Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Sk8erPeter válasza v2izzy (#2848) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy így!
Ez volt a lényeg, hogy stringként adod át, erre kérdeztem rá. :K ($.styled('.foo'))

Mondjuk nem mintha az 1 ms versus 5 ms különbséget túl sűrűn lehetne releváns különbségnek nevezni. :D

De mindenesetre azt bizonyítja az összes teszt, hogy abban az esetben igencsak megfontolandó a plugined használata, amennyiben RENGETEG elemről van szó, amit egyszerre kell módosítani.
Mondjuk a felrakott tesztedben egyértelműen érezhető, hogy a jQuery-s .css() módosítás mennyivel lassabb. Mármint számok ismerete nélkül érezhető.

==================

(#2849) Karma :
ez kurva jó. :D

VanillaJS

Amúgy ez tényleg csak viccnek jó, mert az AJAX-os rész azért már igencsak sántít, mert a kód nem cross-browser megoldást mutat. :N Na de nem kötekszem. :)

Sk8erPeter

(#2852) Muton


Muton
addikt

heló!
van egy jqm-os csúszkám, egy select listám és egy textboxom. mindegyiknek van egy value "adattagja". nekem kellene egy default fuggvény, ami visszaállítja ezeket az értékeket egy megfelelőre. na most ha a default függvény beállítja a value-kat a megfelelőre, akkor a textbox-szal minden rendben van, a csúszka melletti numerikus kijelző beáll a megadott értékre, de a csúszka meg nem. illetve a lista sem áll vissza.

Hogy tudnám valahogy ezeket a problémákat megoldani?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2853) Muton válasza Muton (#2852) üzenetére


Muton
addikt

megoldva, bocsi, csak a doksit kellett elolvasni :B

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2854) Muton válasza Sk8erPeter (#2773) üzenetére


Muton
addikt

na, most jutottam oda, hogy sikerült a problémát elővenni újra.
kipróbáltam amit írtál (meg a verziódat láttam is a neten), de sajnos nem működött.
Nem tudom, de nem azért, mert a listámban objektumk vannak és nem kulcs-érék párok?
Nekem van két listám (array-em), benne objektumok, azoknak id, dátum és egyéb property-eik.
Azt szeretném, hogy egy arrayben legyen benne az összes objektum, aminek különböző id-je van, de ha van azonos id-jű, akkor az újabb dátumú.
így próbáltam:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>Taskfit mobile</title>
<link rel="stylesheet" href="jquery.mobile-1.1.1.min.css" />
<script type="text/javascript" src="./js/jquery-1.7.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="./js/jquery.mobile-1.1.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
var arrA = new Array();
var arrB = new Array();
var arrC = new Array();
var a1 = new Object();
a1.date = "aa1";
a1.id = "123";
var a2 = new Object();
a2.date = "aa2";
a2.id = "234";
var a3 = new Object();
a3.date = "aa3";
a3.id = "234";
var a4 = new Object();
a4.date = "aa4";
a4.id = "345";
function printObject(obj, mess) {
var out = '';
for (var p in obj) {
out += p + ': ' + obj[p] + '\n';
}
if(mess){
alert(mess + ": \n\n" + out);
} else {
alert(out);
}
}
function init(){
arrA.push(a1);
arrA.push(a2);
arrB.push(a3);
arrB.push(a4);
}
function merge(){
arrC = jQuery.extend(arrA, arrB);
}

function showA(){
printObject(arrA[0]);
printObject(arrA[1]);
}
function showB(){
printObject(arrB[0]);
printObject(arrB[1]);
}
function showC(){
printObject(arrC[0]);
printObject(arrC[1]);
printObject(arrC[2]);
}
</script>
</head>
<body onload="init()">
<input value="showAlist" onclick="showA()" type="button">
<input value="showBlist" onclick="showB()" type="button">
<input value="showClist" onclick="showC()" type="button">
<input value="merge" onclick="merge()" type="button">
</body>
</html>

Szóval én azt várnám, hogy aaC[0] legyen aa1 - és 123, aaC[1] legyen aa3* - és 234 és aaC[2] legyen aa4 - és 345
* mivel látja, hogy van két objektum 234 id-vel, akkor vesz a későbbit az aa3-at és nem az aa2-t

