Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) ticzi01 válasza TR3 (#1600) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi így már tisztább.

(#1602) MaTT


MaTT
aktív tag

Annex A-s és Annex B-s modemek között fizikailag is van különbség vagy csak a firmware más? T-home topicban írtam, hogy bszptm egy tp-link routerrel amit annex b-s nek írnak mindenhol, de mint kiderült csak annex A, I, L, M kompatibilis. Van rá esély, hogy Annex B-s re "változtatom"?

Keep the rubber side down!!

(#1603) modemshop válasza MaTT (#1602) üzenetére


modemshop
csendes tag

Ha a firmwareben van lehetőség átállítani, akkor van. DSL modemek soros konzol felületén is átlehet állítani az Annexet, noha nincs feltüntetve az A-s modemen, hogy kompatibilis Annex B-vel is. Esetleg próbáld meg felvenni a kapcsolatot a gyártó supportjával.

(#1604) MaTT válasza modemshop (#1603) üzenetére


MaTT
aktív tag

Köszi! Sajnos firmware írkálásban nem vagyok járatos. Supportnak már írtam, egyelőre nem válaszoltak.

Keep the rubber side down!!

(#1605) modemshop válasza MaTT (#1604) üzenetére


modemshop
csendes tag

Szívesen. :) Nem a firmwaret kell átírni, hanem a konzolon belül paranccsal átállítani. Nem minden modemnél van ilyen, pl én egy 360R dlinken láttam, belül van egy 4 tűs TTL soros konzol port. Noha a te eseted kicsit egyedi, mivel router+modem egyben ha jól értelmeztem. Ilyenkor egy firmware-csere lehet jó, ha van olyan amin eleve másik annex van belőve.

(#1606) MaTT válasza modemshop (#1605) üzenetére


MaTT
aktív tag

Áhám, értem. Szétszedni nem szeretném még a zsírúj cuccot a gari miatt .)
Kíváncsi vagyok a support mit válaszol. A termékleírásban szerepel a B is...

Keep the rubber side down!!

(#1607) FixY67


FixY67
senior tag

Na erre mondjatok valami értelmeset!
Szokásom a mostanában sokszor szerverként használt desktop gépemet távolról bekapcsolni. E célra egy Poweroff nevű windows programot használok, amivel szépen működik a dolog.
Néhányszor próbálkoztam hasonló funkciójú linuxos programokkal, azokkal nem megy.
Sem a wakeonlan, sem az etherwake nem műxik.
Van valakinek ötlete, hogy mi különbség lehet köztük?

...

(#1608) FixY67 válasza FixY67 (#1607) üzenetére


FixY67
senior tag

Részben hülyeséget csináltam, mert NAT-on felejtettem a virtuális gép hálózatát. Most áttettem bridged-re, így a wakeonlan már működött. De... etherwake-től (legalábbis a routeren futtatott tcpdump szerint) semmi nem megy el a routerig. Ez a kisebb gond, nem is izgat különösebben. (hogy a Nokia E51-re telepített hasonló funkciójú programocskát már ne is említsem :) )

Nagyobb baj, hogy a routerre telepített wol ugyanúgy nem működik, holott elsődlegesen ezt szerettem volna beüzemelni. (openwrt whiterussian)

...

(#1609) funkygee


funkygee
aktív tag

Szasztok,
Nemtudom, passzol ide vagy sem, de végülis.. Arról lenne szó, hogy a napokban arra lettem figyelmes ( egyrészt unalmamban, másrészt így keltem) ,hogy kibontva a tűzfalam Net Activity részét, a skype fület tovább nyitva, furcsa módon mindenféle egzotikus ip címek ugranak be: líbiai, lengyel, izraeli,a legkülönfélébbek. Ez pontosan mit jelent? Mindez úgy, hogy egy haverom van onlájn, senki több, mégis soxor becsúszik +8, 10 ujabb sor hirtelen, majd eltünnek ezekkel az egzotikus IP kkel. Ráadásul nem is csak ip-k, hanem
sss.dd.ff.gg.ip-valamennyi.bahnhof.se meg ilyenek :U Mi a fene közöm van azokhoz éppen abban a pillanatban?
:W

(#1610) modemshop válasza FixY67 (#1608) üzenetére


modemshop
csendes tag

Szia!

