Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) dangerzone válasza DroiDMester (#3950) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem, jó helyre tettem a ramokat. Meg a lap kiskönyvéből is így olvastam le. De miután előjött ez az újraindulásos szarság, megnéztem a ramot másik foglalatban is. Az s775 után ez nekem természetesnek tűnt. :B

[ Szerkesztve ]

(#3952) dangerzone


dangerzone
addikt

Na itt vannak az eredmények.
Hosszú volt az este, de megérte. :)

2667mhz@0,928V
3374mhz@1,048V
3611mhz@1,128V
3808mhz@1,176V
4ghz@1,256V
4424valid

(#3953) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Van egy i7 860-om alapórajelen, rajta egy mugen2.
LinX futtatásánál szépen felmegyek a magok órajele 70fokig.
Ez normális?
Többet vártam ettől a hűtőtől...

Üdv.
Gabi

(#3954) szasanyi válasza G@ß! (#3953) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom a magok órajele helyett a terhelés alatti hőfokokra gondoltál... :U A 4 mag + HT miatt az i7 860 jobban melegszik mint pölö egy i5 750 ezért talán lehetséges. Jól illeszkedik a hűtő? Milyen fordulaton megy a venti?

(#3955) G@ß! válasza szasanyi (#3954) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!

Pontosan! :)
Véleményem szerint jól illeszkedik, mx2 paszta van alatta...
800-as S-Flex pörög rajta.

(#3956) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Most tervezem lecserélni az egész tűrhető konfigomat (aláírásban) egy ilyen procival ellátot konfigra, de alaplapügyben nem tudtam még dönteni :W Evga lapot szeretem volna elsősorban de az árai kicsit eltántorítottak, nem tudok dönteni, de ugy vagyok ha már veszek az legyen alaplap a h55-s chipset mennyi gagyibb mint a p55?, néztem gigát is végülis elég jók, xfx-et meg nem találtam csak 1366-ban

Ki mit ajánlana?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3957) Goldmen75 válasza animatrix11 (#3956) üzenetére


Goldmen75
őstag

Only GIGABYTE!:)
P55 jobb mint a h-s, főleg ha játékra veszed, akkor feles az integrációs lehetőség!
Mellé egy i5-750 dukál, meg valami jó féle 4 GB ram:)

(#3958) animatrix11 válasza Goldmen75 (#3957) üzenetére


animatrix11
őstag

Nem tudom egyenlőre valahogy giga ugy soha ne volt az álmom, asust mostnem akarok, evga meg mindig drága :W

Giga lapokból melyiket érdemes?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3959) animatrix11


animatrix11
őstag

ilyen van valakinek? ASUS Maximus III Gene vélemény?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3960) dangerzone válasza animatrix11 (#3959) üzenetére


dangerzone
addikt

A hirdetésedbe a srác pont ilyen lappal írt.
Amúgy az én lapom is jó, legalábbis nekem bőven elég.
Bár ha valami extrákat is akarsz, meg 220 meg afeletti bclk-t, akkor lehet érdemesebb drágább lapot venned. :)
Egyébként nekem egyenlőre az asus jobban bejön mint a gigák. Bár gigából p35-öm, meg p45-öm volt ,így csak azokhoz tudom hasonlítani. Gigáknál nagyon zavart, ha valami instabil értéket sikerült tuningnál beállítanom, akkor alig tudtam a lapot magához téríteni. A p35-ös-nél ezt csak gombelem kivétellel, a p45-nél pedig 4-5x-i kikapcsolással tudtam elérni.

Itt meg max 1x kell kikapcsolni, aztán vissza is lövi magát.

[ Szerkesztve ]

(#3961) DroiDMester válasza animatrix11 (#3959) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olvassál vissza olyan 200.hsz.t itt a tropik-ba! de alig pár napja linkeltem is be egy tesztemet NAGY-tesó Maximus III Formula-val! tessék ha nézegetsz teszteket láthatod hogy ezeket az eredményeket nemigen tudja egy Giga lap se reprodukálni! :C (de még a közelébe se járnak)

