Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos nekem lenne egy problémám van egy asus xonar U5 usb hangkártyám éls az előző rendszeren olyan probléma fordult elő,hogy nem volt hang gép induláskor én az amd driverre kezdtem gyanakodni mert egy illesztőprogram telepítése után kezdte.Közben újra húztam a rendszert hátha megoldódik a hiba azt is hittem,de megint elkezdte windows nem tudoim így hogy újra húztam csinálhatja e meg már azt sem tudom gyanakodjak e az amd driverre mert letiltottam minden hanghoz való feltelepített cuccát csak az U5 drivere van fent.Most indítottam a gépet nagy boldogan,hogy nem csinálja erre megint nincs hang,5 perc várakozás után kattant egyet a hangfal és jött meg a hang mintha usb-ről nem kapna azonnal áramot a hangkártya vagy nem tudom.Viszont ugye mikor nincs hang a visszajelző led se ég a hangkártyán olyankor rányomok a tárcsára amivel lehet váltani és elkezd őrülten kattogni mintha szakadozva kapná az áramot,ilyenkor usb-t kihúzom meg visszadugom.Most vajon driver,windows vagy hangkártya hiba lehet?Másik gépen jó volt a hangkártya.

Most is bekapcsoltam a gépet sehol a hangkártya

vagy 10 perc múlva írta ki a gép,hogy hangkártya felismerve telepítés és utána lett hang de minden indításnál ez van,vezetéket kicseréltem másikra az se rossz mert ugyan ez van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5402) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Audigy RX hangkártya Win 10 rendszeren!
Egyik pillanatról a másikra elment a mikrofon bemenet, gyakorlatilag néma! Az előlapi panelon is.
A gépházban jelzi a rendszer hogy mikrofon használatban, de tesztelésnél ki se moccan a kis csúszka!
Valaki találkozott már ilyen hibával? Három mikrofonos fülessel próbáltam ki és egyikkel se megy a mikrofon!
A hangkártya amúgy tökéletes szól!
Köszönöm! :R

(#5403) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Senkinek nincs ötlete?
A neten olvastam hasonlót csak windows 7 nél pont ezzel a hangkártyával,félek ha esetleg vennék más típust vagy egy DAC-ot azzal is ezt csinálná ha nem akkor meg a hiba az asusnál van.Csak idegesítő indítom a rendszert sehol semmi hang üres a hang rész a vezérlőpultba majd 10 perc múlva kattan a hangszóró és kiírja,hogy asus u5 xonar telepítve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5404) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Sziasztok!

Egy Dell optiplex 3080-ba bele lett téve egy Asus Xonar SE PCIe 5.1 kártya.
A gépen Windows 11Pro van. (most lett felrakva a 22H2, de a hiba továbbra is fennáll)
A Probléma, hogy sima hang file lejátszásánál, legyen az böngészőben, vagy akár a gépen akad a hang, fagyogat, annyira hogy még maga a lejátszóprogram is belefagy időnként és a hangbeállításokat megnyitva látszik is a hangerő résznél nem ugrál rajta a jelzés, hanem az is fagy vagy egyáltalán semmi, miközben megy a lejátszás.
Viszont ha videót játszok le, akkor minden ok, működik minden. :F
Az összes driveren végig mentem win7, 8.1, 10 is, de ugyanez. :W
Abba a pillanatban, hogy megváltoztattam az alapértelmezett hangkártyát az alaplapira (Realtek) azon minden normálisan megy és szól, csak a Xonar szórakozik és kell bele a rendes kártya mindenképp, mert a gépen össz vissz 2 :Y jack csatlakozó van azt jónapot stb...
Természetesen driver uninstall többször megvolt, telepítettem csak az eszközkezelőből kitallózva a drivert, hátha valami szemetet felpakol az asus installja, de ugyanaz.

Sok mindent láttam már az IT pályámon, de ilyet még soha :DDD :Y
Egyenlőre szeretném win11 alatt megoldani, végső megoldás egy win10 lesz, de félek az se oldja meg ezek után....

