Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36) delta9 válasza Fisha (#34) üzenetére


delta9
senior tag

hülye vagyok, először nem esett le...

ami még van: Jim Dunlop Cry Baby, Boss equalizer, természetesen mindíg Ernie Ball 11-es húrok, 1.1-1.4-es Jim Dunlop pengetők.

és ami még tervben van: pick up-ok cseréje Seymour Duncan Alnico Pro II-re.

MOD:
aki kitalálja, hogy ki a kedvenc gitárosom, az kap egy sört. (ezekből már bőven ki lehet szerintem.)

[Szerkesztve]

(#103) delta9


delta9
senior tag

szal belehegesztettem egy Seymour Duncan Alnico Pro II-es bridge pick-up-ot a Les Paul-ba. Valahol hasonlít a gyári Gibson alnico-hoz a hangja, de a mélyek dübörgősebbek lettek, a magas(abb) hangok pedig élesebbek és talán még tovább szólnak, jobban feedback-es a hang. Főleg akkor lehet észrevenni, ha a G húron lefogott hanghoz a H húron hozzáfogod a tercet és felfelé megpengeted... Összességében mélyebb tónusú és jobban torzított lett a bridge hang, feljebb kellett tekerni az erősítőn a magas potit, kb. 2-3 egységgel (cca 5ről 7re).

Sajnos Medgyesi mesternél most nem volt APH-1 neck, csak 3 hét múlva lesz kb, ha addig nem cseszem el a pénzem, akkor lecserélem azt is. Ja, akkor már meglesz a következő fizu is, akkor majdnem biztos.

Ért egy kellemes meglepetés is, miszerint én 30-40k közé saccoltam az árát, de kiderült, hogy ''csak'' 28.4k.

(#643) delta9


delta9
senior tag

a zakk wylde használ emg81 és emg85 ösöket a les pauljában (meg valszeg a többiben is, de nem ismerem az összes gitárját), én spec. seymour duncan alnico pro II-ket használok, az igazi hardrock (rock n' motherfuckin roll) hangzásuk miatt. de ezeknek a hangszedőknek a hangját a gitár karakterisztikája is befolyásolja. volt egy fenderstratom abban is volt egy seymour a bridge-nél, de nem volt elég vastag a hangja. ezek az alnico pro II-k viszont egy les paullal óriásit szólnak. belépőkategóriás gitárba igazából nem ajánlanám, tekintve, hogy ezeknek a pu-knak darabja 23-25 ezer forint.

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

(#2126) Bero


Bero
aktív tag

[link]
[link]
Erre a kettőre szűkült a lista? Valaki meg tudná nekem mondani hogy miben külömböznek? Mi az az alnico?

(#2127) Printszkrín válasza Bero (#2126) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mi az az alnico?

Alumínium-nickel-cobalt ötvözet.
A mágnes összetételét jelenti, kicsit melegebb hangú mint a kerámia mágnes.

[link]

[Szerkesztve]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3809) Szten Márs válasza Daweee (#3808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket (mondjuk ez szerintem erősen a kereskedői kamuszöveg szekció volt)"

Mondjuk ez pont nem kamuszöveg volt, bár a 20K/db kicsit túlzás, de még így is van némi különbség, meg lehet nézni az Epiphone honlapján is, a katalógusukban: Itt a 18-19. oldalon

Cort EVL Z4: EMG HZ H4-es hangszedők: [link] Nézd meg a katalógusban ennek a hangszedőnek az értékeit, meg leírását, értékelését.

Epiphone Les Paul Studio: Alnico Classic Humbucker hangszedők (ezek nagyon népszerűk az Epinél): [link] - ezek után ennek a hangszedőnek a specifikációját is érdemes megtekinteni ugyanott az Epi katalógusban.
De a kissé drágább Epiphone-okban is ez van: [link], sőt egy jelentősen drágábban is, amit megnéztem csak úgy szúrópróba-szerűen szintén: [link] - ez utóbbi árkategóriában a Cortokban már Seymur Duncan-ek szoktak lenni: [link]

Szóval hangszedőkben egyértelmű az állás, bár pont az M600-éhoz számszerű adat nincs, de a tendencia látszik.

