Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#549) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Én 25 leszek vénülök:D ja basszgitárral még nem próbáltam igaz véresre pengetett ujjal én csak sima szólóra mondtam. Ha testet akartok akkor minimum éger,hárs leyen de legjobb kőris vagy mahagóni,nemcsak az számít miylen kemény hangtanilag léyneges hogy miylen.Éger/hárs az semleges szal hangszedővel lehet variálni. Bocs ha hüylén írok csak 7 korsó sör után írok:D

(#2275) Niquis


Niquis
aktív tag

Szia alien_! Kicsit megváltozott a hangszerpiac az utóbbi időben, pár dologban szerintem érdemes átértékelni a status quót. Amire gondolok:
- Stagg konkrétan nemtom milyen, és lusta vagyok harmony-centralon utánanézni, viszont egyetértenék Printszkrínnel abban, hogy akkor az előződhöz hasonló gitárt válassz, ha azt szeretted (gondolom a metálromboló nagyon ki akar már futni:) ) -> Stagg sztornó
- ezt az LTD-t gyorsan elfelejteném, agathisból van, és ráadásul még drága is (statusquo). Plusz saját tapasztalat, hogy ami ltd-t fogtam, egynek sem volt túl kényelmes a nyaka.
- Ibanez: megint a statusquo, elég drágának tartom, ahhoz képest, hogy indonéz gyártmány, ezek az Ibik, nos megvan az esélye, hogy csalódást okozzanak, ha az eredeti RG széria hangjára vársz.
- X V-AMP kicsit elavult, próbálj egy Zoom G2.1u-t vagy akár egy Digitech RP80 és felfelé, ezeknek jobb hangjuk van. De legalább próbálgasd ki őket, melyik tetszik legjobban.

Azok a márkák, amik miatt átértékelendő, hogy mit érdemes megvenni, azok jelenleg az SX, az AXL, és talán még az Invasion is. Mivel ezek _baromi_ olcsók, megvan az esély, hogy kifogsz egy kevésbé jól sikerült darabot. Mindig kipróbálni, mindig fülre hagyatkozni. Ezek a gitárok azért jók, mert normális fákból vannak (éger, kőris, mahagóni), a kidolgozásuk általában több mint megfelelő, és sok esetben a pickupjaik sem rosszak.
Ezek után szentelj egy kis figyelmet ezeknek: [link] (Invasion-ök) - különösen az EG-970, EG-950, EG-620, EG-710-eknek és EG-820SBS típusoknak
[link] (SX-ek) - különösen az SX-SEG1, PSEG-1 és SEG1-PG-knek.
[link] (AXL-ök)

Most szerintem egy jó hangszert kell kifognod, amit kézbevéve érzel, hogy nem esik szét egy-két év múlva, a hangrendszered többi részét később érdemes bővíteni. Remélem hasznos lesz ez a kis szösszenet.;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#3600) nap válasza nap (#3591) üzenetére


nap
addikt

Köszi a hozzászólásokat strat ügyben!
Eredetileg valamilyen telecastert kerestem, de mikor bementem a boltba, és ott volt ez a falon, akkor elgondolkoztam. Ez egy bullet strat, amit az ára ellenére szinte mindenki csak dícsért. Nem kőris, hanem amerikai hárs (basswood) a teste, kínai összeszerelés. Állítólag a hangolókulcsokat érdemes cserélni, a pickup cserével meg egészen olyan lesz, mit egy eredeti strat.
Az affinity strat meg már egészen olyan, mint, amilyennek az eredeti stratot képzelem. :) Igaz, az drágább is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3604) cucka válasza nap (#3600) üzenetére


cucka
addikt

Amikor gitárt vettem, nekem mindenki azt mondta, hogy az Affinity sorozat megéri az árkülönbséget a Bullet-hez képest, a Standard sorozat viszont nem feltétlenül jobb annyival az Affinity-nél, mint amennyivel drágább.
Amúgy azért az Affinity sem csúcskategória, csak egy korrekt gitár jó pénzért. Az a darab, amit kipróbáltam sem volt tökéletes, a kidolgozásban voltak apró hibák, a szerelékek sem kimondottan csúcskategóriásak.
A hársfával egyébként semmi baj nincs, sok csúcskategóriás hangszert készítenek abból. A Fender sem csak egyfajta fát használ a gitárjaihoz. Az eredeti Stratocaster amúgy kőrisből készült, később kezdték el égerből gyártani.

