Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) SystemRoot válasza SystemRoot (#1999) üzenetére


SystemRoot
őstag

Még kiegészítés:
a második képen, éppenséggel nyilvánvalóan egy harmadik szekció gyakorlását látjuk, amiben asszimetrikus poon sau, gum sau + kuhn -re, pak + dong sau jön (ezt csinája Yip)
Majd kaosau+kuhn... stb

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2003) Integra válasza SystemRoot (#1999) üzenetére


Integra
titán

"továbbá a Magyar Honvédségnél miért Széll Si-Hing a pusztakezes oktató???"
azért, amiért egy Zöllei Zoltán is oktathat az MH-nál?
hát ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2004) Integra válasza .impulse. (#1998) üzenetére


Integra
titán

:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2006) SystemRoot válasza Integra (#2003) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az kicsoda egyébként? Amúgy ez most csak egy példa volt, sok más példa is lehetne. Főleg nemzetközi szinten, Leung Ting rengeteg különleges erőt okatat és oktatott, pld az FBI egységeit a SEG-et, a NOCA-t és dolgozott a SWAT-al is. Ez már jobb referencia?:)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2007) MichaelSD válasza SystemRoot (#2006) üzenetére


MichaelSD
őstag

Függetlenül, hogy kiről van szó (nem is érdekel), nem, nem jobb referencia. Melyik SWAT, melyik FBI egység, stb. Ezek nagyon hangzatos dolgok, de semmi tartalmi mondanivalója nincs.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2008) adalbert1 válasza SystemRoot (#1996) üzenetére


adalbert1
veterán

És ha teljesen kezdő csoportba szeretnék járni (ami volt is tudásom az is erősen megkopott)? Akkor gondolom beszűkül erősen ez a napi két edzés (mondjuk időben amúgy se férne bele annyi egy napra szvsz)? :F

Amúgy meg annyit vitáztok, hogy inkább kimegyek Kínába tanulni valami öreg elvonult remete mestertől. :D

(#2009) Integra válasza SystemRoot (#2006) üzenetére


Integra
titán

engem teljesen hidegen hagy, nem értek hozzá...
láttam már számos magyar rendőri és katonai egységet bemutatózni.
hogy most ezek az alakulatok pont a ti féle varázslást tanulták vagy éppen másik varászlást, nekem aztán tök mindegy.
minden esetre először megmosolyogtató, aztán inkább csak csóválja az ember a fejét.
mielőtt lelkedre vennéd, a varázslás szót minden olyan dologra defaultl használom, amikor 2009-ben harci, rend vagy béke fenntartó alakulatok teljes felszerelésben ugrálnak, meg ütnek vágnak, meg csuklókat forgatnak etc. teljesen életképtelen.
mondjuk úgy hogy bekerültek egy valahova egy edzőterembe, tartottak egy szemináriumot, aztán már teleplakátolták vele az internetet. senki sem szeret a zsírosbödöntől elesni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2010) adalbert1 válasza Integra (#2009) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, az tény hogy ilyen alakulatok ritkán keverednek pusztakezes küzdelembe...
Az is igaz, hogy a küzdősport/harcművészet/önvédelem oktatás is ugyanolyan üzlet mint bármi más.

De ettől számomra még mindig nem derül ki (mint hozzátok képest laikusnak), hogy melyik rendszer miért jobb vagy miért rosszabb, ill. mivel lenne érdemes foglalkozni, főleg hogy eléggé ellentmondó véleményen vagytok.

Az egyértelmű hogy szerinted Krav Maga, Systemroot szerint Wing Tsun, ponix szerint ving chun, stb... Meg még rengeteg ág/stílus elhangzott itt, csak győzzön az ember választani. :)

(#2011) harylmu válasza adalbert1 (#2010) üzenetére


harylmu
őstag

El kell menni megnézni, hogy melyik tetszik. :) Az ingyen van ugye..

