Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21738) BluEyes válasza oAcido (#21734) üzenetére


BluEyes
őstag

A húr fogyóeszköz, ha épp nem szakad el, akkor is érdemes a komplett készletet lecserélni pár havonta, mert bekopik alulról, szennyeződik, oxidálódik. Plusz a vékonyakból (E1,H) nem árt tartani a fiókban tartalékot. Vannak darabra kaphatók pl. itt is 190 Ft-ért.
A gyári készlet a honlapja szerint 12-52, elvileg ehhez a vastagsághoz van beállítva a gitár, de ez nem feltétlenül lesz így. Egy első, egyszeri beállítás egy hangszerész által javallott. Ha olyan boltban veszed, ahol van szervíz-szolgáltatás, akkor ott leellenőrzik a gitárt, valszeg díjmentesen, de egyébként se drága, idehaza 2-5 ezer, arctól függően. Ha erre kerülne sor, én javaslok egy viszonylag vékonyabb, kezdőknek barátságosabb húrt rögtön rátetetni, és a jövőben ezt a vastagságot használni, akkor nem nagyon kell hangszerészhez hordani. A 9-es készlet kellemesen puha, de az akusztikus meghálál egy kicsit vastagabbat, mondjuk a 10-es készlet (10-47 vagy 10-50), vagy a 11-esek még nem vészesen vastagok, de némileg jobb hangja lesz a gitárnak. A 200-300Ft árkülönbség semmit nem jelent, a drágább nem feltétlen jobb. Én használok RotoSoundot, kedvelem, de jó a D'Addario is, de még a legolcsóbb Darco is használható.
A vastagabb húrok nagyobb erővel húzzák a nyakat, ezért ezt a nyakállító pálcával korrigálni kell, de ha mindig ugyanazt a vastagságot használja, akkor elég egyszer jól beállítani, és utána sokáig nem kell bántani.
A gitár beállítása egyébként nem ördöngősség, YT-n rengeteg video van fenn ezzel kapcsolatban. De egy 0 perces újonc persze ne ezzel kezdje a gitározást, de idővel otthon a legtöbb utánállítás elvégezhető. Te is figyeljél nagyon, mert lehet hogy a te dolgod lesz ez a része :D

Húrozáshoz jól jön egy kurbli, használata kitalálható, de húrozós YT videokban is sokszor lehet látni.

Hangoló mindenképp kell, minden alkalommal le kell ellenőrizni a hangolást. Ki kell próbálni az okostelefonos-tabletes szoft tunereket, van aki szerint használhatók. Ebay-en 3 dollár free postával egy ilyen kütyüke, itt beszéltünk róluk.

Az igazi egy tanár lenne, de ha ez nem megy, akkor a hálón vannak ingyenes oktató oldalak, YT-n sok How to play guitar video van, tehát nem fog unatkozni a kedvesed.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22222) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondolkodtam ezen a gitározás dolgon. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy jussak egyről a kettőre. Más hobbit nem tudok elképzelni magamnak, de ezt sem csinálom teljes erőbedobással. A tanáros dolgot csak az elején erőltettem, de nem jött be. Inkább azért jártam, hogy olyan emberrel legyek akinek köze van a témához.
Mit gondoltok hol érdemes ismét felvenni a fonalat? Az alap zeneelmélettel képben vagyok de egész eddigi pályafutásom során kb csak riffeket tanultam. Kinőttem a metalikát és társaikat és főleg Satrianit hallgatok egy ideje. Ti hogy képeznétek magatok önerőből? Többnyire ezért rendeltem a podot, hogy ismét bele lendüljek a dologba.
Köszi

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22524) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!
Új vagyok a Fórumon,üdv mindenkinek!
Kezdő gitáros vagyok......de lelkes :)
Ti hogy tanultok?Tanártól avagy netről...könyvből? :) :DD

(#22929) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!

szeretnék megtanulni gitározni már régóta, de nincs időm/lehetőségem tanárhoz járni.
hogy tudnám otthon elkezdeni? van egy régi gitárom, nem elektromos.
esetleg vmi oktató szoftverrel? de gondolom ahhoz kéne elektromos gitár. az nem gond ha kell rá egy kis pénzmagot költeni, rászánom erre.
vagy a sima akusztikus gitárral is tudok tanulni vmi módon?
teljesen kezdő vagyok, megfogni se tudom hogy kell helyesen. :))

ja és leginkább rock, metal amit szeretek. nem tudom ez számít-e. :D metallica, hammerfall, rhapsody stb.

köszi!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22991) GoTReX válasza haxiboy (#22990) üzenetére


GoTReX
őstag

Biztos érdemes többet kipróbálni, nem egy drága dolog.

