Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9334) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Gondoltam előszedem a sarokban porosodó gitáromat és autodidakta módon elkezdek komolyabban gyakorolni (gitároskönyv, tabok stb. vannak).
Persze szegénykém megérett egy komplett húrcserére, kellene valami tanács, hogy mégis milyen szettet vegyek. A delikvens egy Johnson elektroakusztikus (fémhúros) gityó.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9335) 98bja válasza Retekegér (#9334) üzenetére


98bja
senior tag

Hát sztem D'addario húrokat. Ha most kezded akkor vegyél 0.9 vagy 0.10-eset!

(#9342) sajtee válasza Plazmacucci (#9341) üzenetére


sajtee
senior tag

Lehet, hogy ez a neve, de ezek szerintem nem trapézok :))

Bazzeg, és tényleg. Már rákerestem (ezen a néven), de azt gondoltam, valami más neve lehet.

Ezeket nehéz kicserélni? Gondolom, le kell szedni a húrt, aztán ki kell szedni az eredetit. No, azt hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#9359) 98bja


98bja
senior tag

Szólóztam aztán az egyik nyújtásnál elszakadt a vékony e húr. Àprilisba cseréltem le az összeset. Most vegyek egy újabb készletet vagy jó lesz ha csak a szakadtat cserélem le?

(#9392) Plazmacucci válasza izomhod (#9390) üzenetére


Plazmacucci
félisten

C-re szoktam hangolni. Veszek egy 13-as készletet, állítok a pálcán és a húrmagasságon is. Aztán ellenőrzöm az oktávot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9393) Thor92


Thor92
csendes tag

Én drop Cre vagyok hangolva álltalában, 12es húrokkal.

(#9394) izomhod válasza Plazmacucci (#9392) üzenetére


izomhod
senior tag

ja igazad van

ha elmúlik ez a meleg, beruházok egy 45-105-ös készletre
nagyon szemezek ezekkel a pimpelős dolgokkal, de ennek a feléért is frankó húrokat kapni.

(#9407) izomhod


izomhod
senior tag

amikor nyújtok egy hangot 2 fél hanggal, akkor van hogy a felette lévő húr beakad a körmömbe

ilyenkor fentebb kéne emelni a fogólap meg a húr távolságát, vagy mi? növesszem meg a körmöm jobban?

(#9408) Plazmacucci válasza izomhod (#9407) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köröm nem kell a gitározáshoz :) Nyújts a másik irányba :D Bár az alsó húron... Meg kell ezt is tanulni mint a pengetést. Mindenesetre azt mondom, körmök feleslegesek bal kézre. Feltéve ha jobb kézzel pengetsz :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9409) izomhod válasza Plazmacucci (#9408) üzenetére


izomhod
senior tag

ezt tanulom, de ha lefele nyújtok, nem jön ki jól a következő pár hang, mert a magasabb húrra megy át a játék

ha hosszabb lenne a körmöm, nem csúszna a húr be alá, de akkor meg az akkordozással lenne baj

na kitalálom hogy legyen, előszöris iszok egy kis furmintot ;]

[ Szerkesztve ]

(#9411) X2N válasza izomhod (#9409) üzenetére


X2N
senior tag

EAD-húrokon lefele nyújts,GHE-n felfele. Ujjad tartsd a fogólapnak merőlegesen, és úgy nyújtsd a húrokat.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9499) sajtee válasza izomhod (#9498) üzenetére


sajtee
senior tag

Ezek annyira állatok voltak együtt.

Axl akkoriban egy vadállat volt, Slash-ék pedig a kölykei, akik nélkül nem ért sokat. Na, ez egy bölcs gondolat akart lenni, de szarabbat ki sem találhattam volna...

Miért van az, hogy egyszerűen az Iron man-ben a slide-olos részt (remélem, az.. szóval, értitek, mire gondolok. asszem', 7-9; 8-10) egyszerűen nem tudok lejátszani? Mikor megmutatták, rögtön ment, az egész intro, most meg lassan sem tudom. Nem jó tabot nézek? :DD

Esetleg valami tipp, akkordok tanulására?

