Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24551) Jazzos válasza knifemaster (#24550) üzenetére


Jazzos
tag

Azannya, mégis Audi, de mégsem úgy. :DDD

(#24552) Supr@ válasza Jazzos (#24533) üzenetére


Supr@
senior tag

bakker, nekem is kellett volna egy p5k, de nincs pénzem (hála tudjuk kinek :((( )

(#24553) Jazzos válasza Supr@ (#24552) üzenetére


Jazzos
tag

Sztem lesz belőle jövő héten is.. :D 8 lap nem fogy el 1 nap alatt...

(#24554) VinoRosso válasza Supr@ (#24552) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jó ára van, de szerintem ne vegyél p5k-t, hacsak nem szénné akarod moddolni, és nem sajnálod a lóvét rá, vagy egy 2140-essel akarsz benne szüttyögni, mig meg nem öregszel.Inkább akkor már giga ds3, bár újat ennyiért nem fogsz kapni az is biztos. Esetleg abit IP35 ha találsz. Ezek a jó low profile lapok. Pár k-val drágább egyébként csak a p5k pro, ami már 8 fázisú. Ez sokat jelent, ha procit akarsz tuningolni.

(#24555) Supr@ válasza VinoRosso (#24554) üzenetére


Supr@
senior tag

nem nekem lenne ,faternak lesz vmi gép, azt mondta h kevés az intel atom neki (megjegyzem: netezik, msn, webkam, winamp, meg néha divx:D) kapott ovlna bele vmi olcsó procit oszt jó is lett volna:)

na meg magamnak amúgy is csak nforce chip jöhet szóba, max vmi brutál p45/x48 jöhetne intelből, az is cska azért h agyon hajtsam az E8400-am:) de a 680i-ben is elazsald 4.2ghz-en gond nélkül:)

erről vélemény? már mitn tuning szempontjából, 6fázisos tápellátás. elég ahhoz h 4.2-n gond nélkül járjon a 8400-am majd benne?:)

[ Szerkesztve ]

(#24556) Coyot válasza VinoRosso (#24554) üzenetére


Coyot
őstag

Szomszédomban sima p5k-ban 3,6 on megy a q6600 egy éve, és még mindig nem sült meg :DDD pedig hűtve a fetek mindig 100fok felett vannak:))

Má' nem

(#24557) VinoRosso válasza Coyot (#24556) üzenetére


VinoRosso
veterán

az nem de a proci már lehet degradálódott kicsikét a "kvázi" diracimpulzusoktól amit az instabil fesszabályozás miatt kap. főleg ha a llc be van kapcsolva, ha meg nincs droppol akkorát mint a huzat. grafit moddal = llc szintén felejtős. Főleg quad mellé kell a 8 fázis. P5K pro-ban vagy E-ben ellenben elég jól megy, és nem is melegszik annyira. Amúgy a fetek asszem ilyen 140°C-nál riasztanak a lapnak, szal 100°C még nem para. Bár én annyira nem örülnék annak se.

P5K pörkölni volt jó csak annó( mikor még 550-600as fsb soknak számított), LN2 rá aztán hadd szóljon a móka :C

(#24558) vviktor1 válasza #35685120 (#24543) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Ha meglesz még 2-3 hét múlva, én lecsapnék rá, pont ezt néztem ki magamnak...
Priviben egy irányár ?

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#24559) #35685120 válasza vviktor1 (#24558) üzenetére


#35685120
törölt tag

Nem titkos az ajánlat, mondd mit adnál érte és megmondom hogy megfelel e elképzelésemnek... Nem akarok elpocsékolni, mindenáron eladni, csak érdeklődök... Nyugodtan írhatod itt az ajánlatod! :R

(#24560) knifemaster válasza #35685120 (#24559) üzenetére


knifemaster
tag

Neked meg adok érte egy A5-öst...na? :D

VinoRosso
Mi ez a 8 fázisos téma?
Több delejt kap a cpu? :F
De valami konyhanyelven ha lehet,én másféle vashoz értek.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24561) Borokafa válasza Supr@ (#24555) üzenetére


