Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24651) v.tom válasza Supr@ (#24646) üzenetére


v.tom
őstag

Csinálnám, ha csatlakoznál:)

(#24652) v.tom válasza helkis (#24650) üzenetére


v.tom
őstag

Milyen jó annak, akinek a hobbija a pénzgyűjtés. :D Valaki bélyeget gyűjt, valaki pénzt. :P De mondjuk van annak egyáltalán értelme? Ez már tényleg megkérdőjelezhető. Ez már nekem kicsit túl filozófikus.

(#24653) helkis válasza v.tom (#24652) üzenetére


helkis
addikt

nem a gyűjtésről szólhat csak egy hobby.. :D
illetve nem arról, hogy akinek hasonló az érdeklődése, akkor onnantól kineknagyobbafarka.. :)
lehet akár a testépítés, vagy a kert, amiről azt gondoljuk hogy a "lelkünket" boldogítja szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24654) VinoRosso válasza #35685120 (#24638) üzenetére


VinoRosso
veterán

akkor minek a 8400 neked? Tévedsz ha azt hiszed, hogy arra tervezték, hogy gyári paraméterekkel fusson. Bőven elég lenne neked egy e6300-as, azt simán felhúzod 3,2Ghzig még gyári hűtővel is alapfesz körül, ez meg már kihajtja a 4850-edet 22-es nativba, ahol meg nem hajtja ki, ott mindiegy, hogy 100 fps vagy 150. emellé simán vehettél volna egy 965ös asrock lapot, meg 4G 1066os kingmax ramot, és csodásan vinne minden játékot az is. A maradék pénzt meg hozzácsapod a HDD-khez, és veszel még egy vinyót raidbe, és még a vista is bazi gyors lesz. Ha ilyenekere használod a géped felesleges tunigcuccokat vásárolnod. Másnál 4Ghz felett járnak az E8400-ak, a 90% a PH-n ilyen, szinte vétek az a procit alapon járatni.

(#24655) Supr@ válasza VinoRosso (#24654) üzenetére


Supr@
senior tag

ezzel teljes mérétkben egyet kell értenem:R sztem nem kel hozzá fúzni smemit ehhez.

(#24656) Dorien válasza VinoRosso (#24654) üzenetére


Dorien
veterán

Ha így is max. sebességgel fut nála minden, akkor nem tökmindegy? :)
Így legalább stabilabb, kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24657) Dorien válasza Supr@ (#24655) üzenetére


Dorien
veterán

Tuningőrültek jól megértik egymást. :C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24658) Supr@ válasza Dorien (#24656) üzenetére


Supr@
senior tag

viszont drágább:) de ha fogyasztás akkor jó lenne egy E5200 is, az is 45nm-es pl.

(#24659) Dorien válasza Supr@ (#24658) üzenetére


Dorien
veterán

Biztosan, de tudtommal a Laci jellemzően minimális ráfizetésekkel jut ilyen cuccokhoz, akkor meg miért ne? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24660) VinoRosso válasza Dorien (#24659) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát azért olyan minimális ráfizetés nem lehet egy 8400 esetében, mert 2x annyiba kerül még használtan is, mint egy új 5200-as.

(#24661) v.tom válasza helkis (#24653) üzenetére


v.tom
őstag

Ez teljesen igaz. Most csak kiragadtam egy részletet. Nekem pl ha úgy tetszik. hobby a számítógép-építés. Szeretem szerelni, összerakni, szétszedni, és látni, hogy amit csináltam, az működik és jó lett. Pl most is egy elég erős gépet rakok össze, beleölök egy csomó pénzt, amit "jobb" dolgokra is költhetnék. De egyszerűen élvezem azt, hogy adok-veszek-csereberélek, hozok-viszek, szerelek össze és szét. Majd a végén elégedetten hátradőlök, hogy x ezer pont a 3dmark-ban. Azután kezdődik az egész előlről. :D

(#24662) knifemaster


knifemaster
tag

Kellene csinálni a smart kártya mintájára egy 3dmark kártyát...ott aztán lehetne gyűjteni a pontokat..... :F Ezt még át kell gondolnom,de biznic szaga van....

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24663) v.tom válasza knifemaster (#24662) üzenetére


v.tom
őstag

:D Ebben tényleg van fantázia :K

(#24664) #35685120 válasza helkis (#24650) üzenetére


#35685120
törölt tag

Hát mondjuk ez pont hülye példa volt:

- 100%ig kihasználom, sőt 2 db szintit használok, mivel van amit nem tudott még ez sem és nekem kellett
- pénzt termelek vele, az ára már régesrég visszajött, profitot termelek vele, munkaeszközöm

Nem az a bajom hogy elkölti a pénzét, hanem hogy teljesen értelmetlen, mert a 3d mark pontokon kívül nem tudsz minek örülni, nincs kézzel fogható látható haszon. A vízhűtés árából 3x jobb gépet vehetsz és akkor húzni se kell, meg vizezni se...

