Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) DJackson válasza lion2323 (#2650) üzenetére


DJackson
tag

a prociban a memóriavezérlő nem igazán szereti. Pár hónapja teszteltek ilyet, és megsült a processzor...

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#2652) C1trom


C1trom
tag

Némi extra nyomozás után azt találtam hogy a P55-ös asrock lapok automatikusan a saját kényük kedvük szerint kapcsolják ki/be a turbo módot aszerint hogy milyen beállításokat használunk. (Pl ha kikapcsoljuk az energiagazdálkodós beállításokat, meg feltoljujk a BCLK-ot 200-ra akkor nagy valószínűség szerint kikapcsolja.)
De sajnops még mindíg nem tudok semmi konkrétat.. jó lenne tudni mi az a határ, mik azok a beállítás kombók ahol még épp nem kapcsolja ki, és honnantól igen. Félek ezzel magam kísérletezni egy csóré léghűtéssel, mer lehet kinyírom a procit / alaplapot mire megkapom a választ :/

(#2653) Kvazár válasza C1trom (#2652) üzenetére


Kvazár
őstag

Egy buta kérdést engedj meg nekem. Miért akarod kikapcsolni?
Miért nem jó neked, hogy mennek az energiagazdálkodási beállításai?

Nálam nem ment, ha minden auton volt. Amint áttettem manuálra ott már ment. Optimálon meg minden változik.
Van még egy 3. beállítás is, de azt nem tudom micsoda.

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#2654) C1trom válasza Kvazár (#2653) üzenetére


C1trom
tag

Most még nem akarom kikapcsolni, mert bőven jó így a proci alapjáraton is, de ha majd kell a kakaó és egy kis tuning segítene, akkor nem akarom kinyírni a procit azzal hogy pl turboval egy magot 5 GHz-re ránt.

(#2655) MrPG8 válasza C1trom (#2654) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Addig a büdös életbe nem húzod fel, hogy neked 5GHz-ig rántsa. :)

(#2656) C1trom válasza MrPG8 (#2655) üzenetére


C1trom
tag

Khmm.. lehet ennek utána kellett volna számolnom :p :D

Úgy tűnik nagyobb bibi-be botlottam most mint a jövőbeli tuninglehetőségek..
Most hogy picit jobban elkezdtem vizsgálni a CPU-t / alaplapot, kiderült hogy a prime95 már alapjáraton, minden auto-n hibádzik (2 percen belül).
60 fokos a legmelegebb mag is realtemp szerint, szóval túlmelegedés nem lehet gond szerintem.

A komplett konfig:
Asrock P55 pro
Core i5 750
Sapphire ati 4670
2x2 Gb 1333Mhz Geil value Cl7 kit
+1 vinyó, dvd író
Tápegység: FSP crg450 (400 Wattos táp)

Valakinek valami ötlet hogy mitől lehet? Részemről a tápegységre gyanakszom, lehet kevés neki, de félek hogy nagyobb gáz lehet.

(#2657) -Gabesz- válasza C1trom (#2656) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A memória mennyi feszkót kap? Ha gyárilag 1,5 vagy 1,55 kell neki, akkor állítsd át 1,6-ra és úgy nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#2658) C1trom válasza -Gabesz- (#2657) üzenetére


C1trom
tag

Megnéztem 1.6 -al.. érdekes módon így "csak" 12 perc után dobott egy fatal errort a 4. mag. Bár ez eddig rekord idő..

(1.5v-os amúgy a memória.)

[ Szerkesztve ]

(#2659) C1trom


C1trom
tag

Újabb felfedezés: A cpu-z ugyan nem, de az asrock OCtuner progija írja a feszültséget.
A vcore feszültséget, manuálisan 1.2V-ra állítottam a biosban, ennek ellenére terheletlenül 1.176 a vcore voltage, terhelve pedig 1.136.. tehát terhelve még kevesebb! (És persze egyik se a beállított 1.2 lol)

Ha mindent auto-n hagyok, akkor meg full terhelésnél 1.176 a vcore (1.615-öt ad a ramnak) terheletlenül meg 0.8-9 körül.