A lefogás nagyon jól megy, egy húron, de a húrváltás is egyre jobban, a pengetéssel vannak gondjaim. Egyre rosszabb. Mindig megszólaltatom a G vagy a B hangot, mikor E-A-D-ben játszom.

Eleinte próbálkoztam nagyon lazán, hát, sok sikert nem értem el vele, de ennél még mindig jobb volt... Ott tartok, hogy a 0-3-5-0-3-6-5-ös Smoke on the water-t sem tudom rendesen lejátszani...

Oké, hogy nagyon kezdő vagyok, de... A pengetést nehéz megszoknom.

(#9502) Eastman válasza sajtee (#9499) üzenetére


Eastman
őstag

Bal kéz mindig gyorsabban fejlődik mint a jobb (Ha jobbal pengetsz, amúgy jobbkezes vagy.) Az a lényeg, hogy akkordozáskor a tempó mindig a helyén legyen, nem baj, ha ballal mellényúlsz vagy nem jól váltasz az elején. Jobb kéz csuklóból vigye a tempót. Aztán majd összeáll sok gyakorlással.

...a C F G váltást pl. a La Bamba-val tudod jól begyakorolni. [katt]

A dalban az intróval és az akkordbontásokkal most még ne foglalkozz, hanem váltogasd csak a három akkordot. ...egyre gyorsabban fog menni. ;)

Könnyebb, ha C után az F-et úgy fogod, hogy a gyűrűs ujjad ujjbegyével az A és D húrt együtt nyomod a 3. bundnál, középső ujjal a G húrt a 2. bundnál, és a mutatóujjad utolsó percét a H és vékony E-re az 1. bundnál. A vastag E húrt nem pengeted, ilyenkor nem használod, hüvelykujjal tompítod. Könnyebb C-ről F-re váltani így. Szólj, ha esetleg nem tiszta, leírom máshogy.

Persze akkor gyors a három együtt, ha a G akkordnál a mutatóujjad nem használod. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9503) izomhod válasza sajtee (#9499) üzenetére


izomhod
senior tag

a smoke on the waterban mi nem megy, a pengetés?

csak lefele pengesd. esetleg a 6-5 váltást le-fel, a többit le

a fene tudja, én ezeket sose tanultam, de pl a muszty-dobay gitáriskola leírja ezeket is, akkordozni is tanít, váltott ujjal pengetni is, meg sokmindent, sokan tanultunk ebből, de szerintem apáink is:)

hallgass Eastman-re, úgy látom keni a dolgot:)
bár én ha a gyűrűssel együtt fogom az A és D húrokat, akkor a G húrt tompítom. dehát nem egyforma az emberek keze

hű, jó drága :Y

[ Szerkesztve ]

(#9505) Eastman válasza sajtee (#9499) üzenetére


Eastman
őstag

C


(Itt a gyűrűs ujjbegyével egyszerre fogod az A húrt és tompítod a vastag E-t, úgy, hogy csak picit hozzáérsz. ;) )

F Csak "átbillented" C-ről.


(Itt foghatod az A húrt is a D-vel együtt gyűrűssel a 3. fekvésben. A mutatóujjad két húron dolgozik. Én ilyenkor hüvelykujjal tompítom a vastag E-t.)

G


(Jó G-s képet nem találtam, ez a G7. Nem baj, úgy lesz G, hogy a mutatóujjad felemeled és kisujjal fogod a vékony E húrt a 3. fekvésben. Vili?)

Így C-F-G váltásnál alig mozdulnak el az ujjaid, kevesebb a meló; ez a lusta gitározás.

Amúgy, ha lehet, úgy fogd az akkordokat, hogy a kisujjad vagy a mutatóujjad sokszor szabad legyen. Ez azért jó, mert kalandozhat kicsit a húrokon = bővíthetőek az akkordok. Hetesek, kilencesek lesznek így. ;) Én pl. az E moll-t csak a középső ujjammal fogom. Az A és D húrt együtt, ennyi. Három ujjam szabad, lehet még belőle bármi... ;)

Az akkordváltásoknál érdemes mindig agyalni, hogy hogy' egyszerűbb. Látod, tiszta lazsálás bal kézzel ez az intro is. :D Gondolod Slash bekávézva Satriani magasságokba vitte a slágereit? Hát nem. ...mégis jó.

