Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) GreatGodzi válasza SimonYana (#2200) üzenetére


GreatGodzi
tag

Ja, remélem "jobbik" lesz a 2010-es év az eddigieknél... :K

(#2202) SimonYana válasza GreatGodzi (#2201) üzenetére


SimonYana
addikt

Én erre már nem mondok semmit!
20 éve azt várom,hogy jobb lesz!
Nem tudom elképzelni,hogy van olyan politikus aki a saját zsebén kívül az ország érdekeit is nézi!
Érdekes....mind keveset keres és mégis gazdaggá válnak!
De nem is folytatnám itt a politizálást!
A remény hal meg utoljára!

® SimonYana ®

(#2203) Balupapa válasza SimonYana (#2200) üzenetére


Balupapa
senior tag

Áprilisban kiderül :B

akinek kell 1 jó hűtés az i5re van 1 szinte vadi uj ninja 2 rev b-m eladó :C

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#2204) Haart válasza SimonYana (#2202) üzenetére


Haart
addikt

Nem a legnagyobb baj hogy zsebreteszik, mert minden országban ez megy. Csak a többi ország jobban áll mint mi. Ezt még hozzá kellett fűzni. Természetesen nem elfogadott a zsebretétel sem :W

(#2205) Rover623 válasza Haart (#2204) üzenetére


Rover623
félisten

Lassan abba is lehet fejezni... ;)

primus inter pares

(#2206) SimonYana válasza Rover623 (#2205) üzenetére


SimonYana
addikt

Én is azt mondom,mert kapunk a fejünkre!
Ki hogy áll a tuningal!
Én most néztem kíváncsiságból,hogy nagyon jók ezek az EVO-k.
Mennek CL7-ben 1700 körül,CL8-ban 1950,Cl9-ben olyan 2150 2200-ig.
Az i5-ömel 43000-on még tudtam everesztet nézni! ;]

® SimonYana ®

(#2207) Haart válasza Rover623 (#2205) üzenetére


Haart
addikt

Csak ennyit akartam kösz :D

(#2208) -Gabesz- válasza SimonYana (#2206) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én azt mondom , hogy akik ezt olvassák nagyrészt 10 év múlva ébrednek rá arra hogy "álmodtam egy szép napot" Tehát Bodog Új Évet Mindenkinek!
I5-el meg 4,4 egy jó hűtővel alap...

(#2209) SimonYana válasza -Gabesz- (#2208) üzenetére


SimonYana
addikt

Mennyi fesszel tolod azt a 4400-at? ;]
Hűtés nem gond!
Víz van rajta! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2210) NFree válasza Rover623 (#2205) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem pont emiatt kéne ilyesmiről többet beszélni mert , még az emberek el sem kezdenek rólla társalogni pedig szerintem fontos lenne, mert addig nem lessz változás amíg az emberek nem is beszélgetnek egymással ezeken a dolgokon. :R Az Igaz , hogy nem itt a topikban kell ilyesmit megtárgyalni :R

Más

Mennyire mennek ezek a core I5-ök 24/7-re hamár , elvileg a 4.4ghz alpnak számít?
És azonos órajelen menyi az elmaradás a I7-hez képest ?
Érdemes megvenni a Socket 1156 i7-eket? azok mennyivel butábbak a normál i7-el szemben?

Így hirtelen ennyi lenne a lama kérdésekből :B

Szeretnék lassan váltani , de annyira nem követtem az eseményeket , hogy fingom sincs ezekkel a hardverekkel mi a helyzet. :B :R

vga

(#2211) SimonYana válasza NFree (#2210) üzenetére


SimonYana
addikt

El ne hidd,hogy az alap!
Váltsál nyugodtan!
Nem fogsz csalódni! :C

® SimonYana ®

(#2212) Rover623 válasza NFree (#2210) üzenetére


Rover623
félisten

mert addig nem lessz változás amíg az emberek nem is beszélgetnek egymással ezeken a dolgokon.
Oszt' politikus-e vagy...? A törvényhozásban dolgozol-e...?
Mert ha nem, akkor csak szájtépés, meg mások izgatása a "beszélgetés". Semmi hatása nincs a dolgok alakulására a mi beszélgetésünknek...extrém esetektől eltekintve: addig hergelitek egymást, amíg forradalmat nem csináltok, amíg lámpavasra nem lógatjátok az aktuális illetékeseket...az meg csúnya, nem európai viselkedés, no meg seggbe is rúghatnak érte...ergo a többség nem fogja megreszkírozni...tehát komoly változásra nem lehet számítani... ;)

primus inter pares

(#2213) NFree válasza Rover623 (#2212) üzenetére


NFree
addikt

Szivesen elbeszélgetnék erről , mert jó a meglátás sajnos erre lenne szükség. lopni csalni s nyomorba dönteni embereket ez sem szép s európai :U
De nem a topikban :R

