Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16716) Dealer95 válasza Ricsko :D (#16715) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem szakadnak könnyen, max ha már nagyon régiek.
Nekem hangoláskor sosem szakadtak még el a floydos gityón. (max onnan jöttek ki, ahova oda kell szorítani a húrvégeket a hídnál)

(#16717) Ricsko :D válasza Dealer95 (#16716) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Akkor nem tudom.... elvileg 6 hónaposak a húrok...

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16723) Ricsko :D válasza Plazmacucci (#16722) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Szeretek hibákból tanulni mostmár tudom hogy inkább nem nyúlok a gitárhoz addig amig valaki meg nem mutatta hogy kell csinálni.... de most egy csomag húr ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16724) Plazmacucci válasza Ricsko :D (#16723) üzenetére


Plazmacucci
félisten

egy csomag húr sokba kerül :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16726) albert8 válasza Plazmacucci (#16724) üzenetére


albert8
addikt

Ha már húros téma elszakadt az e húrom. Ti milyet használtok ide?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#16727) Plazmacucci válasza albert8 (#16726) üzenetére


Plazmacucci
félisten

amilyen a szettben van :D változó. mindenfélét kipróbálok. elixírtől kezdve a dáridóig. a lényeg, hogy a g húr is csévélt legyen mert különben szar.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16730) Bobrooney válasza Ricsko :D (#16725) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Akkor elég ratyi húrt veszel.

(#16739) Nunder válasza McCann (#16736) üzenetére


Nunder
őstag

Én most az Ibanez-re Ernie Ball - Not Even Slinky húrokat pattintottam. 12-56, irdatlan alja van, C-ben nem lötyögnek a húrok, mint a Drop-C esetében a 11-46-os készletnél. Mondjuk kell az 5 rugó a tőkén, de megéri :) Asszem 2400 volt a készlet.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16740) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Srácok ha az elektroakusztikusnál kijött a húrlábból az alsó nyereg, akkor mi a teendő? ragasztani kéne, vagy csak szimplán vissza rakni? Nekem sajna eléggé lötyög benne.

(#16746) Ricsko :D válasza Plazmacucci (#16745) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De elkezdtem letakarítani és ahol letakarítottam ott olyan száraz eléggé... ezért nem folytattam tovább
Meg elég fáradságos munka úgy hogy nem szedtem le a húrokat :U

Az baj hogy csak 2 rugó van? :F

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16747) sza.sa válasza Ricsko :D (#16746) üzenetére


sza.sa
tag

Én húrcserekor Planet waves fretboard conditioner-el szoktam leápolni (rózsafa).

sza.sa

(#16750) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ha a gitáron beállítják a Floydot, oktávot állítanak, nyakat állítanak, meg kicserélik a húrokat ( olyan 2000 forintos húrok ) akkor ez megér 7000 forintot? Ebben benne van a húrnak az ára i :) s..

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16751) reményhal válasza Ricsko :D (#16750) üzenetére


reményhal
csendes tag

Ha kell állítani a nyakat,és te még sosem csináltad, akkor relatíve minden pénzt megér hogy ne te nyúljál hozzá.Ált. úgy szokták ellenőrizni hogy a legelső, és a legutolsó bundnál lenyomják a húrt egyszerre, és a húrhoz viszonyítva látni kell a nyakban egy kis ívet ami a 12. bundnál a legmélyebb.Egyébiránt ha nem zörög sehol pengetésnél (egy lefogott hangnál sem ) ,ill. oktáv után sincs a húr 2mm-nél távolabb a bundoktol,plusz oktáv beállitás után sehol nem hamis a gitár,akkor semmi szükség nincsen nyak állitgatásra.
Az oktáv belővése viszont elsőre is sikerűlhet ha van hangolód,vagy jó füled.a hidon minden húrhoz tartozik egy baba azon található egy-egy kis csavar amivel a húr hosszát tudod minimális mértékben állitani.na ezzel kell addig játszani amig űres húr ,és a 12.bund-nál nem kapod úgyanazt a tiszta hangot.itt annyi a nehézség hogy minden próbálkozás után vissza kell hangolni a húrt,és ugye floydnál ez nem kis ..opás.