(#24665) #35685120 válasza VinoRosso (#24654) üzenetére


#35685120
törölt tag

Való igaz, hogy teljesen felesleges ez a proci, videókártya... 2 hónapja játszottam Call of duty world at warral, vista-t raktam fel, utána megfogadtam majd jól végigviszem... Azóta se raktam fel, valahogy nincs rá időm... De tudom hogyha játszani akarok akkor simán visz mindent. Amúgy én másra nem csak a gépemre költök, hogy mindig viszonylag normális legyen... Meglepődnél maradjunk annyiba, ha tudnád, mihez milyen áron jutottam hozzá tavaly nyáron... 3 év gari mindenre, és mondjuk azt, hogy többér eltudnám adni jócskán mint amennyiért akkor vettem... 4Ghz-n én is nyomattam a procit, zalmann hűtés van rajt bírná is csak nem láttam értelmét és a lényeg megint ez... Hogy minek? Nem az a baj, hogy költünk rá, hanem hogy minek húzzuk még a jót még jobbá? És utána ahogy valamelyikőtök írta, kinek nagyobb a farka szindróma alapján a 3d mark pontoknak örülünk...

De igaziból felesleges erről akár még 1 postot is írni, hisz én nem a tuning ellen vagyok (én is próbálgattam, sőt utána is olvastam olvasok most is kíváncsi vagyok gépem végére... ) csak nem értem hogy warum? :D

LACI

(#24666) #35685120 válasza v.tom (#24661) üzenetére


#35685120
törölt tag

Erről beszéltem:

a végén elégedetten hátradőlök, hogy x ezer pont a 3dmark-ban

:C :R

(#24667) vidobali válasza Balinov (#24624) üzenetére


vidobali
tag

Bocs, hogy beleokoskodok, de 790FX-es DFI-m SB600 alatt simán állitottam a proci és a HT szorzót is. Sőt..... ember legyen a talpán akinek van ideje a lap összes finomhangolását kipróbálni.

Más

Ha van valakinek jóáron LGA775-ös Pentium4 6XXX procija, dobjon rám egy privit, nagyon nagy szükségem lenne rá.

THX

:R

(#24668) Jazzos válasza VinoRosso (#24654) üzenetére


Jazzos
tag

Tegnap még az Asus volt gagyi, ma meg az Asrock ajánlott, a fene sem igazodik ki rajtad. :DDD

(#24669) helkis válasza #35685120 (#24664) üzenetére


helkis
addikt

akkor ássunk mélyebbre ;) eleve azért vettél szintit mert ebből akartál megélni? :))
a mondatom máris beigazolódott: "más hobbija számunkra baromság, de így van ez rendjén!"

egyébként a víz a hangtalan müködéshez kellett számomra elsősorban (az egér klikkelés volt a leghangosabb a végén éjjel mikor mindenki aludt már..) a tuning ez esteben egy mellékhatás, amit ki lehet aknázni vagy sem, de mindenképp érdemes kipróbálni egy olyannak, aki közel van a tűzhöz, aki erre rákap inkább a technológia határait keresi, sokszor olyan hardware-teljesítményeket elérve, amik nem is gyárthatók még (tehát nem tudsz 3x drágábbat venni mert nincs!), a 3dmarkolás az is csak egy mellékhatás, ha már ott van, miént ne fusson le, vagy stabtesztnek sem utolsó, összehasonlítani mennyivel több, jobb így a cucc, mint alapon vagy persze lehet vele vagánykodni is (a karatéban is az van, hogy tudunk mindent de nem azért hogy kinyírjuk a fél várost, persze erre is fel lehet használni ha kell, illetve kineknagyobbafarkát mindenben lehet játszani), persze van aki erre izgul pl.: v.tom.. :B neharagudj;)
illetve van az oprendszer tuning is (ami már nem a gyári beállítás az már tuning.) ami jótékonyan hat a gép teljesítményére, ha hozzá van beállítva a software, ezt pl minden esetben megteszem, ha hozzám kerül egy gép, és maga a tudat, hogy sikerült a szarból várat építeni már elégedettséggel tölt el.. :D
persze van format c: is mindenki tudja, de pl, filerendeszerhibát kijavítani úgy hogy minden megmarad, és nem kell GDB sem, már kevesen. ;) vagy itt vannak a proci láb javításos élményeim, ami eléggé jó érzéssel tölt el, ha sikerül megjavítanom az amatőr ember prociját, + az sem rossz hogy ezért már szinte fél-istenként tekintenek rám ebben a témakörben.. ;) populus2szindróma :DDD
tehát a hobbinak nem kell feltétlenül hasznot sem hoznia, bár a szerencséseknek sikerül összehozni a kettőt (munka=hobby)! :R
-a 4G-s quadomat is 100%-ig kihasználtam, miután nem kellett, adtam is el, ha szummáznám a hw-be fektetett, illetve kivett pénzemet simán pluszban lennék.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24670) v.tom