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz? :F

Kemény tokról majd valaki más nyilatkozik, én annyit tudok, hogy szerintem rondák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4558) Szten Márs válasza Mathiask (#4557) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abban a 60X-ben az X mit takar? Mert sejtésem szerint a 60-7-re gondolsz, ami az EMG 60-asnak 7 húros gitárokhoz készült verziója. Esetleg egy A betűt tudok az x helyére behelyettesíteni, tehát EMG 60A, ez pedig, amiben különbözik a sima 60-astól:
"This model features close aperture coils loaded with alnico magnets instead of the ceramic of the regular 60, giving it a warmer, thicker sound and a full treble response" - a hivatalos EMG honlap szerint ;)

(#5032) Printszkrín válasza Eastman (#5031) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mi lehet a különbség a neck és a bridge humbucker között? Mi befolyásolhatja a hangját egyiknek-másiknak? Tekercsszám? Rézhuzal vastagsága? A coil-pár másképp' van tekercselve egy adott humbuckeren belül? Sokminden nem romolhat el benne

Pontosan ezek amiket leírtál.
Attól függően, hogy milyen a mágnes, kerámia, alnico, azon belül milyen, és a
tekercs száma, és az, hogy milyen sorrendben, tekerik fel a huzal teljes
hosszát,ezek mind befolyásolják a hangot.
Gyanítom, ha ilyen idős a pickup, akkor külsérelmi nyom nélkül is tönkre
mehetett a tekercsek közé folyó izzadságtól például.
A bridge pickup ennek kifejezetten ki van téve, mivel denfeléskor hozzáér az
ember keze.

Mi van a pickup hátuljára írva? DP... -itt három számnak kelle lennie pl:123
A Dimarzio így jelöli a pickupjait.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5036) Szten Márs válasza Eastman (#5034) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sehol. Egy alnico mágneses pickupban miért kéne, hogy legyen kerámia? :F

[ Szerkesztve ]

(#5038) Szten Márs válasza Eastman (#5037) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. Vagy kerámia mágnes, vagy valamilyen alnico mágnes van benne. Ez két különböző mágnesfajta, illetve alnicóból van elég sokféle, az alnico III és alnico V a legelterjedtebb, amennyire én látom.
Ha esetleg érdekel, elég sok alnico vs ceramic téma van különböző fórumokon, én speciel nem vagyok a szakértője annak, hogy miben térnek el, melyik mikor és hogy jobb.
(Tudom, talán nem illik linkelni google találatlistát, de ne vedd "mé nem tudsz guglizni vazze" jellegűnek, abszolút nem annak szántam. Pusztán tényleg nem mélyedtem bele a témába igazán, így nem tudok jobbat linkelni egy ilyennél :B )

[ Szerkesztve ]

(#5040) Szten Márs válasza Eastman (#5039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem csak humbuckereknél, de single coiloknál is ugyanez a helyzet... kerémia, vagy alnico.
Amúgy majd ha sikerült valamit összeszedni, már infót, azt megoszthatnád, ha már belemélyedtél a google-ba :DDD

(#7413) Womb válasza izomhod (#7412) üzenetére


Womb
senior tag

Alnico.

(#7424) Womb válasza Printszkrín (#7414) üzenetére


Womb
senior tag

Inkább Gibson pukik vannak a drágább modellekben, jellemzően Alnico II-esek.
SD-k a Slash, EMG a Zakk modellekben vannnak.

(#7907) Bencsizy válasza Womb (#7906) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszi!

Én is utána kerestem, volt olyan, ahol mahagónit írtak, volt, hogy égert, úgyhogy ez most kimarad. :D

Sztem eladom az Epiphone LP 100-asom, hozzákuporgatok egy kis pénzt és veszek vagy egy Vintage V100-at, vagy egy Epiphone LP Standardot, az hasonlít a legjobban talán egy Gibsonhoz. (test, nyak, fogólap ugyanaz)

Az a baj a mostanival, hogy csavarozott nyakú, ami igaz, hogy praktikusabb(mert ha eltörik a nyak, akkor csak kicserélem, és nem az egész gitár megy a kukába, bár amennyire én vigyázok rá, ez nem történne meg sose.), de kisebb a sustain. Meg a pickupok se nagy számok (650R/700T, Alnico 2-esek asszem), ha meg tuningolnám őket, akkor meg ugyanott vagyok pénzben.

Egy jó Les Pault akarok, kinézetben is, meg hangzásban is.

(#8176) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Jobb volna a hangzás sokkal, ha az Epi LP 100-amban a 650R/700T open coil alnico V hangszedőket Epiphone Alnico Hot Classicra cserélném? (Epi LP Custom Chromeból lettek kiszedve, kb 10k lenne a 2 együtt)

Kicsit elvetemültebb ötlet: Mi lenne, ha a csavarozott nyakat ragasztanám is a testhez? :D
Ha jobban meghúzom a csavarokat, abból lehet gond?

A vékony E húron még mindig nem tudom belőni az intonáció, nincs elég "skatulya" a hídnál... :S
Az összes többi jó, csak ez az egy nem.
Lehet az a baj, hogy nagyon alacsonyra állítottam a húrmagasságot? Annyira, hogy pont nem zörögnek.

