Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) audi100td válasza Magnat (#11099) üzenetére


audi100td
nagyúr

Amikor asztalon használom a gépet én is egerezek, viszont ha cipelgetem jól jön a trackpoint. :)

(#11102) brd válasza Magnat (#11099) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, én is ilyen vagyok. Csak akkor bogyózok, ha kevés a hely, vagy mozgatnom kell a laptopot használat közben. Az egérnél jelenleg nincs gyorsabb nyílmozgató.

Jag: 40%-os töltöttség környékén maradjon, és minél kevesebbszer rátöltve, ha lehet (állítsd be mondjuk, hogy 5% alatt töltsön, és csak 40%-ig, ill. ha kihúztad a töltőt a notebookból, akkor csak úgy dugd vissza, ha fut már az OS, és a Power Manager ikonja is ott az óra mellett - így ugyanis nem kezd el tölteni, ha 5% felett van az akku, minden más esetben elindul a töltés).

The only real valuable thing is intuition.

(#11103) becksim válasza Napfénysüti (#11090) üzenetére


becksim
aktív tag

Puncipöcök tényleg 100x jobb a touchpadnél. Nem is értem, miért nem az van minden notin.

Nindzsák?? Hol?

(#11104) lapa válasza brd (#11102) üzenetére


lapa
veterán

"Az egérnél jelenleg nincs gyorsabb nyílmozgató."

ezzel azért csínján bánnék, mert nem számolod az utat, amíg az agyad lokalizálja az egeret, meg értenyúlsz. amit írsz csak folyamatos egérhasználatnál van így, ami az esetek nagy részében kontraproduktív, ha ismered a programot és billt használsz.

mondjuk (régebbi) excelben megcsinálok valamit billzet only és már rég a baromfiudvarban kergetem a paprikás csirkének valót, mire a többiek összeklikkolják a melót. kivéve persze a dellen, mert azon az F1 van a tp-s F2 helyén, meg a "jobbklikk" gomb fent van a francban. most annyival jobb, hogy kipöcköltem a dell F1 billt. hasonlóképp járt a tp-n a nyilak feletti "browserbeírás-eltüntető", meg a win gomb. ez utóbbi szimplán jólesett.

(#11105) zedii


zedii
aktív tag

Ezt hova a szösszbe kell belőni? L kategória. hümm. itthon is kapni már.. de ahogy nézem az árakat, ez a T széria alatti mezőny lehet. most próbálok váltani a T61-ről és nézegetem az utódot, de ezt a szériát még ezidáig nem láttam. valaki tud róla valamit? :F

(#11106) Napfénysüti válasza audi100td (#11101) üzenetére

Én is így vagyok vele. De például párom nem használ egeret csak a kis piros pöcköt. :D

Més que un club!

(#11107) audi100td válasza zedii (#11105) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg az R sorozatot váltotta le, szóval valamivel T alatti színvonal, de lehet evvel az L szériával már nagyobb a rés a 2 kategória közt, nekem pl. ezek a zsanérok nem túl szimpatikusak, de a fene tudja...

Mondjuk ennyi pénzért szerintem akkor már inkább apróról T410 3év garival...

[ Szerkesztve ]

(#11108) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!
Kaptam egy ThinkPad R50 1830-48G típusú masinát.
Szeretném WiFivel használni, csak úgy néz ki hogy ebben a típusban nincsen beépített kártya.
Három megoldásra gondoltam.
Usb-s adapter, PCMCI-s kártya, vagy mini PCI.
A mini PCI mellett szól hogy nem látszik az antenna :-)
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a kijelző keretében vajon van-e antenna? Próbáltam az illesztéseknél bekukucskálni, de a szalagkábel együtt megy, és így nekem nem mond semmit.
Gondolom ha van antenna akkor jöhet szóba a mini PCI.

