Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24601) Dobimaster


Dobimaster
tag

helo
nem tudja vki hol tudnék venni asus 1000h eeepc-t
lehetőleg győrben:)
keddre kéne:D

A lusta ember okos ember...én lusta vagyok

(#24602) FarkasAtis válasza Dobimaster (#24601) üzenetére


FarkasAtis
csendes tag

Saturn vagy metro

(#24603) Dobimaster válasza FarkasAtis (#24602) üzenetére


Dobimaster
tag

saturnba nincs sajna
metrót még nem próbáltam thx a tippet:)

A lusta ember okos ember...én lusta vagyok

(#24604) VinoRosso válasza Dryman (#24592) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hú kicsit kevered a gyártókat. Egyrészt nem az Asusnak, , hanem a Gigának van 12 fázisú lapja(dq6 széria), ez vitrualizált, 3x4 fáisú, így valóban vakítás, ennek ellenére hatékonyan működik, nem nevezném gagyinak. Ennél egy jobb van az Ánusz P5Q3, az 16 valós fázissal rendelkezik, csak a procinak! Emellett van 2 fázis az északi hídnak, kettő a ramnak, és egy a déli hídnak. A dr MOS az meg MSI találmány, semmi köze az előzőekhez. Asusnál EPU, Gigánál DES van. Egyik szóban forgó high end deszkát sem kiníai szarokkal szerelik, hanem japán gyártmányú szilárdelektrolitos kondikkal, illetve vasmagos tekercsekkel. Tudom, hogy mindegyik ferdeszemű, de azért mégsem ugyanaz :) Minden más DFI, Biostar, Foxconn, Evga stb... ennél kevesebb fázist alkalmaz, de nem feltétlen rossz. Abintak pl az öszes lapja japcsi kondikkal van szerelve. Unokatesómank még mindig megvan a régi konfigom, amit jópár éve adtam el neki, és jó szolgálatot tett nálam is( meg volt rántva rendesen ;] ), és hibátlanul működik a deszka( Abit AV8 ) . A többi gyártónál csak a tuningdeszkákon vannak normális alkatrészek, bár a szóban forgó p5k-e belépő szintű p35ös deszkája az Ánusznak, de már erre is jobbfajta polimer kondik kerültek( igaz ezek nem japcsik ) viszont a többi az télleg kula rajt.A szakmai rész amúgy teljesen rendben van

Helkis: Tapsztalat szerint is nem csak az számít, hogy hány fázis van egy deszkán. Giga p35ds4-en hiába van 6, droppol az is rendesen, aztán meg meg lehet nézni a p35DFITR2 lapokat, 4 fázis, és mégis ütnek mint a buszkerék.

(#24605) Harpagon


Harpagon
csendes tag

Üdv!

Eladó Samsung Omnia I900-hoz autós tartó , szivargyújtós töltővel ajándék kijelzővédő fóliával. Új!
Ár: 3990 Ft

Személyes átvétel Győrben egyeztetett időben.
Kérésre képet tudok küldeni.

(#24606) helkis válasza VinoRosso (#24604) üzenetére


helkis
addikt

hmm.. nekem pont a DFI-vel voltak gondjaim, ezért lett P35-DQ6 a vége.. ;)
quadom vízzel 445*9=4005-Mhz-en ment prime-stabilan.. ;)
az E8200-m pedig 565*8=4520-at de nem primestabilan sajna, tesztekre jó volt..
haver DFI-jében a quad 375-öt bírt, az E8200 talán jobban ment, mint a DQ..
arról nem is beszélve hogy TR2-árából 2db DQ6 jött volna ki, annyival meg nem tudott többet, jobban.. ;)
de kinek mi tetszik, én gigabyte-ra esküszöm, ár/teljesítmény/szolgáltatás alapján..
bár jelenleg MSI-kkel, meg Asus-szal vagyok körülvéve, ja nem van egy Giga i875-ös lapom.. ;) teszik a dolgukat..
aki ezeket olvassa és ezalapján választana ne tegye! alapon vagy levegős tuningnál ezek nem jönnek elő, ezek kifejezetten extrém esetekre vonatkoznak, ami elég ritka, halandó körökben.. ;)

szerk: quadhoz minium 8fázis kell szintén tapasztalat alaján.. ;)
a ds4 az inkább wolfra van. ;)
illetve a DQ6 az 2x6phase ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24607) Coyot válasza helkis (#24606) üzenetére