Más kérdés:

Most elkezdtem Yousiciannel gyakorolgatni.Nekem baromi szimpatikus,tetszik a jutalmazási rendszere is,és kedvem van leülni elé . Van aki elég előítéletes az oktató programokkal és egyéb oktató anyagokkal kapcsolatban,mert ezek értelemszerűen nem tudnak szólni ha valami rossz. Nektek mi a véleményetek erről? Tanárhoz járkálásra egyszerűen nincs időm, max pár alkalommal. Gondolom többet autodidakta módon képzi itt magát,mire figyeljek ami elcsúszhat? :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#22992) haxiboy válasza GoTReX (#22991) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is használom, illetve a rocksmith is. Talán az egyetlen rossz hogy nem egy hús - vér személy oktat, és mint bármire autodidakta tanulásnál könnyű valamilyen rossz szokást felvenni.
Nalam ez például az indokolatlan sok kisujj használatban nyilvánul meg.

Nagy előnye viszont hogy gyakorlatilag korlátlan illetve kötetlen időben használható, ellenben egy tanárral akit köt az idő (és a pénztárcánk mérete). De ha valamit 100x próbálsz és akkor sem megy akkor nem veri a falba a fejed.

Mindenesetre ajánlom mind a tanuló programokat mind a tanárt, a kettő együtt biztos kombináció.

Nekem szerencsém van, mert az egyik legjobb barátom közel 15 éve gitározik, tanít is, már csak meg kell győznöm hogy van rám ideje 😂

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22994) GoTReX válasza haxiboy (#22992) üzenetére


GoTReX
őstag

Na szuper:) Énis így látom,örülök hogy más is használ ilyen segédletet.Tanárra most nincs időm,más tevékenység /hobbi már nem engedi. Gitáros ismerős nekem is akad,bár nem a közelben,de pár tanáccsal így is segíthet,meg később kis állapotfelméréssel. Mióta gitározol amúgy? Yousicanen ha bejelöllek ,akkor látom éppen mit csinálsz,arra jó az friends rendszer? Ja és mégegy kérdés,nekem jött utalási tájékoztató,de nem vont le,azt majd hónap végén teszi?( havi fizetési opciót választottam)

bigrob: Csini,ezt a fazont még nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23004) Alexios válasza GoTReX (#22994) üzenetére


Alexios
veterán

Én elő is fizettem egy ideig yousician-re, de abbahagytam, mert azt vettem észre, hogy nélküle nem tudok semmit játszani, még gyakorolni se igazán. Szóval én semmiképp nem támaszkodnék csak erre, mert tényleg nagyon rá lehet "függni", és fel se tűnik, mennyire elveszel nélküle. Én mondjuk azóta inkább tanárhoz járok, annyira nem vészes árban azért, és cserébe zeneelméletet is tanulok, illetve magamtól is tudok valamit játszogatni :D

[ Szerkesztve ]

(#23007) Alexios válasza haxiboy (#23005) üzenetére


Alexios
veterán

Tud olyat, persze, de (én legalábbis) úgy voltam vele, hogy amint megcsináltam egy feladatot max csillagra mentem is tovább, és nem igazán tértem vissza, így egyrészt a nem túl sok gyakorlás miatt egyszer csak sokkal nehezebbek lettek a feladatok, de hiába csináltam meg valamit maximumra utána egyáltalán nem tudtam eljátszani magamtól, mert nem emlékeztem rá, csak arra koncentráltam, hogy jókor, jót pengessek.

Amióta tanárhoz járok azért pl. skálákat vagy sok gyakorló feladatot, stb. tanultam, amikkel szoktam gyakorolni, illetve ezek mellett azért szoktam néha a yousician-el is gyakorolni. Arról nem beszélve, hogy zeneelméletet ott nem is nagyon lehet, pl. akkord hogyan épül fel, skála-akkord kapcsolat, ilyenekről egyáltalán nem esik szó. Igazából a lényege az volt a mondanivalómnak, hogy szerintem ez inkább kiegészítésnek jó a saját tapasztalataim alapján, nem elsődleges forrásnak, arra akkor már ha nem opció a tanár szeirntem a justinguitar is alkalmasabb, és mellette ezt csinálni. Legalábbis én mióta így teszek sokkal gyorsabban fejlődök.

[ Szerkesztve ]

(#23009) GoTReX válasza Alexios (#23007) üzenetére


GoTReX
őstag

Kéthetente egy tanáros alkalom lehet eredményes?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23135) Eastman válasza brickm (#23133) üzenetére


Eastman
őstag

Nem hangzik jól. Jobbulást!

Csek disz.

GoTReX

Próbáld bevonni majd a kisujjad is úgy, hogy az első négy fekvésre jusson egy-egy ujjad (ha jól értem, hogy a skálázásnál akadtál el).