Én is próbálkoztam anno hasonló dolgokkal, de nem mindegyik programmal megy a dolog, ugyanis többféle wake-on-lan csomag létezik. Lehet, hogy a routered másféle wol csomagot küld ki, mint amit a hálókártyád támogat (sajnos nekem is ez a helyzet, ha a routerből WOL-ozok, nem megy, ha egy mellette lévő windows pc-ről MCWOL-al, azzal megy). Sajnos, mint elég sok dolog a PC-s világba ez is "szabványosra" sikerült... :)

(#1611) modemshop válasza funkygee (#1609) üzenetére


modemshop
csendes tag

Szia!

A választ a problémádra talán a közvetített file-küldés jelentheti. A skype egy peer-to-peer hálózat. Rögtön mondanék is egy példát. Szeretnétek a barátoddal fileokat cserélni, de mindketten router mögött, passzívak vagytok, tehát nem tudtok egymáshoz kapcsolódni. Az átvitel ilyenkor sikertelen lenne, de a skype ezt kiküszöböli, azáltal, hogy olyasvalakin (olyasvalakiken) keresztül küldi el a fájlt, akik nincsenek tűzfal/router mögött. 1 kB/s erejéig, téged is használhat ilyen továbbítónak a skype, azaz rajtad keresztül megy át valakinek a fájl. Ez azért van, amit fentebb is említettem, hogy egy esetleges sikertelen kapcsolódás ne hiúsítsa meg a fájl-átvitelt :)

Lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1612) MarKoo


MarKoo
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy szolgáltató oktatásán ülök, de nincsen internetelérés. Bármilyen oldalra próbálunk menni, visszadobja, jelszót kér majd kiírja, hogy: "Cache hozzáférés megtagadva". Nekem az egyik belső oldalról sikerült idáig kijutnom. Még mindig jelszót kér, de továbbenged. Meg kellene néznünk jó pár dolgot, szóval ha valaki tudna segíteni, akkor annak nagyon örülnék. :)

(#1613) DJackson válasza MarKoo (#1612) üzenetére


DJackson
tag

a proxy-t kéne szerintem kikapcsolni a böngészőben.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1614) MarKoo válasza DJackson (#1613) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem működik, próbáltam kiszedni a proxy konfigurációs parancsfájlt, de semmi nem jön be cserébe. :)

(#1615) DJackson válasza MarKoo (#1614) üzenetére


DJackson
tag

mármint..?

szükséges a proxy, hogy ott netezhess? Miért a konfigurációs fájlt akarod kivenni, miért nem egyszerüen kikapcsolod a proxyzást?
Kipróbáltad másik böngészővel?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1616) FixY67 válasza DJackson (#1615) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha jól értem, adott egy tanfolyam (mondjuk Oracle? :D ) ahol a kedves diákok unják a tananyagot, tehát szeretnének internethez jutni. Ezt úgy szeretnék megoldani, hogy megkerülik a cég védelmi rendszerét.
Erre nekem csak egy javaslatom lenne, amit mi is csináltunk: mindenki viszi a saját kis laptopját egy mobil internettel felszerelve és azon netezik, ha már nagyon fárasztó a tanfolyam.

...

(#1617) MarKoo válasza FixY67 (#1616) üzenetére


MarKoo
őstag

Jövőhétre úgy néz ki, hogy marad ez a megoldás, mert nem tudtuk sehogy se kikerülni... Van egy sor, ahol minden oldal bejön, de valószínűleg ott beírták a jelszót még délután... :S

(#1620) FixY67


FixY67
senior tag

Tudja valaki, az 55860-as UDP portot ki/mi szokta használni?

...

(#1621) FixY67 válasza FixY67 (#1620) üzenetére


FixY67
senior tag

Valószínűleg ezen a porton ült az IP címemet korábban használónak valamilyen programja/vírusa.