Coyot
őstag

Ember legyen a talpán aki rajtatok kiigazodik ;] :DD

Má' nem

(#24608) helkis válasza Coyot (#24607) üzenetére


helkis
addikt

jólvan na, én már leszoktam róla, de néha jó feleleveníteni egy kis tuningnosztalgiát! :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24609) Dryman válasza VinoRosso (#24604) üzenetére


Dryman
aktív tag

Én is olvastam erről a 16x DC-DC konverteres lapról és emiatt az első sorban bizonytalankodtam is... hogy 12 vagy 16...nem akartam általánosítani, de asus-ék sajna a P4P800-as sikerszériának mondott hányadékukkal, nálam betették a kaput.
A Gigabyte meg hozza azt az alap megbízhatóságot ami nem eredményez túlhevülés okozta barna foltokat a nyákon....
Jó az asus, csak nem mindíg...bizony ahol már megfizeted a minőséget ott adnak is magukra, azalatt az alsó középkategóriában meg ki kell fogni....
Lehet okosan referencia dolgok alapján tervezni, meg lehet mindenféle körítéssel méregdrága lapokat gyártani...mindenki döntse el maga mennyit enged a pénztárcája, és merre húz a szíve!
Bocs hogy nem szeretem az asus-t de hát ez van...
A lemőnősített kínai xar-ért meg elnézést kérek!
Abiték valóban Japán kondenzátorokat használnak, a jamicon kondik valójában nagyon is jók, de az elődjükkel azért volt némi probléma biztosan emlékszel csillagformában kupaknyomott rubicon zöld kondikra, na azok nyiltak mint a tubarózsa....
Általánosítás ide vagy oda, nálam a durván bonyolult vezérlésű 16 fázisos, vagy a virtualizált 3x4-es giga lap hasonlóan a mérnöki csodák közé sorolható, de az alapkérdés még mindíg az hogy ha 98% hatásfokra törekszenek a modern dc-dc konverterek megalkotásakor, akkor minek ez az a sok fázistologatás, holott elmondható hogy a 3 fázis valóban kevés, de a 4-5-6, max 8 fázis bőven elegendő 150Watt valós teljesítmény létrehozására....
Ezek szerint azzal hogy az egy siliciumlapkán dupla fet+ meghajtófokozat is van, nevezzük ezt drmos-nak, epunak, des-nek, (szinte egykutya) még tovább növelték a hatásfokát a cuccnak, mert a disszipáció azonosan melegíti az egész kockát, így optimálisan alacsonyan tartható az átmenet szivárgóárama még nagy teljesítménynél is...
Magyarul még jobb eszközök kerülnek egy ilyen dc-dc konverterbe...így még jobban megkérdőjelezhető a számszerű határ, ahol a valós hatásfok, és a túlzásba vitt alkatrészmennyiség ellen érvel.....
Elvárható az manapság, ha egy lap csak 3 fázisú dc-dc konverterrel rendelkezik, a gyártó nyilatkozzon meddig biztonságos az adott lapot terhelni.
példaként a J&W RS780UVD lapját említeném, melynek nyúlfarknyi leírásában ott szerepel hogy bizony csak 95W-ig ajánlják, azaz a 120W-os Phenom-ot már nem kellene beletenni....
Legyen a gyártó korrekt, a többi úgyis a felhasználó megítélésén múlik!
Persze mindenkinek más a tapasztalata, hiszen nem azonos árfekvésű portékák alapján alkotunk véleményt, és természetesen az egyéni tapasztalatok is befolyásolnak...
Bocs mindenkitől ha elfogult lettem volna!

[ Szerkesztve ]

(#24610) Jazzos


Jazzos
tag

Akkor újra:
5db Asus P5K 13.800.-/db
2db Asus P5KC 15.700.-/db
1db Asus P5K/EPU 14.400.-

A lapokra 2010. január 14-ig van gari, OEM kiszerelés, csak a lap és semmi más. A semmi más azt jelenti, hogy semmi más.
Foglalás időrendi sorrenben, átvétel hétfőtől.
Ha a kezemben lesznek, mennek ki az apróra. :))

(#24611) Dorien


Dorien
veterán

Alakváltó bagoly :C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24612) VinoRosso válasza Dryman (#24609) üzenetére


