Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

HELP SOS!

Most szereztem GAEP45-UD3r 1.1 lapot, és szerelem össze, de akadt egy kérdésem.
A proci mellett lévő 8pines csatiból, én csak 4-est tudok rádugni, akkor ezzel is megy a lap?
Vagy ehhez csak 8-as jó?? Mit befolyásol?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15152) Bagira01 válasza Sziszifeca (#15151) üzenetére


Bagira01
veterán

Elvileg működnie kéne, nekem anno p35-ds3p-nél volt, szerintem sok mindent ne befolyásol, mint hogy vga is működik 8 helyett 6 pin-el :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15153) Sziszifeca válasza Bagira01 (#15152) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ok, köszi, működik is, csak azt nem tudom akkor mi a lényege a többi pin-nek? :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15154) Laraxior válasza Bagira01 (#15152) üzenetére


Laraxior
titán

:Y gtx280 pl...elindul két 6os PCI-E tápcsatival? :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15155) Laraxior válasza Sziszifeca (#15153) üzenetére


Laraxior
titán

nem árt ha bedugod.. mint ahogy te is könnyebben viszel el kétszer 50kg-ot, a lap is könnyebben ad le mondjuk 2ágon 100W-ot mint egy ágon 200at :) pl.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15156) Erdei88 válasza Laraxior (#15154) üzenetére


Erdei88
veterán

Elindul, de sípol villog és annyi. Nekem legalábbis ez volt az X2nél

(#15157) Sziszifeca válasza Laraxior (#15155) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Akkor ha az 5.25-ös csatira veszek egy átalakítót 4 pin-re és bedugom a másik 4 pin mellé akkor az jó úgy?

Lehet zaklatni foglak titeket a stabil tunning beállítással kapcsolatban, csak előtte elolvasok mindent amit lehet. :B :K Majd a béna kérdéseimmel.

- az mitől van, hogyha a M.I.T menüben állítok valamit, akkor reset után a proci ventije maxon pörög mindig? Ha load default, utána jó.

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15158) Bagira01 válasza Laraxior (#15154) üzenetére


Bagira01
veterán

Hd2900XT pld elindult ;)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15159) stigma válasza Sziszifeca (#15151) üzenetére


stigma
addikt

Én nekem is ilyen lapom van, Tagan 580W-os igaz a tápom de eddig nekem semmi probléma nem volt, hogy csak egy 4pinest dugtam volna rá.
Ahogy én emlékszem, én csak 1x használtam a 8pines-t mikor egy Quad-ot teszteltem(Q9450), azonkívül tudtommal 2 magosnak elég egy 4pines.
Amúgy mellette egy 7950-el nyomulok oda elég egy 6pines :DDD

Amúgy Laraxior-nak ( #15155) hsz-ben igaza van.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15160) jagada válasza Sziszifeca (#15157) üzenetére


jagada
őstag

ha egy 4 pinest dugsz rá 8-asra átalakítva attól nem lesz jobb a helyzet, mivel a meglévőt osztja szét, azaz semmi értelme az átalakítónak, mert 4-el is megy a lap

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#15161) Sziszifeca válasza jagada (#15160) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Akkor megnyugodtam. Köszönöm. :K

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15162) Sziszifeca válasza jagada (#15160) üzenetére


Sziszifeca
őstag

De várjál, ami a tápból kijön 4 pines, azt rádugom, és a mellé pedig az 5.25-ről 4pin-re alakítót is rádugom. Akkor nem egy vezetékről osztja szét. :U

Nem úgy akartam hogy a 4 pinest alakítom át 8-ra. :U

- Tehát, ha megy 4 pinnel, akkor semmi gond?? Hagyjam így? De ez mit befolyásol? Tuningnál nem ugye? :F

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15163) jagada válasza Sziszifeca (#15162) üzenetére


jagada
őstag

a 4 pin-eshez szoktak lenni olyan átalakítók 8-asra, mint a 20-ról 24-pinre, nemtom van-e olyan ami egy "molex" csatit alakít át és még el is fér a 4-es mellett, szvsz felesleges barkácsolni..