(#2211) SimonYana
Már el is terveztem , hogy kis beruházással megúsztam volna :K csak aztán ahogy nézegettem a lapokat elvette a kedvem a dologtól. Nem tud gigából egyik sem 2x16 pcie-t :W

vga

(#2214) Zé_Mester válasza NFree (#2213) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem csak a Gigabyte lapok nem tudnak 2x16 PCI-E sávot, hanem kb egyik P55 lap sem amit itthon meg tudsz venni : ASUS, MSI, DFI.......stb.

asszem az EVGA P55 Classified 200 tud 2x16 sávot, de az meg itthon egyáltalán nem is kapható :U

(#2215) Rover623 válasza Zé_Mester (#2214) üzenetére


Rover623
félisten

MSI Big Bang-Trinergy

primus inter pares

(#2216) NFree válasza Zé_Mester (#2214) üzenetére


NFree
addikt

Szomorú habár ha belegondolok én sem lennék a saját magam ellensége, pedig ígéretes kis procik ezek a Socket 1156 cuccok, csak akkor ahogy nézem minden 1-es "extráér" fizetni kell.
:R
Marad az x58 a tervekben :W

vga

(#2217) Zé_Mester válasza Rover623 (#2215) üzenetére


Zé_Mester
őstag

igaz....jogos. ez kimaradt. :B

mondjuk ahogy megnézegettem ezt a 2x 16x PCI-E felosztásról készült tesztet, nem valami nagy kaland. 2-3%-kal teljesít jobban a sima P55 lapok tempójánál, és ahogy nézem az ára elég X58 felső kategória :F
igaz itt sima 1 GPU-s karik voltak CF-be, lehet 2 GPU-s kártyáknál jelentős lenne az eltérés.....de aki Quad CFX-et épít, az X58-at tesz alá úgyis :U

(#2218) SimonYana válasza Zé_Mester (#2217) üzenetére


SimonYana
addikt

Aki ilyenbe gondolkodik,annak nem számítanak az árak és meg veszi a leg megfelelőbbet akár külföldről is! ;]

® SimonYana ®

(#2219) keIdor válasza Haart (#2204) üzenetére


keIdor
titán

Egyáltalán nem megy ez minden országban. :N Nem vagyunk egyedül ez tény, de túlzás a minden ország...
Azt tudod-e, hogy korrupcióban az élen vagyunk? :)) Nem csak Európára gondolok hanem az egész világra! Erősen benne vagyunk a TOP5-ben. Ez is egy hungarikum. :))

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2220) SimonYana válasza keIdor (#2219) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezen ne is csodálkozzunk!
Ugyan azok,vagy családjaik vannak ott,mint 50 évvel ezelőtt!
Helyezkedni tudni kell,vagy jóhelyre születni!
Szerintem majdnem mindegy kit választunk! Ugyan abbol a kasból választunk mindég!
Mind csak a hatalomért harcol! Vajon miért akar itt mindenki kormányon lenni még ebben a sz@r helyzetben is! :F :F :F

® SimonYana ®

(#2221) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Most nézem milyen hülyeséget irkáltam valamelyik pezsgős éjjel :)
Korrigálom magam I5-el 4,4 nem alap, valószínűleg 4,0-át akartam írni.

A 2x8 sávos Pcie vs 2x16 sávos Pcie témában ahogy nézegettem a teszteket, 'normál' felbontásban szinte azonos a sebesség, max felbontásnál már van előny a 2x16 sávnál. Valószínűleg a későbbiekben jobban láthatóbbá válik a különbség (új kihegyezett játékoknál).

(#2222) Rover623


Rover623
félisten

Skacok!
Tudom én, hogy már választási lázban ég az ország...de ez itt egy INFORMATIKAI FÓRUM!!
Az lesz a vége, hogy a modik rá fognak mozdulni a népre...szerintem erre senkinek nincs szüksége...:(
Szóval ha lehet, HANYAGOLJUK A POLITIKÁT!
Tessék átfáradni a gőzbe, aztán ott keseregni...amíg lehet...

