Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) [pod]Diablo válasza Brown ügynök (#2250) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Na itt mar van valami,csak lovesem sincs hogy oldjam meg.
ime a hiba:XMLHttpRequest cannot load http://origo.hu/contentpartner/rss/hircentrum/origo.xml. Origin null is not allowed by Access-Control-Allow-Origin. akarmilyen rss-t irok be,ezt kapom.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2252) Brown ügynök válasza [pod]Diablo (#2251) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ugye, valamilyen webszerveres (pl.:Apache) környezetben próbálkozol?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2253) [pod]Diablo válasza Brown ügynök (#2252) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

meg nem volt ra szuksegem.de akkor gondolom most mar van: D okes koszi szepen,meglesem abba

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2254) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#2253) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

easyphp megfelel erre a celra?mondjuk ez meg nem igazan akar mukodni.elinditottam,megy minden,bemasoltam a fileoket,de a bongeszobe localhostnal nem talalja a fileokat-.-

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2255) Brown ügynök válasza [pod]Diablo (#2254) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Én azt használom. A "cuccot" a www könyvtárba rakd, majd a 127.0.0.1/cucc címen elérheted.

Adminisztráció: 127.0.0.1

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2256) [pod]Diablo válasza Brown ügynök (#2255) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

koszi,na ez meg is van,de sajna az rss betoltesevel kapcsolatba a hiba tovabbra is fennall: /

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2257) Brown ügynök válasza [pod]Diablo (#2256) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Akkor talán ez lesz a baja:

Csupán egyetlen pici szépség hibája van a plugin-nak, mégpedig hogy csak egyazon domain név alól lehet RSS-t olvasni, vagy proxy-n keresztül (Cross Site Scripting miatt).

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2258) [pod]Diablo válasza Brown ügynök (#2257) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Akkor elvileg ha valamilyen proxy szerveren keresztul adom meg az rss url-t,akkor elvileg mukodnie kell?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2259) Brown ügynök válasza [pod]Diablo (#2258) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Elvileg igen.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2260) [pod]Diablo válasza Brown ügynök (#2259) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

most behoztam proxyval,igy mar a hibat nem irja ki,de meg mindig nem tolt be tobbet:/

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2261) Sk8erPeter válasza bpati (#2246) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mivel próbálkoztál eddig?

"Insert the below script into the <head> section of your page"
Tehát magyarul ezt a részt, ami ez alatt van, be kell másolni a forráskódod <head> részébe.

Aztán még ezt is másold az előbbiek alá:
<script type="text/javascript">
var tooltips = [];
tooltips[0]=["red_balloon.gif", "Here is a red balloon<br /> on a white background", {background:"#FFFFFF", color:"black", border:"5px ridge darkblue"}];
tooltips[1]=["duck2.gif", "Here is a duck on a light blue background.", {background:"#DDECFF", width:"200px"}];
tooltips[2]=["dynamicindex14/winter.jpg"];
tooltips[3]=["dynamicindex17/bridge.gif", "Bridge to somewhere.", {background:"white", font:"bold 12px Arial"}];
</script>

Komplett példa:

<html>
<head>
<title>próba</title>
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js"></script>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/ddimgtooltip.css" />

<script type="text/javascript" src="http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/ddimgtooltip.js">
/***********************************************
* Image w/ description tooltip v2.0- (c) Dynamic Drive DHTML code library (www.dynamicdrive.com)
* This notice MUST stay intact for legal use
* Visit Dynamic Drive at http://www.dynamicdrive.com/ for this script and 100s more
***********************************************/
</script>
<script type="text/javascript">
var tooltips = [];
tooltips[0]=["http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/red_balloon.gif", "Here is a red balloon<br /> on a white background", {background:"#FFFFFF", color:"black", border:"5px ridge darkblue"}];
tooltips[1]=["http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/duck2.gif", "Here is a duck on a light blue background.", {background:"#DDECFF", width:"200px"}];
tooltips[2]=["http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/dynamicindex14/winter.jpg"];
tooltips[3]=["http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/dynamicindex17/bridge.gif", "Bridge to somewhere.", {background:"white", font:"bold 12px Arial"}];
</script>
</head>
<body>
<p><a href="http://www.dynamicdrive.com" rel="imgtip[0]">Link 1</a></p>
<p><a href="http://javascriptkit.com" rel="imgtip[1]" style="float:right">Link 2</a></p>
<p><a href="http://cssdrive.com" rel="imgtip[2]">Link 3</a></p>
<p><a href="http://codingforums.com" rel="imgtip[3]">Link 4</a></p>
</body>
</html>

Ide felraktam a komplett kódot: [link]
A képeket valamiért nem tölti be, most vagy azért, mert a hotlinkelés tiltva van, vagy másért, ezzel nem töltöttem időt, mindenesetre a tooltip megjelenik.