A másik a sok elvetemült Gigabyte tulajdonos még mindég abba a hittben él hogy P55.nél is a giga lap az isten császár, csak azért mert P45.nél volt nekik az UD3.széria ami egy hangya f@sznyival jobban ment mint a többi gyártó P45.ös lapja, de a kocka megfordult lehet keresni net.en teszteket giga csúcs lapjaival UD6-7.és társai aztán mindenki eldönti hogy mi a jobb :))

dangerzone: grat az eredményekhez :C szépen megy a proci de legközelebbi teszteknél a Prime95.Blend-et legalább 30.percig hagyd futni bár még asse pont a kritikus része mert általában 33-37.perc környékén jön a kritikus része ahol hanyatt vágja magát a proci 1.ik magja (animatrix11 látod ez egy alap P55.ös Asus lap és hogy megy)

[ Szerkesztve ]

(#3962) dangerzone válasza DroiDMester (#3961) üzenetére


dangerzone
addikt

Jaja. Majd fogok azt is tolni. Csak most idő szűkében voltam, meg kva fáradt...:)

Majd ha sikerül turkálnom valahonnan egy jobb hűtőt, akkor hagyom tovább is futni. Meg majd lenyomlak validban. ;]

(#3963) Goldmen75 válasza DroiDMester (#3961) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hm..érdekes hozzáállás!
Én a 30-e Ft körlüli lapokra gondoltam, nem a csúcskategóriára!
Mellesleg ha tuningról van szó, bőven elég egy P55-us3 is, vagy P55 ud3! Saját tapasztalat is!
Igaz az emberünk nem írta mire kell a gép, de gondolom nem tuningversenyre készül...
Én pl a lapommal, procimmal, memómmal, ha lett volna nitrogénem, lehet megnyerem a giga OC tuning versenyt...Tehát nem kell "lefikázni" a gigákat, mert olyan újításokat alkalmaznak ami más lapokon sosem lesz(ha rajtuk múlik):)

Szóval átlagembernek, átlagfelhasználásra, játékra, egy 3 év garral rendelkező Giga lap szerintem a legjobb befektetés! Garanciába nagyon ritkán hoznak vissza, azt is inkább az olcsó szegmensből, tehát maximálsian megbízhatóak!

(#3964) DroiDMester válasza Goldmen75 (#3963) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

te beszélsz az érdekes hozzá állásról! :F

nemis tudom mit írtál néhány hsz-el feljebb Only GIGABYTE! miért épp csak giga he????

Ha értelmezed amit írt a srác láthatod hogy nem 30.as árkategóriában gondolkozik (Maximus 3 Gene 45.k ba kerül amit kérdezett!!! nem pedig 30.ba amit te ajánlasz) de említette az EVGA-t is ami ugye 60.nál indul P55.fronton tehát láthatod hogy nem egy alap P55.ben gondolkodik!

A másik én nem ócsároltam le a giga p55.lapjait :K de ahogy látom teis ebbe a begyöpösödött giga táborba tartozol hogy csak az létezik, és az összes többi gyártó lapja sz@r legyen az alsó kategória vagy épp csúcs kategória! De nem kívánok ebbe a témába vitába szállni senkivel...... próbáltam már P55 UD3.at meg volt P7P55D Pro lapom és hát ég és föld a 2.lap közötti különbség és nem az UD3.javára :P

harmadik ütöd az 1.ik szavaddal a másikat előbb átlag felhasználásról beszélsz utána meg a Nitrót beszéled ami nem mondhatnám hogy átlag user-ek használnak! és mondjál már nekem olyan újításokat amit a giga tud csak???

[ Szerkesztve ]

(#3965) dangerzone válasza DroiDMester (#3961) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem, mégsem verlek le validban. 210 a max bclk amit tud a lap. Viszont azt stabilan. És nem kell túlfeszelnem hozzá semmit.

4410 mhz, azért már talán elég lesz a mindennapokra... :DDD

(#3966) DroiDMester válasza dangerzone (#3965) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát a lap az tud többet is haveromnak is P55D je van 240.feltti BCLK-val tolta benne az i3. prociját! P55D@i3@242.BCLK és 230.as BCLK.val nyomta a LinX etP55D@i3@230.BCLK@LinX nekem is 215.BCLK volt a vége i5-750.el a P55D pro ban (bár azt a tesztet még akkor csináltam, mikor összeraktam a legelső i5.konfigomat rá 2.órára tehát teljesen ismeretlen volt még a rendszer később mikor ki ismertem hogy mi micsoda meg hogy állítsam lehet ment volna többet is picit) de inkább a procidnak lehet a vége aza 210.BCLK, Nekem is 225-230.körül van vége a procinak a M3F lapba!

