Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#77) _Gudella válasza Fisha (#76) üzenetére


_Gudella
senior tag

szvsz próbáld meg minél kisebbre venni a kimeneti hangerőt ha kombóba kötöd. Meg a hangszinen is vátoztatni kell, nem is kevest. Nekem H&K TubeMan Plus előfokom van, és 3 féle kimenete van: to mixer, to guitar amp, to power amp, és mind a három nagyon másképp szól. (főleg a to mixer, mert az egy 4x12 hangfalszimuláció)

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#357) Bero


Bero
aktív tag

Hali mindenkinek!

Előre is bocs a hülye kérdéseimért, de én is sajnos csak kezdő vagyok (méghozzá nagyon-nagyon kezdő). Engem főleg az érdekelne, hogy nem tud -e esetleg valaki egy olyan progit, amivel tudok torzítani. Most vettem egy nyüvek cseh-szlovák Overdrive pedált (15éves) :) de asszem átb@sztak.
Most néztem ezt az oldalt: Bővebben: link Szerintetek megérné? Már csak azért is gondoltam erre, mert teljesen le vagyok égve, egy fillérem se maradt miután megvettem a gityót+kombót.:(

Várom válaszaitokat :) Előre is kösz! :R

[Szerkesztve]

(#389) CWorm


CWorm
aktív tag

Hi!
Rég írtam már ide. :) Kérdeznék is rögtön. Valaki el tudná magyarázni egy analfabétának (nekem), hogy mi az a csöves, meg félcsöves erősítő, meg mi az a fej, meg multi, meg kombó, meg ilyenek? Thx. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#395) tankman válasza CWorm (#389) üzenetére


tankman
csendes tag

Van a csöves és van a tranyós azaz a tranzisztoros erősítő. 2 fajtájuk van. Az egyik amikor egybe van épitve az erősitő rész a hangszóróval, ez a kombó. Amikor külön van az erősitő és a hangszóró akkor beszélünk fejről és ládáról.
A multi=multieffekt.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#463) HavocS


HavocS
senior tag

én is gitározgatok, lassan két éve :) akkor nem volt sok pénz, szóval egy 30 ezres samick-et vettem, ami egyébként az árához képest meglepően jól teljesít, persze nem fender, vagy ibanez, de ilyesmikre jó.
tavaly vettem kombót (ibanez), de annak a torzítása elég ratyi volt, sokkal rosszabb, mint az agyonszidott digitális effektprogik :( viszont a hangja tényleg jó, effektprogi->kombó és így meg is van oldva.
most egy ilyenre Bővebben: link gyűjtök, azaz hogy a pénz megvan rá, csak egész Mo-n csak egy helyen van, ott is csak árlistában és már egy hónapja ''hozzák'' :(
na és a végére egy kis reklám, hogy hogy tud szólni egy ilyen kis szar gityó is jó effekttel: Bővebben: linkaz alábbi számot a Revalver nevű erősítőmodellező progival csináltam, meg soundfontos midikkel :) van több is, azok meg az oldalamon leszedhetők (címe az aláírásomban)

(#867) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#864) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

jaaa:)

csak fender style, nem fender. arról csak álmodok.

De ennek is iszonyatjó hangja van szerintem, meg van egy metal master distortionom, eléggé elvok velük :)
most jön meg a 30 wattos peavey kombóm karácsonyra, akkor mégjobban elleszek :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#875) Skót válasza Konflikt (#873) üzenetére


Skót
aktív tag

egyenlőre én is egy akusztikuson nyomom, de most megáldott az a jószerencse 70k-val így most erősen filózom, hogy mi legyen a felállás:
1/gityó+kis gépfejlesztés
2/gityó+kombó
3/csak gép

Az elsőhöz húz a szívem igazán, de akkor a fejlesztés valsz egy hangrendszer lenne:)) (vagy jobb hangkari)

de addigis egy kép a mostani csodámról:
[link]

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#877) Skót válasza Konflikt (#876) üzenetére