Yana! Te ma különösen aktív vagy ezen a téren...szvsz menj, igyál egy sört, köss még néhány üzletet, vagy csinálj bármi mást...de ne legyél Móricka, akinek mindenről "az" jut az eszébe... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#2223) SimonYana válasza Rover623 (#2222) üzenetére


SimonYana
addikt

Te csak félisten vagy nem Isten! :)) :)) :))
Annyi baj legyen..........! :R

® SimonYana ®

(#2224) NFree


NFree
addikt

Mondom én lesznek még itt 5ghz-en járatott core i5-ök [Clarkdale 6,76 GHz ] :Y csak tényleg adhatnának ki hozzá jó lapot ami tudja a 2x16pcie-t legalább , meg egyébb nyalánkságok.

vga

(#2225) keIdor válasza NFree (#2224) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem maximum a 4,5GHz lesz majd elérhető 24/7, ebből nem érdemes levonni semmit szerintem. Ezek a maximum eredmények kicsit mások... lásd pl a Phenom II-k is.
Hélium alatt 7GHz, de levegővel a 4GHz alig tartható 24/7.
Hozzá kell még venni azt is, hogy az "IGP" is be fog kavarni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2226) SimonYana válasza NFree (#2224) üzenetére


SimonYana
addikt

Mihez kell neked a 2×16 szoros PCIe? ;]

® SimonYana ®

(#2227) NFree válasza keIdor (#2225) üzenetére


NFree
addikt

Hát az elég karcsú , pedig idelye lenne már elhagyni a 4ghz környékét , mert addíg amíg itt mozgolódnak ezek a kis drágák addig nem éri meg lecserélni a gépet, meg elvileg ha nagyon maximalista akarok lenni akkor a mostani procik úgymond már elég procilimitesek lesznek a hd5970-el és ez még csak a kezdet, nyárra gyorsulniuk kell a vga-k nak is , ha komolyabb dx11-es gamék jönnek azok a mostani karikkal már lehet izzadni fognak. :R

(#2226) SimonYana
Sli-t vagy crossfire-t szeretnék :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#2228) keIdor válasza NFree (#2227) üzenetére


keIdor
titán

Inkább a sokmagosodás a jövő.:) Más kérdés, hogy a programok le vannak maradva...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2229) MrPG8 válasza NFree (#2224) üzenetére


MrPG8
aktív tag

:Y Azért azok a feszek nem éppen egészségesek. 1.64 meg 1.94V.... Én biztos nem próbálnám ki. :D Még az északi sarkon sem. :DDD

(#2230) SimonYana válasza NFree (#2227) üzenetére


SimonYana
addikt

Tegyél be egy 5970-et! Annál nagyobb teljesítmény nem valószínű hogy kell szerintem!
Mire az is kicsi lesz úgy is lesz újjabb! ;]
Az i5-öt vízzel simán hajtod 4-4,2 Ghz-n vízzel! Az már azért nem olyan rossz az 5970-el!

® SimonYana ®

(#2231) NFree válasza SimonYana (#2230) üzenetére


NFree
addikt

Megmondom a frankót , jelenleg nem nagyon vagyok eleresztve, de lehet unoka öcsémnek el tudnám adni a gépet , a vidkari maradna, s akkor kici pénzé ugymond upgradeltem volna i5-re, s kapott volna még egy 98gtx-et sli-be a cumó nyáron pedig két atira cseréltem volna . most hirtelen nincs 140k-m csak egy vidkarira, de egyébként az lenne a megoldás ha a mostani gépbe dugnék egy 5970-et s csókolom 2 évig elég, de akkor vennem kell tápot meg házat :O
Úgyhogy sehogy nem jó :O csak koptatom itt a szám, úgyhogy bocsi a topik olvasóktól :R

vga

(#2232) Zé_Mester válasza MrPG8 (#2229) üzenetére


Zé_Mester
őstag

32 nanos procik már bírni fogják a feszt is, nem úgy mint a mostani széria, hogy a 1.65 felett nyekk. habár ez is butaság, mert megy az felette is, csak semmit nem ér, mert nem megy többet a + fesztől.
ettől függetlenül tényleg elég extrém feszek :))

NFree : az HD5970 sztem felesleges, értem én hogy k..va gyors, de MINEK ?
egy sima 5870 bőségesen elég manapság minden játékhoz, de egy HD4800 széria is elegendő. ha nincs 24654165x1651634 Ultramegabrutálfullfullhd felbontású monitor, akkor olymindegy.......sztem :U

