Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A harművész topic már a második fejezetéhez érkezett!
Harcművészek, és leendő harcművészek, itt se fogjátok vissza magatokat. :)

Előzmény:
Harcművészet topic Archívum I. - [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) Vandit.


Vandit.
addikt

Aikidóst nem visznek földre?ezt melyik törvény mondja ki? :DD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3) MichaelSD válasza Vandit. (#2) üzenetére


MichaelSD
őstag

Miért láttal már szamuráj filemt ahol a földön hemperegtek? Nalátod! :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4) Vandit. válasza MichaelSD (#3) üzenetére


Vandit.
addikt

az utcai harc 90%-a a földön ér véget és ott is zajlik.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#5) MichaelSD válasza Vandit. (#4) üzenetére


MichaelSD
őstag

Tény hogy a nagy része ott végződik. De miért nekem mondod? :F

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#6) Joyrider válasza MichaelSD (#3) üzenetére


Joyrider
tag

Azért a szamuráj-os harcművészeteket és az Aikidot elválasztanám egymástól.. Nem ugyan az a kategória..

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#7) Vandit. válasza MichaelSD (#5) üzenetére


Vandit.
addikt

Veled beszélgettem kinek mondjam? :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#8) Alukard


Alukard
senior tag

Ha jól csinálod akkor a küzdelem a földön végződik, legyen szóbármilyen harcművészetről a lényeg az, hogy te maradj állva :DDD

https://blackfyre.ninja

(#9) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Alukard: :R

Vandit.: OK, hogy velem beszégetsz, de én mondtam hogy földharcnál annyi az aikidokának. Te meg itt győzködsz... :DDD

Joyrider: tény hogy külön kell választni de technikailag nagy sok maradt meg, ha nem is mindig eredeti formában. Persze a technikai cél is megváltozott.

Mindenki: de akkor se láttam még aikidos földharcot. :)

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#10) Vandit. válasza MichaelSD (#9) üzenetére


Vandit.
addikt

igazad van. :DDD
Aikidos földharc az milyen értelemben?két aikidos vagy 1 aikido 1 más hsz?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#11) Integra válasza Racecam (#1) üzenetére


Integra
titán

vazze most már kéne a mod rang, mert állandóan te nyitogatsz meg minden topicot, legalább hagyd hogy olyanok nyithassák meg akik kompetensek :))
ha te nyitod meg a japó topicomat is...... :W :W :W :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) MichaelSD válasza Vandit. (#10) üzenetére


MichaelSD
őstag

Akármilyen értelemben sincs aikidos földharc.

Olyan van hogy aikidos földharcba keveredik, de nincs ilyen technikája ami kimondottan erre való (suwari-waza a japán ülésből való munka, nem földharc).

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#13) Vandit. válasza MichaelSD (#12) üzenetére


Vandit.
addikt

Na ezért nincs esélye 1 aikidosnak.mert ugye mindenkit fel lehet rúgni :DDD

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) Integra válasza MichaelSD (#12) üzenetére


Integra
titán

földharc, akkor bjj :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) Integra válasza Vandit. (#13) üzenetére


Integra
titán

azért ezt nem mondanám
nézd meg hogy az utcai verekedések hány %-a földharc és scak két ember között zajló.
hm. hát szinte semmivel egyenlő a százalékszám.
én egy komolyabb tudású aikidossal azért nem makognék, meggondolandó, főleg ha nem ismerem eléggé magát a rendszert.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Vandit. válasza Integra (#15) üzenetére


Vandit.
addikt

Ebben igazad van nincs 1 az 1-ben harc az utcán.
Én nem ismerem az aikidót az tuti.viszont ha MMA-t nézzük ott nincs sok aikidos.vajon miért?

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#17) Sipi válasza Vandit. (#16) üzenetére


Sipi
addikt

Azért, mert az Aikido filozófiájától idegen az ilyen ''verseny''.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) Vandit. válasza Sipi (#17) üzenetére


Vandit.
addikt

minden hsz-nek van filozófiája nem?Nekem az a véleményem,hogy nem lenne esélye 1 aikido mesternek MMA-ba.Attól még jó az aikido.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#19) MichaelSD válasza Sipi (#17) üzenetére


MichaelSD
őstag

Sipinek igaza van, hogy magára valamit is adó aikidos nem alacsonyodik le ilyen piszkos dolgokhoz, mint verseny. :)

De, visszatérve az eredeti témára, ez a probléma sok harcművészettel mikor azt állítják, hogy jó önvédelemre. Lehet, de pl. aikidoba (ha már az aikidosokat rágjuk), nincs földharc. Ez nem biztos, hogy baj, de az aikidosnak tudnia kell, hogy pl. ha földre kerül vége a litániájának. Na most, sok aikido ezt nem tudja, és ez nagyon fontos lenne önvédelmi szempontból.

