Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod Touch (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) rumos14


rumos14
nagyúr

megoldható lesz majd a divx/xvid/wmv natív támogatása? tehát egy dvdrip-et 1:1-ben le tudjon játszani.

(#52) zLk válasza rumos14 (#51) üzenetére


zLk
csendes tag

Én pontos infót nemtudok ilyesmiről, de reméljük megoldódik...

speedbump:megoldódott, találtam serialt, és rájöttem hogy lehet a felirat méretét is változtatni!
Asszem ezt fogom használni, köszi a tippet!

(#53) speedbump válasza zLk (#50) üzenetére


speedbump
tag

Ja, bocs. A masodikat hasznalom. A sima WinAVI Video Converter-ben nincs MP4 kodolas, legalabbis nem talaltam meg. Nem akarok tippeket adni, de szerintem az isohunt-on megvan.

Magyarositast nem raknek fel (legalabbis most), de izlesek es pofonok.

Nekem 1.1.1-es firmware fut egyszeruen azert mert lusta voltam keresni az 1.1.2-hoz, most meg mar annyi cuccom van fent, hogy nem foglalkozok vele. Februarban ugyis kijon az SDK, akkor mar a tores sem kell hozza.

(#54) speedbump válasza rumos14 (#51) üzenetére


speedbump
tag

Nem valoszinu. 400MHz keves ehhez. Valoszinuleg marad az MP4. Nem akkor gaz, mert a DVD rip-ek felbontasa joval nagyobb mint ami az ipod-nak van, ugyhogy kisebb file-okat tudsz generalni. Idoben kinos, de pl a winavi az kb 2FPS-el kodol (1700 Intel pentium mobile), szoval egy masfel oras film megvan 45 perc alatt.

(#55) speedbump válasza speedbump (#54) üzenetére


speedbump
tag

Ehh... pontositok. Az tuti, hogy az Apple az mp4-et fogja tamogatni. Gondolom az SDK-val lehet majd irni video konvertert, de szerintem nem lesz eleg gyors. (amugy MP3 lejatszo mar van az ipod touch-on. Meg nem olyan mint mondjuk a winamp de lejatszani mar lejatsza a dolgokat, innentol fogva kis lepes, hogy ne itunes-on keresztul lehessen szinkronizalni! Gondolom mukodni fog a fentebb reszletezett "felkurom az mp3-akat oszt' jo'van" modszer:)

(#56) sekli válasza speedbump (#54) üzenetére


sekli
addikt

ha 2 fps-sel kodolna, akkor 18ora lenne... :)

(#57) speedbump válasza sekli (#56) üzenetére


speedbump
tag

Hoppa! Ezt elirtam:) 60Fps!

(#58) zLk válasza speedbump (#57) üzenetére


zLk
csendes tag

Nálam 300fps az átlagsebesség:)

(#59) speedbump válasza zLk (#58) üzenetére


speedbump
tag

Akkor te vagy a csaszar!

(#60) zLk válasza speedbump (#59) üzenetére


zLk
csendes tag

pf:) ez kb, annyira hasznos post volt mint az enyém:)

(#61) speedbump válasza zLk (#60) üzenetére


speedbump
tag

Okos post-ra okos post.

De akkor hozzaszolok egy szuper-ertelmeset! Az altalam hasznosnak talalt alkalmazasok listaja:

Google maps: nem reszletezem.
Weather: ha nem birsz kinezni az ablakon akkor hasznos. De foleg ha epp mashol vagy!
Stocks: akinek van reszvenye annak hasznos (bar magyarokat nem sikerult ratennem. Van aki megoldotta?)
iShare: filemegoszto, rogton a taccsra tolti le a cuccot! Ha jol emlekszem 300MB helyet ad es nincs meret korlat!!! Nagy josag!
Categories: konyvtarakat tudsz csinalni az ikonoknak, hogy ne legyen akkora a kupi
SMBPrefs: Temabeallito
Customize: lehet ikonkeszleteket allitani ha van, de foleg azert jo mert sorbapakolhatod vele az ikonokat
Netservices: minden ami internettel kapcsolatos. pl.: SSH-t lehet gyorsan ki bekapcsolni
Converter: mertekegyseg atvalto
Caissa: sakkprogram. Eleg jo.
Othello: buta reversi, de neha jol esik elseggelni a gepet
Towers of Hanoi: Towers of Hanoi:)
iPhysics: jatek. Erdekes.
iGO: go. Kar hogy nem jatszottam soha, de legalabb el lehet kezdeni tanulgatni
EvolutionRGB: nem jatek, de nekem nagyon tetszik. Kicsit olyan eletszimulator jellegu.
iSolitaire: nem szoktam passzianszozni, de legalabb szepen meg van csinalva
Domino: Domnio. El lehet vele lenni es szepen meg van csinalva.
APlogger: wifi-t hotspot kereso. Ha epp a varosban maszkalsz es keresel akkor hasznos.

