Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Psytróger


Psytróger
tag

Üdv! Ha nem probléma ide a mélyvízbe is bedobnám ezt és ezt... Előre is köszi ha lenne valakinek hozzáfűznivalója! :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#1552) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

hello mindenkinek!
olyan kerdessel fordulnek hozzatok, hogy tudtok-e ajanlani valami jo leirast a halozatokrol? (kezdo szinttol akar haladoig, az se baj, ha magyar) elore is koszonom :R

some men just wanna watch the world burn...

(#1553) _az válasza j0k3r! (#1552) üzenetére


_az
senior tag

hi

attól függ: mennyire ismered az alapokat, melyik része érdekel, stb...
ha nullán vagy, akkor sztem wikipedián kezdj el kutakodni: osi 7 réteg, tcp/ip protokoll, ethernet, ilyesmi kulcsszavak mentén...
a tannenbaum féle számítógép hálózatok könyv jól jöhet, jókat hallottam róla.

más:
valaki homályosítson fel kérem! sikerült összezavarnom önmagam. :D
miért is kell router az otthoni net megosztáshoz? úgy értem, ez van elterjedve...
nem lehet ugyanezt megoldani egy switch, vagy hub segítségével? hiszen a helyi szolgáltatói központban úgyis van router, én meg mondjuk azt adom meg default gatewaynek a pc-n. a switch, meg a modemes hozzáférési háló elvileg itt teljesen transzparens, nem?
esetleg régen ez így működött?
valaki meséljen már erről kicsit! :))
köszi!

[ Szerkesztve ]

az

(#1554) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

iszteletem!

A segítségeteket kérném. Egy kedves barátommal hamarosan egy ikerház tulajdonosai leszünk, és szeretnénk kiépíteni egy kisebb otthoni hálózatot.

Szeretnénk megoldani, hogy legyen úgymond egy központi tárhely, amelyet mindegyik gép lát, és amely kiszolgálná az otthoni médiaigényeket. (film,zene,kép stb)

Mondom az általam elképzelt felépítést, max azt mondjátok, hogy baromság.

Bejön a net a házba, egyenesen a routerbe, a routerre csatlakozna egy NAS (legalábbis ahogy eddig olvasgattam, egy ehhez hasonlo megoldas lenne szamunkra jó), amely a kövektező dolgokat szolgálná ki (lakás 1: 2 szgép, 1xbox, 1médialejátszó (WD TV Live) (ergo közvetlen róla néznénk a filmeket, zenéket, kepeket stb), 2. lakás: 2 szgép egyelőre, de itt is befog később jönni egy médialejátszó). Meg nyilván a router tolná a Wifi-t is.

Na most ugye a kérdés csupán annyi, hogy ehhez, milyen Router, és milyen NAS (vagy milyen hálózati megoldás) kéne. Ugye a dolog felépítéséből adódóan elég gyors hálózat kell ahhoz, hogy legalabb egy 1080p-s filmet rendesen lehessen nézni, plusz ugye masik gép is filmet néz, vagy zenét hallgat, netezik stb.

Árban nem akarunk elszállni, 1 TB-os központi tárnál nem kell nagyobb. Milyen hardware lenne ehhez megfelelő?

(#1555) shev7 válasza _az (#1553) üzenetére


shev7
veterán

a szolgalto eszkozeinek beallitasan mulik. Nehany DSL szolgaltatonal mukodott, hogy switch-en keresztul parhuzamosan ket gep is betarcsazott. De ha a szolgalato egy modemen keresztul csak egy IP-t oszt ki neked, akkor teljesen mindegy, hogy te hannyal akarsz parhuzamosan csatlakozni, nem fog menni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1556) shev7 válasza CosmoBacsika (#1554) üzenetére


shev7
veterán

hat routernel szerintem ajanlatos olyat venni amelyik tudja a gigabit-et vezeteken meg persze a wifi is legyen n-es.Akkor legalabb a savszeleseggel nem lesz gond. Konkret tipust nem tudok ajanlani, azt tudom, hogy TPLink-bol biztos van ilyen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1557) _az válasza shev7 (#1555) üzenetére