Ha más nem szétszedem és megnézem hogy jön-e ki valami kábel a képernyő mellől. de ha nem muszáj akkor inkább kihagynám a szerelést :-)

Illetve a képernyő bal alsó szélén kívüről látható egy vékony csatlakozó. Valahol azt olvastam hogy az akár egy antenna csatlakozó is lehet. Ez így van?

Valamint ha van egy jó ötletetek a WiFire, bátran osszátok meg velem :-)
Köszönöm.

(#11109) bwoay válasza zedii (#11105) üzenetére


bwoay
nagyúr

SL-ek helyett van most L széria. Az elődért sem igazán rajongtunk, de ez ugye részben T meg X sznobéria.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11110) Virgi44 válasza TayRol (#10896) üzenetére


Virgi44
csendes tag

Sziasztok,
Nem elírás, a gépet az IBM szervízben rakták nekem össze. Egy 15"-os t60p-be lett átszerelve egy t61p alaplap kompletten, memóriával, procival, stb.
A két alaplap méretre teljesen megegyezett, tehát nem lett faragva ha esetleg valaki ettől félne;)
remélem segítettem,
üdv

(#11111) Magnat válasza Virgi44 (#11110) üzenetére


Magnat
veterán

Jópofa, én azóta sajnálom, h nem T61-em van, mióta rádöbbentem, h a T60 chipsetje nem kezel 3 giga fölötti ramot (megérte egy 64 bites win7-et ráaktiválni :W ) Mondjuk érzésem szerint nagy lét nem fox érte kapni, mert mindenki tákolást fog sejteni mögötte, még ha szervízben is csinálták, de ne legyen igazam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11112) Magnat válasza sghc_toma (#11100) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, ezt a ráütést próbálgattam régebben, de nem akart működni... kell vmit aktiválni hozzá v alapból tudnia kéne?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11113) Magnat válasza lapa (#11104) üzenetére


Magnat
veterán

Az ideális megoldás a lábegér lenne, persze klikk nem lenne rajta csak mozgatni lehetne és vmi olyan helyen lenne az egérgomb és -görgő, amit jól el lehet érni gépelés közben ... az ergonómia csúcsa :C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11114) mdk01 válasza rankesz (#11006) üzenetére


mdk01
addikt

Bocsánat, az OS-t nem írtam.
Win7 prof 64bit.

A ccleaner segít win7 alatt is?
A másik hogy hol tudom a biztonsági másolatot letörölni amit régen csináltam?

Köszönöm
Üdv.

(#11115) Flashcash válasza fricc_ (#11108) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Thinkpad R50 Hardware Maintenance Manual

Ebben megtalálod, hogy hogyan kell leszedni a billentűzetet és alatta van a mini pci slot, ahol meg tudod nézni van-e antenna. Nem kell megijedni tőle, egyszerűen szerelhető gép.

(#11116) Rez_Grof válasza audi100td (#11085) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A T61 a T500hoz képest olyan mintha nem is egy gyárban készültek volna, az volt eddig a legrosszab TP élmény.
Szóval szerintem hozzák a régi szinvonalat. Több T400s és T510 is megfordult a kezemben.
Egyetlen dolgok ami zavar a nagy del gomb a billentyűzeten. Viszont újra meg vannak festve a pöcök gombjai, és nagyon kényelmesek.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#11117) TayRol válasza Virgi44 (#11110) üzenetére


TayRol
veterán

erdekes. de mindenkeppen sok sikert az eladashoz.

(#11118) sghc_toma válasza Magnat (#11112) üzenetére


sghc_toma
senior tag

alapbol ki van kapcsolva a hardverben.. en FreeBSD-t hasznalok, itt bele kellett nyulnom a kernelbe, hogy menjen.. Windows-on az UltraNav utility-ben biztosan van hozza valahol valami beallitasi lehetoseg (a TrackPoint specifikacio Press to Select-nek hivja a feature-t, talan ilyen neven megtalalod), Linux-on ugy remlik, hogy sysfs-en keresztul lehetett bekapcsolni.. mas oprendszeren nem tudom :)

in asm we trust

(#11119) Jag válasza becksim (#11103) üzenetére


Jag
senior tag

Lehet, hogy azért, mert IBM találmány és fizetni kéne érte? :F
Egyébként én is bírom a "pöcköt".

