Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#954) Kobe válasza Printszkrín (#940) üzenetére


Kobe
veterán

én 300 euros összeuropai átlagáras RG321MH t néztem ki magamnak a musik-produktive.de n, vagyis átlagban 75, Mo n kb 85, +25 bele egy DiMarzio pickupvagyis sztem 100-110 ből meguszom majd....floyd tremolo meg nics benne me fix hidas, de van benne vintage tremolo, de sztem ezt kezdő-középhaladó szinten még midig kurva kevesen használják, az a mozgó híd meg nem éri meg nekem első gitárra azt a +30 at...haveréba is van, ő komolyabban gitározik mégsem használja semmire...viszont nekem azért szimpi mert felszereltségében ugyanazt tudja mint az eggyel drágábbi árkategoriáju modellek

(#1480) Spirit


Spirit
őstag

Bocsi,de esezmbe jutott még valami.Az Árkádia hangszerboltot sokat ajánlották már, hogy korrektek.Nekem most elég nagy szükségem van erre, mert ugye nem értek hozzá. Ott kinéztem egy árban passzoló darabot, és azt írják mellé, hogy mega-árcsökkenés
erről mi a véleményetek?:
Johnson JDC2E-N
MEGA ÁRCSÖKKENÉS!!! Aktív elektronikás elektroakusztikus, 4 sávos elektronika. Cutaway test, fenyő fedlap, fehérfenyő hát és oldal, zárt mechanikás kulcsok. Fogólap és híd rózsafa. Natúr lakkozás.
Ez ugye elektro-akusztikus. 34000-ért egész kellemesnek tűnik :B

[Szerkesztve]

(#1524) Kephamos válasza Lurtzz (#1520) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, köszi, az jó lenne, bár szívesebben próbálnám ki saját magam...
---------------
Az LTD gitárokról mit lehet tudni? Főleg az M-50-es érdekelne.


Konstrukció: csavarozott nyak
Méret: 25.5''
Test: Agathis
Nyak/fogólap: jávor / rózsafa
Berakás: pontok / modelnév a 12. bundnál
Pickup-ok: ESP LH-100 set
Elektronika: hangerő, hangszín,
3 állású kapcsoló
Hardware szín: fekete
Híd/kulcs ESP vintage tremolo
Kötés: nincs
Bundok: 24 XJ

Ezek a tulajdonságai. Érdekes, én csak 22 bundot száláltam. Meg az érdekelne, hogy milyen anyagból van a teste. Tömör-e, vagy csak rétegelt? Esetleg tapasztalatok?

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2135) Mosh válasza Bero (#2134) üzenetére


Mosh
csendes tag

nem, magához a húrlábhoz nem tartozik pickup :D max a piezzos, hehe
komolyabbra fordítva, igen, oda...bridge - hídhoz(vagy, ha nincs külön híd, akkor lábhoz)
neck - nyakhoz
a 81hátra elég bitang

Death for life!

(#2997) alien_


alien_
őstag

Az eBay-es hamis Epi LP után múlt héten megjött az utód:

Epiphone Les Paul Studio Chameleon Green/Blue Limited Edition

Sajnos a fotók nem adják vissza, hogy hogy néz ki élőben.. Az a vicc, hogy maga a "vas" (test, pickupok, hangolókulscok, híd, stb) ugyan az, mint ami a 200eFt-os Custom -okon van (sőt, ez is Custom Shop-ban készült), és normális boltban sikerült 129 fontért vennem újonnan, és még hozzácsaptak egy 30 fontos ajándékcsomagot (gibson gitárápoló, egy minőségi kábel, meg egy normálisabb gibson heveder).. :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3148) kaoszpapja válasza cucka (#3147) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

persze, lehet zúzást csinálni passzívval is, de oda fa is kell, nekem meg nemigazán jó minőségű.

az a helyzet hogy nincs pénzem egybegitárt venni, de szerintem még anyagilag is jobban járok, mivel a hidat 12k-ért vettem ami a boltban 2Xk és csak egy hónapot volt használva, amíg a csávó políroztatta az eredeti floyd rose-át, a töbszászezres kramer-jébe. ilyeneket asszem a 100k feletti vorson gitárokba raknak. EMG 81-es pu-t meg legolcsóbban cort-ban 150k -ért láttam. szóval híd 12.000, pu 24.000, a mostani Dimarzio pu 8.000, a gitár volt kb 20.000. ez összesen 64.000, szereléssel együtt kb 74.000 és megkapom azt a floyd rose-t ami egy 100k-es vorsonban van, meg egy olyan pu-t amit Kirk Hammet is használ. 74k-ért szerintem nem kapok ilyet :N, faanyagban biztosan lenne sokkal jobb, de aktív pu-nál nem olyan lényeges mint passzívnál. jah és amikor pénzhez jutok mindíg tudok egy kicsit fejleszteni rajta és nem az van hogy hónapokig nincs gitárom, mert azt nem bírnám ki. meg ezt a gitárt nem fogom eladni :N ez megmarad örökre :)

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#3180) TAKÍÍ válasza Trub (#3179) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint :) mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)

"ha megnézed a húrlábat láthatod, hogy a húrláb nem 90 fokot zár be a húrokal, a magasabb húrok rövidebbek. Ez az ember tökéletlen hallásával magyarázható."

Na nálam 90fokot zár be :). Asszem vágom mire gondolsz. A jobb gitároknál látom ezt hogy ott az olyan ferde a híd és akkor ebből kifolyólag rövidebb a húr. Akkor ezek szerint eza jobb gitárok jellemzője.Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)

Na apropó balkezesség [link]

Itt egy videó (itt találtam a fórumon) most leírhatnám hogy mi van benne, de valszeg mindenki rájön. :DD . A durva az hogy én is így fogtam elöször a gitárt a kezembe és mivel nem elektromos még fel se tünt és mikor rájöttem hogy szar akkor én is próbáltam így akkordokat lefogni, de túl bonyulult volt,azt föladtam.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
másik problémám hogy a mélyek(a felső 3 húr) amik fémek nagyon mélyek(bár meghalgatva az alaphangokat közelítenek hozzá de én mélynek érzem) és persze a másik 3 meg túl magas.
Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)

Ezenkívül gitárhangolás menete: Van egy gyenge halovány emlékem amikor faterom próbálja behangolni a gitárt.
Ami abból állt hogy volt a hangvilla ami az "A"hagot kiadta és ezt probálta valszeg hallás után beállítani és utána valahogy a többit. Ez nálam esélytelen mivel hallásom ehhez nincs.
A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

(#3228) cucka válasza Dante.S (#3227) üzenetére


cucka
addikt

A gitárt nem ismerem, de ennyi pénzért ne számíts sok jóra :) . Amúgy milyen zenei stílushoz kell?

a hangszinteket és a hangerőt tudom állítani a gitáron
A hangerőt ugyan tudod állítani a gitáron, de ezt nem arra való, hogy a tényleges hangerőt állítsd. A volume potméterrel a hangszedők által leadott jel erősségét állítod. Leegyszerűsítve: minél nagyobb a jel erőssége, annál könnyebben fog a tiszta gitárhang torzulni - magyarul ha feltekered a volume-ot a gitáron, akkor az erősítőn kissebb gain-el is torzulni fog. A hangszín állítóval a gitáron gyakorlatilag a magas hangokat tudod vágni.