[ Módosította: 7 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9539) hNp88 válasza Eastman (#9538) üzenetére


hNp88
aktív tag

nekem meg az a bajom, hogy bár időnként eszembe jut, hogy hogyan is kéne pengetni ( ... :B :D ) egy idő után görcsössé válik a tartásom, "belegabalyodok" a húrokba... aztán bal kézzel is elkezdek bénázni, mert persze idegbajosan (tényleg) szép az élet... erre tudsz valami jót mondani? :R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#9546) Eastman válasza sajtee (#9545) üzenetére


Eastman
őstag

Én strap lockot használok, de egyenlőre ne költs erre. Gyakorolj sokat, mással most ne foglalkozz!

Húrcserénél próbálj majd egy másik márkát, hogy legyen összehasonlítási alapod. ;) A következő egy évben próbálj ki három-négyfélét... Aztán maradsz annál amelyik kényelmes, az ár-érték aránya megfelel neked.

...ja, és számolj azzal, hogy el fog telni kb. 2 év mire úgy összebarátkozol a hangszerrel, hogy az történik majd a gitárnyakon amit szeretnél. Akkorra lassan ki tudod majd adni magadból az elképzeléseid a hangszeren. Márpedig az a cél, nem feltétlenül a másolás mindörökké. No! ...de csak lépésenként! :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9568) X2N válasza izomhod (#9566) üzenetére


X2N
senior tag

-akkordozáskor a bal kéz hüvelykujját hogy tartjátok?
nem klasszikus gitár!
Ahol kényelmes. Ha nem kell lefogni valamit E húron vagy akkordozni akkor én általában a nyak közepén tartom.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9574) Eastman válasza izomhod (#9570) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem is sokszor a mély E-n van a hüvelykujjam. Tompítom vele a húrt, ha épp' nem kell.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9584) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

Squier Affinity Tele gitárnál meg tudná valaki mondani a húrtávolságot ( E-e húrok távolsága)?

(#9612) Eastman válasza blackmacs (#9610) üzenetére


Eastman
őstag

Azt Te is látod majd, ha a kezedbe veszed a hangszert, hogy mennyire vannak elkopva a bundok. Közelről alaposan nézd meg a vastag E húr alatti bundok formáját, ívét végig a nyak teljes hosszán! Ha a vékony E, H (B) és G húr alatt laposabbak, kopottabbak főleg a 12 bundtól a test felé az E és H alatt; akkor "szét van játszva" a bundozás a sok húrnyújtás miatt. Később nehezebb még egy hangszerésznek is pontosan beállítania a gitárt. Magyarul a közeljövőben költeni kell majd rá. Futtasd végig a tekinteted a mély és magas E húrokon a nyak mentén. A húroknak végig párhuzamos távolságban kell haladniuk a nyak szélétől. Ha a test és a nyak találkozásánál pl. a magas sokkal közelebb vagy távolabb van a nyak széléhez mint a mély, illetve fent a fejnél, a nyereg két szélénél egyenlő a nyak és húrok közti táv, de lent a test és nyak találkozásánál nem párhuzamos vonalakat látsz, az utalhat arra, hogy gázos a nyak.

Mikor az erősítőre dugtad a tiszta, effektmentes csatornán hallgasd meg a hangját. Az erölködő hangszíngombjait középre állítsd, a hangerőt az elején lehet kisebbre, viszont a gitár minden gombját tekerd ki 10-ig! Tekergesd meg a potmétereket egyenként. Hallod, majd ha esetleg kontakthibásak, recsegnek. Kicsit mozgasd meg a gitárba bedugott jackdugót is. Onnan sem jöhet recsegés, pattogás. Ha mégis ilyet hallasz, kérj egy másik kábelt, vagy fordítsd meg, az erősítőbe dugott végét tedd a gitárba és viszont. Mozgasd meg azután is. Ha recseg, sanszos, hogy a jack aljzat kontakthibás.