(#5405) Ferrari fan válasza Pityu. (#5403) üzenetére


Ferrari fan
tag

BIOSba engedélyezve van az USB kimenetek, nincsenek tiltva esetleg?
Mert olyankor csak windows alatt kapcsolja be az USB-ket és kapnak az eszközök craftot...egy ötlet

(#5406) Pityu. válasza Ferrari fan (#5405) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg lett a megfejtés fázik a hangkártya mikor bemelegszik akkor lesz hang.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5407) Ferrari fan válasza Pityu. (#5406) üzenetére


Ferrari fan
tag

az szééép :))
Fűtsél rendesen! :DDD

(#5408) Pityu. válasza Ferrari fan (#5407) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy videóban láttam,hogy valami ic míg el nem éri talán a 20 fokot addig nem kapcsol be,és tényleg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5409) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Volna egy kis gondom: apósom véletlenül beleakadt a fejhallgató kábelébe, ami az előlapi jack-be volt dugva, és kirántotta vele együtt a ház előlapját kicsit. Most az a gond, hogy nem szól a fejhallgató. Próbáltam másikkal is, az sem, úgyhogy nem a fejhallgató ment tönkre. SZétszedtem a házat, de nem látszik semmilyen fizikai elváltozás, sem az előlapi csatinál, sem az alaplap oldalon. Sőt, a fura az, hogy amikor bedugom a fejhallgatót, fel is ugrik pár másodpercre az ablak, hogy fejhallgatót csatlakoztattam-e, de gyorsan eltűnik (hiába kattintok hamar az OK/megerősítésre, nem látszik egyáltalán a hangkezelőben. Gondoltam, akkor bedugom hátulra. Megnéztem a manualban melyik port a fejhallgatóé, na itt meg az a furcsa tényállás, hogy nem tudok váltani a hangszóró és a fejhallgató közt. Szól mindkettő, és ugyanúgy nem látom a hangbeállításoknál külön a fejhallgatót, csak a hangszórót. :F Van bármi ötletetek? A ház egy Deepcool Matrexx 30, ha számít, az alaplap pedig MSI H410M-A Pro.

(#5410) Ambrosia


Ambrosia
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Adva van egy Edifier S350DB 2.1 hangfalszett és az asztali PC-ben egy Asus Xonar D1 hangkártya. Jelenleg a 3.5 jack kimeneten van rajta a hangszóró és a fejhallgató elosztóval (ezzel sajnos megfeleződik a hangerő). A hangládán van egy optikai nyílás viszont a hangkártyán csak S/PDIF kimenet van. Megoldható-e úgy az párosítás, hogy a jack-en csak a fejhallgató van, az optikai pedig az S/PDIF-el legyen összekötve? Vagy ez így hülyeség? Minden tippre vevő vagyok. Nem szeretnék új hangkártyát venni, mert ezzel semmi bajom, gyönyörűen szól. Köszönöm előre is...

(#5411) joecontra


joecontra
addikt

Heló!

ASUS Xonar SE hangkártya. A hátsó jack csatin van hang, az előlapin nincs, holott be van kötve és észre is veszi ha fülhallgató van rákötve de mégse ad ki hangot az előlapi jack csatira.

Mi lehet a gond?

Üdv,
J

(#5412) kutyek válasza Ambrosia (#5410) üzenetére


kutyek
senior tag

ha a hangkártya SPDIF kimenete optikai, akkor azt az Edifier optikai inputjával kösd össze (értelemszerűen optikai kábellel - TOSLINK). Ha a hangkártya SPDIF kimenete fémes csatlakozó (RCA), akkor egy 75 Ohmos koax (más néven digitális RCA) kábellel kösd az Edifier "COX" inputjára. Egyik esetben sem fog feleződni a jackre (fülhallgatóra) jutó analóg jel... ami azt illeti, érdemes mindig digitális inputtal használni ezeket az Edifier hangszórókat, belül mindegyik natív digitális.

[ Szerkesztve ]

(#5413) petiwr


petiwr
senior tag


Sziasztok!
Olyan problémám van hogy volt egy Egy Razer Threaser 7.1 bluetooth-os fülesem elkezdett akadozni szakadozni a hang de nagyon sűrűn. Azt hittem hogy a füles ment meg. Vettem egy Astro A50-et (Wifi 7.1 amit tud) elég jókat láttam róla. Az astro-t Optikai kábelel kötöttem össze a géppel. 1-2 hétig minden rendben ment. Aztán ugyan az jelentkezett szakadozott a hang de nagyon durván. Elkezdtem keresni a problémát és ugy gondoltam hogy az alaplapi hangkártya ment meg. Most vettem egy Creative SoundBlaster Z-t. De sajnos a probléma nem javult meg, merre lenne érdemes keresgélni a probléma okát?

(#5414) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.
Lehet hogy ez egy kicsit off de azért felteszem a kérdessem.
Vettem egy új fülest a géphez és az a helyzet amikor használom pl discord közben vagy bárhol máshol pl játék akkor behallatszik a videók hangja amit a windowson belül a youtuben elindítok pedig a fülest a fejemen használom 3.5 mm Jack csatlakozóval külön a mikrofon és külön van bedugva a hang, a külső hangfalak ilyenkor nem mennek, többiek pedig discordon panaszkodnak hogy hallják hogy én éppen mit nézek/hallgatok youtuben.