Köszi a válaszokat előre is!

(#13368) izomhod


izomhod
senior tag

jövő héttől eladó a seymour duncan spb-2 pickupom
pár hónapos, mindene megvan, a hangja is!
az ára tizenhét ezres
ha valakit érdekelhet, szóljatok neki nyugodtam, hogy ez de zsír pickup!

Cable: Single Conductor PVC
- DC Resistance: Bridge: 22.4 k
- Resonant Peak: Bridge: 7.14 KHz
- Magnets: Alnico V
- EQ (B/M/T): 5 / 6 / 5

(#19601) reményhal válasza atomeec (#19600) üzenetére


reményhal
csendes tag

nekem standard volt,studio van, alnico classic p.u.-val nem kifejezetten metál gitár :) ,bár megfelelő erősítővel azért lehet zúzni,de pl petruccis hangzásra lehet emg-vel sem lehet rávenni,de ez csak gyanu.Blues, rock ,stb-re kiváló,érzésre kb 1-1,5 év volt amire "bejátszottam" érettre.Állva szokni kell a súlyát,de nagyon szerettem mindkettőt.9-es húr felejtős,11-es jó,itt már keményen beszól a mahagóni dög,bár tudom ez vitás kérdés,mármint a fa hatása az össz hangképbe.Ha lenne pénzem gibsonra, epi akkor is maradna.

(#21862) brickm válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


brickm
őstag

14-17 kOhm-os-at, AWG 44-es tekeréssel, alnico 2 vagy kerámia mágnessel. :D
Azzal biztos nem lősz mellé.
Lefotóznád minden irányból a gibson hangszedőd?
Van fedele? vagy nyitott?

[ Szerkesztve ]

(#25444) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Sziasztok.

Gitárvásárlás előtt állok. Sokáig egy stagg stratoval szórakoztattam magam otthon, de nemrég kölcsönkaptam egy LP kópiát és valahogy azt éreztem, hogy ez hiányzott eddig az életemből :)
Szóval szeretnék egy LP-t, egyelőre csak otthoni használatra, de ha nagyon ügyes fiú leszek, még a végén elszegődök valami amatőr társulatba :))

Szóval a csúcs nekem egy epiphone lp standard ebony lenne, aminek az új ára 110 ezer körül van most. Ahogy észrevettem, a használtakat sem szeretik nagyon 100 alá vinni, ami nekem egy kicsit furcsa.
Persze nem akarok ennyit fizetni, ha nem muszáj.
Szóval olyan LP-t keresek, ami 99% standard kinézetű, alnico humbuckeres, trapéz berakásos, 1. bund felett nincs berakás, stb stb.

Milyen márkákat érdemes még megnézzek? Vagy várjak valami olcsóbban hirdetett epiphone-ra?
Classic rockra kellene, felezés nem kell, alnico igen.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28481) Eastman válasza UnConnecteD (#28479) üzenetére


Eastman
őstag

Grat! Egy szép XP300FX. A nyaknál kerámia Infinity 3, a hídnál AlNiCo Infinity 4, ha még gyári.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28627) Panzermeyer válasza Tommyka21 (#28625) üzenetére


Panzermeyer
tag

Az az APH2 nekem is egy vágyálmom, csak nincs kedvem kiadni rá 40 ezer forintot...

Ezt nézegettem helyette feleannyiért: Entwistle HV58 Zebra
Alnico 2 mágnesekkel, picivel kisebb ellenállásokkal, de már 10 ezerért megkapni darabját. Youtube vidik is ígéretesek.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28828) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Vettem ma egy Seymour Duncan APH-1 Neck pickupot az Epiphone LP Standardbe. Hát mit mondjak, nagyon gyorsan kell a párja. Az eddigi sötét reszelésből életre kelt a gitárom még a kommersz csöves erősítőn is. Szól, csilingel, kráncsol ahogy kell, az Epiphone Alnico Classic mehet a levesbe. Nem tudom letenni, hiába az uborkaszezon :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31304) Szten Márs válasza #96302336 (#31301) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajnos nem az én agyszüleményem a Libamez, hanem grafitemberé :) Grafit nagyon jól elkapta a djentrifikáció lényegét a szélesedő 50 húros Libamezzel :D
Amúgy ha emellett döntök, azért egy esélyt adok ezeknek a gyári hangszedőknek. Ennyi jár mindenképp.

adam014: Hmm, köszi a tippet. Amúgy az a bajom az eladással, hogy nem hiszem, hogy kapkodnának azokért a hangszedőkért. Dimarziónak Dimarzio ugyan, de még a honlapjukon sincs fent, kizárólag az Ibaneznek gyártják az Iron Label sorozathoz. Kerámia humbik, amik, függetlenül attól, mekkora kreténség, vagy sem mágnes anyaga alapján megítélni hangszedőt, csak-csak kisebb népszerűségnek örvendenek, mint alnico társaik, ráadásul alig találni infót a reklámanyagokon (ideértve az ilyen-olyan kereskedői review-eket is) kívül róluk.