Sokat használt gitárnál a híd hangszedő "be szokott izzadni" a gitáros tenyerétől, amit sokszor a hídon pihentet - bár fedéllel szerelt pick-up-nál ez nem nagyon jellemző. Közelről alaposan nézd meg a krómozott hidat és a hangszedő keretének hat csavarját, hogy van-e rajtuk rozsdára utaló nyom. A háromállású kapcsolót állítsd a híd - potikhoz közelebbi - pick-up-hoz (humbucker, ebben az esetben) és hallgasd meg a tiszta csatornán. Egyenként pengesd meg a humbi felett a húrokat. Olyankor a magasabb húrok picit hangosabbak, de nem szabad recsegnie az erősítőből kijövő hangnak. Majd a háromállású kapcsolót állítsd csak a nyaki pick-up-ra és egyenként a hangszedő fölött pengesd meg a húrokat. Itt a mélyek dominálnak, de a magasaknak is csengeniük kell. A két humbinak ugyan olyan hangosnak kell lennie, de a nyaki picit mélyebb hangszínű, a hídnál lévő magasabb. A középső állásban mindkettő szól, úgy a leghangosabb a gitár.

Nézz rá a test hátuljára is. Ha esetleg karcos az övcsat környékén, az utalhat arra, hogy a tulajnak nem a Cort volt a legféltettebb tárgya. ...bár ez a gitár hangját legkisebb mértékben sem befolyásolja.

Aztán ha belefér, próbáld ki torzított csatornán is a hangszert, de csak finomabb chrunch-csal, ne atomra torzítva. A híd pu-ra kapcsolva jobban torzít, jobban harap, sikít a gitár, nyak pu-nál teltebb, ütősebb a hangzás. ;)

Persze, ha keveset használt és jónak látod a nyakat, egyben van a test, nem recseg az elektronika és mégsem szól jól a gitár, lehet, hogy csak egy húrcsere és egy komoly beállítás kell neki, hogy életre keljen. Kb ennyi.

Összességében és részleteiben így kell kinéznie a hangszernek: [kép].

[ Módosította: Ndruu ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9650) sajtee


sajtee
senior tag

Nem vagyok ideges.. Hangolás közben elszakadt az A húr...

(#9652) Eastman válasza sajtee (#9650) üzenetére


Eastman
őstag

Ki húrozta fel a gityót? Milyen szet van rajta?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9653) sajtee válasza Eastman (#9652) üzenetére


sajtee
senior tag

Gyári. Nem tetszett, igazából elég gagyi volt a húr, de ez a szakadás.. Azt hittem, az e fog először elpattanni :)

(#9655) sajtee válasza sajtee (#9653) üzenetére


sajtee
senior tag

Egyébként az a húr alig feszült, tehát E#-nél szakadt. Talán G# volt? A többi többet is bírt.

(#9658) sajtee válasza Eastman (#9656) üzenetére


sajtee
senior tag

Akartam már cserélni, de kivártam.

dilipok: hát, első gitár, első húr, éreztem a haldoklását, gondoltam, miért ne? :D ki kell próbálni mindent :D

(#9659) Eastman


Eastman
őstag

Vegyél holnap egy csomag 10-es húrt és nézd végig ezt a videót! Az öreg John lesúgja neked az okosságot. ;)

Egyenként vedd le és egymás után cseréld a húrokat, ne az összeset egyszerre (szerintem).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9697) Eastman válasza parandroid (#9694) üzenetére


Eastman
őstag

...de javaslom, hogy próbáljatok ki több gitárt is személyesen és úgy válasszatok. A westerngitár alapvetően fémhúros, inkább feszes, fémes hangú. Vastagabb húrkészlettel szól szépen, ami az elején szokatlan lehet, vághatja a kezdő gitáros ujjait. Persze idővel megszokható. A klasszikus gitár ugyanilyen formájú csak nylon húrokkal szerelt és lágyabb hangzású. Mindkét fajtát akusztikus gitárnak nevezzük. A Cort akusztikusgitárokat sokan dícsérik jó ár-érték arányukért. A Cort az Ibanez leányvállalata.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9698) parandroid válasza Szten Márs (#9696) üzenetére


parandroid
nagyúr

Fogalmam sincs, mit szeretnék. Nagyobbik lányomnak lesz a szülinapja jövő hónap elején, jó régóta rágja a fülünket egy gitárért. Egy barátnője tanult gitározni, nála próbálgatta néha, de közben egy fél kontinenst költöztünk.

