Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1480) Spirit


Spirit
őstag

Bocsi,de esezmbe jutott még valami.Az Árkádia hangszerboltot sokat ajánlották már, hogy korrektek.Nekem most elég nagy szükségem van erre, mert ugye nem értek hozzá. Ott kinéztem egy árban passzoló darabot, és azt írják mellé, hogy mega-árcsökkenés
erről mi a véleményetek?:
Johnson JDC2E-N
MEGA ÁRCSÖKKENÉS!!! Aktív elektronikás elektroakusztikus, 4 sávos elektronika. Cutaway test, fenyő fedlap, fehérfenyő hát és oldal, zárt mechanikás kulcsok. Fogólap és híd rózsafa. Natúr lakkozás.
Ez ugye elektro-akusztikus. 34000-ért egész kellemesnek tűnik :B

[Szerkesztve]

(#3878) Szten Márs válasza Alurion (#3877) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz kérdés, nagyon hasonlónak tűnik a kettő. Mindkettő full laminált, fenyő fedlappal, valamilyen mahagóni hát és oldallapokkal. A fogólap és a nyak anyaga más - a Cortnak mahagóni a nyaka is, a Fendernek nato, de (állítólag) a nato amúgy is eléggé hasonlít a mahagónihoz, szóval még ez sem hiszem, hogy túl nagy különbséget jelentene.

Egy valami azonban nekem mindig is piszkálta és piszkálja a fantáziámat:
Ugyanolyan anyagokból épített, papíron ugyanazt tudó gitárok vannak más típusjelzéssel és más-más árral több márkánál is.

A full laminált Cortok: AD810 - AD850 - AD870 -> ezek elvileg mind ugyanazt tudják, de az AD 870 a legmagasabb sorszámú és legdrágább modell, a legfelső az abszolút belépőszintű full-laminált sorozatból.

A full laminált Fenderek:
CD-60 - CD-100 - CD110 -> szintén ugyanaz a helyzet, bár itt legalább a fogólap más, de ennyi. A CD-60 a legkisebb tagja a sorozatnak.

Mi teszi tehát az egyik modellt jobbá, mint a másikat, ha ugyanazok papíron? Talán semmi, csak marketing - de ez, akármennyire nem vagyunk esetlegesen jó véleménnyel a különféle nagy cégekről, gyártókról, nekem kevéssé tűnik valószerűnek, én a magam részéről elvetném. Akkor marad az anyagok megválogatása, a kidolgozás minősége, hasonló dolgok, amik a felszín alatt vannak.

A Fender CD-60 a Fender kínálatában a low-low-low end, a kínálat legaljának a legalja. A Cort AD-870 a Cort igaz legalapabb sorozatának, de legalább a felső tagja. Ez csak egy apró észrevétel, de szerintem meggondolandó. Meg az is, hogy hasonló minőségű modellek a Fender kínálatában (most így gyors ránézésre) kb. másfélszer annyiba kerülnek, mint a Cortnál. Én ezek miatt a bizonytalan, de azért határozottan ott motoszkáló gondolatok miatt az AD-870-et venném, de ez csak az én véleményem.

Amúgy ha van még egy kis pénzed, akkor vegyél egy Cort Earth 70-est: a legolcsóbb modell, legalábbis azok közül, amiket találtam, aminek tömör fedlapja van és nem egy minden ízében laminált izé. Ha kicsit hosszabb távra tervezed az akusztikus gitárodat, ezt a pár ezrest nagyon érdemes még rádobnod. (Egyébként nekem is ilyen gitárom van, és igencsak szeretem. Egy kölcsönbe kapott Stagg SW-203-al kezdtem gitározni tanulni, jó ideig csak azon az egyen volt alkalmam játszani. De most, hogy meghallgatom egymás mellett a kettőt, valami döbbenetes a különbség - szó szerint döbbenetes. A Stagg-nak olyan szinten fedett hangzása van az Earth 70 mellett, olyan szinten olyan, mintha egy teknő alól szólna, hogy hihetetlen - szóval van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4078) Szten Márs válasza jolti05 (#4076) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért én azt ajánlom, hogy mindenképpen nézz körül a használtpiacon és egy Affinity-t próbálj megcsípni, jóval jobban jársz, és ahogy előttem írták, ha megkímélt a hangszer, akkor olyan mint a bor, idővel csak nemesedik :K

Más:
Épp most próbáltam ki egy Dowina J 555 akusztikusat. (Balra, lent a linken) Tömör cédrus tető, super jumbo forma, és azt kell mondjam szerelmes vagyok :B :D Valami brutálisan jól szólt, és brutálisan kényelmes volt. A dreadnought formával össze sem hasonlítható kényelemre, messze magasan veri. A hangja meg... hmm, mondjuk ezt leírni nem igazán lehet, hallani kell, de kifejezetten más, mint a tömör fenyő tetős dreadnoughtomé, nem tudom, hogy a jumbo forma teszi-e, vagy a cédrus tető, valószínűleg mindkettő, de igencsak bejön. És szvsz 60 ezerért teljesen korrekt ára van. Lényeg az, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem elektromos lesz a következő lépés. Ha most lett volna annyim, egész biztos, hogy gondolkodás nélkül elhozom.

(#4597) Szten Márs válasza sti10p (#4596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak szerintem gyanússá tette, hogy eddig mindenhol úgy írtad ;)

Amúgy ha világos színű gitárt szeretnél a sitka fenyő tető nem biztos, hogy a legjobb választás, mert bár relative elég világos, nem a legvilágosabb fenyőfajta, amiből gitártetőt készítenek, plusz idővel, ahogy érik, szépen elkezd sárgulni.