VinoRosso
veterán

Javarészt nekem már jó ideje szinte minden Asus a gépemben ami csak lehet. Ezt nem azért írom le, mert villogni akarok, hogy Asus fan vagyok, hanem pont ellenkezőleg, nehogy valaki elfogultsággal vádoljon, ugyanis kezdetektől fogva mindig is utáltam az asus-t. Az, hogy mégis az van, azért van, mert el kell ismernem, hogy ár/teljesítményben ők a legjobbak, és én nem akarok saját magammal kib@szni csak azért, mert nem szertem őket. Pl mostani lapom P5Q, ez alapból 8 fázisú, + két külön fázis a ramoknak,+ kettő NB + 1 SB fázis, minőségi alkatrészekből, és ez a legbutább lap ebben a szériában, ennél csak jobb van,+ emellett ez még a legolcsóbb P45-ös deszka is , tehát nem csak tudásban, hanem árban és minőségben is jobb az összes többinél. Az már más kérdés, hogy ugyanez a deszke más hűtőbordákkal a P5Q pro, és drágább egy kicsivel, mert tettek bele egy másik BIOS-t, ami több funkciót engedélyez a tuninghoz, ami egy gennyedék dolog, mert pl most úgy néz ki, hogy a deszkám hivatalosan az 1200-as ramokat támogatja, de felette egy Mhz-el sem akar már stabilan menni egyetlen ram sem, és valszeg egy dolgot kéne csak állítanom BIOSban, amit természetesen csak a proban tudnék...vicc. Leginkább az abit deszkákat kedveltem, legjobb az AW9D max és az IP35 Pro volt. Az utóbbit sajnos eladtam, mert küszködött a quaddal, azt hittem kevés neki a 4 fázis, aztán meg miután eladtam, khoztak egy BIOS-t, ami orvosolta a quad tuning problémákat, és extrém alacsony fesszel huzogatták benne a 4magvasokat. EWgyébként jól mondja a Helkis, hogy azért legtöbb deszkában elkél a 8 vagy annál magasabb fázis, mivel a 150W-ot bőven meghaladja 4 mag tuninggal. Nekem anno volt egy egész jó 500-as chifi tápom, és mikor vettem egy quadot, el kellett adjam, mert kevés volt neki a 12V-os ágon a 18A ! Igaz akkor már 3,8Ghznál jártam vele, de a HX620-al utána sikerült megpöckölni 4,1Ghzig :DD Szóval mindennek megvan a miértje. A legtöbb high end mobot mind extrém tuningra tervezik, LN2-vel meg nem ritka, hogy egy quadot felhúznak 5Ghzig, ilyenkor kap kb 1,8-1,9V valós feszt, na most akkor képzeld el, ha nálam 3,8Ghznél 1,52V-tal volt 200W felett a a CPU fogyasztása, akkor azzal mennyi lehet...

Helkis: Ne beszélj zöldségeket, mikro Giga fan. Hogy lenne már 2x6 fázisú? Akkor mi a bubánat az a Quad Triple Phase ?

(#24613) Dryman válasza VinoRosso (#24612) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ezek szerint lassan én is meg fogom kedvelni az asus-t?
Lehet..mert én is abit-os voltam....
Hoppá hoppá, ha jobban belegondolok, most is asus lap van a gépemben...:)

az alaplap linkje: jaj, jaj-jaj! bizony ám, bort iszik és vizet prédikál!
Asus :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#24614) helkis válasza VinoRosso (#24612) üzenetére


helkis
addikt

fanklub ;)

jogos a pont, de akkor már 4x3fázis ha szó-szerint vesszük, anno kentsfield topicba az terjedt el, hogy 2x6, gondolom a ds4-ből adódóan, hogy ott csak 6fázis van..
nem is neztem utána örültem hogy van ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24615) Supr@ válasza helkis (#24614) üzenetére


Supr@
senior tag

ez mikori kép?:)

(#24616) helkis válasza Supr@ (#24615) üzenetére


helkis
addikt

első ph-atry sikátorban, tudod miért nem emléxel? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24617) Supr@ válasza helkis (#24616) üzenetére


Supr@
senior tag

emléxem én mindenre :B asszem:DD
akkor abszintoztunk Balival?:)

(#24618) helkis válasza Supr@ (#24617) üzenetére


helkis
addikt

bizony! ;)
lépek, standby-bye

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24619) DelArco


DelArco
aktív tag

Pot Gelt Napt! :))
Lassan felébredhetnének itt a topiclakok!
iszogassatok ilyet jót tesz:

persze csak mértékkel :))

Youth hides the key to salvation

(#24620) v.tom válasza Supr@ (#24617) üzenetére


v.tom
őstag

Á Peti jut eszembe. Mikor legyen a legközelebbi sörözős téma? Legyen kedden? Tuning után mindig jól esik a sör:) Meg közben is. :U Hozok haza pár üveggel :D