(#16754) Ricsko :D válasza nesa (#16753) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Azt is rendbe kellet volna rakassam az is kb 5-6 ezer lett volna ( a régi gitárom is 4-ezerbe került, és ki se húrozták )

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16761) Ricsko :D válasza Dealer95 (#16760) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Megnéztem neten a Floyot behangolni azt tudom már. Láttam húrcserét Floydon talán menne bár a hídnál elszarakodnék... Nem merek egyedül nekikezdeni ez a baj..

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16765) InHell


InHell
senior tag

Itt nálunk Kisvárdán a helyi hangszerboltban elég jó áron dolgoznak.
Tegnap vittem beállíttatni apám gitárját, nyakat, húrlábat állítottak, sőt még kapott egy nyerget is, mert apám már eléggé elreszelte a régit, és bezizzentek a húrok rendesen, ja és egy 9-es Ernie Ball húrkészletet is kapott, összesen 3700Ft-ért. :)

< béna duma helye >

(#16767) toth_janika válasza Ricsko :D (#16761) üzenetére


toth_janika
őstag

Miért f*sol a gitárodtól? Nekem is flyodos Cort-om van, először sz*ptam vele mint a boci, mire felhúroztam, behangoltam meg rájöttem, hogy meddig kell kitekerni a finomhangoló csavart, hogy mind2 irányban legye mozgásterem. Még néha most is elszúrom, ha túl hosszúra hagyom a basszus húrokat, és nem fér fel a hangolócsavarra :DDD Puff neki... és? Mi történik? Semmi.. kezded elölről és kész.
Én a hangszedő kereteket szedtem le, és cseréltem ki... én is paráztam tőle, de nem harap... 1x elszállt a hangszedő rugója... megkerestem, visszatettem... semmi baja.

YT tele van olyan videókkal, amik a flyod működését, tisztítását, állítását mutatják be. Nézz meg párat (van pár nagyon jó magyar is, de érdemesebb az angolokat nézni).

Ha nem nyúlsz a hangszeredhez sztem soha nem fogsz tudni rajta játszani. Nem harap, elrontani annyira nem is tudod... Ne vedd le a nyakat, meg a hardvereket ne szedd szét, és nem tudod elrontani... Sztem :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16786) Dealer95 válasza nesa (#16785) üzenetére


Dealer95
őstag

Igen, újonnan venném, ha végre rászánnám magam :B
Csak mostanság már ha új dolgot veszek, az is hibás... kicsit félek már, hogy megint becumizom ezzel az "utolsó" darabbal.

Egyébként ha megvenném, akkor az EMG-ket száműzném belőle az első húrcserénél szerintem és kicserélném a mostaniban lévő AHB-1-esekre, bár lehet, hogy nem olyan rosszak azok sem....

(#16821) albert8 válasza nesa (#16820) üzenetére


albert8
addikt

Mesterek lesznek!

Viszont nem tudom, hogyan érik el a húrokat, mert az én ujjaim sem érik el. :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#16830) McCann


McCann
tag

Kedves húrtépő kollégák, mindenkinek boldog új évet kívánok! :C

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#16842) Nunder


Nunder
őstag

BÚÉK minden kedves húrnyűvőnek :)

Rögtön kérdéssel kezdeném az évet. Eldöntöttem, hogy pickupot cserélek az Ibanezben. EMG 81/85 páros lesz a végleges. Kérdésem csupán annyi, hogy darabonként vagy Zakk Wylde szettként vegyem őket? A szett olcsóbb is pár ezressel, valamint az összes kábel meg poti megvan hozzá, nem tudom, hogy külön a pickupokhoz adják-e.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16857) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Vastagabb húrokat raktam a gitárra, így a nyakon állítani kéne. Hogy fogjak hozzá?

Más: húrlábat mivel kell beragasztani?