Miért csinálja ezt, mert a régi fülesemnél nem volt ilyen és az is jack dugoba volt dugva ugyan ugy mint ezt.
HP HyperX Cloud Stinger PC (HX-HSCS-BK/4P5L7AM) fülesem. Drivere felvan telepítve, de nem találtam olyan beállítást ami ezt okozná.

Mi a megoldás hogy ne hallatsszon be az a hang amit elindítok a gépen.

Köszönöm.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#5415) nesh_019 válasza nesh_019 (#5414) üzenetére


nesh_019
senior tag

Úgy nézz ki hogy ez a megoldás:
AEC akusztikus visszhang bekapcsolása a hangkártya driveren belül és a hangbeállításokon belül a mikrofonnál.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#5416) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Segítsetek légyszi, inkább itt írtam ki mert az X-Fi topik elég csendes.
Hamarosan érkezik egy Titanium HD (SB1270) hangkártya, ha jól látom ennek akkor van RCA és optikai kimenete.
Adott egy Presonus Eris 3.5 stúdió hangfal, aminek van 1/4 TRS és RCA bemenete, ha én a TRS-t szeretném használni amibe 6.35 mm-es csatlakozó kell, hogy össze tudjam kötni a hangkártyával nekem két olyan kábelre lenne szükségem aminek az egyik vége 6.35-ös a másik vége pedig RCA?

Köszönöm,

We are here for a good time, not a long time.

(#5417) DarthSun válasza szika87 (#5416) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az Eris- en a TRS csatlakozó a szimmetrikus bemenet. Bal-jobb le-fel-föld. Ha abba kötöd akkor bal-jobb félhullámod lesz csak. Teljeshez bal-jobb T+RS kellene, de azt nem minden hangkártya+hangfal kedveli, az R+S le van zárva.
Legjobb ha a Titanium RCA kimenetéről mész a hangfal RCA bemenetére. Ha nincs zaj vagy zavar, akkor korrekt hangot fogsz kapni.
Az X-Fi- ről én is az RCA- ra csatlakozok, az Onyx DAC- ról meg bal-jobb TRS-TRS- el, de ugye a DAC- on ki van építve a kettő 3 eres szimmetrikus kimenet.

(#5418) szika87 válasza DarthSun (#5417) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszönöm, tehát akkor engedjem el, mert hiába kötném be őket, akkor se kapnék kiegyensúlyozott kapcsolatot, még pedig azért mert a PC hangkártyák nincsenek erre felkészülve, tehát onnan mindenképp "unbalanced" forrás jönne ki?
Akkor marad az RCA kapcsolat, persze biztos voltam benne hogy korrekt hangot kapok azon keresztül is, csak mondom ha már van erre lehetőség a hangfalak miatt, akkor első körben ebben gondolkodtam volna.

We are here for a good time, not a long time.

(#5419) DarthSun válasza szika87 (#5418) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Már csak a biztonság miatt is az RCA csatlakozást javaslom. Ha a balanced TRS csatlakozást szeretnéd, azt inkább arra alkalmas eszközzel, balanced kimenetű DAC- al tudod megfelelően használni.
Jól fog szólni a Titaniummal az RCA- n is. Nálam az X-Fi- vel is jól szól. Az Onyx- al csak amiatt jobb, mert az eleve egy kategóriával jobb elektronika, mint ezek a hangkártyák.

(#5420) szika87 válasza DarthSun (#5419) üzenetére


szika87
aktív tag

Okés meggyőztél, akkor elengedem a balanced TRS-t és marad RCA-val :R
Már csak egy kérdésem lenne, RCA kábelből szerezzek be valami minőségi duplán árnyékoltat, vagy elég a sima amivel érkezett annó a hangfal szett?
Köszi,

We are here for a good time, not a long time.

(#5421) DarthSun válasza szika87 (#5420) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld ki először a mellékeltet, ha nem megfelelő, akkor érdemes valami jobbat venni, de csak mértékkel, a túl drágának nincs értelme sztem.

(#5422) szika87 válasza DarthSun (#5421) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszi köszi :R

We are here for a good time, not a long time.

(#5423) DarthSun válasza szika87 (#5422) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nincsmit, majd jelezz vissza légyszi az eredményről, hogy mennyire vagy megelégedve a hangzással.