(amúgy mire jó az 5 állású kapcsoló ?
Az általad kiszemelt gitáron van 3 hangszedő, a kapcsolóval azt állíthatod, hogy ezek közül melyek szólaljanak meg. Pl. hátsó álláson csak a hátsó hangszedő szól, a következőn a hátsó kettő, stb. . Ezzel is nagyban befolyásolod a hangzást, pl. rock szólókhoz általában a nyaki hangszedőt használják, rock/metál ritmushoz (lásd Metallica) a híd hangszedőt, de pl. country-ban inkább a nyaki hangszedőn ritmusoznak.

van egy 5.1-es házimozim és arra rákötném.(szerintetek ez jó ötlet ?)
A házimozi erősítőt nem javaslom gitárhoz. Egyrészt valószínűleg nagyon halk lesz, másrészt minősíthetetlenül szarul fog szólni. A gitárerősítők kifejezetten gitár megszólaltatására lettek tervezve, ezért nagyon nem lineáris a frekvenciamenetük és torzítanak, ettől lesz a hangjuk olyan, mint amilyennek egy gitárhangnak lennie kell.

Szerintem a nyerő megoldások:
- van egy normális minőségű hangkártyád, amire rákötöd a gitárt, és speckó gitár programokkal állítod elő a hangot. (Ezek többek között szoftveresen modellezik az erősítő frenkvenciamenetét és torzítását). Azért kell jó hangkártya, hogy ne késsen a hang.
- veszel egy gitárhoz való hangkártyát, pl. line6 árul ilyen 20 ezer körül.
- veszel egy erősítőt. Például most nekem van eladósorban egy teljesen korrekt gyakorló kombóm 10 ezerért :D

Ja, még csak annyi, hogy ne tévesszen meg, hogy a gitárerősítőkből a szobába valók 10-20 wattosak, a hangerejük ettől még meglehetősen nagy.

[ Szerkesztve ]

(#3335) máyköl


máyköl
veterán

Hello! Eladtam a nylon húros gitáromat, mert kinőttem a nylon húrokat, itt az ideje egy fémhúrosnak. Sok pénzem nincsen rá, 17k. :) Kinéztem pár darabot magamnak, tudnátok segíteni melyik a legjobb választás? Ha tudtok jobbat ezen az áron, bátran szóljatok!

[link]

nem tudok linket adni róla:

Julia WG 41/2 NL

Test : Amerikai hárs tető,oldal és hátlap
Nyak : Jávor
Fogólap : Jávor
Híd : Jávor

[link] Belefér az a +2k. :)

PLS gyorsan segítsetek, mert lehet, hogy holnap kéne megvennem. :)

(#3383) cucka válasza Noddy (#3381) üzenetére


cucka
addikt

Igen, fix híd rulz.
Amúgy azt tapasztaltam, hogy minél többet tremolózik a szólógitáros, annál idegesítőbb a zene. :D

(#3440) cucka válasza tiv83us (#3439) üzenetére


cucka
addikt

Az a kis bigyó a húr része. A húrt átfűzöd a húrlábnál található kis lyukon, amin a bigyó nem fér át, így van rögzítve a húr. Szerintem semmi baja nem lesz így, nem kell egyenesen álljon.
Bridge-nek pedig azt a részt hívják, ahol a húr felfekszik egy fémdarabra. A te basszusgitárodon a híd és a húrláb egybe van építve (a basszusgitárokon általában ilyen), de mondjuk nézz meg bármilyen Gibson Les Paul gitárt, ott külön van a híd és a húrláb.

[ Szerkesztve ]

(#3481) magno válasza cucka (#3470) üzenetére


magno
csendes tag

Custom darab 2009 negyedik hónapban gyártott . A híd hogy is mondjam kínai. És ez látszik is rajta használni lehet de nem éppen egy minőségi darab. A tailpiece szintén valami fröccsöntött alu ötvözet szerű iszonyat gagyi arany bevonattal, ami olyan szinten oxidálódik hogy hozzányúl az ember rajta marad az ujjlenyomat és semmivel nem lehet leszedni (pedig próbáltam :D). Mondjuk a híddal még annyi bibi van csak hogy az intonációt éppen hogy be tudtam állítani rajta, sajnos éppenhogy elég hely volt a G húrnál a saddle-nek. A hangolókulcsok teljesen jók azzal nincs probléma. Az Epi studiomon a kromózott bridge meg a tailpiece sokkal jobb minőségű bár ott is a híd miatt éppen hogy be tudtam állítani az intonációt. Az 1980-ban gyártott Jolana les paul-omról meg ne is beszéljünk abban van anyag :) azzal nincsenek ilyen problémák. Az ember ha már játszott olyan gitárokon minek van egy bizonyos minősége akkor azt utána már nem igen akarja alábbadni :). Annyit megérdemel ez a gitár hogy normális hardverek legyenek rajta. Mire mindent kicserélek rajta meg veszek mellé kemény tokot 230 ezer körül leszek árban. Aztán gibson les paul standard vagy classic és az Epi custom lesz a pótgitár húrszakadás esetére :).

forever hardcore

(#3882) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Gitárvásárlás előtt állok és kéne némi help. :)

Amit fontos leszögezni: kezdő BALkezes vagyok...elején próbáltam jobbal, ballal, ballal jobbzekesen de egyik sem vált be, így áthúroztam a húgom jobbkezes akusztikusát, most viszont szeretnék egy elektromosat.

