Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) club1 válasza MasterDeeJay (#1849) üzenetére


club1
veterán

40 ezerért már kapható olyan menedzselhető Layer2 switch, ami tud kábeltesztet. Ennél olcsóbban szerintem nem lehet megúszni, max. ha van ingyen munkaerőd, kábeltesztered és végigméreted vele az összes kábelt.

(#1852) kraftxld válasza kraftxld (#1850) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsúsztam már a szerkesztési időből:
[link]
De ha nyitott szemmel járkál az ember elég sok régi stabil cuccot lehet szerezni, akár ebay-ről is fillérekért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1853) MasterDeeJay válasza kraftxld (#1852) üzenetére

Utánanézek köszönöm! Bár vásárlás igencsak korlátolt mivel ez egy hivatal és használt dolgokat nem hiszem hogy be lehetne szerezni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1854) bobsys válasza adyh (#1844) üzenetére


bobsys
addikt

mivel nincs kedvem leirni a sima rdps megoldast ezert javasolnam a log me in programot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1855) kraftxld válasza MasterDeeJay (#1853) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Számtechbótos kollegával le kell papiroztatni újként, áfáért meg kis sörpénzért. Káposzta is jóllakik kecske is megmarad. Dolgoztam a közszférába is 1 évig, én így oldottam meg a dolgokat. Új cuccra nem volt lóvé, mindig húzták a szájukat bármire, ezzel a módszerrel sikerült egy év alatt értelmezhető hálózatot varázsolni az ipari hulladékból :D
Pl.: Német ebay: [link]
48 portos cisco switch épp 30€-nál tart, szerintem nem is lesz sokkal több. A kábelezéshez meg venni kell pár dob kábelt, kérni közmunkásokat a tanácstól aztán megcsinálni egy hétvége alatt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1856) MasterDeeJay válasza kraftxld (#1855) üzenetére

Köszi!
Megpróbálkozok összehozni egy ilyen vételt de sajnos az ilyen ügyeket nem én intézem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1857) eng-man


eng-man
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy laptopon dolgozom/netezek nappal munkhelyen lanon keresztül, este otthon wifin-routeren keresztül. Tök jól működik minden. Viszont van egy VF-os előfizetésem, ami mellé van 3GB net. K800i telefononm van. SonyEriccson Pc Siuite-tal BT-on keeresztül bármikor összekapcsolom a lapotopot a telefonnal, majd a siute-ban ->internetkapcsolat, ->kapcsolódás, akkor szépen kapcsolódik, s a telefnonon keresztül netezek. A mhelyen a céges helyi hálót is elérem.
s akkor most jön a kérdés: hogyan tudom ellenőrizni, hogy bedugott lan és csatlakozott VFMobilinternet esetében biztosan a telefonon keresztül netezek?
Valamint hogyan tudom ezt szabályozni vmi programmal, hogy mégis csak tudjak "átkapcsolni" hogy a lan felé menjen a netre.?
Lehet ezt programonként állítani? Ugyanígy érdekelne, hogy a levelezőprogramot is hogyan lehetséges szabályozni, hogy melyik netet használja.
Gondolom ez vmi proxy beállítás lehet.
van erre vmi jó manager program?

(#1858) kraftxld válasza eng-man (#1857) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

tracert www.google.hu
Ezt írd be parancssorba, és kidobja, hogy melyiken keresztül megy.
A hálózati kapcsolatok haladó beállításainál tudod állítani a sorrendet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1859) Promi85


Promi85
csendes tag

hellooosztok
albérletben vagyok és egy CyberTan WR114 router van egy thomson thg 540 modemmel van összeköttetésben.
7-en használjuk a a routert.
Egy acer aspire laptopom van és win 7 van rajta. 15 megás T-kábeles net van elosztva.
Tavaly még teljesen normálisan ment itt a net nálam, de egy ideig nem voltam itt mert otthon voltam. Amikor vissza jöttem akkor jöttek a netes problémáim.
Az a nagy gondon van hogy kábelen kb 150 kbs a net, wifin meg 5-800 kb/s az egész. Resetelés után a wifi felmegy 3 megára, de nesokka később vissza esik. Ráadásul amikor kálellel használom a neten akkor a routeren nem világít nálam a Full/Col led.
Elvileg nem ismeri fel a dns-kilszolgálót.
Egy ideig azt hittem hogy a háló kátryával van valami gond. Elvittem a gépet egy szervízbe és ott meg lett mérve a net és simán felmet 6 megára a net és náluk pont annyi van.
A router nem lett elállítva. A szervízben mondta a férfi hogy lehet a routerrel vagy a vezetékkel van gond. Szerintem alapban van vele gond.
Csak azt nem értem hogy nálam alig megy a net, egy szobálva mellettem meg 8 megás.
Legjobban az idegesít hogy fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma. Tavaly 2 Mb/s-sel töltöttem majdnem. Még a youtube-ot se tudom normálisan használni.
Jó lenne ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