Azt hiszem adok magamnak még pár nap gondolkodási időt, aztán hadd szóljon. Nem akarok Atticus nyomdokaiba lépni. :D (Na ki emlékszik még rá? ;] )

[ Szerkesztve ]

(#31385) nagyArc válasza V.Stryker (#31381) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem van egy Yamaha Pacifica 112V-m, és csak jókat tudok róla mondani. Talán belefér a keretedbe, 87.900 Ft újonnan. Igaz, hogy nem az a klasszikus strat, mert a hídnál humbucker van, de az nekem kimondottan tetszik. Nagyon jól össze van rakva és nagyon kényelmes, jók benne az alnico pickup-ok is, igazából semmi hibáját nem tudok mondani.

(#31980) Panzermeyer válasza b.kov (#31976) üzenetére


Panzermeyer
tag

Nekem Epi LP standard van. Kár, hogy csak a fekete az értékelhető szín belőle, így én is azt vettem. A plustop pro-ra sajnáltam a plusz 30-40 ezret, a felezéses hangszedők meg nem hoztak lázba. Cserébe ott már lett volna szép mintázatú fedlap.

Én Guns n Roses témák pengetésére vettem, hamar ki is kerültek belőle az Alnico Classic hangszedők, amit egy 10-esért másnap elboltoltam. Seymour Duncan APH-1 szett került be és meg is hozta a várt hatást.
Van hozzá egy Epiphone SoCal 50 fej, meg egy 1x12-es láda Celestion Vintage 30-cal. Így már összeállt a kép :) Imádom. Néha Metallica témákra is rámegyek, arra is teljesen jó.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#32231) brickm válasza FockeWulf (#32229) üzenetére


brickm
őstag

Pedig egy 14 15kohm os humbucker felezve alnico 2 vagy kerámia mágnessel fender strat pickup paramétereit hozza pl dc ellenállas szempontjából. Viszont ami ennél fontosabb az induktivitása és a Q ja sehol nincs hozzá képest mivel kisebb mágneses sűrűség jut ugyan annyi menetre...

Ezért is harapósabb, dinamikusabb egy eredeti SC mint egy felezett hamburger.

(#32930) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, majdnem írtam, hogy becsatlakozok a topikba, aztán a fórummotor írta nekem, hogy a "témába írt legutóbbi hozzászólásod óta változott a téma összefoglaló". Már nem is emlékeztem rá, még a legelején írogattam, 157-es a legutolsó hozzászólásom a témában, 13 és fél éve.

Akkortájt el is adtam a Hondo Les Paul gitáromat, mert kellett valamire a zsé, de 2007 körül vettem egy hasonló gitárt, egy Epiphone Les Paul Custom Chrome-ot. Sokat nem játszottam rajta, egészen idén tavaszig, miután egy régi barátom unszolására beálltam a törökszentmiklósi bandájukba, ahol régi barátokkal zenélgetünk újra. Még az is lehet, hogy jövő hónapban lesz Budapesten egy koncertünk, majd még írok, ha van fejlemény. Akit érdekel az együttes, az aláírásomban megtalálja a facebookos oldalát.

Addig is bedobom ide a cuccomat, minden darabnak története van:

Az erősítő valószínűleg egy Carlsbro 50 Top, klasszikus brit csöves cucc, most cseréltettem benne csöveket, mert már mindegyik ki volt égve évek óta. Nem tudom, honnan került rá az a Sound of Music tábla, de azért jól néz ki.

A láda egy Laney 4x12-es volt valamikor, de egy garázsban rohadt évtizedekig, ahol csirkéket is tartottak. A burkolat lemállott róla, a vászonja elszakadt, hangszórókból csak egy volt benne, de az is el lett adva. A láda faanyaga kifogástalan állapotban vészelte át szerencsére a viszontagságokat. Egy barátomé egyébként, ő időt és pénzt nem kímélve felújíttatta, be lett burkolva padlószőnyeggel, lett rá vászon, és a saját kezével faragta rá fából az Oláda feliratot (mivel Oláh a családneve). Tett bele négy darab Celestion G12T-75-öt, úgyhogy nagyon pöpec cucc lett belőle.

