Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) K Norbi


K Norbi
addikt

(#53102) Puma K


Puma K
veterán

Köszi a válaszokat!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53103) rasotamas


rasotamas
veterán

Előbb láttam FB-on valami gumis felnis csoportban, nem úgy van, hogy 225 már túl széles 6,5" felnire?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53104) tasiadam válasza rasotamas (#53103) üzenetére


tasiadam
veterán

215 a max, de gondolom ez volt olcsóbb és elérhetőbb

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53105) szabonagyur válasza rasotamas (#53103) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem is áll szépen rajta.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53106) rasotamas válasza tasiadam (#53104) üzenetére


rasotamas
veterán

És állítja, hogy ez így oké :(

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53107) Asbee


Asbee
veterán

Szerintetek van értelme megpróbálni garanciáztatni:
Michelin Crossclimate 2, januári vásárlás, 3000 km van benne. Egyik gumin lett egy alig észrevehető deformáció, ilyen ovalitás féleség. De alig észrevehető, 10 percet tekergettük , néztük mire észrevettük. 130 felett szó szerint dobálja a kocsit, rángatja a kormányt. Teljesen használhatatlan elöl. Sosem volt padkázva, kátyuzva, odaverve. Se sérülés, szakadás, semmi, mint az új olyan. Guminyomás gyakran van nézve, mindig megfelelő értéken. Acélfelnin van, az is teljesen rendben, alig kell centírozni. Elég gáz ez egy ilyen drága gumitól. Automaxos vásárlás volt. Gumi profi aszem akiktől jött.

[ Szerkesztve ]

(#53108) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Padkazott felni javitassal (csak karc) lehet v.mit kezdeni. Mi a menete es hol erdemes probalkozni ahol lattak mar hasonlot es nem en leszek a tesztalany?

(#53109) focvis válasza Asbee (#53107) üzenetére


focvis
veterán

Mindenképpen megpróbálnám.

(#53110) focvis válasza No.01 (#53108) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Ezt a helyet ismerem, ahol vállalnak csak peremjavítást is: www.felnijavitas.eu
1,5 éve 4 (vagy 5) ezer Ft volt 18-as felnin + a gumiszerelés ára, szumma fizettem 8 (vagy 9) ezret.

A legtöbb helyen kizárólag teljes felújítást vállalnak, ami 20-40 ezer Ft felninként.

(#53111) Qru válasza Asbee (#53107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Probald meg. Gyar bevizsgalja aztan vagy adnak masikat helyette vagy nem.

#nincsbennetarcsi

(#53112) Reggie0 válasza Asbee (#53107) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. ha van katyugaranciad, akkor katyuzd meg :D

(#53113) Qru válasza Reggie0 (#53112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt a futomuvesek is likeolnak. :D

#nincsbennetarcsi

(#53114) Reggie0 válasza Qru (#53113) üzenetére


Reggie0
félisten

Na, uj uzleti lehetoseget latok: kell venni vmi olcso autot es penzert megkatyuzni a gumikat :D

(#53115) Qru válasza Reggie0 (#53114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, piaci rest talaltal. :D

#nincsbennetarcsi

(#53116) Dorien válasza Qru (#53115) üzenetére


Dorien
veterán

Az útburkolaton... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53117) Jadro


Jadro
veterán

A Lidlben kapható most Walter márkájú nyomatékkulcs. Kerék átszereléshez szeretném csak használni. Vehető, vagy felejtős? Van vele tapasztalatotok? 9k egyébként.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#53118) Qru válasza Jadro (#53117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo, tobbunknek is van innen.

En meg korabban vettem, teljesen jol mukodik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53119) Richard! válasza Qru (#53118) üzenetére


Richard!
addikt

Kár, hogy szinte teljesen megszűnik a nonfood cuccok árusítása a Lidl-ben (és talán az ALDI-ban is... 😕).

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53120) Qru válasza Richard! (#53119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor meg most kell betvasarolni. Pedig jo cuccokat arultak. Kar...