Skót
aktív tag

apám 2db 90-es fala+erősítő akkor ez lesz egy ideig kombó helyett:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#945) ronaldo


ronaldo
őstag

[link]
Bár az itt látható kis kombó is nagyon meggyőzött engem. Lehet hogy ez méginkább jó lenne nekem. Habár egyelőre nekem a saját hang egy jónagy búgást jelent :D

(#948) ronaldo válasza Printszkrín (#947) üzenetére


ronaldo
őstag

Ugye ez átmenet is egyben a 10 és 20W között :) Szóval akkor ez valószínű fix. (Amúgy se igen kellene itthonra nagyobb mert akinél még gitároznék, neki van egy böhömnagy valamije, márkáját nem tudom, de ránézésre igényesnek néz ki, és derékig ér :) )

Na akkor belinkelem a gityókat is, ha még nem vagy álmos :)

[link]
[link]
[link]
[link]

És ami kifejezetten tetszik(mo.-n viszont nem találtam meg):

[link]

Valamint az utolsó kérdésem: mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?

(#949) Printszkrín válasza ronaldo (#948) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A V70-es Ibanez kezdésnek nem rossz, de én nem szeretem.
Bármilyen márkajelzést rá tehettek volna, olyan igénytelen.
Nem igazán tükrözi az Ibanez minőséget, viszont olcsó.

A Fender olcsó akusztikusait el kell felejteni.
Szinte már a használhatatlanság határát súrolja a spórolás.
Kizárólag a nevéért fizetünk.

Epiphone egész jónak tűnik, bár itt is kétségeim vannak a minőséggel.
Ez a gityó viszont nem volt még a kezemben, ezért nem lenne korrekt negatívan
nyilatkozni róla.

SX-et végképp nem ismerem, de csodát ennyi pénzért nem szabad várni.

Ibanez AEF 30.
Ez még nincs az országban, mivel 2006-os modell.
Valószínüleg 80-100k körül lesz az ára, mivel nem a sorozat első tagja.
Ez korrekt megbízható hanszernek tűnik, mivel az előd modellek is azok voltak.
várjuk meg míg kapható lesz.

''mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre
vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?''


Hát az elekto-akusztikust csak bedugjuk, és a saját pick-up-ja megszólal,
az akusztikushoz kell még valami pick-up, vagy mikrofon, hogy meg tudjuk az
erősítőn szólaltatni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#962) HavocS válasza ronaldo (#935) üzenetére


HavocS
senior tag

Hm. Először is el kell döntened, hogy mennyire akarsz belemélyedni a dolgokba. Ha nem érdekel az akkordozás, csak zúzni akarsz gyorsan (és erre a punk a legjobb, nincsenek bonyolult technikák, van egy kvint azt' csókolom), akkor lehet, hogy jobban jársz egy olcsó elektromos gitár + kombóval. Lehet, hogy később azt mondod, hogy érdekelnek az akkordok, meg a tiszta hangzások is, de ha tényleg a punkot szereted, akkor veszel egy olcsó Vorson gitárt, egy 10-20W-os kombót (ibz10-et ne, nekem is az van, és nem nagyon jött be a torzítása, a behringer multim ezerszer jobban tolja), meg ha belefér még akkor egy torzítópedált (de ha viszonylag jó torzítású kombót választasz, az se fog kelleni). Egy Vorson EDG-45 30k, mellé 18-ért egy Behringer GM-108 kombót, és mehet a zúzda :) Olcsó, gyakorolni jó, aztán majd úgyis fejlesztesz. Meg azt se szabad elfelejteni, hogy ezzel is lehet tisztán játszani kierősítve, viszont az akusztikussal nem fogsz torzítottat játszani :)
Az árak a www.hangszeraruhaz.hu -ról vannak amúgy.
Ja és fontos: ne vegyél meg akármit, előre olvass utána, erre a legjobb hely a www.harmony-central.com.

És a végére akkor én is kérdezek valamit: egy humbucker pickupnál (direkt metalra) mi a jobb, ha alacsonyan, vagy magasan van? Eléggé megoszlanak a vélemények...

