Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) audi100td válasza Wolfskin (#19400) üzenetére


audi100td
nagyúr

PCMCIA USB 2.0 adaptert tudsz bele rakni, ebay-en kapni olyat ami nem log ki a gepböl: [link]

USB 3.0-hoz tul lassu a pcmacia atviteli sebessege

[ Szerkesztve ]

(#19402) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Egy három év körüli R61i-nek viszonylag hangos a ventilátora, még doc olvasgatás közben is magas fordulaton jár. Emlékezetem szerint korábban halkabb volt, kompresszorral kifújtam a hűtőbordák körüli részt (hátha a sok por miatt nem jár állandóan a venti), de nem javult a helyzet. Érdemes volna esetleg újrapasztázni a hűtőket? Házilag mennyire nehézkes ennek elvégzése?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#19403) Wolfskin válasza audi100td (#19401) üzenetére


Wolfskin
őstag

kösz, ez jól néz ki. kb. mennyibe mennek az ilyesmik?
--
közben megnéztem, amiket lehet kapni azok elég gázul kilógnak. akkor ugyanott vagyok, mintha fogok egy usb switch-et. ilyet miért nem kapni itthon?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19404) mitulabattyi válasza audi100td (#19401) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A felső expresscard foglalat, oda mehet az usb3 is.

Wolfskin: kb 6$ postával együtt, és nem lóg ki (pcmcia, usb2) pl

[ Szerkesztve ]

(#19405) lapa válasza audi100td (#19401) üzenetére


lapa
veterán

annyival egészíteném ki, hogy a terhelés függvényében melegszik. azt írták még, hogy nem feltétlen lehet rákötni vinyót mert túl kicsi áramot ad le, de ezt részemről se cáfolni, se megerősíteni nem tudom.

@mitulabattyi: a t43-ban is van expresscard? ez már tényleg új nekem.

[ Szerkesztve ]

(#19406) audi100td válasza mitulabattyi (#19404) üzenetére


audi100td
nagyúr

hoppa, tenyleg, akkor egyertelmüen erdemesebb az usb 3.0 express card

lapa: ja, de csak olyan vinyoval lehet gond ami usb-röl kapja a tapot, nem?

Wolfskin: rendelj be egy ilyet, kb 3 het alatt megerkezik: [link] vagy ha nem kell ekkora sebesseg, jo az USB 2.0-es is, de az is Express Card legyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19407) Wolfskin válasza audi100td (#19406) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, ez kell nekem!!! :DD kösz! vettem egy usb3-as külső vinyót akkor már mégiscsak.
a másikat (pcmcia) találtam a vaterán is 3000-ért. ebay-en még nem vettem, de majd megoldom.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19408) audi100td válasza Wolfskin (#19407) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem veszes az ebay, csak kell nyitnod egy paypal kontot

(#19409) mitulabattyi válasza lapa (#19405) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Ismerősöm vett egy usb2-es expresscard54 változatot, az nem bírt el külső winyóval, de ez lehet HDD/gépfüggő, neki valamilyen FuSi van és egy Y-kábeles winyó. Majd, ha találkozok vele, kipróbálom T400-al.

Igen, már a T43-ba is raktak expresscardot. (Múlt hónapban cseréltem le a veteránt, tudom hogy van benne, de soha nem használtam, csak a PCMCIA csatlakozót)

(#19410) Wolfskin válasza mitulabattyi (#19409) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát az elég gáz. az usb switch-en sem megy át az 5V. akkor viszont felesleges a drága usb3, úgyis az alaplapura kell dugni.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19411) mitulabattyi válasza Wolfskin (#19410) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nem biztos, hogy az USB3-as kártya se bírja el, ugyanis szerintem az USB2-nél az expresscard csati USB-s lábait használja, USB3-nál viszont egyértelműen a pci-express részét kell használnia.

[ Szerkesztve ]

(#19412) Wolfskin válasza mitulabattyi (#19411) üzenetére


Wolfskin
őstag

azért jó lenne valami tapasztalat mielőtt megveszem. mondjuk annyira nem sürgős, de sima usb-t addig is beszerzek.

az lehetséges, hogy a T43 munka közben az infra porton jelet ad ki??? egy csomó misztikus jelenséget vettem észre. amikor baxkurálom a laptopot, furcsa dolgok történnek a pc-n. (bezár a dscaler, az opera, görgetődnek az oldalak, elnémít a gép stb.)
aztán megfigyeltem, és kísérletileg igazoltam is: ha koppintok a touch padon, bezár a TV (dscaler). olyan, mintha jeleket adna ki, amit a pc infra (távirányító) vevője vesz és (félre)értelmez. ez lehetséges??? :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19413) cadeyrn válasza Wolfskin (#19412) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem teljesen kizárt, de elég ritka jelenség, lévén a PC infrájának nics sok köze a távirányítók és egyéb jelenk infrájához, ráadásul nem is nagyon szokta system szinten értelmezni az infra jelét semmilyen rendszer.