(#5745) Womb válasza Atticus85 (#5744) üzenetére


Womb
senior tag

azt az explorert, inkább ne.
ajánlottam neked egy hangszerész mester által gyártott explót, na az érdemes megvenni 70e-ért.

(kőris test, jávor top, átmenő nyak)

[ Szerkesztve ]

(#6146) Printszkrín válasza Szten Márs (#6144) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez valami elírás lehet, mert ez volt a kezemben, és igen csak kőris testű a gitár.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6148) Atticus85 válasza Printszkrín (#6147) üzenetére


Atticus85
tag

Mi a probléma velük??A Queens of the Stone Age is Samick gitárokat használ tudtommal,jó nyilván nem ilyen árkategóriájuakat,de gondoltam egy próbát megér.Amúgy nem kőris a test Vagy mégse?Miért vagy ilyen rossz véleménnyel róluk?

[ Szerkesztve ]

(#6149) Printszkrín válasza Atticus85 (#6148) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Közel van, menny oda, próbáld ki!
Nekem mindegy ki használja, de amiket eddig láttam, egyik szarabb
volt a másiknál.
A Samic jellemzően szép gitárokat csinál, alapvetően jó minőségű a famunka,
de a hangszedőket ki kell dobálni belőlük, és a kulcsokon kívül minden
fémalkatrészt is.
A bundozás elég lágy anyagból van, hamar kopik.

A kőris test nem neked szólt, hanem Szen Mársnak, csak a linkem lemaradt
ezért félre érthető.
Most Itt a link csak úgy

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6153) Womb válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon jók a telék, de az éger (kőris)- juhar kombi, a tele híd pickup, és a nyaki rúzs, homlokegyest más jelleg, mint amit te kerestél eddig.

szerk: nem a linkelt teléről beszéltem, az valami tele formájú izé...

[ Szerkesztve ]

(#6154) Atticus85 válasza Womb (#6153) üzenetére


Atticus85
tag

Mi az a nyaki rúzs amúgy?Nem tudtam,hogy ez kőris,meg juhar

(#6162) Szten Márs válasza Atticus85 (#6145) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen Samick Les Paul már volt a kezembe, nem volt jó. Egyáltalán nem győzött meg, szerintem felejtős. A telecaster, meg amit kinéztél, egy agathis testű csoda. Az olyan fából készült gitárokat én élből kerülném, de lehet velem van baj... mindenesetre kizárólag a low-low end gitároknál szokás használni, tesco gazdaságos faanyag. (A P90 csak egy plusz... szerintem sem valók telére, de végülis még humbuckeres telék is vannak szép számmal, de ezek nekem egyszerűen nem illenek a tele feelingjéhez. A telecasterek igen jellegzetes ízű gitárok, kb. az egész gitárvilágban a les paul és telecaster a kettő, aminek a legjellegzetesebb ez íze az én fülemnek. És egyszerűen ez számomra nem egyeztethető P90-ekkel, meg humbuckerekkel. Ismét velem lehet baj, ez van :) )

Printszkrín: Biztos vagy benne? A test anyaga netszerte mindenhol "pine", ami fenyő ugyan, de nem épp "spruce". Vannak fenyőfajok, amik érzetre, sűrűségre, tömegre hasonlóak lehetnek a kőrishez, szerintem itt erről volt szó. Ja igen, többek között a gyártó saját honlapja szerint is fenyő a test anyaga ;)

[ Szerkesztve ]

(#6173) Printszkrín válasza Szten Márs (#6162) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Basszus!
És tényleg, igazad van! :R Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és
látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre.
Komolyan, nem tudom mi lehet ez a fa, de majd utána nézek.
Egy biztos, hogy nem a mi fogalmaink szerinti fenyő.