Hogy írjam a merge()-t, hogy a kívántat kapjam?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2855) Sk8erPeter válasza Muton (#2854) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elmondanád, hogy mit művelsz itt a kódodban? :DDD
Miért nem kreálsz kapásból egy tömböt, és kész?
Pl.:

var ezANagyonFaszaTombod = new Array();
ezANagyonFaszaTombod.push({id: 123, date: '2012-03-14'});
ezANagyonFaszaTombod.push({id: 321, date: '2012-02-11'});
ezANagyonFaszaTombod.push({id: 666, date: '1934-01-02'});

Szerk.: ez tehát objektumok tömbje.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2856) Karma válasza Sk8erPeter (#2855) üzenetére


Karma
félisten

Feltehetően ez csak egy elburjánzott példakód, a valóságban meg két forrásból érkező tömböket akar mergelni :P Legalábbis reménykedem.

Muton: Magára a kérdésre visszatérve: se az extend nem jó erre (mivel tömbjeid vannak), se a merge (mert az csak összefűz két tömböt, semmi egyéb logika).

Adja magát, hogy asszociatív tömböket (az index az id) vagy objektumokat (kulcs az id) használj... Az utóbbi az extend logika miatt még praktikusabb lenne. A mostani struktúráddal folyamatosan iterálni kéne a tömbön, ami tök felesleges.

“All nothings are not equal.”

(#2857) Karma válasza Karma (#2856) üzenetére


Karma
félisten

Egy kicsit alaposabban belegondolva azért nem fenékig tejfel egyik megoldás se. Az utóbbi megoldásnál a kulcsok stringgé konvertálódnak, így elveszted a sorrendezési lehetőséget közöttük. Valamint az extend viselkedése se felülbírálható, a jobbról jövő objektum az erősebbik kutya folyamatosan.

Csak nem úszható meg az algoritmizálás.
De ha nem muszáj ne írj for ciklusok tengerét.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2858) Muton válasza Sk8erPeter (#2855) üzenetére


Muton
addikt

mert van egy tömböm objektumokkal a telefonon a localStorage-ban, meg egy másik listám is, amit a szerver küld. a felhasználónak meg a kettő kombóját kell megjeleníteni, azonos id-jű elem esetén az újabb.

működés: arrA az egyik, arrB a második arrayem, arrC-be meg menne az eredmény
majd jön tömbönként 2 elem, aaA második és aaB első eleme azonos id-vel, de eltérő dátummal. Ezeket csak a példa miatt állítom össze, alapvetően rendelkezésre állnak. initben rakom bele az elemeket a tömbökbe, printObject meg kiírja az objektumokat, merge()-be meg kellene az összefűző fv.

Szóval van ehhez valami concat, merge, akármi fv, vagy kezdjem megírni egybeágyazott for ciklussal, id ellenőrzéssel?,

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2859) Muton válasza Karma (#2857) üzenetére


Muton
addikt

azért az durva lenne, ha csinálnék két tömböt, és utána rendezném :DDD
ennyire nem vagyok béna :P

Szóval kezdhetem az egyenkénti ellenőrzés megírni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2860) Karma válasza Muton (#2859) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem igen. (Ha egy for ciklussal megcsinálod, tényleg nem vagy béna :P)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2861) Muton válasza Karma (#2860) üzenetére


Muton
addikt

for-while is egy for ciklusnak számít? :))

amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2862) Karma válasza Muton (#2861) üzenetére


Karma
félisten

For-while? Az milyen?

A lényeg az achievement megszerzéséhez, hogy ne az legyen, hogy az A tömb minden eleméhez indítasz egy ciklust a B tömb minden elemére.

“All nothings are not equal.”

(#2863) SureStudio


SureStudio
tag

Sziasztok!
Még nagyon kezdő vagyok és lehet csak egy kis google-be kerülne, de azt szeretném megcsinálni, hogy van egy gombom és (a gomb egy hivatkozáshoz vezet) és ezt a hivatkozást csak akkor lehetne megnézni ha előtte egy beviteli mezőben egy általam megadott szót írt be a betekintő személy. Ehhez lehet php kellene? Ha nem, kérlek segítsetek!
Előre is köszi.