(#2233) SimonYana válasza NFree (#2231) üzenetére


SimonYana
addikt

Én már ilyen GTX SLI-re nem költenék.Inkább akkor gyüjtögess és addig is elérhetőbb lesz a jó kari ára! Előbb utóbb egy jó táp mindenképpen kelleni fog és nem 1-2 napra veszed.És arról nem is beszélve,hogy rosszabbúl jösz ki , ha be is szerzel egy olyan SLI-s lapot amit szeretnél,csak a 2db GTX9800 miatt!
Nem ér az egész SLI annyit! Olcsóbb lap , itthoni garival és egy keményebb kari.
De ez csak az én véleményem! A Te elképzelésed nem olyan egyszerűen oldható meg,vagy be kell érd a 2×8-as SLI-vel. ;)

ja...és csatlakozok Zé_Mester mesterhez!
5870-el bőven el vagy!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2234) -Gabesz- válasza SimonYana (#2230) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Sőt, egy jó léggel is megy 4 illetve 4,2Ghz-et az I5.
Nálam a 4,4 már nem stabil, Pedig a lap 210-et megy, mert 17*210-et teszteltem és Linx stabil volt.

Apropó Linx, úgy vettem észre stabil Linxhez több fesz kell, mint stabil Prime-hoz. Nálam 4,2Ghz stabil Linxhez kell 1,4Volt, stabil Prime-hez meg kell 1,36V.
Nálad milyen feszekkel stabil a Linx SYana?

(#2235) SimonYana válasza -Gabesz- (#2234) üzenetére


SimonYana
addikt

Azt sem tudom mi az a linx.
Primet meg nem futtatok,mióta leszopatott!
9 óra prime után CS4 és kékablak! Nem érdekelnek ezek a dolgok!
Én nem tesztek futtatására használom a gépet,hanem minden más munkákra! ;]

® SimonYana ®

(#2236) -Gabesz- válasza SimonYana (#2235) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A Linx szerintem a leggyorsabb stabilitás ellenőrző procituningnál.
Sokkal jobban nyúzza a procit, mint a prime, ez hőfokokban kifejezve +10 fok kb.
Ha a prime hibázik mondjuk 30 perc után, akkor a Linx már az első percekben.

Persze megértem az állásfoglalásodat, ha stabil a hétköznapi használatban, akkor kár vacakolni ilyen tesztekkel. Az a 9 órás Prime + kékhalál tényleg eléggé agyvíz forraló.

(#2237) SimonYana válasza -Gabesz- (#2236) üzenetére


SimonYana
addikt

4100-on hajtom 24/7-ben.
Sosem volt semmi bajom vele!
Mondhatom életem egyik legsatbilabb rendszerét sikerült össze raknom! ;]

® SimonYana ®

(#2238) NFree válasza SimonYana (#2233) üzenetére


NFree
addikt

és (#2232) Zé_Mester
Igazatok van :R bőven elég lenne most egy 5870-is , de sajna akkor is házat tápot kellene cseréljek , erre meg most nincs keret ezért gondoltam , a gtx sli-re + a core i5-re mert akkor kevesebbe fájt volna a váltás, s egy gtx 280-as szintet hozott volna "remélem"
késsőbb meg lecseréltem volna hd 2db 5850-re, vagy attól függ mit hozott volna a jövő "fermi"
csak sajna a lap miatt meghiusul az egész . :W
Pedig tényleg nagyon ráindultam a i5.re :O

vga

(#2239) SimonYana válasza NFree (#2238) üzenetére


SimonYana
addikt

Nagyon jó kis cumód van!
Egyenlőre nem kell neked váltanod szerintem!
Nekem is volt ilyen felállás. Nagyon kemény az a Q9550 már 3800MHZ körül!!
Egyenlőre maradhatsz szerintem a konfogodnál! :R

® SimonYana ®

(#2240) Zé_Mester válasza NFree (#2238) üzenetére


Zé_Mester
őstag

én nem értem mit sír a szád egy ilyen konfiggal.
teljesen rendbe van, lap-proci-ram jó alap benne, a vga-g meg lecseréled és szia. vegyél bele akkor egy GTX280-at és ennyi, ne foglalkozz az SLI-vel, pláne ne 9800GTX-ből. feleslegesen zabálná az áramot a 2 kártya, teljesítménybe meg nem hoz annyit, hogy megérje. hja és ehhez persze még hozzá kell tenni, akkor hogy új lap meg új táp meg kutyaf..sza. nem ér ennyit.