Biztos írtam már, de érdemes elolvasni Marc ''Animal'' MacYoung: Taking It to the Street könyvét. Pont ezt a problematikát tárgyalja, stílus semlegesen (már amnennyire). [link]

Integra: persze, hogy nem kötnék bele egy profi aikidosba, de semmilyen profi harcmévészbe nem kötbék bele szívesen.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#20) Vandit. válasza MichaelSD (#19) üzenetére


Vandit.
addikt

sajnos egyikre sincs ráírva,hogy profi hm :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#21) Sipi válasza Vandit. (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy hallottam, néha-néha előfordul egy-egy Aikidos is ilyen versenyeken, és olyankor elég jó eredményeket érnek el. Ugyanakkor gőzöm sincs, mennyi esélye lenne.

Mellesleg ki mit ért azon, hogy ''földre kerül''? Ha egy ütés-rúgás miatt, akkot tökmindegy, mit űz az illető, egy Aikidos is ugyanúgy vinnyog tökönrúgva, mint egy Kempos. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) MichaelSD válasza Sipi (#21) üzenetére


MichaelSD
őstag

A Kemposok ott nem erősítenek? :DD

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#23) Dorian válasza Vandit. (#20) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem ha nem mi vagyunk a kötözködő fél, akkor nem az aikidosoktól kell félni az utcán, akármennyire is profik, mert ők nem hiszem, hogy nagyon kötözködnének...
Inkább a thaibox vagy kempot művelőktől, boxolóktól. De főleg a dakotáktól :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24) Alukard


Alukard
senior tag

Ha már a verseny is szóba került :DDD
sztem a mai versenyek eléggé,...... mesterségesek..... pontozással győzni :F
fogjon padlót, aztán maradjon is ott aki áll az nyer, kész

https://blackfyre.ninja

(#25) Fermat válasza Dorian (#23) üzenetére


Fermat
tag

hat igen a boxolok. :))
Az egy kulon tortenet.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#26) Fermat válasza Alukard (#24) üzenetére


Fermat
tag

versenyszam fuggo.Light contact(csak pontozas), chikara(pontozas de van ippon és folytas, knockdown(pontozas vagy KO)

De neztem most full contactot, és nagyon erosen utik rugjak egymast, de nem nagyon akarjak kiutettni magukat. 6 merkozesbol egy combos KO volt

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#27) GPG válasza Sipi (#21) üzenetére


GPG
csendes tag

Egy normális, értelmes kempo-s sem kezd el utcán kötekedni, ugyanis ellenkezik a filozófiájával meg a normális emberi érzésekkel is. Azt hiszem ezt minden kempo-ra kijelenthetem. Viszont sajnos van sok olyan kempos is, akik járnak pár hónapot, netán 1-2 évet és máris azt hiszik, hogy ők az utca császárai és sajnos lehet, hogy egy-két embert le tudnak csapkodni, amitől mégjobban Janinak érzik magukat... De azt hiszem ez sok más harcművészetről is elmondható

''Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, megrendíthetetlen jellemért''

(#28) MichaelSD válasza Alukard (#24) üzenetére


MichaelSD
őstag

Most képzeld el ha lehetne izuletnél feszíteni, csontot törni, szemet kitépni, tökön rőgni stb. Nagyon sok egyszeri ''játékos'' lenne. Ez a szabályok lényege, hogy nem lehet. Nincs is veleme semmi gond, amíg tudják hogy az más mint az utca vagy a egészséges életmód.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#29) Dorian válasza GPG (#27) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, nem lehet kijelenteni, hgy aki egy bizonyos ks-ot hm-et űz, az kötekedős, de pl pár éve egy fehérvári kempo klub tagjai azon élték ki magugat, hogy szórakozóhelyeken sorra megvertek embereket... egészen addig, amíg valakinek eltörött a gerince mert hátba rúgták... :( be is zárták a klubbot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30) Sipi válasza GPG (#27) üzenetére


Sipi
addikt

Nem a Kemposok ellen szóltam, helyettesíts be akármit. Éppen ez jutott eszembe, mert a topikban erről volt legtöbbet szó.