Leginkább metált szeretnék majd játszani rajta, kinéztem pár típust, íme:

Cort X2LH-BK [link]
Vorson V-182 LH [link]
Ibanez GRG170DXL [link]

Cort-tal a híd a bajom, ahogy nézegettem más gitárokon ez kissé elemelkedik és az állítólag annyira nem jó. A floyd rose-t ajánlották, ez található a Vorson-on. Vorson-t mint céget nem találtam meg neten!!! Ez hogy lehet? Utána akartam járni kicsit jobban és szinte semmi infó nincs a V-182-ről. Cort-tal, illetve Vorson-nal kapcsolatban olvastam jó pár negatív véleményt, hogy elhajlik a nyak, sokat kell rákölteni stbstb. Ibanez-ről mi a vélemény? Fat 10 tremolo híd? :)

Olvastam még olyanokat, hogy a floyd rose híddal sok baj lehet, illetve nehéz szerelni. Mennyiben más mint egy tremoló nélküli tune o matic?

Árkeretem az sajnos ennyi, elvileg max 50k, de ha az Ibanez jobban megéri, inkább gyűjtök még. Hosszabb távra szeretnék gitárt venni, nem játszom (és nem is fogok) együttesben, szóval otthoni felhasználásra kéne, magam szórakoztatására. Fontos viszont, hogy szép hangja legyen, meg lehetőleg ne búgjon. Szóval a tartósság és a minőség szempont azért.

Erősítéssel kapcsolatban: Van egy Logitech Z4i hangfalcuccom, az nekem igazából bőven elég lenne rá, kérdés viszont: megéri külön venni egy effektpedált, vagy inkább egy kisebb erősítőt?

Előre is köszi a válaszokat! :)

(Hangmester fórumot olvasgattam, de elég szar maga az oldal, nem igazán lehet normálisan használni a fórumot...)

[ Szerkesztve ]

(#3883) cucka válasza TonTomika (#3882) üzenetére


cucka
addikt

Ilyen árkategóriában a tremoló tulajdonképpen csak dísznek van. A probléma ezekkel az olcsó és gagyi szerkezetekkel, hogy ha használod, akkor elhangolódik a gitár.

A floyd rose-t ajánlották, ez található a Vorson-on. Vorson-t mint céget nem találtam meg neten!!! Ez hogy lehet?
A Vorson az egy kínai márka, az általa képviselt presztízs és minőség körülbelül nulla, tehát egyértelműen nem ajánlott erre pénzt kiadni.

Cort-tal, illetve Vorson-nal kapcsolatban olvastam jó pár negatív véleményt, hogy elhajlik a nyak, sokat kell rákölteni
Minden olcsó gitárnál előjöhetnek ezek a problémák. Sokat rákölteni szerintem nem érdemes, soha nem fogja visszahozni az árát. Mondjuk ebből a hármasból a Cort a leginkább ajánlott, Ibaneznél a legolcsóbb modelleket nem nagyon dícséri senki.

Olvastam még olyanokat, hogy a floyd rose híddal sok baj lehet, illetve nehéz szerelni. Mennyiben más mint egy tremoló nélküli tune o matic?
A tune o matic fixen rá van szerelve a gitárra, egyszerű, minta faék. A Floyd Rose-nál a híd nincs fixen rögzítve, előre hátra mozgatható, egyik irányból a húrok feszítőereje húzza, másik irányból a gitár hátára szerelt rugók, így kerül egyensúlyba. A problémás rész, hogy miután használtad a kart, a szerkezet pontosan vissza kell álljon síkba, különben elhangolja a gitárt. További kényes pont a satu, ami megfogja a húrt, ha az nem elég jó minőség, szintén elhangolódhat a gitár. A nyújtások szintén problémásak. Ezt a mutatványt tudja az eredeti Floyd Rose (új ára 70 ezer körül mozog), a jobbfajta japán Ibanezekre szerelt tremolók (200 ezer fölötti gitárok) meg mondjuk az eredeti Kahler tremoló. Gondolom innen már világos, hogy a 30 ezer forintos hulladék Vorsonba szerelt noname 2000 forintos gyártási költségű tremoló nem fogja tudni ezt a mutatványt.

Szóval a tartósság és a minőség szempont azért.
Vegyél valami fix hidas Cort-ot, Z42, KX5, ilyesmi, ezek 50-60 körül vannak újonnan. (Z42-ből talán van balos, nem tudom)

Van egy Logitech Z4i hangfalcuccom, az nekem igazából bőven elég lenne rá, kérdés viszont: megéri külön venni egy effektpedált, vagy inkább egy kisebb erősítőt?
Mindenképp valamilyen gitárhoz kitalált eszközt javaslok. Ez lehet erősítő, lehet multieffekt vonal kimenettel vagy lehet olyan hangkártya, aminek van hangszerhez való bemenete. A Logitech cuccra viszont nem érdemes rákötni, jó eséllyel sehogy sem fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#3888) cucka válasza X2N (#3886) üzenetére


cucka
addikt

Én az ibanez-t ajánlanám, mert azon több a lehetőség a hangzás beállítására
A Z42-n van 3 állású pickupváltó + pickup felezési lehetőség, szóval abból is sokfajta hang jöhet ki, ebben nem jobb lényegesen az Ibanez. Sőt, még a nyaka is vékonynak nevezhető.

ha nem használod ki is lehet feszíteni és akkor kevésbé hangolódik el a gitár tremolózáskor.
Ha kifeszíted, akkor nem fog mozogni a híd, szóval tremolózni sem fogsz :)

egy eredeti licenszes flody rose maga 50k körül van, és az acél.
Youtube-on van egy arc, aki nagyon részletes videókat tett fel különféle tremolókról (és gitárokról, stb.). Azokból a videókból az derül ki, hogy az eredeti Floyd-ok között is vannak jobbak és kevésbé jók. (Azért ez kemény, hogy veszel egy nagyon drága gitárt, a speckók alapján azt hinnéd, hogy sok pénzért cserébe megkaptad a csúcsminőséget, erre meg kiderül, hogy nem..)

[ Szerkesztve ]

(#4027) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4026) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, akkor is, ha nem használod. Egyrészt teljesen máshogy adja át a testnek a rezgéseket egy tremolós híd, mint egy fix, más lesz a hangkitartás, másrészt meg a hangolás stabilitásának sem kedvez.

(#4134) jolti05 válasza lakisoft (#4129) üzenetére


jolti05
őstag

Valamelyest illik korrigálni önmagam :D

A szedő állás még hagyján? Hogy szokás ezt mondtani? Nem akarok hülyén meghallni :)

Újra nekifutottam, nem éjjel, nagyobb hangerővel, és bevallom, tévedtem.
Ebben [link] a videóban 3 állást próbálnak ki. Brigde & Neck - Bridge & Middle - Middle: Nekem talán ebben a sorrendben nyerték el a tetszésem. A "híd és nyak" a legcsilingelősebb, abban hallok a legtöbb magasat.