Nagyjabol ezek azok amiket szoktam hasznalni. Ha valakinek van valami ami nincs a listaban, de szereti akkor megoszthatna!

(#62) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

halihó
faterom kapott karácsonyra többet között egy Ipod touch 8 gb ma 6323zc masinát, hát nem semmi, elfogadnám szívesen énis. De "be kell érnem" a pspvel nekem :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#63) (Darkwood) válasza darnellsmith (#62) üzenetére


(Darkwood)
őstag

"faterom kapott karácsonyra többet között egy Ipod touch 8 gb ma 6323zc masinát," Az igen, jó megy! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#64) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Ma vettem meg az ipod touch-omat,és segítene valaki hogy kell beüzemelni,vagy mit kell letölteni a netről.Nemvolt még ipodom,így nem tudom mik a lépések.Help!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#65) speedbump válasza manutdzoli (#64) üzenetére


speedbump
tag

Mekkora arcolas megy itt... beszaras.

Zoli. Esetleg olvasd el a tied elott levo 63 hozzaszolast... segithet.

[ Szerkesztve ]

(#66) manutdzoli válasza speedbump (#65) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Vannak kedves emberek is itt ph-n :( :(

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#67) rumos14 válasza manutdzoli (#64) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg csak érdeklődöm, hogy a fantasztikus apple nem ad hozzá egy leírást, hogy "első lépések" vagy ilyesmi?

(#68) manutdzoli válasza rumos14 (#67) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Angol leírás van benne egy kevés,más semmi :( De már megoldottam a problémát.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#69) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Tettem fel videókat az ipod touch-omra,de a hangminőség nagyon szar.Valamikor nem is hallatszik semmi.iTunes\Library\Movies-ide áthúztam a videókat a mappából,utána jobb gomb,convert ipod,átkonvertálta,és feltöltötte az ipodra.Lehet nem jól csináltam,nem tudom,de nekem máshogy nem akarja felrakni.Aki tud segíteni megköszönöm.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#70) ZsoZso1992


ZsoZso1992
csendes tag

feltetem a pdf viewer programot...valaki tudna nekem segiteni hogyan tudok pdf fileokat az ipodra tenni és megjeleniteni? elöre is köszönöm

(#71) speedbump válasza rumos14 (#67) üzenetére


speedbump
tag

tenyleg csak erdeklodom, hogy szerinted mihez nem ad leirast az Apple?

(#72) speedbump válasza manutdzoli (#69) üzenetére


speedbump
tag

Ha zenet hallgatni jo az ipod-od, csak a videoval szarakszik akkor valami a videoval van. Nem konvertaltam meg video-t iTunes-on keresztul. Par hozzaszolassal ezelott volt szo a WinAVI-rol, szerintem az jo. Nezd meg azt, nekem elsore ment.

(#73) speedbump válasza ZsoZso1992 (#70) üzenetére


speedbump
tag

Telepitsd fel az SSH klienst az iPOD-ra, a cuteFTP-t a PC-re. A youtube-on (szokas szerint) step-by-step leiras van rola!

A ~/media folderben csinalj egy "PDF" foldert es oda dobalhatod a doksikat. Amit az installer-ben talaltam az amugy eleg gagyi;) Jobb ami be van epitve a safari-ba, de azzal meg eddig meg nem sikerult lokalis file-okat megnyitnom (mondjuk 1 percet foglalkoztam vele osszesen). Lehet, hogy valahogy meg lehet nyitni. Vagy van valami trukk, vagy telepit az ember egy http server-t es akkor a bongeszobol nyithato. Nem tudom, ulni kellene rajta meg egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#74) speedbump


speedbump
tag

ipod touch/iphone fejlesztokornyezet: http://jiggyapp.com/

Feltelepited a programot az installer-en keresztul. Elinditod aztan az ipod IP-jet beirod a bongeszobe. A fejlesztes magan az ipod-on zajlik, ami tok szimpatikus. A dokumentacio rossz, de el lehet vele boldogulni illetve van par peldaprogram a google oldalon!

(#75) rumos14 válasza speedbump (#71) üzenetére


rumos14
nagyúr

a kolléga panaszkodott, hogy asse tuggya, mihez kezdjen a táccsával, hogyan tegyen rá zenét. ezért kérdeztem, hogy leírás nincs hozzá. erre válaszolt a kolléga hogy van, de angolul. comprende?

