Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod Touch (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) speedbump válasza kareeka (#248) üzenetére


speedbump
tag

Elso kezbol mondom hogy az USA-ban sem mukodik, mert "termeszetesen" nincs ilyen... nem tudom honnan szeded ezeket. Megis mivel kommunikalna a touch, ha szerencsetlennek a wifi-n kivul nincs semmije? Amirol te beszelsz az az iPhone. A cellainformaciok alapjan megprobalja megmondani hogy kb hol vagy. Foleg nagyvarosokban mukodik (ahol sok cella fedi egymast), de meg ott sem er a gps-ek pontossaganak a kozelebe sem.

A masik, hogy elmeletileg 3 hotspot-bol ki lehetne haromszogelni, hogy hol vagy, de ez meg otlenek is rossz, plane Mo-n.

(#252) SkyN3t válasza kareeka (#250) üzenetére


SkyN3t
csendes tag

thx meglestem !

meg még találtam egy ilyet is ha esetleg valakit még érdekelnek progik:
[link]

[ Szerkesztve ]

Logtech MX REvolution rulz ! + 920 Gb HDD :P

(#253) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Ti minden source-t felszoktatok rakni az ipodra?Mert nálam nincs SMBPrefs az installernél :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#254) speedbump


speedbump
tag

http://youtube.com/watch?v=BVOxu0OlO_g

(#255) speedbump


speedbump
tag

Mégvalami: nem tudom ezzel ujdonsagot mondok-e valakinek, de ha ekezetekkel akarsz irni, akkor tartsd az ujjadat az adott betun kb 1-1,5 mp-ig es akkor elojonnek a kulonbozo ekezetes variaciok. Nem neztem meg, hogy van-e minden, de pl á meg é stb az van.

(#256) darnellsmith válasza speedbump (#255) üzenetére


darnellsmith
senior tag

lehet ha itt a billentyűzetet tovább nyomod akkor ékezetes lesz? :D ;]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#257) kareeka válasza speedbump (#255) üzenetére


kareeka
csendes tag

jah, egyedül hosszú ű nincs.

(#258) kareeka válasza manutdzoli (#253) üzenetére


kareeka
csendes tag

Summerboard néven van az installerben.

(#259) manutdzoli válasza kareeka (#258) üzenetére


manutdzoli
senior tag

1.1.2-esre nem tudom felrakni :W Fel kell tennem az 1.1.3-as jailbreak-et.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#260) kareeka válasza manutdzoli (#259) üzenetére


kareeka
csendes tag

van asszem alatta egy olyan, hogy "Summerboard (Old)". próba meg avval.

(#261) manutdzoli válasza kareeka (#260) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Érdekes,próbáltam tegnap letölteni az "OLD" verziót és nem engedte,most meg simán lejött,fel is rakta,töltöttem le témákat hozzá,benne is vannak a programban.Beállítom az egyiket és semmi változás :( Ha jól tudom az egész külsejét meg kéne változtatnia.Frissít egyet,visszalépek és semmi.Nem tudom milyen trükk kell hogy működjön de ha tudsz valamit leírhatod :))

Ja és ha könyveket akarok letölteni azt hova rakja?Vagy van könyvnézegető program?

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#262) kareeka válasza manutdzoli (#261) üzenetére


kareeka
csendes tag

Nem tudom, 1.1.3-mon nekem sem müxik a Summerboard valamiért nem csinál semmi változást, de 1.1.2-n működött.. :s

az ebookokat sajna nem ismerem :(

(#263) ATish0


ATish0
tag

Sziasztok!

Tudna valaki véleméynt mondnai, hogy komoylabb fülessel milyen hangminőség érhető el a készülékkel? Mennyit tud ez az új hangchip?

(#264) speedbump válasza ATish0 (#263) üzenetére


speedbump
tag

jo

(#265) SkyN3t válasza ATish0 (#263) üzenetére


SkyN3t
csendes tag

Ezt igy látatlanba is megmondom neked hogy jobb fülessel biztos jobb lesz az eredmény.

