Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Lortech válasza Kicker (#548) üzenetére


Lortech
addikt

Vsz. az SMC-n a net nem T-online-os, és csak a szolgáltató saját hálójáról lehet használni az smpt szerverüket.

Shono: netlimitert ismered? Már rég használtam, nem tudom, megfelel-e a te igényeidnek (én nem arra használtam). Próbáld ki esetleg.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#552) bambano válasza Kicker (#548) üzenetére


bambano
titán

ha jól emlékszem, a tonlánynál kell smtp autentikáció és nem hajlandó idegen domainbe tartozó feladótól levelet elfogadni.

de lehet, nem jól emlékszem, mert ezt a baromságot nem fogadtam el, azóta nem használok tonlányos szervert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#553) TommyLee73 válasza Gergello (#522) üzenetére


TommyLee73
tag

Amire még tudnád használni a "nyomtatószervernek" használandó gépet az esetleg egy hardveres tűzfal. Azonban, ha túl gyenge a gép, akkor gondolod megbírkózik egyszerre 4-5 nyomtatóval? :U

A második kérdésedre a válasz: igen lehet, de ilyenkor felejtsd el az automatikus IP cím kiosztást.

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#554) bambano válasza TommyLee73 (#553) üzenetére


bambano
titán

Ha nem nyomtat folyamatosan több ezer oldalt minden nyomtató, akkor simán.
Legalábbis ha linuxot rak rá. 300 user tűzfalazása, sebességkorlátozása nem mérhető terhelést okoz egy normálisabb gépnek.

Szerintem egy 100 mhz-es p1, 128 mega rammal elég tűzfalnak, nyomtató szervernek, dhcp és mail szervernek 50-60 gép mellé, ha a file szerver funkció másik vason van. Aki ennyire lerobbant gépet tud találni manapság, az ügyes :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#555) klambi


klambi
addikt

van 1 kis gondom a routerrel(DI 604-es) a 2es port alapon is világít, nincs netem és a resetre sem reagál, megnéztem nem érnek össze lábak sem a portban... mi a gond és mi a teendő??

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#556) sziada5925 válasza klambi (#555) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nekem is pont ugyanez a gond volt vele először, majd teljesen megadta magát. Ha garanciás még érdemes visszavinni.

Üdv: Ádám

(#557) partymaci válasza sziada5925 (#556) üzenetére


partymaci
aktív tag

nekem siman bedoglott az elso port szal csak 3 jo.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#558) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdésem hogy pl van server egy cégnél és kapcsolódik rá 10 notebook és én mégegyet beakarok rakni a hálózatba hogy működjön akkor ezt hogy lehet technikailag megoldani, mik kellenek hozzá?

(#559) klambi


klambi
addikt

a kérdésem...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#560) TommyLee73 válasza metaldog (#558) üzenetére


TommyLee73
tag

Szia!

Kellene pár lényeges infó. Az első, hogy min keresztül szeretnéd csatlakoztatni a notebook-ot a céges server-re? (kábel vagy wifi) A második, hogy használtok-e tartományt a hálózatban, vagy csak munkacsoportot? Ha be szeretnéd léptetni a tartományba, mert mondjuk látni szeretnél doksikat a serveren lévőkből, akkor ehhez rendszergazda jogosultságra van szükséged. Ha csak simán netezni szeretnél, és a hálózat fix ip címeket használ, akkor szükséged lesz az alhálózati maszk és az alapértelmezett átjáró ip címeire is. Ha egyiket sem szeretnéd használni, akkor az Internet Explorer-en belül az Eszközök/Internetbeállítások alatt a Kapcsolatok fülön kell a Helyi hálózati beállításokban megadni a Proxykiszolgálót. Kb. ennyi.