(#24621) v.tom


v.tom
őstag

Más:

Nincs valakinek eladó Coolink gfx chilla vga hűtője? Szívesen lennék az új gazdája. :K

(#24622) Dryman válasza v.tom (#24621) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az nincs sajna!
Viszont van eladó jó kis Zalman AlCu 7000-esem minden tartozékával, persze ha elő tudom keríteni így költözés közt-után....:)

bolti ára 5500-tól indulgat,
ha megtalálom hozzá a fordulatszám szabályzót is az ára legyen 4K

[ Szerkesztve ]

(#24623) v.tom válasza Dryman (#24622) üzenetére


v.tom
őstag

Tetszik a hűtő, de most crossfire miatt kéne nekem egy chilla, egy már van. Attól függetlenül lehet, hogy érdekel. Ki tudja, még lehet, hogy kelleni fog :) .

Viszont egy kérdésem lenne: Szeretnék venni majd egy alaplapot, és igen a dfi felé húz a szívem (hiába no, a luxushoz könnyen hozzászokik az ember :D ). Ha minden összejön, akkor be is ruházok egy 790FX-es lapra. De. Kettő lap között gondolkodom leginkább. A Vidobali féle 790fx-m2r lapon, ami ugye fullextra, 790fx/sb600 chipsettel. Illetve egy másik dfi lapon. Méghozzá ezen. Ugye itt 790fx/sb750 van, kevesebb extra társaságában, de cserébe kb újonnan kerül annyiba, mint hsználtan a 790fx-m2r.

Neked mi a véleményed? Melyiket érné meg megvenni, ha gondolni akarok a következő pár évre is. (Mindkét laphoz van tudtommal már am3 bios, ami fontos, mert szerdán jön meg a 7750 be (kuma mag) procim, amihez pl. a gigabyte lapomnál kell az am3 bios.

Illetve még valami. Mivel szeretném megnézni, hogy a cuccaimnak mi a vége, ezért jó tuning lehetőségek nem ártanak. De ahogy mostanában nézegettem teszteket, a jobb eredményeket mind sb750 déli hidas lapokkal szedték össze. Ez csak véletlen lehet?

Bocs, ez kicsit hosszúra kerekedett. :U

(#24624) Balinov válasza v.tom (#24623) üzenetére


Balinov
félisten

Phenomnal csak az SB750-et szabad megvenni, mivel csak itt van szorzoallitasi lehetoseg. Most hogy "prociszorzo" vagy HT szorzo, azt nem tudom, de ezt parszor leirtak mar az am2/am2+ topikban is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24625) Flow


Flow
senior tag

Nem jár valaki a Hősök tere körül Budapesten jövő héten?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#24626) VinoRosso válasza Flow (#24625) üzenetére


VinoRosso
veterán

nekem elég valahol Bp is. Ha esetleg vki arra jár szóljon.

(#24627) v.tom


v.tom
őstag

Kukkantsátok meg az aláírásom :D

(#24628) Borokafa válasza Balinov (#24624) üzenetére


Borokafa
őstag

Na nem egészen, mert az NB/L3 szorzó a kritikus a phenomnál, az NB órajel esetében 2000Mhz körül van a felső határ. Namost ezt a legtöbb AM2, AM2+-os lapnál nem lehet állítani ezért a tuningban ez a korlát. Viszont többek között a Giga 770 és 790 rendelkezik ezzel, azaz az alap órajelből egy szorzó segítségével lehet változtatni (memory controller néven biosban) pedig SB600 a déli híd mindegyiknél :D
Az SB 750 az ACC nevü + progival bír tuninghoz, vegyesek a tapasztalatok vele.

[ Szerkesztve ]

(#24629) Jazzos


Jazzos
tag

Én nem értem miért tuningolja szénné a gépét, nekem alapon is tök jól megy a fórum egy X2 3800+-szal. : :DD

(#24630) helkis válasza Jazzos (#24629) üzenetére


helkis
addikt

linux alól jóhogy :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24631) VinoRosso válasza Jazzos (#24629) üzenetére


VinoRosso
veterán

Tök 1x. Gyorsabb, ennyi.

(#24632) v.tom válasza Flow (#24625) üzenetére


v.tom
őstag

Megy pü. :K

(#24633) Jazzos válasza VinoRosso (#24631) üzenetére


Jazzos
tag

Jó, jó. Én spec. nem használom ki ezt a gépet sem.