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#15164) Sziszifeca válasza jagada (#15163) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Hát [ilyenre gondoltam - molex-4pin ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15165) jagada válasza Sziszifeca (#15164) üzenetére


jagada
őstag

egy próbát megérhet, gondolom nem kerül többe 200-300Ft-nál

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#15166) Sziszifeca válasza jagada (#15165) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Vagy akkor már vegyek egy ilyet? Ez is jó hozzá? Nem lesz túlfeszelve a lap? Vagyis ami jó vga-hoz, az jó az alaplapra is? :B :B

[2xmolex-8pin]

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15167) -bh- válasza Sziszifeca (#15166) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ha nem vmi C2Q-val próbálkozol, akkor bőven elég a 4pin is (a videokártya táplálásához készített félmegoldásokat pedig hanyagold - bár 12V-ot ad, de felesleges.. )

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15168) Laraxior válasza -bh- (#15167) üzenetére


Laraxior
titán

:K épp irni akartam hogy egy E8500höz bőven elég a 4 pin is :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15169) Sziszifeca válasza Laraxior (#15168) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:C Akkor ok! De ha tuningolom, akkor is?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15170) stigma válasza Sziszifeca (#15169) üzenetére


stigma
addikt

Persze probléma nem lesz, használj nyugodtan 4 pinest, nekem simán bírta annó a lapom 4 pinessel E8200@3920MHz + egy 8800gtx@ULTRA

Laraxior: Tudnál mesélni mit ment ott igaz vízzel egy E8400

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15171) Laraxior válasza stigma (#15170) üzenetére


Laraxior
titán

jelentem alássan ;] 1.32V@4600MHz
24/7:
1.396V@4600MHz :C loadline calibration on. UD3P lapban :K 2x2GB OCZ 1150es Reaperrel. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15172) toyone válasza Laraxior (#15171) üzenetére


toyone
őstag

:C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15173) Sziszifeca válasza Laraxior (#15171) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:C Akkor az LLC-t te mindig használod? :U Akkor most azt lehet vagy nem lehet használni, mert visszaolvasva mindenfélét írnak.

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15174) Laraxior válasza Sziszifeca (#15173) üzenetére


Laraxior
titán

én használtam...aszonták ennyi feszen nem ajánlott. baja nem lett a procinak,pedig fél évig igy ment kb. mondjuk vizzel. ha van akkor használom, a prociban is benne volt a teljesitmény,akkor miért ne :D :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15175) Erdei88 válasza Laraxior (#15171) üzenetére


Erdei88
veterán

Pici képzavar, akkor most mi hol mennyi? Mennyin ment 4600ot?

(#15177) Laraxior válasza Erdei88 (#15175) üzenetére


Laraxior
titán

jeges vizzel 1.32Von tudta a 4600at.
de 24/7 1.396V :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15178) Sziszifeca válasza Laraxior (#15174) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Tehát ha én pl. a biosban 1.31V-ot adok a procinak, és úgy megy 4160mhz-et, akkor az LLC-t így enabled-re állíthatom? Vagy akkor lejjebb kell venni az 1.31V-ot? :B
Vagy ennél a fesz-nél nem szabad LLC-t használni?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15179) stigma válasza Sziszifeca (#15178) üzenetére


stigma
addikt

Ez az LLC(Loadline Calibration) már ki lett tárgyalva, és arra az álláspontra jutottak, hogy ha valaki akarja bekapcsolja ha nem nem, elméletliget kárt nem tehet benne.
Az LLC azért van hogy némely lapoknál mint mondjuk nálam, UD3R-ben nagy a dropp értéke, így lejjebb tudod ezt venni ha bekapcsolod.
Szóval ezt döntsd el magadban, de szerintem még bekapcsolható, én ha a procinak 1.35Vot adnék , akkor már nem kapcsolnám be mert, mert hosszútávon kárt tehet a lapban.
Persze ez az én szubjektív véleményem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15180) Sziszifeca válasza stigma (#15179) üzenetére


Sziszifeca
őstag

De hogyha 1.31V-ot adok biosban, és úgy stabil, és így bekapcsolom az LLC-t, akkor lesz kevesebb a fesz CPU-z-ben ugye? és persze ugyanolyan stabil lesz? :B
Bocs ha bénázok, de még most szereztem magamnak ilyen jó kis lapot (UD3R).