Akusztikus jelleget egyik potival csinálok?

Itome: Nagyon állatul néz ki, az biztos. A koptató pedig igen jó árban volt, körülnéztem kicsit, és itthon másfélszer ennyi, ami fele ennyire nem néz ki jól.

Rájöttem, hogy csináltam gurigázó fejet :DDD Hirtelen azt hittem, nem is én írtam a hozzászólásom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4136) cucka válasza jolti05 (#4134) üzenetére


cucka
addikt

Nekem talán ebben a sorrendben nyerték el a tetszésem. A "híd és nyak" a legcsilingelősebb, abban hallok a legtöbb magasat.
Mindegyik állás jó valamire, más-más hangjuk van, minden attól függ, hogy milyen zenét szeretnél játszani a gitáron.

Akusztikus jelleget egyik potival csinálok?
Akusztikus jelleget leginkább semmivel sem csinálsz :D . A lehetőségek:
- acoustic simulator effektpedál (vagy szoftver használata)
- piezós hangszedő (egyes drága gitárokon előfordul)
- veszel egy akusztikus gitárt :)

A potik a gitáron a hangerőt és a hangszínt szabályozzák. A hangszín egyszerű történet, egyik végállásban tompább a hang (kevés a magas), másik végállásban meg nem tompa (sok magas).
A hangerő poti azért fontos, mert a hagyományos gitárerősítőkön a torzítás mértéke függ a bemeneti jelszinttől, ezt szabályozod a hangerő potival. Például egy tiszta hangú erősítőre rákötsz egy nagy jelű hangszedőt full hangerőn, akkor lehet, hogy az erősítő betorzít, crunch-os, enyhén koszos hangja lesz (ami egyáltalán nem baj), de ha visszaveszed a hangerőt a gitáron, akkor szépen kitisztul a hangja.

(#4143) Atis707 válasza jolti05 (#4142) üzenetére


Atis707
tag

Legtöbb metálbanda gitárosa(i) csak a bridge ('híd') állást használják, pl. metallica, de asszem a CoB-ban alexinek is csak egy híd hangszedője van...

(#4162) Daweee


Daweee
őstag

Most már tényleg jöhetne az a Vintage... Ez a Johnson éppen a kezeim között megy tönkre. szó szerint 2 percenként elhangolódik, elsősorban a GHE húrok, a hangolókulcsok nyikorognak, szenvednek és nem tartanak, a híd is rezonál alkalmanként, és ahogy néztem minimálisan el van hajolva a nyaka is. Nem érte különösebb fizikai behatás, meg semmi, másfél éves 25ezres strato... Már eladni sincs szívem, nem mérgezem a piacot :(((
Bocs az offért, de már a kedvem is elveszi az egésztől lassan de biztosan :U
Remélem ma viszem utoljára tanárhoz ;]

[ Szerkesztve ]

(#4350) X2N válasza Daweee (#4349) üzenetére


X2N
senior tag

Szia!
Nekem van egy Ibanez SAS36FM híd humbuckerem ha kell.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4633) Hollowdrums


Hollowdrums
újonc

Üdv!

Van egy fix húrlábas gitárom amivel semmi baj nincsen,(HB-HBS200) csak szeretnék mellé egy tremolós gitárt is.
Tapasztalatom a tremolókkal kapcsolatban 0, így aztán szeretném a véleményeteket kérni.
Két gitárt néztem ki.

Ibanez RG350DX WH.
114.900 Ft

* Nyak típus: Wizard II nyak
* Test:hárs
* Bund:Jumbo fret
* Híd:Edge III
* Nyaki hangszedő:INF3(H)
* Középső hangszedő:INFS3(S)
* Hídi hangszedő:INF4 (H)

Ibanez S320 WK.
109.900 Ft

* Nyak típus: WizardII nyak
* Test: mahagóni
* Bund: Jumbo fret
* Híd: ZR Tremolo híd w/ZPS2
* Nyaki hangszedő: INF1 (H)
* Hídi hangszedő: INF2 (H)

Többet nem nagyon tudok erre kiadni, ilyesmi kategóriában kell gondolkoznom.
A válaszokat előre is köszönöm. ((Szerintem ZR))

(#4657) mrst3ph3n


mrst3ph3n
csendes tag

Sziasztok!

Lesz egy balos Cort z42-m. Az lenne a kérdésem, hogy az baj-e, hogy a híd úgy van belefúrva, mintha jobbkezes lenne. [link] itt jól látszik. Gondolom nagyon nem lehet gond, de azért mégis kiváncsi lennék a véleményetekre.

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4838) Szten Márs válasza stepe (#4835) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, én kiegészíteném BemApo eszmefuttatását, mert nem ugyanaz a három, illetve a kettő, ha a mahagóni testűeket nézzük. Olyan specifikációval, hogy mahagóni oldal és hát, fenyő fedlap, rózsafa fogólap és híd, lehet kapni gitárt 15 ezer körül (pl Uniwell), 600ezer körül (pl Taylor), vagy egy millió felett (R.Taylor, McPherson). Specifikációra ránéz az ember, ugyanazt látja, de nagyon nem ugyanaz. Természetesen ilyen extrém eltérés itt nincs, de azért vannak lényegi különbségek így is.

Az egyik legfontosabb része a gitárnak a fedlapja, angolul néha szokták soundboardnak hívni, ez az elnevezés nem véletlen. A fedlap anyaga, minősége igen erősen meghatározza a gitár hangzását. A fenyő itt minden esetben sitka-luc lesz az eddig említett gitároknál, de a Cortnál tömör, tehát valódi fa, míg a másik kettőnél rétegelt lemez. A rétegelt lemez pedig alapból nem fog olyan hangzást adni, mint egy tömör fából készült fedlapos gitár - alapból roszabb lesz nála - ráadásul rétegelt lemezeknél az ún. ageing, a fa beérése sem igazán figyelhető meg - ez a folyamat azt jelenti, hogy ahogy öregszik a gitár (és közben persze sokat használod), egyre gazdagabb lesz a hangja, sitka fenyőnél tipikusan a mélyebb tartományok felé "nyit". Ilyenre rétegelt fedlapnál hiába vársz. Ezen kívül az egész minősége, a merevítés kialakítása is fontos, ráadásul ez utóbbi szintén nagyban befolyásolja a hangot. Szóval ne tévesszen meg senkit az, ha két gitárnál ugyanazt látja a specifikációban, az semmit nem jelent.