...

(#1622) club1 válasza FixY67 (#1620) üzenetére


club1
veterán

Pl. eMule, de bármi egyéb dinamikus port használatára állítható/programozható szoftver is használhatja.

(#1623) FixY67 válasza club1 (#1622) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi. Tképp annyi volt a történet, hogy a routeremen bekapcsoltam a logolást és feltűnő volt, hogy a legkülönbözőbb címekről érkeznek kérések következetesen erre a portra. Azt hittem, valami vírusféleség eredménye. De rájöttem, hogy akinél előttem volt az épp aktuális címem, az ezen a porton szolgáltatott valamit - talán játszott, talán torrentezett vagy mittomén.

...

(#1624) Salvador20


Salvador20
őstag

Segítségét kérném mindenkinek,aki ért hozzá: volt egy linksys wrt320n routerem,erre csatlakozik az adsl modem, és most vettem egy wrt160n routert.az lenne a kérdésem, hogy mit kell pontosan tennem, hogy a wrt160n vezeték nélkül kapcsolódva működjön range extenderként a lakásban? -másik, hogyha én ezt beállítom, akkor a titkosítást én meg tudom tartani, mert nem akarom, hogy a szomszéd is rólam netezzen, bár van saját netjük.
ja még vmi: mind2 routeren a dd-wrt féle firmware van.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1625) FixY67


FixY67
senior tag

Na ezt magyarázza meg valaki!

xxx@xxx:/var/www$ netstat -tv
Active Internet connections (w/o servers)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
tcp 0 52 xxxx.lan:ssh notebook.lan:58119 ESTABLISHED
tcp6 0 696623 xxxx.lan:www notebook.lan:58121 ESTABLISHED

Mit keres a második sorban a tcp6, ha a routeremen eleve nincs IPv6 és a notebookom wifi adapterén is le van tiltva?
Netán rosszul tudom és a tcp6 az első oszlopban valami mást jelent?

[ Szerkesztve ]

...

(#1631) TR3 válasza FixY67 (#1625) üzenetére


TR3
tag

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy ez egy apache, vagy valami másik webszerver, ami az ipv4-es kapcsolatokat is ipv6-os socketeken keresztül kezeli. Bővebben: [link]

(#1632) FixY67 válasza TR3 (#1631) üzenetére


FixY67
senior tag

Mindig tanulok valami újat. Köszi!

...

(#1633) nyema


nyema
csendes tag

Sziasztok!

Egy vidéki városban lakom ahol a Digi szolgáltat Lan- os netet. Panelben lakom 8.-on a városhoz tartozik egy úgy nevezett "kertvárosi" rész tiszta rálátással 4-7 Km. Lakik ott pár haverom és úgy gondoltuk építünk egy Wifi-s hálózatot. Én a netemet meg tudnám emeltetni garantált 100/100 ra, ez elég lenne mindenkinek, árban sem lenne egetverő történet ha 5- 6 ember fizeti. Nézegettük a www.wireless-bolt.hu-n hogy kb milyen eszközök kellenének a hálózat kiépítéséhez, de úgy gondolom ehez a részéhez egy kicsit lámák vagyunk. fel tudna valaki világosítani hogy mire lehet szügségünk és hogy ha kiépítünk egy hálózatot akkor ahhoz kell e valamiféle hatósági engedély? Tudom nagy baromságnak tünik, de hosszútávon megéri az árát mert nagyon gagyi a kertvárosi netszolgáltatás.

Előre is köszönöm az infókat!

(#1634) club1 válasza nyema (#1633) üzenetére


club1
veterán

A WLAN-ok 2.4 GHz körüli 'szabad' frekin működnek, de csak meghatározott maximális adóteljesítménnyel (talán 100mW). A mobilszolgáltatók UMTS/3G szolgáltatása az ettől jobban terjedő 2.1 GHz-en van, és ettől nagyobb teljesítményen. De még náluk is erősen határon van a 4 km. Budapesten mikrohullámú kapcsolatot ott építünk ki, ahol távcsővel látható a tornyon elhelyezett antenna (legalább egy fehér pontként). 4 km-ről ezt nem fogod látni. Hatósági eljárással, mind a két oldalon komoly befektetéssel (nagy nyereségű yagi-k és adóvevők) esetleg el tudom képzelni a rendszert, de hogy stabil nem lesz (ködpára, hó, eső, stb..), az holt ziher.