(#5424) szika87 válasza DarthSun (#5423) üzenetére


szika87
aktív tag

Na megjött az X-FI Titanium HD :C (Nem hiába kevesen válnak meg tőle mai napig)
alig vártam hogy kipróbáljam, nagyon komolyat szól a kis Eris 3.5-el, tényleg kristálytiszta hangzás, érezhetően szebb és részletgazdagabb mint a Z volt, pedig igazából arra se tudnék rosszat mondani.

Igazából hasonló hangzást kaptam (végre) mint amit annó az Auzentech Prelude adott, sőt, ez a Titanium valahogy "színesebb" olyan ereje és részlet gazdagsága van egy egy robbanásnak filmben vagy játékban hogy eszméletlen (pedig nem nyúltam az EQ-hoz). De zenében pedig még nagyobbat villant, főleg bit-match playback-ben.

A régi CMSS-3D ami ebben van sokkal jobb és pontosabb, mint a Z szériákban lévő SBX studio pro. ASIO támogatás, hardveres EAX 5.0 (én szoktam játszani régebbi játékokkal)
THX TruStudio Surround, MIDI szintetizátor (jó kis dos-os játékokhoz szintén jó lehet)

Ami negatív tapasztalat:
- Lassabb, puritánabb szoftver mint az SBX studio pro, vagy mint ami az új szériás AE kártyák
- Szoftveresen nem lehet kapcsolgatni a fejhallgató / hangfal kimeneteket
- Nincs benne fejhallgató erősítő (pedig mintha az adatlapján azt láttam volna hogy 330 ohm-ig tudja kezelni őket) ehhez képest nem bírja meghajtani a Beyerdynamic DT770-et (250 ohm)

Éppen ezért vagy veszek egy külső fejhallgató erősítőt (bár nem volt betervezve) vagy megtartom a Z-t, és azt használom majd ha fejhallgatózok, a Titanium HD-t meg mikor a hangszórókat.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#5425) DarthSun válasza szika87 (#5424) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez bejött. Más is dícsérte már a Titaniumot.

(#5426) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Az alábbi problémám van.
Van egy Asus Xonar AE hangkártyám és egy HyperX Cloud Alpha fülesem.
A hangkártyához egy Sonic Studio szoftver van.
Eddig tökéletesen meg voltam elégedve a rendszerrel.

Eddig ha 100%-ra volt tekerve a hangerő, akkor ki akart szakadni a dobhártyám, annyira éles, erős hangot generált.

Legutóbb újra kellett raknom a Windows 11-et a gépen, felraktam minden drivert, beállítottam mindent úgy ahogy anno volt és azóta halkabbak a hangok.
Hallható minden, de halkabb.
Nem olyan tiszta, éles a hang.
100%-ra tekerve a hangerőt, olyan mintha a korábbi hangerőnek, amikor rendben volt, kb a 70%-val szólna csak.

Előtte is win11 volt a gépen, igaz azt win10-ről frissítettem be, de pl a hangkártya drivert újra kellett raknom. A korábbi win10 és az upgradelt win11-el nem volt gond a hangokkal, tisztán, élesen szóltak.

Azóta már leszedtem a Sonic Studiot (drivert), külön leszedtem eszközkezelőből az illesztődrivert is.
De semmi.
Még azt is megcsináltam, hogy leszedtem a Sonic-ot, külön az eszközkelőből az illesztődrivert, újraindítottam a gépet, ismét leszedtem az illesztődrivert amit a windows automatikusan felrak és utána a Sonic studioval a hangkártya driverét.
Semmi javulás.

Már arra gondoltam hogy hátha a fülesem fáradt el, de azt telefonhoz csatlakoztatva és notebookhoz is, nagyon jól, hangosan szól.

Valakinek valami ötlet? Tanács?
Elég szoftvergyanús a dolog nekem, csak nem jövök rá mi lehet.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5427) gyuribácsi88 válasza Tanisz (#5426) üzenetére

Nézd meg, hogy a fantasztikus windows nem állította e át magát 5.1-re.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#5428) gyuribácsi88

Annyira boldog vagyok, hogy gyakorlatilag mindegy milyen hangkártyát veszek, mindegyiknek van valami nyűgje.

Jelenleg egy SBZ hangkártyám van, most gondolt egyet valamelyik nap, és a fejhallgatónál 5.1-re állította magát, amit nem is tudok átállítani sehol. A windowsban mindenhol stereo van, az volt az első amit megnéztem. Hangfalnál jó, fejhallgatóra váltásnál valamiért 5.1-re állítja magát.

Találkozott már valaki ilyennel.


[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#5429) Tanisz válasza gyuribácsi88 (#5427) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, de nem, az volt az első amit leellenőriztem.

Végül rájöttem, én vagyok a láma, mert elfelejtettem.
Bár nem csoda, nem gondoltam rá.