(#3967) dangerzone válasza DroiDMester (#3966) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát nem tudom.
Validra 1,376V-tal betöltött a 21*210. 1,3V-os imc fesszel.
De 212*21 nél már be sem bootolt. Pedig 1,45V-ot adtam a procinak. 1,35V-ot az imc-nek.
A többi feszültséget is +0,1V-tal megemeltem. A ramok pedig a lehető leglassabban metek, hogy ne azokon múljon. Legalacsonyabb szorzóval.

Fene tudja hogy a proci vagy a lap wallos.

(#3968) dangerzone


dangerzone
addikt

A hwbot szerint sem jutottak tovább 215-ös bclk-nál.
Viszont 24-es szorzó is van az eredmények között.

Ezt hogy? :F

(#3969) animatrix11 válasza DroiDMester (#3961) üzenetére


animatrix11
őstag

Hát olvastam egy tesztet ahol a gigák jobbak voltak picit a normal asusoknál (nem ilyen fantázianevű) de a gigát valahogy én sem preferálom, igazából ami tetszeni most az a maximus III gene, átban nagyon ott van, de tesztet nem találtam róla :F most maxumus exreme van nincs vele baj, de semmi exrtár nem nyutott tuningban , sőt egy p5k premiumot cseréltem erre annól nekem az jobban tetszett mindenben

az a baj választék nem lószar nagyjából:
msi-t nem veszek (habár nem rosszak)
giga annyira nem (azok is jók)
evga-t akartam nincs csak gagyi lap meg überdrága, pl sima p55 vagy p55 slit nem találok ami talán megfizethető lenne :F
xfxben nem találtam 1366ot pedig az nagyon jó lenne ha lenne i5ben is

tehát marad asus de annak is annyi féle lapja van hogy nem igaz, nforce-os chipestek mennyivel jobbak mint a p55?

gene-t meg merjem venni vagy érdemesebb egy kicsit ákölteni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3970) DroiDMester válasza dangerzone (#3968) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

24.es szorzó csak akkor van ha kikapcsolsz 2 vagy 3.magot BIOS.ban tehát vagy 2.maggal megy a proci vagy 1.el! de akkor a szorzó is vagy 24 vagy 9-20.ig tehát 21-22-23.at nem tudsz választani!

(#3971) dangerzone válasza DroiDMester (#3970) üzenetére


dangerzone
addikt

Értem.
Köszi. :R

(#3972) DroiDMester válasza animatrix11 (#3969) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ha nem akarsz túl sok pénzt rá áldozni és normális ASUS lapot akarsz akkor mindenképp P7P55D Deluxe a nyerő választás (árban olcsóbb mint a Gene) és mitmondjak szépen hasít benne az i5-750 21x245.ös BCLK és viszonylag olcsó is 43.ért kapni 3.év garival! először énis ilyet akartam venni mikor vettem a Maximus3.at akkor még 10.el drágább volt a Deluxe és inkább hozzá tettem még 5.öt és meglett a M3F de ha akkor ilyen olcsó lett volna a Deluxe tuti azt veszem! mert 15.el nem ér többet a Maximus3. de akkor a +5.re még azt mondtam hogy annyit még megér nekem!

De különben jó az MSi is mondjuk abból én csak egyetlen egy tipust vennék a GD80.ast! a többi nekem nem jön be msi p55.ből! vagy ottvan még a DFi bár ezt meg baromi nehezen lehet beszerezni de hál istennek már nem olyan bonyolult a P55.ös DFi. biosa mint még a P45.szériánál, mert az 2.hónapba telt még rájöttem mire mindent tudtam hogy mi mire való a DFi P45.nél! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3973) animatrix11 válasza DroiDMester (#3972) üzenetére


animatrix11
őstag

na azért annyira nem akarok visszalépést a maxumis exreme után :D a gene nekem tetszik, persze még bármi lehet, generől van valami teszt? kb egy áron van a deluxe-al

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3974) kimi02


kimi02
őstag

Szerintetek az i5-750-es veri a Q9550-es procit ?