v.tom
őstag

Hasonló témáról írtam anno egy összetákolt blogot is. (Most tűnt fel, hogy a kepfeltoltes.hu szarakodása miatt eltűntek a képeim is. Csodás.)

(#24671) v.tom válasza vidobali (#24667) üzenetére


v.tom
őstag

Igazából szerintem nem sok olyan beállítási lehetőség van (legalábbis tuning szempontjából), ami egy dfi lapban ne lenne benne.
Az lenne a legjobb, ha majd vásárlás előtt tehetnék egy próbát a lappal, hogy mennyire fekszik neki a kuma proci. Mégiscsak egy majd' félszázezres lapról van szó. Persze ez csak egy felvetés volt. :U

(#24672) vidobali válasza v.tom (#24671) üzenetére


vidobali
tag

Semmi akadálya ;)

(#24673) v.tom válasza vidobali (#24672) üzenetére


v.tom
őstag

Ennek nagyon örülök. :K Supr@ kollégáékkal most kedden ülünk össze egy ilyen tuningnak szentelt napra. De sajnos a procim csak szerdán jön meg. :(( Szóval b*szhatom, pedig akkor lett volna hardver bőven, amivel lehetett volna próbálgatni. Ez ügyben akkor még felkereslek engedelmeddel, és egyeztethetnénk egy mindkettőnknek megfelelő időpontot.

(#24674) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Valakinek nem kell egy HP1010-es lézernyomi? AM2-es lapot vagy AM2-es x2-es procit beszámolok/cserélek :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#24675) vidobali válasza v.tom (#24673) üzenetére


vidobali
tag

Oksa

(#24676) VinoRosso válasza #35685120 (#24665) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az biztos, hogy olyan olcsón nem vehetted még nyáron se, mint amilyen olcsón egy jobb teljesítméyű gépet össze lehetne rakni gyengébb de enyhén meghúzott alkatrészekből, már csak a raid miatt is mindennapi használatra sokkal jobb lenne, A másik meg, hogymég valszeg arra is maradna pénz, hgoy vegyél egy jól szellőző házat 14es be és kifújó ventikkel, meg egy olcsó passzív bordát a procira és akkor még hangtalan is maradna a gép. Bár ha refhűtéses a 4850-ed akkor nem biztos:D

A tuningos dolgot még mindig nem érted...de pl ott van a Forma 1. Mennek körbe egy beton pályán, minden futamon hazavágnak egy több száz millás motrot, ha nem az egész autót, mert gyakori az ütközés is, aztán még a kero is sokba kerül, és semmi haszna nem származik belőle sem a konstruktőröknek, sőt még a pilóták egy részének sem, mert vannak páran, akik fizetnek súlyos összegeket, hogy beülhesssenek egyetalán a volán mögé, gondolok itt pl a Baumgartnerre...mennyi is volt hogy odaülhetett pár futamra? Másél milliárd? Mire mentünk vele? Ennek ellenére elég sokan szurkoltak neki...Az, hogy ilyen van, az a verseny miatt van, nem azért, mert a Schumacher F1-el megy le a tescoba kenyérért. Ugyanez a helyzet a tuningnál is, ott is olyan dolgokat művelnek, amit értelmetlen a hétköznapi számítógép használathoz hasonlítani, mert senki sem töltögeti otton az LN2-őt a potjába, miközbe cszik, meg nem is lehetne mert a legjobb alkatrészek is max 1 órát bírnak -70°C körnéykén. sőt itt is előfordul nagyon sokszor, hogy fognak egy-egy alkatrészt, és felállítanak fele egy rekordot, aztán megy a kukába, mert lehasználódik. Miért? Nézd meg még a legputribb autóbersenyt is, ahol ótvar ladákkal mennek, nem hinnéd de 1,5 milla egy olyan szar, és ott is egy verseny egy motor, és sokan a saját pénzükből finanszírozzák az egészet. Ezt lehet nem érteni, viszont rohadt sok embert érdekel, és fog is egyre többet.