(#16859) Dealer95 válasza Aucor (#16857) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha a nyak előre hajlik, akkor húzni kell a merevítő rúd csavarján.
Ha viszont hátrafelé van dőlése a nyaknak, akkor a csavaron lazítani kell.

Max. nyolcad/negyed fordulatot állítasz a nyakon, Vársz egy kis időt, hogy beálljon.
(Én mindig lelazítom a húrokat nyak állításkor. Ezután vissza hangolod kb. és meglátod, hogy kell-e még hangolni.)

(#16872) Plazmacucci válasza Ricsko :D (#16870) üzenetére


Plazmacucci
félisten

elszakadtak a húrok :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16878) Aucor


Aucor
senior tag

Azt még meg tudná nekem mondani valaki, hogy a húrlábat tartó pöcköt mivel szokás beragasztani a fába? Ugyanis kiszakadt.

[ Szerkesztve ]

(#16883) Aucor válasza atidzsiforc (#16881) üzenetére


Aucor
senior tag

[link]

A húrlábat tartó pöcök (jobb nevet nem tudok neki) jött ki félig a testből. Mivel ez egy kitből összeállított gitár, nem is csodálom. Ezért kérdezem, hogy gyárilag, mivel szokták ezt ragasztani.

(#16902) Aucor válasza izomhod (#16901) üzenetére


Aucor
senior tag

Ha rendberakom (azaz a húrlábat beragasztom, meg a pickupokat beforrasztom, meg nagyjából beállítgatom) akkor haverom ad érte 9k-t. Ezért vesződök vele egy kicsit.

Utána akarok venni egy squier bulletet, az csak jó vmire.

[ Szerkesztve ]

(#16905) Aucor válasza izomhod (#16903) üzenetére


Aucor
senior tag

Hát ragasztani, meg forrasztani azt tudok, a nyakat már beállítottam, még az oktávot kéne, meg a húrmagasságot. Szóval megoldom én ezt itthon olcsón, és akkor 5k helyett kapok érte 9-et. Azt nem tudom hogy hangszerész mennyiért csinálná. De biztos nem olcsón.

(#16912) Neuler válasza Aucor (#16910) üzenetére


Neuler
csendes tag

Nem írtad, de ha jól sejtem akkor elektromos gitárról van szó. Szerintem a hangszedő hibája lehet, hogy nagyon gerjed. Nekem sem tökéletes, én a nyakit használom többet és lejjebb kellett csavarnom magát a hangszedőt a gitártesten ----> a hangszedő és a húr közti távolságot növeltem, így már lényegesen jobb. Egyébként igen.. a gain segítségével lehet rajta javítani ,de ne vedd le nagyon mert nem lesz olyan jó hangja, bár ez szubjektív.
Az sokat segítene ha a gitár típusát megadnád nekünk.
Pl.: mint írtam lentebb nekem is zajosodik de elektro klasszikus ami viszont nagyobb baj, mert ennek a lényege a tökéletesen tiszta hang lenne.. :)

(#16914) Aucor válasza sajtee (#16911) üzenetére


Aucor
senior tag

Ha lenne normális erősítőm... :))

Most csak egy házilag épített torzító, egy házi ládaszimulátor van, így megy rá a hifi erősítőre. De mindezek nélkül és mindenféle kombinációval ez történik, egynél több húr pengetése esetén a hang kásás lesz.

(#16920) Aucor válasza atidzsiforc (#16919) üzenetére


Aucor
senior tag

A híd fordítva van berakva, de azért nem vág bele a húr. Nem ér hozzá sem, van közte pici távolság. Meg egyelőre nincs az intonáció beállítva, majd utána.

(#16986) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy miért lehet az, hogy húrcsere után az 5. budig nagyon zajos az E és az A húr. A többi rendben rendben. Ezt a kettőt, ha üresen, vagy akár lefogva is, pengetem akkor zavaróan zajos a hangzás. Ahogy nézem, rezgés közben a húr hozzáér az 5. bundhoz, emiatt recseg az egész. A húrláb rendesen be van állítva, sztem az oktáv is...
Mi lehet a gond?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17004) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Fender 250R az jó húr? Made In USA. Ilyen van most a gitáromon. Illetve mitől függ hogy jó húr??
Ez mitől van? Miért van ilyen recsegős hangja ?