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#2864) Karma válasza SureStudio (#2863) üzenetére


Karma
félisten

Megcsinálhatod Javascriptben, de akkor annyit is ér - kliensoldalon könnyen átírja az ember az ellenőrzést és már meg is van a hivatkozás. Vagy ha egyszerűbben tárolod, akkor simán kimásolja (lásd imageshack pl.).

Kicsivel biztonságosabb, ha a valódi linket a szerveroldalad utólag küldi el, feltéve, hogy a jelszó helyes volt. Akkor nem úszod meg a PHP-t (vagy éppen miben írogatsz).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2865) v2izzy válasza Muton (#2861) üzenetére


v2izzy
tag

Kedvet kaptam a problémához és ha jól értelmezem akkor egy ilyen függvényre gondoltál? Ez high-order megoldás szóval majd te írd meg hozzá az összehasonlító függvényt. (a linkelt példában amúgy azt teszteltem, amit te írtál)

Ja és a sorrend az megváltozik, de szerintem az nem nagy gond, de ha mégis meg lehet oldani. :)

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#2866) SureStudio válasza Karma (#2864) üzenetére


SureStudio
tag

Nagyon köszönöm.
Akkor legyen a php, mondjuk megy...csak azt hittem, hogy JS-ben könnyebb vagy ilyesmi, de akkor inkább biztonság! :)

*-._.-* *-._.-*-* [SureStudio] *-*-._.-* *-._.-*

(#2867) Karma válasza SureStudio (#2866) üzenetére


Karma
félisten

JS-ben könnyebb, igen, de a nagy igazság az, hogy semmiben se bízhatsz, amivel kapcsolatba lép a felhasználód vagy a külvilág.

v2izzy: :Y :R
Egyben ez az underscore.js nagyon komoly cuccnak tűnik algoritmizáláshoz.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2868) v2izzy válasza Karma (#2867) üzenetére


v2izzy
tag

Eddig még nem ismerted? Nagyon hasznos. Számomra majdhogynem alapabb mint egy Jquery. Persze részben azért is mert ezt nem csak kliens oldalon lehet használni. :)
Mindenképp érdemes tudni róla sok időt lehet spórolni vele, főleg ha szereted használni a funkcionális programozás elemeit.

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#2869) LW


LW
őstag

Sziasztok.
Egy jqueryvel működő szájtot készítek, viszont egy problémát nem sikerült eddig megoldani.

(viszonylag egyszerűen fel lehet fedezni benne a logikát sztem)
Hiba: a ModuleMGR contObj tagja a setModule tagfüggvény egyik ágában jól módosul, a másikban nem módosul, sőt null értéket kap.
ModuleMGR: egy olyan osztály, amely a használt modulokat kezeli
contObj: a fenti osztály tagja, ami egy modul objektumát tárolja

A kód lényeges része kiemelve: [pastebin]
A hibás rész a 107. sor környékén található (úgy vélem).

Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene megtalálni a hibát.
üdv. LW

UI: Ha valaki érdemileg foglalkozna vele és nem elég a fenti kódrészlet, akkor küldöm a lap elérhetőségét.

(#2870) v2izzy


v2izzy
tag

Már akartam mutatni, aki most tanul js-t annak kötelező, de aki jobban ismeri a nyelvet az is olvassa át mindenképp ezt: idiomatic.js
Sok hasznos nyelvi sajátosság és kódolási technika található meg! :)

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#2871) LW válasza LW (#2869) üzenetére


LW
őstag

Ez fájt. :)
Megvan a megoldás.