Persze, fejlődsz majd, lassan ráérzel csak gyűrjed! Vezetésnél sem nézed a váltókart, hanem „érzed”... Fogadd meg a tanárod IRL tanácsait! Mindenkinél van szebb és jobb, de biztosan felépíti rád, az aktuális tudásodra a leckéit, fejlődsz majd, ha kitartó vagy.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23485) Alexios válasza haxiboy (#23484) üzenetére


Alexios
veterán

Nem teljesen értem ezt a tremolo érvet, én nem tudom, te hol tartasz 4 hónap után, de nekem fel sem merült az, hogy bármikor is használni akarjam :DDD Saját tapasztalatom meg az, hogy hangzásban messze sokkalsokkal többet számít a tudás, a tanárom a kis béna strato copy-mon is úgy tud játszani, hogy összeszarom magam, én játszhatnék usa standardon is, akkor is bénáznék.

Én még mindig nem értem mitől _kevés_, hiszen ugyanúgy, ugyanazt tudod gyakorolni, max kényelmesebben. Ettől amúgy még én is tervezek venni, valami "komolyabb" hangszert, valószínűleg még idén, de nem azért mert kevés lenne, hanem.. nem is tudnám racionálisan megindokolni :DDD

Mindenesetre az én véleményem, hogy simán önámítás a gitárra kenni a tanulási folyamatos, és azt mondani kevés(főleg ilyen kevés idő után). Aztán lehet csak én vagyok béna.

[ Szerkesztve ]

(#23487) #20655360 válasza Alexios (#23485) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én 10 éve (nem egy nagy idő, de messze nem vagyok kezdő...) gitározok, igenis a kényelem az egyik legfontosabb tényező, ha fejlődni akar az ember. Egy szar, beállíthatatlan hangszer csak frusztrációt okoz.
A tanárod is szépen fejlődne visszafele, ha folyamatosan egy gagyin kéne játszania.

Minőségibb hangszeren gyorsabban lehet fejlődni. PONT.

(#23979) kemotox válasza FockeWulf (#23978) üzenetére


kemotox
addikt

Egyáltalán nincs ilyen, hogy előbb ezen kell megtanulni, és utána meg azon. Egy fémhúros akusztikus és egy elektromos tök ugyanolyan kb. Egyedül a test mérete miatt más picit, de elhanyagolható.
Ilyet már maximum a nádpálcás 90 éves tanárok mondanak, hogy előbb muszáj akusztikussal kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#24695) Alexios válasza Kobe (#24694) üzenetére


Alexios
veterán

hát figyelj, ha azt nézed hogy gitártanár havi 10k körül van, ahhoz képest havi 10 eur nem vészes szerintem (ettől én még mondjuk a tanárnál maradok :DDD)

(#24700) Alexios válasza Kobe (#24699) üzenetére


Alexios
veterán

Azért a van benne elmélet, hát, van 2 lecke, aminél a húrok és hangok nevei vannak benne kb..:D Amúgy 20 eurót én sem fizetnék érte, inkább járnék akkor abból a pénzből 2 hetente tanárhoz, és mellette csinálnám az ingyenes részt, plusz ami szimpatikus, justinguitar pl.

[ Szerkesztve ]

(#24792) GoTReX


GoTReX
őstag

Én yousicianen tanulok, és gondoltam a tanár előtt kicsit beleolvasok a zeneelméletbe mélyebben ,azon belül a Skálázásba. Édes istenem... Neten néha akkor a tudásanyag,hogy olyan kezdő mint én egyszerűen eltéved...Képletek, Giszisz, Fisz,Eisz...Pfff. Szerintem én már magát a Skálázás fogalmát sem értem ,annyira beteg néhány írásanyag... :F Kedvencem az hogy keressek fel zongoratanár aki szemlélteni a skálát ,hogy gitáron átlássam. Ja és lecke szerint itt még gitárt ne fogjak a kezembe.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24797) #20655360 válasza GoTReX (#24796) üzenetére


#20655360
törölt tag

Tudom hogy elsőre nehezen emészthető. Nekem is az volt, de haladj szépen sorban és egy idő múlva összeáll minden. Viszont ez csak zeneelmélet többnyire. (mondjuk talán vannak ott ilyen alap, gitár, pengetőtartós leírások is...)
A játéktechnika az más dolog. Erre nem tok neked most konkrét oldalt stb. mondani.

Egyébként meg menj tanárhoz, ha megteheted. :)

(#24798) GoTReX válasza #20655360 (#24797) üzenetére


GoTReX
őstag

Most ezt nézegetem ,meg előtte elolvastam a gyakori hibákat tartalmazó részeket. A skálázásoknál majd keresek valami kezdőknek valót ,hogy agyam rááljon. Amugy úgy néz ki lesz tanárom, bár nem egy nagy előadóművészre kell gondolni ,de egyik ismerős aki oktat felajánlotta ingyen (majd meghívsz egy sörre) alapon,ami kiegészítésnek és alapozásnak szerintem szuper lehet. Addig persze megy a Yousician is.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24799) Alexios válasza GoTReX (#24792) üzenetére