(#24634) Balinov válasza Jazzos (#24633) üzenetére


Balinov
félisten

meg egy kis Gothic : Forsaken Gods kedveert sem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24635) Jazzos válasza Balinov (#24634) üzenetére


Jazzos
tag

Mióta megvan, aztán rá sem néztem még. :)) Egyébként szvsz vinné...

(#24636) VinoRosso válasza Jazzos (#24633) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem érted a lényeget...

(#24637) Füleske válasza VinoRosso (#24636) üzenetére


Füleske
addikt

Mi a lényeg ?

(#24638) #35685120 válasza VinoRosso (#24636) üzenetére


#35685120
törölt tag

Bocs de én se értem... Nekem is mindig jó cuccaim voltak de szinte soha nem tuningoltam, max próbáglattam.... De a 8400 as procim (Core duo) is ennyit tud, ennyire tervezték minek húzzam szénné mikor így se használom ki? azért hogy örülhessek 3d mark pontoknak meg ilyenek? Szerintem nem tom... :R

(#24639) Coyot válasza #35685120 (#24638) üzenetére


Coyot
őstag

Ha nem játszol nem is szükséges húzni. Ellenben én pl kíváncis vagyok minden cuccnak mi a vége, sőt sokszor jópár +k-t lehet kisajtolni a tuning eredményekből. Amugy meg azért szkás tuningolni, hogy gyorsabban menjenek az alkalmazásaid, tömörítés, játék stb.

Má' nem

(#24640) #35685120 válasza Coyot (#24639) üzenetére


#35685120
törölt tag

Játszok de így is fullon fut minden... :C

(#24641) Coyot válasza #35685120 (#24640) üzenetére


Coyot
őstag

Pakold feljebb a felbontást! :DDD
És AA AF se rossz cumók :)

Meg lehet nézni egy krájzist 1680x1050 be 4850 huzva sem viszi szépen, és ezek után ilyen kérdés h miért tuningolunk? FullHD ról meg nem is beszélek, ahhoz már két vga kell h minden menjen...

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#24642) #35685120 válasza Coyot (#24641) üzenetére


#35685120
törölt tag

8400 core duo, giga ep35dsr, 4giga ram, 4850 videó, 22 samu moncsin lesem én látok különbségeket... :D :R

(#24643) Supr@ válasza Coyot (#24641) üzenetére


Supr@
senior tag

na jó, a crysis nem mérvadó sztem:)) a 8800gt-n fut úgy mint egy 4850-en, viszont nézd meg a többi játékot, elveri a 4850 simán a 8800gt-t:( bezzeg ha 2 van;)

(#24644) v.tom válasza Supr@ (#24643) üzenetére


v.tom
őstag

Itt töltöd az időt. Mindig miattad áll a szerver. :D

(#24645) Coyot válasza Supr@ (#24643) üzenetére


Coyot
őstag

miért ne lenne mérvadó? sőőt sztem ha valami mérvadó akkor az az, mivel ha a krájzisz szépen fut akkor meg lehet nyugodni :D

Má' nem

(#24646) Supr@ válasza v.tom (#24644) üzenetére


Supr@
senior tag

ez nem igaz, csak amíg csinálod a szervertz elütöm az időt:)

(#24647) Supr@ válasza Coyot (#24645) üzenetére


Supr@
senior tag

hát mert "enyhén" nv párti:)

(#24648) Coyot válasza Supr@ (#24647) üzenetére


Coyot
őstag

valami meg atin fut jobban, nem érdekel milyen párti, azt nézem hogy megy, legyen meg az élvezhető min.40 fps aztán csók :)

Má' nem

(#24649) VinoRosso válasza Füleske (#24637) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát aki tuninőrült, annka nem az a lényeg, h kihasználja a gépét e vagy se. Egyszerűen annyi a lényeg, hogy gyorsabb legyen és kész. Aki mondjuk megvesz egy bömöst, és belepumpál több száz lovat, az sem azért teszi, mert a jófajta magyar utakon 2-300-al lehet vele száguldozni...

(#24650) helkis válasza #35685120 (#24638) üzenetére


helkis
addikt

mindenkinek van hobbija amire elqurja a fölös pénzét, ezt örömmel teszi, mások pedig haszontalannak tartják mert más a hobbyjuk, így van rendjén..
mennyiért is vetted a szintid? amire kell, mennyiből jönne ki? :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.