Szerk: fehér fenyő (Pinus strobus)

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6182) Szten Márs válasza Printszkrín (#6173) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre."

Valószínűleg pont ez a gyártó célja ezzel a fafajtával :K De sajnos ettől még nem lesz belőle hangszerfa.
Amúgy a Pinus nemzetségbe tartozó fafajok a mi fogalmaink szerint is fenyők, mi általában "kéttűs fenyők" gyűjtőnéven emlegetjük őket. Itthon pl a feketefenyő és az eredei fenyő tartozik a Pinus nemzetségbe.

Atticus85:
Na, erről van szó, csak így tovább :K

[ Szerkesztve ]

(#6193) Printszkrín válasza Szten Márs (#6191) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Rendben, így már értem.

El kell ismerjem, beszoptam rendesen kőrisnek, bár nem ezzel foglalkoztam
mikor kb 2 éve a kezemben volt.
Ráadásul a Butterscotch Blonde lakkozású volt, amin látszik a fa rendesen.
Mindegy, gondoltam ez valami fura kőris, nem érdekes.
Akkoriban 70k volt egy ilyen gitár, vagy a tulaja jutott hozzá ennyiért, de rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8094) Plazmacucci válasza M@trixfan (#8093) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaa azt nem tom, csak gugliban kerestem képeket juhar topos gityókról. Még a mocsári kőrisből készült, csak lakkozott gitárok néznek ki nagyon jól.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9966) Szten Márs válasza Eastman (#9965) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aghatis testtel? Egy telecaster nekem égerból készül, vagy kőrisből. :) Kicsit olyan feelingű így első olvasatra az aghatis tele számomra, mint a csavarozott nyakú Les Paul...

[ Szerkesztve ]

(#16276) nap válasza nesa (#16271) üzenetére


nap
addikt

Múltkor olvastam, de már nem emlékszem pontosan, hogy kőris vagy éger a test.
Gondoltam már rá, hogy megnyúzom, de a nyakat nem akarom bántani, úgy meg hülyén nézne ki.
A hangolókulcsokat sem akarom bántani, nekem tetszik, használni meg nem nagyon kell. Igazából amennyire lehet, meg akarom hagyni eredeti formájában. De a lábhoz mindenképpen kell marni fészkett a pickupnek.
Ha sikerül megvennem a 500L-t akkor az lesz, ha nem, akkor egy tele szettet teszek bele. Aktív biztosan nem kerül bele.
A szegedi hangszerkeszítő címét megköszönném, jöhet privátban.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16476) Dealer95 válasza Printszkrín (#16472) üzenetére


Dealer95
őstag

Ment pm, meg a mail is!

Egyébként ha már szóbakerült az Árkádia...
Most le van árazva ez az Ibanez náluk: [link]
De a hangjáról elég vegyesek a vélemények.
Anyaga: kagylós kőris tető, hát és oldal
Valakinek járt már hasonló a kezében?

[ Szerkesztve ]

(#19078) brickm válasza Neuler (#19069) üzenetére


brickm
őstag

"Elektromos gityón a hangszedők veszik fel a jelet közvetlen a húróktól, "

Dehogy...
A fa milyensége, az üregek mérete, a hangszedő felfüggesztése stb, nagyban befolyásolja a kialakult jelet.
Az egy dolog, hogy maga a szedő milyen elven működik, ha kiveszed a gitár testéből és a húrok túloldalán függeszted fel, teljesen más hangképet ad.
Tüntesd el az üreget a szedő körül, illetve szüntesd meg a felfüggesztésében lévő mozgási lehetőségeket. Teljesen más hangja lesz...
Hiába teszel egy gretsch filtertron-t egy telecasterbe, megse közelíti a hangot, amit az eredeti hangszerben ad.
Vagy hiába teszel egy burstbuckert egy stratba... nem lesz les paul hangja soha.
Illetve a lespaulba is hiába teszel fender single coilt.