(#1635) club1 válasza nyema (#1633) üzenetére


club1
veterán

Ja, és a nagy ping értékek előre borítékolhatóak.

(#1636) Alex91 válasza nyema (#1633) üzenetére


Alex91
félisten

Magyaran felejtsd el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1637) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, mostanában egyre többször szakad meg a netkapcsolatom.
Mai napon 2x is előfordult, Win7 hibaelhárítója azt írja, nem érhető el az alapértelmezett átjáró, majd javítja és minden oké. Eleinte amikor ezt csinálta, kihúztam a routert, és közvetlenül a modemből kapom azóta a netet, de ugyan az.
ISP: Zelka (mostmár Tarr kft)
Mit tudok ezzel csinálni? Elég idegesítő.

(#1638) bambano válasza nyema (#1633) üzenetére


bambano
titán

persze, a digitől egy engedély, hogy továbbszolgáltathatod az internetjét.
egyébként szép nagy antennákkal át lehet lőni 4-7 kilométert, nem olyan vészes az, csak hova raksz fel úgy egy ekkora antennát, hogy ne viselkedjen vitorlaként és az első nagyobb szélroham esetén ne szaggassa le, amire felraktad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1639) bambano válasza FixY67 (#1625) üzenetére


bambano
titán

az etherneten is le van tiltva, nem csak a wifin?

Másik hsz-re: ipv6-on ipv4-es socketeket kezelni kijelentés nettó marhaság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1640) TR3 válasza bambano (#1639) üzenetére


TR3
tag

Mindegy, nem az én kijelentésem. Apache doksi:

One complicating factor for Apache administrators is whether or not an IPv6 socket can handle both IPv4 connections and IPv6 connections. Handling IPv4 connections with an IPv6 socket uses IPv4-mapped IPv6 addresses, which are allowed by default on most platforms but are disallowed by default on FreeBSD, NetBSD, and OpenBSD in order to match the system-wide policy on those platforms.

Ha gondolod írd meg nekik, hogy ez marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#1641) bambano válasza TR3 (#1640) üzenetére


bambano
titán

Utánanéztem, most már értem, hogy mi van elgányolva benne.
Az továbbra is igaz, hogy ipv4-es szabványkörbe tartozó tcp kapcsolatot továbbra sem lehet ipv6-os szabványkörbe tartozó struktúrákkal kezelni, mert más a rekordszerkezet.

Ami nagyon megtévesztő, hogy ipv4-es socketekről beszél, holott ip szinten nincs socket, ott port van.

Amit az apacs és a linux kernel csinál az az, hogy annak érdekében, hogy egyszerűbb legyen az ipv4-ipv6 átállás, meghamisítják a v4-es címeket, egy fix címmappelés segítségével 1:1 mappelést csinálnak v4-v6 között, így az apacsnak elég egy socketet nyitnia a két típusú rendszerhez.

Maradjunk annyiban, hogy te jól emlékeztél arra, mit írtak a doksiban, de a doksi ettől még egy kicsit pongyola.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1642) nyema válasza Alex91 (#1636) üzenetére


nyema
csendes tag

Én nem vennék erre mérget!!!
Van pár megoldás akár 30- 40 km leküzdésére is!!!
És a sebesség is elég komoly 35-40Mb/s stabilan! Hétvégén randizok egy fejessel aki tervezi ezeket a hálózatokat, majd ő felvilágosít hogy mik a lehetőségek... :R

Másik: Digitől az engedély? Kérdeztem adnak ők (garantált) 1/1 GIGÁT is optikán Csak tudjam megfizetni!
(havi 1 MILLA+ áfa) és nem érdekli őket hogy mit csinálok vele! Továbbadom e vagy sem. Azt tudom hogy nem két városban az UPC és a DIGI adja a kis szolgáltatóknak a szélessávot.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Alex91 válasza nyema (#1642) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak mennyibe kerul!?