= Szerk.: egyébként vannak alternatívák bőven tooltipekre, ide korábban felraktam egy másik példát: [link].

---------------------------------------------------------
(#2245) [pod]Diablo : szívesen! :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2262) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogyan "hoztad be" proxyval?
Mutass kódot plíz!

Egyébként milyen címről szeretnél RSS feedet behozni?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2263) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan egyszerű javascript editort, mint pl. a TinyMCE, csak pl. offline lenne?
Tehát mint egy word megszerkesztek egy dolgot, azt forráskódját kimásolom, feltöltöm, ahova kell. Ha nem, akkor végülis jó a tinymce próbalehetősége a honlapon, csak kell hozzá mindig net.
Köszi!

(#2264) Brown ügynök válasza Mr. Teddy (#2263) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Notepad++

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2265) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Udv!

van egy ilyen scriptem:
<script type="text/javascript">
function viewMore(div)
{

obj = document.getElementById(div);
col = document.getElementById("x" + div);

if (obj.style.display == "none")
{
obj.style.display = "block";
}
else
{
obj.style.display = "none";ddd
}
}
</script>

a menu elemek igy neznek ki:
<li><a href="javascript:viewMore('slider');" id="xslider">Home</a></li>
es igy vannak megadva a div-ek:
<div class="slider" id="slider">

Hogy tudnam megoldani hogy a div-ek ebbe a sliderbe levo modon jojjenek elo?

Elore is koszonom a segitseget!

szerk:
Sk8erPeter: Koszi,az rss-t vegul sikerult megoldani.

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2266) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

van 1 kis pozicionálási problémám, remélem valaki tud segíteni :)

archivemenu.js

function clickMenu(menu) {
var getEls = document.getElementById(menu).getElementsByTagName("LI");
var getAgn = getEls;

for (var i=0; i<getEls.length; i++) {
getEls[i].onclick=function() {
for (var x=0; x<getAgn.length; x++) {
getAgn[x].className=getAgn[x].className.replace("unclick", "");
getAgn[x].className=getAgn[x].className.replace("click", "unclick");
}
if ((this.className.indexOf('unclick'))!=-1) {
this.className=this.className.replace("unclick", "");;
}
else {
this.className+=" click";
}
}
}
}

HTML
<html><head>

<script type="text/javascript" src="archivemenu.js"></script>
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="csspage.css">


</head><body>

<div class="menu">
<ul id="valami"><li><a>2012</a>
<ul><li><a >01</a></li><li><a >02</a></li></ul></li>

<li><a>2011</a><ul><li><a >01</a></li><li><a >02</a></li><li><a >03</a></li>
<li><a >04</a></li><li><a>05</a></li></ul>
</li>
</ul>
<script type="text/javascript"> clickMenu('valami'); </script>
</div>

</body><html>

csspage.css

.menu {font-size:90%; float:right;padding-top:3px;padding-right:4px}
.menu ul {padding:0; margin:0; list-style-type:none; width:58px;}
.menu li {position:relative; height:21px;}
.menu a, .menu a:visited {font-family:verdana, sans-serif; display:block; text-align: center; text-decoration:none; height:20px; line-height:20px; color:#000; border:1px solid #fff;}
.menu ul ul {visibility:hidden; position:absolute;top:0px; left:-30px; width:27px;}
.menu ul li.click ul {visibility:visible;}

A problémám csak annyi hogy a rejtet menüket "nem csak 2010 évszám van" szeretném pozicionálni a menu div tetejére.
Két féle megoldást tudok elképzelni
első hogy jsel oldom meg a pozicionálást
a második az talán kicsivel bonyolultabb, így képzeltem el

<div id="valami"><ul><li><a><a></li></ul></div> itt kellene klikelni
<div id="valami"><ul id="hide"><li><a></a></li></ul></div> itt meg lenne a rejtet menü ere hatna a js cssben
"a <div id="valami"> csak 1x szerepelne"

kösz a segítséget :)