Az árkategóriában én egyrészt valóban a Cort Earth 70-et ajánlanám, másrészt a dreadnought gitárfazon talán jól néz ki, de nem a legkényelmesebb. Jobb lábra fektetve, főleg a kezdetekkor jóval kényelmetlenebb, mint sok más gitárforma, így, ha nem ragaszkodsz ehhez a formához, lehet válogatni kényelmesebbeket. A hangzást befolyásolja természetesen a forma is, de ez egy komplex dolog. Ha alternatív formákat akarsz, akkor két OM formájú gitárt tudok ajánlani a dreadnought helyett, az egyik a Samick OM5 (abszolút ajánlom), a másik pedig... hopp, most látom a másiknak felment az ára, vagy én emlékeztem rosszul rá, mindenesetre, ha már kikerestem belinkelem Ashton OM-35
Ennek a teteje nem sitka, hanem engelmann-fenyő, ami kevésbé csilingelő, inkább kissé vastagabb, húsosabb hangzást ad, valahol félúton a vöröscédrus és a sitka-fenyő között. Kézzel pengetésre pl remek gitár ez.

Amúgy a legtöbb akusztikus gitár nyaka 1 11/16" vastagságú, de relative sok 1 3/4"-es van, ami érezhetően vastagabb, és vannak 1 13/16" és 1 7/8"-osak is. Ezeket nehéz kishazánkban beszerezni, az 1 3/4"-es viszont pont jó, ha a szokásosnál vastagabb nyakú fémhúrosra vágysz. Üröm az örömben, hogy 100ezer alatt - legalábbis fejből nem tudok olyan gitárt, aminek ilyen nyaka lenne. Ettől függetlenül lehet, hogy találhatsz a megcélzott árkategóriádban is ilyet, természetesen nem ismerem az összes gitárt, amit Magyarországon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#4965) Szten Márs válasza Seraph 16 (#4964) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy tanulni elég jól lehet netről, akkordokat is, meg ha van kis érzéke hozzá az embernek, akkor úgy generel jól lehet netről tanulni. :K

A mennyit szánj egy gitárra kérdés érdekes, szívem szerint azt válaszolnám, hogy legyen alap a tömör fedlap, de ezt már annyiszor leírtam itt a fórumban, hogy félek a többiek meglincselnek, ha megint ezt kell olvasniuk :D Mindenesetre a tömör fedlapos gitárnak van pár előnye a rétegelt fedlapossal szemben. A Cort earth 60 tudtommal csak pakkban kapható, pakkon kívül Cort Earth 70 van olyan 42 környékén. Rezonálni akkor szokott a gitár, hogy ha a rezgő húrok beleérnek a bundokba. Ilyenkor vagy el van cseszve a nyakbeállítás, ezen lehet segíteni könnyen - a nyakmerevítő pálcát kell egy imbuszkulccsal meghúzni, amit adnak is a gitárhoz, legalábbis Corthoz biztosan. Vagy, ha lefogatlan húr rezeg, akkor a szemöldökkel van baj (a fej felőli húrvezető bigyó) az van rosszul reszelve/kikopva, bár ez utóbbi új gitárnál ugye aligha, de a reszelést elszabhatták. Ez egyedi hiba lesz, ráadásul garanciális, ilyenkor cserélnek egy szemöldököt és meg van oldva.
Az alacsonyan fekvő húroknál fordulhat elő könnyedén, hogy belerezegnek a bundokba, tehát ha erőteljesen sikálsz, akkor a nagyon alacsony húrbeállítás nem biztos, hogy a te barátod.
A második, amit tudok mondani, hogy a legnépszerűbb, legelterjedtebb gitárforma, főleg kezdő kategóriában a dreadnought forma. Viszont közel sem a legkényelmesebb. Ennél jóval kényelmesebb egy OM forma, a test alsó és felső fele közötti hajlat erőteljesebb, jobban fekszik a combra. Az, hogy a Samickeknek generel ilyen, vagy olyan hangjuk van, számomra értelmezhetetlen. A hang függ a felhasznált anyagoktól (tető anyaga + hát és oldallapok anyagai, sőt a húrvezetők anyagai, és a híd anyaga), függ a merevítéstől, a testformától, és függ a használt húroktól is. Mivel a Samick jópár féle anyagösszeállításban jópár féle formájú gitárt árul, amire jópár féle húrt rakhatsz, általános kijelentéseket a márkára aligha tehetünk.

Ha vastag, húsos hangú hangszert akarsz, klassz basszussal, akkor lehet mégsem az OM a te formád, ez esetben egy cédrustetős gitárt javasolnék, jumbo testformával, mondjuk egy Dowina J555-öt. Az ára viszont az előbb említett modellek felett van jóval. Mégis azt javaslom, hogy menj el egy boltba, ahol lehet ilyen gitárt kapni, mondjuk az Árkádia hangszerboltba, vagy az Eldorádóba. Igencsak szép esélye van, hogy inkább pihenteted egy ideig a gitárvásárlást, amíg össze nem jön a pénz egy ilyen gitárra, mert döbbenetes hang jön ki belőle, amit mindennek lehet nevezni, csak vékonynak nem. Személy szerint én is azt mondanám, hogy megéri gyűjteni és várni rá, ez esetben nem kell ilyen-olyan kompromisszumokat kötnöd, és ha a gitárodat hosszú távra, sok-sok évre tervezed, akkor ez nagyon nem mindegy, és meghálálja magát.

Ha mégis túl drágának találod, akkor az Ashton D-55-öt javaslom neked. Igen, dreadnought, de egy OM formánál jobban támogatja a vastag hangot, még ha annyira nem is, mint egy jumbo, és engelmann fenyő teteje van, ami szintén kissé húsosabban szól, mint a legtöbb kezdő gitárnál felhasznált sitka-fenyő. Szóval úgy érzem, hogy közelebb áll az általad keresett hangzásvilághoz.

Ja igen, majdnem elfelejtettem. Ha vastag hangot akarsz, akkor a hagyományos 80/20-as bronz húroknál jobb választás egy foszfor-bronzos húrkészlet (időről időre úgyis illik húrt cserélni a gitáron).