(#2872) CSorBA válasza Sk8erPeter (#2845) üzenetére


CSorBA
őstag

Bocsi srácok, kicsit késve reagálok :(

Megnéztem mindkettőt, köszi. De végül maradtam a tinymce-nél. Kicsit jobban beletúrtam, és eléggé lecsupaszítottam, valamint már használtam korábban is. Szóval ez jó lesz :)

(#2873) Muton válasza Karma (#2862) üzenetére


Muton
addikt

a for-while egy for ciklusba ágyazott while ciklus, azaz nem for-for :))
második gondolatom az volt, hogy minden id-t hozzáadok egy stringhez, majd megnézem, hogy az aktuális elem id-je substringje-e, mert ha igen, akkor lehet összehasonlítani, de gondolom a substring fv is valami ciklussal működik, tehát elvileg az is kiesett.
Viszont ma reggel mondta egy kolléga, hogy a js-ben lehet bármivel (jelen esetben id-vel) is indexálni a tömböt, szóval sikerül egy for ciklussal megoldani.
remélem most már 3 nem for-for megoldással már megkapom az achievment earned plecsnit :)

v2izzy: köszönöm neked is a választ, de sajnos el kell vetni, annak ellenére, hogy ez tűnik a legelegánsabbnak, mert mobil eszközre megy a cucc, és csökkenteni kell az importált js-ek számát a lehető legkisebbre, mert annyit kell betölteni az elején, hogy lassan ki lehet menni egy kávéra, mielőtt elindul. Meg kiderült, hogy csak tízen-huszon elemet kell rendezni.
az idionatic meg ment könyvjelzőbe, de az megnyugtat, hogy ahogy átfutottam, nagyon sok formai dolgot már jól csinálok. Szóval feljogosítva érzem magam, hogy egész nap Diablózzak :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2874) Karma válasza Muton (#2873) üzenetére


Karma
félisten

A harmadikért jár az achievement :P A substringért meg lefejezés, a lehető legrosszabb megoldás, amit elsősorban indiai programozók munkájában szoktam látni.

Egy kollégám stringfétisnek nevezte el ezt az antipatternt.

“All nothings are not equal.”

(#2875) CSorBA


CSorBA
őstag

JS-es link nyitásnál, van referer? :U

(#2876) CSorBA


CSorBA
őstag

Leteszteltem inkább, az a biztos, és jelentem: van :D

(#2877) Muton


Muton
addikt

Heló!

több oldalt jelenleg div-ként kezelek, azaz a div data-role-ja page, van id-je, csak az jelenik meg, amelyik id-re hivatkozva van, pl ha ha egy gombot megnyomok (<p><a href="akarmiDivID" data-role="button">nyomd meg </a></p>), akkor megnyitja az akarmiDivID id-jű divet, ami page ugye, azaz csak annak a divnek a tartalma látszik a böngészőben. azt hogy tudom megcsinálni, hogy scriptből nyissak meg oldalt? mert ha pl megváltoztatom scriptből egy gomb href értéket, akkor az csak akkor nyitja meg a kívánt ablakot, ha rábökök.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2878) Sk8erPeter válasza Muton (#2873) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"második gondolatom az volt, hogy minden id-t hozzáadok egy stringhez, majd megnézem, hogy az aktuális elem id-je substringje-e, mert ha igen, akkor lehet összehasonlítani, de gondolom a substring fv is valami ciklussal működik, tehát elvileg az is kiesett."
Hát ez elég kemény, ettől a gondolatmenettől kicsit kirázott a hideg... de már az is meglep, hogy valakinek egyáltalán ilyen megoldás eszébe jut. :DDD Okádék megoldások közül is legokádékabb lenne. :D

Egyébként jó lenne tudni kicsit pontosabb infókat azonkívül, hogy localStorage-ből és szerverről kapott array-eket össze akarsz "fésülni": ha jól értem, localStorage-ben mondjuk valami számunkra ismeretlen régebbi adatok vannak dátummal, aztán jön a szerverről azonos id-vel egy másik dátummal valami másik, újabb adat (vagy fordítva, végül is mindegy). Az lenne a fontos, hogy mit szeretnél megtartani: mindkettőt, vagy "felülírható" valamelyik, és egyáltalán milyen formában szeretnéd tárolni mondjuk egy harmadik, "összefésült" tömbben. A feladat körülbelüli ismerete azért érdekes, hogy érdemi tanácsot tudjunk adni. :)

===========

(#2876) CSorBA : az igen hasznos tud lenni, amikor az ember kérdezés előtt inkább kipróbálja. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2879) Sk8erPeter válasza Muton (#2877) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"azt hogy tudom megcsinálni, hogy scriptből nyissak meg oldalt? mert ha pl megváltoztatom scriptből egy gomb href értéket, akkor az csak akkor nyitja meg a kívánt ablakot, ha rábökök."
Hogy kell elképzelni ezeket az "ablakokat"? Milyen ablakokról beszélsz, böngészőbeliekről, vagy egy modal dialog-szerű valamiről?