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#561) metaldog válasza TommyLee73 (#560) üzenetére


metaldog
aktív tag

Hi kábeles hálózat és munkaállomások vannak rajta én leszek a rendszergazda de még a régivel aki egy cégtől jön akik kiépíteték a hálózatot nem találkoztam.Van egy server de nem abban a szobában dolgozok de én kezelem, lesz egy notebook-om amit én fogok használni de azt is be kel rakni a hálóba. Ezt technikailag hogy lehet megvalósítani a munkaállomásokon vista van. A választ előre is köszi.

(#562) TommyLee73 válasza metaldog (#561) üzenetére


TommyLee73
tag

Akkor érdemes a régi rendszergazdát kikérdezni előbb, hogy hogyan is áll össze a hálózat ill. mindenképpen kérd el tőle a jelszavakat (ezeket természetesen változtasd meg). Az, hogy a munkaállomásokon Vista van mindegy. Miután megvannak a jelszavak, már be tudod rakni a hálózatba a notebook-odat. (Ne felejtsd el megkérdezni azt sem, hogy mennyi a megvásárolt jogosultságok száma, ami a server-hez kapcsolódhat. Ha ez is oké, akkor csak annyi dolgod van, hogy a notebook nevét beállítod a server-en.)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#563) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Panelban vagyok és szeretnék a szomszéddal együtt közös netet használni 4 géppel. Ruter,switch, kell hozzá, illetve miért?Itthon 2 gép van de csak modemmel van továbbítva a net egyik szobából a másikba.

köszi a választ :R

(#564) Jim Tonic válasza Möhe (#563) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem mélyvíz téma. 4 géphez elég egy router, az általában tartalmaz egy 4 portos hubot.
Azt nem ajánlanám, hogy WLAN-nal oldjátok meg, inkább fúrjátok ki a falat, ha van közös.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#565) Möhe válasza Jim Tonic (#564) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem igen,és sztem a témába vág a kérdésem. Vagy tévedek?
mod: nem írtam wlant,kábelen menne a net
mod2: már látom a helyemet,bocs :R ,elkapkodtam a dolgot...., azért kapok érdemi választ?

[ Szerkesztve ]

(#566) Jim Tonic válasza Möhe (#565) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tévedsz, de mind1.
A választ akkor leírtam. Egy router, 4 db UTP kábel, ennyi. A modemet beledugod a routerbe, illetve ugyanide a 4 számítógépet. Ennyi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#567) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja vki, hogy vajon a 15 évvel ezelött a házba behozott kábel képes lenne az adslre?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#568) Jim Tonic válasza Jégkokó (#567) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#569) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Lenne egy kérdésem hálózatoknál mit jelent a következő

192.168.1.1 /25 a per utáni rész mi mit takar?

(#570) Malyky


Malyky
csendes tag

Szevasztok,
Egy kis cég adatait és usb-s nyomtatóját kellene megosztani router segítségével, úgy hogy az adatok a routerben lévő/routerhez csatlakoztatott hdd-n lennének. Lehet-e bejelentkezés után közvetlenül módosítani az adatokat a külső ftp-s hordozón? Ha van valakinek bevállt ötlete/eszköze várom hozzászólását.

(#571) ticzi01 válasza Malyky (#570) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Hát ötletnek ugyan nem rossz, bár én lehet adatbitonsági okokból nem erültetném ezt a megoldást, mivel ha elszál a HDD onnantól kezdve volt adat nincs adat.
Én erre a célre csinálnék inkább egy full alap gépet amiben van 2db 120GB/gondolom nincs olyan sok adatotok:)/ vagy nagyobb ahogy gondolod HDD raid1-ben. Na most már beszélhetünk adatbitonságról. Sőt erre rányomnám az USB-s HDD-t és xp alatt vagy server alatt futatás ntbackup és mindennap még egy mentést rátolnék. Nekem is itt tanácsolták 2003ban használom és bevált tetmészetessen xp alatt is megy.
Szerintem nem a cég mérete a fontos hanem a biztonság!