Ha javasolhatok még egy gitárt megfontolásra, és ha eddig felmennél árban: Ashton OM-35. Engelmann fenyő teteje van, ami a legvilágosabb fájú fenyőféle, ráadásul ez nem is egy dreadnought gitár, hanem egy OM formájú - ami közelebb áll a klasszikus gitárok kinézetéhez, valamint ezen sincs koptató. A fogólap nem rózsafa, hanem ébenfa, ami sötétebb, mint a rózsafa fogólap a Corton. A hát és oldal pedig indiai rózsafa, ami kissé szintén sötétebb, mint a mahagóni, amiből a Cort háta és oldala készül. Szóval csak a tető lesz világosabb, hogy ez mennyire tetszik, ízlés kérdése. Úgy összességében a forma és a felhasznált fafajták miatt ujjal pengetésre jobb gitár, mint a Cort, sikálásra meg talán a Cortot javasolnám inkább.
Én meggondolnám, mert ez egy remek gitár, ami tuti megéri az árát - bár gyárilag 12-es húrok vannak rajta, de azt hiszem az a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4836) Daweee válasza stepe (#4835) üzenetére


Daweee
őstag

Én inkább a Cort Earth 70-et ajánlanám az árkategóriában, a tömör fenyő fedlap, illetve Sztem Márs fórumtárs pozitív tapasztalataira hivatkozva, bár van egy érzésem, hogy szempont a fekete szín, ez esetben nem tudok mit mondani.
Az akusztikus nyaka vékonyabb és enyhén domború, inkább az elektromoséhoz hasonlítható, de sok nagy kezű ember tud jól játszani rajtuk, szóval ez nem jelent akkora problémát szerintem.

(#4837) BemAnyó válasza stepe (#4835) üzenetére


BemAnyó
senior tag

én kipróbálnám mind 3 at elötte,

ibi: full mahagony test nyak fenyő fedlap és rózsafa fogólap

cort: tök ugyan ez

yamaha: egy mahagónihoz nagyon hasonló fél délamerikai mora fa test (olcsóbb de nem biztos hogy rosszabb), a többi az kb u.a.,

pont olyan részleteken lesznek a nagy különbségek amit csak akkor látsz/érzel ha kipróbálod, pl nyak komfortja, ami eléggé szubjektív dolog, minőségileg tuti egyikkel se jársz rosszul,

(#4838) Szten Márs válasza stepe (#4835) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, én kiegészíteném BemApo eszmefuttatását, mert nem ugyanaz a három, illetve a kettő, ha a mahagóni testűeket nézzük. Olyan specifikációval, hogy mahagóni oldal és hát, fenyő fedlap, rózsafa fogólap és híd, lehet kapni gitárt 15 ezer körül (pl Uniwell), 600ezer körül (pl Taylor), vagy egy millió felett (R.Taylor, McPherson). Specifikációra ránéz az ember, ugyanazt látja, de nagyon nem ugyanaz. Természetesen ilyen extrém eltérés itt nincs, de azért vannak lényegi különbségek így is.

Az egyik legfontosabb része a gitárnak a fedlapja, angolul néha szokták soundboardnak hívni, ez az elnevezés nem véletlen. A fedlap anyaga, minősége igen erősen meghatározza a gitár hangzását. A fenyő itt minden esetben sitka-luc lesz az eddig említett gitároknál, de a Cortnál tömör, tehát valódi fa, míg a másik kettőnél rétegelt lemez. A rétegelt lemez pedig alapból nem fog olyan hangzást adni, mint egy tömör fából készült fedlapos gitár - alapból roszabb lesz nála - ráadásul rétegelt lemezeknél az ún. ageing, a fa beérése sem igazán figyelhető meg - ez a folyamat azt jelenti, hogy ahogy öregszik a gitár (és közben persze sokat használod), egyre gazdagabb lesz a hangja, sitka fenyőnél tipikusan a mélyebb tartományok felé "nyit". Ilyenre rétegelt fedlapnál hiába vársz. Ezen kívül az egész minősége, a merevítés kialakítása is fontos, ráadásul ez utóbbi szintén nagyban befolyásolja a hangot. Szóval ne tévesszen meg senkit az, ha két gitárnál ugyanazt látja a specifikációban, az semmit nem jelent.

Az árkategóriában én egyrészt valóban a Cort Earth 70-et ajánlanám, másrészt a dreadnought gitárfazon talán jól néz ki, de nem a legkényelmesebb. Jobb lábra fektetve, főleg a kezdetekkor jóval kényelmetlenebb, mint sok más gitárforma, így, ha nem ragaszkodsz ehhez a formához, lehet válogatni kényelmesebbeket. A hangzást befolyásolja természetesen a forma is, de ez egy komplex dolog. Ha alternatív formákat akarsz, akkor két OM formájú gitárt tudok ajánlani a dreadnought helyett, az egyik a Samick OM5 (abszolút ajánlom), a másik pedig... hopp, most látom a másiknak felment az ára, vagy én emlékeztem rosszul rá, mindenesetre, ha már kikerestem belinkelem Ashton OM-35
Ennek a teteje nem sitka, hanem engelmann-fenyő, ami kevésbé csilingelő, inkább kissé vastagabb, húsosabb hangzást ad, valahol félúton a vöröscédrus és a sitka-fenyő között. Kézzel pengetésre pl remek gitár ez.

Amúgy a legtöbb akusztikus gitár nyaka 1 11/16" vastagságú, de relative sok 1 3/4"-es van, ami érezhetően vastagabb, és vannak 1 13/16" és 1 7/8"-osak is. Ezeket nehéz kishazánkban beszerezni, az 1 3/4"-es viszont pont jó, ha a szokásosnál vastagabb nyakú fémhúrosra vágysz. Üröm az örömben, hogy 100ezer alatt - legalábbis fejből nem tudok olyan gitárt, aminek ilyen nyaka lenne. Ettől függetlenül lehet, hogy találhatsz a megcélzott árkategóriádban is ilyet, természetesen nem ismerem az összes gitárt, amit Magyarországon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#4965) Szten Márs válasza Seraph 16 (#4964) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy tanulni elég jól lehet netről, akkordokat is, meg ha van kis érzéke hozzá az embernek, akkor úgy generel jól lehet netről tanulni. :K