A kimeneti eszköz kiválasztásának ikonjára (hangszóró, fejhallgató, spdif out), jobb klikkel ha rákattint az ember, akkor feljön egy kis menü, ahol az impedance-t lehet állítani.
Ezt új telepítéskor default low-ra állítja a Sonic Studio. Ha jól láttam a Sonic Studio 3-ban is ez van (ROG szériához tartozó hangkarik használják ha jól tudom).

Itthagyom okulásként, ha valaki esetleg olyan "láma" lenne mint én :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5430) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlet!

Van egy Asus STRIX SOAR 7.1 hangkártyám [link] , ami külső tápot is igényel (6-tűs PCIX csati).

Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy a gép bekapcsolása után ~10 perccel jelenik csak meg az eszköz, mintha késve kapcsolna be, ilyenkor "kattanás" szerű hang is kihallatszik a gépházból.

Valakinek van ötlete? (tápcsere folyamatban)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5431) gyuribácsi88 válasza tibaimp (#5430) üzenetére

Volt ugyan ilyen kártyám, ugyan ezt a hibát produkálta, gari lejárat után 1 hónappal teljesen meg is halt. Szóval ha még garis, küld vissza gyorsan, mert a tiéd is meg fogja adni magát.

Most sound blaster Z kártyám van, ez meg azt csinálja, hogy néha teljesen áramtalanítani kell a gépet, mert az applikációja nem érzékeli a kártyát, az eszközkezelőben pedig ott van, rákeresve a hibára, külföldi fórumok tele vannak ezzel a jelenséggel.

Nem tudom mit csinálnak ezek a hangkártya gyártó cégek, de kabaré, hogy nincs egy normális hangkártya se, ráadásul ezek nem 20 dolláros kártyák.

Következőre inkább veszek valami drága alaplapot, amin valami b@szó hangkártya van alapból, azokkal legalább nincs ennyi gond.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#5432) tibaimp válasza gyuribácsi88 (#5431) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz az infót :R
Bassszzz :W
Már kb. 1 éve lejárt róla a gari. Akkor ennek annyi.

Még egy kérdés. Az utóbbi időben ramdom szerűen újraindul a gép hetente egyszer, lehet ez a szar csinálja? Nálad volt ilyen jelenség?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5433) gyuribácsi88 válasza tibaimp (#5432) üzenetére

Hát azt nem tudom, nálam 0-24 ment a gép akkoriban, volt hogy reggel láttam, hogy újra indult az éjszaka folyamán valamikor, de hogy ez a kártya miatt lett volna, nem hiszem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#5434) tibaimp válasza gyuribácsi88 (#5433) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi az infót, ismét :R .
Most kivettem a gépből ezt a szart, megnézem így is csinálja-e az újraindulgatást, remélem nem. (RAM teszt megvolt OK, SSD-t cseréltem, amiről a Win boot-ol, az is OK)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5435) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Creative X3 külső hangkártyánál azt mi okozhatja, hogy 5.1es hangrendszer esetén időnként ilyen sercegő, torz pattogó zaj hallatszik főként a hátsó csatornákon? Ez a rövid fél másodperces zaj általában akkor is előjön, ha megállítom a lejátszást, majd újra elindítom. Játékok alatt eddig nem tűnt fel, inkább youtubeozás és zenehallgatás alatt.
Remélem csak szoftveres hiba és van rá megoldás.

(#5436) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok.
Hátha segít valakinek...
Nekem egy SB Z produkált recsegést. A gép telejesen új, persze a hankártya volt csak használt. Kb 20 perc után kezdett el recsegni, előző gépemben simán szuperül működött. Nos arra lettem figyelmes, ha youtubozok vagy nagyobb adatforgalom van akkor kezdi a tünetekeg produkálni. Frissítettem a legújabb lan drivert és hál istennek 1 napja megszünt a probléma.
Remélem valaki hasznát veszi a fent leírtaknak.
Üdv:Z.

(#5437) Trk.Adam87 válasza geri1111 (#5436) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Köszönöm, majd kipróbálom. Van esély rá, hogy ez megoldást jelent majd, hiszen az X3nak ugyanaz az alap szoftvere, mint a Z-nek. :R

(#5438) geri1111 válasza Trk.Adam87 (#5437) üzenetére


geri1111
tag

Még annyi, hogy leveleztem a supportal és javasolták töröljem az eszközkezelőből a sound blasterrel kapcsolatos drivereket ezek után ujratelepítettem a legfrissebb driverrel.
Közben ujraindítás.