(#24668) Jazzos : Én egy szóval se mondtam, hogy az Asus gagyi, sőt még majdnem azzal is megvádoltak, hogy Asus fan vagyok, mert annyit dicsértem, meg írtam, hogy nekem is az van. Én a P5K-ról mondtam, hogy kula, mert amire jó lenne, arra annyira nem jó, ugyanis tuninglapnak van beállítva, de annak túl buta és silány, nem való másra csak hogy elfüstölje az ember. Azért írtam Supr@-nak hogy ne vegyen olyat, mert azt hittem tuningolni akar( mivel szokása ), de miután írta, hogy faterjának kell, még azt is írtam, hogy a P5K is túl jó akkor még neki. kicsit úgy érzem magam, mintha nem is magyar lennék, hanem valami idegen nyelven irogatnék..

Az Asrock egyébként Asus leányvállalat, low profile cuccok gyártására kiélezve, thát árban ennél nem jobb szinte semmi. Amolyan value széria féle.

(#24677) Coyot válasza VinoRosso (#24676) üzenetére


Coyot
őstag

Az otvar ladás részt kikérem magamnak, és a vfts motorok élettartama elég sok verseny :K :) jah és csak a motor 1milla, 800a kasztni, és akkor még nincs váltó, gumi, felni, futómű ésatöbbi... :D
amugy persze egyeterétek :R

Má' nem

(#24678) #35685120 válasza VinoRosso (#24676) üzenetére


#35685120
törölt tag

Nem akarok már vitatkozni, mert ti nem értitek, amit én mondok, én nem értem amit ti... :R

De megint miért vagy Te biztos így ismeretlenül benne, hogy én mennyiér vettem a 8400 as procim??? Ha 5000 ft ért vettem akkor abból mit kaptam volna nyáron? használt celeront se??? Honnan tudod milyen házam van?? Több is volt (coolermaster elite, aerocool nitron stb...) ezt sem tudhatod hogy milyen hűtés van benn, vagy milyen se...

Amúgy ezzel a postoddal még nagyjából egyet is értek! :D :R

(#24679) #35685120 válasza helkis (#24669) üzenetére


#35685120
törölt tag

Egyébként még mindig nem értem hogy jön ide a zenecuccom, ez olyan mint Neked az első számítógéped... Én nem csúcsmodellel kezdtem, hanem egy kis párezer forintos szarral, és visszarakosgattam a kis zsebpénzem bele és úgy vettem mindig egyre-egyre jobbat... Szóval nem értem hogy ez hogy kerül ide... :F De szerintem nem is érdekel... :R

(#24680) v.tom


v.tom
őstag

Milyen parázs viták vannak kialakulóban. ;] Nem lehetne ezt egy sör mellett letárgyalni valamelyik nap?

(#24681) #35685120 válasza v.tom (#24680) üzenetére


#35685120
törölt tag

Dehogy vita... Beszélgetés, pörög a topik... :) Este szénné húzom a 8400 em az biztos... :R

(#24682) Jazzos válasza VinoRosso (#24676) üzenetére


Jazzos
tag

Szted amit én hirdetek az nem "value-féle Asus széria"? Mintha egy kicsit nem bolti ár lenne. :D
Régebben én is sokkal több Asrockot nyomtam egyébként, mára már eléggé megbízhatatlan lett sajnos, legalábbis ami AM2 lap a kezem között ment át, arról ez a véleményem. Régebben 100-ból 2 ha tönkement, manapság meg 10-ből 3 gyárilag gány, így sajnos abba kellett hagynom a forgalamazását. Pedig tényleg szerettem.

(#24683) helkis válasza #35685120 (#24679) üzenetére


helkis
addikt

ássunk még méllyebbre: mi a hobbid Lacus? :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24684) Jazzos válasza #35685120 (#24681) üzenetére


Jazzos
tag

Hogy bírja a topik-pörgést :))

(#24685) Dryman válasza v.tom (#24680) üzenetére


Dryman
aktív tag

Én inkább sűrűn bocsánatot kértem az elfogultságomért minthogy nekiálljak egy olyan körben vitatkozni, ahol a vitapartnereknek még van energiájuk, meg idejük ilyesmire.....
Majd jön a család, gyerekek, és teljesen átalakul az egész, aztán lehet hogy az asszonyság meg a tényleges fizetés fogja meghatározni hogy milyen alaplapot vásárolhat apuka magának....:)

(#24686) Jazzos válasza Dryman (#24685) üzenetére


Jazzos
tag

Meg a pillanatnyi CHF-HUF alakulása esetleg... :DD

(#24687) Dryman válasza helkis (#24683) üzenetére


Dryman
aktív tag

Durva lesz ez a "beszélgetés"
hogy ebből mi fog kisülni......?
kíváncsian várom!