#596 ra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#572) #25954560 válasza ticzi01 (#569) üzenetére


#25954560
törölt tag

a maszkban az egyesek hosszat a legnagyobb helyiertektol.
nem melyviz kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#573) grade


grade
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Adva van egy notebook, hozzá egy tmobilos web'n'walk csomag, a net megy is szépen.
Adott még két asztali gép, van egy WIFI-s router, valamin 3 db USB-s WLAN kulcs.
A gépek látják egymást, viszont szeretnének internetezni is az asztali gépen. Magyarán a notebook nethozzáférését az asztali gépekről is akarnánk használni.

Milyen hardware vagy software, illetve beállítás szükséges ehhez?

Kösz.

(#574) Xpod válasza grade (#573) üzenetére


Xpod
addikt

A web'n'walk cuccos ez USB-s ha jól tudom. Ezt bedugod a notiba. A notit rákötöd a router WAN portjára. adsz neki IP címet, és notin megosztod a netet.
Vagy ki is kerüheted a routert, ekkor adhoc módban használod.
A netes notin beállítod a net megosztást.
A többi gépnek IP címet adsz, és átjáróként bellítod a netes gép USB kulcsának adott IP címet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#575) Kovalic


Kovalic
csendes tag

Sziasztok!

Domain név átregisztrálással kapcsolatosan szeretnék kérdezni:

jelenlegi tárhely (web, email) szolgáltatómtól meg szeretnék válni, és újhoz menni.
Azt már tudom, hogy domain átregisztrálási igénylőlapot kell benyújtanom. És a bejegyzést követő 3 nap múlva (kb.) már az új webtárhelyre mutat a hivatkozás.

Az emailekkel mi a helyzet?

Beállítják az új szolgáltatónál az emaileket az emailszerveren, és ha érvénybe lépett az új, akkor már oda érkeznek az új levelek és onnan töltöm le. De mi van azzal az időszakkal, amikor valaki még a régiről nem töltött le néhány levelet, de a következő rákapcsolódásnál már az új felé mutat. Azok a levelek elvesznek? Így működik??

És a régi szolgáltató csak azt fogja észrevenni, hogy már nem az ő szerverére mutat a hivatkozás???

Köszi a segítséget!

(#576) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Adott egy 4 emeletes cég, kb emeletenként 10 géppel és 1gbites gerinc. Szerver gép a legfelső emeleten van. Hogy a legcélszerűbb ezt összehozni, h tartományban lehessen kezelni az egészet? Igazából csak érdekel a téma, inkább csak az otthoni hálózatokban vagyok otthon.
Emeletenként egy Switch, amik sorba össze vannak kötve? Illetve a szerver hova kapcsolodik? Az 1. számú switch-hez? Ill az internet is a switchre csatlakozik mint a szerver? Vagy hogy is néz ki ez? Előre is köszi! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#577) mezis válasza SP!T (#576) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 1 GBit-es gerincet a vezetékre kell érteni ?

Gondolom a vezetékhosszak benne vannak a normában.

Szerencsés, ha minden szinten van egy switch. A switch-eket akár "sorba" is kötheted (legalábbis ennyit).

Szerver is, internet is becsatlakozik a hozzá legközelebb eső switch-be. Szerintem még a játkokhoz is megfelelő lesz így a sebesség, de hát itt dolgozni fognak. Nemde ?

Adott egy 4 emeletes cég, kb emeletenként 10 géppel és 1gbites gerinc. Szerver gép a legfelső emeleten van. Hogy a legcélszerűbb ezt összehozni, h tartományban lehessen kezelni az egészet? Igazából csak érdekel a téma, inkább csak az otthoni hálózatokban vagyok otthon.
Emeletenként egy Switch, amik sorba össze vannak kötve? Illetve a szerver hova kapcsolodik? Az 1. számú switch-hez? Ill az internet is a switchre csatlakozik mint a szerver? Vagy hogy is néz ki ez? Előre is köszi
!