_az
senior tag

aham, tehát akkor azért terjedt el a router, mert hogy ezt az egész
bonyodalmat megkerüli? mert akkor ő kap a szolgáltatótól 1 db ip címet, a szolgáltatónak úgy tűnik, hogy 1 db végberendezés van, a router. közben a routeren át nat segítségével az összes otthoni gép ki tud szólni az internetre...
mekkora okossság! :C
(tök jó h a bonyolult dolgoknak értelmük is van!)

az

(#1558) DJackson válasza _az (#1557) üzenetére


DJackson
tag

meg azért is mert rájöttek, hogy az ipv4 címek hamar el fognak fogyni. Az ipv6 bevezetése helyett ezt könnyebbnek találták akkoriban :)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1559) j0k3r! válasza _az (#1553) üzenetére


j0k3r!
senior tag

jaja wikit enis neztem, de inkabb az angol hasznalhato. (a magyar elegge hianyos)
tannenbaum konyv meg sajnos otthon van, de hatha fennvan valahol pdf-ben.
koszonom az otleteket. :R

some men just wanna watch the world burn...

(#1560) RAiN91


RAiN91
őstag

Hi
A kábelneteknél ha megszakítom a netet, és újra be kötöm, megváltozik az ip? Konkrétan a vidanet-re gondolok.

(#1561) j0k3r! válasza RAiN91 (#1560) üzenetére


j0k3r!
senior tag

probald ki :))

some men just wanna watch the world burn...

(#1562) RAiN91 válasza j0k3r! (#1561) üzenetére


RAiN91
őstag

Nem tudom, pont ezért kérdezem. De jó lenne, ha kipróbálhatnám! :)

(#1563) j0k3r! válasza RAiN91 (#1562) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"De jó lenne, ha kipróbálhatnám!"
ezt nemertem. routert, modemet kihuzod a falbol, elszamolsz 100ig, aztan visszadugod. :D
(termeszetesen elotte felirod egy txt-be a jelenlegi ipdet)
az ip cimed peldaul itt tudod megnezni.

some men just wanna watch the world burn...

(#1564) degu


degu
senior tag

Eddig azt hittem,hogy a szamtech bonyolult...
Es most megismerkedtem a *halozatok* problemaval!
A szamtech-kerem- nem bonyolult,hanem egy atlagember szamara mar felfoghatatlan! :W
A C64 megjelenese ota foglalkozom hw-vel,de a hatranyom egyre nagyobb!
Ugy erzem,hogy okrosszekeren ballagok,amit meg szeretnek tudni/hasznalni,az a japan magnesvasut! Ez mar lassan olyan,mint egy uj vallas...
A beavatottak ertik,a tobbinek meg hinni kell! :P
Persze mondhatna barki,hogy mi a francnak vettel egy routert... :DDD

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1565) DJackson válasza degu (#1564) üzenetére


DJackson
tag

ha mindenki felfogná nem lehetne belőle megélni :)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1566) RAiN91 válasza j0k3r! (#1563) üzenetére


RAiN91
őstag

Ja bocs, azt elfelejtettem, nem kábelnetem van, ezért kérdem :)

(#1567) shev7 válasza RAiN91 (#1560) üzenetére


shev7
veterán

attol fugg hogyan allitotta be a szolgaltato. De altalaban nem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1568) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire kéne figyelnem, mert nekem kell rajta tartanom szemem a cégnél az új iroda hálózati kialakításán. 22 végpontot terveztünk, be lett húzva az összeshez a LAN-kábel. Egy ilyen méretű hálóhoz milyen hálózati eszköz kell? (Elég egy 24 portos switch és egy DSL router??) Egy ilyen switchet kell konfigurálni? Milyen DSL-es eszközt érdemes venni? Mire kell még ügyelnem? Csak hogy ne nézzek nagyon bután, amikor intézni kell a dolgot...
Köszi!

