Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) polonic válasza polonic (#11922) üzenetére


polonic
félisten

Többi kérdésre valaki? :B
Csináljak egy új appel id-t amerikai régióval?

(#11952) norbi2010


norbi2010
őstag

Aki ios 7-tel használja az FMA-t, nektek a Profilokban ott van az FMA-é? Nekem nem telepíti, csak visszatesz az oldalra...

(#11953) Keksz válasza bigdady (#11943) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem szar régi a gépem, de ipadról nézve 720p videó Plex-ben x idő után bufferel mint a picsa.
Más lejátszóval hálózatban, wifin jó a lejátszás.

Lokálban böngészőben a Plex serveren a filmnézés csak simán szaggat.
Ha media playerrel elindítom (MPC HD), akkor meg megy. :-D

Plexben csak egy jó van, mindenféle módosítás nélkül bescannelte az összes filmem, sorozatom.
Azon megnézem hogy mit nézzek, pl. stílus alapján és utána elindítom másik appban.

(#11954) vadászcsiga válasza norbi2010 (#11952) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem telepít semmit, sosem telepített

Ha törlöd a cashe-t es újra kezded akkor mit mond amikor letöltöd az első appot?

[ Szerkesztve ]

(#11955) norbi2010 válasza vadászcsiga (#11954) üzenetére


norbi2010
őstag

Akkor valami ötlet miért nem adja meg a pontokat? December közepéig mindent megadott, most meg semmit :(

(#11956) bigdady válasza Keksz (#11953) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bongeszobol siman viszi nalam is plex serveren de sajat gepen szaggat a sajat programjukkal :DDD

(#11957) Keksz válasza bigdady (#11956) üzenetére


Keksz
senior tag

iPad-en megnéztem megint.
Ha mkv-t vagy mp4-et indítok a Plex kliensben az Ipad-en, akkor a PC-n mindig elindul a PlexNewTranscode.exe és egyből elkezdi a memóriát zabálni és átkódolja a videót.
Hiába van bekapcsolva a direkt play és hiába tudja gyárilag az iPad az mp4-et.
Bár, most az 5 perces teszt alatt 1x sem lassult be.
Igaz, nem is néztem sokáig mint amikor legutóbb néztem.

PCn nekem csak a Plex media server van fent,
Kliens nincs.

(#11958) bobooo válasza norbi2010 (#11955) üzenetére


bobooo
addikt

Törölj mindent Safariból és kezdd elölről

(#11959) Keksz


Keksz
senior tag

Ingyenes lett az AcePlayer
Sajnos DTS support már nincs benne, de hátha vkinek jó így is
Streamelés megy vele frankón:
https://itunes.apple.com/hu/app/aceplayer-powerful-media-player/id463242636?mt=8

(#11960) bigdady válasza Keksz (#11959) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R
Kivulrol is megy a stream?

(#11961) Keksz válasza bigdady (#11960) üzenetére


Keksz
senior tag

Mármint h PC-n nem kell hozzá semmi? Nem kell.

UPnP/DLNA/FTP vagy Samba share-ről tud "lejátszani"

[ Szerkesztve ]

(#11962) bigdady válasza Keksz (#11961) üzenetére


bigdady
nagyúr

De csak win megosztasom van. Az gondolom nem samba. Server Kliens nelkul lehet vajon? Hostot ker meg usernevet... :U
Vagyis hogy csinalok a winen levo filekbol tavolrol elrheto megosztast hogy lassa a lejatszo?

[ Szerkesztve ]

(#11963) DanielK válasza Keksz (#11957) üzenetére


DanielK
addikt

1. Lokálban ne böngészőben nézd! Rakd fel hozzá a home theatert!
2. Miért transkódol és miért nem: [link] [link] - azért mert mp4, attól még lehet hogy nem 100%-san támogatja az ipad. :U

(#11964) matyi19 válasza nyirzoz (#11945) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem viszont a nemet nem jelenik meg...:)

BoboDj
Megvan :R

(#11965) bigdady


bigdady
nagyúr

Na megvettem a plexet iosre.