Tehát..vajon lehetséges hogy a táp nem képes 1.176V-nál több vcore feszkót adni a procinak? Vagy létezik olyan hogy az alaplap ne tudná a megfelelő feszültséget átadni?

Nem tudom mi lehet.. a prohardver tesztjei szerint egy az enyémnél nagyobb fogyasztású gépet is el kellene bírnia egy jobb 400W-os tápnak, ez az FSP meg talán annyira nem gyér. (bár annyira nem is jó..)

(#2660) Kvazár válasza C1trom (#2659) üzenetére


Kvazár
őstag

Föl tud az menni 1,2 fölé is.

Szerk.: Jaj rossz kép. :B Keresem a másikat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#2661) MrPG8 válasza C1trom (#2656) üzenetére


MrPG8
aktív tag

A táp nem hiszem, hogy a gond forrása. Szerintem valami hardver hiba lesz. Próbáltad már a cmos-t? Hátha az megoldja a gondot. Esetleg bios frissítés?
Annak a ramnak elvileg 1.5V feszültség kell. De ha megnézed a dobozát akkor azon rajtavan.

Durva, hogy mennyire hasonlít a konfigunk: :DDD
i5 750, 4670, 2x2 Geil 1333MHz CL7

(#2662) Zé_Mester válasza C1trom (#2659) üzenetére


Zé_Mester
őstag

táp probléma alapból kizárva, mert ha kevés lenne, akkor egyszerűen leállna a gép és ennyi.
egy FSP táp azért nem a gagyi noname és társa kategória, ezzel nem hiszem hogy lenne gond.

én inkább a lapra gyanakszok, egy új bios nem ártana neki.
asrock-ot a legjobb frissíteni, leszedsz egy exe-t, elindítod, és ha elkészült akkor restart és fent is van az új bios.
sztem próbáld meg így ;)

(#2663) C1trom válasza Zé_Mester (#2662) üzenetére


C1trom
tag

A legfrissebb bios van fenn.. most változtathat vmit ha újra felrakom ugyanazt?

(#2664) -Gabesz- válasza C1trom (#2663) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nálam a memória miatt csinálta. Gyárilag 1,5Voltos ramok voltak és ugyanígy hibázott a Prime alap órajelen. Nálam 1,6 Volton megoldódott a probléma. Ezért is javasoltam neked is ezt.
Más ötlet nincs.

(#2665) lion2323 válasza DJackson (#2651) üzenetére


lion2323
csendes tag

Köszi az infót. :)

(#2666) Machado


Machado
tag

Gyári hűtőt használok új Core i5-ös rendszeremen.
6-7 óra általános használat (zene, filmek) után 41-42 fokosak max a magok, ez sztem megfelelő.
A fekete leves a Prime95 teszteknél jön, 2 perc futás után 100% loadnál már 79-80 fokosak a magok, így inkább leállítottam a tesztet, mert ez igen soknak tűnik. :(
A hűtőt felrakás előtt Zalman SGT-vel felpasztáztam, így már végképp nem értem a dolgot, másoknál jobb eredményeket olvastam gyári coolerrel.

(#2667) MrPG8 válasza Machado (#2666) üzenetére


MrPG8
aktív tag

A házad szellõzésétõl is nagyban függ. Ha nincs friss levegõje, akkor felmehet simán.
Amúgy primeos terhelést alatt nem sűrűn lesz. 1-2 óra GTA IV után nézd meg a hõfokokat.

(#2668) omikron23


omikron23
senior tag

Hi mindenkinek....

A napokban vásároltam egy új konfigot i7 860-as procival, GA-P55A-UD3R alaplappal.
Előtte egy E8500-as procim volt Gigabyte X48-DQ6 alaplappal. Sokan javasolták, hogy az alaplap, és a proci visszafogja a VGA-mat (HD5870)... Részben ezért is vágtam bele a cserébe. Ahogy eddig észrevettem, semmi javulás játékok alatt... Ezek szerint a régi konfig is kihajtotta a Radeont... :F :F :F

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2669) C1trom válasza omikron23 (#2668) üzenetére