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17005) McCann válasza Ricsko :D (#17004) üzenetére


McCann
tag

A jó húr az, amin rendesen tudsz játszani :)
Viccen kívül, ami neked kényelmes, kilences, tízes, tizenegyes szokott lenni általában a gitárokon, minél vastagabb a húr, annál teltebb hangja van, viszont nehezebb nyújtani, barrézni, stb.
Próbálj ki/hallgass meg párat, aztán amelyik tetszik, tedd fel. Nekem pl. 11-es Elixir van fent, ez jött eb.
A hanganyagot meghallgattam jópárszor, mit értesz azon, hogy recseg? Nekem úgy tűnik, hogy nincs behangolva, illetve hogy rettenet erővel pengetsz, mást nem nagyon hallok (igaz, hogy most csak gépen hallgattam meg, lehet, lemaradt valami :) )

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17007) McCann válasza Ricsko :D (#17006) üzenetére


McCann
tag

Oké, megvan :)
A megpengetett húrod valamelyik bundba beleér még pluszban, attól van ez a zizegés.
Ezt legtöbbször az okozza, hogy kicsit görbe a nyak, ami legtöbbzör csak egy kis beállítást igényel és elmúlik. Hangszerész occóé' igazít rajta és problem solved :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17008) Aucor válasza Ricsko :D (#17006) üzenetére


Aucor
senior tag

Húr hozzáér a bundhoz. Vagy rosszul fogod le, vagy bekéne állíttatni.

(#17012) Dealer95 válasza Ricsko :D (#17011) üzenetére


Dealer95
őstag

Az elég érdekes.
Nekem "akuszikusan" irtózatosan zörög, csörög.(talán mert olyan alacsonyra vettem a húrmagasságot? :D )
De erősítőn keresztül nem hallani.

Vidd vissza és mondd meg nekik, hogy állítsák be rendesen.

(#17030) Printszkrín válasza izomhod (#17028) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Invasion nem egy Fender, de ha nagyon megszorul az ember és kell valami
bass gitár akkor vállalható. Persze csak nagyon olcsón.
A tok egy igénytelen vékony szar, a húrok rozsdásak, a fogólap koszos, tehát elég
igyénytelen a tulaja. Tisztítás, húrcsere alap. Tehát költeni kel rá nem keveset.
Én 15k-nál nem adnék többet érte.

De minek ez neked, van neked ennél sokkal jobb gitárod!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#17067) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben kaptam egy Stagg C546TCE elekroklasszikus gitárt, de az elektromos (powerstate 15W) erősítőmön keresztül nem szól olyan királyul. Nézegettem akusztikus erősítőket de igazából nem tudom mi az ami ezek között jó márkának számít, vagy a hangja teljes mértékben vállalható akár "mini" koncerteken is.
Amiket néztem: Fender Acoustasonic 15W ---> ennek a teljesítménye lehet ,hogy kevés, a másik a Kustom Sienna 30 W -----> nekem a márka ismeretlen kicsit, de a neten utánanéztem és nem rossz, csak jó véleményeket láttam róla. (Lehetőleg 30 000 alatti legyen, viszonylag nagy hangerő ami egy közepes termet be tud tölteni, és tiszta hang+ jó ha van chorus/flanger/(zengető?))

Másik kérdés: Akuszt. erősítőbe dugva az elektromos gitárt milyen hangja lesz? fordítva a hangtartomány miatt nem egészen jó, de többször láttam ,hogy akusztikus erősítőre van bekötve az elektromos gitár. Teltebb hangzást kölcsönöz neki, vagy semmi előnye/hátránya nincs?