Igazából azért ezt néztem, mert a legolcsóbbat mégsem akartam megvenni, és ez még tűréshatáron belül van anyagilag akkor is, ha végül rájön, hogy mégsem akar gitározni, és a nyakunkon marad. Anno tizenévesen még én is próbálkoztam gitározással, pár alap akkordig jutottam, de megvan még a Gitáriskola, azt megkapja mellé, aztán próbálok melléülni és foglalkozni vele, hogy valamennyire szinten tartsam a motivációját.

Ez a honlap is úgy jött, hogy elkezdtem hirdetéseket nézni, végül itt kötöttem ki, és kezdtem el böngészni a kínálatot. Az Ibanez neve még nekem sem csengett ismeretlenül, gondoltam nagyon gagyi csak nem lehet...

Akusztikust szeretnénk mindenképpen, a fém és nylon húr nem tudom mennyire jelentős különbség. Gondolom a fémhúr azért nehezebb ügy, amíg nem bütykösödik meg kellőképpen a kéz, főleg gyereknek. :)

Szerk: Ja, meg ugye ez komplett készlet tatyóval, hangolóval, az meg úgyis kell hozzá.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9704) Szten Márs válasza parandroid (#9700) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Esetleg még ezt a gitárpackot ajánlanám: [link]
Teljesen jó, korrekt hangú, kényelmesen játszható gitá, plusz a tartozékok.

Egyébként igen, ilyen zenékhez abszolút fémhúrosat ajánlanék. Jól látod, nehezebb ügy, fájdalmasabb élmény rajta tanulni, de ha elég eltökélt és tényleg akar zenélni, akkor ezzel nem lesz gond. Annyit esetleg tudok javasolni, hogy egy 0.010-es húrkészletet rakjatok a gitárra. Nem tudom, hogy pont ezeken a gitárokon gyárilag milyen van, valószínűleg 0.011-es, de a 0.010-es, hiába véknyabb, kisebb feszítettségű és kevésbé fogja a kezét vágni.

A gitáriskola mellé (gondolom Muszty-Dobay) ajánlhatnék még egy oldalt, bár inglisül van, de iszonyat jól felépített leckéken keresztül vezeti végig az embert a gitártanulás folyamatán: [link]

Ja és érdemes minél több videót nézni, amiben gitároznak, méghozzá fémhúros akusztikuson, hogy láthassa a mozdulatokat - rengeteget tud segíteni, plusz motiválni is. Az általad említettek közül mondjuk a Miranda az nem tudom ki, Selena kezében valószínűeg az életben nem fog hangszert látni, de Taylort érdemes esetleg élőben nézni, gyakran van a kezében gitár + akusztikus élő verzióit az általad említett klasszikusoknak, ha találtok, minden mennyiségben. :) (Néha pl még Knopfler is fog akisztikus gitárt is :D )

(#9708) Szten Márs válasza parandroid (#9706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen, Kate Voegele igencsak jó zenéket csinál néha, kifejezetten szeretem. Mondjuk legelőször a Hallelujah feldolgozását hallottam tőle, attól leesett egészben a hajam, annyit cifrázta, de azért ott is hallatszott, hgoy bizony tud énekelni. Ezt a Mirandát meg meglesem, most már kíváncsi vagyok... iCarly, az valami Apple termék lehet gondolom :DDD

Amúgy nem, nincs különbség a színen kívül a Sunburst meg a natúr meg a többi között. Egyébként én talán rászánnám azt a 20 euró pluszt a Fenderre, azzal nem lesz tuti abja a gyereknek - viszont most megnéztem jobban, 0.012-es húrokat adnak hozzá, szóval az lesz a gitáron is. Azt főleg ajánlatos 0.010-esre cserélni/cseréltetni, és ha kell a nyakat is hozzá állítani a kisebb feszítettségű húrokhoz. Azért két vastagságkategóriányi különbséget már megérez egy kezdő ujja, nagyon is :K

