúgy ha PHP-vel csatlakozol, majd lekéred a megfelelő adatokat, azt kiíratod JS-kódba, akkor végül is nem kell, hogy bárki hozzáférhessen JS-sel.

Amúgy őszintén szólva nem értem, miért baj, ha maga a lista publikus. Gondolom update-elni csak felhasználónévvel és jelszóval lehet. A többi adatot meg úgyis látja mindenki a honlapodon, tök mindegy, hogy most az honnan származik... Nem?

Sk8erPeter

(#2422) Rolly válasza Sk8erPeter (#2421) üzenetére


Rolly
veterán

fusion tables

a php-s kiszedés / kirakás nagy mennyiségű adatnél (pl nálam poi) ugyanugy nem menne mint eddig, a google cuccok (draw, maps) meg tudnak fusionból fogadni adatot...

(#2423) Sk8erPeter válasza Rolly (#2422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudom, hogy tudnak fogadni belőle adatot... :U Eddig is erről beszéltünk. :D
De nem értem, miért ne működhetne a PHP-s API felhasználásával az adatok JS-kódba íratása, úgy, hogy nem feltétlenül egy megadott Fusion táblához csatlakozol, hanem mondjuk a Gmap modullal rajzoltatod ki a markereket.

VAGY ha mégis, akkor miért baj, hogy publikus a tábla? Ez volt a lényegi kérdés igazából...

Sk8erPeter

(#2424) Rolly válasza Sk8erPeter (#2423) üzenetére


Rolly
veterán

Nem feltétlenül gond, hogy publikus a tábla, ha php-ból jsbe generálod a markereket akkor megint csak ott lesz a 11-es limit :( ... tehát ha 11-nél több marker kell akkor js-ből kell behúzni az adatokat...

(#2425) Sk8erPeter válasza Rolly (#2424) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért nem volt világos, hogy miért baj, ha publikus a tábla, mert onnantól, hogy megjeleníted a pontokat, onnantól kezdve publikus lesz az a lista... de az eddig is az volt...

Hol írnak erről a 11-es korlátról? :F

Sk8erPeter

(#2426) Rolly válasza Sk8erPeter (#2425) üzenetére


Rolly
veterán

leírva nem találtam meg csak több topicban is jeleztek ilyen hibát ... s nekem is ment a 184 poi aztán egyszer csak már csak 11 jelent meg o.O

[link]
[link]
[link]

(#2427) Sk8erPeter válasza Rolly (#2426) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez érdekes.
Valaki azt írja: "The problem is occurring because geocoding does not allow a lot of simultaneous requests."
De mondjuk akkor is elég furcsa, hogy ebben az esetben miért épp 11-nél áll meg...

Sk8erPeter

(#2428) Rolly válasza Sk8erPeter (#2427) üzenetére


Rolly
veterán

nálam is 11-nél ált meg és én sem értem ha programozó csinálta akkor 2-hatványai -1 lenne az értelmes :) ha marketinges akkor meg 10 vagy 50 vagy 100 :) persze lehet magyar és 1 tucat már nem megy :)

de régen működött aztán egyszer csak elromlott :)

[ Szerkesztve ]

(#2429) Sk8erPeter válasza Rolly (#2428) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát nem tudom, lehet, hogy a v3-as API-ra való átállásnál történt egy-két galiba, sokan nyavalyognak, hogy a régi Google Maps-es alkalmazásuk az átállás óta nem működik megfelelően (most már nem tudom, hol olvastam, de sztem Drupalnak a Gmap moduljára vonatkozóan magyar és külföldi fórumon is).

Sk8erPeter

(#2430) papa019 válasza Sk8erPeter (#2429) üzenetére


papa019
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?
A WikiMapia API-t kellene használnom (szükségem van az adatbázisukra), viszont nagyon kezdő vagyok JS témában és nem igazán tudom, hogy miként tudnám használni az APIt.
Az is elég, ha valaki tutorialt mutat, amiben van hasonló API használatára vonatkozó útmutató.

Előre is köszi.