(#1569) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Router és gép közé patch kábel kell?
Router és modem közé szintén patch kábel kell?

Kösz a segítséget.

(#1570) FixY67 válasza rayoliviero (#1569) üzenetére


FixY67
senior tag

Amíg más nem válaszol: a modern eszközöknél _állítólag_ mindegy.
Ha hülyeséget írtam, valaki csak kijavít...

...

(#1571) rayoliviero válasza FixY67 (#1570) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, kösz.

(#1572) TR3 válasza rayoliviero (#1569) üzenetére


TR3
tag

Ha az eszköz ismeri az auto-mdix-et, akkor mindegy milyen kábel. Ha nem ilyen, akkor router és modem közé patch kell. Pc és egy igazi router közé cross kellene, de az otthoni felhasználásra szánt routereknél egy beépített switchre dugod a géped, így ott is patch-et kell használni.

(#1573) Alex91 válasza Oldmobil (#1568) üzenetére


Alex91
félisten

Remelem legalabb cat5e-s kabelej lettek behuzva :)!

Ahogy mondod, kell egy 24 portos (javaslom, hogy gigabites legyen) switch. Szerintem nem kell, hogy menedzselheto legyen, de ti tudjatok! Es egy normalis, nem otthoni kategoriaju router.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1574) rayoliviero válasza TR3 (#1572) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen a segítséget.
Mindent patch-al kötöttem össze és működik rendesen.

(#1575) Oldmobil válasza Alex91 (#1573) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi!
Igen, cat5e-vel lett behúzva. Switch-ügyileg szerintem nincs semmi extra igény, de mindenképp gigabites lesz, mert a két NAS-unk is gigás, meg mozgatunk nagy állományokat is. Esetleg tudsz ajánlati routert?
Üdv,

(#1576) Alex91 válasza Oldmobil (#1575) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link TL-R488T Load Balance Router, nem ismerem, de az arabol ugy gondolom, hogy talan jo lesz, bar kerdeses, hogy mekkora a net savszelessege?
Cisco 851-K9, ez meg Cisco...

TP-Link TL-SG1024, switch-nek meg szerintem ez is eleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1577) Oldmobil válasza Alex91 (#1576) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi a segítséget, most már nagyjából be tudom lőni, hogy mit is keresünk!
Üdv,
V.

(#1578) modemshop válasza Oldmobil (#1577) üzenetére


modemshop
csendes tag

Esetleg routernek tudom ajánlani a MikroTik routereket. Elég sokrétűek, jó ár/érték aránnyal rendelkeznek és konfigurálásuk nem nehéz. Maga a RouterOS akár PC-n is futtatható (kb 8000 ft a licensz). Ha esetleg MT mellett döntesz, segítek bármiben.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#1579) FixY67


FixY67
senior tag

Normális dolog, ha a routerem felől másodpercenként 1-2 alkalommal valami SPT csomagok érkeznek a gépem ethernet kártyájára, miközben (elvileg) nincs egyéb hálózati forgalom?

...

(#1580) TR3 válasza FixY67 (#1579) üzenetére


TR3
tag

Biztos, hogy SPT? Ha STP lenne (spanning tree protocol), az normális is lehet.

(#1581) octavio


octavio
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy ISP váltással adsl szolgáltatót váltottam (Businesstelről T-re). Meg is kaptam a T-től a felhasználónevet és a jelszót, viszont hiába írom be 691-es hibát dob ki. ment copy paste módszer is, elgépelés kizárva. Ügyfélszolit felhívtam, jelszót változtattam, ugyanaz a helyzet. Náluk stimmel, betünként is bediktáltam, de semmi, nem akar menni. A Businesstel viszont még mindig aktív, most is arról tolom, azt simán visza tudtam állítani.
Mi ilyenkor a teendő? Mégis le kellene mondani a Business-nél, nem megy automatikusan?
Köszi előre is!