[ Szerkesztve ]

(#2012) Integra válasza adalbert1 (#2010) üzenetére


Integra
titán

szerintem a wt nagyon is jó.
csak nem fegyveres alakulatoknak. oda egyszerűen kevés.
de tény, hogy mindenki abból építkezik ami van és azt próbálja meg eladni.
nekem el lehet adni a wt-t, mert mint mondtam, jó.
csak ha katona vagyok, akkor tuti nem érdekelne, ahogy ha testőr vagyok, akkor sem etc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2013) SystemRoot válasza adalbert1 (#2010) üzenetére


SystemRoot
őstag

Figy a választásnál ugye elméletileg két dolgot kell neked szempontba venni, mennyire jó az adott stílus és mennyire jó a képviselete itthon. Az utóbbi legalább ugyanannyira fontos mint az előző. Sőt én azt mondom hogy inkább járj egy olyan klubba ahol egyszerűbb harcot oktatnak de azt jól, mint ahol gyenge lenne egy jobb stílusnak a képviselete.
Azzal a Ving Csun-al kapcsolatban én még abban sem vagyok biztos hogy valós háttere lenne, vagyishogy egy komoly kínai mester alá tartoznának az itthoniak. Ezt könnyű kideríteni, amennyiben nem látogatja meg őket az adott kínai mester aki alá tartoznak akkor valószínűleg ál stílusról van szó, sajnálatos dolog hogy ilyenből sok van, bár az utóbbi időben már mérséklődött a számuk, de régen sokan csinálták ezt ugyanis a törvényben nincs kikötve feltételnek hogy miként nyithatsz klubot.

Ha az itthoni WT színvonalról kérdezel akkor szerintem annyit elég elmondani hogy a kelet európai Wing Tsun régió vezetője a Máday Sifu(Lenyegl o., Litvánia, Románia, Észtország, Oroszország, stb), sőt Leung Ting felkérte őt anno az USA vezetésére is de azt nem fogadta el és itt maradt.
Az itthoni oktatási színvonal eléggé magas, és ezt külföldön is tudják egyébként.
egy kép:

szerk2.

(#2008) adalbert1

Szinte minden klubban vannak kezdők, sőt tele van velük. Nem nagyon van csak haladókból álló klubb sajnos, vagy legalábbis az én megítélésem szerint nincs. Amiatt nem kell aggódnod hogy túl erősek lennének, inkább az ellentettjétől, bár találni azért mindenütt olyat akivel rendesen és keményen tudsz gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2014) SystemRoot válasza Integra (#2012) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem egészen értem miért mondod ezt, szerintem a WT jelentősen gyorsabb és adott idő alatt nagyobb kárt tevő stílus mint a Karate ágazatai, vagy Muay Thai, stb.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2015) SystemRoot válasza Integra (#2012) üzenetére


SystemRoot
őstag

plusz a WTnek az a hibája sincs meg más stílusokkal ellentétben hogy adott feltételek melletti küzdelemre készítene fel. Ez nem verseny sport, itt nem az a lényeg hogy megrúgd csakúgy valahogy és kapsz érte két pontot, hanem hogy ha megrúgod egyszer akkor szétmenjen az ellen térde és ne legyen vele több gond. A valóságban sosem fairplay van, ha az ellen már nem eleve sokkal nagyobb mint te akkor úgy támad hogy előnyben legyen, ha észreveszed akkor meg nem lesz rest bármi áron előnyt kovácsolni magának. A WT kegyetlen teknikái (főleg a Biu Jee formabeliek) erre vannak.

szerk: ezt szerkbe akartam csak vamiért újat csinált.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2016) ponix válasza SystemRoot (#2014) üzenetére


ponix
aktív tag

.ezt eltévesztettem! Nem te vagy a címzett!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2017) ponix válasza adalbert1 (#2010) üzenetére


ponix
aktív tag

Trabanttal is el lehet ütni valakit, meg ferrarival is! Az elütött ugyanúgy meghal! A karate ugyan olyan gyors! Láttam no kontakt shotokan versenyen, hogy ütötték ki egymás szemét, a szempillantásnál rövidebb idő alatt!