A gitárt 2007-ben vettem egy barátomtól, aki a Demonlord gitárosa, ő szerezte valahonnan olcsón, de új cucc volt, dobozban. Epiphone Les Paul Custom Chrome, mahagóni test, ragasztott mahagóni nyak, Grover kulcsok, Alnico pickupok. Azért volt olcsóbb, mert nem pont olyan tekerőket raktak rá, ami az eredeti képen van (de azóta pótoltam Ebayről), és nincs a fejének a hátulján Custom Shop felirat. Így 160 helyett csak 80 ezer volt. Azon még gondolkozom, hogy fel kéne turbózni egy kicsit a hangját egy Seymour Duncan Hot Rodded Settel (JB+Jazz), de így is elég jól szól, a mostani pickupjainak a hangzása is hasonló karakterű. Próbáltam még vadászni Tom Anderson pickupokat, de szinte csak USA-ból lehet rendelni horroráron a postaköltség + ÁFA + vám miatt.

Így, hogy 11 évet állt a gitár, mostanra beérett a faanyaga. Azt mondják, kell 10 év egy gitárnak, hogy megérjen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33548) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki ismeri ezeket a pickupokat? Az LP-mben Alnico Classic és Classic Plus open coil pickupok vannak, eléggé közepes a hangzásuk, gondoltam hátha fel tudnám dobni egy kicsit a hangzást olcsón. Bár arra is van esély, hogy tökugyanaz a pickup, csak az egyiken van Epiphone logó, a másikon nincs. Úgyis Kínában gyártják mindkettőt. A paraméterek alapján hasonlóak az én pickupjaimhoz, de akár Seymour Duncan koppintások is lehetnek, pl. Custom 5 és Jazz, azokhoz állnak legközelebb az értékei.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33927) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma este lemenekültem a család elől a mélygarázsba a gitárommal, néhány szerszámmal, egy kombóval, egy fényképezőgéppel és ezekkel a kínai pickupokkal. Röpke két óra alatt bele is pattintottam az Epi LP-mbe, és csináltam előtte-utána videót a hangzásról.

Most nem tudom, hogy a jól végzett munka öröme dobott fel ennyire, vagy tényleg ennyire atomállatul szólnak az új pickupok, de alig bírtam letenni a gitárt, a videó elkészülte után még zúztam egy csomót, pedig már hajnal egy körül járt az idő. Döntsétek el ti, hogy melyik a jobb, ebben az albumban találjátok a két videót. A rövidebb az Epiphone pickuppal készült, a hosszabb a Fleorral. Bocs a béna gitározásért, már 15 éve nem gyakorlok szinte semmit. El kéne már kezdeni megint. Most is csak a próbákon meg a koncerteken játszok. A videók még vágatlanok, majd lehet felteszem YouTube-ra egy kicsit megszerkesztve és összeillesztve.

Az Epiphone gyári pickupok:
Bridge: HOTHB8B (OPEN) = Alnico Classic Plus Uncovered Eight Bridge
Neck: HB6N (OPEN) = Alnico Classic Uncovered Six Neck

A Gibson 490R és 498T kínai verziói ezek, az infókat innen vettem.

A Fleor pickupok adatai pedig itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34397) Goose-T válasza Alexios (#34396) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt hiszem, pontosan ugyanilyeneket vettem, szerintem elég jók, Epiphone Alnico Classic és Classic Plus pickupokat cseréltem le velük az LP-mben. Itt találsz egy videót is róla, amit én készítettem, csere előtt és után csináltam felvételt. A felvételen talán nem jön át annyira a különbség, de sokkal teltebb, gazdagabb lett a hangja a gitáromnak utána, nekem bejön. Érdekesség még, hogy a nyaki pickupokkal is egész könnyen tudtam füttyögtetni*.

Szerk.: egészen pontosan ezeket vettem. A tied T04586 típusjelű, az enyém meg T04587. Nem tudom, mi lehet a különbség

*: pinch harmonics

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34674) benedekco válasza Alexios (#34666) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi a tippet. Többieknek is válasz.
Be lett állíttatva, és egy "új" gitárt kaptam, de 7-8 hónap eltelt és zörög valami a húrlábon meg másutt is "zenél" a cucc. A nyak sem az igazi, boltban próbáltam amerikaiakat amiknek jobb volt a fogása. Nem csak a bound végek, hanem az egész nyak pereme íves, teljesen más, de még a mexikóiaknál is ívesebb az amerikai.