(#1582) FixY67 válasza TR3 (#1580) üzenetére


FixY67
senior tag

SPanningTree protocol. Én csak a Wireshark rövidítését idéztem. :)
Mitől függ, hogy normális vagy sem?
Összesen két gép lóg a LAN-on, ebből egy ráadásul wifi-n, plusz a router.

...

(#1583) TR3 válasza FixY67 (#1582) üzenetére


TR3
tag

Jelen esetben semmilyen hasznát nem veszed. A routeredbe épített switch generálja ezeket a kereteket, de csak akkor van jelentőségük, ha több switched van, és fizikailag olyan topológiát alakítasz ki, ahol több útvonalon is közlekedhetnek a csomagok. A spanning tree ilyenkor kiválasztja, melyik útvonal legyen az aktív, és amíg az működik addig blokkolja a többit, hogy ne alakulhasson ki kapcsolási hurok.
Ha ki lehet kapcsolni, akkor nyugodtan kikapcsolhatod, de egyébként sok vizet nem zavar, mivel minimális adatforgalmat generál.

(#1584) TR3 válasza octavio (#1581) üzenetére


TR3
tag

Mivel egy vonalon egyszerre csak egy adsl szolgáltatás lehet aktív, ezért amíg a Businesstel-es működik, addig a T-és nem fog. ISP váltás esetén elméletileg az új szolgálatónak kell eljárni a réginél a szerződésbontás ügyében, nem az ügyfélnek, úgyhogy első körben a T-t zaklasd ezzel.

(#1585) octavio válasza TR3 (#1584) üzenetére


octavio
csendes tag

Köszi, kb én is ilyenre gondoltam, de a T-nél azt mondták, hogy az övék az aktív kapcsolat, nekem nem kell semmit lemondani.... De azt nem, hogy ők sem teszik meg :DD
Na akkor tel megint :W

(#1586) FixY67 válasza TR3 (#1583) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi szépen! Egy kérdés: ez egy relative korrekt módon programozott switch esetében automatikusan is ki-/bekapcsolódhat? OpenWRT whiterussian fut a routeren - nem tudom, van-e jelentősége. Időnként megnézem, hogy milyen forgalom megy a hálókártyámon és nem emlékszem ilyen csomagokra. (de lehet, hogy csak szimplán ignoráltam, mert elsősorban IP csomagokat szoktam keresgélni)

...

(#1587) TR3 válasza FixY67 (#1586) üzenetére


TR3
tag

Csak manuálisan lehet elvileg ki- és bekapcsolni,nem csinál ilyet automatikusan. Alapbeállításként bekapcsolt állapotban szokott lenni.

(#1588) ena17


ena17
csendes tag

hello
net rádiot szeretnék üzemeltetni vagyis idáig jo is volt mig nem lett uj gép most ezt a hibát kapom:
<01/22/10@12:35:21> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 84.0.163.190:8001) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)

mit csináljak ?

Adri Manóóóóó :D

(#1589) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nos, mivel ez a "mélyvíz", ezért ide tenném a kérdésem.
Adott egy munkaállomás, amin DOS 6.22 van, egy DOS-os gyártás-vezérlő/ellenőrző program fut itt. Nagyon fontos, hogy a szoftver készítő cég külön kikötötte, hogy CSAK és KIZÁRÓLAG DOS 6.22 futhat rajta, minden más OS KIZÁRVA!

Megoldható-e, hogy ezen a dos-os állomáson megosszak egy mappát, amit egy Windows-os(XP) gépen elérjek? Ha igen, hogyan? Esetleg létezik valamilyen progi erre?