Borokafa
őstag

Nem vagyok intel szakértő, de pl. a P5K/EPU + E5200-al szépen összejött a 4,2GHz
Szimpatikus páros volt. Ez a lap szerintem jó választás lehet ezen az áron (Jazzosnál)

[ Szerkesztve ]

(#24562) Jazzos válasza Borokafa (#24561) üzenetére


Jazzos
tag

Ez a különbség az elmélet meg a gyakorlat között. :))

(#24563) VinoRosso válasza knifemaster (#24560) üzenetére


VinoRosso
veterán

cak nagoyn röviden mert sietek. A CPU mag feszültség szabályozásáért egy pwm -en ( = impulzus szélesség moduláción ) alapuló áramkör felel, ami a deszkán csücsül, és laptól függ, hogy ez milyen minőségű. Ez az áramkör nagyjából egy kondiból, egy tekercsből meg egy fetből ál, ez egy szabályozási kör, vagy egy fázis. Minél több van ebből, annál pontosabban lehet sazbályozni, a procinak adható feszültséget. A fázisok száma mellett még függ ez a szabályozó alkatrészek minőségétől is, ezért van, hogy kevesebb fázis többet ér, jobfajta giga lapokon pl 6 van, de ez többet ér egy két nyolcfázisú lapnál.

A szabályozásra azért van szükség, mert a feszültségszint nem egyenletes, tipikus négyszögjel csak elméletileg létezik, mindig van némi perturbáció a jelben, van zaj, és ezért kell szabályozni, hogy minél jobban megközelítse a kívánt értéket a vcore. Az hogy a szabályozás mennyire siekres, függ a terhelsétől is, nagyobb terhelsé esetén( amikor nagyobb áramot vesz fel egy proci ) nehezebb stabilizálni a feszültséget, hirtelen terhelés növekedésre a feszültségszint megugorhat, vagy csökkenésre leeshet nagyon. Na és ezért szar, ha gyengék a lapon a PWM-ek, mert egy olyan procival, ami meg van húzva, és van benne egykét mag is még pluszzba, esetenként bajok lehetnek alacsony nivójú szabályozókkal, ezek a kilegngések túl nagyok, túlléphetik a tervezési specifikáció mértékét( pár tizedmásodpercre vagy századmásodpercre kaphat a proci akár 2-3V-ot is ami nem tesz neki túl jót, szépen lassan kinyírja, ha sok ilyen van). Ezért a deszkákba terhelés megugrásának kezelsére bevezetik a vdrop jelenséget, vagyis csökkentik terhelés alatt a feszültséget, amit a proci kap, hogy belül maradjon a tervezési specifikáción. Ez viszont a tuningnak megint csak nem tesz jót, mert a frekikhez potnosan be kell lőni a feszültséget, egy kicsivel magasabb már túl nagy fogyasztást, esetenként károsodást jelenthet stb stb stb de ezt már csak annak fontos aki komolyabb szintet tuningol.

(#24564) Balinov válasza knifemaster (#24560) üzenetére


Balinov
félisten

inkabb azt, hogy a VID-ben meghatarozott feszultseget stabilabban, kisebb esesek/ugrasok nelkul tudja a proci ala rakni.

ennek ellenere a 6 vagy 8 fazisu P45-DS3R-m E2200-val szepen droppol vagy 0.05V-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24565) Balinov


Balinov
félisten

Szepjoreggelt egyebkent!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24566) helkis válasza Supr@ (#24555) üzenetére


helkis
addikt

az NV-nek nem a fázisaival van a gond (bár egy quadhoz azért kevés a 6ph), hanem a chipset FSB.walljával.. ezért csak a legelvetemültebbek szoktak tőlük venni lapot.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24567) knifemaster válasza VinoRosso (#24563) üzenetére


knifemaster
tag

Köszönöm a fáradtságot,de ha ez a konyhanyelv,milyen lehet a műszaki? :Y :D

Thx Balu néked is.