(#2267) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#2265) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

lenne meg egy megoldando problemam.innen
a baloldali scroll-t szeretnem beepiteni az oldalamba.Be is raktam,de nemtudom mozgatni a scrollt,es van hozza egy ilyen hibauzenetem:
Uncaught TypeError: Object [object Object] has no method 'draggable' jquery.mCustomScrollbar.js:215

jquery.mCustomScrollbar.js

Elore is koszonom a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2268) Sk8erPeter válasza Mr. Teddy (#2263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A kérdésed alapján tök mindegy, JavaScript- vagy más alapú szerkesztő, ha asztali alkalmazásként szeretnél használni honlapszerkesztő alkalmazást.
Az ingyenesek közül a KompoZer állítólag jó ilyenre.

Sk8erPeter

(#2269) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2267) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom azért, mert a jQuery UI, és/vagy azonbelül a Draggable nincs betöltve az oldaladon, így "draggable" metódus sincs, ezért kapod a hibaüzenetet. Itt írják is, hogy kell a jQuery UI.

Amúgy jóféle ez a scrollbar plugin, ezt még nem ismertem. :K

Sk8erPeter

(#2270) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2265) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából itt nem tudom, mit értesz konkrétan azalatt, hogy úgy jöjjön elő ez a "view more" tartalom. De ilyen kinyitós-becsukósra itt készítettem épp nemrég egy példát: [link]. Itt ha rámész a jsbin-oldalra, kattints a "Real-time preview"-ra, vagy a "Render" gombra, hogy lásd, mit takar.

Sk8erPeter

(#2271) Mr. Teddy válasza Brown ügynök (#2264) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

De nekem ilyen wysiwyg editor kell. Amivel mint egy word doksit, megszerkesztek, átváltok egy fülön, kimásolom a javascriptet és kész. TinyMCE az ilyen, csak offlineból gondoltam van ilyen, de lehet nincs.

(#2272) Sk8erPeter válasza Abrion (#2266) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most felraktam ide, amit írtál, javítva pár szintaktikai hibát (bár szerintem túl van kissé bonyolítva a JS-kód, meg for ciklusba függvényt rakni nem a legjobb módszer). A problémádat viszont az érdekes megfogalmazás miatt nem értem: "A problémám csak annyi hogy a rejtet menüket "nem csak 2010 évszám van" szeretném pozicionálni a menu div tetejére." Hogy mi? :D

===

(#2271) Mr. Teddy : láttad azt is, amit én írtam? :U Mert arra nem reagáltál.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2273) Abrion válasza Sk8erPeter (#2272) üzenetére


Abrion
senior tag

ha megnézed hogy is van a lenyíló menü, szerintem megérted amit írtam.

(#2274) Sk8erPeter válasza Abrion (#2273) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, hát nekem nem olyan fontos... :N Nem fogom törni az agyamat, ha nem vagy hajlandó érdemi kommunikációra.

Sk8erPeter

(#2275) Abrion válasza Sk8erPeter (#2274) üzenetére


Abrion
senior tag

eh ok -.-

van egy szipla vertikális menü aminek balra található a rejtet menüje és lefelé nyílik, az a baj hogy ez a rejtett menü onnan kezdi a lit ahol van az év amit klickeltem, nem pedig a div tetején, így már érted? ki kell vennem az ul ból azt az ul t ami rejtettben kell legyen, és így már a div tetején lenne a lenyíló menü, de így meg nem jó a js, nem teszi láthatóvá.

(#2276) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2270) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hat igazabol azt szeretnem elerni hogy ha ramegyek a menu gombra akkor necsak ugy megjelenjen a tartalom hanem egy ilyen,vagyhat ehhez hasonlo effectel jojjon be.

Koszi szepen, igy mar a scrollos dolog mukodik korrektul

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2277) Sk8erPeter válasza Abrion (#2275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, szerintem is "eh"... -.- :U

Tessék.

================

(#2276) [pod]Diablo : szívesen, akkor ez végül is megoldódott? Vagy ez így akkor okés?

Sk8erPeter

(#2278) Abrion válasza Sk8erPeter (#2277) üzenetére


Abrion
senior tag

azta :D jó vagy, pedig majdnem 2 órán át próbáltam cssben amit lehetett, sókat kell még cssben tanulnom.

kösz.