Sk8erPeter

(#2880) Karma válasza Muton (#2877) üzenetére


Karma
félisten

Itt nézd meg a Changing pages szekciót.
Doksit olvasni jó, értem?

Szerk.: Lehet hogy nem jó mégse, de azért jól esett, ez esetben bocs :DDD A changePage referenciája mindenesetre arra utal, hogy lehet div objektumot is megadni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2881) Karma válasza Karma (#2880) üzenetére


Karma
félisten

Jé, működik.

“All nothings are not equal.”

(#2882) Sk8erPeter válasza Karma (#2880) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy még mindig ez a jQuery Mobile-os téma. Amúgy nem értem, miért kell annyiszor elmondani a kérdezőknek, hogy vegyék már a fáradságot arra, hogy jsFiddle-re felpakolják a kódokat, miért mindig nekünk kell... :( Igazából mindkét fél érdeke lenne, a segítő szándékú hozzászólónak időspórolás, a kérdezőnek meg gyorsabb megoldás (ez szintén időspórolás)... Lehet, hogy beíratom az 1. hsz.-be emlékeztetőként.

Sk8erPeter

(#2883) bobace


bobace
őstag

Sziasztok! Elöljáróban annyit hogy nem értek a javascripthez, tehát googlizok..
A html részben a divben a hidden mező hívja meg a php fájlból az akciót. Mit írjak a scriptben ??? helyére, hogy jó legyen? Nem is tudom hogy fogalmazzam.. Szóval hogy azt a hiddenes mezőt a script yes ága hívja meg.
Most úgy fest, hogy akár megerősítem, akár elutasítom a kérdést, mindenképp lefut az action.
A kódom HMTL része:
<div>
<input type="hidden" name="action" value="ok">
<input type="submit" name="" value="Megerősít" class="button" onclick="megerosit()">
</div>

A Javasript, amit kigoogliztam:
<script type="text/javascript">
<!--
function megerosit() {
var valasz = confirm("Biztosan akarja?")
if (valasz)
{
???
}
else{
window.location blabla
}
}
//-->
</script>

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2884) Peter Kiss válasza bobace (#2883) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

return true;

(#2885) Sk8erPeter válasza bobace (#2883) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már inkább egy rendes formot hozz létre, és a form action attribútumában add meg a címet, ahova el akarod küldeni a feldolgozást; aztán a feldolgozó fájlból majd visszairányítod az eredetibe a továbbiakat (pl. kiírod, hogy oké, sikerült).

Leegyszerűsítve:

<form onsubmit="return confirm('Biztosan akarja?');" action="menj_erre_a_cimre/feldolgozas.php">
..........
</form>

Persze úgy szép, ha nem onsubmitben van, hanem külön (vagy a form submit gombjára rakhatsz a tiédhez hasonlóan onclick-et; de ha ezt választod, azt is inkább külön kell szedni), meg lehet, hogy egyéb dolgokat is akarsz művelni, és akkor függvényt valóban létre kéne hozni. Főleg, ha a "nem" válasz esetén át akarod irányítani máshová. Így annyit fog csinálni, hogy a form elküldésekor "nem" válasz esetén semmit nem csinál, "igen" esetén továbbmegy az action attribútumban megadott címre.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2886) bobace válasza Sk8erPeter (#2885) üzenetére


bobace
őstag

Ez működik! A formban már volt action rész, és visszautalás is a sikerességről, csak egy ilyen plusz megerősítés kellett.
A célnak megfelel egyelőre. :R
Ha majd külön akarom szedni szólok, mert nem vagyok benn biztos, hogy menne elsőre. :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2887) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

egy hülye kérdésem lenne. nagy butaságot csinálok azzal hogy így akarom hozzáfűzni a php változómat?
submitHandler: function(form) {
$.post('user/user.php?insert=ok&azonosito='+<?php echo $azonosito;?>, $('#azonositoForm').serialize(), function(data) {
$('#result').html(data);
});
}

ui: Közbe leesett hogy rejtett mezőt kellene használnom.