A gitár fáit amikor összetáblásítják gyakorlatilag hangolják a gitárt. Nézd meg a lespault, tömör vaskos mahagóni, ami a sötét telt mély hangokat adja, egy marha kemény csilingelő hangú jávor toppal, illetve rózsafa fogólappal van felfényesítve.
Ha ezeket leveszed róla egy tompa mély hangú hangszert kapsz.
Ha fogsz egy kőris testet és megfurkálod, könnítéseket teszel bele, elveszti a sustaint a test...

A pickuppal annyit tudsz variálni,hogyha túl sok a magas a testben, a potmétereket 250kOhmosra(vagy kisebbre) választod, ami csillapít a magas hangokon, illetve olyan hangszedőt teszel bele, aminek mindkét tekercse magas menetszámú, nagy impedanciával rendelkezik, így veszít a magas tartományából.
De ha a testben nincs mély hang...azt sehogy nem fogsz hangszedővel bele tenni.

(#19800) pigatt válasza kemotox (#19799) üzenetére


pigatt
őstag

Szia!

Én a helyedben keresnék kőris testű SX-et használtan. Az kb. ennyiből kijön és legalább a faanyagod jó minőségű. Későbbiekben tuning alapnak tökéletes. GS-en jelenleg nincs egy sem sajnos.

i9 / 4080 / 32"

(#21322) pigatt válasza brickm (#21319) üzenetére


pigatt
őstag

Európai kőris test, kanadai juhar nyak + fogólap (egy anyagból), csavarozott 6 pontos rögzítés.

i9 / 4080 / 32"

(#21323) brickm válasza pigatt (#21322) üzenetére


brickm
őstag

A kőrist hagytad pár évig száradni, vagy medterséges szárításon esett át?
Van egy kőris testű gitárom, hihetetlen sustain-re képes. És gyönyörűek a magasai, meg a közepei. A mélyei kicsit laposak(szólógitárban)

(#21325) brickm válasza pigatt (#21324) üzenetére


brickm
őstag

Az már jó.
Az első kőris gitáromat 6évig szárítottam szobában. velem élt :D
Bár nem direkt, csak nem volt időm csinálni, így táblásítva álldogált magának.

[ Szerkesztve ]

(#23103) brickm


brickm
őstag

jávor top, szélen csíkos, középen vonalas. Nagyon adja. A színe valami olyasmi lesz, hogy legszéle egészen sötét feketés vörös, befelé kicsit vörös, narancssárga majd középen egészen sárgás. szeszpácra gondoltam. De még formálódik a színvilág. Nem akarom túl sötétre csinálni, mert eltakarná a szép csíkokat, de a nagyon világos top se boldogít különösebben.
Majd egy próbadarabon fujkálok aztán meglátom melyik a nyerő.
Az már tuti, hogy sellak lesz rá első két körben labdázva, majd a többi fújva, mert az előző is azt kapott és bitang kemény. Azt hittem sérülékenyebb lesz, amikor felvittem még elég érzékeny volt, körömmel benyomható. De mikor teljesen megkötött...fú. Mint az üveg.:D
És legalább nem büdös mint a nitro-cellulóz. Na azt sokáig szagoltam a kőrisen.

Eastman
Köszönöm! Remélem addigra elkészül az új erőlködő is, aztán szabadtéren megzengetem az új párost, had őrüljenek meg anyámék macskái. :))

[ Szerkesztve ]

(#24809) brickm válasza Kobe (#24808) üzenetére


brickm
őstag

Miért pont dimarziora gondoltál?
És konkrétan melyikre gondoltál mert van náluk vagy 3 féle széria.