[ Szerkesztve ]

(#2279) Sk8erPeter válasza Abrion (#2278) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! Örülök, hogy végre közös hangra jutottunk. :DD

Sk8erPeter

(#2280) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2277) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hat a menus dologgal meg mindig nem tudunk kozos nevezore jutni,az istennek se sikerul ugy at alakitni hogy a kulso menu linkre kattintva hozza elo igy a div-et amit kene

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2281) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#2280) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Most felmerult egy olyan problema a scrollbarral kapcsolatba,hogy kepeket raktam bele,csinaltam hozzajuk linket,de nem akar mukodni,nem eszleli linknek a bongeszo.Megneztem fejlesztoi eszkozoknel hatha van valami hiba,es mikor oda kattintok ahol a linknek kene lennie,ez az uzenet fogad: event.layerX and event.layerY are broken and deprecated in WebKit. They will be removed from the engine in the near future.

Mi lehet a hiba?

Elore is koszi megegyszer a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2282) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

igazából egy használatra kész scriptet keresek, hátha valaki tud ilyet ami neki bevállt:

egy sorba egymás mellé kellene 4-5 kis képet (120x160 px kb) megjeleníteni, scrollozzon autómatikusan körbe, és legyen valami nagyítás funkció, ha valamelyikre kattintok. Tud eseleg valaki ilyet?

MZ/X

(#2283) [pod]Diablo válasza DopeBob (#2282) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nemtudom ez mennyit segit,de van mind2 reszere 1-1 kesz script,amiket kis munkaval ossze lehet rakni,ha minden igaz.scroll,nagyitas

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2284) Abrion


Abrion
senior tag

Új kérés :)

Már rég akartam csinálni egy olyan ajaxot ami élő keresést csinál mysqlbe, találtam egyet w3school on, de az selectes és nem tudtam átirni inputra, mert az ajax geten kommunikál, valaki linkeljen egy olyan ami hasonlít a googlera.
Valami ilyesmire gondoltam
Az inputba beírok valamit és kidobja a találatokat ha kiválasztok egyet akkor minden másik inputba beíródik a megfelelő adat.

(#2285) Sk8erPeter válasza Abrion (#2284) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Autocomplete (írd be pl., hogy "java")

Sk8erPeter

(#2286) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2280) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De anélkül, hogy látnánk a kódodat, nem is igazán tudunk segíteni.
Rakd fel pl. ide: [link] (aztán Save gomb).
VAGY mutass egy akár free oldalt, ahol élesben láthatjuk, mivel próbálkoztál eddig.

(#2281) : ez elvileg csak egy warning, nyugodtan figyelmen kívül hagyható. Pl. jPlayer használata esetén is kiírja nálam egy oldalon, de attól még működik.
A többire meg ugyanaz vonatkozik, mint az előbbi kérdésedre: látni kéne valamit a kódból.

Sk8erPeter

(#2287) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2286) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

ittvan a menu,es ezt szeretnemugy megoldani hogy az also div,valamilyen effectel jojjon elo,a legjobb egy oldalrol ugymond becsuszos effect lenne.Meg egy olyan kerdesem lenne a menuvel kapcsolatba,ha nem banod hogy azt hogy tudnam megoldani hogy ha ramegyek mondjuk az article menure,akkor mielott behozza az article div-et,eltuntesse a home div-et?

A scrollos problemat kis fejtores utan sikerult megoldani.

Koszi megegyszer a segitseget.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2288) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2287) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megcsináltam, ilyenhez mit szólsz? >>> [link]

Amúgy nagy respekt, hogy felraktad a példakódodat a JS Binre, bárcsak minden kérdező ezt tenné, sokkal gyorsabb így a közös problémamegoldás. :K

A fentihez szükség van a jQuery UI-ra, és az általam mutatottakhoz hasonló effektek közül itt tudsz még válogatni: [link]
Ha más effektet szeretnél mondjuk az "explode" vagy a "slide" helyett, akkor nyugodtan cseréld le ezek neveit az itt látható nevű effektek kisbetűs változataira. (pl. "blind", "bounce", "clip", "drop", stb.)

Sk8erPeter

(#2289) Abrion


Abrion
senior tag

melyik jquery verziót használjam? mert gondolom az újabb verziókban sok minden van és bizonyára kell hozzá vas hogy ne lassuljon be a weblap betöltés.
Meg gondolom nem mindegy hogy milyen verziót használok.

(#2290) Brown ügynök válasza Abrion (#2289) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

A weblap betöltődésének sebessége inkább a letöltési sebességtől függ elsősorban. Szerintem a legújabbat használd (javítások, új funkciók miatt).