A stílusok között koncepcionális különbségek vannak elsősorban! Teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy milyen képviselete van egy-egy stílusnak! Van olyan Karate stílus, amit 8 ember csinál az országban, és még véletlenül sem tudsz bekerülni közéjük!

Ne képviselet szerint dönts, az nem szempont! Milyen habitusú vagy? Milyen alkatú? Hány éves? Versenyezni akarsz-e? Verekedős vagy, vagy inkább az esztétikum fog meg? Mi a célod? És bárhova mész is, legyen jó társaság, ahogy írtam korábban is közösséget keress elsősorban, aztán habitusodnak és alkatodnak megfelelően kemény vagy lágy stílust, ha ez meg van, akkor mondjuk a kemény ill külső stílusok közül tudsz választani kyo, vagy Thai box, kick box, netán Savate! A wong ving tsun kemény stílus, a boxhoz hasonló, edzéseken is pusztakezes sparringokat csinálunk, leginkább utcai szituációkra készít fel, nem sok a varázslás, de zseniális a koncepció, teljesen más mint az LT féle szerintem marketing vingcsun!

Nézzél meg több féle ágazatot, stílust küzdősportokat, judó, birkózás, box lehet, hogy azok jönnek majd be neked!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#2018) Integra válasza SystemRoot (#2015) üzenetére


Integra
titán

nem igazán értem, hogy ezt most miért taglalod nekem. ja tényleg, most mondtam, nem értek hozzá:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2019) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Jól elfajultak itt a dolgok... Visszatérve oda hogy mit lenne érdemes tanulni. Én csak annyit mondok hogy ami tetszik. Szerintem tök mind1 mit csinálsz, csak szívesen csináld akármi is. Természetesen ha csak önvédelemre kell akkor szerintem is Krav-maga (már amiket olvastam róla...). Küzdősportok is jók, kérdés hogy milyen beállítottságú vagy. Nagyon sok ág van, először át kéne gondolni hogy miért akarsz harcművészetet/küzdősportot tanulni. Látogass meg szerintem is több helyet, és meglátod. Én csak Judo-ról és Taekwondo-ról tudok nyilatkozni, mert azt próbáltam...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2020) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Jól elvagytok egymással,tudjátok mit akik ennyire a saját harcművészeteit istenítik beszéljetek le egymással egy időpontot és hajrá lehet egymásnak adni. ;)
Beszállhatok én is nekem nincs stílusom!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2021) _az válasza adalbert1 (#2010) üzenetére


_az
senior tag

szia!

ha jól sejtem valami stílust keresel, edzeni akarsz...

PRIVÁT VÉLEMÉNYEZÉSES DOLOG KÖVETKEZIK! :)

azok után, amit tapasztaltam: TOTÁL mindegy, mit választasz!

keresd ki a legkönnyebben elérhető klubot és kezdd el.
ha tetszik és tényleg sok időt fordítasz rá, akkor király lesz. és csak ez a kettő számít.
tök mindegy, hogy valami önvédelem, vagy ketrecsport, egyszerűen minden stílusban
lehet az ember bazi jó vagy totál béna. szóval stílus független a gyakorlatban.
max ha nagyon nem tetszik egy klub, keresel egy másikat.
láttam én olyan capoeirás "táncost", aki egy fél karateklubot sz*rrá verne és láttam önvédelmen reménytelen idiótákat.
nem az számít, hogy milyen kungfu/karate/akármi, hanem az, hogy milyen a csoport, milyen az edző, hogy tudja megszervezni és hogy mennyi energiát tudsz rászánni.
jó edzővel úgyis jól sül el a dolog. de akkor is heti 3-4 alkalom kellene évekig, hogy tényleg haladj.