(#1860) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon furcsa,problémám lenne, és eddig senki sem tudott segíteni:

Valamilyen oknál fogva a router lekorlátozza a hálózatot (netet 10mbpsre).
UPC Fiber 120 net
alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplapi hálókártyával
router: LINKSYS WRT320N

Józan paraszti ész nem segített, mert: Ha simán rádugom a UPC modemre a gépet 100 mbps a hálózat, magyarul a kábel nem rossz, sem az alaplapi hálókártya. Ugyanazzal a kábellel routeren keresztül csak 10 mbps lesz a hálózat.
De a routerrel nem valószínű hogy gond van, mert az előző Zio router is ezt csinálta egy ideje, és most az új LINKSYS WRT320N-el is ugyan az a helyzet.
Ha idehozom a laptopot és ugyanaz a kábel, ugyanaz a port a routeren és úgy a laptopot kötöm rá akkor azon 100 mbps. Tehát a router jó.
Vagyis külön külön minden működik, de a routerrel a gépemen valamiért csak 10 mbps a kapcsolat.

Volt a routerhez egy program. Cisco Network Magic Pro. Abban ha hibakeresést csinálok, ami megnézi az internet és a hálózat sebességét akkor a következőt kapom:
Helyi hálózati kapcsolat
A helyi hálózat kapcsolati sebessége kb egyezik az internetkapcsolat sebességével. Ez azt jelenti, hogy a szűk keresztmetszet valószínűleg a helyi hálózaton belül van. Az internetkapcsolat sebességének növeléséhez próbálja meg a következőket:
-Ellenőrizze, hogy a számítógépén nincs-e régebbi 10Mb-os hálózati adapter
-Ellenőrizze, hogy nincs-e lassú hálózati hub a számítógép és az útválasztó között.

Mi korlátozhatja le a hálózatot ?

(#1861) club1 válasza DjDanee87 (#1860) üzenetére


club1
veterán

Mivel a hálókártyád és a routered gigabites, első körben a kettőt összekötő patch kábelre gyanakodnék. Második körben pedig a hálókártyád eszközillesztő szoftverét frissíteném. Ez szerintem abszolút nem mélyvíz probléma.

(#1862) daruu


daruu
tag

Hali!
Valaki tudna segíteni mire gondol a tanár mert akár hogy kerestem googleban nem találtam rá semmi konkrétat :(

"Az internetes hálózatokat (LAN,MAN WAN) geometriai méretük alapján definiálja, nem címkiosztásuk szerint. Ennek köszönhető,hogy a Microsoft több országot összekötő hálózatát nem tekinti LAN-nak, egységes címhasználata és domain-neve ellenére sem."

előre is köszönöm!

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#1863) kraftxld válasza daruu (#1862) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

LAN: kihuzod a kabelt a szomszed szobaba
MAN: athuzod szomszed gizi neninek a netet, feleztek a koltsegen, valamint tovabbosztod geza bacsinak is, wifivel 2 utcaval arrebb, aztan neked mar ingyen van.
WAN: rokon jozsinak athuzod az optikat masik varosba/orszagba/foldreszre.
Ez a fizikai csoportositas.

Pl ha van egy 192.168.0.0/24-es halod, kobmeter wifi cuccal a fel varoson at, vagy akar VPN-el, ez MAN kiterjedesu fizikailag, de logikailag LAN-nak szamit.
A domainnel pedig pont ugyanigy.

Bar ez nem volt annyira melyviz ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1864) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Cisco VPN vs. net kérdésben tudna nekem valaki priviben segíteni?

Impossible is nothing

(#1865) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e. Lenne egy weboldal, ahol online lehetne meccset nézni, de csak német nyelvterületről lehet. Gondolom ip cím alapján dönt. Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ne vegye észre hogy magyar ip címem van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1866) club1 válasza dethroner (#1865) üzenetére


club1
veterán

Keress egy német proxyszervert...

(#1867) kraftxld válasza meroly (#1864) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1868) dethroner válasza club1 (#1866) üzenetére


dethroner
veterán

Na most ezzel nem vagyok beljebb, nem tiszta számomra hogy mi is az a proxy. Esetleg valami linket, vagy leírást tudnál dobni? köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1869) club1 válasza dethroner (#1868) üzenetére


club1
veterán

Mivel leírással tele a net, tőlem meg megkaptad a megoldást, ilyenkor ugye keresőt használunk. A Google pl. második találatnak ezt dobja ki a német proxyszerver keresésre: [link]

(#1870) dethroner válasza club1 (#1869) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, beleásom magam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1871) dethroner válasza dethroner (#1870) üzenetére


dethroner
veterán

Proxy-val próbálkoztam, lehet én balf@szkodtam el valamit, de annyira belassul tőle a böngésző, hogy megáll az egész. Aztán próbáltam valami ip elrejtő programmal, Hide My IP a neve, azzal sem megy :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1872) netboy


netboy
senior tag

Kérdésem főleg a NOC szakemberekhez szegezném!