Azt, hogy a DOS-os gépen a hálókari menjen, kiosszak IP-t, Gateway-t, stb stb a hálókarinak, azt meg tudom oldani.

A válaszokat előre is köszönöm.

Fire.

UI: Csak a legvégső esetben nyúlnék a DOSBox nevű alkalmazáshoz, a fentebb írt kikötés miatt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1590) shev7 válasza Fire/SOUL/CD (#1589) üzenetére


shev7
veterán

forditva mar lattam mukodni. Marmint Samba/SMB megosztas volt felcsatolva meghajtonak. Es abba pakolta a dosos gep a cuccait. Ez nem jo? nem emlekszem mi kellett hozza, de sima net use -zal mukodott.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1591) Fire/SOUL/CD válasza shev7 (#1590) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Köszönöm a választ, az a baj hogy én is úgy vagyok vele, hogy már nem emlékszem pontosan, mihez mi kell. Nem mostanában volt, amikor DOS alatt ilyennel kellett foglalkoznom, ez meg egy nagy cég, nem akarom elcseszni, mert rosszul emléxem.
(Ha elcseszem, akkor valószínű életem végéig fizetem, a termelésből való kiesés költségét) :DDD Szóval tutira kell mennem.
(Meg az is gond, hogy aki mondja mit szeretne, az szerintem nem tudja mit akar, mert most már azt veszem ki a szavaiból, hogy a wines gépről FUTTATNI akarja a dos-os masinán lévő progit... :W )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1592) FixY67 válasza TR3 (#1587) üzenetére


FixY67
senior tag

tankjú!

...

(#1593) shev7 válasza Fire/SOUL/CD (#1591) üzenetére


shev7
veterán

"Meg az is gond, hogy aki mondja mit szeretne, az szerintem nem tudja mit akar, mert most már azt veszem ki a szavaiból, hogy a wines gépről FUTTATNI akarja a dos-os masinán lévő progit..."

Akkor miert nem masolja at? :D :D

de amire en emlekszem (kb egy eve szivtam dos-os gepekkel)

net use [driver:] \\compname\sharedir

ezzel fel tudod mappelni, de a compname az tenyleg compname, legalabbis amit en hasznaltam az olyan buta volt, hogy ha ipcimet irtam oda, akkor is cimforditast akart csinalni.

utana mar mukodott szinte siman.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1594) Fire/SOUL/CD válasza shev7 (#1593) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Akkor miert nem masolja at?"
Mert nem fut XP alatt a progi

Közben sikerült találni egy embert, aki el tudta magyarázni mit is kellene megoldani. Az a problémájuk, hogy csak azért, hogy megnézzenek különböző infókat(amit a DOS-os progi ad vissza/jelez ki stb), erre 15 perc is kell, mert egy csomó kapun kell lejutni az alagsorig, lakat hegyek, meg egyéb biztonsági kütyü. :DDD
Azt már kiderítettem, hogy a progi folyamatosan fájlba is menti az infókat, ezt a könyvtárat ha megosztom, akkor az "irodai"(Windows-os) masinára telepítve, DOSBox alatt futtatva, már láthatják az infókat és nem kell minden egyes alkalommal 15 percet le-fel rohangálni feleslegesen. Olybá tűnik így már megoldom.

Kösz a válaszaid. :R

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1595) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Adott egy HP 1022-es nyomtató Win7 64-biteshez kötve.
Gyönyörűen működik.
A másik gép hálózatba van vele kötve WinXP 32-bit.
Az xp-s gépről pedig nem akar nyomtatni.
Miért lehet ez?
Az xp-s gépen fent van a driver hozzá.