OFF: Állítottam kicsit az elektromos gitáromon (SX Seg1-STD) és 4mm-ről 2.8-ra le tuttam vini a húrmagasságot (mérve: 12. bund ,capo nélkül)..... :)
Mi az átlagos vagy ideális húrmagasság (tudom ez szubjektív, de érdekel).

(#17072) toth_janika válasza PETEE78 (#17071) üzenetére


toth_janika
őstag

Sajnálattal hallom :(
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Sztem ne vegyél flyod-os gitárt első körben. Jobb a fix húrlábas, mert könnyebb rajta húrokat cserélni, és kevésbé hangolódik el...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17092) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Az előzőekben láttam, hogy szóba került a húrláb kérdése olcsóbb árkategóriájú hangszereknél! Én 1992 óta egy Hohner Professional L75-öt használok fix húrlábbal, 10-en év kihagyás után 2012 őszén elkezdtünk próbálni, tavasztól december közepéig végig nyomtuk bulikat havi átlag két fellépéssel!
Egy ideje piszkálta a fantáziám a tremoló, elkezdtem beszélgetni zenész, hangszerész haverokkal, pro-kontra én az alábbi következtetést vontam le! Hangsúlyozom saját vélemény! Ha eredeti floyd-dal vagy schaller-rel stb. szerelt hangszerre nincs pénz akkor sajnos a floyd rendszerű húrlábról le kell mondani, legalábbis ha hosszabb távon nincs kilátásban egy húrláb csere, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a licensed cuccokkal nem az a gond, hogy pontatlanok vagy hibásan lennének legyártva, hanem az anyagminőség nem megfelelő és ez igaz pl az Ibanez RG350-ben lévő Edge III-ra is ami 100k+ os hangszer, egyszerűen elkopnak a kések amin megtámaszkodik/fordul a rendszer, ezáltal pontatlanná szélsőséges esetben hangolhatatlanná válik a hangszer! Mivel én tudtam, hogy mostanában nem kell attól tartanom, hogy megint vehetek egy hangszert, vagy egy eredeti floyd-t 60k-tól, elkezdtem nézelődni a "vintage" tremolóval szerelt gitárok között, egy hangszerész ismerőssel sokat beszélgettem és felvilágosított, hogy ezeket a tremolókat is be lehet állítani "lebegőre" így két irányba lehetséges a tremoló használata, persze a nyújtás hely hiányában nem akkora mértékű mint egy folyd rendszernél! Én tartottam a hangolódástól de Ő elárulta, hogy az ilyen rendszerű húrlábaknál nagyon nem mindegy a húrozás és a nyereg állapota, a húrozásnál nagyon fontos, hogy a feltekert húr nem lehet egymás felett több rétegben a kulcson, a nyeregben pedig akadálymentesen kell, hogy mozogjon a húr, ne legyen berágódva a nút mert akkor beleszorulhat a húr!

Sok-sok keresgélés után végül egy Ibanez SA260FM gitárt vettem, a húrozásnál odafigyelek a fentiekre és megelégedve tapasztalom, hogy egy két-két és fél órás fellépés alatt egyszerűen nem hangolódik el a hangszer pedig szokott kapni néha rendesen! A másik gitárom is megvan még, az egy más karakterű hangszer, de nagyon szeretem.

A lényeg ebben a sok szövegben, hogy nem kell lemondani a tremoló használatáról az alacsonyabb árkategóriában sem, csak ebben a szegmensben tartózkodni kell a floyd rendszerű hangszerektől!

Üdv,
kutjaaa

[ Szerkesztve ]

T450, XIAOMI Note 8T,

(#17096) Neuler


Neuler
csendes tag

Érdekes kérdés, mindössze kíváncsiságból.
Ti a következő gitárok közül melyiket választanátok?

Epiphone Les Paul Standard
Cort M600 (nem tremolos)
B.C. Rich Mockingbird Masterpiece
Yamaha Pacifica 311H
+
Ha hozzávesszük az Epiphone Les Paul custom Pro-t akkor változik-e a kiválasztott.