C1trom
tag

Ezt a "kihajtja" dolgot el lehetne felejteni.. az a játék ami kihasználja a 4 vagy akár több processzor magot (és mostanában már csak ilyenek vannnak / lesznek), ott látványosan több fps-t produkál egy 4 (vagy több) magos processzor egy két magosnál (kivéve ha durva vga limit van.)
Az olyan játékok amik meg csak 2 vagy még annyi magot se használnak ki, ott nyilván a magasabb órajel lesz meghatározó. (De órajelek tekintetében elég flexibilisek a lynnfield-ek, szóval semmilyen körülmények között nem lett rosszabb processzorod lol)

(Persze ha az ilyen CoD: MW2 féle elavult motorú játékokról van szó amikhez egy egymagos proci meg egy belépő szintű vga is elég hogy jól menjen akkor igen, durván túllőttél a célon egy i7-el lol.)

[ Szerkesztve ]

(#2670) omikron23 válasza C1trom (#2669) üzenetére


omikron23
senior tag

Hát igen... Ezt én is így látom... A váltást mindenképp terveztem, csak ez még ráerősített, hogy váltsak... Később biztos rendesen ki lesz használva a 4 mag is, úgyhogy egy jó ideig szerintem menni fognak a játékok....Talán még az aknakereső is 640x480-ban :D

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2671) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Üdv!

Én is 8500, meg hasonló lapról váltottam, igaz abba még 4890-volt...
De jelentős a javulás s nem csak a játékok alatt, hanem eleve OP -rendszer, másolás, betöltés, ki-be csomagolás...sorolhatnám...
S valóban a 3-4 magnak még nincs nagy jelentősége, de hamarosan lesz ami kihasználja.
Szóval én is azt mondom, érdemes volt váltani!

(#2672) Goldmen75 válasza Machado (#2666) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv!

Ha jót akarsz magadnak s a procidnak, gyorsan cseréld le a gyári vacak hűtőt, minimum egy Hyper TX-3 -ra!!!!!

(#2673) Goldmen75 válasza omikron23 (#2670) üzenetére


Goldmen75
őstag

Kicsit húzd meg a procid s nézd meg mi változik:)

(#2674) omikron23 válasza Goldmen75 (#2673) üzenetére


omikron23
senior tag

Már próbáltam 3Ghz-en ment simán minden extra cucc nélkül az alaplaphoz mellékelt progival, de Heaven Benchmark alatt minimális javulás volt(bár ez inkább a VGA-ra van kihegyezve), Everest-el nem néztem...
Ami viszont nagyon tetszett, hogy pl. Everest-ben a memória mérésekkel mindenhol az első helyen végzett a konfig, proci pedig az opteron, és xeon-okkal egyenrangúnak hozza ki... :D :D :D alapórajelen...

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2675) C1trom válasza omikron23 (#2674) üzenetére


C1trom
tag

Még mindíg nem jöttem rá mi kísérti az én gépem :(

Most megpróbáltam underclockolni picit a procit, de még így is hibádzik a prime pár perc után, az 1.5v-os memóriának adtam 1.6V-ot az sem segített, biost is frissítettem az sem segített, a hőmérsékletek bőven jók és elvileg a táp is elég kell legyen..
(Lehelletnyi tuningtól meg szinte azonnal instabil lesz még a windows is :/)

Valami tuti hogy nem stimmel.. már csak azt kellene kitalálnom / leszűkítenem, hogy mi lehet a felelős, mert ebből szerintem gariztatás lesz. (Bár nemt'om mennyire hatja majd meg a boltot hogy minden faszán működik átlag körülmények közt, 100%-os terhelésnél meg tuningnál viszont megadja magát a gép..)

Azt mondjuk elfelejtettem eddig említeni, hogy komplett gépcsere után (tényleg csak a vinyó maradt a régi meg a táp) nem raktam újra a rendszert.. de a Windows 7 64-bit látszólag csont nélkül vette az akadályt és nem volt vele eddig gond. Ettől elképzelhető hogy a proci rossz eredményt kalkuláljon a prime-ban?