Köszönettel

(#1596) bambano válasza Fire/SOUL/CD (#1594) üzenetére


bambano
titán

1. számú paraszt megoldás: letenni még egy gépet vagy hálózatképes kamerát és webcam-mel bámulni a monitort.
2. a dos neked nem fog soha semmit úgy megosztani, hogy az jó legyen, lehet samba jellegű share-re tenni az eredményt vagy lehet novell szervert faragni oda.
3. linux dosemu-val, elég stabil szokott lenni.
4. ha nem lehet ennyire bonyolítani és a program tud nyomtatni, felraknék egy dosos hálózati nyomtató átirányítást, meg hozzá egy hekkelt szervert, és a szerveren a print queue-ból szedném ki, ami kell.
5. ip konzol használata
6. meg kellene nézni, hogy az rsa2-es kártyák gyalog pc-ben mennek-e vagy csak az eredeti helyükön, mert ha igen, azzal nagyon triviálisan és viszonylag olcsón megoldható a kérdés

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1597) DJackson válasza sityuka80 (#1595) üzenetére


DJackson
tag

Szia, először is abból, hoyg azt írtad, hoyg fenn van az xp-s gépen is a driver arra gondolok, hogy pl telepítőlemezzel felraktad vagy ilyesmi.Persze ha tévedek, akkor szólj.

Na de a lényeg, hogy ebben az esetben a hálózati nyomtatót nem így kell telepíteni, hanem úgy, hogy létrehozod a belső hálót. Valamint engedélyezed a fájl és nyomtatőmegosztást mindkét gépen. XP-ben ehhez legegyszerűbb, ha vezérlőpultban lefuttatod a hálózat beállítás varázslót. Ha sikerült, akkor elvileg tudod tallózni a két gép megosztott könyvtárait. Na ha ez megvan, akkor a nyomtatót a w7ben meg kell osztanod a hálózaton, és az XP-ben ezután új nyomtató hozzáadása -ban a hálózati nyomtatót kell kiválasztani és betallózhatod a w7 gépről. Tehát nincs szükség itt telepítőcd-re.

Remélem érthető voltam, üdv!

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1598) DJackson válasza ena17 (#1588) üzenetére


DJackson
tag

szia!

a 8001-es portot valami lefogja. Ha új géped lett, akkor ez több miatt is lehet. De először is a következők:

Milyen neted van? Használsz routert? Mert ha igen akkor valószínüleg az a helyzet, hogy eddig meg volt nyitva a port a régi gépedre, de mivel most új hálókártyád lett, biztos új belső ip-t kaptál, és arra kell megnyitni a portot a routerben.

Ha nem ez a helyzet, akkor amint az üzi is írta próbáld kikapcsolni a tűzfalat.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#1599) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
A szolgáltatótol kapok egy ip címet.
Amikor megnézem a neten mi az ip címem egészen mást dob ki.
Nálunk micron jön a jel a falúba és onnan kábeltévén.
Nos amit a routerem kap ip címet egészen más mitn amit a neten látnak.
Azt gondolom, hogy egy másik eszköz követlenül a kijáraton ad egy másik címet.
Hogy is van ez.
Meg egy csomó oldalon amikor nézelódök kiírja a képek alatt a közelben lévő város nevét.
Hogy találják meg?
Az tiszta sor, hogy a hostot az ip cím egyértelműen azonosítja,
vagyis végigkövetnek engemet a lakóhelyemig és onnan veszik ki a várost?
lehet rosszúl írtam le.
köszi

(#1600) TR3 válasza ticzi01 (#1599) üzenetére


TR3
tag

Valószínűleg a privát ip tartományból kapsz címet, amit aztán majd a szolgáltatód valamelyik eszköze natolással átfordít egy publikus ip-re, és ezt fogják látni kívülről.
Az ilyen ip locator nevű izék meg érdekességnek jók, de ritkán adnak pontos adatot. Nem tudnak végigkövetni a lakóhelyedig, csak abból következtetnek, hogy hol lehetsz, hogy ki a szolgáltatód. Például ha mobilinternetet használsz, bárhol lehetsz az országban, mégis mindegyik azt fogja mondani, hogy Budapesten vagy.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.