Nincs semmi bajom a dimarzió szedőkkel, de a pafját, ha már PAFnak hívja, csinálhatná is olyanra, nem teljesen másmilyenre.
Gondolok itt a huzalválasztásra, meg a hátlemezre... pl.
Amúgy vintage output, nagy dinamika jellemzi őket. (is)
Tömör vastag gitárokba érdemes ilyen hangszedőket tenni véleményem szerint, de van akinek bejön ibanezben is persze.

szerk.:
jh és aránylag sok közép magasa van, kevesebb meleg mélye, ezért is érdemes tömör vastagtestű hangszerve tenni, vékonyka kőris testben pl cincog eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#25615) brickm válasza Eastman (#25611) üzenetére


brickm
őstag

Most megnyugtattál, eddig gondolkodtam, hogy nem vagyok-e férfi testbe zárt nő...de az ujjam megválaszolta a nagy kérdést :D:D

Mint mindig. kulcs elfordul azt a 100amperes egyből bekergeti a sorhatot :D
Vízpumpacsere, szíjak, szíjfeszítők, hűtővíz ellenőrzés, ilyesmik voltak. Csak mert nem szeretnék lerobbanni sehol. De azért gitároztam is, most előszedtem megint a kis lapos full kőrist a fabobbinra tekert humbuckerekkel. Már teljesen elszoktam a hangjától, de nagyon kellemes, olyan nyílt tiszta érthető.

[ Szerkesztve ]

(#26206) Moleman válasza Kobe (#26204) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor gondolom nem Te vitted el, maradt a Cort? Láttam, hogy hirdetted.

Az a mocsári kőris tényleg cuki, szépek ezek a gitárok. Én a türkiz koreai EX370-re pályázom, remélem összejön.

(#28818) nap


nap
addikt

Mostanában minden gitár, ami kicsit is érdekes számomra, az hárs testű. (Nem, egyik sem Ibanez.)
Ennyire jó a hárs, vagy ennyire elfogyott a mahagóni, kőris, éger, juhar?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28824) Moleman válasza nap (#28818) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem rajongok a hársért (a Cort KX-5-öm az), de valami sportosabb mocsári kőrist szívesen kipróbálnék. Mondjuk attól még valószínű, hogy az éger maradna a kedvencem. :)

[ Szerkesztve ]

(#30282) Szten Márs válasza brickm (#30281) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Főleg, hogy a teléket, meg stratokat ugyanazokból a fafajtákból szokták faragni (éger, kőris)...

(#30283) brickm válasza Szten Márs (#30282) üzenetére


brickm
őstag

Jellemzőbb a tele kőris. Kőris strattal még nem találkoztam személyesen.

(#30284) Szten Márs válasza brickm (#30283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindkettő készül mindkettő fából, sőt, azonos kategóriában gyakran a tele is és a strat is éger, vagy épp mindkettő kőris.
Aligha van köze a faanyaguknak az eltérő hangzásukhoz. Sőt, személyes véleményem szerint az elektromos gitárok hangzásában úgy általánosságban is a faanyag szerepe igencsak marginális - legalábbis én így látom.

(#31552) brickm válasza Szten Márs (#31536) üzenetére


brickm
őstag

Baromi egyszerű a sztori. Ahogy te magad leírtad, fingod nincs a dologról, csak tippelsz, meg írod a hülyeséget.
Akkor eltekintve a formától, nézzük a faanyag mint olyat:
Adott egy darab dió, egy darab mahagóni, meg egy darab kőris fa. Felteszed mind háromra ugyan azt a KISJELŰ hangszedőt.... és nem egyformán fog szóni. A kőris sokkal fényesebb lesz, a mahagóni egészen mély búgó hangú lesz, a dió meg kb a kettő között...
Ezek közül a kőrisnek van a legnagyobb sűrűsége (0,69 g/ccm), majd a dió(0,64 g/ccm), és ezt követi a mahagóni(0,52 g/ccm)
Előszeretettel hangolják a mahagónit pl jávorral(0,59 g/ccm), aminek a sűrűsége valamivel kisebb a dióénál, viszont nagyobb a mahagóniénál, tehát a mahagóni hangjához adva nyilván a dió és kőris felé fogja elvinni a teljes hangszínt.