Pick up cserével én nem szórakoznék. Teljesen eredeti hangon szólnak ezek az Alnico V-ös cuccok, nagyon sztratos hangja van. Ezzel meg vagyok elégedve, nem is zajos, mint az a gagyi bulletstrat volt. A kihangosított hangja igazából jó, csak a játék rajta az zavaró.

re: (#34667) Moleman
Nálam is halkabb a vékony húroknál, még a szaki is mondta, hogy sajna ez ilyen, szórakozott vele, de a húr "nincs" jó helyen. Szélesebbek a Fendereken lévő hidak, így a húrok közelebb esnek egymáshoz, legalábbis neki ez volt az elmélete. Le is mérte a húr távolságot tolómércével és lemért egy Fendert is. Amúgy nem is szokott ilyen olcsóbb gitárokhoz. Inkább hivatásosok viszik hozzá a cuccot meg épít.
Másutt is hallottam hogy nem egyenletes a hangerő Squier-eknél és hogy a híd pár mm-el kisebb rajtuk.

Re: SX vs Fender
Egy dolog a hang, más a minőség, az hogy hány évig hangszer a hangszer, az meg szintén más, hogy milyen érzés játszani rajta.
Ha a hang számítana csak, akkor maradnék a CV-nél.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35988) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Került hozzám egy ilyen: [link]
[bővebben]
Igazzából nagyon megérős volt, mert egy fél szett hangolókulcsba se került. Mivel a hangszedője hangja tetszett(Alnico 2 bobbin mágneses) ezért úgy döntöttem szétkapom, megpucolni, mert borzalmasan retkes volt szegény.

Fogólapot lecitlingeltem, kapott 3 réteg olajat. Testet 99%os alkohollal végigtakarítottam 2x. Bundokat megcsiszoltam, szép fényesek lettek. Kap egy jó hidat, meg egy wilkinson kulcskészletet, meg persze értelmes potit és néha stratolok egyet vele-... Ha már a saját készítésűm távol van tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#36169) Eastman válasza llax (#36164) üzenetére


Eastman
őstag

Hangerővesztést nem szeretnék, így is sajnos halk a hídi. Az alábbi kondi van az 500k-s előtt (mögött?) :

...illetve itt a műtéti terület, alul a humbi (balra volume, jobbra tone)...


+

A tone középső lábára van kötve a kondi „forrópontja”, ha jól mondom. A humbi piros vezetékére forrasszam majd a kondi-ellenállás szendvicset a volume barnavezetékes lábához? Merre halad a jel? a kondi merre „nézzen”? Jól tudom, hogy az iránya lényeges?

Hello consono!

Csak egy pici magasat kell belőle elvenni, mert sikít most. Evvan, mellényúltam a puki vásárláskor, de most egy darabig nem cserélgetem már őket. ToneZone felől Virtual P90 felé mozdultam, de valszeg eredeti 50s P90 fog belekerülni, ha hajlandó leszek kipengetni az árát. Vagy valami Alnico V mágnes alapú P90 méretű humbucker. A kerámia nagyon sikít. :(((

DE!

Ha letekerem 0-ra a tone potiját, a Virtual P90 krvára hozza azt az öregrádió soundot amit imádok a Gibsonokban! És mindezt a hídnál! Annyira érdekes. Aztán lehet, hogy átmenetileg a DLX-90-nél (DP164) fogok kikötni, amíg nincs píz a gyári Gibbó P90-re.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36274) llax válasza V.Stryker (#36271) üzenetére


llax
senior tag

Nem a gitárra kell koncentrálni, hanem a gitározásra... A fémhúros akusztikus és az elektromosak ebből a szempontból "átjárhatók". Azt csak Te érezheted, mennyire okoz problémát váltogatni.

Hangszedő:
Előbb rá kell jönnöd, mi hiányzik Neked a meglévőből, mi az, aminek a hangszedő lenne az akadálya. Működő hangszedő a tanulásnak biztosan nem lesz akadálya...
A humbucker lehet akadálya a csilingelő clean hangoknak, és a single lehet akadálya az erőteljesebb torzításnak.

Sokáig akartam venni Alnico 5 Wilkinson hangszedőket az Sq. Aff. Strat.-omba. Egy kis árnyékolás után már nem érzem szükségét a cserének...

(#36490) brickm válasza nap (#36479) üzenetére


brickm
őstag

kerámia dimarzio, meg seymour alnico. azigen :D:D korekt

(#38573) Goose-T válasza Eastman (#38572) üzenetére


Goose-T
veterán

Attól még mindent tőlük szereznék be, amit 37 euró alatt meg lehet venni tőlük. Nem véletlenül hagytam ki a pickupokat például. :DDD Mondjuk abból amúgy is van három készlet otthon, egy passzív klasszikus alnico HH, egy aktív HH és egy hot rails HSH (invader single coillal). Lehet majd rendelek a Thomannról egy SG készletet, és belepróbálgatom a pickupokat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38691) Goose-T