(#5439) geri1111


geri1111
tag

Elképesztően erőszakos a windows. Hiába feltelepítettem a sb saját driverét visszarakta a windows a sajátját és rögtön recsegni kezdett a hang. Le kel tiltani a windows-ban, hogy ne frisstsen drivert, mert vissza fogja rakni a serecgős drivert hiába felraktad a gyári legújabbat.
Win 11...

(#5440) apollo12


apollo12
veterán

Heló lenne egy kis gondom :( , akad egy MSI B550M Mortal lapom és tegnap átköltöztem másik gépházba, azóta mind egyes indításnál( újra indításnál) ki kell húznom a mikrofont és vissza hogy vegye a hangot a mikrofon. Windows jelzi hogy be van dugva a mikrofon de bármit beszélek nem érzékeli, ki húzom vissza dugom és jó. Mi lelte a hangkártyát ?

(#5441) apollo12 válasza apollo12 (#5440) üzenetére


apollo12
veterán

megtoldódott :) , sajnos valamiért a lap mindig azt érzékeli hogy előre be van dugva egy mikrofon :((( ,valami a gépház jack csatlakozójával lesz

(#5442) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!
Találkozott-e valaki azzal a problémával, hogy a Sound Blaster Z hankártya Szoftvere folyton a kimenetet sztereról átállítja 5.1-re random, de kb 2 óránként biztos.
Eddig 3 éve használom, a második gépemben van ugyan ez a kártya, de már kezdek az állandó visszaállítgatás miatt agressziven ideges lenni.
Mi lehet a baj? Creativ széttárta a kezét, képernyő fotókat kér a beállításaimról, amit úgy nagyon nem lehet szerintem elrontani...
Köszönöm a segítséget.

(#5443) gyuribácsi88 válasza geri1111 (#5442) üzenetére

üdv a klubban

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#5444) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Szert tettem egy Sound Blaster Recon 3D (SB1350) PCIe hangkártyára, amivel a következő problémám van:
Teljesen random módon értékelhetetlen torz hangot ad ki (optikai, és jack kimeneten is).
Van olyan, hogy két driver újratelepítés/restart között jó, majd egyszer csak megint nem jól működik :(
Próbáltam egy PCIe 16x és egy 4x Slot-ban is, de nagyjából ugyanaz.
Nekem szoftveres problémának tűnik (két különböző driver verziót is próbáltam), de egyszerűen nincs ötletem mit csináljak vele :(
Bárkinek bármi tipp?
Köszönöm előre is!

(#5445) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok! Win10. A hangkártya esi esp1010 (régi, de profi PCI és egy külső rackhoz kábellel csatlakozik).
A problémám az, hogy majdnem mindig csak ujraindítás után szólal meg. .Ez nagyon idegesítő!..már kikapcsoltam az alapi hangkarit. Van hozzá win10es driver a gyártó oldaláról, installálva...ujraindítás után hibátlanul műx...Van ötletetek? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#5446) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok.
Nekem is volt jó sok problémám a belső hangkártyákkal...átvoltott 2.0-ról 5.1-re recsegett, mikrofon nem adott hangot stb. (SB z) Mivel 2.0-as hangfalszettem van ( Tannoy reveal 502 stúdió monitor) tanácsolták, hogy vegyek hozzá külső usb-s stúdió hangkártyát. (Arturia Minifuse 1) 30 e Ft. Attól a naptól semmilyen problémám nincs a hangcuccal. Aki 2.0 hangfalszettet használ, ajánlom ezt a megoldást.

(#5447) laccy88 válasza geri1111 (#5446) üzenetére


laccy88
senior tag

végül az én problémám is egy külső SB hangkártyával oldódott meg.

(#5448) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Visszajelzés érkezett, hogy steam és Teamspeak alatt használva a mikrofonom, másoknál folyamatos tompa zúgás, halk morgást lehet a beszédem alatt hallani.
A fejhallgatóra gyanakodtam elsőre(Creative Fatal1ty), azonban másik mikrofonnal használva is előjött a hibajelenség.
Van mód, hogy az asus xonar hangkimentét használjam, ahogy eddig is, viszont a mikrofont az alaplap Realtek® ALC887(H81-p33) mikrofon bementére rádugva használjam?
Kipróbáltam viszont jel nem ment ki, nem hallották mások a hangom.
Át kell állítanom bármit a rendszerben, hogy működjön(Win 8.1)?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#5449) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az ilyen négy polos 3.5 jacket be lehet dugni (alaplapi)hangkártyába? Ha igen, akkor működni fog a mikrofon is?

Köszi!


(a kép csak illusztráció)

Aquila non captat muscas.