(#965) ronaldo válasza HavocS (#962) üzenetére


ronaldo
őstag

Szerintem nem csak a zúzás érdekelne. Minden napom más, van amikor a tiszta hangzásra vágyom, van amikor meg death-metal zene megy. Szerintem ha gitároznék ott is váltakoznának ezek a hangulatok. Egy jó elektro-akusztikussal meg egy jó kombóval is lehet azért variálni, nem? :)

(#976) Kobe


Kobe
veterán

remélem én is :)
így visszaolvasgattam a topicot, nem is lenne baj ha egyből nem volna pénzem kombóra, így visszaolvasva egy a mostaninál több kimenetes hangkarival rá tom kötni gépre és 5.1 emre, és még torzító progik is vannak...szal öröm az ürömben hogy ha meglesz akkor valamilyen szinten gépen is tudom használni majd :) de sajna ezt tui h csak szigorlatok után lesz :S

(#982) Kobe válasza HavocS (#977) üzenetére


Kobe
veterán

erről tudnál részletesebben írni hogy miként működik és milyen hatásfokon ?
pl itt most egy genius sw 5.1 van, az érdekelne hogy egy ilyen fadobozos csodát mennyire terhel meg pl ...többen irtk hogy nem szerencsés ilyenekkel összehozni, eltérő impedancia nem tesz jót hosszutávon a hangfalnak meg ilyenek...szal csak az érdekel, hogy itthoni gyakorlásra megfelelő e egy ilyen megoldás, tekintve hogy egyszerre ugysem 200ezrem kombóra és gittyóra :) illetve ezesetben valamilyen külső torzító kell e vagy ezt már a progi megoldja ?
szóval a hangfal az szépen teljesít keményebb számoknál, nem tudom mi különbség van ha közvetlenül te gyártod ezt a hangzást, mennyire tud lépést tartani vele egy ilyen hangcucc, nem mondom hogy félmillás sony de középkategóriában sztem az egyik legjobb

[Szerkesztve]

(#984) Kobe válasza HavocS (#983) üzenetére


Kobe
veterán

hja mondjuk egy multieffekt + gép jobb megoldás és pénztárcabarátibb mint egyből valami 80-90 ezres kombót venni

(#986) Kobe válasza HavocS (#985) üzenetére


Kobe
veterán

hát, én is szeretek költséghatékony lenni, nem azért mert, hanem mert ...na ezt jól megaszontam :) én olyan szinten akarom meghúzni a határt hogy mivel szeretném hosszú időre magaménak tudni a holmit, tehát ne kelljen hetente húrt cserélni, pickupokat, ezért gyűjtök egy ibanezre, mert az márka....de sajna emellé nem fér bele egyszerre még ugyanannyiért egy peavey bandit pl, de egy 25-30 ezres multira összetom szedni a lóvét és akkor azt mondom hogy egy évig vagy ameddig nem lesz lóvém ki tudom használni géppel
habááár, ha ez az 5.1 is negyed hangerőn már szarrá tépi a fejem akkor nem tom hogy egy kombó hogy illene a szobámba :D panel sux :S

(#987) HavocS


HavocS
senior tag

ja, én is ibanezt fogok venni, ha lesz pénzem... de az nagyon nem most lesz :O haver most vett egy 5 húros ibanez basszgitárt... hát beszarás milyen hangja van! :Y Viszont ha nincs kombód, mindenképp érdemes olyan multit venni ami tud erősítőmodellezést, a Behringer V-AMP2 is ilyen, hasonló képességei vannak, mint a Line6 POD-nak, viszont ezt 28 ezer jó magyar pénzért megkapod... és ha egy samickből ilyen hangot szed ki, akkor vajon milyen lehet egy Ibanezzel... a Zoom effektekkel is az a baj, hogy az tényleg csak torzít meg effektez, és annak csak akkor van értelme, ha valami jobb kombód is van mellé (mondjuk nekem egy 10W-os Ibanez kombóm van, de így is érdemes az erősítőmodellezést bekapcsolni, mert elég hangyafing :()

(#998) ronaldo válasza Kobe (#997) üzenetére


ronaldo
őstag

Hajlok afelé amit Te is mondassz. És köszönöm a kimerítő választ! Akkor a gitárkérdés végső eldöntésére rászánom ezt a délutánt. A kombó meg a Muszty-Dobay könyv+cd már biztos, az 23.800 local credit.