A mennyit szánj egy gitárra kérdés érdekes, szívem szerint azt válaszolnám, hogy legyen alap a tömör fedlap, de ezt már annyiszor leírtam itt a fórumban, hogy félek a többiek meglincselnek, ha megint ezt kell olvasniuk :D Mindenesetre a tömör fedlapos gitárnak van pár előnye a rétegelt fedlapossal szemben. A Cort earth 60 tudtommal csak pakkban kapható, pakkon kívül Cort Earth 70 van olyan 42 környékén. Rezonálni akkor szokott a gitár, hogy ha a rezgő húrok beleérnek a bundokba. Ilyenkor vagy el van cseszve a nyakbeállítás, ezen lehet segíteni könnyen - a nyakmerevítő pálcát kell egy imbuszkulccsal meghúzni, amit adnak is a gitárhoz, legalábbis Corthoz biztosan. Vagy, ha lefogatlan húr rezeg, akkor a szemöldökkel van baj (a fej felőli húrvezető bigyó) az van rosszul reszelve/kikopva, bár ez utóbbi új gitárnál ugye aligha, de a reszelést elszabhatták. Ez egyedi hiba lesz, ráadásul garanciális, ilyenkor cserélnek egy szemöldököt és meg van oldva.
Az alacsonyan fekvő húroknál fordulhat elő könnyedén, hogy belerezegnek a bundokba, tehát ha erőteljesen sikálsz, akkor a nagyon alacsony húrbeállítás nem biztos, hogy a te barátod.
A második, amit tudok mondani, hogy a legnépszerűbb, legelterjedtebb gitárforma, főleg kezdő kategóriában a dreadnought forma. Viszont közel sem a legkényelmesebb. Ennél jóval kényelmesebb egy OM forma, a test alsó és felső fele közötti hajlat erőteljesebb, jobban fekszik a combra. Az, hogy a Samickeknek generel ilyen, vagy olyan hangjuk van, számomra értelmezhetetlen. A hang függ a felhasznált anyagoktól (tető anyaga + hát és oldallapok anyagai, sőt a húrvezetők anyagai, és a híd anyaga), függ a merevítéstől, a testformától, és függ a használt húroktól is. Mivel a Samick jópár féle anyagösszeállításban jópár féle formájú gitárt árul, amire jópár féle húrt rakhatsz, általános kijelentéseket a márkára aligha tehetünk.

Ha vastag, húsos hangú hangszert akarsz, klassz basszussal, akkor lehet mégsem az OM a te formád, ez esetben egy cédrustetős gitárt javasolnék, jumbo testformával, mondjuk egy Dowina J555-öt. Az ára viszont az előbb említett modellek felett van jóval. Mégis azt javaslom, hogy menj el egy boltba, ahol lehet ilyen gitárt kapni, mondjuk az Árkádia hangszerboltba, vagy az Eldorádóba. Igencsak szép esélye van, hogy inkább pihenteted egy ideig a gitárvásárlást, amíg össze nem jön a pénz egy ilyen gitárra, mert döbbenetes hang jön ki belőle, amit mindennek lehet nevezni, csak vékonynak nem. Személy szerint én is azt mondanám, hogy megéri gyűjteni és várni rá, ez esetben nem kell ilyen-olyan kompromisszumokat kötnöd, és ha a gitárodat hosszú távra, sok-sok évre tervezed, akkor ez nagyon nem mindegy, és meghálálja magát.

Ha mégis túl drágának találod, akkor az Ashton D-55-öt javaslom neked. Igen, dreadnought, de egy OM formánál jobban támogatja a vastag hangot, még ha annyira nem is, mint egy jumbo, és engelmann fenyő teteje van, ami szintén kissé húsosabban szól, mint a legtöbb kezdő gitárnál felhasznált sitka-fenyő. Szóval úgy érzem, hogy közelebb áll az általad keresett hangzásvilághoz.

Ja igen, majdnem elfelejtettem. Ha vastag hangot akarsz, akkor a hagyományos 80/20-as bronz húroknál jobb választás egy foszfor-bronzos húrkészlet (időről időre úgyis illik húrt cserélni a gitáron).

[ Szerkesztve ]

(#5059) Szten Márs válasza Daweee (#5057) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elixir abszolút etalon akusztikus gitároknál is :K Vagy vehetsz D'Addario EXP-t, szintén bevonatos, mint az Ernie Ball, és igen jó. A komolyabb nevű gyártók is ezzel a kettővel szerelik a gitárjaikat, én spec. D'Addario EXP-t használok egy ideje.

Hmmm... 50 ezerből tömör fedlapos cutawayes nehéz ügy... töröm a fejem, de nem nagyon tudok olyat, ami ennek megfelelne. Ráadásul a cutaway igencsak gyakran együtt jár az elektronikával, és sokszor csak CE (cutaway electronic) verzióban lehet kapni a gitárt, elektronika nélküli kivágásosat meg nem.
Kettőt tudok így fejből, ami kijön a keretből, két Ashton modellt, a D-40 SCEQ-t és a D-55 SCEQ-t. Ez utóbbinál, bár itt a bolt honlapján nincs feltüntetve, a tető a szokásos sitka-lucfenyő helyett engelmann fenyőből van, a különbségekről nemrég írtam, leginkább a vastagabb hang említendő. Az engelmann fenyő kb. félúton van a cédrus és a sitka fenyő között ilyen téren.
Ha kicsit továbbereszted a pénztárcát 50-nél, akkor viszont már tudok egy Cortot is ajánlani, ami ráadásul juhar oldal és hátlappal rendelkezik, plusz sitka fedlappal, szerény véleményem szerint ez az egyik legjobb létező párosítás. Na meg nem is dreadnought forma, szóval kicsit ki is tűnik a tömegből. Na meg csak-csak Cort. Cortról eddig kétféle véleményt hallottam: jót és nagyon jót. Ashtonról meg... mikor milyet.
Ja igen, a Cort linkje: Cort JADE-2 NS
Ebben nincs elektronika, tehát az elektronika költsége sem a kidolgozásból jön le. Én maximálisan javaslom, hogy ennyivel emeld a keretet, ha tényleg kategóriát akarsz váltani, akkor ez az, ami már megéri.