Alexios
veterán

Ha tervezel tanarhoz menni szerintem simán beszéld meg ott a tanárral, neten rengeteg helyen tulbonyolitjak. Ha a kromatikus skálát ismered(ami felhangonkent az összes hang, c-tol kezdve: c, cisz, d, disz, e, f, fisz, g, gisz, a, aisz, h, c) akkor már mindent elő tudsz állítani, kivalasztasz azon belül egy hangot majd elkezded számolni és megjegyezni sorban: 1 egész hang, 1 egész hang, 1 fel hang, 1 egész hang, 1 egész hang, 1 egész hang, egy fél, bumm máris megkaptad az általad kiválasztott hang durskalajat
Ha a fent leirt kromatikus skálát is megnezed kijon akkor C-re ezen szabály alapján a C dur skala:

C(alaphang, erre akarod nézni a skálát), D(1 egész, ugye c után cisz majd d jön, ami két felhang tehát egy egész), E(1 egesz), F(1fel), G(1egesz), A(1egesz), H(1egesz),C (1 fel)

Ha ez megvan akkor van hasonló szabály a mollskalakra is, onnan meg később jöhetnek a harmashangzatok, pentaton skalak, stb

Ha ez az egész megvan, onnantól már nem olyan nehéz belatni gitáron hogy játszd el, a hurok neve azt jelzi, hogy üresen megpengetve milyen hangot kapsz, e hurnal ugye e-t. A bundok fel hangokat jelölnek a gitáron, tehát 1. Bund f hang az e húron, második fisz és úgy tovább. Szerintem nem túl bonyolult elmélet ez, és könnyebb ez után elkezdeni eljatszani

[ Szerkesztve ]

(#25197) Alexios válasza GoTReX (#25196) üzenetére


Alexios
veterán

Nem, igazából mire vége a napi ingyenes résznek meg is unom, szóval nem látnám értelmét a premiumnak. Amúgy 4-es asszem, nagyon nem foglalkoztam vele egy ideje, nem hinném hogy a fejlődésemet nagyon segítette, mivel tanárhoz járok, és oda eleve sokat gyakorlok :D

(#25653) #20655360 válasza V.Stryker (#25652) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bárki, akinek megvan mind2 keze (és ujjai. :D) alkalmas a gitározáshoz, kortól függetlenül.
Am ha a tanár nézi meg, akkor nyilván szerinte érdemes lesz fizetni XD.

Az amplug egy tök jó ötlet, de sajnos még nem próbáltam, így nem tom hogy szól.

(#25655) jettison válasza #20655360 (#25653) üzenetére


jettison
tag

+1

Nem kell ettől félni. Ha nekem sikerélményem van benne, akkor bárki meg tudja tanulni. Max lesznek területek, amikre jobban oda kell figyelned. Nyilván világhírű gitáros már nem leszel, de gondolom nem is ez a cél. Ahhoz meg kell nagyjából 10 ujj, meg kitartás.

Ettől függetlenül, ha megteheted, hogy (jó) tanárhoz járj, mindenképp érdemes!

(#25737) FockeWulf válasza V.Stryker (#25734) üzenetére


FockeWulf
tag

Azért ha van rá lehetőséged, menj tanárhoz, legalább 1-2 évet. Hidd el, egy JÓ tanárt semmilyen youtube-os videó, vagy oktató könyv nem pótol. Míg nem jártam gitarórákra én is azt vallottam, hogy kell a francnak a tanár, lehet azt egyedül is...Aztán gondoltam egyet és elmentem egy tanárhoz (jobban mondva a második tanárhoz, az első akinél voltam valahogy nem fogott meg), és rá kellett jönnöm, hogy egy jó oktató aranyat ér.

(#25751) kemotox válasza Panzermeyer (#25750) üzenetére


kemotox
addikt

+1. Elsőre kezdőként nem lehet olyan cuccot venni ami később is be fog jönni. Vagy legalábbis baromi nagy szerencse kell hozzá. Később lehet tök más nyakprofil lesz a kényelmesebb, és azon sokkal, de sokkal jobban fog menni a dolog.

Gondolj arra (V. Stryker), hogy valszeg el fogod úgy is adni később, és váltasz egy jobbra. Ha veszel valami gagyit akkor nem fogod tudni eladni, buksz negyven Matyit. Viszont ha veszel használtan egy fasza (ehhez persze fog kelleni segítség, de írtad, hogy van gitáros ismerősöd) gitárt, esetleg kicsit drágábban, akkor el tudod adni később bukás nélkül. (Vagy legalábbis minimálissal)
Erősítő nélkül is meg tud szólalni, lehet tanulgatni már úgy is vele, akár ráér később venni valamit (kombó, multieffekt, 800-as Marsi 4x12-esekkel ;] ).
Ha meg tanárhoz jársz nála úgy is lesz valami hangkeltő szerintem.