#nincsbennetarcsi

(#53121) tasiadam válasza Richard! (#53119) üzenetére


tasiadam
veterán

Hogyhogy? Es miert?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53122) Puma K válasza Richard! (#53119) üzenetére


Puma K
veterán

Mi-mi-mi-mi?? :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53123) Jadro válasza Qru (#53118) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi, akkor szerintem beszerzek egyet én is.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#53124) Richard!


Richard!
addikt

Ez van, ha csak felületesen olvas az embör...Hirtelen csak ezt találtam: [link]
Igaz, hogy csak 2023-tól, de szinte biztosan átveszik ezt a trendet itthon is.
Bocsi a hangulatkeltésért 😬

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53125) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nexen N'blue 4 Season 2

Ahogy nézem október környékétől kapható majd az EU-ban.
Ha az ára rendben lesz és még reszeltek is az elődön könnyen lehet belőle ismét bestbuy abroncs. :)

(#53126) Qru válasza BaLee (#53125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kivancsi leszek ra, mar az elod is egesz magasra tette a mercet.

#nincsbennetarcsi

(#53127) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hopp, mit hozott a posta! :B

(#53128) tasiadam válasza zolikaDB (#53127) üzenetére


tasiadam
veterán

Azt hittem hogy egy egy porsche hatso gumi, de aztan lattam, hogy 2 darab 1 csomagban

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53129) Fr3eWar válasza zolikaDB (#53127) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez szó szerint 2022-es. Mennyit mentek egy évben, hogy 4évszakos lett?

(#53130) zolikaDB válasza Fr3eWar (#53129) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugy dobtam le elozo Opelemrol nehany garnitura gumit, h minta volt boven, de kemeny volt, mint az uveg.
Jelenleg ezek egy 1.2-es millenium falcon szerias Jazz-re mennek, durvan évi 10-12e km-re. Kisse egzotikus 185/55 R16 es 175/65 R15 meretei vannak. A nagyobbikat nem kivanom gumizni, a 15-os pedig szerintem boven eleg egy 1.2 ala. Leginkabb fouton hasznalom, 80-85km/h sebesseggel ill. varos.
Ez a Quatrac szerintem boven eleg lesz ide nekem.

*Téli gumival is estem le a havas, lefagyott utrol, szoval az sem ved meg mindentol.

[ Szerkesztve ]

(#53131) diegho válasza Fr3eWar (#53129) üzenetére


diegho
nagyúr

Teljesen mindegy mennyit megy. Én 30k felett fogok menni idén és nekem is quatrac van. Eddig 36k ment bele gond nélkül.

(#53132) Fr3eWar válasza diegho (#53131) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mindössze érdeklődtem, hogy milyen körülmények közé szánja. Persze a km-en kívül sok szempont befolyásolja a dolgokat, hogy valakinek megfelel vagy sem egy 4évszakos.
Édesanyámnak én is következőleg ezt javaslom majd, mivel kis teljesítményű autója van, és évi 5-6K-t megy vele.

Saját részre viszont szívesen vennék téligumi javaslatot tőletek, tudtok-e halkabb, komfortosabb gumit javasolni a conti TS860-nál 245/45 R18 méretben 5-ös bmw-re?
A másik autónkra passat b7 jelenleg még T860 van, nem rossz gumi, ha nem jön jobb javaslat, akkor lesz ilyen a bmw-re is.
Most eladtuk a 7-es golfunkat azon Bridgestone LM001 volt a téli, de az 3. szezonra kemény és zajos lett, pedig garázsban volt tárolva, felnin, felnitartón, letakarva. Az nagyon keveset futott gumi.

Nyárra is kell majd gumi mindkét autóra, de abból EAGLE fórumtárs kálváriáját olvasva bevállalok egy Asymmetric 6-ot 245/40 R19-ben a bmw-re. A passat egy 2018-as premiumcontact 6-ot rágott csontig pár év alatt, az idei maradék 2 hónapot még kibírja, utána kap valami olcsóbb gumit, mivel 1 éven belül megy a háztól.