Logtech MX REvolution rulz ! + 920 Gb HDD :P

(#266) ATish0 válasza SkyN3t (#265) üzenetére


ATish0
tag

Tudom, hogy sokkal jobb lesz a hangminőség mint az alap fülessel, de nem így értettem. Épp ezért kérdem, hogy egy normális fülessel (én akg k 324p-re gondoltam), pl. egy sony nwz-a810-es sorozathoz hasonlítva milyen hangminőség érhető el...

(#267) speedbump válasza ATish0 (#266) üzenetére


speedbump
tag

mondom, hogy jo:) Fogalmam sincs, hogy milyen egy k324p sot az se, hogy milyen a sony nwz-a810 sorozat, de mindez kurva tudomanyosan hangzik, ugyhogy most mar mindenki tudja rolad, hogy fulesek teren ZSENI vagy.

Az ipod-okat nem szoktak a hangminoseg miatt kritizalni, felteszem meg a vajtfuluek izleset is kielegitik.

Tudos kollegank Skyn3t valaszat vinnem tovabb: ha a k324p jobb mint a sony nwz-a810-es sorozat akkor a k324p-vel jobb hangzast tudsz elerni a sony nwz-a810-es sorozathoz kepest. Ha viszont a sony nwz-a810-es sorozat jobb mint a k324p akkor mindenkeppen azt ajanlanam zenehallgatashoz!

(#268) kareeka válasza speedbump (#267) üzenetére


kareeka
csendes tag

speedbump ha te meg kurvára nem tudsz semmit mondani, akkor ne válaszolj.

(#269) verser233


verser233
senior tag

hmm. Ehhez a hangzás témához hozzászólnék. Tehát,nekem ez az első Ipodom, azelőtt csak olvastam róla fórumokban hogy ilyen jó a nano meg olyan jó, hű meg há....... én speciel nem dobtam hátast a hangzásától a Touchnak sajnos! Sőt az EQ-k nálam egyenesen használhatatlanok, sok számnál meg még kis hangerőn is betorzít az egész és nem punkot meg heavy metalt hallgatok! Sok fülessel kipróbáltam, olyan mint halottnak a csók. Én többet vártam volna tőle. Mondjuk elsősorban nem zenére vettem, hanem a wifi miatt, de olykor zavaró mikor betorzít, az EQ-k meg egyenes borzasztóak, sosem használom. De ez csak az én véleményem, mivel szóba került, így leírtam.......

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#270) speedbump válasza kareeka (#268) üzenetére


speedbump
tag

A GPS mukodik mar?

(#271) speedbump válasza verser233 (#269) üzenetére


speedbump
tag

Nem lehet, hogy valami arulas van a jack kornyeken? En meg nem hallottam senkit panaszkodni a hangminoseg miatt (szemelyesen). Kulon gyanus, ha halkan is torzit.

Mondjuk van ellenvelemeny is, pl.: http://blogs.pcworld.com/staffblog/archives/005428.html

(#272) ATish0


ATish0
tag

Köszi a válaszokat. A postokból, a linkelt fórumból, és tesztekből leszűrve talán csalódás lenne a touch, mivel elsősorban zenehallgatás miatt venném. A sok előnye ellenére, asszem más lejátszó után nézek :U

(#273) ATish0 válasza speedbump (#267) üzenetére


ATish0
tag

Csak, hogy ne legyenek félreértések: nem vagyok zseni a fülesek terén, a k324p egy akg által gyártott füles, a sony nwz-a810-es sorozata pedig 3 lejátszót jelent, amik kíváló hangzásjavító technológiával, és felsőkategóriás sony fülesekkel jönnek.

Az, hogy nem szokták az iPodokat ezért kritizálni, abba ne menjünk bele...