önvédelemre meg ne akarj bunyót használni, túl sok a kockázati tényező.

úgyhogy sztem kezdj el próbálgatni mindenfélét! :)

(najó ha lenne időm, kravmaga, brazil jiujitsu és (inosanto)kali között nézelődnék, de ez nekem most a jövő zenéje)

az

(#2022) mocsanisi válasza _az (#2021) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Teljes mértékben egyetértek.... Jó társaság, közeli hely, király eddző, nincs is ennél jobb. Szerencsére én megtaláltam a megfelelő helyet! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2023) mrsaba


mrsaba
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék valami olyan küzdősportot tanulni amivel normálisan meg tudom magam védeni, hogy ne nagyon próbálkozzon kétszer az illető, ha találkozunk... Igazából saját magam, és szüleim megvédésére használnám az edzések gyakorlatait.

[ Szerkesztve ]

(#2024) mocsanisi válasza mrsaba (#2023) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ha csak önvédelemre kell Krav-Maga. Ha sportolni is akarsz, akkor szvsz thai box :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2025) mrsaba válasza mocsanisi (#2024) üzenetére


mrsaba
csendes tag

Sportolni is szeretnék, miért ez a Krav-Maga ez milyen?

(#2026) MmDorian válasza mrsaba (#2025) üzenetére


MmDorian
őstag

Irakban használják a katonák, hogy közelharcban is meg tudják magukat védeni kés, lőfegyver ellen. Ez tényleg önvédelemre szolgál, viszont úgy tudom, hogy csak felnőtt képzés van, ez nekem akadály, nem tudom te mennyi idős vagy...

(#2027) LOTR válasza mrsaba (#2025) üzenetére


LOTR
addikt

harcművészetekben jártasabbak szerint (tehát nem szerintem, mert nem értek hozzá) ez a krav maga nem egy nagy szám, sokkal inkább kempo-t vagy jit su-t ajánlanak ilyen célokra, állítólag a karv maga okatatók is ezek közül kerültek/nek ki

One Ring to rule them all

(#2028) mrsaba válasza MmDorian (#2026) üzenetére


mrsaba
csendes tag

Nem csak felnőtteknek tanítják, most nézem a honlapot. Kezd ez nekem megtettszeni. :K

(#2029) Integra válasza LOTR (#2027) üzenetére


Integra
titán

állítólag? ezeket te hol nallod amúgy?:)
akinek nem igazán van mindenféle varázslós előképzettsége, ők lesznek általábban a legjobb krav magások, mert ők tanulják meg a legjobban és a legkönnyeben a mozgást és a ritmustalanságot. egy karatés az tökön szúrja magát kb. amúgy km-es körökben keresztedzés gyanánt amik a leginkább preferáltak, az a box, bjj, thai-box.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2030) Integra válasza MmDorian (#2026) üzenetére


Integra
titán

civil km-et bárki tanulhat, izraelben már gyerekeknek tanítják.
rendőri, katonai és hasonló kézpéseken viszont csak az arra jogosult rendvédelmi szervek tagjai vehetnek részt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2031) mrsaba


mrsaba
csendes tag

Akkor melyik az a ks amivel legjobban meg tudom magam védeni?

(#2032) LOTR válasza Integra (#2029) üzenetére


LOTR
addikt

sok éves kempos és jitsus előéletű arcoktól
ezért gondoltam, hogy csak nem beszélnek félre

One Ring to rule them all

(#2033) MmDorian válasza mrsaba (#2031) üzenetére


MmDorian
őstag

Nem tudom nálunk mennyire van ilyen, hogy Hapkido, de láttam a Discovery a Fight Questbe, elég meggyőző volt. De mindenhol van erőnléti edzés, úgyhogy akármit csinálsz, el tudsz futni.