#53130zolikaDB sok balesetmentes kilométert velük!

(#53133) zolikaDB válasza Fr3eWar (#53132) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom :R

(#53134) Qru válasza Fr3eWar (#53132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Telibol a GY is jo halk.

#nincsbennetarcsi

(#53135) Fr3eWar válasza Qru (#53134) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nézem a választékot a honlapjukon, de kb mindnek ugyanaz a neve.
Van UG "9" / "9+"
És van UG Perf abból: "Gen 1" / "+" / "2"

Webshopokba körbenézve pedig egyedül az UG Performance + kapható. Erre gondoltál?

(#53136) Qru válasza Fr3eWar (#53135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UGP+ igen. De ha nem surgos akkor bevarnam a friss teszteket.

#nincsbennetarcsi

(#53137) Palesztin994 válasza Dorien (#53088) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, van casco, fullos, de persze ettől még jobb, ha nem lopják le.

(#53138) rbalint88 válasza Fr3eWar (#53132) üzenetére


rbalint88
addikt

A BMW mereteben mar van TS 870 P, a P “performance”-t jelol, azaz ez van a nagy, nehez, eros autokra kitalalva.
Passat melyik meret? Hogy ne nezzenek fillerszexualonak, en egy jo ar-ertek aranyu, de “neves” gumit vennek ra, Hankook, Vredestein, talan Fulda ala nem adnam, nagyon esetleg Kumho, Nexen, Firestone, ha annyival olcsobb es a teszten meg mindig jo.

(#53139) Qru válasza rbalint88 (#53138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Firestone is gyorsan oregszik (BS is, akmor az almarkaja...). Kumho is hajlamoa hangosodni 2-3 ev utan. Vredestein oke. Hankook nekem a Skodan nem jott be (225/55R17) szarazon ok vizen elmegy de hoban gyenge.

#nincsbennetarcsi

(#53140) Fr3eWar válasza rbalint88 (#53138) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nyáriba 235/45 R17 van rajta, elsőre én is valami hankook-ra gondoltam, de azok is már 30K felett vannak.
Magamnak jó abroncsot veszek, fontos hogy a család is "biztonságban" utazzon. Viszont eladásra zsír új drága abroncsot kb pénzkidobásnak érzek. Majd ha az új tulaj úgy érzi vesz magának amit szeretne. Attól függ mikor tudunk megszabadulni tőle, lehet télivel meghirdetem, a nyári alufelniket meg eladom 0-ás gumikkal külön.
Senki nem fog emiatt egy fillérrel sem többet adni.
Szerintem ebben az árkategóriában tökmindegy a vevőnek, hogy milyen gumi van rajta.
Hasonló futással, felszereltséggel 2.0-ás DSG-s 300K-t futott passat 3,5 millió körül megy.
Most meg is néztem, 4millióig az összes HD-s képpel rendelkezőt: debica/momo/toyo/kleber/nexen volt + egyen véletlen michelin.

(#53141) Qru válasza Fr3eWar (#53140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vevo nem fizeti meg a gumit, se autoval se ha felnin van. Eladasra mehet vmi alap gumi.

#nincsbennetarcsi

(#53142) Fr3eWar válasza Qru (#53141) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Így van, a 0-ás gumit a mostani totál kopottra értettem.