(#274) speedbump válasza ATish0 (#272) üzenetére


speedbump
tag

Miert nem probalod ki elobb, hogy tudd neked bejon-e. Ugy ertem engem nem izgat, hogy ki vesz ipod-ot meg ki nem, de ugy tunik, hogy te meg nem probaltad. Menj be egy apple boltba, egy ismerosodhoz stb egy fulessel es hallgasd meg. Aztan ha nem tetszik akkor meg mindig ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#275) ATish0 válasza speedbump (#274) üzenetére


ATish0
tag

Egy classicot fogok kipróbálni, de abban más hangchip van... Úgy tudom, hogy a touchban már jobb van. Az EQ asszem ugyan az.

Csak régebbi (talán 4.gen) iPodot hallgattam eddig, meg nanot. Egyik sem nyűgözött le, az átlagot tudták hozni.

[ Szerkesztve ]

(#276) speedbump válasza ATish0 (#275) üzenetére


speedbump
tag

Ha csak zenehallgatasra hasznalod, akkor a tobbi ipod gazdasagosabb is. Ha viszont amugy ipod touch-ot vennel, akkor mindekeppen azt probald ki, nehogy aztan csalodas aldozatava valj. A link amit fent kuldtem az epp aszongya, hogy a classic-nak jobb a hangzasa. Mondjuk ha mar hallgattal ipod-ot es az nem nagyon jott be, akkor valoban... a touch se fog jobban tetszeni.

[ Szerkesztve ]

(#277) ATish0 válasza speedbump (#276) üzenetére


ATish0
tag

Lehet hogy jobb a classic hangzása, nem tudom, de ki fogom próbálni egy jobb fülessel. Túlzás lenne azt állítani, hogy nem jött be, de egy ilyen kategóriájú lejátszótól többet várna az ember...

[ Szerkesztve ]

(#278) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Most nézem hogy kijött az 1.1.4-es frissítés.Jailbreak mikorra várható?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#279) speedbump válasza manutdzoli (#278) üzenetére


speedbump
tag

hallottal mar errol az uj honlaprol, hogy aszongya youtube?

[ Szerkesztve ]

(#280) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

1.1.2-es jailbreak után nem akar indulni az ipod.Úgy csináltam ahogy levan írva.Alma logó kint van,és semmi tovább.5percenként olyan hang van mint amikor a gép felismeri az usb-s eszközöket.Itunes is felismeri.Miért nem akar bekapcsolódni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#281) manutdzoli válasza manutdzoli (#280) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Újraraktam,most bekapcsol,de nincs installer :W :W :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#282) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

voltam ma touch nézőben/hallgatóban, de sajnos nem sokra mentem, mert a max hangerő le volt szabályozva és a srác a Saturnban nem tudta a kódot hozzá:F Viszont a Nano és a Classic borzasztóan torzít 70% felett még EQ nélkül is:F Szeretném tudni, hogy mi a helyzet a Touch-nál:U EQ-val mikor kezd el torzítani és ott mekkora a hangereje illetve a különböző EQ-k használatakor is ugyanez a kérdésem. A Nano-nál és a Classicnál abszolút használhatatlanok voltak az EQ-k, mert mondom már 70%-nál kikapcsolt EQ-val is torzítottak és nem a füles miatt, mert PSP-vel sokkal hangosabban hallgatom.

Szerk: TÉNYLEG NEM KAPHATÓ MÉG TÁVIRÁNYÍTÓ A TOUCH-HOZ???!!! Aszittem leszakad a pofám, amikor az - amúgy Classic tulajdonos - eladó mondta:F

[ Szerkesztve ]

(#283) speedbump válasza Alvin_ti4200 (#282) üzenetére


speedbump
tag

Akkor azt kellett volna neki mondani, hogy "te hulye vagy bazmeg? Ugy akarsz eladni valamit, hogy meg egy szaros kodot sem tudsz hozza????"

Taviranyito van hozza, bar inkabb ezt szoktak taviranyitokent hasznalni. De hogy otthon van-e azt nem tudom, illetve kell hozza gondolom valami bizbasz amit a dock csatlakozoba dugsz, mivel nincs rajta infra port.

Szerintem a "borzasztoan" torzit azert nem biztos hogy lefedi a valosagot. EQ-t sosem hasznaltam.