brd:
Köszi, megpróbálok így tenni. :R

(#11120) TayRol


TayRol
veterán

gobi wwan karit garanciavesztes nelkul tehetek a gepbe? (sajat kezuleg, nem szervizben)

(#11121) mcroberto válasza sghc_toma (#11118) üzenetére


mcroberto
aktív tag

X200nál az egér beállításainál van, press to select, babán működik, most kapcsoltam be :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#11122) brd válasza lapa (#11104) üzenetére


brd
nagyúr

Ebben tökéletesen igazad van (én is billzt használok, ha tehetem, mondjuk windowsban ez sokszor inkább önmagam szopatása, az illogikus/nem létező billparancsok miatt, pl. Alt+F4, melyik barom találhatta ki mondjuk az ESC helyett? no de ne flame-eljünk ezen), ám én szándékosan nyílmozgatót írtam, és nem azt, hogy a beviteli eszközök közül a legjobb a mojz'. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11123) evone válasza mcroberto (#11121) üzenetére


evone
őstag

Szerintem nem mukodik olyan jol, jobb a dedikalt kattinto gombokat hasznalni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11124) audi100td válasza Rez_Grof (#11116) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek szerint a T60/T61 gyengébben sikerült széria? :F

(#11125) mcroberto válasza evone (#11123) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hosszabb távon [sok kattintást kívánó dolognál] jobb a gomb, de ha csak épp kattintani kell félóránként 1et, és a kezed a billen pihen akkor gyorsabb ez a pöcök "koppintás"

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#11126) brd válasza audi100td (#11124) üzenetére


brd
nagyúr

Ez érdekes, mert én pont fordítva érzem (T60-T400 viszonylatban). A T400-on még színes IBM felirat sincs. :D De komolyan, a T60-at azonnal megszerettem, a T400-at pedig még kóstolgatom, de nem tetszik annyira, mint a T60 (csak az nem kezel 3 GB RAM-nál többet sajna).

The only real valuable thing is intuition.

(#11127) evone válasza audi100td (#11124) üzenetére


evone
őstag

Szerintem nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11128) audi100td válasza brd (#11126) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, neten én is inkább az ellenkezőjét hallottam, pl.: [link] Mondjuk nem tudom a többi T szériás géppel mi a helyzet, nekem az X41 az első ThinkPad-em, de pl. rudi is említette valahol, hogy amikor X40-ről váltott X60-ra érzékelhető volt a minőségbeli romlás: [link]

(#11129) TayRol válasza audi100td (#11128) üzenetére


TayRol
veterán

azt a hatteret a t400-on valaki magyarazza mar pls. el nekem, hogyan kell installalni.:D

(#11130) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha néha becsíkoz a képernyő, aztán fizikai behatásnak teszem ki, s megjavul, akkor az ugye szalagkábel hiba?

Budapesti szervizzel milyen tapasztalatok vannak? Gyorsak? Helyszíni garanciáról van szó, Székesfehérváron legutóbb több mint 1 hétig ültek a gépemen. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11131) Napfénysüti válasza lezso6 (#11130) üzenetére

Csak nem a csodálatos Albacompnál volt akkor? :(

Més que un club!

(#11132) bwoay válasza TayRol (#11129) üzenetére


bwoay
nagyúr

installálni? mármint ezt?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11133) TayRol válasza bwoay (#11132) üzenetére


TayRol
veterán

nem. a javascriptes verziot, aminek a win7-es leirasat sehol nem talalom.

