Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) Gorneck válasza atish15 (#14250) üzenetére


Gorneck
titán

És mit akarsz tuningolni? Quadot? Pontosíts pls. és nem ártana leírnád mik is az elvárásaid...

Gorneck#1239

(#14252) atish15 válasza Gorneck (#14251) üzenetére


atish15
aktív tag

e8500 öm van.elvárások igazából nincsenek.csak melyik a jobb megoldás

(#14253) celf válasza m4rc! (#14242) üzenetére


celf
őstag

koszi, kozben tegnap este meg csinaltam egy bios resetet es egy ram cseret. a ram cserenel kiderult mi van. csak mar kicsit ideg voltam, ugyhogy hagytam a *****ba az egeszet.
szoval a kingmax TinyBGA ramokkal es bebootolt.
az uj Corsair TWIN2X4096-8500C5-al nem.

most majd megprobalom megfeszelni biosbol. de ezzel mar nem leszek joban azt hiszem, akarhogy alakul.
a rev1.1 vajon ugyanezt csinalna a ramokkal ?
es ha feszeles utan mukodik akkor megeri igy futtatni a gepet?
hat ez nagyon jo. eleve igy kezdi az uj konfig a palyafutasat :U
visszakuldom a scan-nek a lapot. hogy rohadna ki a szííve mindegyiknek.

[ Szerkesztve ]

(#14254) m4rc! válasza celf (#14253) üzenetére


m4rc!
őstag

Attól még, h döcögősen indult, nem lesz vele gond később.., akkor most a Corsair-ekkel feszelve megy?
Pl. mikor muteromnak raktam össze a gépet (minden alkatrész zsír új), akkor az elsőre meg se nyikkant, full semmi, tiszta kuka volt. Rádugtam egy másik tápra, arról elindult, aztán visszadugtam az előzőre, és láss csodát mind a mai napig azzal megy... Ghost in the Shell ;)

We are analog players in a digital world

(#14255) celf válasza m4rc! (#14254) üzenetére


celf
őstag

ismeros... hanyszor sziivtam en igy :N
tobbek kozt most is.

szoval defaulatbol ez van:
>>>
Dram Voltage 1.800v [Auto]
DRAM Termination 0.900v [Auto]
Channel A Reference 0.900v [Auto]
Channel B Reference 0.900v [Auto]

az elso gondolom az osszes slotra vonatkozik, lent meg a chanel A-t illetve B-t kulon lehet szabalyozni (?). ha igen, akkor az elsot belovom 2.1v-ra (ez van a ramok matricajara rairva), a termination-t meg atallitom 1.050-re.
ez igy jo lesz, vagy eleg csak a legfelsot ?

koszi amugy a segitseget mindenkinek :)

ps: az normalis, hogy ahogy a Biosban navigalok, a piros kijelölő mező villog? ugyertem, hogy amikor raugrana a kovetkezo sorra, akkor nagyobb lesz a piros mezo egy pillanatra mint a kijelolendo szoveg.
es ugy altalaban mintha lenne egy olyan jo fel masodperces latancy minden gombnyomasra. amikor folmegyek a listaban, es oldalt kene valtson akkor meg gondolkodik vagy 3 masodpercet mielott betoltene az uj kepet.
ez nem igy kene legyen azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#14256) m4rc! válasza celf (#14255) üzenetére


m4rc!
őstag

Elég, ha a Dram Voltage-t teszed 2,1V-ra, az összes többi feszt állítsd át Normal-ra!! (Tehát a prociét, MCH, stb., mindent!)

We are analog players in a digital world

(#14257) celf válasza m4rc! (#14256) üzenetére


celf
őstag

okaj, minden megy normalra. meglatom mit reagal.
a bios nallad is ilyen dog lassu ?

(#14258) lipi67 válasza atish15 (#14252) üzenetére


lipi67
veterán

Ha rev2-es ramok, akkor 2x2 jobb lehet. MCH-nak se kell plusz fesz, s a ramjaidnak is elég bőven 2V. 5-5-5-15 PL8. 1100 körül.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14259) celf


celf
őstag

2.240V-ig mentem. 2.100V-rol. tobbet nem mertem. illetve mar ki volt a tokom. minden egyes feszultseg allitasnal ki kellett vegyem a ramokat, be kellett rakjam a regit, beallitani az egyel nagyobb feszt, aztan kivenni a ramot es berakni az ujakat, hogy megnezzem mukodik-e nem tudom hogy a faszba kepzeltek ezt, hogy a BIOS nem megy ram nelkul.
:F sik az ilyen tervezomernok nagyon. alaplapnak egy tap kene, hogy elindithassa a bios-t, ahol aztan latni kene, hogy mi a gubanc.
ennyi.

tovabbi tanacsokat elfogadok. meg kene probalni esetleg biost frissiteni, hatha? vagy tovabb feszelni ?

(#14260) Erdei88 válasza celf (#14259) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem tudom kérdezték-e. A ramok időzítését auton hagytad vagy Te állítottad be?

(#14261) m4rc! válasza celf (#14259) üzenetére


m4rc!
őstag

Akkor most 2,1V-rol sem indul a gep?

szerk.: #14257: BIOS-al nalam semmi gond, nem erzem lassunak.

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#14262) atyuska válasza celf (#14239) üzenetére


atyuska
tag

Nekem garban cserélték az ugyanilyen problémás Ds3-at

----atyuska----

(#14263) celf válasza m4rc! (#14261) üzenetére


celf
őstag

nem :(
F3-as bios van. F9 a legujabb.
irtam a scannek. megvarom mit reagalnak, addig nem flashelgetek nagyon

(#14264) lala42


lala42
őstag

Új vagyok itt, és elkelne egy kis segítség. Nos a helyzet, hogy váltottam DDR3-ra. A lap Giga GA-EP45T-UD3LR. Ha valakinek van ezzel a lappal tapasztalata, akkor szivesen megköszönném, ha megosztja velem az észrevételeit. ( gondolok itt a BIOS beállításokra.)
A konfig a fenti lap, E8400 Proci,jelenleg ideiglenesen 2 GB Kingmax DDR3 1600, a többi, ami nem lényeges az adatlapomon. Jelenleg a proci 400x9 et megy 3600-on, és itt 1 Everest kép is.