(#19414) Wolfskin válasza cadeyrn (#19413) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ez a PC (TV) távirányítója, és ad ki olyan univerzális jeleket, mint hangerő, mute, az aktuális program bezárása, amik minden programra hatnak, hisz tulajdonképpen billentyűkombinációk. Viszont az a kérdés, hogy adhat-e ki jelet a T43 csak úgy, pl az egérmozgatás, kattintás (touchpad) jeleit.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19415) cadeyrn válasza Wolfskin (#19414) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@Wolfskin: Erre már nem tudom a választ.

Ellenben lenne kérdésem mindenkitől:
Van egy T400-asom, még jó sokáig garanciális, de kissé leharcolt állapotban, értsd: le nem esett, sérülés nem érte, de a billentyűzet egyre jobban hullámzik, néha nem vesz be billentyűket az én gépelési (finom) stílusommal (majdnem kitiltottam magam egy szerverről emiatt :D ), a zsanér lötyög, a palmrest jobb oldala, a Thinkpad logo felett meg nyomkodható. (Nem, nem a gumitalp nyomódik, a palmrest a magnéziumnak).

Szeretném elvinni szervízbe, hogy hozzák rendbe. Megnéztem az első hozzászólás szervizeit, ebből egy ismerősöm a Deltát ajánlotta. Ha nincs más, akkor elviszem oda, de nekem a világ végén van.
Amik szóba jöhetnének, mert nagyjából a napi munka vonzáskörzetében vannak:
Aloha, Nádor Rendszerház, Rikvest, Smartservice, IBM Magyarország Központi szervíz

Ezek közül érdemes bármelyikbe is vinni, megcsinálják rendesen?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19416) Sanyi.mTs válasza cadeyrn (#19415) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"IBM Magyarország Központi szervíz"

ha már ebben sem bízol, akkor melyikben? :)

(#19417) cadeyrn válasza Sanyi.mTs (#19416) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem arról van szó, hogy bízom-e, hanem hogy kedvesek-e, és hajlandóak-e nem szívózni :D

Csak más gyártó szervizeivel van tapasztalatom (Dell, Nikon, stb.) és ott az ég óvjon a központi szervizektől.

(#19418) buvartacsko


buvartacsko
addikt

The engineerings are working on the BIOS and I am requesting an ETA on when the BIOS will be made available. Also for tablet side, there are other engineers working on that.

Trust me, I want this fixed as badly as you guys/girls do.

//JameZ - Lenovo Staff

X220 venti probléma ^^ :)

(#19419) audi100td válasza buvartacsko (#19418) üzenetére


audi100td
nagyúr

latom nagyon rajta vagy a teman :D

amugy biztos megoldjak, meg friss szeria, elöfodulhatnak aprobb bakik

(#19420) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

két kérdésem lenne t43-al kapcsolatban:
- minegyik t43-ra igaz, h van benne expresscard és pcmicia slot? (most otthon van a gép és nem rémlik, csak a pcmcia)
- egyszerűen hogyan tudom kideríteni, h melyik expresscard típus van a gépembe? (EC/34, EC/54, EC54 type II)

(#19421) audi100td válasza Sanyi.mTs (#19420) üzenetére


audi100td
nagyúr

thinkwiki szerint minden t43-on van express card, a felsö slot lenne az: [link]

ja, es 54-es

(#19422) mitulabattyi válasza Sanyi.mTs (#19420) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Igen, minden T43-ban van pcmcia és expresscard slot is.
Expresscard/54 slot van benne, ebbe bele lehet rakni az expresscard/34-es kártyát is, mert csak méretbeli különbségek vannak, a csatlakozó ugyanaz. (az expresscard/34 csak 34mm széles)

audi100td: megelőztél! :P

[ Szerkesztve ]

(#19423) Sanyi.mTs válasza mitulabattyi (#19422) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

az EC54/ typeII, akkor a "telibe hosszú" 54mm-es?