Most találtam egy képet...
:O :D :D

[ Szerkesztve ]

(#2034) mocsanisi válasza mrsaba (#2031) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem akarom se magam, se másokat ismételgetni... Olvass vissza kicsit, és szűrd le a lényeget! :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2035) mrsaba válasza MmDorian (#2033) üzenetére


mrsaba
csendes tag

Jól van, valamit kitalálok.

Vicces kép. :((( :DDD Nehogy rád szálljanak a modik.

(#2036) Integra válasza LOTR (#2032) üzenetére


Integra
titán

de hát akkor miért nem azt csinálják? amúgy mindkettő tényleg piszok jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2037) mocsanisi válasza LOTR (#2032) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mindenki a saját stílusát helyezi a többi elé, és ez így is van jól. Haverom pl. a Wado-ra esküszik.... :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2038) LOTR válasza Integra (#2036) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem azért, mert (és itt is először elmondnám, hogy én nem értek hozzá, csak kicsit olvastam/néztem utána) amíg a kempo és a jitsu azért valamennyire szabályokon alapul, addig a krav maga direkt önvédelmi célokra kifejlesztett "szabad stílusú" harcművészeti ág -nem ismerem a szabályokat (ha vannak), de lehet, hogy pl lágyékrúgás simán engedélyezett, hiszen akkor alkalmazod amikor tényleg szükség van rá-, és mondjuk sokkal jobban leegyszerűsítve jelennek meg a dolgok, mint a fentebb elmítetteknél
arról nem beszélve, hogy szerintem egy karate edzésen nem azt fogják tanítani, hogy vedd el a pisztolyt a támadótól
tehát ha nem írtam nagy tévedéseket, akkor a karate mondjuk harcművészet, a karv maga meg egy igencsak hasznos védekezési tudomány, amibe lehet, hogy azok a dolgok is benne vannak amik másban nincsenek, viszont puszta kezes harcban meg lehet, hogy egy kempo/jitsu-sal szemben nem sokra menne egy csak krav magás

azért én szívesen meghallgatnék valami hozzáértőtől is egy megfogalmazást, mert lehet teljesen nem így vannak a dolgok ahogy leírtam......

One Ring to rule them all

(#2039) MmDorian válasza MmDorian (#2033) üzenetére


MmDorian
őstag

mielőtt tényleg megtalálnak a modik, leszögezem, hogy semmi hátrányos megkülönböztetés( akárhogy is hívják) nem volt a kép mögött. :R

(#2040) mocsanisi válasza LOTR (#2038) üzenetére


mocsanisi
senior tag

A kempo, és jj is harcművészet. A krav-maga önvédelmi rendszer, és akkor van még mondjuk a box, ami küzdősport. Csak hogy tisztába tegyük ezeket a fogalmakat, bár én se vagyok annyira hozzáértő.... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2041) LOTR válasza mocsanisi (#2040) üzenetére


LOTR
addikt

jó, és én szerintem kb ugyan ezt írtam :D
csak nem írtam le külön, hogy kempo meg jitsu, hanem a karate szót használtam

One Ring to rule them all

(#2042) mocsanisi válasza LOTR (#2041) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Jah tényleg, akkor bocsi :B

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2043) _az válasza mrsaba (#2035) üzenetére


_az
senior tag

szia!
krav maga jó, csináld, de az önvédelmet felejtsd el. nem fikázok, de az első amit megtanítanak, hogy mennyire esélytelen vagy a legtöbb helyzetben. persze pont ettől jobb a többinél ezen a téren, mert nem ad meseképet a fejedbe.
persze erre te is rájössz ha komolyan elkezded. :)
szerintem még az oktatók sem vállalnának utcán bunyót. úgyhogy a "leverem hogy ne kötözködjön" dolgot felejtsd el...

integra: ugye nem írok hülyeséget?