pc-user:
Bár nem vagyok az elektromos gitárok szakértője, úgy vettem észre, hogy ott a nyakak szélességével kevésbé szoktak variálni, mint akusztikusoknál, ahol létezik kb. 5 féle nyakszélesség. Ha variálnak, az is inkább lefelé, a még keskenyebb irányba történik. De ismétlem: nem én vagyok itt az elektromos gitárok legnagyobb ismerője, szóval majd egy kompetensebb ember lehet jobb hírekkel tud szolgálni, mindenesetre azt áruld el nekünk, hogy kb. milyen hangzású hangszert keresel (vagy ha ezt nehéz szavakba önteni: milyen zenét szeretnél rajta játszani) és mennyit szánsz rá. (Egyébként nagy kézzel is meg lehet tanulni jól játszani vékony nyakú gitárokon, olyan nagyon nem kell ettől félni :) )

[ Szerkesztve ]

(#5549) Szten Márs válasza Atticus85 (#5548) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amiket tegnap kérdeztél, azokra válaszoltam még tegnap éjjel, bár reményeim szerint olvastad :) Most így hirtelen csak egy kérdést látok, amire nem reagáltam, az pedig az erősítővel kapcsolatost, de - ahogy tegnap az egyik válaszomban írtam is - erősítőkben nem igazán tudok segíteni.

Azt írod, hogy 13 éve gitározol, gondolom akusztikus gitáron, nylonoson, vagy fémhúroson, vagy akár mindkettőn. Gondolom tapasztaltad, meg tudsz arról, hogy az akusztikus gitárok hangját is befolyásolja a felhasznált faanyag, sőt... a fedlap fája kifejezetten nagyon, de azért hallatszik a hát/oldal anyaghasználata is. Fedlapnak leggyakrabban cédrust, vagy fenyőt alkalmaznak (pontosabban kanadai vöröscédrus és sitka-lucfenyő a két leggyakoribb fedlap-anyag), és igen erősen más az egyikkel a gitár hangkaraktere, mint a másikkal. De olyat mégsem lehet mondani, hogy az egyik jobb lenne, a másik rosszabb. Abszolút ízlés kérdése - ezt tartsd szem előtt elektromosnál is. :K (Persze vannak kerülendő anyagok, de ez akusztikusban jobban kijön, mint elektromosban.)

Huhh, ez egy igen messzire vezető témakör, inkább adok egy linket: [link]
Úgy látom itt fogólap, meg nyak, meg minden szóba kerül, ami csak kell, ennél bővebben én sem tudnék válaszolni :)

(#5642) Szten Márs válasza sti10p (#5641) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valószínűleg az SFX-L az magasfényű lakkozást kapott. Amit én linkeltem, az ugye selyemfényű. Mondjuk én a selyemfényűt abszolút szubjektíven jobban szeretem. Objektíven meg azt lehet mondani, hogy bizonyos kategóriáig a minél kevesebb lakkréteg a nyerőbb, szabadabban engedi rezegni a fát, szóval ebből a szempontból is a selyemfényű nyert. (Olyan hatalmas jelentősége egyébként nincs.)

Az SFX-L NAT-ot ettől teljesen függetlenül nem ajánlom. Ahol a fedlapnál az van írva, hogy "fenyő", az rétegelt fát jelent... ami nem rétegelt azt kiemelik, lsd a másiknál: "tömör fenyő". És ugyanazon gyártó ugyanolyan szériájánál biztos lehetsz benne, hogy a tömör tetős lesz a jobb, meg amúgy is, hosszú távra szerintem alap, hogy tömör tetős akusztikust vegyünk.

Netes rendelés? Akár... az biztos, hogy korrektek lesznek, legalábbis a mezzofortéról nekem is csak jó tapasztalatom van, és csak jókat olvasok mindenfelé. Ugyanakkor maximálisan azt tanácsolom, hogy ha lehet, akkor menj el hozzájuk (bár nem tudom merre laksz, de egy napot talán érdemes rászánni felutazni, ha nem a világ végén Budapesthez képest :) ). Sőt a legjobb az lenne, ha végigjárnál minél több hangszerboltot Pesten (ha gondolod adok egy listát, melyikeket érdemes végigjárni). Ha nincs is egy-egy kiszemelt gitár a boltokban (amire nagy az esély), legalább abból a szériából valamilyen lesz, ami ugyanúgy néz ki, mint a kiszemelt, csak más anyagokból, így ha mást nem, a formákat meg tudod nézni, hogy melyik tetszik, melyik kényelmes. A C profilos nyakú dreadnaught Earth sorozat és a cutawayes, akármilyen testformájú V nyakprofilú SFX között azért lesz különbség kapásból kényelemre, fogásra is, és hogy melyik jobb neked, azt kizárólag élőben tudnád eldönteni, neten keresztül nem. Ha meg megtetszik egy gitár, vagy lesz a kiszemeltből, kapásból meg is tudod venni és nem kell futárra bízni.

(#6144) Szten Márs válasza Printszkrín (#6143) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez egy szép gitár, csak az a fenyő, amiből ennek az anyaga van nem a szokásos hangszerfa fenyő (sitka-luc, vagy engelmann luc) hanem valami hangszerfának nem nagyon minősülő fenyőfajta... Legalábbis emlékeim szerint.

(#6162) Szten Márs válasza Atticus85 (#6145) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ilyen Samick Les Paul már volt a kezembe, nem volt jó. Egyáltalán nem győzött meg, szerintem felejtős. A telecaster, meg amit kinéztél, egy agathis testű csoda. Az olyan fából készült gitárokat én élből kerülném, de lehet velem van baj... mindenesetre kizárólag a low-low end gitároknál szokás használni, tesco gazdaságos faanyag. (A P90 csak egy plusz... szerintem sem valók telére, de végülis még humbuckeres telék is vannak szép számmal, de ezek nekem egyszerűen nem illenek a tele feelingjéhez. A telecasterek igen jellegzetes ízű gitárok, kb. az egész gitárvilágban a les paul és telecaster a kettő, aminek a legjellegzetesebb ez íze az én fülemnek. És egyszerűen ez számomra nem egyeztethető P90-ekkel, meg humbuckerekkel. Ismét velem lehet baj, ez van :) )

Printszkrín: Biztos vagy benne? A test anyaga netszerte mindenhol "pine", ami fenyő ugyan, de nem épp "spruce". Vannak fenyőfajok, amik érzetre, sűrűségre, tömegre hasonlóak lehetnek a kőrishez, szerintem itt erről volt szó. Ja igen, többek között a gyártó saját honlapja szerint is fenyő a test anyaga ;)

[ Szerkesztve ]

(#6173) Printszkrín válasza Szten Márs (#6162) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Basszus!
És tényleg, igazad van! :R Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és
látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre.
Komolyan, nem tudom mi lehet ez a fa, de majd utána nézek.
Egy biztos, hogy nem a mi fogalmaink szerinti fenyő.