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2888) Sk8erPeter válasza bobace (#2886) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A különválasztásnál csak ilyesmire gondoltam (lehet másképp is; ez most plain JavaScript):

http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/Hf9k2/

Itt az e.preventDefault(); akadályozza meg, hogy "továbbmenjen" a form feldolgozása.
Ha igennel válaszoltál a kérdésre, akkor simán csak el fog tűnni a gomb.

Sk8erPeter

(#2889) Sk8erPeter válasza SektorFlop (#2887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Így is lehet, de inkább ténylegesen stringként csapd hozzá az azonosítót, hogy mindig az elvárt eredményt kapd:
'user/user.php?insert=ok&azonosito='+<?php echo $azonosito;?>
HELYETT
'user/user.php?insert=ok&azonosito=<?php echo $azonosito;?>'
(magyarul PHP-vel fűzöd hozzá)

Ennek a megoldásnak viszont hátránya, hogy nem szép, mert kevered a JavaScript-kódot a PHP-kóddal, ami szemantikai keveredés, alapvetően kerülendő. Itt már inkább egy JS-ben definiált változót kellene inkább hozzáfűznöd.
De ettől függetlenül nem csinálsz nagy butaságot ezzel a megoldással, max. kényelmetlen, de így is használható.

Sk8erPeter

(#2890) SektorFlop válasza Sk8erPeter (#2889) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

inkább rejtett mezőbe raktam az azonositót. úgy a legszebb szerintem.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2891) Muton válasza Sk8erPeter (#2878) üzenetére


Muton
addikt

na pont így, ahogy mondod. az összefésült meg menne megint lokálba, majd szinkronizáció során újra jön a szerverről is, és így tovább. felülírható legyen (a frissebb dátumú nyer, vagy mindig a szerverről jövő nyer)

magát a konkrét feladatot leírni szerintem senki se írná le, ha annyi nulla lenne a titoktartási szerződésében, mint nekem :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2892) Muton válasza Karma (#2881) üzenetére


Muton
addikt

Na pont ez kell nekem is! Köfi! :))

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2893) Karma válasza Muton (#2892) üzenetére


Karma
félisten

Dehát ezt neked írtam első körben is :P

“All nothings are not equal.”

(#2894) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A confirm-nál meglehet adni az ablak nevét?
A chorme pl generál ide egy saját nevet a domain-ből. A mozilla már máshogy mutatja. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2895) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#2894) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

NEM.
Miért nem használsz valami tisztességes notifier és dialog plugint erre (jQuery UI Dialog, meg a sok-sok kifejezetten értesítésre, megerősítésre szolgáló alternatíva pl. jQuery-ben megírva), amilyenről már ötezerszer beszéltünk jQuery topicban is?

Sk8erPeter

(#2896) Sk8erPeter válasza Muton (#2891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha jól emlékszem, egyedi id-kat is kapsz a szerverről meg localStorage-ből is, szóval a kapott tömbök simán lehetnének az egyedi id szerint rendezve, és akkor az összefésülés is egyszerű(bb) lenne.

Sk8erPeter

(#2897) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#2895) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mert nem kell a csicsa. :N
Ok, akkor marad ez. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2898) bobace válasza Sk8erPeter (#2888) üzenetére


bobace
őstag

Amúgy jqueryben nehéz megoldani az eredeti problémám, ott nincs rá ilyen egysoros, vagy egyszerű script? Csak hogy ne felugró ablak legyen.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2899) Sk8erPeter válasza bobace (#2898) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De akkor hogy szeretnéd megoldani a kérdés megerősítését/tagadását, ha nincs felugró valami? Valaminek mindenképp fel kell ugrania a kérdéssel. :D Pl. így: jQuery UI Dialog - Modal confirmation
Nincs rá egysoros módszer. :N

(#2897) Speeedfire :
"csicsa"? :D Sztem inkább nem olyan ocsmány, mint a hagyományos módszer. :)

Sk8erPeter

(#2900) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#2899) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ok, akkor nincs rá szükség. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.