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2291) Abrion válasza Brown ügynök (#2290) üzenetére


Abrion
senior tag

a js tudtommal a gép teljesítményére hat, de oké ha te azt mondod hogy nem lesz lassulás, akkor a legújabbat töltöm le

(#2292) Sk8erPeter válasza Abrion (#2291) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

a "vas" akkor már inkább a Flash-es szutykokhoz kell... :U

Sk8erPeter

(#2293) Abrion válasza Sk8erPeter (#2292) üzenetére


Abrion
senior tag

szutykok? :D
a flash videók sokkal jobban néznek ki mint egy átlagos videó, és még kisebb a fájl méretük.

oké kösz a válaszokat :)

(#2294) Sk8erPeter válasza Abrion (#2293) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, jól láttad, szutykokat írtam. :)

"a flash videók sokkal jobban néznek ki mint egy átlagos videó, és még kisebb a fájl méretük."
Te miről beszélsz? :D
Mit jelent nálad az "átlagos videó"...? :N
Ez most nagyjából annyira értelmes kijelentés, mintha mondjuk azt írnám, hogy "az átlagos fotók mérete 1 MB. Ennek sem lenne abszolúte semmi értelme.
Mondjuk szerintem jobb, ha ebbe a témába nem ebben a fórumban megyünk bele, úgy látom, elég hosszú OFF-olás lenne.

Egyébként én nem csak a videókról beszéltem, hanem úgy általában a Flash-es weboldalakról is, tisztelet a nagyon ritka kivételnek - bár ami totál Flash-alapú, az számomra jó már nem lehet. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2295) [pod]Diablo válasza Sk8erPeter (#2288) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Huhuu,koszi szepen,tokeletes: ) Nemtudod esetleg hogy a menuket hogy tudom ugy megcsinalni hogy mondjuk mas szine legyen annak a menu elemnek amelyik eppen aktiv?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2296) Sk8erPeter válasza [pod]Diablo (#2295) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen!
De, gyorsmegoldással megcsináltam azt is, hozzáadom az "active-menu" osztályt, ami úgy van beállítva CSS-ben, hogy alapból piros a színe: [link].
Amikor másra kattintasz, akkor leveszi az előbbiről ezt az osztályt, és hozzáadja az újabb aktívhoz.

Sk8erPeter

(#2297) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Kicsit noob kérdés lesz. Egy funkció blokk bemenő / kimenő paraméter kezelésére kellene példa. Mondjuk, adva van egy ilyen:

var proven = (function ( ) { return 1; })( );
alert(proven);

Ezt a példát kellene olyanra alakítani, hogy a proven-nek adni tudjak kettő bemenő paramétert, és a kettő összege legyen a visszatérési érték, amit az alert() megkap bemenő paraméterként a fentebbi példában. Apropó változó típusokkal kell foglalkozni jscriptben?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2298) Peter Kiss válasza coco2 (#2297) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

var proven = (function (a, b) { return a + b; })(1, 2);
alert(proven);

(#2299) coco2 válasza Peter Kiss (#2298) üzenetére


coco2
őstag

Gyártottam egy aprócska weblapot teszteléshez. Egy form, rajta szöveg mezővel, és egy gombbal. Megnyomom a gombot, lefut a függvény, és beírja az értéket. Az index.html egészben:

<html><head><script type="text/javascript" language="javascript">
var proven = (function (a, b) { return a * b; })("2", 3.14);
function read_it() {
urlap.blabla.value= proven(); // ezzel nem mukodik
// urlap.blabla.value= "2" *3.14; // ezzel mukodik
return;}
</script></head>

<body><form name="urlap">
<input type="text" name="blabla" width="16">
<input type="button" value="Read" onclick="read_it()" />
</form></body>

</html>

Ha a sima aritmetikai kifejezés van a read_it() érték adó sorában, akkor bekerül a 6.28 a szöveg mezőbe. Ha a proven()-t hívom, akkor nem: üres marad a szöveg mező, bármennyit nyomogatom a gombot. Valami nem jó rajta.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#2300) Peter Kiss válasza coco2 (#2299) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A proven csak egy értéket tartalmaz, nem egy függvényt. Az eredeti kódban is egy self executing függvény visszatérési értékét kapta meg. Döntsd el, mit szeretnél.

language="javascript"> <-- :Y Ezt hol olvastad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.