(#284) Alvin_ti4200 válasza speedbump (#283) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

meghallgattam, nem a levegőbe beszélek, amikor azt mondom, hogy borzasztóan torzít, tényleg torzít, nem is kicsit. Milyen infrás távirányítóról beszélsz? Mert se linket se képet nem mutattál:F Másrészt minek káromkodjak, ő egy eladó, így is a szokásosnál bőven készségesebb volt, nem hiszem, hogy minden lejátszó gyári kódját tudja.

(#285) speedbump válasza Alvin_ti4200 (#284) üzenetére


speedbump
tag

Altalaban nem teszek be linket, mert regebben kerestem ra a dologra es feltetelezem, hogy mindenki hasznalja a google-t. Pl: http://amazon.co.uk/LOGIC-MIP117-MADE-REMOTE-CONTROL/sim/B000FMSY7O/2

En meg olyannal nem talalkoztam, hogy gyari kod, meg hogy valami leszabalyozna a max. hangerot. Ha van ilyen akkor duplan gyanus, hogy 70%-nal betorzit, hiszen akkor a 70% az valami csokkentett hangero 70%-a.

A bazmeget le lehet hagyni az elejerol, de szerintem ha valaki el akar adni valamit, akkor olyat mutasson ami 100%-ban mukodokepes. Na persze magyarisztanban ez nem szokas ;)

(#286) wassermann válasza speedbump (#285) üzenetére


wassermann
addikt

Gyári Apple távirányító a Dock-kal együtt jár, de ezeket külön kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#287) SkyN3t válasza verser233 (#269) üzenetére


SkyN3t
csendes tag

EGy kicsit hozzászolnék a dologhoz... Szóval.. EQ használata és betorzít-e vagy sem ?
Egy kis ízelítő a hangtechnikából.. torzítani akkor fog ha tulvezérled a csatornát... na most ezt több millás cuccoknál is igy van. Én majd személyszerint márc 10-én veszem meg az enyémet szal még nem találkoztam személyesen vele. Lehetséges hogy elég nagy skálán müködik az EQ-ja... Tehát ha mondjuk a basszust tulhuzod és kivasalod a jelet ne csodálkozz semmin. lehet hogy max állásba nem csak 6db-t emel vagy 12-t hanem 16-ot vagy 24-et. Szal ha tulvezéreltél egy jelet annak má mind1 hogy halkan vagy hangosan halgatod ugyanugy torzítani fog. Az hogy ha mondjuk egy füles x%-on már betorzít az nem az ipod hibája hanem szimplán ennyit bír a füles. Egyszer már volt alkalmam hosszabb ideig halgatni zenét rajta Sennheiser fülessel és nem volt semmi kivetni valóm a hangjába. Természetesen az EQ alapállásba volt.
Ez most nem fikázás vagy bármilyen arcbatolás akart lenni hogy "kisfiam hülye vagy" hanem szimplán egy kis technikai infó azoknak akik nincsenek annyira otthon ebben a témában.

Logtech MX REvolution rulz ! + 920 Gb HDD :P

(#288) speedbump válasza wassermann (#286) üzenetére


speedbump
tag

Ezt most nem igazan ertem.

(#289) wassermann


wassermann
addikt

Nekem azért a sajátja jobban tetszik, szerintem ez való igazán hozzá, mert minden kivezetést kihoz, amit csak lehet:

[ Szerkesztve ]

(#290) Alvin_ti4200 válasza wassermann (#289) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

és ezt hogy csipeszelem a táskámra vagy a pólómra?:F

(#291) Alvin_ti4200 válasza SkyN3t (#287) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem kellene ennyire lámának és hülyének nézni...Írtam, hogy az EQ ki volt kapcsolva, amikor hangerőt teszteltem és 70%-tól felfelé már torzított, ha meg bekapcsoltam az EQ-t (ami tuti szoftveres, ennyi pénzért ez szvsz égő), akkor a 60% is éppenhogy csak megvolt. (Ipod Nano-ról és Classic-ról beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#292) speedbump válasza wassermann (#289) üzenetére


speedbump
tag

Plane!