(#2431) Sk8erPeter válasza papa019 (#2430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]

Sk8erPeter

(#2432) papa019 válasza Sk8erPeter (#2431) üzenetére


papa019
senior tag

:R

(#2433) Sk8erPeter válasza papa019 (#2432) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:))

Sk8erPeter

(#2434) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Udv!

Valaki tudna nekem segiteni hogy ebbe a kodba hogy tudnam azt megcsinalni hogy ha pl nevszerint rendezek,akkor pl a zolival egyutt a mellette levo kor is lejebb keruljon,es ugyan igy a szamoknal?

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2435) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2434) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az eredeti kódod egyáltalán nem működik itt jsFiddle-ön, csak ha így átírom: [link] (lásd addEventListener).

Úgy tudnád leginkább "együvé tartozóvá" alakítani a kódodat (tehát hogy az adott személyekhez adott életkor tartozzon), hogy objektumokból építed fel a listádat, ami így egy objektumokat tartalmazó tömb lesz. Az objektumok pedig valahogy így nézzenek ki gyors példával (látszik benne egyből az értékek felhasználása is):

var Persons = [],
persons_output = '',
i = 0;
Persons.push({
name: 'Pista',
age: 123
});
Persons.push({
name: 'Józsi',
age: 65
});

for (i = 0; i < Persons.length; i++) {
persons_output += "name: " + Persons[i].name + ", age: " + Persons[i].age + "\n";
}

alert(persons_output);

Sk8erPeter

(#2436) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2435) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Koszi szepen,sikerult: )

Hala egnek egy ujabb problemaba utkoztem:D.van egy ilyen programkodom:$("#nav").hide("slide", { direction: "left" }, 1000); es melle egy ilyen hibauzenet:Uncaught TypeError: Property '#<Object>' of object #<Object> is not a function
Hogyha kiveszem belole a slide-ot,meg a direction,es csak a speed-et hagyom benne,akkor mukodik.Ez igy miert nem tetszhet a bongeszonek?

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2437) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2436) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az lesz a gond, hogy nincs betöltve a jQuery UI.
Itt a korábban elkészített kódban próbáld ki, hogy kikommentezed a jQuery UI elérési útját (<script class="jsbin" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jqueryui/1.8.13/jquery-ui.min.js"></script>), majd nyitsz egy konzolt Chrome-ban az F12-vel (Console fül), és kattints valamelyik menüpontra, ugyanez lesz a hiba.

Sk8erPeter

(#2438) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2437) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

egy ujabb problema megoldva :R

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2439) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Valaki ha esetleg tud segítsen!

Névjegyzéket szeretnék kilistázni, de csak az első nevet írja ki.

function onDeviceReady(){
var options = new ContactFindOptions();
options.filter="";
var fields = ["phoneNumbers", "name"];
navigator.contacts.find(fields, onSuccess, onError, options);
}
function onSuccess(contacts) {
var ul = document.getElementById("list");
for(var index=0;index<contacts.length;index++){
var name = contacts[index].name.formatted;
var phoneNumber = contacts[index].phoneNumbers[0].value;
var li = document.createElement('li');
li.innerHTML = ""+name+", "+phoneNumber+"";
ul.appendChild(li);
}
}
function init(){
document.addEventListener("deviceready", onDeviceReady, false);
}

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2440) Sk8erPeter válasza SektorFlop (#2439) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És szerinted honnan találjuk ki, hogy mi van a contacts tömbödben? :U
Az sem igazán világos, a nevek kilistázására szolgáló függvénynek hogyan adhattál ennyire nem találó nevet, mint az onSuccess. :) Minden függvény lehetőleg kapjon olyan nevet, amire való.
Szóval ha szeretnél segítséget, teljes kódra lenne szükség, vagy legalább olyanra, amiből kiderül, egyáltalán mit csinálsz korábban.
Példakódot is felrakhatnál jsbin-re: [link].

Sk8erPeter

(#2441) SektorFlop válasza Sk8erPeter (#2440) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Most tanulom a dolgot példa programok alapján próbálom összedobni. Angol könyvből tanulom sajnos így nehézkesen megy.