mezis

(#578) agi007


agi007
csendes tag

Sziasztok ! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy call of duty nevezetű játékban, pingelek olyan mértékben , hogy lehetetlené teszi a játékot, de csak akkor ha kiengedem az fps-t.Ha 125 fps -el játszok nincs semmi gond, érdekes módon. Más is játszik 1mb-s internettel és tökéletesen jó a pingjük. Feltöltésem és a letöltésem is jó, cfosspeed-et is felraktam már, de semmi változás.:((

A szolgáltató azt mondja, hogy kevés az 1mb-s internet a játékhoz... :(( :(( :( pedig 1mb-s T-online...
Létezik olyan, hogy a 333FPS megterheli annyira a netet, hogy pingelek tőle? :F :(((

Köszi a segítséget ! :)

[ Szerkesztve ]

(#579) agi007 válasza agi007 (#578) üzenetére


agi007
csendes tag

nem tudja senki?! :((( :((

(#580) Shati


Shati
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Előre is bocs a laikus kérdésekért!
Helyi kábeltévésektől kapom a netet Motorola sb5001 modemen keresztül.
Azt szeretném megkérdezni, ha 2 gépet kábellal kötök össze elég-e a switch, vagy routert kell vennem. Már olvastam, hogy a gépemet az ethernet kártya ipjén keresztül regisztrálja a szolgáltatóm, és ezt kell a routernek másolnia, hogy mindkét gép függetlenül csatlakozhasson. Van olyan switch amelyik tudja ezt?

Előre is köszi!

ha jó helyre írtam, lenne pár hálózatbeállító kérdésem is

(#581) Shati


Shati
csendes tag

Az előbbiek után még azt kérdezném ha a netre ugyanazon a kábelen egy másik gépet csatlakoztazok annak az ipjével felenged -e?
A TCP automatán van mert a szolgáltató igy kéri

[ Szerkesztve ]

(#582) supesz


supesz
aktív tag

Hi All,

Nagyjából 20 felhasználó szeretne vezeték nélkül hozzáférni a hálózathoz egyidőben, egyhelyen (tárgyaló). Sajnos jelenleg panaszkodnak, hogy soxor nincs hálózati elérés (a beállításokkal nincs baj). Sejtem, hogy a háttérben az Access Point terhelése áll.
Van-e lehetőség arra, hogy olyan eszközt találjak, amely képes életszerűen, üzembiztosan max. 20 felhasználót egyidőben kiszolgálni.
Nem megengedett, hogy ütközések miatt eldobja a kapcsolatot a Wifi hozzáférési pont.
Van-e it olyan tapasztalt "róka", akinek van használható ötlete.
Előre is köszönöm.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#583) psykie válasza supesz (#582) üzenetére


psykie
aktív tag

Az AP-t cseréljétek le RouterBoard -ra!

(#584) psykie válasza Shati (#580) üzenetére


psykie
aktív tag

Routert vegyél.

(#585) Shati


Shati
csendes tag

Köszönöm, közben megoldodott minden prboblema.
Talán még annyit szeretnék kérdezni: amennyiben USB n keresztül csatlakozom kábelnethez, a szolgáltató mi alapján azonosít. Mert hálókártya MAC szám ugye nincs.

[ Szerkesztve ]

(#586) Smoothy


Smoothy
tag

Helo olyan kérdésem lenne, hogy hogyan vagy milyen progival lehet azt megcsinálmi hogy lássam a megosztásom egy másik sz gépen, nem helyi hálózat hanem 2 külön álló gép, egyik router mögött másik közvetlen modemes kapcsolattal! Total C-vel esetleg, minden ötlete szivesen fogadok! Köszönöm!

(#587) kem válasza Smoothy (#586) üzenetére


kem
addikt

HAMACHI

Köszi!

(#588) kem


kem
addikt

Hogyan tudom beállítani, hogy a nyomtatószerver Wake on lan-ra ébrendjen,
ha valaki nyomtatni akar a munkacsoport tagjai közül.
XP prof van mindenhol, és egy D-link rouer van a hálózat középpontjában.

Köszi!