Egyébként van pár harcművészet, ahol lényegében kizártnak tartom, hogy valaki janizni kezdjen. Túlzottan egymásba fonódik a szellemi és technikai képzés.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#31) Sipi válasza Sipi (#30) üzenetére


Sipi
addikt

Sajna, modlimit lejárt...

függ, hogy ő milyen edzést tart. Bocs, de most muszáj reagálnom valamit az írásaida, mivel én ZBK-s vagyok. Nem hagyhatom, hogy így irogass.

Azt hiszem, ez az, amit egy-két harcművészet művelőjétől a büdös életben nem hallhatsz. S ez az, ami miatt kijelenthetem, hogy egyes ütöm-verem ág művelői bizony nem vetik meg a buliból verekedni kezdeket...

Tudod, régen rossz, ha ''nem hagyhatod'', hogy valaki elmondja a saját véleményét. Ekkor jön az, hogy az a *** visszaütött.
Egy rendes harcművészet/küzdősport rendes edzője alázatot is tanít.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#32) piqla


piqla
őstag

Stilustol fuggetlenul, mindenhol talalhatunk janikat... Sajnos.

Meg valami, akinek inge vegye magara, javito szandekkal irom:

Fojt - Most megfojtom az Integrat.
Folyt - Integra ugy pofanvagott, hogy lefolytam a falon.



[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#33) GPG válasza Dorian (#29) üzenetére


GPG
csendes tag

Igen sok ilyen kempos van Fehérváron sajnos... Amúgy melyik klubban volt ez? Mert én is fehérvári vagyok...

''Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, megrendíthetetlen jellemért''

(#34) GPG válasza Sipi (#31) üzenetére


GPG
csendes tag

Elmondhatja a saját véleményét, csak éppen ha az nem tükrözi a valóságot, akkor muszáj beleszólnom... És képzeld el, hogy az én edzőm tanít alázatot és hidd el, hogy nagyon alázatos vagyok és soha nem kötekednék utcán... Egyébként szerintem meg az nem helyes, hogy ''egyes ütöm-verem ág''. Szerinted ez helyén való? Azt hiszem a mesterek arra is megtanítanak, hogy ne szóld le a többi harcművészetet, márpedig szerintem ez a kifejezés eléggé erre irányult...

''Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, megrendíthetetlen jellemért''

(#35) Vandit. válasza Dorian (#29) üzenetére


Vandit.
addikt

az ilyen ''gizda-gézákat'' kéne móresre tanítani.menjenek MMA-ba ott keménykedjenek.megnézném ott őket fél percig nem bírnák. :(
nagy dolog leütni egy embert aki még hírből se hallott küzdősportról.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#36) Dorian válasza GPG (#33) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, de ez már több éve történt, annó volt a hwsw-n is hasonló fórum, ott mesélte egy tag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#37) Integra válasza Vandit. (#16) üzenetére


Integra
titán

teljesen egyszerű
az aikido az egyik legősibb legtradicionálisabb harcművészet, nem fér bele a filozófiába.
mma? az meg egy versenysport, üsd vágd nem apád etc.
ilyen egyszerű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) End válasza Integra (#37) üzenetére


End
csendes tag

Igazad van. Csak annyi, hogy nem ősi...viszonylag ''új'' harcművészet.

[Szerkesztve]

(#39) Integra válasza End (#38) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha azt vesszük, hogy már az ősember is kővel verte a másik fejét miszlikbe, akkor valóban igazad van. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) t_ferenc


t_ferenc
őstag

hú pezseg az élet. :D

olvasgattam a sok hsz-t és el kell mondjam szinte mindegyikből tükröződik egy alap hiányosság: az alázat más harcművészeti irányzatokkal szemben. legalábbis a fenti durván 40-50hsz-ből.

:R

if you fall seven times, stand up eight

(#41) Alukard


Alukard
senior tag

Kár vitatkozni azon melyik harcművészet milyen régi mert 1ik sem statikus, hanem folyamatosan változnak. pl a Taekwondo a kóreai Subak és Taekkyon irányzatokból alakult ki majd a japán megszállás alatt sok elemet fölvett a Shotokan ból (sokan amiatt hiszik, hogy a karatéból nőtte ki magát). A Taekwondo ''mai'' formája elsőként az 1950es évek környékén kezdett kibontakozni, és azóta is folyamatosan változik. Mellékesen a Subak és a Taekkyon a kóreai 3 királyság periódus alatt alakult ki ami Kr.e. 37 -től Kr.u. 935 -ig tartott...
Ennyit a történelemről :DDD

https://blackfyre.ninja

(#42) Sipi válasza GPG (#34) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, félreérthető voltam.