Goose-T
veterán

A basszerosunk nem szereti igazán a Sandberg Electra TT4 basszusgitárjának a hangját. Alnico JB pickupok vannak benne, most rendeltem neki egy ilyen ferritmágneseset, valahol azt olvastam, hogy a régi, klassziker JB-kben ferrites pickupok voltak (ceramic magnet), hátha annak a hangja majd jobban bejön neki. Azt néztem, hogy eléggé alacsony DC ellenállásúak a tekercsei, bár ez még jó, fényes hangot is jelenthet, amit jól tud kezelni a Sandberg aktív elektronikája.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38878) Goose-T


Goose-T
veterán

Kicseréltem a gyári alnico pickupokat a barátom Sandbergjében Donlis DJ03 ferritmágneses pickupokra. Itt egy videó hangmintákkal előtte és utána. Vélemények?

Nem tetszett neki a hangja, valahogy túl finomkodónak tartotta. Ajánlottam, hogy akkor cseréljük ferritmágnesesre, azoknak böszme hangjuk van. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40843) Goose-T válasza benedekco (#40841) üzenetére


Goose-T
veterán

Általában koreai gyártmányú G&B pickupok vannak benne, ezek elég jónak számítanak. Nézd meg, hogy a tiedben is az van-e, és milyen az alaplapja. Ha nikkel-ezüst, akkor valószínűleg a jobbik fajtákból raktak bele, ha sárgaréz, akkor érdemes lehet mással kísérletezni. Gondolom alnico mágnesesek, én legalábbis nem hinném, hogy kerámiásat tennének egy ilyen gitárba.

Ha sárgaréz alaplapja van, akkor pickupcsere helyett érdemes lehet még csinálni egy alaplapcserét a pickupon, nikkel-ezüst alaplappal (nickel silver baseplate a keresőkifejezés) hangyányival fényesebb lesz a hangja. Az alaplapcsere nem bonyolult, ki kell szedni a pickupot, az alján lévő négy csavart kicsavarva leszedni a tekercseket az alaplapról, át a másik alaplapra, becsavarni, visszatenni a pickupot. A potikról való leforrasztás sajnos nem
elkerülhető, mert be van fűzve a vezeték az alaplapba.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41803) Carlos Padre válasza Idiofil (#41799) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A tremolo ilyen, eltart egy ideig mire beáll. Annyit tudsz tenni, hogy kiékeled ha nem akarod használni, vagy megfeszíted a rugót, akkor nem megy el, de keményebb lesz a tremolo.

Illetve a gitárhoz: jól kifogtad, a V Alnico V pickupokkal van szerelve, ahhoz képest potom áron jutottál hozzá.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#42184) Goose-T válasza nap (#42182) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy barátom SX stratját ilyenre tuningoltam nemrég:

Fleor alnico 5-ös neck és middle pickupok, Donlis alnico 5-ös humbucker 15K-s tekerccsel. Nagyjából egy Seymour Duncan Red Devil utánzat, még talán annál is forróbb kicsit. Veszettül szól az a kicsi humbucker, abszolút nem vall szégyent a teljes méretűek mellett. A single coilok is szépen hozzák a kötelezőt. Itt prüntyögtem egy kicsit vele, a telefon mikrofonjával vettem fel, ahogy a TH-U plugin szólt a stúdiómonitorokon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42461) Goose-T


Goose-T
veterán

Ez is kész lett. Hihetetlen, milyen hangok jönnek ki belőle ezekkel a pickupokkal. PAF speckójú tekercsek (8,5K/7,6K), alnico 2 mágnes, nikkel-ezüst alaplap, és átmennek két háromállasú DPDT on-on-on kapcsolón, ezzel felezve, párhuzamosítva vagy sorosítva a tekercseket. Két 500K-s Alpha poti orange drop kondival. Ennél a gitárnál még a tone potinak is van értelme. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42485) consono válasza SidCorky (#42482) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem a V-ben AlNiCo mágnesesek a pickupok, a J-ben meg sima kerámia. Illetve talán a humbucker is felezhető. Meg persze van egy csomó designbeli különbség.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43584) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem egy Ibanezt, életem első igazi Ibanezét. Nyáron volt egy GAX30, de azt nem sorolnám az igazi Ibanezekhez. :DDD Régóta akartam már egy kék vagy zöld RG-t, valamint gitárt kőris testtel, továbbá juhar fogólapos gitárt, a binding és a natúr fa pedig a fétisem. Így hát vettem egy kék-zöld burst RG-t juhar fogólappal, kőris testtel, ami hátul natúr színű, és binding választja el a színezést tőle. :D Ez pedig az Ibanez RG421AHM-BMT. Használtan vettem, még kaptam egy ilyen könnyített keménytokot is hozzá, jó vétel volt. A tokot beleszámolva féláron jött ki a bolti árhoz képest.