Enton:
Uhh, megvan a jövő júniusi programom :R :C

(#9710) parandroid válasza Szten Márs (#9708) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én is a Fenderre hajlok, valahol majd megpróbálom áthúroztatni, nem biztos, hogy én neki merek állni egyedül. vagy bemegyek egy hangszerboltba, és megkérdezem, hogy tőlük is megkapom-e ennyiért, elég nagy város ez, csak van valami ilyesmi... Hm, találtam is, a Session-nak van egy fióküzlete, ott is van ez a Fender, meg Ibanez is, igaz előbbi nem szettben. :( Lehet benézünk, ráadásul még kvázi útba is esik.

A gyerekcsatornák meg annyi nézhetetlen 'zenés' szemetet adnak manapság (Hannah Montana, van valami riszás, meg még vagy 4-5 klón, egyik borzasztóbb, mint a másik), győzöm letiltani őket, az iCarly a Nickelodeonon megy, ez az egyetlen nézhető "ifjúsági" (értsd tinilány) sorozat.

És még egy kérdés: nem igazán találtam, hogy mitől Country, vagy Concert egy gitár? Egy ilyen összefoglalót sikerült gugliznom, ez jól is jött, de ebben sincs benne így ebben a formában. Vagy a Concert gitár a nylon húros, a Country meg a fémhúros? Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de ez nem tiszta még.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9713) BluEyes válasza parandroid (#9710) üzenetére


BluEyes
őstag

megpróbálom áthúroztatni, nem biztos, hogy én neki merek állni egyedül

Ehh, apa úgyis mindenhez kell hogy értsen :) Jobban jársz, ha magad csinálod, nem nagy kaland, egy villanykörte cseréje se sokkal bonyolultabb. YT tele van húrcserélős videokkal. például: [link]
Itt a koma gyorstekerőt használ a kulcshoz, de jó az símán kézzel is. Egy oldalcsípő vagy kombifogó legyen kéznél, levágni a felesleget, ujjbegyre vigyázni, mer rohadtul hegyes a húrvég. Annyi a trükk, hogy a húrt a kulcsnál visszabújtatod önmaga alá, így saját magát szorítja meg a húr, nem kell 2-3 menetnél többet feltekerni.

Igen, a németek a nylon húros klaszikus gitárt nevezik koncertgitárnak, a fémhúrost meg countrynak. A klasszikus gitárok nyakában nincs merevítőpálca, így ezek nem bírják el a fém húrokat, meggörbülne a nyakuk. Fordítva viszont bármit lehet, akár nylon húrokat is tehetsz fel a fém húrok helyett, ha az úgy kényelmesebb, könnyebben játszható a lányod számára. Én pl. mindig is 9-es elektromos húrokat tettem fel az akusztikusra, ebben a videoban [link] pedig nylon húrok szólnak a hivatalosan fémhúros Cort-on.
Na, jól elkalandoztam :) lényeg, hogy tanuljál meg húrozni hamar!

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9716) sajtee


sajtee
senior tag

Eh, nem merem hangolni az új húrokat.. Nem értem, az e egyszerűen soha nem lesz e, mindig ugyanaz a 3 hang változik, de jobban nem merem tekerni, nem hiányzik, hogy elszakadjon... Nem jól használom a kromatikus hangolót?

440Hz, Key: F

(#9717) sajtee


sajtee
senior tag

Valami nagyon nem oké..

A kábellel nem tudtam behangolni a gitárt, a hangoló mikrofonjával már simán ment a felső öt húr, az alsóra egyszerűen nem akart kiírni e-t.. Hangoltam, próbáltam fülre erre elszakadt, e-t viszont egyáltalán nem láttam...

(#9719) sajtee válasza izomhod (#9718) üzenetére


sajtee
senior tag

izomhod azt tanácsolta, rakjak fel egy H húrt és azt feszítsem.
A húr nagyon feszes volt, már nem is mertem tekerni, elég sokszor vissza-visszaengedtem és mikor végre elértem a hangoló szerinti e-be, elszakadt. Van még egy H húrom. Ez megoldás?