Ha szerinted még mindig nem függ SZROSAN össze a hangszerek fája és a kialakult hangzás inkább ne írj a témáról többet, mert aki beleolvas azt hiszi érdemi okfejtés és még a végén elhiszi.

cucka

A mikrofóniáról, meg a feedback-ről annyit, hogy nem egy probléma. Egy szorosan tekert nem szétvert hangszedő ha megfelelően van rögzítve nem gerjed be nagyszínpadon se. Persze nyilván nem manowart kell vele játszani...MEg úgy alapból mindent ésszel kéne használni és arra amire való. Ennek jó példája a PAF ami nem pottingolt és nem gerjed amikor épp kedve van, ellenben k*rvajólszól.

Erre remek példa, ha lehúrozod a gitárt és egy vasdarabbal kopogtaod, a testet, vagy a hidat, azt hallani fogod a hangszedő végén...
Biztosan a közös tudatból szedi a hangszedő, hogy te épp vered a vasat és nem a test vezeti a rezgéseket, amiket felvesz a hangszedő. És ez pottingolt hangszedőre is igaz! pont.

(#31567) brickm válasza #96302336 (#31566) üzenetére


brickm
őstag

Valahol pesten van egy matt fekete. Én csináltam.Tele nyakprofil rózsafa fogólapal, nagyfenderes fejalakkal, strat forma, van benne egy dimarzio tonezone meg 2 ausztrál single coil. JA meg natúr asszem kőris koptatóval.

[ Szerkesztve ]

(#31637) brickm válasza Ragnar_ (#31636) üzenetére


brickm
őstag

Azt tapasztaltam, hogy a nagyjelű hangszedők kevésbé fogékonyak felvenni a testanyag sjaátosságait. Ezért van, hogy egy nagyjelű aktív hangszedő, ami kivan öntve műgyantával, tehát esélye nincs se a tekercselésnek, se a mágnesnek moccanni benne, csak egyben az egésznek, szinte hallhatatlan eltéréseket produkál egy kőris testben, egy tömöt mahagóniban és rossz fadarabon is. Nyilván azzal is lehet érzékelni némi változást, hiszen magára a húrokra is kihat pl egy vékony lapos kőris test, sokkal kevesebb testes mélye lesz az egész hangszernek, mint egy vastag mahagóninál.

(#32329) brickm válasza benedekco (#32328) üzenetére


brickm
őstag

Hát hallod, előljáróban annyit, hogy én erre rádobtam ezt a szakadék húrszettet.... és nem hallom szarnak. Pedig még full pontosra se állítottam az intonációt, csak úgy hogy na mégse szóljon mellé..vcagy 3 húr kiadta kb pont középen áll, a többi meg picit fölötte...szerintem jó. ez 90% h ernie 9es húr. a 700mm-es kőrisen volt annó.

Még később rágyakorolok, szerintem beforgatom mindet pontosra középre a Seiko-val, aztán meglátjuk.

(#32346) #96302336 válasza Eastman (#32345) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez a kemény, nem a kőris. :C
De az is lehet, hogy egy korai léggitár prototípust látunk.
Biztos nem péhbekkeltek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33665) Tommyka21 válasza benedekco (#33664) üzenetére


Tommyka21
tag

Ami 2005-ös Deluxe Strato, Fender noiseless pukikkal, S1 kapcsoló rendszerrel (keveri a hangszedőket). Kinézetre tök olyan,natúr nyak, kicsit erezettebb a kőris test.
Van Squierem is, jó kis gityók ár-érték arányban :D.

(#34465) brickm válasza Goose-T (#34464) üzenetére


brickm
őstag

Bund benyomáshoz nem kell célszerszám.
Pillanatszorító meg egy bőrözött csiszolófa

Basszgitárt ne csinálj mahagóniból. Ha sikerélményre vágytok érdemes mondjuk kőrissel kezdeni. Nehezebb megmunkálni de egy single coillal is szépen szól

[ Szerkesztve ]