(#5450) ACE- válasza Hegyirabló (#5449) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem nem, az csak egy sima stereo csatlakozó, külön van a mikrofonnak helye, viszont van valami átalakító ami elosztja kétfelé, és külön-külön bedughatod.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5451) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Van egy Asus B560M Plus Wifi alaplapom és az integrált hangkártya egyik napról a másikra nem működött.
Az eszközkezelő se látja, csak a rendszereszközök között és azt írja, hogy megfelelően müködik.
Letöröltem a drivert és újratelepítettem, de semmi.
Csak az Nvidia hangot látja.
Valami ötlet esetleg?
Köszi a választ!

(#5452) ACE- válasza bombibmw (#5451) üzenetére


ACE-
addikt

BIOS-ba belépni, kikapcsolni a hangkütyüt, utána reboot Windows-ba, majd újra BIOS, visszakapcsolni, és megint boot. De csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5453) bombibmw válasza ACE- (#5452) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi, de sajnos nem segített.

(#5454) bombibmw válasza bombibmw (#5453) üzenetére


bombibmw
veterán

Újraraktam a Win-t és semmi változás.
Szerintem vége az alaplapi hangkártyának.

(#5455) ACE- válasza bombibmw (#5454) üzenetére


ACE-
addikt

Simán lehet hogy kapott valami túlfeszt és megadta magát... nem garis már?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5456) bombibmw válasza ACE- (#5455) üzenetére


bombibmw
veterán

De garis.
Viszem majd vissza valamikor.

(#5457) ACE- válasza bombibmw (#5456) üzenetére


ACE-
addikt

Ja az alaplap az szívás ilyenkor, mert szét kell kapni az egész gépet, és ráadásul egy ideig géped sem lesz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5458) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!
Most váltottam egy Asrock B660M Steel Legend alaplapra, amin ALC897 hangkeltő van. Az előző alaplapon nem működött a hang, ezért kapott anno pluszban egy asus xonar se-t. A régi konfigurációban valamikor valahogyan beállítottam, hogy a hangkártya analóg ÉS optikai jelet küldjön ki egyszerre, az újon/alaplapin ezt nem tudom működésre bírni. Ugyanazt a forrást küldeném mindkét kimenetre. Van erre megoldás? A hangkártyát még nem próbáltam az új lapba beletenni.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5459) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Sound blaster X-Fi Extreme Music hangkártyám van.
Az a helyzet állt elő, hogy az új lapomban nem lesz PCI foglalat és ezt a kártyát nem fogom tudni tovább használni.

Kinéztem a Creative Sound Blaster Zx 5.1 -et ami PCI-e foglalatú.
Az lenne a kérdésem, hogy minőségileg is lenne változás vagy csak a foglalat, hogy tovább tudok dedikált hangkártyát használni.

Esetleg PCI-e foglalatú hangkártyát tudtok-e még ajánlani

Köszönöm

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5460) DarthSun válasza Henker2 (#5459) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A visszajelzések alapján a ZX hangminősége jobb, mint az XFi sorozaté, mondjuk saját tapasztalat nincs, nincs ZX kártyám. Az újabb gépeimhez külsőkre váltottam, XFi- k és Onyx DAC. Az USB gondolom megmarad a lapokon, így később egyszerűbb lehet a konfig variálása.

(#5461) Henker2 válasza DarthSun (#5460) üzenetére


Henker2
addikt

Köszönöm. Ez hasznos infó volt.
Usb-vel kapcsolatban mire gondolsz? Hogy valamikor én is lehet váltsak külső hangkártyára?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5462) DarthSun válasza Henker2 (#5461) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

USB esetén is nehéz az ajánlás. Jelzett problémák előfordulhatnak :
- nem mindíg indul bootkor, lecsatiz majd visszadug medoldja, nálam nem jelentkezett
- 5.1 probléma, teszthang szól 6 hangszórón, film/game meg csak sztereó, persze ez belsőnél is előfordul, megfelelő settel hamar megoldható

USB tehát feltételes módban, csak olyat ajánlok, mellyel van tapasztalatom, mondjuk evvel van, de a fentiek figyelembe vételével. 3 típus, itt írtam róluk, kettő nem kapható(esetleg használtan), Onyx még van, de az meg only stereo(tehát igény van-e sok.1- re ? ), valamint balanced kimenet, studio dobozokhoz igazítva - 2xTRS 6.3 jack.
Még az X3- at ajánlották, de ilyenem sincs, nem ismerem a hangját.

Tehát ez már egyéni döntés is hogy PCIe vagy USB, utóbbinál biztosan kisebb a zaj, a kijövő jel digit, az analóg rész meg nem a gépen belül van. Bár a modern belsők is kis zajúak, de szerencsétlen esetben előfordulhat hogy a táp vagy a VGA miatt zajt szed össze.