(#1000) Kephamos válasza ronaldo (#999) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha amcsi gitárt akrsz venni, akkor igen csak mélyen bele kell nyúlnod a zsebedbe... :(((
Amúgy meg semmiképpen ne vegyél el-akusztikus gitárt, ha csak azért kell, hogy gyakorolj rajta, meg magdnak játszogats. Ha punkot akarsz játszani, akkor az elektromos gitár van neked kitalálva. Ha kombót veszel, akkor mindenképpen nézd meg a Roland Cube szériát Mindegyikben van egy nemakármilyen effektproci szerőség! Nagyon jól szólnak, a Cube 30-as (30 Watt) már dob mellett is elég jól elmuzsikál, és a 30-ashoz (valszeg a többi Cube-hoz is) lehet lábkapcsolót kötni, ami válta a tiszta és a torzított csatorna között.

(#1003) ronaldo válasza Kobe (#1001) üzenetére


ronaldo
őstag

Szerintem az SX skorpió gityó lesz. Az 35k (ezt nem is sokallom érte, mert ahoy nézegem külföldön is 35-38 közt van) meg a kombó 18k.

Azt meg akartam kérdezni hogy még miféle kiegészítők kellenek mindenképp.
Pengető az egyértelmű. A metronom az mi? Meg még láttam hogy olyan kiegészítőket lehet venni, hogy gitárkulcs, hangszedő, húrkulcs, húrtekerő, húrvezető, párásító, koptató, slide gyűrű, tüske. Ezek mik? :)

És állvány mihez? ill. milyet ajánlassz?

(#1005) Kobe válasza ronaldo (#1003) üzenetére


Kobe
veterán

az SX Scorpion nem rossz vétel, mint mondtam nekem is olyan van, kedvező áron jól néz ki és szépen szól, persze egy alapos hangolás után...1 évi használatra tökéletes, ha meg később elektromosra váltasz megmarad ilyen tábortüzes zenéléshez, elvégre erdőbe vagy tábortűz mellé nem feltétlenül kell 50-60 ezres ibanez :)

ami alap : gitár :D kombó nem feltétlenül szükséges, me az drága (jobbfajta peavey pl 80) mert elektroakkusztikust asszem ki tudsz hangositani közvetlenül minden egyéb közbeiktatása nélkül...ami kellhet az egy digitális hangoló, legtisztább ha már metronomosat veszel....olyan mint egy ampermérő, 3 tartománnyal 2 piros 1 zöld, van rajta egy mikrofon ami méri a rezonanciátha piros tartoményban van akkor nem stimmt a hang, ha zöldben ok, kb akkor mint egy kisebb számológép, legtöbbjén van jack input output is elektromos behangolásához, a metronom meg az a kis fa piramisdoboz amin van egy rúd súllyal és szabályosan adja az ütemet egy skálán...kattog magyarul...na egy olyan 7 ezer ftos hangolósíp ezt is tudja, digitális hangoló plusz pittyeg neked mint a veszettegér, plusz egy állvány ami 2-3 ezer ft és nyílván nevében van arra jo hogy állva tartsd a cuccot, ne dőljön el akrcolodjon meg mert eldőlt leesett stb...ezt így kb 45 ből beszerzed, ha kicist spórolsz rajta 40ből

[Szerkesztve]

(#1007) ronaldo válasza Kobe (#1005) üzenetére


ronaldo
őstag

akkor milyen hangoló bizbazt vegyek? Ezzel akkor én a hülyegyerek is be tudom hangolni, ha már rájöttem hogy mit is jelent a hangolás? :) A kombót mindenképp megveszem, csak 18k és ahogy olvastam az ellenállások nem passzolnak a gyityó-mezei pc 5.1 közt, és a 80k creative hangfalrendszert nem szeretném taccsradobni :)
milyen állványt ajánlassz? :) (akkor ez gyakorlatilag gitártartó, nem?)