Következő kérdésem.
Ki az aki gépészmérnök féle vagy lesz?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24568) helkis válasza knifemaster (#24567) üzenetére


helkis
addikt

G@ben annak mondja magát :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24569) Supr@ válasza helkis (#24566) üzenetére


Supr@
senior tag

akkor én elvetemült vagyok:D
amúgy kinek mi számít fsb wall-nak, nekem 510-es fsb volt alighanem a max, bár annyit nem szórakoztam vele, h mit bír, 4.2ghz-en megálltam a procival 465*9-en, ennél feljebb nem mentem, ezt kb 1.33-1.35v-on tudja, és másnak nem adok feszt a lapon, csak visszaveszem a ht szorzót:)

(#24570) helkis válasza VinoRosso (#24563) üzenetére


helkis
addikt

hmm.. ezt megerősítették valahol gyártói részról? mert szvsz nem új jelenség a v-droop, ill. az overshoot, csak amig a procik 1,5-2v-ot kaptak illetve a fesz-előállítás sem 0,00125v-os lépésekben történt, addig nem nem tünt fel senkinek.. most mikor már a szivárgási áram elég nagy a vcore-hoz képset hála a 45-65nm-nek, nyilván kitaláltak valamit, hogy lejjebbszorítsák ennek káros hatásait, de azt 1 yocto-másodpercre sem hiszem, hogy 2-3voltot kaphatna egy proci, ilyen feszek mellett..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24571) helkis válasza Supr@ (#24569) üzenetére


helkis
addikt

2 magnál az bőven az! :DDD
4 nél meg a 425-450-szokott betenni intelnél, nv-nél 350-370.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24572) Supr@ válasza helkis (#24571) üzenetére


Supr@
senior tag

hát, x38-ban sem ment az e8200-am 502mhz-es fsb felett, mindegy mekkora szorzót állítottam be. mondjuk nem mintha nem lenne elég ez a 4.2ghz:)

(#24573) helkis válasza Supr@ (#24572) üzenetére


helkis
addikt

ja pont ezért nem szokás X3-48.al tuningolni :DDD
P35-P45 rulez! ;)
ott már van a DDR2-1200-nak is létjogosultsága :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24574) Balinov válasza helkis (#24568) üzenetére


Balinov
félisten

:C :C :C :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24575) Supr@ válasza helkis (#24573) üzenetére


Supr@
senior tag

nah, megjött za új lapom, evga 750i sli ftw, majd kiderül ez jobban teljesít e tuningban:) gyári hátés moddolva rajta picit, gyári hangos 4centis nv venti cserélve a 939-es amdkhez kapott gyári hűtőről lekapott ventire:) halk, és még jobban is hűt:)

(#24576) FarkasAtis


FarkasAtis
csendes tag

Valaki esetleg nem tud véletlenül szerezni egy olyan 82cm körüli lcd tv-t(hd ready) nagyon olcsobba? használt is lehet akár!

(#24577) Balinov válasza stop (#24383) üzenetére


Balinov
félisten

Udv, Stop,

valszeg elfelejtettuk mindketten ezt a HVG archiv kerdest.Megnezned valamikor megis?

Koszi elore is

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24578) VinoRosso válasza Supr@ (#24555) üzenetére


VinoRosso
veterán

nf4 óta nem foglalkozom nforce-al, A64-hez király volt, de intelhez csak intel volt idáig. 680i-től meg szrintem túlságosan is jó az 500 feletti fsb, ha jól tom ezek olyan 470 körül elhalnak. De lehet a wolfal valamiért igen jól meg, volt ilyen egy két 965ös lapnál is, ezek normál prociokkal max 500 körül mennek, wolffal meg nem ritka hogy 600ig húzható( igaz ritka amelyik stabil is ). A tápellátásnál meg mint említettem fontos az is hogy jó minőségű alkatrészekből legyen a PWM, sokan azért tesznek fel több fázist egy deszkára, mert gyengébb cuccokból csinálják az áramkört( Asus, Giga ) másko egm inkább a minőségre törekszenek igy ott az átlag 4-6 fázis ( DFI, Biostar, Foxconn ). Abit a kettő közt van a digit pwm-ével.MSI-t meg ne vegyél :D . Ha nem lesz tuning bőven elég a p5k, még sok is, netezni meg fimelzni hasonlókra vegyél valami low profile 945ös deszkát egy 2140-eseel, ha nagyon drágán veszed akkor 20kból megvan az egész cakkpakk, ha ügyes vagy akkor még a ram is megvan hozzá ennyiből :D Azt hittem neked kell, de így még sok is a P5K :D