(#5463) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

A Creative Sound Blaster Z -hez egy szuper jó drivert tudtok linkelni? Az 5.1-el akadtak gondjaim. Logitech -Z5500-am van. Minden összekötve ahogy kell. A saját tesztjénél, minden hangfal szól. Viszont, ha a Z programjában tesztelem az 5.1-et a frontok nem szólnak.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5464) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!
Van egy régi laptopom, amin Ubuntu fut és hozzá egy régi Genius hangfal van rákötve (HF-1250x). Az a problémám, hogy folyamatos zúgás jön a hangfalon, de ahogy megindul vmi lejátszás, megszűnik, vagy ha állítok hangerőt, megszűnik pár másodpercre, majd megint kezdi a folyamatos zúgást. Az Ubuntu hang beállításainál nincsen semmilyen erősítés bekapcsolva és a hangerő is 50% alatt van, a hangfalon is 50% alatt. Nem tudom, ez hardveres dolog lehet-e, mit lehetne kipróbálni szerintetek?

(#5465) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Az kivitelezhető valahogy, hogy egy Stix Soar és egy Xonar d1 ekte használható legyen Win10 alatt? A Soar és az X-fi régebben gond nélkül működött így, tudtam váltani a 2 kártya között. Most a d1-et kiválasztva az eq-n látszik, hogy megy, de nincs hang. Próbáltam az Uni Xonar driverrel is. Létezhet, hogy ütközik a kettő Asus kártya? Bár teljesen más DSP van rajtuk.

(#5466) DarthSun válasza Zsocó (#5465) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű hogy igen, ha megfelelően van telepítve. 4 hangkártya is megy simán. Bár ez Win7 és más kártyák, de Win10/11 alatt is megy nálam 4-5 is.

(#5467) Lackó1984


Lackó1984
junior tag

Szevasztok!

Audigy fx V2 hangkártyával küzdök.
5.1 hangfalszett van rajta. A Creative appban és a windows hangfal tetszjében is jól szólalnak meg a hagszórók. Viszont a jatékokban szinte kivétel nélkül felcserélődik a center és a sub.
Ekkor át kell cserélnem a két bemeneti RCA-t és jó lesz. Viszont ilyenkor meg zenék és filmek alatt nem jó.

Erre van megoldás?

köszi

(#5468) adio


adio
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mint full amatőr az audió témában. Pár hónapja kezdődött a probléma, random időközönként a hang nekiáll "pattogni, recsegni". Teljesen mindegy, hogy zenét hallgatok, videót nézek, játszok. Először eszköz gebaszra gondoltam, de kipróbáltam több kimenetet is. Pattog a monitor hangszóróján, a fülesen vezetékes és vezeték mentes módban is, akkor is, ha a mikrofonba dugom be a fülest. Újra szoktam ilyenkor telepíteni a hangkártya drivert, és újraindítani, ami ideig-óráig megoldja a gondot, de sajnos egyre gyakrabban tapasztalom.

Nem tudom mennyire releváns, de az eszközök:
alaplap: Asrock X570 Phantom Gaming 4 (7.1 CH HD Audio with Content Protection támogatás (Realtek ALC1200 Audio Codec)
vga: XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310
cpu: AMD Ryzen 7 5700X
füles: SteelSeries Arctis 7P+
mikrofon: HyperX Quadcast

Fogalmam nincs, hogy mi okozhatja a gondot, lenne valamilyen ötletetek? Illetve gondolkoztam, hogy ha vennék egy dedikált hangkártyát, az hozhatna megoldást? Mivel a monitor HDMI-n van dugva a VGA-ba, így gondolom a vga "keveri a hangot", ekkor nem használná a dedikált hangkártyát. Illetve a vezeték nélküli füles sem, max akkor, ha jack-en dugnám bele? Bocsi a buta kérdésekért, nagyon zöldfülű vagyok a témában, de hálás lennék kis segítségért, illetve iránymutatásért.

Köszönöm!

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#5469) zed19


zed19
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérnem, mert megakadtam...
A problémám :
A hangkártyát optikai kábellel kötöttem össze a HM erősítővel - és nincs hangom!

Ha letiltom a HDMI-t sincs - a gép jelzi, hogy azt a kimenetet használja - az erösítön beállítottam, hogy a hangot az optikai bemenetről kapja - de akár milyen beállítást probálok, nem járok sikerrel :(

Konfig : SB SBX hangkártya
ONKYO TX-NR 636 HM erősítő
Win 10

Köszi a segítséget !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.