(#1008) HavocS válasza ronaldo (#1007) üzenetére


HavocS
senior tag

de ember, a hangkártyába dugod, onnantól kezdve olyan a hangfalnak, mintha egyszerűen zenét hallgatnál [kép] ezt írtam pár hozzászólással feljebb...
mondjuk a kombó ettől függetlenül jó ötlet, így legalább nem csak pcközelben tudsz játszani.
amúgy akkor már inkább koreait próbálj meg találni, próbáld kerülni a kínai cuccokat.

(#1009) ronaldo válasza HavocS (#1008) üzenetére


ronaldo
őstag

ha a hangkártyám kúrja el akkor sem járok jobban :) Nem tudom mi igaz ebből a dologból, de amíg meg cáfolja valaki, addig benn lesz a hangya a fejemben :)

ez a Behringer kínai? (a tesztet amit olvastam róla, dícsérték mint kezdőkombó. és nem drága. ha a gityóval sem csapok a csillagos égbe árilag, akkor a kombó is jó sztem)

(#1011) Kobe válasza HavocS (#1008) üzenetére


Kobe
veterán

te meg mondhatnál nekem egy viszonylag jól felszerelt kombót, ami nem túl vészes és pl egy 5x3 méteres szobában kellemes hangot ad, vagyis ne a rockmaraton nagyszínpadának teljes felszerelése legyen :) és relatíve sok dolgot tud persze

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1047) Kobe válasza HavocS (#1046) üzenetére


Kobe
veterán

89900 pezeta :S elhatároztam hogy mivel minden nem megy adj uram de azonnal elven, így előbb a gitárra szedem össze a zsét, és utána egy komoylabb kombóra, egy Peavey Studio 112 re, 65 wat, itthon jól leszabályozható, és később ha kell valamilyen nagyobb helyen még oda is jó...addig meg gépen használom, de most ilyen kis cuccokért ami jó, pl 30 W os peavey nincs kedvem 50-60at kiadni majd, ha egy 15 ezerrel drágábban 2x oylan jót kapsz...

[Szerkesztve]

(#1062) HavocS


HavocS
senior tag

Viszont ott van az is, hogy ha együtt adják, akkor biztos nem lesz olyan hogy x gitár szarul szól y kombóval :) Persze tény, hülye aki 20-25-ért vesz 10W-os kombót, csak azért, mert az Ibanez (én beleestem ebbe a hibába :( )

(#1090) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv, VOX Pathfinder 15W erősítőt lehet kapni 40 rongyért, igaz csak 15 wattos de vox, eredeti design, 8''-os blue bulldog hangszóró, szerintem 40-ért nem drága egy ilyen kaliberü erősítő, ki mit tud erről? most akarom az első gagyi kombómat egy ilyenre cserélni

[link]

ott a link alatt a kép róla

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1091) rOwLeY válasza Panzermeyer (#1090) üzenetére


rOwLeY
őstag

jojo igaz VOX!De sztem nem éremes egy 15W-os kombó sehol nem ér 40K-t, kivéve ha semmi másra nem használod, mint otthon a szobában gyakorlásra!Mert másra nem igazán elég!

(#1092) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1091) üzenetére


Panzermeyer
tag

akkor én lehetek a kivétel mert semmi másra nem használom
viszont ahogy néztem, fender, kustom és hasonló kombók mind 30-40 között vannak 15W-osak, ha meg már ennyi akkor vox, hátha ki tudok csiholni egy kis Brian May soundot belőle :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1135) legjobbna


legjobbna
újonc

Hali!

Eladnám a következőket:

Marshall valvestate 102r kombó felcsöves 2 hangszóró 3 csat. rugós zengető stb. 129e Ft
Korg ax1000g multifx 55eFt
Epiphone gitár fekete, satu, floyd rose, puha tokkal 59e Ft
Mind jó allapotú kérésre még infó kép tapasztalatokat stb. küldök!

Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu

(#1170) Kephamos


Kephamos
addikt

Ma kaptam kölcsön egy Roland Cube-30-at, kb 15 percet használtam még, behangoltam, meg állítgíttam rajta, de naggyon állat! Mondom, még nem tapasztaltam ki teljesen,de nagyon meggyőző hangja van, és az effektek is nagyon jók benne. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az eddigi legjobb kombó, amit próbáltam. :R

(#1176) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Roland Cubehez nekem is van egy kis tapasztalatom!egy Cube 60ason játszottam már vagy kb 5-6 fellépésen!CSak az a baj h nem az ennyém, nekem az egy nem tetszik benn h digitálisak az effektek, nem rosszak de az analog cuccokat jobban szeretem!Nézelődtem kombókat és a három eddigi választott:
Peavy Studio pro 112
Peavy Bandit 112
Roland Cube 60

Peavykről egyált nincs tapasztalatom, vkinek esetleg?!Banditről mit tudtok?én sok jot hallottam!!

(#1177) sparc válasza rOwLeY (#1176) üzenetére


sparc
tag

én is jobban szeretem az analóg cuccokat
de erősítőből már csak csoveset használok
az felel meg a legjobban az izléseimnek
igaz hogy drágák de nekem megéri
most egy laney vc30ast használok és osszehasonlithatatlanul szebb hangja van bármely tranzisztoros kombónál
bár az is igaz hogy legalább 5 annyiba kerül mint egy átlag 30watttos tranyós

(#1181) Kephamos válasza rOwLeY (#1180) üzenetére


Kephamos
addikt

A kombókat nem is nagyon illik 3/4-nél továbbtekerni, mert onnantól a legtöbbnek már nagyon torz hangja lesz. Ez természetesen nem mindegyik kombóra igaz, de amikkel én találkoztam, azoknál ez igyaz volt.

(#1183) sparc


sparc
tag

ez a tranyós cuccokra igaz általában
egy csoves cuccot minnél jobban feltekersz annál szebb és dinamikusabb hangja lesz
pl az én laneymnek olyan 1/2 hangerőn kezd jó hangja lenni
igaz hogy 30wattos de ez a szám megtévesztő mert bármely 100wattos tranyós kombót lenyom

(#1237) sparc válasza rOwLeY (#1236) üzenetére


sparc
tag

elmondom én a helyedbe mit vennék 100ból
talán picit hozzáraknék és 118ért van fullcsoves pevey valveking kombó, 6l6végfokcsovek és ecc83elofokcső

vagy 120ért ha szerencséd van kapsz használtan mondjuk peavey classic 30fullcsoves A osztályu kombot

én biztos inkább csoves cuccot vennék mert ezek a marshallok meg cubeok nem szólnak rosszul, de pl a peavey classis nagyságrendekkel jobban szól
bár igaz hogy ez a peavey classic inkább blueshoz és lightosabb rockhoz jó

a laney tf sztem nem valami jó
eccer egymás mellé raktunk egy iet meg az én laney vc30as cuccomat és ég és fold volt a külonbség
a tf olyan erőtlenül szolt és a hangban nem volt semmi élet
most hirtelen ezek jutnak eszembe
majdha még valami cucc eszembe jut majd leirom :)

(#1251) rOwLeY válasza sparc (#1250) üzenetére


rOwLeY
őstag

áhh sztem megvárom a Peavyt!az nagyon ''étvágygerjesztő''bár vmilyen szitnen annak az ára is gyanúsan alacsony!
Igazán megvallva inkább kerülöm a fender FM szériát mert egyik ismerősöm 3 db FM65-öt is visszavitt a hangszerboltba meghibásodás miatt kb ugy h összesen nem használta őket 2órát!Mindegyik behalt!Bakker pedig olyan gyönyörű ez a fej+láda kombó!!!:(:(

(#1303) prmcsk


prmcsk
addikt

Lehet, hogy már volt róla szó, de nincs most időm az 1300 hsz elolvasására...