Kicsit koszos, de nagyon keveset volt használva, a nyaka szép egyenes, a bundokon szinte nem is látszik kopás. Ráfér egy takarítás és egy beállítás, aztán minden pöpec lesz. Kíváncsi vagyok a hangjára, még nem próbáltam ki. A nyakáról majd akkor alkotok véleményt, ha újrahúroztam és beállítottam rendesen, mert most eléggé magasan van az action.
Rendeltem pár napja a Donlistól egy szett 16K/7,5K Alnico zebra pickupszettet nikkel-ezüst alaplappal, ami a speckók alapján a híres Seymour Duncan SH4/SH2 páros másolata. Ha nem tetszik a Quantum pickupok hangja, akkor majd megy bele ez. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43675) Goose-T


Goose-T
veterán

Pénteken megjöttek a fasza Donlis pickupok, amiket az Ibanezbe szántam. 16/7,5K, Alnico mágnes, zebra csévetestek. Sajnos nikkel-ezüst alaplap helyett sárgarézzel küldték, szerencsére volt itthon még pont egy szett nikkel-ezüst alaplap, úgyhogy kicseréltem. Az árkülönbözet refundját meg várom a kínaiaktól, mert öt dollárral olcsóbb modellt küldtek.

Miután kész lett a csere, be is szereltem az Ibanezbe. Ha már ott voltam, kicseréltem a jackaljzatot is egy Pure Tone-ra, még volt itthon abból is egy darab. Utána rámértem, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem volt kontakt a híd és az aljzat külseje között. Észrevettem, hogy az előző tulaj valamit szerencsétlenkedett az elektronikájával, ki volt tépve a testvezeték. :DDD Így leszedtem a hidat, tettem alá új vezetéket, és ráforrasztottam az egyik potira. Ha nem valami hozzáértőnek adja el a gitárt, szívhatott volna vele az új tulaja.

Szerintem jól áll neki a zebra. Na és veszett jól is szól, a Quantum sehol sincs ehhez képest.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44194) Goose-T válasza Bobrooney (#44192) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy barátom megveszi tőlem, miután feltuningoltam, azért álltam neki hirtelen. Ezeket vettem hozzá:
* Wilkinson WVS 60's Alnico pickupszett
* Csont felsőnyereg
* Oak ötállású pickupváltó
* Alpha sárgaréznyakú 250K-s potik
* Orange 47 nF-os kondik / MKT 47 nF-os fóliakondik (majd kitalálom, melyik megy bele)
* Hajlított acél húrbabák (bent steel saddles)
* Gomba alakú hevedergomb (csak a kinézet kedvéért)
* Egy bazi nagy sárgaréz tremolóblokk - féltem tőle, de megláttam a visszajelző felhasználók képei között, hogy egy SX gitárba tökéletesen passzol, így megrendeltem ezt is

Most várok pár hetet, amíg megjönnek a cuccok, aztán nekiállok a tuningnak. Az üregeket és a koptatólap hátulját is ki fogom tapétázni rézfóliával, mert tavaly nyáron volt nálam egy régebbi SX tuningon, annak még árnyékoló festékkel sem volt kikenve a belseje. Volt is nagy öröm a gazdájánál, amikor visszakapta és tapasztalta, hogy mennyire lecsökkent a zajszintje.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44369) Goose-T


Goose-T
veterán

A pickupok is elég meggyőzőek. A gyári pickupok ellenállása 3,8kΩ volt egységesen, ezt nem is minősíteném. :DDD Helyette jöttek a Wilkinsonok (ki tudja, 25$ volt, 50$-ról leakciózva), ezek sokkal jobbak: 7,2/6,2/6,2kΩ. Staggered alnico mágnesek, szénszálas csévetest, szövettel szigetelt vezetékek, ezek is elég autentikusak. A hangjukra nagyon kíváncsi leszek.


Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44432) Goose-T


Goose-T
veterán

Visszabővítettem a basszusgitárparkom két darabosra.

Semmi extra, olcsó, korrekt jazz bass. Viszont már úton van hozzá az alnico pickup, a japán wiring és a Wilkinson bridge sárgaréz babákkal. :D Minden háztartásba kell egy jazz bass. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44434) espista válasza Goose-T (#44433) üzenetére


espista
senior tag

Alapvetően nincs semmi gond a kerámia mágneses hangszedőkkel, csak más a hangkaraktere. Az én J5-ös Telecasteremben is a nyaki AlNiCo, de a bridge kerámia. Ugyanez a leosztás van a signature Fenderben is.

Romani ite domum!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.