(#11134) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Pár hete nézelődök notebook után és már sokat is meglestem testközelből. Nagyon tetszett a Sony, de abban az árkategóriában amiben keresek egyszerűen nem volt megfelelő (pontosabban zavarónak nevezném) a monitor betekintési szöge.
Lenovoból néztem a a kisebb 13"-os ideapadokat és most megláttam a Y560-as nagytestvért. Core i5-tel már egész jó áron lehet találni ([link])
Érdekelne, hogy kinek van tapasztalata vele, vagy olvastatok e valamilyen részletesebb tesztet róla valahol. Minden infot megköszönnék! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11135) TayRol válasza nofi (#11134) üzenetére


TayRol
veterán

Szia!

Lehet, hogy itt tobben tudnak neked segiteni. ;)

TayRol

(#11136) nofi válasza TayRol (#11135) üzenetére


nofi
őstag

kapkodtam, bocsi! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11137) TayRol válasza nofi (#11136) üzenetére


TayRol
veterán

De ha ram hallgatsz akkor azert megfontolod ezt. Vagy ezt. (utobbit vettem en is)

(#11138) zedii válasza audi100td (#11107) üzenetére


zedii
aktív tag

köszi. biztos, hogy T lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#11139) zedii válasza TayRol (#11137) üzenetére


zedii
aktív tag

és mennyire vagy elégedett a videókarival?

(#11140) audi100td válasza brd (#11102) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez az akksi dolog engem is érdekel, pl. 100%-ra soha nem ajánlott feltölteni? Ez a 40% hogy jött ki?

(#11141) brd válasza audi100td (#11140) üzenetére


brd
nagyúr

Ha sokáig nem használod a töltés után, akkor ne töltsd fel 100%-ra, hanem csak 40%-ra, mert kémiailag ez a legjobb az akku-nak (Li-Ion esetén; ma ez van a notebookok túlnyomó részében). Ezt ajánlják azok, akik jobban értenek az akkuk kémiájához nálam. Nem olyan régen (max. 2 hónap), valamelyik topicban volt erről egy hosszabb eszmecserém, volt ott néhány link is, megfelelő oldalakra, de most hirtelen nem találom.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#11142) TayRol válasza brd (#11141) üzenetére


TayRol
veterán

ezt jo tudni. akkor most lemeritem, utana feloltom 40%-ra es elteszem a szekrenybe.:)

zedii: hat, amire en hasznalom, arra eleg. (altalanos felhasznalas, no jatek es photoshop)

[ Szerkesztve ]

(#11143) audi100td válasza brd (#11141) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi.

(#11144) brd válasza brd (#11141) üzenetére


brd
nagyúr

Közben egy kis gúgl segítséggel megtaláltam, itt van a lényeg. Vigyázz, viszonylag hosszú. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11145) lapa válasza TayRol (#11142) üzenetére


lapa
veterán

minden töltöttségi fok stresszt okoz az akksi szálszerkezetében. a 40% nekem azért 40%, mert a mélykisülés még rosszabb. 40%-on a pótakksikat be lehet pakolni a hűtőbe és nem kell vele foglalkozni egy jó ideig.

(#11146) audi100td válasza brd (#11144) üzenetére


audi100td
nagyúr

:R

(#11147) atus72


atus72
senior tag

Szisztok
Eseleg valaki T410 és Vertex 2 SSD kombóval rendelkezik?
Ha igen, akkor hálás lennék ha felvehetném a kapcsolatot az illetzővel, mert az ssd teljesítmény nem igazán tetszilk és nem tudom az okát.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Attila

(#11148) TayRol válasza lapa (#11145) üzenetére


TayRol
veterán

koszi az infot, ezt nem tudtam. azt hittem, hogy feltoltott akksit kell mindig eltenni. de ezentul figyelni fogok ra.

(#11149) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Csak a pocok! En levennem a touchpadot a TPkrol, hogy aki ilyet vesz az szokjon hozza, aztan terjessze az iget.:D ;]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11150) pilsner


pilsner
aktív tag

Szerintem meg menet közben egér híján a legjobb a track és touch kombó. Pöcökkel megy a pozicionálás, a tapi meg görgetésre, scribe-ra jó. Egyszerre a kettő, ha megszokod, nagyon jól lehet vele dolgozni.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.