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15181) -bh- válasza Sziszifeca (#15180) üzenetére


-bh-
aktív tag

Szóval: adsz 1,31V-ot a procinak BIOSban. Ez a terhelés (vagyis használat) alatt 0,06-0,08Val csökken (ez az érték a drop) - azaz 1,31-0,08=1,302V. Ha ez zavar, bekapcsolhatod a LLC-t, ami ez a drop-ot kikorrigálja - mondhatni szinten tartja a beállított feszültséget. Viszont erről van pár cikk, h mennyvel,és milyen áron (olvasd el) - lényeg, h 1,3V fölött nem szokás.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15182) Sziszifeca válasza -bh- (#15181) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ok, köszi. :K

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15183) stigma válasza Sziszifeca (#15180) üzenetére


stigma
addikt

Attól függetlenül hogy bekapcsolod ugyanolyan stabil lesz.
Még annyit mondhatok hogy UD3Res lapon az ,,ULTRADOUBLE" és "Gigabyte" feliratot a bordákról nyugodtan lekaphatod mert csak oda van ragasztva, és sokkal jobban melegíti a hidakat, mivel nem tud kiáramlani, feláramolni a meleg levegő.
Én speciel leszedtem , mert rohadt melegek voltak a bordák.

-bh-: thx a linket, ezt elolvasom én is mert eléggé érdekel a dolog.Ez épp olyan fontos leírni mint mondjuk a GTL beállítások :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15184) Sziszifeca válasza stigma (#15183) üzenetére


Sziszifeca
őstag

De az garivesztéssel jár nem? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15185) rup1u5 válasza -bh- (#15181) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam 0.5v-0,11v között van a drop q9550-el. Lefogadom, hogy a kis 420-as, 4pin-es enermax táp miatt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#15186) stigma válasza Sziszifeca (#15184) üzenetére


stigma
addikt

kétlem, mert én még félreraktam, és még ugyanúgy ragadnak, amit simán vissza lehet tenni rá, a kutya sem veszi észre.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15187) stigma válasza rup1u5 (#15185) üzenetére


stigma
addikt

szerintem egy nullát elírhattál, vagyis ez csak formaiság 0.5V dropp különbség az nagyon nagy...inkább 0.005-0.011V az már inkább, habár a második érték.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15188) -bh- válasza rup1u5 (#15185) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ezért nem írtam konkrét értéket. Nálam 0,06V :U

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#15189) Laraxior válasza rup1u5 (#15185) üzenetére


Laraxior
titán

tuti... nálam nem droppolt annyit. esetleg egy kis loadline-t is kapcsolsz, meg egy tápcsere :D

az a Gigabyte téma az tetszik..lekapom a bordáról :K :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15190) Sziszifeca válasza Laraxior (#15189) üzenetére


Sziszifeca
őstag

és annyit javít a hűtésen ha leveszem? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15191) toyone válasza Sziszifeca (#15190) üzenetére


toyone
őstag

Eléggé. Jobb a levegő áramlás ha nincs rajta, oda van ragasztva rendesen, nem kell kapkodni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15192) --Disztroj-- válasza toyone (#15191) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

és ha rajta marad lesz bármi baja?
nem hinném...hacsak nincs agyonfeszelve a lap

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#15193) toyone válasza --Disztroj-- (#15192) üzenetére


toyone
őstag

Nem lesz semmi baja ha rajta marad. Pár fokkal melegebb lesz ennyi. Nem kötelező leszedni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15194) rup1u5 válasza stigma (#15187) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igazad van. Egy nullát elírtam. Átlagban kb. 0.06v a drop nálam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#15195) banderasz77


banderasz77
addikt

UD3R/P rev 1.0 és 1.1 lapok között van valami tudható különbség???

(#15196) toyone válasza banderasz77 (#15195) üzenetére


toyone
őstag

Korábban volt róla szó[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15197) banderasz77 válasza toyone (#15196) üzenetére


banderasz77
addikt

Köszi.

(#15198) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, bár p43-as lapom van mégis ide írok mert nincs topikja és ez áll hozzá a leg közelebb.

Volt egy p35 ds3l lapom, és van 2x2gb kingmax 800-as ramom (cl5), ebben a lapban olyan 850 környékéig ment fesz nélkül, kis plusz fesszel picit tovább is.
A ram maradt, a lapból egy p43 ds3l lett, és a ram csak 800MHz-en hajlandó működni.
Hiába feszelem vagy babrálom az időzítést, 800 felett nem indul el...

Esetleg van erre valami spec beállítás vagy csak nem csipázza ezt a ramot...erről tud valaki valamit?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15199) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Prime alatt kb olyan 30-45 perc alatt elszálok kékképernyővel. CPU vcore már 1.35ön van de még így is :S Min állítsak?? Többi nagyából normálon van PCI 100-on meg minden úgy ahogy kell lenni, de gondolom hogy valamin még emelni kellene. 3.6on megy a proci. Tipp?? :F

(#15200) toyone válasza Devdi (#15199) üzenetére


toyone
őstag

Próbáld meg ezt: Mch feszültségét tedd normálról 1.14v-re.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.