[ Szerkesztve ]

(#4989) M@trixfan válasza adnoctum18 (#4969) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szia! A fej, a hangolókulcsok, a pontos jelölés és a fa minősége alapján van rá esély, hogy ez egy Taylor Solidbody Standard Single valami custom verzióban. A híd lóg ki a sorból egy kicsit, de az is biztos, hogy nem PRS.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5172) X2N válasza Daweee (#5171) üzenetére


X2N
senior tag

Azért az Epiphone is csinál jó gitárokat már 100k környékén EMG 81-85-el, vagy Gibson Girty Fingers hangszedőkkel, ezekben nem is kell hangszedőt cserélni. Az Ibanez SAS36FM-ben nekem cserélve lett Seymour Duncan SH6-ra, mert a gyáriban nem volt elég dög a és zajos volt, a nyaki single is cserélve lett egy Cool Rail-re h jobban passzoljon a híd hangerejéhez, na most ha ezt megnézed akkor ennyiből már vehettem volna egy Epiphone Les Paul Prophecy-t Gibson hangszedőkkel, amin Grover kulcsok vannak...
De ezzel akkor érdemes jobban foglalkozni ha már meg is tudod egy jó erősítőn hallgatni, és az a gitár árának többszörösébe is kerül, internetes videókból meg következtetést levonni szvsz nem érdemes, és kerülendő.
Nem biztos h jobban szól az a Vintage V100-as 100K feletti epiknél, pláne egy olyannál amiben gibson vagy emg van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5226) X2N


X2N
senior tag

Olcsón eladnám ezeket a dolgokat:
-Ibanez GRX 170 elektromos gitár 5 éves
-Ibanez GSR 180 BS basszusgitár 3 éves
-Digitech RP-80 multieffekt
-Marshall MS-4 2W-os gitárerősítő
-Ibanez SAS36FM híd pickup

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5287) X2N válasza Cyberpunk (#5286) üzenetére


X2N
senior tag

Ha a híd humbucker akkor Seymour Duncan Blackout AHB-7, vagy EMG 81-7. Húroknak Elixír vagy Dunlop.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5658) Szten Márs válasza Stafni (#5657) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Biztos KX5-öt akartál írni, meg K4-et? Nagyon nem egy kategória a kettő, semmilyen téren... Árban is jóval felette van az EVL K4 a KX5-nek. Esetleg a KX-1Q-val lenne érdemes összehasonlítani, árban azzal kb. egy kategória.

Amúgy a KX5-höz képest szinte csak különbség van :D Tökmás hangszedők, tremolós híd a fix híd helyett, mahagóniból készült test a hársfa helyett.... és ez mind lényeges különbség.
Ami a hidat illeti: ha használni akarod a tremolót... hát, akkor feljebb érdemes nézelődni árban. Ha nem akarod használni a tremolót, akkor meg érdemesebb fix hidas gitárt nézni, ha super-strato forma kell, akkor pl az előbb említett KX-1Q-t, vagy ha az EVL sorozat tetszik, akkor pl az EVL Z4-et, ami csak testformára különbözik az EVL K4-től, na meg abban, hogy fix híddal rendelkezik, tremolós helyett.
(Ja igen, kis kiegészítés: van tremolós KX5 is, de az elég felejtős.)

Ami a hangszedőt illeti: az EMG HZ H4, ami az EVL K4-ben meg Z4-ben van, egy baromi jó hangszedő, talán az EMG legjobb passzív hangszedője, jóval magasabb árkategóriájú gitárban is láttam már, simán veri a KX5 hangszedőit - bár ez el is várható, ciki lenne a Cortnak, ha ennyivel több pénzért nem lenne jobb az EVL 4-es sorozat....

Szubjetkív vélemény: az EVL-ek pozíciójelző berakásai, meg a fej nyak felőli részén található díszítései szerintem elég komolytalanul néznek ki, de kinek mi tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#5896) Womb válasza Atticus85 (#5891) üzenetére


Womb
senior tag

-Jobb a híd anyaga (kurvára számít!!)
-Nem raklap minőségű mahagóniból van.

Híd: Elég érdekes, de fontos dolog a jó minőségű híd.
Pld. tremolós gitároknál, legyen az floyd vagy akár vintage, tuningolni szokták réz tőkével.
(Ezt csak úgy érdekességképpen írtam)
Az Ibanez megoldása szépen együtt dolgozik a fával.
Legalábbis ezt tapasztaltam, nagyon jó hangszer.
Oment ugyan nem fogtam még a kezembe de jó pár évtized szárazfa markolászás után lemerném fogadni ,hogy a Seki elvérezne az Ibanez mellett.

(#5936) Atticus85 válasza Womb (#5935) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én hosszabb távra tervezek,és akkor hallgatok rátok,megfogadom a tanácsaitokat,és akkor inkább a Cort KX1Q-nál maradok,nem a Schechter omen 6 extreme mellett.Ha valóban a mahagóni test és a ragasztott nyak,annyira meghatározó,és "hangszer" marad sokáig,akkor maradok a Cort KX1Q-nál.

Womb:mondtad,hogy a híd is fontos a gitár hangzásánál,ennek a hídjáról mit érdemes tudni?Jó ez a híd?

[ Szerkesztve ]

(#5979) Atticus85 válasza Eastman (#5978) üzenetére


Atticus85
tag

Hát szép,formás teste van :D

De most nem értem miért jössz ezzel,eddig is így ajánlgattatok gitárokat,hogy belinkeltetek egyet,most nem értem miért jössz ezzel.Csak kíváncsi voltam rá mit írtok az M520-asra,elég lett volna annyi is,hogy nem ismerem ezt a gitárt,próbáld ki,vagy hogy ez nem a te stílusodnak való,meg azért is linkelgetem be,hogy lehet elcsíphetek olyan hozzászólást is,hogy pl: havernak ilyen volt,nagyon gagyi,rosszul szól,a hangszedők gagyik,a híd is,az árához képest nem éri meg,stb.
Mert ha bemegyek egy boltba nem fogják azt mondani az eladók,hogy ez egy förtelmes rossz gitár,inkább ne ezt vedd meg,őket érdekli már,csak hagyd ott a pénzt addig úgyis azt mondják amit hallani akarsz.Ezért kérdezősködök itt,hátha valakinek van tapasztalata ezzel a gitárral.