Szerk: fehér fenyő (Pinus strobus)

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6182) Szten Márs válasza Printszkrín (#6173) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Engem megtévesztett, mert a kezemben volt, és látszatra nagyon hasonlított a fa a kőrisre."

Valószínűleg pont ez a gyártó célja ezzel a fafajtával :K De sajnos ettől még nem lesz belőle hangszerfa.
Amúgy a Pinus nemzetségbe tartozó fafajok a mi fogalmaink szerint is fenyők, mi általában "kéttűs fenyők" gyűjtőnéven emlegetjük őket. Itthon pl a feketefenyő és az eredei fenyő tartozik a Pinus nemzetségbe.

Atticus85:
Na, erről van szó, csak így tovább :K

[ Szerkesztve ]

(#6184) Printszkrín válasza Szten Márs (#6182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amúgy a Pinus nemzetségbe tartozó fafajok a mi fogalmaink szerint is fenyők, mi általában "kéttűs fenyők" gyűjtőnéven emlegetjük őket. Itthon pl a feketefenyő és az eredei fenyő tartozik a Pinus nemzetségbe.
Értem én, de ez akkor sem az a fenyő amit a bútorboltokban lát az ember
ágykeretnek, komódnak elkészítve! A tömörsége teljesen más lehet, mert a
gitár meglepően jól szólt!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6189) Szten Márs válasza Printszkrín (#6184) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Általában lucfenyőt látunk a bútorboltban, de erdei fenyő is van szép számmal, szintén gyakori bútorfa. Sőt fekete fenyő is előfordul a bútoriparban, bár azt kevésbé szeretik használni, általában igencsak tele van göccsel az ezekből készült faanyag, ami jelent némi gondot ugye, plusz a gyantatartalmuk jelentősen magasabb a luchoz képest. Bár a gyantatartalom terén a Pinus nemzetség úgy általában igen jól áll. Az építőipar inkább szereti őket hasznosítani.
(Apám ezzel foglalkozott igen hosszú évekig, mondhatni fatelepen nőttem fel, egy másik szempontból meg nekem is van némi közöm hozzájuk :) )

Mindenesetre hangszert még ezen a modellen kívül nem láttam belőle sehol.

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#8773) Szten Márs válasza izomhod (#8772) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, természetesen van tömör fedlapos és rétegelt fedlapos gitár akusztikusoknál is - sőt, a hát és oldal is lehet tömör és rétegelt, és attól, hogy a fedlap tömör, még nem biztos, hogy a hát/oldal is az - sőt, elég szép árkategóriáig ezek biztosan rétegeltek. Ami azt illeti az általad keresett árkategóriában a fedlap is egészen biztosan rétegelt lesz. Ez nem jó, cserében rossz, viszont egy 40 ezer forint alatt nem igazán vannak tömör fedlapos fémhúrosok, úgyhogy annyira sok mindent nem lehet vele kezdeni.

Faanyagnál... ajánlatos fenyő fedlapú gitárt választanod. A hársfa elég fedett, buta hangzást kölcsönöz a gitárnak, más meg fenyőn, meg hársfán kívül nem nagyon lesz ebben az árkategóriában. Illetve 20 körül inkább csak hársfa.

A Marris legjobb tudomásom szerint szintén csak full rétegelt gitárokat gyárt, a Dowina olcsósított márkája - tehát az alsóbb kategóriákba pozícionált gitárjai futnak Marris néven. Nem nagyon volt még Marris a kezemben, viszont a Dowinákról csak jót tudok mondani, ebből kiindulva a Marrisok sem lehetnek rosszak. Szigorúan tippre/érzésre persze.

(#10427) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Éééés igen, hosszas hangszerboltba-járogatások, millió gitár kipróbálása után végre kezemben tarthatom az új szerzeményem. :D

Tisztafa fenyő tetővel, bubinga háttal és oldallal, igencsak komoly mechanikával és fa bindinggal a test mentén. Elképesztő módon dől belőle a hang... A 60-80 ezres kategóriában nézelődtem, végignéztem a mezzofortét, eldorádót, tajtit, stageshopot, segoviát, és a budai gitárboltot - ez utóbbiból került ki a győztes. Mindenesetre nem kevés klasszikus gitárt próbáltam ki ez idő alatt, lehet majd írok róla egy blogout bejegyzést... most mindenesetre élvezem a kemény három nap szabimat, és megyek gitározni :DDD

(#10432) Szten Márs válasza NSiS (#10431) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszi neked is, és mindenki másnak :R

Spanyolországban, azon belül is Gata de Gorgos-ban. Frankón. Ennek a gitárnak a belsejében lévő címkén is a "Made in Spain" felirat díszeleg, made in China, vagy hasonlók helyett. :D
Mondjuk néha azért olyan sokat nyilván nem jelent ez, kínában is készíthetnek odafigyeléssel igencsak jó dolgokat, és Európában is elbarmolhatják, mindenesetre igen, ez Spanyolországban készült.

Egy kis írás a Francisco Bros műhelyről. Azt kell róluk tudni, hogy nincs tömegtermelés, nem lennének képesek túl sok hangszerboltot ellátni, sőt... pár ember dolgozik ott mindössze, egy kis családi vállalkozás, semmi több. Ennek megfelelően igen rugalmasak a megfendelések terén is - itt a Budai Gitárboltban is vannak olyan Francisco Bros hangszerek, amit a bolt egyedi igényei alapján állítottak össze - többek között az én gitárom is. Eredetileg ez cédrus fedlapos gitár lenne, viszont az enyémnek gyönyörű már-már fehérbe hajló engelmann-fenyő fedlapja van.