Nem nézek le más küzdősportot/harcművészetet. Én így hívom azokat, amelyekben addig ütöm a másikat, míg mozog. :) Megkülönböztetve más, inkább mozgásra alapozó ágaktól (az ugrabugrától).

A kritika inkább arra a sok ''klubra'' vonatkozik, amelyekben tényleg annyiból áll az edzés, hogy jól megverik egymást, és hipp-hopp, megajani lesz Pálcika Pistából.

Anno edzésre rengeteg ember jött különféle karate-klubokból, mert elegük lett, hogy sem filozófia, sem sport, netalántán művészet nem volt az adott ''mester'' oktatásában, csak viszonylag ellenőrzött keretek között lezajló verekedésről lehetett beszélni. Az ilyenekkel van gondom.

Mint Integra hsz-eiből látom, a KM sem egy puhány dolog, mégis szinte automatikusan megtanítja a legfontosabb dolgokra a művelőit: először fuss, s csak aztán üss. Fura módon valahogy úgy érzem, a magyar KM-klubokból kikerülő emberektől nem kell félnem, hogy este az utcán ninját játszik.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#43) GPG válasza Sipi (#42) üzenetére


GPG
csendes tag

Nekem az összes kempo edzőm ugyanezt mondta, hogy a legjobb önvédelem a futás. Aztán jöhet csak a bunyó, hogyha nem tudsz elfutni stb stb. És a harcművész elveit olvasgatva világossá válnak ezek a dolgok. Igen, kempoban is tudni kell a harcművész elveit és azok szerint is kéne élni, viselkedni. Ezért is elszomorító valóban, hogy sok olyan kempos van, aki eljut valamilyen szintre és már megy is keménykedni a kocsmába, szórakozóhelyekre...

''Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, megrendíthetetlen jellemért''

(#44) t_ferenc válasza GPG (#43) üzenetére


t_ferenc
őstag

neked ki a kempo mestered?

if you fall seven times, stand up eight

(#45) piqla


piqla
őstag

Sajnalom, de senkinek nincsen igaza. Hosszu evek tapasztalabol meritve kijelenthetem, hogy kozel,- es barmilyen mas nemu harcra ez a legjobb: [link] Fusson, ki merre lat ;]

Szereted az állatokat?

(#46) Alukard válasza piqla (#45) üzenetére


Alukard
senior tag

Igen, de sajnos ezért a rend gyakran (időnként önhibáján kívül) inkompetens őre ''enyhe'' birságot szab ki, amennyiben nincs engedélyed rá. De viszont a kezedre és a lábadra nem kell engedély és célozhatsz sérülékenyebb részekre is (torok, orr, lágyék, ....) és ha ott marad a földön (véglegesen) még akkor is megúszhatod jogos önvédelemmel :DDD

https://blackfyre.ninja

(#47) GPG válasza t_ferenc (#44) üzenetére


GPG
csendes tag

Jelenleg Kormos László, de Borbáth Andrásnál kezdtem. Miért?

''Megeddzük testünket és lelkünket egy szilárd, megrendíthetetlen jellemért''

(#48) Integra válasza Sipi (#42) üzenetére


Integra
titán

hát a km minden csak nem puhány.
kezdő szinten egyébként tudatosan nem tanítjuk azt hogy agyonverd a másikat. pláne nem, hogy már az elejétől azt tanulják az emberek, hogy a lehető leghatékonyabban támadj és fuss. szóval nem vicces ha valakinek hátrafelé hajlik mondjuk a térde, meg ilyesmi.
egyik instruktor cimbimnek épp múlt héten tört többszörösen miszlikbe az orra.
szóval bizonyos szint felett már iszonyatosan oda ekll figyelni, mert óriási a sérülési veszély.
csak a türelmetlenek mondják a km-re hogy gyenge. nagyon nem az, bele lehet pusztulni, olyan kemény..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Integra válasza t_ferenc (#44) üzenetére


Integra
titán

hát nálam itt bukik az összes ilyen dolog meg.
ki a mestered...
ezzel én már 10 évesen se tudtam mit kezdeni tasunkó karatés koromban, ott is hagytam a francba az egész bohóckodást.
mit hívjak én mesternek európai emberként egy európai embert akinek semmi köze ahhoz amiről ez az egész szól? meg műanyag padlós tornateremben mezítláb rohangálni és úgy csinálni mintha... ugyanmár:))

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) End válasza Integra (#39) üzenetére


End
csendes tag

Neee, most komolyan... Ueshiba mester az aikidot a 20. században fejlesztette ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.