(#76) manutdzoli válasza speedbump (#72) üzenetére


manutdzoli
senior tag

És azt megtudnád mondani hogy milyen videótípust támogat a touch?Mert eddig egynek sem volt jó a hangja.Konvertáltam már minden félét de nem sikerült.Help!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#77) darnellsmith válasza rumos14 (#67) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nekünk szerencsére ahol vettük ( árkád-saturn ) egy góré félé fiatalember elég jól elmagyarázta, hogy mit hogyan kell, meg felajánlotta ha vmit nem értünk akkor keressük őt aztán elmagyaráz mindent. Mondjuk szerintem ez elis várható egy 80-90 ezer forintos cuccnál, főleg hogy az idősebbek nem értenek meg mindent olyan hamar. Az a kár, hogy angol az egész de elvileg tavasszal lehet rá magyar menüt felrakni, mert faterom nem egy nagy angol szaki, de segítek neki ha vmi nem megy, úgy ahogy szokott sikerülni :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#78) speedbump válasza manutdzoli (#76) üzenetére


speedbump
tag

Szia. Az MP4-et illetve egy .h264 (vagy 254 vagy ilyesmi) formatumot tamogat jelenleg. Ha nem iTunes-on keresztul konvertalod a videot, akkor ezek kozul valassz. Csinald ezt: tolts le valahonnan egy MP4-et aminek van hangja (szoval ne te szorakozz a konvertalassal). Huzd be az iTunes-ba es toltsd fel. Ha jo a hangja akkor, valamit nem jol allitottal be eddig.

Pontosan hogy csinalod a konvertalast? WinAVI-ipod-ot probaltad mar?

(#79) speedbump válasza rumos14 (#75) üzenetére


speedbump
tag

Nem ertem ha ennyire nem szereted az ipod-ot akkor miert jarsz ide. Nem tudom van-e magyar leiras, de ha nincs akkor is van ez a forum ahol legalabb kerdezni lehet.
A comprende az meno szo!

(#80) speedbump válasza zLk (#50) üzenetére


speedbump
tag

Ertelemszeruen a masodikat. Lehet, hogy az isohunt.com-on van hozza SN de en azt nem tudhatom... (:

(#81) rumos14 válasza speedbump (#79) üzenetére


rumos14
nagyúr

így lehet rólam tudni hogy nem szeretem az ipod-ot? :DDD amúgy a taccs még viszonylag tetszik, az apple khm... szokásos dolgait leszámítva. persze egy pda-t sokkal hasznosabbnak tartok.

(#82) bwoay válasza speedbump (#79) üzenetére


bwoay
nagyúr

"A comprende az meno szo!" :D hajjaj!
Rumos nem szereti, csak érdekli, ilyen egyszerű.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#83) zLk válasza rumos14 (#81) üzenetére


zLk
csendes tag

Ok rumos, de ezt már jópár posttal előrébb kifejtetted már. Nem kell összeoffolni a topicot.

A speedbump altal ajánlot WinAVI iPod Video Converter-t én is csak ajánlani tudom! Tényleg nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#84) speedbump


speedbump
tag

Erre mondjak, hogy izlesek es pofonok. De ha nem szereted, azt szerintem felesleges egynel tobbszor kozolnod. Ha nem tetszik akkor nem ezt hasznalod, hanem PDA-t vagy ami szimpatikus.

(#85) rumos14 válasza speedbump (#84) üzenetére


rumos14
nagyúr

tökre igazad van. azért szoktam ide benézni, mert - ahogy bwoay is leírta, alapvetően érdekel ez a kütyü, és úgy általában, középszintű kütyübuzi vagyok (ismerek azért kütyübuzibb tagokat is azért ;) )
na lényeg a lényeg, várok rá, és el is várom, hogy legyen ums file másolás és támogassa (akár egy külső szoftverrel) a divx/xvid/wmv formátumokat, mert a vas az elbírná, bőven.

(#86) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

A képfeltöltésnél elakadtam.Töltöttem fel képet,de ha még tölteni akarok rá,mindig letörli az előzöt.És csak egy mappát tudok feltölteni.Nekem úgy kéne hogy több mappát tudják feltölteni amibe képek vannak.Ha valaki tudja segítsen!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#87) speedbump válasza manutdzoli (#86) üzenetére


speedbump
tag

A kepek konyvtarait bedobod egy kozos konyvtarba, aztan sync all. Vagy sync selected, de akkor valasztd ki, hogy mit akarsz feltolteni.

(#88) manutdzoli válasza speedbump (#87) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Hát elég sz@rul van megcsinálva ez a képfeltöltés.Mondjuk úgy akartam hogy egyes képeket feltölteni,mert ha egy mappában van 100kép és abból nekem csak 20kell,akkor feltölti mind a 100-at,és még törölni se lehet az ipoddal.Meg ha átmegyek egy másik könyvtár mappáiba az előző feltöltötteket letörli :( Na mind1

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#89) speedbump válasza manutdzoli (#88) üzenetére


speedbump
tag

Ez van. Amugy szivesen.