(#9720) Eastman válasza sajtee (#9716) üzenetére


Eastman
őstag

Hogyhogy nem tudtad a kábellel behangolni? Feltekerted 10-ig a potikat? A nyaki humbuckerre állítsd hangoláskor a háromállású kapcsolót.

Nézd ezt: [link] ;) Ha már egy húrt pontosan behangoltál, mehet hozzá a többi. Ha meg atomra van torzítva a gitár, gyönyörűen hallani a hullámokat miután egyenként megpengettél két egymás melletti húrt. Annyi, hogy "összeilleszted" a két hallható hullámot.

Normál hangolásban a gitár húrjai nem lehetnek annyira feszesek, hogy elszakadjanak. Ha érzed, hogy kezd túlfeszülni a húr, visszafelé kell tekerni, engedni rajta.

C, D, E, F, G, A, H (B), C a hangsor. Ha az E húr hangolásakor már F, F#, G, G#, A, A#, B-nél tart a hangolódon a kijelzőn látható betű, vissza kell engedni, mert szakad. Ha még csak C, C#, D, D# akkor húzni rajta.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9724) Eastman válasza sajtee (#9721) üzenetére


Eastman
őstag

No para, így fogod megtanulni az alapokat. :) Új húrkészletet vettél már?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9726) Eastman válasza sajtee (#9725) üzenetére


Eastman
őstag

A zsír új készletben van 6 db húr a 6 kulcsra. Az E1-et (e) miért nem a helyére tetted? Nem értem.

Mindegy, egy tapasztalattal bejjebb vagy. Nézd csak [link] ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9730) parandroid válasza BluEyes (#9713) üzenetére


parandroid
nagyúr

Na, bementem a helyi Sessionbe, találtam egy szimpatikus eladót, aki hálistennek angolul is tudott (a németem finoman fogalmazva hagy kívánnivalókat maga után), és diszkréten rábeszélt egy ilyen szettre: [link]. A Fender a Dreadnought test miatt kicsit nagy volt, meg azt tanácsolta, hogy inkább valódi fa testű gitárt vegyünk, mert csak szebben szól. Megbízhatónak tűnt a figura, nagyjából azt mondta, amit ti is. Ajánlott csere húrkészletet is, ha a 12-es fémhúrok nagyon törnék a kislány kezét (én kipróbáltam, nekem nem volt vészes, de azért ez egy férfikéz).

Érdemes egyébként megnézni az üzlet képeit a neten, kis híján összepisiltem magam, amikor megláttam, hogy ez hogy néz ki élőben. És ez csak a gitáros szint volt, a többi részt meg sem mertem nézni... MIndenhol gitárokat próbálgattak, hangoltak, húroztak, hangszigetelt próbatermek, szintén színültig rakva gitárokkal, polcok rogyásig oktató- és koncert DVD-kkel, ehhh...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9733) izomhod válasza Eastman (#9726) üzenetére


izomhod
senior tag

2 garnitúra volt, 2 e szakadt
én mondtam, hogy tegye a H-t az e helyére jobbhíján

nektek nem volt még így, amikor nem volt otthon e húr?
kipróbáltam az enyémen, nekem rendben volt

valami nem stimmel ott nekem (talán) a hangolóval, és skypeon keresztül vacakul hallom a hangokat, nem tudom belőni mi micsoda

olyan, mintha amikor az E-t pengetné, A-t hallanék, érdekes. eggyel mintha el lenne csúszva az összes húr, de a hangoló jót mutat

jó lenne élőben megmutatni, mert ha megvan egy hang a helyén, onnan 2 perc kb

találtunk darabra húrokat, így nem kell garnitúrát venni és lesz póthúr is

(#9745) sajtee válasza izomhod (#9743) üzenetére


sajtee
senior tag

SEMMIT! Rajta van, hogy hogy kapcsoljam be... Beszkennelhetem, de semmi nincs rajta...

BluEyes Ez megoldás lehet? Mindjárt.. :(((

Most ideges vagyok..