Van egy internetszolgáltató, van egy ügyfélhez kihelyezett eszköze ami biztosítja az ügyfélnek az internet elérést.

Az eszközök nyilván a MAC cím alapján kapnak belső ip címet, az ügyfél pedig publikus ip címet.

Hogy oldja meg a szolgáltató, hogy mondjuk az ügyfél ha átírja a MAC címét a gépen az eszköz mac címére akkor ne kapjon belső IP-t és ne férhessen hozzá a belő tartományban elhelyezkedő eszközökhöz? Vagy ha beállít magának statikusan egy ip-t akkor ne tudja elérni a hálózat többi résztvevőjét?

A kérdésem csak elméleti, erre nem kaptam választ a cisco tananyagból!

(#1873) netboy válasza netboy (#1872) üzenetére


netboy
senior tag

Senki?
Ennyire bonyolultat kérdeztem?
Vagy ennyire hülyeséget?

[ Szerkesztve ]

(#1874) club1 válasza netboy (#1873) üzenetére


club1
veterán

Nem, csak ennyire kevés itt a hálózatfelügyelettel foglalkozó ember. Egyébként a MAC address az csak egy réteg, van még felette pár...

(#1875) netboy válasza club1 (#1874) üzenetére


netboy
senior tag

Jó, hogy sok réteg van még de a leírt verzió mindnek eleget tesz szerintem!

Fizikai réteg megvalósul hisz van összeköttetés
Adatkapcsolati réteg is megvalósul hisz egy engedélyezett MAC címet használok
Hálózati réteg is rendben van mivel van egy ip címem ami a tartományban engedélyezett csak nem az eszköz hanem én kapom.
A Szállítási réteg és az Alkalmazási réteg megint csak rendben van mivel eddig is egy adott porton és adott protokollon ment a kommunikáció meg eztán is.

A rétegek, hogy tudnák befolyásolni a fent említett esetben azt, hogy illetéktelen ne tudja használni?

(#1876) mezis válasza netboy (#1872) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs , csak így tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#1877) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Win7 x64 Notebook-ot szeretnék asztali Xp 32bit-el összekötni (a win7-nek simán látnia kéne a 32 bit-eset) de sehogy sem megy.
Routeren vannak, IP első három tagja megegyezeik, azaonos munkacsporotban vanank, és totál semmi, win7-es notival is: nem hogy rácsatalakozni nem tudok az asztali gépre, de egyáltalán nem is látja hogy a hálózatban lenne egy másik számítógép.
Mindkét gép rendszergazdai felhasználó. pingelni tökéeltesn tudják egymást. Próbálta mkeresztkötésű kábellel is, hub-al is, egyiknél se megy.
Ötlet?

thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1878) pető bá'


pető bá'
őstag

Üdv.
Az e-mail fiók beállításában kérnék segítséget. Indamail-es fiókom van, és az imap-ot belőttem, de az SMTP-vel nem boldogulok. a PC-n minden rendben, Outlook viszi. de vettem egy Galaxy 3-at, és wifi-vel használnám. itt ha beírom a szolgáltató SMTP-jét, azt írja, sikertelen csatlakozás. (mail.tolna.net) ötlet? :F

"... and I hope you have a great day!"

(#1879) TR3 válasza netboy (#1872) üzenetére


TR3
tag

Mégis mitől nyilvánvaló az szerinted, hogy egy szolgáltató mac alapján oszt ip címeket? És főleg minek osztana ki bármilyen ip-t a saját belső tartományából, az ügyfélnél lévő eszközöknek?

(#1880) netboy válasza TR3 (#1879) üzenetére


netboy
senior tag

pl, hogy az adott eszkön managment felületét el tudja érni!

(#1881) TR3 válasza netboy (#1880) üzenetére


TR3
tag

Jó, de egy kicsit kifejthetnéd, hogy mégis milyen eszközre gondolsz. Bérelt vonali eszközöket szoktak távolról menedzselni, de azok nem olyanok, hogy megnézed a mac meg az ip címet, aztán beraksz egy pc-t a helyükre, és minden remekül működik.

(#1882) netboy válasza TR3 (#1881) üzenetére


netboy
senior tag

És a wifis kliens eszközök?

(#1883) TR3 válasza netboy (#1882) üzenetére


TR3
tag

Ezt a kérdést most nem értem. Mit csinál a szolgáltató a wifis kliensekkel?