Feliratot miert nem jarsza le hogyan lehet elovarazsolni? Ott van a mappaban elvileg
Illetve van olyan film amit rosszul ismert fel. Azzal mit lehet kezdeni?
Dts-t nem viszi?
Telorol belepve a honlapjukra valami botrany a nezet :)

[ Szerkesztve ]

(#11966) erdoke válasza DanielK (#11963) üzenetére


erdoke
titán

Nem az iPadnek kell támogatni, hanem a lejátszó programnak. Az nPlayernek nincs PC-s programja, mégis visz mindent (kivéve DTS hang).

A legjobb aláírás a héten

(#11967) DanielK válasza erdoke (#11966) üzenetére


DanielK
addikt

Kérlek olvasd el, hogy mire reagáltam és utána kezdj el nekem írogatni. Köszönöm!
De lásd, milyen jó fej vagyok, erre válaszoltam:
"Hiába van bekapcsolva a direkt play és hiába tudja gyárilag az iPad az mp4-et."

(#11965) bigdady:
Botrány? :F Jó helyen jársz? Én ugyanazt látom, mint desktopon. Az a baj? Ha rosszul ismert fel valamit, akkor azt a gépen kell orvosolni. Nyisd meg a webes server felületet és ott menj a filmhez és a bal oldali sávban lesz olyan, hogy dismatch valami. Ott kell manuálisan kiválasztani a filmet.
A feliratot az ios eszközön válaszd ki, miután a filmet kiválasztottad, lesz lehetőség rá. (mivel nem vagyok a szerver közelében, így nem tudom megmondani, hogy pontosan hol is van ez a funkció)
DTS-t nem kezel a mobil (mivel a mobil nem kezeli, de ezt olvasd el, amit linkeltem keksznek), ezért ha kell ő transcódol ac3-ra.

[ Szerkesztve ]

(#11968) Bandita4141 válasza nyirzoz (#11949) üzenetére


Bandita4141
tag

Én i5-ről nyomom, de nekem sem adja meg mostanában a krediteket. Többek között a 480-asat sem! :W

Köszi hogy segítesz!!!

(#11969) erdoke válasza DanielK (#11967) üzenetére


erdoke
titán

Elolvastam, és akkor" írogatok" egy fórumba, amikor kedvem tartja...
A Direct Play azt jelenti, hogy nem az iPades Plexben nézed, hanem a gyári videólejátszó appban?

A legjobb aláírás a héten

(#11970) DanielK válasza erdoke (#11969) üzenetére


DanielK
addikt

plex-plex kapcsolatról beszélek mindvégig. Mással eddig nem is próbáltam, hogy elérem-e a plexet.
Ő azt írta, hogy az ipad 4-nek alapból ismernie kell az mp4-et. Erre írtam, hogy nem feltétlen, hiszen ahogy írták, sok mindentől függ. Magát az mp4-et ismeri, ha úgy van kódolva. Én már jártam úgy, hogy mp4-et nem játszott le a quicktime player macen, pedig elméletben az is ismeri azt.

(#11971) bigdady válasza DanielK (#11967) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erről beszéltem. Telefonról igy néz ki a plex.tv honlapról a launch-ot indítva, bongeszhetetlen:

[ Szerkesztve ]

(#11972) erdoke válasza DanielK (#11970) üzenetére


erdoke
titán

Ezt értem, de ha a Plex a lejátszód iPad oldalon, akkor nem kell, hogy fontos legyen, hogy az iPad maga (illetve az OS és az alapértelmezett program) mit támogat. A lejátszó app attól függetlenül kezelhet más formátumokat/kodekeket, akár hardveres, akár szoftveres támogatással. Pontosan ezt írtam az előbb is, és ugyanígy van Windows alatt is. Ha a MediaPlayer 11 nem támogat valamit, feldobsz egy másik lejátszó appot (akár portable VLC-t pl.), ami majd viszi.