[ Szerkesztve ]

(#2676) omikron23 válasza C1trom (#2675) üzenetére


omikron23
senior tag

Én alaplapot, procit és memóriát cseréltem, de az volt az első dolgom, hogy windows-t újraraktam. Szerintem az emberek 90%-a ezt teszi ilyenkor. Win 7 kb fél óra alatt feltelepül, úgyhogy én a helyedben mindenképp új windows-t raknék fel... 1 próbát mindenképp megér. :K :K :K így legalább kizárod a szoftveres hiba lehetőségét...
A másik, ami fontos szerintem, hogy mindig szedd le a legfrissebb drivereket, és azzal próbálkozz, ne a telepítő CD-vel...

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2677) omikron23 válasza Goldmen75 (#2673) üzenetére


omikron23
senior tag

Úgy látom, a konfigunk kb ugyanaz. Én alap órajelen használok mindent. Te procit húztad? Készítek holnapra Heaven benchmarkot, jó lenne összehasonlítani, hogy nálad mennyit megy... Nálad több a memória, és a proci kicsit másabb, kíváncsi vagyok rá....(ez volt a másik proci amin még gondolkodtam)

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2678) Zé_Mester válasza C1trom (#2675) üzenetére


Zé_Mester
őstag

oprendszer nem hiszem hogy bekavar, pláne nem a win7, nekem kb a 18. gép megy ugyan arról a rendszerről. és folyamatosan vga, alaplap meg procicsere van és megy minden ahogy kell.

igaz asrock lappal nem volt még dolgom, lehet hogy megérdemelne egy új win-t.
1 próbát megér és lehet megoldódik a probléma :K

(#2679) Machado válasza MrPG8 (#2667) üzenetére


Machado
tag

A fura az, hogy levettem a ház oldalát és kemény 3 fokot hűlt a proci.
Fél órája leszedtem a hűtőt, újrapasztázás, felrakás, változás nulla.
Most vagy a proci a szar, amit alátámaszt az, hogy levett házoldallal is melegszik, de alapjáraton mégis jó a hőfok, vagy tényleg ennyire szar a gyári hűtő...
Amúgy a CPU venti szabályozást kikapcsoltam a BIOS-ban, ez gond lehet?

(#2680) omikron23 válasza Zé_Mester (#2678) üzenetére


omikron23
senior tag

Én, amikor kicseréltem a belsőségeket, és elindítottam a gépet, azonnal tele lett a windows hibaüzenetekkel, és le is fagyott. Ha nem lett volna muszáj, én is passzoltam volna a telepítést, de kellett... Gondoltam leszedem a régi drivereket, felrakom az újakat, és minden jó lesz... Nem lett. :F

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2681) Goldmen75 válasza omikron23 (#2677) üzenetére


Goldmen75
őstag

Most nekem is alapon van minden. Persze próbáltam a cpu-t, egészen 4 GHz-ig simán.
Nekem ugyan 4 GB-van, de neked meg gyorsabb:)
A heaven-nél csinálj több féle tesztet, (látom a moncsink is hasonló) default-ban is meg full hd-ben is. Tesszellációval s anélkül. Megköszönöm s kivi leszek a difikre!:D

Ráadásul Te is pécsi vagy most nézem:)

(Ha kell valami hardware, szólj):) hacsak nem Te is ezzel foglalkozol, ebben dolgozol?!:)

[ Szerkesztve ]

(#2682) omikron23 válasza Goldmen75 (#2681) üzenetére


omikron23
senior tag

Ok, csinálok teszteket... :K
Részben vagyok szakmabeli, számítástechnikát tanítok...
Holnapra meglesz... :C

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#2683) MrPG8 válasza Machado (#2679) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Ott a gond. :) Ha leszabályoztad, akkor nagyobb terhelésnél is ugyanúgy hűt. Alapesetben felpörgeti a ventit. Próbáld ki úgy, hogy visszakapcsolod. :)

(#2684) Balupapa


Balupapa
senior tag

http://hardverapro.hu/apro/2x2gb_kingston_hyperx_2000mhz_cl8_8_8_24_ipon_gara/hsz_1-50.html

esetleg aki komoly ramot keres :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#2685) C1trom


C1trom
tag

No lám! A cl7-es memóriakit-emet cl9-es időzítésekkel hajtva, végre sikerült hiba nélkül futtatni a prime-ot. (legalábbis 20 percig.. de már ezt is sikernek veszem az eddigi 1-2 percen belüli hibaüzenetekhez képest, meg a windows kékhalálhoz képest <5% -os tuningnál).