(#25907) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Néhány láma kérdésem lehet, amit a youtube videókból nem tudtam meg eddig? :B

- Az erősítőn a Gain - ez asszem a bemeneti jel erősítése...ez a lehető legkisebb legyen vagy mi szerint kell állítanom? Mert van még mellette volume, meg master volume... franc se tud kiigazodni.

- A gyityón van egy Rythm meg egy Treble kapcsoló...ez kapcsolja a humbikat ha jól olvastam és megváltozik a gitár hangzása. Nekem a rythm tetszik, de nem is ez a lényeg, hanem mikor melyiket kell használni?

- A gityón van 4 potméter... így próbálva arra jöttem rá, hogy kettő a rythm-hez, a másik kettő a Treble hez tartozik...a hangerőt és a hangszínt állítja. Így van?

- Normális ,hogy a kapcsolót Treble-re állítva és a potit kicsit feltekerve az erősító torzít? De csak ekkor!

- Ha hangolni akaro ma gitárt ,akkor a kapcsoló milyen állásba legyen? És a potik?

Amúgy míg rááll a kezem, addig szerintem youtube videó lesz, mert ugyanaz a tanár azt mondja, mint első órákon, ha kicsit megküzdöttem ,lehet veszek pár órát. :)

Ezek a videókat nézem:
https://www.youtube.com/watch?v=uC-WLdCqXpU
http://gitaroznijo.hu/index.php/kezdogitartrening-ingyenes-leckek-fjkr84/

Van jobb?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25908) Alexios válasza V.Stryker (#25907) üzenetére


Alexios
veterán

Ha megy az angol valamennyire akkor a justinguitar.com szerintem az egyik legjobb online forrás, én tanár mellett is szoktam a justin-os videókat nézni

[ Szerkesztve ]

(#25970) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki csinálta ezt a Pénzes-fél gitársulit? A III. -ik fejezettől ha jól láttam elő kell fizetni. Érdemes? Vagy onnantól költsem inkább tanárra?
Sztárolja ezt az OSIRE progit. Használható? Valakinek nincs meg? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25972) V.Stryker válasza Plazmacucci (#25971) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Érthetően írja le, no meg ezt javasoltátok. :)

Egyébként nekem Alapi István videói sokkal jobbnak tűnnek, szívesebben is nézem őket, mint pl. a dadogós csávót. :D

Most azt tűztem ki, hogy az első hetekbe csak újjgyakorlatokat, pl. Alapi által mutatottat , meg amit a gitársulinál láttam...azokat fogom gyakorolni, hogy egyáltalán álljon rá a kezem. Ezt úgy gondolom felesleges tanárnál, valami ilyesmit mutatna ő is. ha meg valamilyen szinten rááll a kezem és a kézkorrekció, a két kéz szinkronja általam megfelelőnek vélt lesz, akkor lehet tanár lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25977) Alexios válasza V.Stryker (#25972) üzenetére


Alexios
veterán

Elméletre lett javasolva emlékeim szerint, nem azért, hogy akár fizess neki :DDD Ott a musictheory.net, kis google és ingyen, jobb anyag van elméletre akkor már, illetve gyakorlatra is justin lett javasolva. Vagy ha úgyis mész tanárhoz, akkor hagyd az elméletet egyelőre, majd ott szóba kerül ha normális tanárhoz mész.
Két kéz szinkronján meg kb mindig lehet javítani, én arra nem várnék, akkor már inkább pár akkordot tanulnék meg a magam részéről.

[ Szerkesztve ]

(#25979) FockeWulf válasza V.Stryker (#25972) üzenetére


FockeWulf
tag

Jól írja adam, a Pénzes gitáriskola arra jó hogy szemezgess az elméletből, de ami a gyakorlati részét illeti.... a csókát nem szabad komolyan venni.... :)
És igen, gyakorlatra a Justinguitar, mint az le lett már írva lentebb :)
Alapi István videóit én is nézegettem, tényleg érthetően magyaráz, és az ujj -gyakorlatok is jók...de én is azt mondom, előbb próbálj néhány alap akkordot elsajátítani, és nagyon lassan váltogasd azokat. Vagyis csinálhatod az ujj gyakorlatokat, meg párhuzamosan az alap akkordokat....meg...próbálj meg alap dallamokat lepötyörészni. Akár gyerek dalokat is, azok a legegyszerűbbek, ne feledd, most az első nekifutásokra a cél az, hogy minél egyszerűbb dallamokat eljátsz, egész lassú tempóban. Hogy ráálljon a kezed, de a füled is valamennyire erre a gitározós dologra. Aztán majd jöhet a Keresztapa, meg a Beat It :D
De! Tényleg a legjavallottabb a JÓ gitártanár, azt semmilyen videó, sem könyv nem pótolja. És hidd el, nem csak szimpla ujj-gyakorlatokat fog mutatni, élmény lesz már az első óráktól az egész ha jó a tanárod.
Apropó könyv....full kezdőknek jó választás a Muszty-Dobay Gitáriskola, egy nagyon nagyon nagy hátránya van, hogy az elméletet teljesen mellőzi, ami azért fontos, már a kezdeteknél is (legalább alap szinten).
Fontos, hogy ne keseredj el ha nem megy valami az első hetekben/ hónapokban, ehhez sok kitartás és rengeteg gyakorlás kell, de ha szereted akkor minden fáradozást megér :)