A yamaha az a leírások alapján egy nagyon "érdekes" gitár. A külalakja nem tetszik olyan eszméletlenül, de a lockingos hangolókulcsok, a különleges nyaki hangszedő és a felezhető hídi, illetve maga a híd (+ átmenő húrozás )miatt egészen jónak néz ki.
Azt ne nézzük ,hogy "mire kell", tegyük fel azt ,hogy mindenre, kísérni, szólózni stb.

Ui.: Továbbra is várom a tippeket akusztikus gitárkombóra (amit eddig néztem: Fender Acoustasonic 15w, Kustom sienna 30 W)

Szép napot.

(#17144) Neuler válasza Neuler (#17143) üzenetére


Neuler
csendes tag

Megtaláltam végre egy teljesnek mondható specifikciós leírást a yamaha 311h-ról mely a következő:
Body: Alder
Neck: Maple
Fingerboard: Rosewood
Nut: TUSQ-XL nut
Pickups: 1 x P-90. 1 x Custom Shop Humbucker with coil-tap
Selector Switch: 3-way
Tuners: Grover Locking tuning machines
Bridge: Custom Shop Hard-tail
Pickguard: Tortiouse Shell
Finish: Gloss Black

Az ára asszem olyan 89-90 000Ft
Szerintetek ár/érték arányban milyen? Illetve úgy általánosságban?

+
Aki írta ,hogy megakadt a tanulásban:
Én is így vagyok, talán most török ki ebből. Én azt javaslom, ne csak dalokat/számokat tanulj, egy pici zeneelméletet is és ami szerintem fontos és nekem segített: teknikák gyakorlása. Ehhez tudok javasolni egy oldalt is: nem nagy durranás de van 1-2 jó gyakorlat: http://musicdiscipline.com/
Ez nekem nagyon hamar javított a pontosságon, amikor "gyorsabban" játszom 1-1 részt már em csak hadonászok a húrok felé, de többnyire el is találom.. xD
Szóval viccet félretéve, tényleg jó. A metronómra meg nagyon figyelj benne, és tényleg ne akarj gyorsabban játszani mint ahogy tudsz. Tanusíthatom, igaz az alábbi:
Inkább lassan gyakorold be,de jól mint gyorsan, de rosszul.

(#17181) Neuler


Neuler
csendes tag

Gratulálok én is az új effekthez. Valóban sokkal élvezetesebbé tudja tenni a gyakorlást... :)

Egyéb:
Még mindig nézegetem a gitárokat, nem mostanában tervezem a cserét, de fel kell készülni mire eljön az ideje... xD
Szóval a mostani kérdéseim ehhez szólnak Squier Deluxe Hot Rails link

Tetszik ,hogy van 22 bund, tetszik benne ,hogy 3 humbucker van és ha nem is maga a seymoure készítette de azért legalább ők tervezték. Nagyon menő a fej is, tetszik ez a túlméretezés, és van feketében.
Amiről viszont nem sokat tudok az a tremolórendszer. A floyd-ot már sikerült megútállnom, nem használom sokat de a hangolás egy rémálom és.... mindegy kikészít, így nem szeretnék ilyennel szerelt gitárt (ebben az árkategóriában...).
A squier tremolója milyen? Ha kiszedem a kart van majdnem olyan fix mint egy fix híd? Ha rátámasztom a kezem akkor nem kezdi el nyújtani a húrokat mint a floyd ugye?? xD

(#17192) Dealer95 válasza Neuler (#17191) üzenetére


Dealer95
őstag

Most is Flyodos van, csak licensed (Peavey, egész jó, nem hangolódik)
A hangolás nem gond. 1 húrkészlettel csak 1 hangolásban használnám. Illetve a mélyebb hangolásra vastagabb húrkészlet kell, ami alacsonyabb hangoláson majdnem ugyan azt a feszítőerőt produkálja, így a rugókon sokat nem kell állítani.
Tehát a Floyd nem tántorít el, inkább vélemények érdekelnének.