vegyél egy VGA-t, GTX260, GTX260 vagy Ati HD5850/5870 és bőségesen kiszolgál még legalább 1-1,5 évig ;) én így csinálnám a helyedbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#2241) keIdor válasza Zé_Mester (#2232) üzenetére


keIdor
titán

+1
Bár ilyen AvP-k még bekavarhatnak. ;]

NFree: Én abba a gépbe vennék egy HD5850-et, vagy 5870-et és ellenék vele legalább a Sandy Bridge, Bulldozer-ig. i5-re szerintem 0% értelme van váltani Q9550-ről.
i7-re lenne értelme ha sokat konvertálnál meg ilyenek a HT miatt, de ha csak játszol akkor nincs értelme váltanod. Ugyanaz, mintha lehúznád a WC-n a pénzt.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2242) zH.


zH.
senior tag

Elég alacsony feszen megy. :)
Majd később egy erősebb proci hűtővel viszem tovább ,így viszont még halk és a proci is hűvös.

just be

(#2243) SimonYana válasza keIdor (#2241) üzenetére


SimonYana
addikt

Egy biztos!
Amikor neked eladtam a jó kis Q9550-est,vettem egy 920-ast és vártam a csodát!
Hát nem jött el! :W Az a CPU-t nem szabadott volna leváltanom akkor!
A CCE nem tudja kihasználni a HT-t,de még a 4 magot sem! A Q9550 abban amiben én használtam , 30-40%-al verte el a 920-ast! :Y
Ráadásul 4 giga felett,még a Q9550-et csak 3800-on hajtottam! :))

NFree
Vagy álldozz egy 5870-re,vagy vegyél egy garis GTX280-at! Én nem rég adtam el egyet . 50-ért mennek és annál többet ér! Ne foglalkozz ilyen SLI vacagságokal! Nem lesz 2× annyi a teljesítményed! 1 VGA-t vegyél és az legyen ütős! Lehet a táp cserét is megúszod így , vagy eltudod halasztani.A rendszered nagyon komolylesz,mert így is jó! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2244) NFree


NFree
addikt

SimonYana, Zé_Mester , Keldor papa

Köszi srácok majd lessz valahogy :R :R :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#2245) SimonYana válasza NFree (#2244) üzenetére


SimonYana
addikt

Add el a GTX-ed és vegyél egy 5850-et!
Az még elpicsázza itt-ott a GTX285-öt is és annél olcsóbb,kevesebbet is fogyaszt! :C

® SimonYana ®

(#2246) Haart válasza SimonYana (#2245) üzenetére


Haart
addikt

Persze csak ha nem bántja a sok kis bug/hiba, ami ezen kártyákkal jár mostanában :W

(#2247) SimonYana válasza Haart (#2246) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem semmi bajom nem volt az 5850-el!
Driver meg lassan csak lesz rendes hozzá!
Remélhetőleg lett már az Atinak annyi haszna,hogy mostmár a drivereket is rendbe tegye! :W

® SimonYana ®

(#2248) Haart válasza SimonYana (#2247) üzenetére


Haart
addikt

Nemtudom én kcisit félek a sok negatív kritikától ami az ati tipocban van. Egyenlőre jól megvagyok 48xx szériával is. Megvárom az nvidia válaszát és majd lehet válogatni. Addig úgysem lesz játék sem amíg az nv nincs kész a kártyáival.

(#2249) SimonYana válasza Haart (#2248) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem lesz az olcsó az már egyszer tuti!
Intel tervezi....való színű jobb lesz az Atinál,de az árakat nem való színű , hogy leveri! ;]
Szerintem max az átlagos áresés várható,de ha még tovább zuhan a forint akkor ezt mi nem vesszük soha észre!
Legfeljebb a választások után ha minden jólsikerül és megerősödik a forintunk.
De ez mind még nagyon messze van. :((

® SimonYana ®

(#2250) Zé_Mester válasza SimonYana (#2249) üzenetére


Zé_Mester
őstag

dugulj már el a választásokkal meg a hülye politizálásoddal. nem unod ? :U
van megfelelő topic, ode menjél ajnározni :W

amúgy a topik neve Intel Core i5 7xx / Core i7 8xx "Lynnfield" (LGA1156), nem pedig "melyik a legfaszább vga" :U :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.