(#34466) Goose-T válasza brickm (#34465) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem, a basszgitár nem abból lesz, a mahagóni az én gityóm alapanyaga lesz. A barátom égerfából akarja csinálni a banyót. Vagy annál jobb a kőris? Egyelőre még meg sem vettük az alapanyagokat, szóval még nem késő szólni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35360) bigrob válasza V.Stryker (#35359) üzenetére


bigrob
őstag

Sose volt SG-m, de már párszor leírtam, hogy TELE ÜBER ALLES!!! :DDD

Szerintem ha már megfordul az ember fejében hogy eladná a gitárját akkor el kell adni, nincs meg a szerelem nem fogod elővenni, illetve az új szerelem dísznek is szebb.. :D

Szerk.:
Ahogy látom a TE-20 basswood (hárs)
TE-30 ash - kőris

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35378) V.Stryker válasza bigrob (#35360) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És a kőris annyival jobb, mint a hárs test? A kőris csak olyan tejföl színben van, ami nem teccik. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35390) cucka válasza Eastman (#35386) üzenetére


cucka
addikt

Igen, vannak hagyományos egzotikus fafajták, amiből kevés van. De itt egy fender gitárról beszélünk, ami

- Alapból olcsó, könnyen elérhető fákból készül és készült mindig is. Juharfából van bőven elég.
- Többnyire telibe fújják egy vastag poliuretán réteggel, kb. mint egy műanyag burkolat a fa körül. A műanyag alatt biztos nagyon jól kiszáradnak azok a fák
- A gitártestek 3-4 darabból vannak, nem kellenek annyira nagy deszkák ehhez

(Teljesen komolyan kérdezve - ha a fa tulajdonságai fontosak, akkor a koptatólap miért nem legalább olyan fontos? Egy straton a koptatóhoz vannak rögzítve a pickupok, nem a fához.
Ha a mahagóni melegebb és a kőris fényesebb hangot eredményez, akkor mit lehet elmondani a 3 rétegű PVC-ből készült koptatóra? Melegebb vagy fényesebb, mint az 1 rétegű alumínium koptató?
Szerintem valamelyik gyártónak rá kéne erre mozdulni :D )

(#36129) bigrob válasza V.Stryker (#36126) üzenetére


bigrob
őstag

Azt tudod, hogy drasztikus váltás lesz az SG humbijairól áttérni a single coilra ugye? :)
Nekem volt SQ telém SD szedőkkel, nem volt rossz de a HB 7 húrosom veri... :DDD
Én majd egy Feka Prézlit fogok még szerezni. :K

Annyira nagy különbség szerintem nincs a linkelt kettő közt, a natúr színű nekem is jobban tetszik, viszont a másikon a híd szimpatikusabb a réz babákkal.
Fa: A TE-52 kőris, másik hárs, fogólap is más fából van. (én nem szeretem a rózsafát)
Hangszedő is Roswell lesz, a TE-70-nél elírás, képen is Wilkinson helyett Roswell van. A CST-ben nekem nagyon tetszik a humbi tesója.

Ebből a 2-ből inkább a TE-52-t venném.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37209) Goose-T válasza bot1978 (#37208) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem igazán. Nyárfából készül az olcsóbb JB-20, amerikai kőrisből pedig a drágább JB-75.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38619) Plazmacucci válasza consono (#38618) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Stratnak nem kőrisből, égerből kéne lennie?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42475) Goose-T válasza espista (#42473) üzenetére


Goose-T
veterán

Épp akartam én is mondani. Csak most a GS-en két standard van 55-ért és 65-ért. Az Affinity új áráért pedig nagyjából kapsz mocsári kőrisből készült SX stratot is. Harley Bentont pedig még olcsóbban. Mindkettő sokkal jobb gitár, mint egy Squier Affinity strat.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43584) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem egy Ibanezt, életem első igazi Ibanezét. Nyáron volt egy GAX30, de azt nem sorolnám az igazi Ibanezekhez. :DDD Régóta akartam már egy kék vagy zöld RG-t, valamint gitárt kőris testtel, továbbá juhar fogólapos gitárt, a binding és a natúr fa pedig a fétisem. Így hát vettem egy kék-zöld burst RG-t juhar fogólappal, kőris testtel, ami hátul natúr színű, és binding választja el a színezést tőle. :D Ez pedig az Ibanez RG421AHM-BMT. Használtan vettem, még kaptam egy ilyen könnyített keménytokot is hozzá, jó vétel volt. A tokot beleszámolva féláron jött ki a bolti árhoz képest.