:R

(#3975) ffodi válasza kimi02 (#3974) üzenetére


ffodi
veterán

Igen. :K Alapon is, és tuningolva is.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3976) dangerzone válasza kimi02 (#3974) üzenetére


dangerzone
addikt

A legtöbb esetben igen. De attól függ, mire használod. :) - szokásos :)

(#3977) Zsubi válasza kimi02 (#3974) üzenetére


Zsubi
őstag

Talán egy hajszállal gyorsabb az i5-750 :U
Ha olcsó alternatíva kell akkor i3-530 ;) Játékokban FullHD felbontás mellett alig van pár fps különbség az i5-750-hez képest :K

[ Szerkesztve ]

(#3978) dangerzone válasza kimi02 (#3974) üzenetére


dangerzone
addikt

(#3979) DroiDMester válasza animatrix11 (#3973) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát Asus ból soha nem szabad venni az EXTREME lapot mert az az összes verziójánál úgy van hogy az 1.el alatta levő laptól 1,5X drágább és szinte semmivel nem tud többet! ez most P55.nél is így van a Maximus3 Extreme 80.ba kerül és szinte semmivel sem tud többet mint a Maximu3Formula (USB3.0 és Sata3. ennyibe ki is merül a többlet és 20.al drágább) De egyébkéntis a x38.as lapok nem voltak valami jók nekem is volt a frissített verziója X48 Rampage Formula de semmivel nem volt jobb mint a Maximus Formula x38.as ami előtte volt!

Még annyi hogy a P55D Deluxe nem vissza lépés lenne az exreme-med után mert attól sokkal komolyabb kategória, hiába hogy nem a csúcs széria! a gene.től is sokkal jobb tudásban és tuning.ban is! a Deluxe az 16+3.fázisú táp ellátású a Gene meg csak 10+2.es! a gene se rossz lap de nem ér 45.öt semmi Extrát nem tud a Deluxe lapon több extra dolog van mint a Gene.n :D ha a SupremeFX X-Fi hang miadt akarod a Gene.t azt felejtsd el és se használom a Maximus3.on (se a másik gépembe a Maximus II Formulán) mert az csak egy paraszt vakítás ugyan aza hang chip van mint pl a Deluxe lapon csak szoftveresen van megoldva a X-Fi. de ez az összes alaplapnál így van DFi nél meg MSi nél is meg talán p45.nél még a gigának is volt ilyen X-Fi szériás csoda lapja!

(#3980) kimi02


kimi02
őstag

Akkor szerintetek megéri lecserélni a Q9550-es procit egy i5-750-es procira ?

ASUS P7P55D alaplap lenne alá . Erről van véleményetek ?

:R

(#3981) Zsubi válasza kimi02 (#3980) üzenetére


Zsubi
őstag

Igen :K Nekem volt P7P55D lapom és semmi rosszat nem tudok róla mondani :B

(#3982) animatrix11 válasza DroiDMester (#3979) üzenetére


animatrix11
őstag

hmm hmm
akkor eléggé arra hajlik most, még megnézem van premium ebből és milyen áron

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3983) Zsubi válasza animatrix11 (#3982) üzenetére


Zsubi
őstag

mennyit szánnál max deszkára ill. ragaszkodsz az Asushoz :F

(#3984) animatrix11 válasza Zsubi (#3983) üzenetére


animatrix11
őstag

nettóba 30-40k, de asuson kivül nem találtam mást, már fentebb emlitettem, inkább xfx evga felé hajlanék már, de nincs olyan ami nekem jó lenne, vagy drága vagy szar, xfx nincs is

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3985) dangerzone válasza kimi02 (#3980) üzenetére


dangerzone
addikt

Pár hsz-szel előbb linkeltem eredményeket. Ugyanilyen lapban. Nem rosszak, nem rosszak. :)

(#3986) DroiDMester válasza animatrix11 (#3982) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen van belőle P7P55D Premium de kösd fel a gatyád akkor mert az 60.ba kerül (drágább mint a Maximus3) :D de nem ér annyit 32+3.fázisú táp ellátás :Y meg az SATA 6Gb/s + PLX chip miatt kerül olyan sokba egyébként ugyan az mint a Deluxe :)

kimi02 neked is azt mondom olvass vissza kicsit 2-300.hsz-t már kitárgyaltuk a P7P55D lapot! :K

[ Szerkesztve ]

(#3987) Zsubi válasza animatrix11 (#3984) üzenetére


Zsubi
őstag

Én ilyen árban Maximus III Gene vagy esetleg P7P55 WS SC.-t vennék vagy esetleg ami olcsó és jó P7P55D :) Itt nézz szét: [link] ;)