(#24579) VinoRosso válasza Balinov (#24564) üzenetére


VinoRosso
veterán

Igen és ennek a következményi a fontosak, kevesebbet fogyaszt a rendszer, kevésbé melegszik a cpu, magasabb órajelet/fsb-t megy, kevesebb fesz kell a tuninghoz tehát mindetn egybevéve jobb.

(#24580) Supr@ válasza VinoRosso (#24578) üzenetére


Supr@
senior tag

nah, beszerelve az új nforce lap, mindjárt gyorsba kiderítem mit megy ebben a wolfi:) én megelégszek egy 533-as fsb-vel is, és akkor szinkronban a ramokkal:) bár 550 is jó, meg még az 575, azt bírja a ramom:) de annyit tuti nem fog bírni. nekem ugysme kell az extrém tuning, 4-4.2ghz bőven elég, nekem sli miatt kell az nforce:)
magamnka nem vennék p5k-t, csúnya is, meg nekem nem vált be, 2-3 hétig volt max meg anno, sztem szar egy lap. de faternak jó lenne, sok is, de hát neki erős kell:)

(#24581) helkis válasza VinoRosso (#24578) üzenetére


helkis
addikt

ezzel kötekednék egy picit (márcsak azért is mert gigafan vagyok :D), szvsz egy gyártótól veszik az alkatrészeket vagy max 2.től, illetve szabvány szerint építik, intel ajánlással, nem lehet csak úgy bármit felrakni egy CPU-tápkörbe.. annyiban igazad van, hogy ha több fázis van akkor elég kell olyan bivalynak lenni a többi hozzávalónak (ha a kevésen is spórolnak akkor van PWM limit a lapon ezért csak meghatározott CPU-kat támogat, kisebb fogyasztásúakat általában) valamint nem is melegszik annyira, nem kell aktivan hűteni stb.. tehát a sok kicsi sokra megy elv érvényesül, a digi-pwm egy érdekes állat, még szvsz kiforratlan mivel kevesen használják, valszeg ezért nem hallani olyan jó eredményekről..
visszatérve a fázisokhoz ;) ha meglesel egy proci lábkiosztást vagy shematikus ábrát láthatod hogy milyen sok blokkból épülnek fel, mindegyiknek külön van tápköre, powermanagementje, cache, vezérlések stb ez mind a 12v-os ágból veszi ki a zokszigént, a fázisokon keresztül, mikor megnő a terhelés akkor mivel el vannak osztva a betáplálások hirtelen megnövekszik az áramfelvétel, ezt ugye akkor tudja optimálisan kielégíteni a PWM ha elég gyorsan be tudja pótolni a hiányzó áramot, itt már az is számottevő lehet, hogy milyen hosszú a vezeték a táptól pl.: a cache-ig.. ha kevesebb a fázis akkor nagyobb amplitúdójú lehet a kilengés, mivel adott ágon adott, amper tud menni. tehát ha több is van ami kevesebbet tud akkor is gyorsabban a rendelkezésre tudja bocsátani a kívánt ampert a lap..
úgy képzeld el mint egy tölcsért aminek tudod növelni a lefolyási keresztmetszetét, ha jobban kinyitod, akkor a vízszint csökken (dropp) ha kevés betápcsővel van megoldva az utánpótlás, és ha valami még kérne pont ebben az időben a táptól cuccot, vagy lehet zavar is, akkor bizony lekapcsol a lap, kiürült a víz ;) ha több a betáp akkor többnek is egyszerre kellene nem úgy működnie, hogy valami hasonló következzen be..
persze lehet nem így van ez csak szvsz, majd valami inteles mérnök betéved aztán elmondja :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24582) FarkasAtis


FarkasAtis
csendes tag

lenne egy LG Viewty silverem másfél hónapos ezüst t-mobilos garanciával dobozába mindennel együtt ár:42ezer

(#24583) vviktor1 válasza #35685120 (#24559) üzenetére


vviktor1
aktív tag

17 környékén látom az újakat (Ipon), mondjuk őőőő 14 ? DDR3-as amúgy ?
Ha nagyon mellélőttem korrigálj....