Kicsit koszos, de nagyon keveset volt használva, a nyaka szép egyenes, a bundokon szinte nem is látszik kopás. Ráfér egy takarítás és egy beállítás, aztán minden pöpec lesz. Kíváncsi vagyok a hangjára, még nem próbáltam ki. A nyakáról majd akkor alkotok véleményt, ha újrahúroztam és beállítottam rendesen, mert most eléggé magasan van az action.
Rendeltem pár napja a Donlistól egy szett 16K/7,5K Alnico zebra pickupszettet nikkel-ezüst alaplappal, ami a speckók alapján a híres Seymour Duncan SH4/SH2 páros másolata. Ha nem tetszik a Quantum pickupok hangja, akkor majd megy bele ez. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43588) Goose-T


Goose-T
veterán

Köszi mindenkinek. Ezt most valószínűleg nem adom tovább, mert szerintem is csodaszép, nehezen válnék meg tőle.

Most jöjjenek a tapasztalatok:

1. Nehéz, mint a sár. Bár ezen nem csodálkozom, hisz sima kőrisből van, nem mocsáriból. Engem nem zavar, a hátam bírja. Az pedig tudományosan bizonyított tény, hogy minél nagyobb a tömeg, annál jobb a sustain. Kisiskolás koromban mindig lusta voltam esténként a következő napra bepakolni a könyveket, füzeteket, ezért úgy jártam iskolába, hogy állandóan benne volt a táskámban az összes könyv és füzet. Emlékeim szerint ez érettségiig kitartott. Emiatt olyan nyakam lett, mint Henry Rollinsnak, nagyjából a fejemmel megegyező szélességű szemből nézve. :DDD Emiatt nem is tudom begombolni a máskülönben méreten lévő ingek legfelső gombját általában.

2. A pickupokból nem tudtam értelmes tiszta hangszínt kihozni, bár ismerve a Quantum pickupok paramétereit (18K/15K), ez nem meglepő. Mondjuk a húrok is totál döglöttek, valószínűleg segítene egy kicsit a cseréjük. Az mondjuk érdekes, hogy 8K-t mérek bridge pozícióban multiméterrel kívülről, bár ez lehet az ötállású kapcsoló fura bekötése miatt is. Valószínűleg úgyis ki fogom cserélni Donlisokra, majd akkor jobban ránézek. A torzított hangja viszont nem rossz, van közép-középmagas tájon valami élesség benne, amilyet eddig nem hallottam a saját gitárjaimnál. Talán ez lenne az Ibanez sound? :D

3. Pár perc játék után megfájdult a csuklóm, bár ezt betudom a nagyon magas actionnek, amit gondolom azért állítottak ilyen magasra, mert a nyak totál laposra van állítva, nem adtak neki egy kis ívet. Vagy hozzá sem nyúltak, mert gyárilag 10-es húrok voltak rajta, amivel lehetett íve, de 9-est raktak rá, amivel kiegyenesedett a nyak, és fel kellett emelni a húrlábakat, hogy ne zörögjön alsó fekvésekben.

Egyelőre ennyi, bár már most tudom, hogy megtartom, hiszen a szépségével levett a lábáról. Jó pickupok, rendes beállítás, és istenkirály lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43616) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, akkoriban éppen kezdeti készülő fázisban volt álmaim bőgőjének másolata kis módosításokkal ('77 MusicMan Stingray). Időközben elkészült! Egyszerű, de nagyszerű! Egy darabos juhar nyak+fogólap, ében pálca takaró, ében pont berakások, két darabos kőris test, Schaller kulcsok, egyedileg gyártott tükör polírozott és gravírozott rozsdamentes hardverek, 3D nyomtatott rozsdamentes lövedékfej. A többit mondják el a képek!

[link]

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.