az

(#2044) Integra válasza _az (#2043) üzenetére


Integra
titán

egyikőnk sem állna soha le utcán a leverem, hogy ne kötözködjön történetnek, nem vagyunk hülyék. nem kell, hogy kést rántson és nem kell a bíróság sem utána meg a kórház.
rohadtul nem vicces, és sajnos a legtöbbünknek megvan az ilyen irányú tapasztalata. mindig van egy erősebb. csak végszükség esetén szabad bármit is, ha már tényleg nincsen kiút, de akkor minden eszköz engedélyezett. a lágyék támadása a legkevesebb.
legyen ő a kemény, én haza akarok jutni egyben, karcmentesen. a májerkodást meghagyjuk másnak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2045) mocsanisi válasza Integra (#2044) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Tetszik ez a hozzáállás.... Az utcán kötözködőket én mindig kikerülöm, átmegyek az utca másik oldalára, stb.... Akkor van gáz, ha mondjuk veled van pl. a barátnőd, és őt kezdik el pl. fogdosni. Akkor mit csinálsz? Ezt most komolyan kérdezem, mert tényleg érdekel a válaszod! :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2046) Integra válasza mocsanisi (#2045) üzenetére


Integra
titán

buliban? megfogom a kezét és arrébb megyünk, eddig sikerült, bár volt már, hogy feszkóztak. utcán pedig súlyos testi sértés kísérlete és csoportos garázdaság lett belőle, igaz, az kutya miatt volt, ránkuszítottak egy dögöt. nem mindig van ideális megoldás sajnos, ez sem az lett, pedig 3x akartam megfordulni és kimenni az utcából.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2047) mocsanisi válasza Integra (#2046) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Értem, hát köszi a választ... Mert ha egyedül vagyok, ugye akkor szépen el tudok futni, de ha velem van akkor már gázosabb magammal rángatni... Ott már nem nagyon marad más lehetőség csak a harc.... Kár hogy ilyen világot élünk... :U :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2048) Integra válasza mocsanisi (#2047) üzenetére


Integra
titán

beszéld ki, dumáld ki, ne foglalkozz az egóval, bár tudom milyen nehéz, és folyamatosan távolodj tőlük, adj nekik igazat normális hangon, kerüld az uszító szavakat, úgy igyekezz beszélni, hogy ne tudjanak belekötni. nem tudok jobbat mondani.
lehetsz akármilyen jó bunyós, mindig lesz egy jobb.
krav magában ez az alap, nem tanítunk humbugot és nem öntünk senkibe fals világnézetet, mert ott azon a ponton máris kudarcot vallottunk akkor. viszont igyekszünk nagyon is olyan szituációkat teremteni illetve megoldásokat adni, hogy ha lehet vér folyás nélkül meg lehessen úszni a dolgot.
krav maga nem küzdősport és a legkevésbé harcművészet. itt nincsen mesterezés, nincsenek bálványozások, meg nincsen semmilyen tradíció, körítés. itt kőkemény utca törvény alapján lerakott rendszerre építkezel. nincsen szépsége, nincsen mögöttes és erkölcsi tartalma, egyszerűen túlélésről szól. ésszel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2049) mocsanisi válasza Integra (#2048) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Értem. Köszi megfogadom a tanácsot... Taekwondo edzőm is mondta, hogy nem kell hősködni, inkább beszéld ki, fuss el, meg ugye a Taekwondo nem is önvédelem kifejezetten, de van olyan része.... De tényleg inkább duma+futás... Ha meg odakerül a sor akkor hova kellene rugni szted? Én arra gondoltam hogy egy izmos kürívesrugás térdre oldalról, vagy egy frontális rugás a "tökére".... Nekem ez tűnik logikusnak. Jól gondolom?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2050) MmDorian válasza mocsanisi (#2049) üzenetére


MmDorian
őstag

A fejrúgás esélytelen, pedig hatásos lenne...Esetleg, ha fönn a keze hónaljba lehet rúgni, az fájdalmas, de a legegyszerűbb egy apságosugi (valami ilyesmi volt, erre emlékszem), izomból, és nem hiszem, hogy utánad fut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.