(#1884) netboy válasza TR3 (#1883) üzenetére


netboy
senior tag

hát gondolom, pl a jelszinteket nézi vagy ha csatornátváltanak akkor távolról teszik!?

(#1885) shev7 válasza netboy (#1884) üzenetére


shev7
veterán

azt megoldja az eszkoz maganak, nem kell ahhoz tavolrol managelni

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1886) netboy válasza shev7 (#1885) üzenetére


netboy
senior tag

és ha mégis ugy oldnja meg a cég?

(#1887) safranekk


safranekk
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos rá vagyok kényszerülve, hogy Proxy -n keresztül internetezzem.
De szeretnék még a gépemre rákötni egy laptopot is.

Lehetséges -e egy olyan dolog, hogy az integrált LAN adapterbe dugom a proxy hálózatot.
Ezáltal lenne netem...

És egy külön behelyezett PCI hálózati adapter segítségével pedig összekötném a gépet a laptoppal.

Meg lehet adni 2 különböző beállítást?
Win7 van mindkét gépen.

Köszönöm előre is a válaszokat, tippeket.

Safi

(#1888) TR3 válasza netboy (#1886) üzenetére


TR3
tag

Még mindig nem igazán értem, mit akar ott az internetszolgáltató. De egy kicsit visszatérve az elejére, minek szűrne valaki a mac címekre, mikor a hálózati hozzáférést az adatkapcsolati rétegben ennél sokkal értelmesebb módokon is szabályozhatja (pl. jelszóval, tokennel, tanúsítvánnyal)? Van erre szabvány is 802.1x-nek hívják.

(#1889) pető bá' válasza pető bá' (#1878) üzenetére


pető bá'
őstag

Valaki?:(

"... and I hope you have a great day!"

(#1890) iwu válasza safranekk (#1887) üzenetére


iwu
addikt

igen, ezt így kell megoldani.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1891) netboy válasza TR3 (#1888) üzenetére


netboy
senior tag

Tényleg de egy sügér p*cs vagyok!

Hát ha titkosítást alkalmaznak akkor nem lehet hozzá csatlakozni csak ha tudjuk a titkosításhoz tartozó hitelesítési jelszot.

A wifi eszközben pedig gondolom azt piszkálná egy szolgáltato mint mondjuk egy kábenet szolgáltato a modemben....

(#1892) Szilu


Szilu
tag

Sziasztok!

Légyszíves segítsetek az alábbi problémámban:
Adott egy kábelnet, ahol a modem egy ip- megosztóval van összekötve Így van internet a pc-n és a TV-n is. Minden ment frankón tegnapig automata beállításokkal. Az internet továbbra is működik mindkét helyen, de a TV eltűnt a "hálózatról" így a PC Share manager sem találja.
(Tűzfal vírusirtó hiába van kikapcsolva.)
Nem tudok statikus IP-t beállítani? Én ehhez teljesen béna vagyok :(
Vagy egyéb ötletetek nincs?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1893) Szilu válasza Szilu (#1892) üzenetére


Szilu
tag

Az Ip megosztom sajnos az olcsobb fajta, vagyis nem programozhato.

(#1894) Szilu


Szilu
tag

kepek a problemamrol: :O

(#1895) Szilu válasza Szilu (#1894) üzenetére


Szilu
tag

Hálózatom mar van (gateway a PC), most internet nincs a tv-n. Ez a kisebb gond.

(#1896) kraftxld válasza Szilu (#1895) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a fene az az IP megoszto? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1897) Szilu válasza kraftxld (#1896) üzenetére


Szilu
tag

switch
Tudok angolul, mégis magyarosnak ezt a szót találtam rá, pedig hidd el, anno a boltban sem így kértem :D

Most úgy van beállítva a TV, hogy a PC az átjáró, de hiába adom meg DNS szervernek is és kapcsolom ott ki a tűzfalat, nem jön net a TV-n :(

[ Szerkesztve ]

(#1898) kraftxld válasza Szilu (#1897) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A routeren be van állítva a DHCP rendesen?
A kliensek miért nem automata módon kérik az IP-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1899) Szilu válasza kraftxld (#1898) üzenetére


Szilu
tag

Sajnos a switch nem állítható.
Automata módon működött keddig. Aztán nem tudom miért (egy játék install/delete és egy divx update történt közben), eltűnt a TV a hálózatról, csak a második képen látszódott, bármit is próbáltam.
Most átjárónak beadva a PC-t legalább egymást látják, de a net nem megy át (illetve oda-vissza) a gépemen.

köszönöm, hogy írtál a hülyeségeimre :)

[ Szerkesztve ]

(#1900) kraftxld válasza Szilu (#1899) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A gateway-en állítsd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.