Egy android alkalmazásról lenne szó ami csak kilistáza a neveket és ha valamelyikre rábökünk a tárcsázóba bemásolja a számát, igazából az onSuccess függvény első fele nem világos nekem. Ha jól értettem a könyv szerint a contacts tömb tartalma a telefonon lévő névjegyzékek. Remélem nem írok nagy hülyeségeket.

Ugyan ezzel a módszerrel sikerült kilistáznom az sd kártya tartalmát, de névjegyzékek esetén csak az első nevet írja ki. Gondolkoztam azon hogy esetleg a telefon oldalán lehet a probléma.

A témával kapcsolatban nem találtam topicit, ezért merészkedtem ide írni, mivel az egész js ugyan úgy.

teljes dokumentum:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Kapcsolatok</title>

<script type="text/javascript" src="phonegap-1.1.0.js"></script>
<script type="text/javascript">

function onDeviceReady(){
var options = new ContactFindOptions();
options.filter="";
var fields = ["phoneNumbers", "name"];
navigator.contacts.find(fields, onSuccess, onError, options);
}

function onSuccess(contacts) {
var ul = document.getElementById("list");
for(var index=0;index<contacts.length;index++){
var name = contacts[index].name.formatted;
var phoneNumber = contacts[index].phoneNumbers[0].value;
var li = document.createElement('li');
li.innerHTML = "<a href=\"tell://"+phoneNumber+"\>"+name+";</a>";
ul.appendChild(li);
}
}

function onError(error) {
alert('hiba!');
}
function init(){
document.addEventListener("deviceready", onDeviceReady, false);
}

</script>
</head>
<body onLoad="init()">

<h1 align="center">Névjegyek</h1>

<ul id="list"></ul>

</body>
</html>

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2442) Sk8erPeter válasza SektorFlop (#2441) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gyors keresgélés után megtaláltam a ContactFindOptions-t: [link].
Ez alapján pedig ez a baj:
Properties

filter: The search string used to find contacts. (DOMString) (Default: "")
multiple: Determines if the find operation should return multiple contacts. (Boolean) (Default: false)

A félkövérített rész azt mondja meg, hogy alapértelmezettként nem sok emberkét ad vissza, hanem egyet a felvett kapcsolatok közül.
Ezért a megoldás az, hogy egészítsd ki a kódodat, az
options.filter="";
sor ALÁ rakd még be ezt is:
options.multiple=true; // return multiple results

Remélem így már sikerül, majd írd meg, mi a helyzet.

Sk8erPeter

(#2443) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

A WikiMapia API-t próbálom beüzemelni az oldalamon.
Az a problémám, hogy nem tudom milyen módszerrel tudnám kinyerni az API által generált kódból (XML) a kapott helyek koordinátáit. Valaki tud nekem ebben segíteni?

Tehát például az API meghívásakor az alábbi listát kapom vissza:
<?access-control allow="*"?>
<folder language="en" version="1.0" found="102" page="1" count="5">
<place id="13839244">
<name>CBA-&gt;Major-féle bolt</name>
<url>
http://wikimapia.org/13839244/CBA-gt-Major-f%C3%A9le-bolt
</url>
<location>
<lon>20.0657692</lon>
<lat>47.0533979</lat>
<north>47.0534985</north>
<south>47.0532974</south>
<east>20.0659275</east>
<west>20.065611</west>
</location>
<polygon>
<point x="20.065611" y="47.0533596"/>
<point x="20.0658309" y="47.0534985"/>
<point x="20.0659275" y="47.0534327"/>
<point x="20.0657183" y="47.0532974"/>
</polygon>
</place>
<place id="13839278">
<name>Tibi-bolt</name>
<url>http://wikimapia.org/13839278/Tibi-bolt</url>
<location>
<lon>20.0703317</lon>
<lat>47.0513055</lat>
<north>47.0514005</north>
<south>47.0512105</south>
<east>20.0704712</east>
<west>20.0701922</west>
</location>
<polygon>
<point x="20.0701922" y="47.051342"/>
<point x="20.0703424" y="47.0512105"/>
<point x="20.0704712" y="47.0512799"/>
<point x="20.0703049" y="47.0514005"/>
</polygon>
</place>
</folder>

Addig oké, hogy gondolom ezt átadom egy változónak.
De a változóból hogyan tudom kiszedni az értékeket?