Plusz csont alsó-nyereg és szemöldök... azt hiszem nem rossz ezért a pénzért.

(#10574) Szten Márs válasza Eastman (#10571) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx! Világos? Már maguk a fotók túl világosak, vagy a fedlap?
(Egyébként igen, az engelmann-fenyő a legvilágosabb fájú fenyők között van... én imádom, ami azt illeti :K )
re: #10575: Klasszikus-gitár, nem flamenkó. :)

Videót amúgy csak a telefonommal tudok felvenni, sajna...

nesa:
Nem :N Nylonhúros gitárra soha nem szabad fémhúrt rakni, nem arra tervezték, sem a nyakat, sem pedig a test merevítési rendszerét.

blackmacs:
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#10575) Eastman válasza nesa (#10572) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem nem. Spanyolgitár vagy flamencogitár, nem western. Fém-szett elhúzza a nyakát.

Szten A fedlapra értettem. Nekem túl „szűzies”. Az akusztikusom már szinte vörösre érett. Fenyő fedlapja van amúgy...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10576) Szten Márs válasza Eastman (#10575) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a gitárod sitka-fenyőből lesz. A sitka szépen érik, sötétedik. Az engelmann az ilyen eleve, és ha nem tévedek, nem is fog túlzottan változni, már színre (hangra ugyanúgy érik, bár gyorsabb a betörési-periódusa, mint a sitkának) - de majd kiderül. Pár év múlva elmondom. :DDD
Egyébként sitka-fenyőből nem szoktak klasszikus gitárt építeni - csak nagyon kevés kis manufaktúra, gondosan válogatott, ritkán (!) erezett darabokból. Ellenben fémhúros gitároknál meg meszemenőleg a leggyakrabban használt fenyőfajta a fedlaphoz.

(Így belegondolva, mondjuk nem tartom kizártnak, hogy (sajnos) a low cost, távol-keleti, rétegelt klasszikus gitárok fedlapja sitkából van...)

[ Szerkesztve ]

(#10740) Szten Márs válasza Baldr1 (#10738) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha az Earth 70 jobban tetszik, az már egy komoly érv mellette - teljesen komolyan, igen fontos, ogy örömmel vedd kézbe a hangszered, és már amikor ránézel, úgy érezd, hogy igen, ez az én gitárom.

A Cedar-Grand-ot nem ismerem, nem is rémlik a neve sem, Earth 70-em pedig nekem is van. Mindenesetre a cédrus és a sitka fenyő (ez utóbbiból készül az Earth 70 fedlapja, a nevéből pedig értelemszerű, hogy a Cedar Grandé az előbbiből) eléggé különbözik akusztikailag. A fenyő fényesebb, fókuszáltabb hangot ad, a cédrus vastagabb, húsosabb. A fenyő hangja évekig érik, alakul, fejlődik, nyílik, a cédrusé jóval kevesebbet alakul, azt is jóval rövidebb idő alatt. Igazából ízlés és gitárstílus kérdése, hogy melyiket preferálod, mi ezt nem tudjuk megmondani, szóval hallgasd meg őket és hallgass a füledre. Meg szemedre, meg amit még számításba akarsz venni. :K

(#13101) sajtee válasza Szten Márs (#13100) üzenetére


sajtee
senior tag

Értem. Mondjuk a 60 nagyon a plafon lenne, de egy tisztességes gitárt szeretnék.

A Fender CD-60-ról van véleményed? Azt mondják, nagyon jó, de félek, hogy a laminált fenyő fedlap nem a legjobb. Mit gondolsz?

(#13103) sajtee válasza nesa (#13102) üzenetére


sajtee
senior tag

* Előlap: laminált fenyő
* Hát- és oldallap: laminált mahagóni

(#13793) izomhod


izomhod
senior tag

valaki súgja már meg nekem, hogy a cort ad810-es és 880-as rétegelt, vagy tömör fenyőből készül-e

Szten, Eastman?

(#14019) izomhod válasza M3aN (#14018) üzenetére


izomhod
senior tag

cort ad810

cort ad810

yamaha

fender cd60

cort earth 70 ez már 30e ft kategória, tömör fenyő fedlapja van ami miatt szebb a hangja, mint a 810-esnek, de ez ízlés és hallás kérdése:)

[ Szerkesztve ]

(#14082) izomhod válasza nesa (#14081) üzenetére


izomhod
senior tag

hmm, a fenyőkből is gitár lesz?:)

mikor kerülnek rá a bundok, vagy mi a következő lépés?
lennék szívesen inas!

(#16179) Dealer95


Dealer95
őstag

LAG T100DCE

dreadnought forma
cédrus fedlap
mahagóni hát- és oldallap
mahagóni nyak
Nanoflex Piezo hangszedő
StudioLag system elektronika
rózsafa húrláb

Jó választásnak tűnik?
123 helyett 83-ért megkapnám.
Mennyire kényelmes ez a forma?
A húrmagasság akusztikus gitárok esetén mekkora a 12. bundnál?
A cédrus tető hangzásban miben különbözik egy fenyőtől?

Versenytársa/ ami még szóbajött: LTD AC10E
A kettő közül melyik lenne a jobb választás?