Van a fiamnak egy Fender stratója. Hogy ne kelljen mindíg becipelni a kombóját,
megkérdezem: A PC-m és AW8 lapom mikrofon, vagy line in bemenetére a gityót
egy kábellel, simán rádughatom e, probléma nélkül ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1339) HavocS válasza Lurtzz (#1335) üzenetére


HavocS
senior tag

Bátran vásárolj náluk, nagyon jó fejek és értenek hozzá, haver egy basszgitárt vett ott, meg kombót, én pickupot cseréltettem.

(#1353) Panzermeyer válasza ReJim (#1352) üzenetére


Panzermeyer
tag

háj

hát én igazából csak házi amatőr vagyok, egy villamosmérnök úriember segít nekem rengeteg dologban, tervezés építés satöbbi
árnyékolással sehogy nem foglalkoztam, árnyékolt vezeték be a dobozba, árnyékolt vezeték ki a dobozból a kombóba, kész
doboznak attol függ hogy milyen funkció, a BM treble booster egy kb 4 centi átmérőjű légfegyver lőszeres müa dobozkában van :)
a blues driver egy, villanyszerelési boltban is kapható 100 forintos müanyag dobozban van
a 2 tranzisztoros fuzz face sose volt dobozban, mégsem volt zajos

kapcs rajzokat nem tudok publikálni mert én is mástól kapom, esetleg msn

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1481) Kobe válasza Spirit (#1480) üzenetére


Kobe
veterán

hacsak apuci pötyögni szeretne talán még az elektroakkuszikus sem kell, hacsak nem akarja mindenáron gépre, kombóra kötni a drága papa :)
én pécsi viszonylatokat ismerem, 35 vagy 36 magyar ezredesért volt egy Ibanez cutawayes vagyis nem körte alaku hanem az egyik oldalán kivágással tálalt akkusztikus....35 körül az ember már kap becsületes márkákat is ilyen téren, érdemes bemenni boltba és elmagyarázni a szitut eladónak, legtöbb helyen készséggel elmondják mi a stájsz, sőt még meg is mutatják (legtöbb eladó igen még zenélni is tud a kínált hangszereken :) ) bár az én javaslatom hogy ne feltétlenül a tajti féle tömeg-mennyiségben áruló boltokba menjél, mert lehet h nem érnek rá foglalkozni veled, vagy nem akarnak, illetve az ilyen boltok mindig a nagytömegben eladható holmikat árulják, az igazi gyöngyszemekre mindig kiskerben akad rá az ember
ha pesti vagy és megér egy sétát, érdemes lehet örülnézni a következő boltokban:
Triál RT ben (BP Rákóczi út 80) vagy www.trial.hu)
CODA hangszerbolt (Bp József körút 30-32)
Oroszlánbarlang (itt főleg márkás elektronyosok vannak de akkusztikus akad minőségi darab, lehet drágának találod, de azér itt a címe : Bp Pozsonyi út 30)
Lyra hangszerbolt (Bp, VII. ker Almássy út 3)

sztem ha 1-2 napod van rá, kérj ki szabit ha tudsz, márha érint a dolog, egyik nap alatt végigjárod, eldumcsizol az eladókkal, másnapra döntesz és visszamész megvenni a cuccot

(#1488) ReJim válasza Dominator (#1478) üzenetére


ReJim
őstag

nekem ez csak akkor jön elő, ha sz*r erősőt/kombót használok. vagy mondjuk ha az erősítő egy olyan elosztóba van dugva, ami nincs földelve.
szóval én úgy tudom, hogy ez földelési probléma, és földelt eszközöknél nem jelenik meg...
(a próbateremben a torque kombó csinálja ezt, ha a földeletlen elosztóba van dugva. itthon meg a kicsi home-made tesla csinálja, az sincs földelve...)

de kiderülhet a turpisság: ha rákötöd a gépre, akkor is pattog? :U

(WD40 az kontakt spréé? akkor azt esetleg a csatiba lehet fújni, max ott tud segíteni. de szvsz itt nem az lesz a gond.)

</end.?>

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.