Azert amit lakossagin ad el, meg amit berelsz, szerintem nem egy kategoria naluk se...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1644) FixY67 válasza bambano (#1639) üzenetére


FixY67
senior tag

Hm? Ott kezdődik, hogy a szerver és a notebookom közt volt egy openwrt-s wifi router, amiben egyáltalán nem volt IPv6.
Etherneten és a vmware adapteren nincs letiltva, de azok hol jönnek a képbe?

...

(#1645) FixY67 válasza bambano (#1641) üzenetére


FixY67
senior tag

Na, akkor ezt megbeszéltük/-tétek... :)

...

(#1646) C64


C64
őstag

sziasztok létezik script vagy batch parancssor, hogy a cmd kiírja a képernyűre az ip-t? (az ip-configon kívül!)

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1647) FixY67 válasza C64 (#1646) üzenetére


FixY67
senior tag

Windows-on:

netsh interface ipv4 show config

Ez miért jobb, mint az ipconfig?

...

(#1648) C64 válasza FixY67 (#1647) üzenetére


C64
őstag

van egy reconnect adsl parancs batch file-hoz a gyors ip csere érdekében
szeretném, hogy kiírja a régi és az új ip-t.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1649) grabber


grabber
addikt

Tudom nem ez a megfelelő topic,de máshol nem tudtak segíteni.
Otthoni hálózatban van 3 gép sok felhasználó és az szeretném megoldani,hogy mindenki csak a saját dokumentumait láthassa(rendszergazda jogosultság nálam van,de elvből nem kotorászok a család dokumentumai között)
Win7 van az összes gépen és az a gond,hogy az a hozzáféréshez nem tudom megadni a másik gépen található saját felhasználómat,csak az azon a gépen létező felhasználok adhatók engedélyek.
Hiába ua a felhasználói név,hálón nem tudom megnézni a másik gépen található dokumentumaimhoz,mert hozzáférés megtagadva és nem is tudok jogot adni.Távoli asztal megy.

Még egy,ami talán ide tartozik.Távolról,hogyan férhetnék hozzá az otthoni géphez távoli asztallal ha van van router otthon.Ja,és hogyan találhatom meg a gépemet,ha ip címet nem tudom,mert amúgy is változik.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!

(#1650) DJackson válasza grabber (#1649) üzenetére


DJackson
tag

az elsőhöz: A könyvárat megosztottad a hálón, látod őket, csak nem tudsz belelépni, vagy nem tudod megnyitni a fájlokat? Jelszavas megosztás be van akpcsolva a hálózati beállításoknál?

másodikhoz: 1: csinálj egy ingyenes domaint: pl [link] itt regisztrálhatsz, majd kreálhatsz egy új hostnevet (.no-ip.org -osat ingyen lehet). Downloads-nál letölthetsz egy klienst. Ezt a gépen el kell indítani, majd megadod a regelt adatokat. Ez a kis progi folyton befrissíti majd neked az ip címet, a beállításoknál leveheted, hoyg 5 percenként ellenőrizze. Ha fut, a hostneven mindig elérhető lesz a géped. Max ha szakad 5 perc múlva befrissíti. A routerben az illető gépre meg kell nyitni a 3389-es portot, ezen megy a távoli asztal a regelt hostneveden. Arra a belső ipre kell nyitni, amin használni akarod, így kívülről csak egy gépre lehet távolizni. Ha másikra is kell, van lehetőség a registryben babrálni, hogy a távoli ne az alapértelmezett 3389-es portot használja lásd: [link]. Így minden gépre külön portot lőhetsz be, és ezeket megfelelően a routerben natolni is kell. Ha új porton távolizol akkor hostneved:újport ,vagy lehet hogy hostneved::újport módon adhatod meg a címet.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.