A legjobb aláírás a héten

(#11973) DanielK válasza erdoke (#11972) üzenetére


DanielK
addikt

Értem, de ő a natív ipad-ről beszélt, ami fent van. Az sem visz minden mp4-et. Szóval értem, amit mondasz.

bigdady: ha megvetted iosra, akkor miért nem azzal nézed? Miért a böngészőben? :F

(#11974) bigdady válasza DanielK (#11973) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másképpen hogy frissitsem a library-t ha változik?

(#11975) DanielK válasza bigdady (#11974) üzenetére


DanielK
addikt

Állítsd be automatikusra, mondjuk. :D
Én mindig ha teszek fel rá filmet, megnyitom a gépen a böngészőt (amelyikre feltettem, tehát ott helyben) és akkor frissítem. Hogy miért? Ha éppen nem jó néven ismerte fel, akkor tudjam változtatni. Meg egységesre szoktam lőni a borítót is. Szóval én mindig gépen csinálom ezeket. Az ipaden, telefonon csak lejátszok, ha kell.

(#11976) bigdady válasza DanielK (#11975) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem torrent letölti és automatikusan bekerül a mappába a film én nem lépegetek sehova szóval ez nem változtat azon, hogy telefonról a honlapjuk egy fos :)
Továbbá az auto sync premum előfizetést igényel ahogy látom.
Továbbá home theather progijuk egy hulladék, ráadásul amióta feltettem azt, a htpc csak VGA módban indul a tv-vel 640-es felbontáson és átállítani sem engedi, hiába töröltem, szóval ez a plex eddig nagyon nem jött be :(

[ Szerkesztve ]

(#11977) DanielK válasza bigdady (#11976) üzenetére


DanielK
addikt

Az user error lesz, már bocs. Xero-nál is és nálam is rendben megy. A felbontást meg a home theateren belül is lehet állítani, csak kicsit körbe kellett nézni.
Nem az auto syncre gondoltam, az tényleg premium. A server részt indítsd el (ahova feltetted) és annak is vannak beállításai. Ott a haladó/advancedet is engedélyezd, mert ott lesz ilyen beállítás. :K

A home theaterben is lehet állítani sok mindent. Például a hardveres gyorsítást is.
De a beállításai a szervernek is vannak, sőt az ipadre való syncet is ott lehet beállítani.
Két különböző dologról van szó. Van a Home Theater, ami olyan mint az XBMC. És van a Plex Media Server, ami a lejátszást, transkódolást is végzi. A kettő nem ugyanaz. :N

[ Szerkesztve ]

(#11978) bigdady válasza DanielK (#11977) üzenetére


bigdady
nagyúr

A home theather ment a kukába mert szaggat a film vele, abban nincs mit állitgatni :)
Mindez windows-on

[ Szerkesztve ]

(#11979) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mi ez a BBM, mostanában jelent meg

(#11980) radi8tor válasza vadászcsiga (#11979) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom valami Blackberry-s chat.

⭐ Stella

(#11981) matyi19


matyi19
őstag

FMA!
Jelenleg is van tobb mint 15$-om, a store-ba, es ujra osszegyult a 3000 credit...
Nem tudom mit kezdjek vele, nincs mit vegyek a store-bol, mindent megvettem ami erdekelt.
Valami mas ertelmes dologra nem lehetne kolteni ezt a penzt, gondolok itt pl. PayPal-ra.

(#11982) Xero válasza bigdady (#11976) üzenetére


Xero
nagyúr

Az user error lesz erősen.

Nálam három foldert figyel a media server és szépen updatelgeti magától. Használom iOS-en, desktopon és laptopon is a media playert. Sőt már próbáltam Samsung TV-n is.

Soha semmi gondom nem volt vele.

(#11983) vadászcsiga válasza matyi19 (#11981) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Adományozhatsz különböző amerikai alapítványoknak, vagy gyujthetsz amazon giftcarddal Kindle-ra

(#11984) zserbox válasza vadászcsiga (#11983) üzenetére


zserbox
őstag

de azt nem hozzák ki magyarisztánba nem?