(#90) speedbump válasza rumos14 (#85) üzenetére


speedbump
tag

Fene se tudja... nem vagyok szagember, de nekm 400MHz kevesnek tunik a divx-hez. Lehet nincs igazam... A masik, hogy te elvarsz bizonyos dolgokat, de nem jelenti azt, hogy ugy is lesz. Pl en egy PDA-tol azt varnam, hogy legyen 16GB SSD memoriaja, ne egy nyomorek tollal kelljen bokodni, ha gepelni akarok ill. minden memoriatipus tamogasson ehelyett meg az van ami van.

Ez ilyen megalkuvos dolog:) valamit valamiert...

(#91) zLk válasza manutdzoli (#88) üzenetére


zLk
csendes tag

Elmondom hogy én hogy csináltam.
Mivel alapból a C meghajtó Dokumentumok/képek mappát kérte, abbol kiszedtem azt ami nem kell és oda csináltam külön mappákat. (Pl. Nyaralás 2007, Sielés 2008, Szülinap, Kutyafül, Macskaláb, stb.)
Minden mappába belemásoltam, kiválogattam azokat a képeket amiket fel akartam rakni a touchra, iTunes-on belül kipipáltam a "Képek"-et, és Sync. Ennyi.
De vigyázz! Ha csinálsz mapát azon belül ne csinalj még egyet, mert azt nem fogja felismeri, vagy felrakni úgy.. (tehát ne csinálj második mappát azon belül is)
Remélem valamenynire érthető voltam.

(#92) rumos14 válasza speedbump (#90) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem valami 600-as prockó van ezekben? persze nem csak a mhz számít... de pl. egy 416 mhz-es intel proci egy pda-ban már igen jól megbírkózik a nem egérmozi méretű divx/xvid cuccosokkal is.
mit is vársz el egy pda-tól? 16gb? ha nem is most, de egy éve múlva sztem 10k magasságában tehetsz bele 16 gigás memókártyát. nem kell cerkával böködni, mert egyrészt ugyanúgy a képernyőt tapicskolva is beviheted a karaktereket, másrészt léteznek billentyűvel rendelkező pda-k is.

(#93) speedbump válasza rumos14 (#92) üzenetére


speedbump
tag

400MHz. Ha elviszi a divx-et, akkor szerintem lesz ra player.

(#94) kareeka


kareeka
csendes tag

akinek van Touch-csa az regisztráljon, de akinek másikféle iPodja van, az is nézze meg:
http://ipod-touch.ath.cx
köszi, remélem tetszeni fog.

(#95) speedbump válasza kareeka (#94) üzenetére


speedbump
tag

Mekkora lofaszsag mar ez az oldal... Regisztraljak olyan tartalmakhoz, ami feltehetoleg ugy lett osszeollozva a netrol? Meg a jailbreak-hez is be kell jelentkezni...

(#96) manutdzoli válasza zLk (#91) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Értem,köszi :R

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#97) darnellsmith válasza speedbump (#95) üzenetére


darnellsmith
senior tag

vicc kinézetű a dolog :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#98) kareeka válasza speedbump (#95) üzenetére


kareeka
csendes tag

köszönöm a tartalmas és minden oldalról megindokolt kritikát! Elmondom neked, hogy az oldalon egyedül a híreket és a képeket szedem össze a netről, a többit én magam írtam. remélem ha te dolgozol napokig valamin, és leírod valahova, (szerintem) eléggé normális módon, hogy nézzék meg, akkoris lesznek emberek akik azt mondják rá hogy lófaszság. és azt ne mond nekem, hogy csak olyan helyre vagy regelve, amit minden nap használsz. azért akartam h regisztrálni kelljen, hogy lássam hogy ki az akit télleg érdekel a dolog. és mi van akkor ha a jailbreakhez be kell jelentkezni? attól meg h neked nem tetszik nem lesz lófaszság...

(#99) illu válasza kareeka (#98) üzenetére


illu
tag

szvsz látogatottabb lenne az oldalad hogyha nem kéne regelni egyes menüpontok eléréséhez manapság regelni senki nem szeret pontosan a tortúra miatt hogy add meg a mailod elküldtük az aktiváláshoz szükséges linket mi látható a képet blabla.. :) viszont a látogatottság méréséhez nem feltétlenül kell a reg meg lehet azt nézni mással is, ha pedig elérte azt a számot a napi látogatottság amit szerettél volna utána jöhet az regelés bizonyos menükhöz de akkor is csak csekély részéhez ;) ezt építő kritikának szántam!
ui.: szerintem jó ötlet egy ilyen oldal! és semmi gond nincsen vele!

(#100) kareeka válasza illu (#99) üzenetére


kareeka
csendes tag

köszi! ez egy normális, korrekt válasz volt! elgondolkozom rajta.
örülök, hogy tetszik!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod Touch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.