(#2444) papa019 válasza papa019 (#2443) üzenetére


papa019
senior tag

Már az is nagy segítség lenne, ha valaki azt el tudná magyarázni, hogy a mapia apiból hogyan tudok változót kreálni JS-ben. :U

[ Szerkesztve ]

(#2445) Sk8erPeter válasza papa019 (#2443) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt a dokumentációja.
Először is ha már JS-ben akarod használni, akkor a JSON-formátumot kérd le, elvileg a format paraméterrel meg tudod adni ezt is: [link]. Ahogy itt a címben hozzácsapja: [link].
A többit nem tudom, nem használtam még a WikiMapia API-t.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2446) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#2445) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyébként szerintem ezerszer jobban járnál a Google Maps API-val, bár nem tudom, mi a cél.

Sk8erPeter

(#2447) papa019 válasza Sk8erPeter (#2446) üzenetére


papa019
senior tag

Egy helyfüggő szolgáltatást szeretnék csinálni (egyetemi önlab téma).
A wikimapia csak az adatbázishoz kellene, minden mást a maps apival csinálok.

Egyetlen problémám, hogy nagyon-nagyon kezdő szinten vagyok JS-ben és nem mindenhez sikerül olyan tutorialokat találnom, amik alapján el tudok indulni.

(#2448) Sk8erPeter válasza papa019 (#2447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy érted, hogy az "adatbázishoz kellene"?
Amúgy eléggé fos a dokumentáció a WikiMapia-hoz ennyi alapján, ezért nem ajánlanám.

Sk8erPeter

(#2449) papa019 válasza Sk8erPeter (#2448) üzenetére


papa019
senior tag

Kell egy már meglévő adatbázis az alkalmazáshoz, amiben területek vannak (városok, települések, kerületek, épületek, stb.). És mivel nekem nincs adatbázisom, és ezt nagyon időigényes felépíteni, ezért kellett keresni valami ilyen szolgáltatást...
Sajnos tapasztalom, hogy nagyon felületes a dokumentáció, amit nem is értek (bár hozzáteszem, hogy az egész WikiMapia oldallal kapcsolatosan vannak számomra érthetetlen megoldások).
A témavezetőm ötlete volt az oldal használata (én korábban nem is ismertem), ő mondta, hogy ez alapján csináljuk meg az alkalmazást.
Igazából egy helymeghatározásból állna az egész, majd a meghatározott pozícióhoz kapcsolódóan olyan információkat jelenítene meg az alkalmazás, hogy melyik országban/városban/kerületben/kerület-részben van a felhasználó.
Lassan már úgy vagyok vele, hogy jobban járnék, ha saját adatbázist hoznék létre az egészhez, mert ma is több órát elcsesztem a wikimapia api miatt és nem jutottam semmivel előbbre.
Meg a legnagyobb baj az az egésszel, hogy a félév előtt nem foglalkoztam egyáltalán javascripttel és így azért nem egyszerű nekilátni a dolgoknak.
Ha esetleg tudtok adni valami tippet, hogy merre induljak el, hol találok ehhez a témához hasznos infókat, akkor nagyon hálás lennék nektek.

[ Szerkesztve ]

(#2450) Sk8erPeter válasza papa019 (#2449) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem kell feltétlenül saját adatbázis, én a helyedben inkább migrálnám valami normálisan kezelhető API-ra, pl. a Rolly által korábban linkelt Google Fusion tables-re, vagy valami hasonlóra. A Google nagyon jó dokumentációkat szokott készíteni a cuccaihoz, így szerintem biztos hamarabb eredményre jutnál ezzel és a Google Maps API-val, mint a WikiMapia sz@rával.

Amúgy mi az a cím, amiről megkapod azt az XML-tartalmat?
Csak hogy hogy néz ki annak a JSON-változata, azt megkukkantanám. Ha belinkeled az XML-es változatot, az is jó, elvileg átalakítható.
Akkor ha jól értem, azt a meglévő adatbázist kéne felhasználnod. Egyébként miért pont ezt, ha mindegy volt, milyen adatbázist használsz fel, csak legyen egy készen lévő?

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.