Bárki írhat véleményt, tapasztalatot. Mindent meghallgatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16477) Printszkrín válasza Dealer95 (#16476) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem rossz gitár ez, meg szép is nagyon, (izlés kérdése, nekem tetszik) de ez
egy rétegelt lemez gitár. A hangja nem összehasonlítható egy tömör fenyő,
vagy cédrus tetejű gitáréval. Volt már a kezemben, kicsit halkabb hangja van mint
egy tömör tetősnek, de szép kiegyenlített. Van valami turpisság a tető alatt amitől
jobb hangja van mint egy átlag rétegelt gitárnak.
Azért mielött bele ugranál, menj, és hallgasd meg Ezt is.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#18715) BluEyes válasza Fitzgerald (#18713) üzenetére


BluEyes
őstag

Az Epinek tömör fenyő az eleje, őt választanám.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18891) Fitzgerald válasza Neuler (#18890) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen ezt használják. Kb. 3 éves ez a videó, amikor robbant, utána az Epiphone is velük promózta ezt a gitárt. Én már vagy két éve nézegetem amúgy ezt az Epi-t, de a vásárlásig csak most jutottam el. Kb. 1 hónapja én is a CD60 és az AJ-220S között filóztam. Az Epi nem laminált, hanem solid top fenyő. Aztán hogy ebből mi igaz, azt nem tudom...csak jól szóljon. Rengeteg videót néztem róla, szakmai véleményeket kértem. Nagyjából mindenhol mindenki az Epi-t ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

(#19067) Neuler válasza Neuler (#19062) üzenetére


Neuler
csendes tag

Esetleg valaki tudna tippet adni a kápó problémámra ,hogy melyik lenne a jobb? Köszönöm.

Akusztikus gitár: itt tényleg számít a fa milyensége. Én is ezért választottam olyat aminek tömör fenyő fedlapja van. (De azért összehasonlítottam a fender CD60CE-vel biztos ami biztos.. :) )
Mindkét gitár jó amit néztél. Ki kéne őket próbálni, ha van rá lehetőséged. A specifikációjukat most nem bogarásztam át.

(#19126) Neuler válasza alpihun (#19118) üzenetére


Neuler
csendes tag

Oké, nos: Én nemrégen kaptam egy Epiphone AJ220SCE-t és nagyon király gitár. Kipróbáltam ott a hangszerboltban a fender CD60CE-t is (ezek mind elektroakusztikusok, nekem kellett ,hogy könnyen ki tudjam hangosítani mikrofonozás nélkül), és az epiphone hangja mérföldekkel jobb volt.

Ezek alapján én azt mondom nézz rá az epiphoneokra is, ilyen árban mind laminált faanyag (nekem a fedlap az tömör fenyő), de érdemes egy próbát tenni vele (a hangszerboltban először persze.. :) )

Itt egy 40k alatt: LINK
(Egyébként a fender sem rossz.)

[ Szerkesztve ]

(#19136) brickm válasza Neuler (#19135) üzenetére


brickm
őstag

Jójó, d elássuk be, bétóven hülyén hangzik egy telecasteren, meg egy bendzsón is...

"szegénykének vágja majd az ujját és ez elveszi a kedvét"
Nekem annó citera húrom volt csak...behangolni se tudtam a gitáromat, csak koncert videókat utánoztam le...
Ez ne vegye el a kedvem?:D
Szerk.: ja és törött volt a gitárom fedlapja..amit végülis édesapám orvosolt, király fenyőfa toppal.
Azóta is megvan a gitár, csak nem használom.
Kb 40éves.

[ Szerkesztve ]

(#23435) Eastman válasza brickm (#23419) üzenetére


Eastman
őstag

Fenyő. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23876) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah, csak meglett, mondjuk kb 1,5 éves kép :D

Az alapot nem véletlen építem újra a fenyőpolc meg tépőzár mondjuk baromi egyszerű/gyors/olcsó megoldás volt, viszont messze nem a legjobb.

Azóta a képen levőkből csak a dreamscape és a bad monkey (amilyen olcsó volt egy nagyon zseniális pedálnak tartom) maradt aktív használatban, CS-3-at egy TC Electronic Hypergravity váltotta. Most így 3 pedállal bőven elvagyok.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24212) brickm válasza Moleman (#24169) üzenetére


brickm
őstag

Szia.
Először is ezt a jack csatlakozót ne használd gitárhoz, mert törik a töve, illetve kifelé is könnyen szakad. Ezt pedálok közé szoktuk tenni, ahol nincs nagy mozgásnak kitéve, illetve hangszóró és erősítő közé, meg úgy egyáltalán a rackben van helye leginkább.

A testet úgy tudod legkönnyebben leforrasztani ha előtte a melegponthoz közel egy tetszőleges helyen megcsiszolod lehetőleg keresztirányba, hogy ne nagyon legyen sík felület, a sok kis recébe jobban megkapaszkodik majd a forraszanyag..., mondjuk közönséges 80-as papírral. adhatsz neki nem kell sajnálni, nem fog átlyukadni. illetve adj neki izopropil alapú folyatószert, vagy a közönséges fenyőgyanta is megteszi ha más nincs. Előbb melegítsd pákával a fémet, majd ha azon már megfolyik az ón, akkor nyomd bele a vezetéket, így a szigetelés nem fog rommáolvadni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24214) brickm válasza Moleman (#24213) üzenetére


brickm
őstag

A a papír nem lesz jó. Ha van reszelőd próbáld meg azt megjáratni benne. Az a lényeg, hogy a felületi bevonatot felsértsd, ugyanis ahhoz nem tud a forraszanyag tapadni.
Önmagában az izopropil csak tisztítani jó, az oxidációt szedi le, nem folyaszt, csak a folyasztószerek bázisanyagaként használják. De megpróbálhatod vele, hátha. Mondom legjobb ha találsz egy fenyőfát és csípsz le róla egy kis gyantát, így ősszel szoktak könnyezni, sok a hangya.

(#24352) Moleman válasza #20655360 (#24350) üzenetére


Moleman
addikt

Nem tűnik annyira vészesnek, az én 11 éves Squierem szerintem kopottabb, de a használatot az se befolyásolja.
De ha jól látom ennek is fényes a nyaka, csak a test tűnik mattnak.

Sopron szerintem is rossz helyen van, nemrég csábított oda egy Sigma DRC-28E keménytokkal 120-ért... Várom a következő lehetőséget, mert az új árát már nem vagyok hajlandó kiadni rá, mióta kipróbáltam. :N

Szerk.: Ha már akusztik, a Dowinával van valakinek közelebbi ismeretsége? Jókat hallottam róluk, de majdnem minden gitárjuk cédrustetejű, nekem pedig fenyő és rózsa oldal/hát az elképzelésem (dreadnought.cutaway).