(#19424) SNor válasza Wolfskin (#19412) üzenetére


SNor
tag

Szia, igen az infra ha be van kapcsolva, néha-néha "pittyent" egyet. Én anno valami hasonló oknál fogva tiltottam le a hardvert.

(#19425) Wolfskin válasza SNor (#19424) üzenetére


Wolfskin
őstag

heló,
és hol kell lelőni? a vezérlőpult/infra alatt nem találok ilyen opciót... :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19426) Shadowfax válasza Wolfskin (#19425) üzenetére


Shadowfax
addikt

Eszközkezelő.

(#19427) cadeyrn válasza Wolfskin (#19425) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

BIOS infra disable?

(#19428) Wolfskin válasza Shadowfax (#19426) üzenetére


Wolfskin
őstag

@Shadowfax, @cadeyrn
az eszközkelezőben letiltottam, most nincsenek misztikus jelenségek. ha mégis előjönnek, akkor marad a bios. kösz!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19429) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma megjött az új akksi a T61-hez :)
Ugyanolyan sanyo, kicsit kókányabb mint a gyári, de arra, hogy max a szobák között hordozzam a gépet teljesen jó lesz. Azt a figyelmeztetést ki lehet kapcsolni a power managerben amikor sír az utángyártott cucc miatt mikor ki-be dugdosom?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19430) azbest válasza Sanyi.mTs (#19423) üzenetére


azbest
félisten

Type II az a pcmcia / pc card fajtából van, nem az express cardból.

http://en.wikipedia.org/wiki/PC_Card
http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard

(#19431) brd válasza kraftxld (#19429) üzenetére


brd
nagyúr

Itt azt írják, kis hackkel megoldható.

The only real valuable thing is intuition.

(#19432) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Az normális hogy a t43-am mindenféle komolyabb program használata nélkül nagyon felmelegszik?
cpu 64°c
északi híd 52°c
mini PCI 49°c
PCMCIA 38°c
Úgy hogy asztalon van?

(#19433) csmat válasza csmat (#19432) üzenetére


csmat
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni, bocs
a hűtőventillátor 3838-at forog

(#19434) dni válasza dni (#19402) üzenetére


dni
őstag

Erre vki?

(#19435) azbest válasza csmat (#19432) üzenetére


azbest
félisten

Én azzal szivattam magam, hogy T61-en power source optimized-et választottam energiagazdálkodásnak, így mindig pörgette a procit (konnektoros módban) és nekem is meleg (60+) volt a gép üresjáratban... aztán átállítottam balanced-re (xp esetén notebook mód talán), úgy a proci üresjáratban lelassul és hűvös (<50), de bármikor kell erő akkor a maxot hozza.

[ Szerkesztve ]

(#19436) Sanyi.mTs válasza csmat (#19432) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nagy kánikula miatt, akár normális is lehet.
A fenti adatokat milyen szobahőmérsékleten mérted és milyen progival? (megnézem majd este az én T43-asomon)
HDsentinel szerint hány fokos a hdd?

(#19437) csmat válasza azbest (#19435) üzenetére


csmat
senior tag

Kösz az ötletet!
egyenlőre minden 50°C alatt van kivéve a cpu, ami 52, a ventillátor viszont még mindig 3800 fölött forog, de ez engem nem zavar, remélem a gépnek se árt :D

vegytek

Ma már nem volt meleg, szerintem 20-25° körul van.
, a hdd nem volt meleg egyáltalán, ha megfogtam,, de midjárt letöltöm a hd sentinelt és megnézem azzal

[ Szerkesztve ]

(#19438) csmat válasza Sanyi.mTs (#19436) üzenetére


csmat
senior tag

most csak 36°C-os a hdd a sentinel szerint, az előzőeket pedig az everest ultimate (próbaverzióval mértem)
Mit jelent az hogy a kondíció 87%-os?

[ Szerkesztve ]

(#19439) Wolfskin


Wolfskin
őstag

nálam a következők szerint alakul:
teremhőmérséklet 24-26 C (két hőmérőn)

CPU idle 52 C
HDD idle 31 C

futtattam egy system stability test-t (by Everest) meg egy superPi-t
CPU max 57 C (bár járt már messze 60C felett is)
HDD max 32 C

viszont a touchpad alatt érezhetően forró a gép
---------------
az energiagazdálkodás: Power Source Optimized fokozatban,
a beállítás pedig: Maximum CPU speed: adaptive

érdekes, még superPi közben sem mindig van 1,7GHz-en, hanem csak 0,8 és 100% prociterhelésen

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19440) Intelligencs

Amióta kicseréltem a HDD-t SSD-re, rövidebb akkuidőt ír ki a gép. Mitől lehet ez? Remélem nem az SSD-vel van összefüggésben, hiszen attól inkább hosszabbnak kellene lennie. Vagy a rendszer újratelepítése lehet az ok? Lehet, hogy az eredeti Windowsnál valami más energiaséma volt megadva?