[ Szerkesztve ]

(#25985) cucka válasza V.Stryker (#25972) üzenetére


cucka
addikt

A Pénzes honlap 85%-a skálákról szól, szerintem valami bekattant a csávónál. Szóval skálázni biztos jól megtanulsz onnan, gitározni valószinűleg nem nagyon.
Szerintem akkordokat meg dalokat tanulj, mert az zene, az ujjgyakorlat meg nem zene. Vagy ha elmész tanárhoz, olyat keress, aki tud is gitározni rendesen, meg esetleg jó fejnek tűnik, szóval nem olyan, mint ez a Pénzes.

(#25993) #20655360 válasza Alexios (#25992) üzenetére


#20655360
törölt tag

A videói alapján hááát, nagyon meh. Ez nem jelenti azt, hogy ennyit tud a csóka, ill. nem tudom elhinni. Az az érzésem, ő túlságosan is elmerült az elméletben és szimplán csak tanárként funkcionál, aki bár a tudását áttudja adni, de már rég nem érdekli a zenélés.
Egy-egy normálisabb videóval hitelesebb lenne, az biztos.

(#26011) FockeWulf válasza jettison (#25988) üzenetére


FockeWulf
tag

Talán nem is azt mondanám hogy szakmailag roszz (akkor nem is lett volna itt ajánlva elméletre), hanem maga az a "pénzes-módszertan" ami nem egy jó módszer, szerintem. Attól a tükörképes megoldástól a kezdő, de a haladó is összezavarodik, azokkal a villogó pöttyökkel...egy agyrém úgy ahogy van. Sztárolja azt az osire-t, de a GuitarPro messze veri az egészet, és jóval felhasználóbarátabb. Szóval nem igazán az anyaggal van gond, hanem a módszerével. A skálákra is túlontúl rá van állva, ami talán hasznos lehet egy magasabb szinten lévő gitárosnak, de egy kezdőnek nem igazán. Aki csak onnan tanul, lehet jól fogja tudni az E-lokriszi, meg A-mixolíd stb skálákat, de lehet egy alap 3 akkordos nyócóramunkát nem tudna elsikálni.
Meg azért valljuk be, vannak tömény hülyeségek is...a "tanár úr" kijelenti, hogy szerinte nincs értelme a kontra, szubkontra, kis, nagy stb jelöléseknek, ezért elnevezi a kontra alatti hangokat "fedák sárinak"... ami gondolom vicces akarna lenni, de azon kívül csak egy szimpla hülyeség. Ez kb olyan lenne, mintha egy autós weboldalon azt írná valaki, hogy szerinte nincs értelme a motorháztető alatti dolgoknak, mint pl motor, váltó, szűrő, önindító stb, nevezzük el őket egyszerűen csak " gatyamadzagnak". Ami egyszer talán viccesen hangzana , de senki sem venné komolyan. De lehetne sorolni...aki szórakozni is szeretne, annak javallott :)

[ Szerkesztve ]

(#26164) #20655360 válasza Eastman (#26162) üzenetére


#20655360
törölt tag

Van ott ez az aloldal: [link]

Az ilyennek mi értelme? Mész, aztán mégse tanulsz lószart se, mert nem tud csak rád figyelni a tanár és még piálni se lehet. :D

(#26342) #20655360 válasza cucka (#26341) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem olyan nehéz technika, mint ahogy kinéz. Én nem művelem, nincs is min, de tesóm anno már 2-3 év után elég jól tolta a basszuson. Járt tanárhoz.

Ezen a 9 húroson mondjuk sztem ritka fosul szól.

[ Szerkesztve ]

(#26798) Alexios válasza #56474624 (#26795) üzenetére


Alexios
veterán

Hát na, Steve Vainak és Jason Beckernek, Nick Masonnek vagy Herman Linek tetszettek a videók, de mit értenek ők hozzá, tanárnak majd jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#26844) FockeWulf válasza V.Stryker (#26842) üzenetére


FockeWulf
tag

Pár oldallal előbb leírtam, hogy vegyél egy Muszty-Dobay Gitáriskola c. könyvet, abban pont az ilyen kezdő dolgok vannak benne. Ha már nem akarsz tanárhoz járni...pedig az lenne a legjobb..elmagyarázná és megmutatná ezeket a dolgokat, lépésről lépésre. Ha az A-dúr akkordra gondolsz, ott nem pengetjük bele a mély E-húrt, habár az akkordba tartozik az E hang, ott fogod a D-húr kettes bundjában, meg a vékony, üres E húron is. Azért nem kell belepengetni, mert így már A/E lenne, ugye az E lenne a kezdőhang, na meg túlontúl az E hang dominálna az akkordban. Ugyanez van a D-dúr esetében is. Indíthatod A-húrtól is, de szebben cseng D-húrtól...