(#24688) Dryman válasza Jazzos (#24686) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nincsen svájci frank alapú hitelem, akinek meg van, annak asszem betette a kiskaput, és nem most fog új alaplapot vásárolni magának....
ott a pillanatnyi kamatlábak tuningolják az ember agyát....

(#24689) helkis válasza Jazzos (#24682) üzenetére


helkis
addikt

úgy látszik asrocknál mindig csak az egyik procigyártónak kedvez, k7.ben is szar volt k7s8x, de a p4vm800 egész kellemes, majd jött a az nf3asok,k8-hoz nagyon jó volt, ellenben az első 775-ösok szarok, most szar az am2-es de a core2esük jó, valszeg am3 fain lesz az 1366-meg szar.. :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24690) #35685120 válasza helkis (#24683) üzenetére


#35685120
törölt tag

Terítőt horgolok... :R

(#24691) Jazzos válasza Dryman (#24688) üzenetére


Jazzos
tag

Nem rád értettem, csak a mondatodat folytattam :R

(#24692) helkis válasza Dryman (#24685) üzenetére


helkis
addikt

100%.os egyetértés! :R vettem egy notit, mindenre elég, de ennek is tudom a végét :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24693) helkis válasza #35685120 (#24690) üzenetére


helkis
addikt

tipikus!! :))
ne hazudj magadnak Laci, se a fórumnak.. ;]

ez a horgolós duma ütött, mint ipariáram by bali.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24694) v.tom válasza Dryman (#24685) üzenetére


v.tom
őstag

Teljesen igazad van :K . Általában egyébként én is hajlok a kompromisszumra, végülis nem csak a saját véleményem az egyedüli helyes a világon (de azért közel áll a hibátlanhoz ;] ). Én sem gondoltam komolyan egyébként, nem vérremenő vita van itt. Ez nem a nvidia/ati, intel/amd, windows/linux topic. Ott most is megy a csetepaté, meg a szájkarate, meg a gyerekiahóra. Nem értem annak a fajta konkurálásnak az értelmét :( .

Egyébként az opcionális sörözés attól még áll a részemről. :D

(#24695) #35685120 válasza helkis (#24693) üzenetére


#35685120
törölt tag

De már megint és tényleg befejeztem honnan tudod mit csinálok szabadidőmbe? Szerintem nem élünk egyet... Se veled se Vinorosso kollégával... Ő is írkálja a 14 cm venti "jó lenne Neked"... Tudod mekkora van? :D 25 cm...

További munkáim.

És többet nem reagálok semmi faxságra, térjünk vissza a komoly dolgokra... :R

(#24696) Jazzos válasza v.tom (#24694) üzenetére


Jazzos
tag

Én csak azért mentem bele még 1 napja a blablába, mert nem tartottam jónak, hogy egy 13k-s lapot (amit el akarok adni) lefikáznak, mert nem tud annyit, mint egy 2xannyiba kerülő. :D Egybént tudom mi van, ha Vinorossonak felajánlanék 10% részesedést minden egyes általa eladott lapom után, akkor máris jó kis lapok lennének ezek. :D :R

(#24697) Jazzos válasza #35685120 (#24695) üzenetére


Jazzos
tag

Erről jut eszembe, Törökországban néztük, hogy csinálják a szőnyegeket. Tipikus 3dmarkemberek azok is, csak nem 3dm pontszámra mennek, hanem minél több csomóra / m2, aztán ennek örülnek. :DD

(#24698) #35685120 válasza Jazzos (#24697) üzenetére


#35685120
törölt tag

Gondolom jó drágák is voltak nem? A kézzel készített dolgoknak aranyéval vetekedik az ára... lásd: bentley kocsi... :D :R

(#24699) helkis válasza #35685120 (#24698) üzenetére


helkis
addikt

kinai xxl póló 9 forint, kézzel, vérrel, verítékkel csinálják, biztos szar a marketingesük.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24700) Jazzos válasza #35685120 (#24698) üzenetére


Jazzos
tag

Jah, eléggé. Bár olyan szerencsések voltunk, hogy csak mi csak akkor féláron megvehettünk volna mindent. Tudod hogy megy ez... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.