(#11985) Xero válasza zserbox (#11984) üzenetére


Xero
nagyúr

De kihozzák. Talán csak azt szállítják a hw-ek közül.

(#11986) bigdady válasza Xero (#11982) üzenetére


bigdady
nagyúr

De az milyen user error hogy ugyanazon gép egy bd50-et simán visz, de plex home theather meg 1080-on akad?

Amióta feltettem nem tudom miért de a htpc-m a tv-vel csak 640-es felbontásban hajlandó elindulni és nem tudok mit csinálni. Ha rádugom egy másik tv-re tökéletes újra a htpc vagyis a gép felismeri a tv maximumát. Mi az isten lett a felbontással az eredeti tv-n?

[ Szerkesztve ]

(#11987) zserbox válasza Xero (#11985) üzenetére


zserbox
őstag

és mindegyik fajtát?

(#11988) vadászcsiga válasza zserbox (#11984) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De kihozzák

Az angol amazon majdnem mindent kihoz ide is

[ Szerkesztve ]

(#11989) DanielK válasza bigdady (#11986) üzenetére


DanielK
addikt

Mondom, a beállításokban engedélyezd a hardveres gyorsítást. :U
A Plex Home Theateren belül is be lehet állítani a felbontást.

(#11990) zserbox válasza vadászcsiga (#11988) üzenetére


zserbox
őstag

hát akkor megvan a jövőévi karácsonyi ajándék :D :C

(#11991) Xero válasza bigdady (#11986) üzenetére


Xero
nagyúr

Rádugod a TV-re és a Media Player erre vonatkozó beállításait átnézed.

(#11992) DanielK válasza Xero (#11991) üzenetére


DanielK
addikt

Már ezerszer megírtam neki, hogy nézze át a beállításokat :U
Csak akarni kéne és sikerül minden…

Tudom, én annyira imádom. :C Ezért még támogattam is őket egy lifetime előfizetéssel. :K

[ Szerkesztve ]

(#11993) Xero válasza DanielK (#11992) üzenetére


Xero
nagyúr

Annyi kínlódás megy a Plex-el, pedig szög egyszerű. :DDD

(#11994) matyi19 válasza vadászcsiga (#11983) üzenetére


matyi19
őstag

Kindle az jó lesz! ;)

(#11995) vadászcsiga válasza matyi19 (#11994) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szoktál könyvet olvasni?

(#11996) bigdady válasza Xero (#11993) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kapja be a pana, áramtalanitani kellett a tv-t és tökéletes lett! :W :C Fél napja szoptam vele, plazma tv topikban 1 perc alatt megoldották, mert másnál is volt már ilyen. Szóval felbontás már újra oké.

No megnézem visszarakom ezt a plexet hátha nem volt beállitva a hardveres gyorsítás. Kaptok egy esélyt :DDD (hogy legalább legyenek hárman akik használják) ;]

[ Szerkesztve ]

(#11997) matyi19 válasza vadászcsiga (#11995) üzenetére


matyi19
őstag

Nem, de majd eladom :D

(#11998) nord_ válasza matyi19 (#11997) üzenetére


nord_
veterán

Vegyél Nook Sikple Touch Glowlight ebook olvasót és féláron átveszem. :)

(#11999) Wlac


Wlac
Ármester

Ha jól számolom tehát, akkor olyan 40 ezer pont körül kell összeszedni egy Kindle-re?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#12000) bigdady válasza Xero (#11991) üzenetére


bigdady
nagyúr

Auto library frissites meg van. :)

De a home theatherben Atneztem a beallitasoka es meg sem jo valami még. Hardveres gyorsitas bekapcsolva. Meg a kepfrissitest is probaltam hogy ne allitsa de akkor is mint egy lassitott felvetel ugy megy még a 720p is. Mi a rák lehet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.