(#3988) animatrix11 válasza Zsubi (#3987) üzenetére


animatrix11
őstag

hát a p7p55d deluxe elég jó áron van ha ténleg olyan jó... ha feljebb mennénk akkor evga p55 ftw lenne, de valszeg marad az előbbi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3989) Zsubi válasza animatrix11 (#3988) üzenetére


Zsubi
őstag

az a baj hogy evga majd 20k-val drágább igaz nem olyan tömegszemét mint asus, giga és társai :) nem nagyon hallottam a deluxe-ról :B nekem a maximus III gene szimpatikusabb valamiért :D

(#3990) animatrix11 válasza Zsubi (#3989) üzenetére


animatrix11
őstag

igen de ha a premium meg extreme karegóriákat emlitjük ami 60k akkor inkább evga lenne, de annyit nem adok egy lapért, a gene nekem is szimpibb bár feljebb azt irták jobb elvileg valamivel a deluxe, még nem döntöttem el, valszeg deluxe lesz, de egyikről sem találok kielégitő tesztet

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3991) Zsubi válasza animatrix11 (#3990) üzenetére


Zsubi
őstag

ez egyértelmű, ha én is ennyit költenék lapra akkor csak is evga jönne szóba :K
vagy ott van még az evga p55 micro de az is 56k-ba kerül :W
amikor vettem p7p55 ws sc.-t 52k-ért akkor még nálunk sajnos nem lehetett kapni az evga p55 lapokat és csak külföldről lehetett horror áron behozatni+ilyenkor gari is ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#3992) animatrix11 válasza Zsubi (#3991) üzenetére


animatrix11
őstag

nemtom a microt néztem de azt írja a leírásában hogy Expansion Slot 2 x PCIe x8... mi az hogy 2x8 sliben csak 8x tud vagy hogy van, a p55 simánál (amit itthon nem láttam) 2 x PCIe x16/x8t ir :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3993) Zsubi válasza animatrix11 (#3992) üzenetére


Zsubi
őstag

nekem is furcsa egy kicsit de annyira nem vágom ezt a dolgot :B
használnál valamikor sli-t :F

(#3994) animatrix11 válasza Zsubi (#3993) üzenetére


animatrix11
őstag

nem, de ilyen lapot nem veszek viszont igy meg, pláne hogy annyival nem olcsóbb mint nagyobb társai

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3995) Zsubi válasza animatrix11 (#3994) üzenetére


Zsubi
őstag

érdekes itt is azt írja: [link] :U
ha egy karit raksz bele akkor is 8x-os lehet :F furcsa egy kicsit :o

[ Szerkesztve ]

(#3996) DroiDMester válasza animatrix11 (#3992) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Maximus3 Gene: 2 x PCIe 2.0 x16 (support single at x16 or dual at x8/x8 mode)

Tehát ha 1.kártyát használsz 16X módban megy ha 2.kártyát akkor 2*8.X módban de ez sz.tem mindegyik P55 lapnál így van! :K

EVGA.nál csak elírás lehet

és egy kis olvasni való P55D Deluxe ról 16.oldalas részletes leírás sok sok tesztképpel tarkítva

(#3997) animatrix11


animatrix11
őstag

Mennyire melegszik a p7p55d deluxe? illetve ocz platinum 1600 memóm van jelenleg ami alap 1,9v jó ez bele? vagy olyan kell ami alap 1,65v?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3998) Zsubi válasza animatrix11 (#3997) üzenetére


Zsubi
őstag

az nem igazán fog menni alacsonyabb fesszel :( vegyél low voltage ramot :K
az is lehet hogy menni fog 1.65v-al de csak alacsony órajelen, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3999) DroiDMester válasza animatrix11 (#3997) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát 1,90.v os ramok nemigen lesznek jók P55.be, bár ha el zötyögnek 1,65.v on akkor megteszik próbáld ki mennek-e 1,65.v al!

Deluxe lap kb ugyan úgy melegszik mint a sima P55D vagy még tán picit kevésbé mert a FET.eknél össze van kötve Heatpipe-al a 2.borda! és nem mondhatnám hogy nagyon melegedni a P55D lap szóval jó hűvös lap! :K

(#4000) animatrix11 válasza DroiDMester (#3999) üzenetére


animatrix11
őstag

:C

jó szerinted van nekem sima p55? szóval maxumushoz képest kevesebbet? mert láttam az is passiv lap, de nekem külön kell hűteni a nbt

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.