(#589) lúzer válasza Shati (#585) üzenetére


lúzer
veterán

gondolom a modembe dugod az usb-t
a modemnek biztos van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#590) kem válasza Shati (#585) üzenetére


kem
addikt

Miért? fix IP-d van?

Köszi!

(#591) mrlan


mrlan
tag

Sziasztok!

Remélem ti tudtok választ adni a bajomra...
Adott Két WIFI router de nem egymással akarom őket wifin összelőni.... hanem az van hogy az egyi router egy D-link DI-524-es ez a "fő router" ezen jön a net. A másik pedig egy Linksys WRT54GC... ez pedig egy mezei pach kábellel rá van kötve a D-linkre tehát a "fő router"-re és a probléma a következő: kábelen nagyon frankón megy a háló meg a net is de a wifi-n csak akkor meg bármi is ha a kis "mellék" router-t kikapcsolom teljesen. Akkor azonnal minden megy a D-link wifi-jén... (még akkor se megy ha letiltom a wifi-t valamelyikben) Eddig eddig a fő router egy mezei D-link volt Wierless nélkül, azzal minden ment. Esetleg arra gondoltam hogy a két márka nem szeresse egymást. ja meg a másik: az hogy mikor a linksys be van kapcsolva akkor a D-link-nek egyfolytába villog a WLAN led-je :U

Mr. LAN

(#592) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Remélem vki tud nekem segíteni. A problémám az, hogy egy céges proxy mögött vagyok és hát korlátozva érzem magamat.
Néha szükségem lenne FTP elérésre, de hát jogosultságom az nincsen. Nagy itt a bürokrácia. Nem tudtok vmi módszert amivel ki tudnám kerülni ezt a korlátozást?
Régen volt vmilyen oldal amin keresztül lehetett ftp-t elérni. Esetleg ennek a címét vki nem tudja?

Másik gondom szintén ehhez kapcsolódik: hogy bizonyos oldalak le vannak tiltva, ezt ki lehet vhogy kerülni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#593) mezis válasza mrlan (#591) üzenetére


mezis
nagyúr

A Linksys-be hol csatlakozik a patch kábel ? WAN, vagy LAN ?

A WiFi routereken én egymástól "távoli" csatornákat allítanék be,

Adott Két WIFI router de nem egymással akarom őket wifin összelőni.... hanem az van hogy az egyi router egy D-link DI-524-es ez a "fő router" ezen jön a net. A másik pedig egy Linksys WRT54GC... ez pedig egy mezei pach kábellel rá van kötve a D-linkre tehát a "fő router"-re

mezis

(#594) mrlan


mrlan
tag

lan... De a csatornákat hol állítom? :F

Mr. LAN

(#595) mezis válasza mrlan (#594) üzenetére


mezis
nagyúr

Illedelmesen bejelentkezel a routerekbe és valahol a Wireless configuration környékén.

mezis

(#596) And válasza sonar (#592) üzenetére


And
veterán

Például: http://web2ftp.eu/.

(#597) mezis válasza mrlan (#594) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy olyan sejtésem, hogy a Linksys Wireless a WAN portot "routolja", a LAN felé csak switch, ezért Wireless-ről internetelérés legfeljebb a WAN porton keresztül lehetséges.

mezis

(#598) Shati válasza lúzer (#589) üzenetére


Shati
csendes tag

Igen, egy motorola sb5101-be.
Nade, ha ez a kapcsolat hálokártyára van téve akkor miért nem a modem ipjét azonosítja a szolgáltató.
Csak azért kötöm az ebet a karóhoz, mert ha a modem alapján azonosítanak, akkor elvileg használhatnám a motot routerként.(egyik gép - USB, másik - ethernet).
Legalább is a manual szerint.

(#599) Shati válasza Shati (#598) üzenetére


Shati
csendes tag

Bocs!
Motorola sb5001- ről van szó.

(#600) sonar válasza And (#596) üzenetére


sonar
addikt

Köszönöm!
Ezt kerestem! A másik problémámra esetleg vmi tipp?
http-tunnel progit ismeri valaki?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.