Ami még megváltozott, hogy a fényerő alacsony értékeinél nem lehet egyesével állítani a fényerőt fényerő gombokkal. 10 alatt már hol kettesével, hol hármasával ugrik lefele, nem is bírom letekerni 0-ra például, mivel kettő alá nem megy. Mitől lehet ez? Valami driver? K. idegesítő.

The Amiga, Born a Champion

(#19441) SpeedR válasza csmat (#19432) üzenetére


SpeedR
őstag

Elég magasak ezek a hőfokok. Egy újrapasztázás szerintem csodákat tudna vele művelni.
Ha nincs alulfeszelve a proci, akkor ajánlott azt is meglépni, mert a dothanok a gyári értékeknél sokkal kisebb feszekkel is elketyegnek. Az én M735-ösöm (T42) a gyárihoz képest kb. 3 tized Volttal kevesebbel beéri mindegyik szorzónál. (így idle 36, netezés közben kb. 40 fokos)

[ Szerkesztve ]

(#19442) Alg


Alg
veterán

T500: netezés közben CPU és GPU(ATI) is 60 fok, terhelés alatt felmegy 90-re is, és csak a tpfancontrol 64-es beállítás viszi le.(ventire élettartamára nincs jó hatással)

Ha nincs fent TPFC, akkor simán lekapcsol. Gondolom itt sem ártana egy újrapasztázás - lassan a 3. évét tölti be a kicsike.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19443) audi100td válasza Alg (#19442) üzenetére


audi100td
nagyúr

egy portalanitas sem artana :) , valoszinüleg inkabb az lesz a gond

Intelligencs: milyen ssd? az attol függ, van amelyik joval többet kajal mint egy vinyo

[ Szerkesztve ]

(#19444) Alg válasza audi100td (#19443) üzenetére


Alg
veterán

Portalanítás rendszeresen van :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19445) Intelligencs válasza audi100td (#19443) üzenetére

Intel® Solid-State Drive 320 Series 120 GB

The Amiga, Born a Champion

(#19446) charg


charg
tag

Hali!

Segítségre lenne szükségem.
Nemrég raktam újra a Windows-t és nem akar menni a Lenovo Update tool.
Mikor indítani akarom, akkor ezt dobja:

[link]

Már ötletem sincs, hogy mit kezdjek vele. Win7 SP1-et használok.
Valaki találkozott már hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#19447) Gondwana válasza charg (#19446) üzenetére


Gondwana
addikt

dot.net servicepackok fennvannak rendesen?
Ha ùjratelepìtenéd a TVSU-t, a Prog.Files/Lenovo alòl nem àrt teljesen törölni a folderét, vicces dolgok tudnak maradni egyik-màsik xml-ben néha.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19448) audi100td válasza Intelligencs (#19445) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, az elvileg nem eszik sokat, power manager-t bekonfigoltad? Mondjuk ha van ra lehetöseg lehet jobb lenne ha atghostolnad a gyari vinyot, win7-et en sehogy nem tudtam ugy beallitani, hogy keveset egyen, igaz az nem legalis verzio volt, lehet az is közre jatszott.

(#19449) Intelligencs válasza audi100td (#19448) üzenetére

Eh, gyári vinyót már legyalultam. De azon amúgy is csak 32 bites Win7 volt, és a 4 giga RAM-om nem látszott. Mondjuk tudok kérni recovery lemezt a szerviztől, nem?

A másik problémát, hogy a fényerőt nem tudtam egyesével állítani a funkcióbillentyűkkel, azt sikerült megoldani. A Lenovo weboldalról kézzel letöltöttem a HD graphics-ot, és megjavult. Érdekes, azt hittem, hogy az update tool automatikusan a legújabb drivereket húzza le.

Amúgy le a kalappal előttetek, LAPA meg Te nagyon vágjátok a témát! :R Meg biztos még mások is (pl. Shadowfax), de most Ti jutottatok az eszembe! Valószínűleg mert nagyon aktívak is vagytok mostanság.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19450) charg válasza charg (#19446) üzenetére


charg
tag

Végül megoldódott a dolog. A tvsu.exe kompatibilitási módját Win XP (SP2)-re kellett állítani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.