Igaz a Vdrop-ot is kikapcsoltam az OC opcióknál.. de már inkább nem akarom tudni mitől működik, csak menjen lol.

(#2686) tilbury


tilbury
csendes tag

Hali!
Azt kérdezném, hogy a memória feszeket melyik progival lehet megtekinteni?
Mert feltettem az alaplahoz (msi p55 cd53) kapott CD-ről a controlcenter kis progit és nem azt írja ki a mit bios-ban a dram voltage-nek állítottam be (1,630V).
core i5 750 a proci.
a memek kinmgax tinybga 1600-asok 2*2 Gb
Előre is köszi

(#2687) SimonYana válasza tilbury (#2686) üzenetére


SimonYana
addikt

Everest

® SimonYana ®

(#2688) Paca2


Paca2
senior tag

üdv

19x213 v 20x200 a jobb/gyorsabb/stb? van jelentősége?

lehetséges, h míg 20x200 1,28V (stabil) addig 19x213-nál ez kevés és fagy? (mert fagy)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#2689) -Gabesz- válasza Paca2 (#2688) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Lehetséges, a túl magas fsb-t nem annyira bírják a 750-esek. Sztem stabilabb és kerekebb a 20x200 vagy 21x200.

(#2690) MrPG8 válasza Paca2 (#2688) üzenetére


MrPG8
aktív tag

20x200 az jobb választás. A kevesebb FSB stabilabb általában. Ha akarsz még egy kis erőt akkor bekapcsolod turbo boostot és akkor lehet 21x200.

(#2691) tilbury válasza SimonYana (#2687) üzenetére


tilbury
csendes tag

Erre gondolsz everesten belül?: [link]

(#2692) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

emberek ......... nem FSB, hanem BCLK ;)

Paca2 : 200 BCLK felett a VTT feszt is emelned kell, valszeg azért fagysz meg, mert abból keveset kap. az a 750-es ami nálad van, 220BCLK-t biztosan tudm mert annyin néztem vele SuperPI 32M tesztet és végigment ;)

(#2693) Paca2 válasza Zé_Mester (#2692) üzenetére


Paca2
senior tag

kösz az infót :R

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#2694) Goldmen75 válasza Zé_Mester (#2692) üzenetére


Goldmen75
őstag

Jóvanna, nem mindenki olyan mint mi, egésznap ezeket turkáljuk, eleinte még én is elszóltam magam:) Na meg annyi már az ilyen rövidítés, bár eddig se volt kevés:)

(#2695) MrPG8 válasza Zé_Mester (#2692) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Hát ezt jól benéztem... Nem gondolkodtam, csak írtam. :U

Hát akkor ezért nem sikerült beindítanom 4.4-4.5 GHz-en. 1.53V is kevés volt neki. Tudtam, hogy valami hibádzik. :)

(#2696) Khaosz55


Khaosz55
addikt

5.30-as everestem van de valamiért nem találom hogy hol lehetne lemérni a memória olvasás írási sebességet. Tudna valaki ebben segíteni ? A korábbi verzióban simán megtaláltam most meg nincs ott az a fül. :W

(#2697) Sdi válasza Khaosz55 (#2696) üzenetére


Sdi
addikt

Nem a Corporate verziót tetted fel ? Abban nincs sebességmérés :N , csak az Ultimate-ben.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2698) Khaosz55 válasza Paca2 (#2688) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali nekem 19X210 az nem stabil most próbálom a 20X200-at.

Memónak bírni kéne mégis szerintem memóval fagy ki.

Majd írok mi a helyzet.

(#2699) Khaosz55 válasza Sdi (#2697) üzenetére


Khaosz55
addikt

de :W

(#2700) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Halisztok!

Nálam Geil ultra 2133 memóriákkal 215bclk stabilnak bizonyult. Úgy tudom a Geil Evo 2133 is hozza a sebességet, viszont a Geil dragon 2133 nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.