Az ESP már mínusz ponttal indult nálam, mert a színe nagyon nem jön be, viszont ha sokkal jobb, mint a Fibi, akkor meg tudok békélni vele.

Fibi hangszedői milyenek?
Extra Jumboról mi rosszat hallottál? :) Most (medium) jumbo-m van.

[ Szerkesztve ]

(#17193) Mathiask válasza Neuler (#17191) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hmm, mit hallottál miért nem jó az XJ bund?

Nekem ilyen van, nincs vele bajom. Nem érzem amúgy lényegesen nagyobbnak/másnak, mint bármely jumbo fret-et, ami amúgy a legtöbb "metal" gitáron van. Nekem pl a gibson féle medium bund már nem kényelmes. Lehet én csinálok rosszul valamit, vagy én vagyok anatomiailag más, de ott előbb beleér a fogólapba a körmöm, mint hogy a húrt rendesen zörgés nélkül le tudjam fogni, úgy hogy az alatta lévő húrhoz nem érek hozzá.

Mondjuk szerintem ez a bund kérdés egyéni ízlés kérdése, nincs olyan nagyon hogy abszolútértelemben rossz egy XJ vagy egy medium bund, inkább csak valakinek ez jön be, valakinek más.

(#17236) Neuler


Neuler
csendes tag

Akkor ezen kép alapján a Yamaha az igényesebben elkészített hangszer: [link]

És rákérdeznék még pár általános, a gyártást illető dologra:
A nyakakat vehetjük megtárgyaltnak, köszönöm az erre vonatkozó információkat.. :)

A hidat vegyük most egy kicsit górcső alá (azon belül is a fix húrlábakat).
-Tone Pros féle húrláb, majd külön a nyak felé híd--> ez jó vagy nem? (pl.: Cort M600, les paulok stb.)
-Testen átmenő húrozás. (Mint mondjuk a yamaha---> ez külön tetszik, a húrláb mert húronként állítható a húrmagasság és az intonáció)
-stb.

Nézzük meg a hangolókulcsok elrendezését is. Csak esztétikai a különbség a 6 és 3+3-as között vagy van más is ami miatt az egyik jobb, vagy csak valamiben eltér a másikhoz képest.

A gitártest anyaga. Van-e általánosan jobb vagy csak különbözőek.
Nyak anyaga (ugyan úgy mint fent).

Azt nem tudom ,hogy ezek a témák már ki voltak-e vesézve, ha igen akkor elnézést kérek (vagy nem :)) )

OFF:
@nesa: Te egyébként hangszerkészítő vagy? Csak azért kérdezem mert mindig ilyen szemszögből nézed a gitárokat, ami számunkra hasznos.... :) így nem csak 1 gitárhoz adsz tanácsot, hanem mindegyikhez ,hogy mit érdemes megnézni, köszi. :K

(#17265) Neuler válasza BluEyes (#17262) üzenetére


Neuler
csendes tag

Látom szereted a Jacksont... :)
Egyébként nem szarok azok, gondolom ezt ironikusan mondtad.
Nesa azt mondta ,hogy ő nem szereti, én azt olvastam ,hogy így tudják a nyak szögét megfelelő biztonsággal megvalósítani. A fát amiből a nyak készül a fej előtt elvágják egy adott szögben és fordítva visszaragasztják, ezt követően faragják ki a nyakat és a fejet. Ez a megoldás egyrészt költséghatékony, másrészt így elvileg stabilabb, erősebb a nyak és nincs meghajtva ott a fa, ami kritikus pont lenne.
Fontos itt a ragasztás minősége is.
Hozhattad volna példának az Ibanez Wizard III-as nyakat ami ha jól tudom 5 darabból van.

Egyébként pedig a "csak" odaírtam ,hogy egy darabból van, nem mondtam ,hogy ami többől van az rosszabb, ehhez nem értek annyira.

Itt konkrétan a Yamaha PA 112J-ről van most szó, és leírtam mi az ami szerintem jó benne, egyébként bizonyára tudod ,hogy mivel egyenes a fej így könnyebb 1 darabból kifaragni a nyakat, emellett az egyenes fejrész segíti a vintage típusú tremolók müködését, mert a nutot nem dörzsöli úgy szét a húr a nyúlás lazulás miatt.