[ Szerkesztve ]

(#5991) cucka válasza Atticus85 (#5987) üzenetére


cucka
addikt

A videón aktív emg-k szólnak.
A gitár meg alapvetően úgy szól, ahogy játszol rajta meg amilyen erősítőbe dugod, meg ahogy beállítod a potmétereket.
Az utóbbi hozzászólásokra pedig:
A Sepultura-ból a gitáros arc Fender Stratocasteren játszik, Steve Lukather meg aktív EMG szetten, olyan híd pickup-al, amit a fórumos megfejtők halálmetálra ajánlanak leginkább; Les Paul-on játszanak bármit blues-tól lehangolt metálig; a gitárod soha a büdös életben nem fog úgy szólni, mint amit világhírű zenekarok profi stúdiófelvételein hallasz; dönteni pedig senki sem fog helyetted, akkor sem, ha még hónapokig bombázod a fórumot további kérdésekkel. Röviden :)

(#6153) Womb válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon jók a telék, de az éger (kőris)- juhar kombi, a tele híd pickup, és a nyaki rúzs, homlokegyest más jelleg, mint amit te kerestél eddig.

szerk: nem a linkelt teléről beszéltem, az valami tele formájú izé...

[ Szerkesztve ]

(#6216) X2N válasza Atticus85 (#6214) üzenetére


X2N
senior tag

Nem minden gitáron van pickup váltó, ibanezeken ált. 2 humbucket 1 single coil van ott egy 5 állású kapcsolóval tudsz váltogatni híd, híd+közép,közép,nyak+közép,nyaki hangszedő állást, és ha van kihúzható a potméter akkor felezni is lehet a humbuckereket, ilyenkor stratósabban szól. A humbuckereket még lehet sorba és párhuzamosan is kötni, illetve ha több hangszedőt használsz egyszerre akkor azzal is lehet variálni, hogy fázist fordítasz az egyik hangszedőn.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6841) sti10p válasza Eastman (#6840) üzenetére


sti10p
senior tag

Ezt a szemöldök és a nyak alsó vége közötti ívet én oldalról látom, szemből nem annyira, de nem túl szembeötlő, viszont nem is teljesen szabályos ív, a fejnél picit fentebb hajlik.
A csavarodást meg gondolom csak szemből lehet nézni és így is csak egy ici-picit tűnik úgy mintha a mély E húr felől mélyebb lenne (tehát hogy a bundok íve ott távolabb van a húroktól), így a híd felől nézve.

Amúgy a belinkelt videó egy kicsit megyugtatott! :D

[ Szerkesztve ]

XY

(#6888) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Eladó Epiphone Les Paul 100 HS. Hibátlan, 1 év 9 hónap garanciával eladó!
Cserére, alkura lehetőség nincs.

700T Humbucker (híd), 650R Humbucker (nyak), 3 állású pickup kapcsoló, 2 hangszín, 2 hangerő, stb

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3025&category_id=1

Ára: 46 000 HUF

Posta a vevőt terheli!
E-mail: Bencsizy@gportal.hu
Tel: 06308431293

(#7047) BemAnyó válasza Inv1sus (#7045) üzenetére


BemAnyó
senior tag

40 körül már (pl Cort earth) vannak jó akusztikus gitárok és nem csak az alapokat tanulni kiválóak, de önmagukban is külön műfajt is képviselnek (pl Andy mackee )

Újonnan elektromost még cortból se kapsz igazán értelmeset ennyiért, inkább nagyjából 60-70 töl indulnak a használható hangszerek. Én inkább bátorítanálak a használt hangszer vásárlásra ha ennyi van rá. De gondold végig hogy komolyan akarod e, mert ha nem akkor sok pénzt dobsz ki, ha igen akkor meg pont annyival szánsz rá kevesebbet amit sokáig fogsz szívni. Vagy mégis inkább veszel 40 körül valamit használtan (pl: shecter, dean, cort, ibanez, epiphone). De a használt hangszer vásárláshoz (kipróbálásnál) vigyél magaddal valakit aki tapasztalt és tényleg ért hozzá. Sőt nem árt kipróbálni/megnézni előtte boltban egy újat.
Amúgy meg a használható(élvezhető) gyakorló erősítő meg szintén kb min 30 pénz újonnan, azt meg lehetőleg hangszer vásárlás után a SAJÁT hangszereddel próbáld ki.

Talán a legjobb amit tanácsolhatok az az hogy néz ki neten mindent ami érdekel és kezd el őket boltokban kipróbálni. Mivel azt hogy mi áll kézre neked és mi tetszik hangzásban azt csak TE fogod tudni. És már csak azért is érdemes ezt megfontolni/végigjárni mert ebben az árkategóriában semmit se érdemes kicserélni egy gitáron ha már "kinőtted", mivel pl. egy darab minőségi szimpla hátsó híd pickup is min 15 pénz, ami a te esetedben a hangszer értékének kb a fele.

[ Szerkesztve ]

(#7168) Eastman válasza Inv1sus (#7167) üzenetére


Eastman
őstag

Nyaki humbi a kísérethez (akkordozgatáshoz), híd humbi a szólózáshoz. Középállásban szól minden.
Nyaki egy picit mélyebb hangot ad le (ha nem is ad le mélyebbet, a húrozás azon része alatt van ahol nagyobb a húrok kilengése, így ott mélyebb a tónus), a hídnál lévő pedig magasabbat. Attól függ, hogy mit akarsz kifejezni a zenéddel, oda kapcsolsz.

Az erősítő torzított csatornáján tapasztalni fogod majd a hangerőpoti finom játékát. Ha lejjebb veszed kevésbé torz a hangzás (mert kisebb a gitárból kimenő elektromos jel), ha "kitekered" nagyobb a torzítás mértéke. Gary Moore lényegében fixre beállította a hangcuccot és szinte csak a VOLUME potival meg persze a háromállású kapcsolóval színezte a játékát. Nem a torzítópedálra lépett, hanem "kitekerte" 10-re a potit a torzításhoz. Finom játékhoz pedig visszavett a hangerőből.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7279) Gyick válasza Inv1sus (#7275) üzenetére


Gyick
őstag

nincs túl magasan a híd?