Ne dudálj, küzdj !

(#24584) Flow válasza vviktor1 (#24583) üzenetére


Flow
senior tag

Szerintem te egy ezressel kisebbet néztél... Képben vagy ezekkel a cuccokkal? :F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#24585) helkis válasza vviktor1 (#24583) üzenetére


helkis
addikt

húha.. valamit félrenéztél szvsz ez egy 4850-es kari, de ha nem akkor püben kérnék linket! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24586) FarkasAtis


FarkasAtis
csendes tag

17ért ha van 4850 5öt veszek most kp-ra! :D

[ Szerkesztve ]

(#24587) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Énis énis:D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#24588) #35685120 válasza vviktor1 (#24583) üzenetére


#35685120
törölt tag

Azt mellélőtted elég jól! :D

40 ezer alatt nincs az iponba sem... :D :R

(#24589) G@ben válasza helkis (#24568) üzenetére


G@ben
addikt

Az kizárt dolog, mert nem tudom! :DDD
A diplomámba az van beírva, de esküszöm, nem én voltam!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24590) knifemaster


knifemaster
tag

Jól van vigyori...

800mm es fesztávon 4kg-os terhelésnél elégséges e 400mm-nél egy alátámasztás lineáris vezetőnek d20 d25-el számolva ?

Na most vigyorogj.... :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24591) G@ben válasza knifemaster (#24590) üzenetére


G@ben
addikt

A d20 d25 az a téglatest oldala vagy d20-d25-ös kör keresztmetszet akart lenni? Ha téglatest, melyik a függőleges oldal?
Egyébként kérem a lineáris vezető anyagát, tulajdonságait és hogy egyeneletes-e a terhelés vagy pontszerű. :P

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24592) Dryman válasza helkis (#24581) üzenetére


Dryman
aktív tag

Halihó!
Van az Ánusz-nak egy 12 vagy 16 fázisos parasztvakulj alaplapja, a többfázisos dc-dc konverter lényege az hogy a fázisonkénti vezérlőjel nem más mint egy négyszögjel, melynek kitöltési tényezőjével fázisonként játszik az inteligens energiagazdálkodást megvalósító vezérlés.
A dc-dc konverterek egymásra hangolva üzemelnek, sohasem egyszerre, mindegyik kis fáziseltolással, így a tekercseken jóval többször szakad meg az áram, és ráadásul a dc konverter a saját tekercsére, és a másik dc konverterek tekercsére is dolgozik a tekercsek közös lába felől, bár ott éppen ellenütemben....Ezzel ugyan nem sokra megyünk, de a nem saját tekercsét negatív írányban előfeszíti, így annak következő periódusában kialakuló áramingadozás még nagyobb mint ha egy telítettlen üres vasmagra dolgozna a normál pozitív irányú delej, így nagyobb pillanatnyi feszültség tud kialakulni kisebb idő alatt.
Az asus példájában 12 független úton keletkezik a cpu magfeszültsége, méghozzá ugy hogy ezen feszültségek egymást befolyásolva hoznak egy majdnem teljesen sima egyenfeszültséget...ekkor jönnek a metál-polimer simitókondik...biztos feltünt hogy ezek egyre kisebbek, és egyre kisebb mikrofarad értékűek.....na ez azért van, mert időben 10-100 szorosára gyorsult a dc-dc konverter működési ideje...persze ezt le is kell követni a kondiknak, erre viszont nem volt alkalmas az elektrolitos régi típusú kondenzátor.
Innen ez a nagy örület, gyorsabb dc-dc konverter, több fázisra bontási lehetőség, nagyobb tűrésű, villámgyors kondik, és még ami lényeg, az az, hogy már a vezérlésben modernizálták az egészet. A fetek nem azzal tolnak nagyobb áramot a konverterbe hogy egyre hosszabb ideig vannak nyitva, hanem azzal, hogy már a vezérlésből adódóan fázisonként vezérelve, vannak, azaz a vezérlés 2 szinten zajlik, az első szint az amikor meghatározzák az egyes dc-dc konverterek egyedi futásidejét, a másik szint meg az, mikor a teljesítményigényből visszacsatolásokon keresztül a vezérlés megmondja hogy egy-egy dc-dc konverter milyen vezérlőjel kitöltéssel dolgozzon....
A kimeneten csak megfelelő hatásfokú ferritmagos tekercsek kellenek és a tekercsek után pedig a nyersfeszültséget simító jó minőségű kondenzátorok....
Az elv ennyi, az intersil, és a thomson már a samsung képcsöves TV-k -nél alkalmazta ezt a technológiát asszem a függőleges eltérítés pillanatnyi feszültségigényének biztosításához...igaz ott nem teljesítménnyel karöltve....alaplapnál meg felülcsapták a gyengeáramú vezérlést ezzel a drmoss-nak nevezett gyors nagyteljesítményű egy siliciumlapkára nyomott Fet-ekkel....na gigájék már így csinálják.....csak hogy jó legyen a szád ize....
Elektronikában Gigabyte a befutó, a DFI még csak-csak, a többi meg kínai bovlit gyárt,
Lehet az asusnak 12 fázisos tápköre a cpu tájékán, ha a chipset tápellátását egy disszipatív alulvezérelt szarsággal oldja meg......nembaj, ennek is van előnye occó, és kb 2-3 év alatt biztosan tönkre is megy.....ez meg már kereskedelem....:)
Jóccakát!