(#17286) toth_janika válasza BluEyes (#17262) üzenetére


toth_janika
őstag

Azért az Alumitone hangszedő odabasz egy kicsit! Márcsak látványban is! :K

Szerk.:
@kisgabor87
Én is ezt gondoltam, mint Te, hogy tanár nélkül, napi 2-3 órával lazán megtanulok gitározni. Ennek az lett az eredménye, hogy a sok netes cuccba beleszédültem, nem tudtam, hogy melyik a jobb, és lett pár szarul berögzült mozdulatom, amit nehéz kiírtani. Ilyen például az, hogy nagyon hosszan pengetem a húrokat, túl nagy a kilengése a pengetőnek, és rohadt nehéz volt kicsiket pengetnem.
A napi 2 óra jónak tűnik, nem tudom mellette dolgozol-e, van-e családod, barátnőd, feleséged, kutyád, macskád, amivel foglalkozni kell. 2 óra nagyon hosszú idő... Persze kell, ha el akarsz érni valamit, de azt valami mástól fogod elvenni!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17331) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Leírnék egy kis sztorit érdekesség gyanánt..
Történt kb 2 hete, hogy felhívtam egy boltot, és rendeltem egy Ibanez grga 32-esgitárt, telefonon adtam le a rendelést, mert meggyőzött a boltos, hogy nem kell mail, berendelik a gitárt pár nap múlva ott is lesz, de még visszaszólnak telefonon. Ok. Erre már négy napja nem szóltak vissza, gondoltam oké megrendelem máshonnan. Majd mikor már megrendeltem a másik boltnál is, pont aznap visszaszóltak telefonon, hogy most péntekre még nem tudják behozni, csak jövő hét keddre. Mondtam nekik, hogy 31.-ére beszéltem meg velük a vásárlást-hangszermustrát, így semmi gond. Kérdeztem, hogy előtte odaszóljak-e mondták nem kell. Ok lemondtam a másik rendelésem gyorsan, nehogy kavarodás legyen. Eljött a tegnapi nap és felhívtam a bizti kedvéért a boltot. Azt mondták, hogy nem is tudnak ilyen rendelésről és szabadságon van két kollégájuk is, de ilyen gitár nem érkezett be hozzájuk. Micsoda??????? Ezt nem hittem el.... 2-helyről is berendeltem a hangszert és a két szék közé estem.Csupi ilye" van? Így jártam és mély depresszióba zuhantam. Persze még mentegetőztek és mondták, hogy adjam le mailen a rendelésem, azóta is küldöm.Szerencsére nagyon jól jöttem ki a dologból, mert ma egy mérföldekkel jobb gitárt sikerült vásárolnom, igaz használtan, és 20-al drágábban( 60 helyett 83-ért), de nem bántam meg! Sikerült egy nagyon jó mahagóni testű Ibanez rga32 re szert tennem, ami a nagytesója az általam megrendelni kívánt hangszernek.:) Ma megvolt az első gitárórám is és hihetetlen kényelmes gityó. Hála az égnek a zeneelméleti alapok egy szintig már megvannak, így már kezdhettünk skálával és nyílt akkordokkal...
Kényelmes nyak, gyönyörű hang és hát zúzásra bitang jó lesz! :)))
Egy hátránya talán, most 13-as húrok vannak rajta, így letörik a kezem, de hétfőn veszek rá 10 vagy 11-es nikkelezett húrokat.
Szóval a tanulság tényleg annyi, mindenképpen malen is le kell adni a rendelést, mert könnyen így járhattok Ti is mint én. Igazából azért nem adtam le mailen a rendelést, mert mondtam, ha nem tetszik a gitár, akkor nem veszem meg feltétlenül.
A lényeg, hogy megvan a gityó és mehet a gyakorlás! ;]

You are being revived

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.