Kicseréltem és már 6E-t, stb.-t ír, tehát, a húrokat is, eddig nagyon nem volt oké valami.. Egyébként most C-n van, gyárilag! volt F-en. Anyám hozta, a boltban kipróbálták, valamit az eladó állíthatott el?

Nagyon mérges vagyok!

Pedig esküszöm, hogy ara raktam vissza, ahogy kaptam, direkt figyeltem rá..

[ Szerkesztve ]

(#9747) sajtee


sajtee
senior tag

Én már komolyan, hozzá sem merek nyúlni a húrokhoz, azóta, hogy elszakadt, mindig attól félek, hogy már nem bírja tovább és nem merem húzni..

(#9751) sajtee válasza izomhod (#9750) üzenetére


sajtee
senior tag

Igen, de most még használható, öt húrral, nem merem hangolni, félek, hogy elszakad, feszül a húr.

Amúgy tegnapi hangolásban még simán eljátszottam e húr nélkül(!!) a Sweet Child O Mine introját :'DD

(#9757) Eastman


Eastman
őstag

Hú srácok az tényleg zavart tud okozni az erőben, ha még rutin nélkül nem 440Hz A-ra hangol a szerkezet. :((( Szívás, ha így elállítódott a hangoló.

sajtee Ha megfejtjük a dolgot, simán behangolhatod az 5 meglévő húrt! Ha két nap múlva veszel vékony E-t, az sem baj.

Kapcsold ki a hangolót, húzd is ki a gitárból. Ezt indítsd el és felülről a 2. húrt (a 2. legvastagabbat) üresen, lefogás nélkül, egyenletesen pengetve a kulcsot finoman és lassan tekergetve próbáld összeilleszteni a két hangot. Amit a PC-ből hallasz és amit az erősítőből. Egészen nyugodtan. Ha megvan, kíváncsi leszek, hogy ugyan azt a húrt pengetve mit mond a hangológép... No para!

#9733 izomhod OK, van ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9758) sajtee válasza BluEyes (#9756) üzenetére


sajtee
senior tag

Kinézetre ilyen. Ez is MSA, amit linkeltél, deee. Nem :D

Eastman Alapból F-en volt, gondolom, a boltban, mikor kipróbálták - azóta van benne az elem is, ezért gondoltam.. A 440Hz-et tudtam, azt rögtön levettem.

Azzal a módszerrel pedig, amit linkeltél, viszonylag jól megtanultam hangolni, mivel rá voltam szorulva, de nem viszek magammal mindig egy gépet, meg gondoltam, ez pontosabb.

Egyelőre hagyom az e húrt, gondolom, nem lesz tőle baja a nyaknak.

(#9760) sajtee válasza Eastman (#9759) üzenetére


sajtee
senior tag

Hagytam a fenébe, én már nem merek hozzányúlni se :D Úgyis elszakítok még 3 húrt..

(#9761) Eastman válasza sajtee (#9760) üzenetére


Eastman
őstag

Azzal a módszerrel pedig, amit linkeltél, viszonylag jól megtanultam hangolni, mivel rá voltam szorulva, de nem viszek magammal mindig egy gépet, meg gondoltam, ez pontosabb.

:U

No, olvasd el még egyszer amit az előbb írtam.

Az a cél, hogy csekkoljuk a hangológépet. Jó-e vagy nem-e jó-e. Vili? Tehát Az A húrt hangold be fülre a link alapján. Ha megvan, nézzük meg, hogy mit mond rá a hangológép. OK? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9764) izomhod válasza sajtee (#9763) üzenetére


izomhod
senior tag

pedig annak 5A-nak kéne lenni

a kérdés, hogy most 1 oktávval magasabbra, vagy mélyebbre kell tekerni

ettől az A tól magasabb avgy mélyebb most a gitárodon az A húr?

[ Szerkesztve ]

(#9765) sajtee


sajtee
senior tag

Király, behangoltam, a húrok egyáltalán nem feszülnek. Vagyis de, de nem túlságosan, szóval jónak tűnik. Már csak szereznem kell egy 10-es Ernie Ball e húrt..

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.