[ Szerkesztve ]

(#24593) z.viktor


z.viktor
csendes tag

Sziasztok! van egy eladó Metz Mecablitz 58AF-1 rendszervakum Canon vázra!

A részleteket itt találjátok: [link]

Érdeklődni Priviben vagy e-mailben lehet :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon jóó kis masina :))

(#24594) Jazzos válasza G@ben (#24591) üzenetére


Jazzos
tag

nemhogy feldobtál volna egy érmét :DD

(#24595) knifemaster válasza G@ben (#24591) üzenetére


knifemaster
tag

A d az átmérőt jelent itt.
Tudja pitsa milyenek a tulajdonságai :)
acélrúd 60 HRC-re kéregedzve.
Egyenletesen pontszerű terhelés:D
Megfogtál, nem tudom mire gondolsz,mert hasított golyós persely fut a rúdon,ami ugye pontszerű,viszont állandóan minimum3 kilót kell megtartania:D

Tárgytartó asztalnak a megvezetése lesz.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24596) vviktor1 válasza #35685120 (#24588) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Ajjaj, elnéztem a 8-asod 6-osnak, 4650-et keresgélek, de lehet inkább 3850 lesz, látszk hogy éjszakás voltam... bocs mindenkitől :B

Ne dudálj, küzdj !

(#24597) G@ben válasza knifemaster (#24595) üzenetére


G@ben
addikt

Csak kb sejtem, hogy mire gondolsz, de így első hallásra elégnek kellene lennie. Egyszerű: fogj egy ilyen rudat és egy átlagos csecsemőt, majd kérd meg, hogy ugyan kapaszkodjon már rajta egy kicsit. Ha megtartja, jó, ha nem, akkor nem tőlem hallottad! :D

Jazz: szegíny embör vagyok én, kírem, nincs énnekem pízem! :))

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24598) knifemaster válasza G@ben (#24597) üzenetére


knifemaster
tag

Nem a megtartással van bajom,hanem a behajlással.
Érdekesen nézne ki hogy egy 0.5 mm-es fogásvétellel ha az asztal közeptájt jár, már csak 0.2 mm-t vinne a maró :D

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#24599) Dorien


Dorien
veterán

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24600) G@ben válasza knifemaster (#24598) üzenetére


G@ben
addikt

Javagyúgy! Behajlania sem szabad. Szerintem jó ez az átmérő. Centiben. :D
Egyébként valahogy biztos ki tudnám számolni, de nem tudom hol vannak a mecha jegyzeteim. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.