(#293) speedbump válasza Alvin_ti4200 (#290) üzenetére


speedbump
tag

Hat nemtom, nekem meg sosem jutott eszembe, hogy egy hozzam ero dolgot taviranyitsak:) Ha csipeszelni akarsz akkor szerintem kissebbipod-ot vegyel, mert ez eleg nagydarab (csipeszeleshez). Asszem lehet valahol kapni infras taviranyitot amit a dock port-ba kell dugni, de neked az sem igazi megoldas, mert mondjuk zseben keresztul nemigen menne at.

Alternativ megoldas ha csipeszelni akarsz: http://www.amazon.co.uk/Line-Remote-Control-Video-Generations/dp/B000QB4EFK/ref=pd_sxp_grid_i_1_0

Az EQ az szoftveres, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#294) Alvin_ti4200 válasza speedbump (#293) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

legalább néznéd meg, amit linkelsz:U Ez nem jó a Touch-hoz. Én olyan távirányítóra gondolok, amibe fülest lehet dugni, ami a sima Nano-khoz is vásárolható, hasonlít a Shuffle-re.

(#295) speedbump válasza Alvin_ti4200 (#294) üzenetére


speedbump
tag

Bar a touch nincs odairva, de szerintem mukodne vele (nem tudom, de gondolom ugyanolyan a dock port), utana kell nezni. Azt honnan kellett volna megszulnom, hogy te milyenre gondolsz? Azt mondtad taviranyito, mar linkeltunk 3-at. Kiskacsodat te is megeroltetheted amugy a keresessel es megoszthatod velunk mit talaltal

[ Szerkesztve ]

(#296) ATish0 válasza Alvin_ti4200 (#294) üzenetére


ATish0
tag

Nem erre gondolsz: [link] ? :U A régebbi kiadása valóban hasonlított a mostani shuffle-hoz. Én ezen a néven találtam: Apple Remote & Earphones .

(#297) bwoay válasza speedbump (#295) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért az nekem is fura, hogy egy iPoddal kapcsolatban
előbb gondoltok infrás távirányítóra,
mint a hordozható lejátszóknál megszokott,
(több, mint egy évtizede használt) tipikusan a füldugó vezetékébe épített,
vagy ahhoz csatlakoztatható, többnyire ruhára csíptethető remote-ra :U

Alvin:
szerintem senki nem nézett hülyének.
SkyN3t direkt kitért arra, hogy a gyári füldugó
(mint a legtöbb lejátszó tartozék fülese) nem áll a helyzet magaslatán,
aki meg beszerez egy ilyen kategóriájú lejátszót,
az szégyellje magát, ha a bundle fülhallgatóval áll szándékában használni.
Sőt, a negyedennyibe kerülő lejátszók is
jóval komolyabb dugót érdemelnek annál, ami a dobozban lapul.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#298) speedbump válasza bwoay (#297) üzenetére


speedbump
tag

Nem a zenehallgatas miatt vettem a touch-ot, illetve az eletben nem volt se walkman-em se diskman-em, se semmi mas hordozhato lejatszom. Emiatt tudatlan vagyok a temaban es infras taviranyitora gondoltam (pl gyaloglas kozben sosem hallgatok zenet, a kocsiban ra van kotve a radiora es emiatt gondoltam, hogy pl otthonra kell, ha valaki nem akar felallni a karoszekbol)! hiaba, disznok koze gyongyot ne dobjatok :)

(#299) Alvin_ti4200 válasza bwoay (#297) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

már bocsánat, de nem gyári fülessel hallgattam meg, direkt írtam, hogy vittem magammal.

(#300) 1010


1010
őstag

[link]

most itt az írják hogy már hivatalosan is rajta vannak az alkalmazások nem kell breakelni
vagy valami iesmi

ezeket magyarországon lehet már kapni?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod Touch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.