[ Szerkesztve ]

(#24418) nesa válasza brickm (#24400) üzenetére


nesa
veterán

Nekem egy LP mindig annyiból jön ki amennyit rászánok, viccet félre nagyon nagy tényező az idő, ha gyorsan kell PL 3-4 hónapon belül akkor akár 4-6x annyiba is kerülhet az anyag, ha van rá idő 1-2-3 év akkor azért nagyobb az esély jó áron beleszaladni olyan anyagba ami megfelelő, és akkor még nem beszéltünk hogy milyen anyagminőség a cél, szerintem hangzásba nem feltétlenül a topp pro kinézetű AAAAA a legjobb, ez mindig egyedi elbírálás dolga kinek mi tetszik, mire kell, mondjuk még kérésre se csinálnék fenyőből nyakat nyaknak, sajnos az a megállapításom hogy nekem minél nehezebb súlyosabb gitárok hangja jobban bejön sokkal élettélibb hangzásúak pláne a hangkitartás, persze játszani gyengébb fizikummal jobb a kunnyű gitár.

A faanyag mondjuk úgy hogy 4-5k tol felfele a csillagos ég de egy átlag földi halandó nem hiszem hogy 25k alatt kitudja hozni a faanyagot, ugye minél kisebb faanyagot vesz az ember a m3 arák úgy hatványozódnak.

Legutóbb PL úgy csökkentettem a költségeket hogy megvettem egy leszárított kagylós juhar 50-60cm széles szélezetlen 6cm vastag 6m hosszú padlót, ez került amibe került felvágva gyalulva már benne van 1,1millio ebből kb 200-400k hulladék vagy székláb + még rizikó hogy milyen lesz gyalulva.... pillanatok alatt eltudtam bizniszezni más számomra hasznos faanyagra így x gitárnyi anyag már úgymond ingyen volt...

A hardverekre meg igény függő hogy mennyit költ az ember, egy tuti fix az első gitár a legdrágább mert sok profi szerszám kell én itt előnyből indultam hogy 90% már megvolt minden szerszám de ezeket is kell karban tartani mert a szikla kemény egzotikus fák megeszik minden szerszám élét..

A munkadíj is komoly tényező.
Szóval az alapanyag költség jó cuccokból lehet 150 de egyébként van egy két meglepően jó pár dolláros alkatrész is, jó lehet 3 év múlva rozsdásodni fog de ez azért nem olyan nagy katasztrófa...
Ha nagyon kellene összetudnék rakni 25k bol is gitárt anyagköltségbe, de most nem akarok .

Mondjuk én saválló csavarokat rakok mindenhova nekem ez tetszik megjelenésben és minőségben is.

(#24469) Eastman válasza #20655360 (#24468) üzenetére


Eastman
őstag

Bal kézzel penget egy jobbkezes gitárt? ;]

#24467-re dió káva, fenyő fedlap.

[Itt] is látható egy szép korai darab. És - a kortársaival együtt - megröntgenezik őket...

Gitárépítők számára érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25095) Moleman válasza Alexios (#25094) üzenetére


Moleman
addikt

Leírni se merem, 99k. ;] Fender deluxe tweed tokkal együtt... ajándék volt. Az akusztik is hasonlóan jó vétel volt, fulltömör fenyő-rózsafa, 140k.
Ismét kifizetődött, hogy egész nap a használt hirdetések körül legyeskedek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26021) Eastman válasza Alexios (#26020) üzenetére


Eastman
őstag

Nem is a brand misztériumára gondolok - kívánom, hogy minden gitárosnak usa Les Paul lógjon a vállán -, de kérdés, hogy mit kapsz a pénzedért. Gibson logót, vagy tényleg használható gitárt, amelyben maradéktalanul örömöd leled. (?) Majd a user tartóstesztekből illetve a használtpiaci számokból kiderül.

Tudtátok, hogy létezik Made in China, korrekt Fender logós fenyő testű Fender Telecaster? Lesz időm utánanézek a használtpiaci árára...

V.Stryker, ha lesz időd, reagálj valamit pls. a 3-4 hozzászólásomra, részben azért, mert telefonról pötyögtem be a vénülő kezeimmel, részben azért mert jól esne, ha tudom, hogy hasznosítható az info. Segített, nem segített, hülyeség, nem hülyeség, számoljak inkább lepkéket, vagy borsót esetleg, söröskupakokat a szabadidőmben.

Peace:
Eastman

(Remélem, azért nem írtál rá, mert gyakorolsz!! )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26041) Eastman válasza #20655360 (#26040) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát ez a nyárfa meglepő húzás. Azt viszont hallottam már, hogy fogytán a jó minőségű alapanyag. Környezetvédelmi okokból, stb. A kínai fenyőerdei Fender is ebből született. Talán kísérleteznek a hangszergyárak a jövőjüket biztosítva.

Eddig a Gibson nem nagyon vitte sikerre a Fender-pótlék konstrukcióit (jávor nyak-rózsa fogóval). Mit tudunk a promózott '17-es modellekről? Ragasztott a nyak?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26859) impalaman válasza Saccco (#26857) üzenetére


impalaman
aktív tag

Kicsit ugyan kereten felül lenne, (kb. 3000 Ft-tal) de én a Cort Earth 70-et venném, a tömör fenyő fedlap miatt. Olcsóbban meg Cort AD880-at. Mindkettőt volt szerencsém kipróbálni, az Earth 70 nagyon bejött, de az AD880 sem rossz, sőt, még az AD810 sem, őt is próbáltam, elégedett voltam a hangjával is és a kidolgozottságával is annyi pénzért. AD810-ból beleférne az elektroakusztikus változat is a keretbe. :)

(#29323) bigrob


bigrob
őstag

Kis érdekesség.
Fenyő, juhar és mahagóni fadarabok.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29324) nap válasza bigrob (#29323) üzenetére


nap
addikt

Egyik riff az egyiken szólt jobban, a másik a másikon. A fenyőn meglepődtem.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.