Jól írja Moleman kolléga. Az úgynevezett "kapa fogással" belefoghatod a Fiszt is D-nél a mély E-húron, akkord sika közben...

[ Szerkesztve ]

(#26941) Tommyka21 válasza V.Stryker (#26938) üzenetére


Tommyka21
tag

Tanárt keress az a legfontosabb!

(#27373) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma voltam tanárnál. Első alkalom volt, rögtön dupla órát kértem, mert havi egyszer tervezek menni, több nem fér bele időben.

Rögtön kezdem azzal, hogy nagyon hasznos volt. Pont megkaptam azt, amiért mentem, hogy a jövőben elkerüljem a rossz berögzüléseket. Gitár nyak fogás, pengetés, stb. Sok mindent ha nem is rosszul, de pontatlanul csináltam magamtól, youtube videók hatására. Viszont az is látszik,hogy az, hogy pár akkordot megtanultam már magamtól lefogni, az kicsit előrébb lendítette az órát.

Ez mellett zeneelmélet is kicsit, hangok, stb. És aminek nagyon örülök, hogy végre megértettem a hangokat, bundokat, összefüggéseket, pentatlon skálát. Tudom mi az a # végre és, hogy mikor jön, mikor marad ki. :DD

Egyenlőre az nagyon látszik, hogy ujjkoordinációra sokat kell gyakorolnom, illetve nyúlnia kell még kicsit az idegeknek is, mert látszólag a kisujjam nem ér oda, ahová kéne.

Mindamellett, új lendületet adott ismét.

A tanár srác szimpatikus, jó fej. Gitártudását a hirdetés alapján nem tudtam megítélni, a döntés az alapján született meg, hogy rákeresve kiderült, hogy ír is, főleg novellákat és ez nálam pozitív volt, feltételeztem egy megfelelő szintű intelligenciát mögötte. Amúgy Toroczkay Andrásról beszélünk.

Gyakorlásra is új, jobb módszert kaptam. Most már csak abba kéne segítsetek, hogy honnan tudnék letölteni A moll és E moll backingtracket. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28140) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok!

Én is rászántam magam a gitározásra így felnőtt fejjel. Ehhez nagy lökés volt, hogy kaptam egy Yamaha F310-es gitárt. Az sem tántorít el, hogy ez egy jobbkezes gitár, balkezes létemre.

Autodidakta módon próbálkozom, most tanárhoz nem járnék. Tudom az lenne a legcélszerűbb, mert azonnal kapnám a visszajelzéseket, hogy mit és hogyan kéne...

Most gondolkodom fizetős online leckéken. pl: gitartanfolyam.hu vagy gitaroznijo.hu-n. Nem tudom ezek megérik -e kezdésnek. Nekem ezek a modulos felépítések tetszenek.

Azt látom, hogy telon lévő hangoló progik nem a legjobbak (gondolom hardwares korlát). Pl: Elvileg jól belőtt E-hang, 5. bundnál lefogva már nem tökéletes A-hangot ad a progi szerint.

(#28796) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!
Gitár tanárt keresek teljesen kezdő szinttől (elektromos, szóló).
Tudom sok van a neten de gondoltam ti tudtok ajánlani valakit aki bevált.
Legjobb lenne ha lenne valaki a XX. kerületben mivel ott lakom.

Előre is köszönöm!

(#29212) five05


five05
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, kb 2-3 év rendszeres gitározás után váltanék akusztikus vonalról elektromosra. A kiszemelt gitár egy squier jazzmaster hh: [link]
Tudom, hogy nem egy húúú de jó gitár, valszeg nem is ezzel temetnek el, de a formája megtetszett. Szóval amiben segítséget szeretnék kérni, hátha valaki ismeri ezeket.

- Nem ismerem a hangszedőket, de megfelelhet-e blues, indie/progresszív/poszt/enyhe hard rock iránynak?
- Nem tudom megítélni a minőségét, általában elfogadható minőségű-e az ilyen árfekvésű squier? (Kulcsok egyéb hardver, sajnos kézben fogva egy fender után érezhetően más kategória)
- Eladható-e mondjuk 2 év után, ha kinőttem?

Még mielőtt más ajánlás érkezne: végre szeretnék új gitárt, max 75kért vagy olcsóbban. Ez tényleg a határon van, és nagyon tetszett az alakja és fogása, bár a kidolgozás egy fendert elnézve kevésbé tűnt igényesnek. Nem vagyok semennyire tapasztalt elektromos ügyben, és mivel nyáron gitár tanár nélkül maradtam, így hirtelen olyan embert sem tudok, aki segít vásárolni.)