(#7290) ham_ válasza benedekco (#7289) üzenetére


ham_
tag

Elő a csillagcsavarhúzót, és be kell állítani az intonációt (a híd hátulján minden egyes húrnyerget külön tudod előre-hátra mozgatni)

(#9195) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Arra van-e ötletetek, hogy mivel lehet védeni, ápolni a híd alkatrészeit (floyd-rose). Arra gondolok, hogy a tenyerem széle itt pihen és az izzadságtól megkopik a festék, kicsapódik a só az izzadságból és az E és A húrok kütyüjei (finomhangoló stb) bizony megkoptak és rondák. Próbálom letörölgetni, játék után mindig, de ezt tökéletesen nem lehet letörölni, csak ha darabokra szedném.
Szóval van-e erre valami megoldás?
Egyébként fekete Ibanez RG 370DX-ről van szó.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9612) Eastman válasza blackmacs (#9610) üzenetére


Eastman
őstag

Azt Te is látod majd, ha a kezedbe veszed a hangszert, hogy mennyire vannak elkopva a bundok. Közelről alaposan nézd meg a vastag E húr alatti bundok formáját, ívét végig a nyak teljes hosszán! Ha a vékony E, H (B) és G húr alatt laposabbak, kopottabbak főleg a 12 bundtól a test felé az E és H alatt; akkor "szét van játszva" a bundozás a sok húrnyújtás miatt. Később nehezebb még egy hangszerésznek is pontosan beállítania a gitárt. Magyarul a közeljövőben költeni kell majd rá. Futtasd végig a tekinteted a mély és magas E húrokon a nyak mentén. A húroknak végig párhuzamos távolságban kell haladniuk a nyak szélétől. Ha a test és a nyak találkozásánál pl. a magas sokkal közelebb vagy távolabb van a nyak széléhez mint a mély, illetve fent a fejnél, a nyereg két szélénél egyenlő a nyak és húrok közti táv, de lent a test és nyak találkozásánál nem párhuzamos vonalakat látsz, az utalhat arra, hogy gázos a nyak.

Mikor az erősítőre dugtad a tiszta, effektmentes csatornán hallgasd meg a hangját. Az erölködő hangszíngombjait középre állítsd, a hangerőt az elején lehet kisebbre, viszont a gitár minden gombját tekerd ki 10-ig! Tekergesd meg a potmétereket egyenként. Hallod, majd ha esetleg kontakthibásak, recsegnek. Kicsit mozgasd meg a gitárba bedugott jackdugót is. Onnan sem jöhet recsegés, pattogás. Ha mégis ilyet hallasz, kérj egy másik kábelt, vagy fordítsd meg, az erősítőbe dugott végét tedd a gitárba és viszont. Mozgasd meg azután is. Ha recseg, sanszos, hogy a jack aljzat kontakthibás.

Sokat használt gitárnál a híd hangszedő "be szokott izzadni" a gitáros tenyerétől, amit sokszor a hídon pihentet - bár fedéllel szerelt pick-up-nál ez nem nagyon jellemző. Közelről alaposan nézd meg a krómozott hidat és a hangszedő keretének hat csavarját, hogy van-e rajtuk rozsdára utaló nyom. A háromállású kapcsolót állítsd a híd - potikhoz közelebbi - pick-up-hoz (humbucker, ebben az esetben) és hallgasd meg a tiszta csatornán. Egyenként pengesd meg a humbi felett a húrokat. Olyankor a magasabb húrok picit hangosabbak, de nem szabad recsegnie az erősítőből kijövő hangnak. Majd a háromállású kapcsolót állítsd csak a nyaki pick-up-ra és egyenként a hangszedő fölött pengesd meg a húrokat. Itt a mélyek dominálnak, de a magasaknak is csengeniük kell. A két humbinak ugyan olyan hangosnak kell lennie, de a nyaki picit mélyebb hangszínű, a hídnál lévő magasabb. A középső állásban mindkettő szól, úgy a leghangosabb a gitár.

Nézz rá a test hátuljára is. Ha esetleg karcos az övcsat környékén, az utalhat arra, hogy a tulajnak nem a Cort volt a legféltettebb tárgya. ...bár ez a gitár hangját legkisebb mértékben sem befolyásolja.

Aztán ha belefér, próbáld ki torzított csatornán is a hangszert, de csak finomabb chrunch-csal, ne atomra torzítva. A híd pu-ra kapcsolva jobban torzít, jobban harap, sikít a gitár, nyak pu-nál teltebb, ütősebb a hangzás. ;)

Persze, ha keveset használt és jónak látod a nyakat, egyben van a test, nem recseg az elektronika és mégsem szól jól a gitár, lehet, hogy csak egy húrcsere és egy komoly beállítás kell neki, hogy életre keljen. Kb ennyi.

Összességében és részleteiben így kell kinéznie a hangszernek: [kép].

[ Módosította: Ndruu ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10480) NSiS válasza Printszkrín (#10477) üzenetére


NSiS
csendes tag

"Amit linkeltél abban nem EMG pick-upok vannak, az 200-nál kezdődik."

"* Hangszedő: 2 EMG HZ coil OC-1 Humbucker (nyak és híd)"

"VGS RoadCruiser VST-110 RTB : Passzív EMG HZ hangszedők: 2 x SC-1 Single-coils, 1 x OC-1B Humbucker"

A webshopban legalábbis ezt írták. 100k körüli hangszerekbe már szoktak rakni passzív EMG-ket.
Viszont én kiváncsi lennék a drágább modellekre is, néztem hogy van a Pro meg a Pro Europe szériájuk állítólag ezek készülnek Deutschlandban, egyelőre viszont úgy látom hogy csak 3 fajta olcsó változatot lehet itt kapni.

(#11124) BluEyes válasza Yagami76 (#11121) üzenetére


BluEyes
őstag

Most egy rövid (628mm, Gibson méret) menzúrás, mahagoni testű, ragasztott nyakú, fix hidas gitárod van. A kinézett típus meg hosszú (650mm, Fender szabvány) menzúrás, hárs testű, csavarozott nyakú, gagyi Floydos gitár.
Nehéz az összehasonlítás, mert nem ugyanabba az irányba mutatnak ezek a dolgok. Szerintem nem előrelépés az LTD, hanem max oldalazás. Azt neked kell eldönteni, hogy a Floydos superstratok felé akarsz-e orientálódni. Ha ez a célod, akkor ezek között kell kicsit jobban körülnézni. Ez a KH (kirkhamett) 202 azért nem a világ teteje, a Floydja is gyenge. Szerintem van jobb vétel is. Például 120k-ért ez a DBZ Barchetta ST-FR elgondolkodtató, full mahagoni, ragasztott nyak, és origi Floyd Rose Pro híd. Persze nagyon meg kell nézni, hogy minden okés-e vele, jól van-e összerakva, de ha hibátlan, akkor nem kérdés, hogy melyik a jobb hangszer, ráadásul 40k-val karcsúbb is az ára. 160k környékén például már nagyon kikímélt Ibanez Prestige modelleket kapsz a használtpiacon, na ammeg megencsak nem ugyanaz, mint ez a kínai LTD.
Mondjuk most az új árán vizsgáltam az LTD-t, használtan, ha nagyon olcsón adják, nyilván mások az arányok.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.