(#53143) Qru válasza Fr3eWar (#53142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa. Ok. :K

#nincsbennetarcsi

(#53144) rbalint88 válasza Fr3eWar (#53140) üzenetére


rbalint88
addikt

Itt neztem, 27k a legolcsobb, 34k a hankook. Ha veletlen megmaradna az auto megis vagy nem megy el gyorsan es hasznalnatok, akkor inkabb legyen rajta jo gumi, azon a 30k-n nem mulik sztem.
Az sztem a hasznaltpiac betegsege, hogy ennyire leszarjak az emberek az autojukat, jo az olcso gumi, az olcso olaj, raer az olcso olajat is majd dupla ciklusra cserelni, bontott feket rakjunk fel, mehet a hajos uzemanyag, stb stb. En a masfel-ketmillios autora is megvettem a Misi PS4-et, Ate ceramic feket, meg mindenbol a legjobbat, mert ugy szeretnem (ki)hasznalni. :R

(#53145) Qru válasza rbalint88 (#53144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert belefer, de az atlag magyar minimum 1 de inkabb 2 nagysagrenddel dragabb autot probal fenntartani, mint ami racionalisan beleferne.

#nincsbennetarcsi

(#53146) svedmalac


svedmalac
tag

Én pl. épp Jazz-t keresgélek és kifejezetten örülnék, ha sz@r gumival árulnák, mert legalább olyat veszek rá, amilyet szeretnék.
De nem!
Még külön kiemelik mindenhol, hogy ilyen felnin ez van, olyan felnin az van és az árban benne van, stb.
Adjon egy szép alut rossz gumival, azt csá...
Sajnos szinte mindenki azt hiszi, hogy a gumi nagyon ár képző, pedig a legtöbb esetben nem.
Sokszor olyan gumi neveket olvasok a képeken, hogy át kell gondolnom, hogy akkor ez most mi is?
Sok olcsó, neve nincs gumi ezerrel.

[ Szerkesztve ]

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#53147) rbalint88 válasza svedmalac (#53146) üzenetére


rbalint88
addikt

igen, a kínai fosnál jobb lenne a lerúgott... mikor feleségemnek vettük a Priust, akkor egy Ovation márkájú nyári förtelem volt rajta, de még szőrös újan, a felnije viszont nem volt szép, úgyhogy a kereskedővel megbeszéltük, hogy a komplett szettért ad egy garnitúra szép felnit, én meg veszek rá négyészakost, aztán mindenki örül. Idén cseréltük az autót, vevő örült a jó guminak, az új autóról a 3 éves, kb 200km-t futott nyárikat elvitte egy fórumtárs ismerőse, a lerúgott gumis lemezfelnis télikereket kerülgethetjük, mert ment erre is a négyévszakos :DDD

szóval Fr3eWar-nak inkább az a tanácsom, hogy HA vesz gumit, akkor jót vegyen, ne a legolcsóbbat. de ha tuti nem kell az autó, akkor inkább legyen hozzá a nyári felni kuka gumival és az autón a téli. :R

(#53148) konci79 válasza rbalint88 (#53147) üzenetére


konci79
őstag

Lámpáknál, meg itt-ott mikor unalmamban ránézek hogy milyen gumi van egy-egy autón, meglepődve látom hogy milyen sokan járnak télivel.
Meg persze a szokásos, prémium autó, de a gumi linglong.

(#53149) yodamester10 válasza konci79 (#53148) üzenetére


yodamester10
őstag

Igen ezt én is tapasztalom,szerintem elég ciki.

(#53150) 2ozzmexy válasza yodamester10 (#53149) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én ezt a játékot buszról is szoktam a dugóban, hát eléggé alja a szitu... vagy valami márkás vagy valami fis-fos. Egy semperit,egy nexen, egy bfgoodrich szinte alig. De egyre gyakrabban tűnnek fel a kicsiszolt dotszamosak... ez valami új trend vagy valami gennyes féreg ebből szedte meg magát hogy felvasarolta a jofogas és fb ingyenelviheto összes kikemenyedett abroncsat, majd egy multicsiszoloval segített a kor problémán!?

Mellesleg szinte hihetetlen milyen autók milyen abroncsokon gurulnak... aztán mindig elgondolkozom hogy akinek nincsen 100ezre felgumizni egy verdát ott a többivel ami nem is látszik mi lehet a helyzet... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.