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#29810) bigrob válasza nap (#29806) üzenetére


bigrob
őstag

Ez a terv ;]
Csak emberünk elolvasta a levelem és nem válaszolt.. (telefonszám nincs kint) :O

Tegnap este 11-kor kaptam egy sms-t hogy a mai nap elvinnék a gitárom ha még megvan. Jófogásról elfelejtettem törölni. Csak onnan nem kaptam a 200L-es akváriumos-szimszonos-benzines fűkaszás cserés ajánlatokat, úgy voltam, hogy majd lejár nem érdekel..

Emberünk jött időben, el is vitte és ezen a Krameren akadt meg a szemem :DDD

(#29809) 98bja
Vintage Leszopólt próbáltam, amikor tanárom gitárra vadászott a kölyöknek, Isten nyugosztalja. Nekem a humbik kisebbnek tűntek mint a szabványok, de minőségileg simán hozta a Plazmától vett Epi Lp studió szintjét (az a fekete, nem mai darab volt). Megvettük, a gyerek a mai napig használja.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29895) V.Stryker válasza Alexios (#29894) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most már elvesztettem a fonalat. Hát én is pont ezt mondtam, hogy az egy C, de ha C, akkor hogy a bánatba tiszta kvint? Na, írok a tanárnak. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30371) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Alap pengetési gyakorlat kérdés. A tanár mondta az órán, de bakker elfelejtettem... szóval... ha úgy jönnek a pengetések, hogy 5-ös érintő majd 7-8, akkor ugye 2-es ujj az 5-ös érintő,4-es ujj 7-es, 5-ös ujj 8-as.
De ha úgy van,hogy 3-as érintő, majd 5-ös és 7-es, akkor ugye nincs már elég ujjunk hozzá, hogy sorrend legyen, azért legyezőbe szét kell nyitni a kezet és 3-as érintőn a 2-es ujj, 3-as ujj az 5-ös érintőn és itt meg vagyok kavarodva, hogy a 7-es érintőre a 4-es vagy 5-ös ujj megy? :U Nekem elér mindkettő... :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30378) Szten Márs válasza Alexios (#30375) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én sem láttam még ilyet, hogy valaki a mutatóujjat a kettes ujjnak hívja... Gondolom a tanár mondta így, és meglehetősen furcsa...

(#30604) V.Stryker válasza GoTReX (#30598) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha van motiváció és idő, 5 percre is elő kell venni. Nekem a tanárom azt mondta, hogy a gyakorlás minősége a lényeg. Ha gyakorolsz, akkor legyél te és a gitár, koncentrálj arra. Ne nyomkodd a telefont, ne nézz tévét és ne foglalkozz hat másik dologgal. 10 perc koncentrált gyakorlás többet ér , mint 2 óra gyakorlásnak hívott tv-nézés a gitárral a kézben. :)

Nekem heti 5 napon a napi 1 óra gyakorlás időben elvileg meglehetne, csak a koncentráltal szoktak gondok lenni, miután hazaértem a melóból, két kisgyerek, fürdetés, etetés után. :) De akarom csinálni és csinálom, amennyi jut rá. De már most érzem, hogy változtatni kell, mert jobban kéne haladnom sokkal.

Amúgy a tanárom szerint a napi 1-2 óra az egy hobbiból gitározni tanulónál nagyon jó. Azt mondja,hogy 3-4 órát és annál többet azok szoktak, akik zenei szakirányra mennek komolyan. Onnan tiszták ezek az infók, hogy én is el voltam keseredve, hogy csak ennyi időm jut gyakorolni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30690) Kobe válasza FockeWulf (#30688) üzenetére


Kobe
veterán

mikor hogy engedi az időm. Van 1-2 amit szoktam gyakorolni, de egyelőre azért "küzdök", hogy a kötelező elemekre szánt napi 1 óra minden nap meglegyen + tanáromhoz rendszeresen el tudjak járni.

(amennyire hátul kullogok a tanulással, a jelenelgi szintemen amugy sincs pofám a dalokat erőltetni :D )

[ Szerkesztve ]

(#31123) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Látom van itt profitól kezdőig mindenki a fórumon.
Én nemrég pipáltam ki egy régi bakancslistás vágyam, és elkezdtem gitározni, teljesen a nulláról.
Érdeklődnék, hogy tab-ok forognak e itt közkézen? Eleinte bármilyen érdekelne, csak hogy tanulhassak.

Sokat utána olvastam, hogy milyen gitárt vegyek. Fémhúros, akusztikus volt az elvárás, végül beruháztam egy Ibanez V50NJP-re. Szerintem ár/érték arányban nagyon jól jártam, a tanárnak is nagyon tetszik akihez járok. Ezt csak azért írom, hátha valakinek segítek ezzel a döntésben. :)

Ami nem kék, az más színű.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.