Hali!

Nos a memória a héten bővül még 1 ilyennel, csak ehelyett kit-ben

Előre is köszi a hsz-eket. :K :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14265) eladohardver válasza lala42 (#14264) üzenetére


eladohardver
őstag

Nekem memóriával volt tapasztalatom... volt egy kingmax 2x1Gb 1600 as kitem... Giga lapban borzadáj volt... EP45T-DS3R ben gyakorlatilag 1333 mhz fsb illetve memória sebességet lehetett vele stabilizálni... Ha teheted vegyél inkább d9gtr chippes memóriát, az kb minden lapban működőképes és jól telljesít... mondjuk CSX diablo, vagy corsair dominator rev 3.1.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14266) lala42 válasza eladohardver (#14265) üzenetére


lala42
őstag

:R Köszi.
Nálam még nem volt a memó megpiszkálva, mert ez nem végleges.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14267) Gorneck válasza atish15 (#14252) üzenetére


Gorneck
titán

Ha alapon menne minden, akkor 2*2giga 800as CL4es kit jó...nincs szükség többre...ha lesz tuning, akkor is elég lehet a 800as kit...magas szorzója miatt a procid alacsony fsb mellett is magas órajelre képes...x*400-ra gondoltam...de egy jobb 800as CL4 kit akár 1000-1100at is mehet. De ha nincs extra elvárás csillióbillió magas FSB akkor a 800as ram elég...

Gorneck#1239

(#14268) celf


celf
őstag

ha vinyorol akarok biost flashelni akkor azt Q-flashben ugy kene csinalni, hogy egy frissen formatalt FATos vincseszterre rarakom (csak) a BIOS file-t, vagy kell ra mind a 3 file? autoexec.bat meg valami masik exe?

[ Szerkesztve ]

(#14269) Gorneck válasza celf (#14268) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs pendriveod? Akkor már inkább @bios-szal csináld...win alól...

Egyre több értelmetlen dolgot lehet olvasni a topikba... :(

Gorneck#1239

(#14270) celf válasza Gorneck (#14269) üzenetére


celf
őstag

van a tesomnak egy SDHC 8 gigas kartyaja, es ahhoz egy kartyaolvaso. ez nemtudom mennyire minosul pendrivenak.
mas nincs.
vinyos megoldas rizikos nagyon?

mi az ertelmetlen :)

[ Szerkesztve ]

(#14271) bolcsodal válasza celf (#14270) üzenetére


bolcsodal
addikt

Windows alól símán lehet frissíteni, minek bonyolítassz? :(

They drew first blood....

(#14272) celf válasza bolcsodal (#14271) üzenetére


celf
őstag

ne legyetek ti is síkok, mondtam, hogy nincs windows, uj a konfig.
de ha lenne sem segitene, mert boot loop-ot kap, be se tudnek lepni.
de felrakok egy windowst, a regi ramokkal, egy kisebb vinyora, h ne legyen fel nap a formatalas, es akkor majd windowsbol.... ha ennyire rossz dolog a winchesterrol flasheles...
mindent, csak menjen mar ez a szar. vagy deruljon ki, h hulladek, es akkor kuldom vissza.

[ Szerkesztve ]

(#14273) bolcsodal válasza celf (#14272) üzenetére


bolcsodal
addikt

De miért nem viszed vissza a RAM-ot? Vagy próbálod ki egy másik gépben, hogy abban működik-e? A lap nem szar ez egyértelmű, hiszen elindult a csere memóriával. Egyedül a Corsair a húnyó szerintem. :(

Egyébként meg nem kell formatálni az egész vinyót. Egy 20GB-s partícióval meg gyorsan végez a telepítő is. Felteszed a régi RAM-okkal a winfost lefrissíted és cseréled a RAM-okat.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#14274) celf válasza bolcsodal (#14273) üzenetére


celf
őstag

nem tudom visszavinni, mert netes vasarlas volt.

ha azt mondjatok, h vindoz alol mindenkepp jobb akkor onnan lesz.

meg arra valaszoljatok, h SanDisk SDHC kartya mennyie minosul pendrive-nak.

(#14275) celf válasza celf (#14274) üzenetére


celf
őstag

megvolt @bios-al, utanna meg nem mukodott azonnal, felnyomtam a dram voltage-ot 2.1-re 1.8-rol, es a PSD-t atallitotatam auto-rol 2.40-re.
kellett az a bios flash.
kiderul mit hoznak a tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#14276) lipi67 válasza celf (#14275) üzenetére


lipi67
veterán

F3-as bios-szal vettem én is az UD3R-t. 8500-ös bele, meg a reaperek , hiba 1 szál se. Lehet félreolvastalak, de most se értem, mi bajod volt.. :U :B .

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14277) Gorneck válasza celf (#14270) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor megoldva a probléma mint olvasom...

De azok a síkok ahogy neveztél minket kicsit erős...mivel egy bios frissel el is szállhatott volna a lapod is...mivel baszott instabil a rendszered...ezért kell ilyenkor tutira menni...pl egy tuti jó rammal frissíteni...erre mindenképp oda kell figyelni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14278) lipi67 válasza Gorneck (#14277) üzenetére


lipi67
veterán

Te ezt nem értheted! :D
Kben meg: Ha ott volt egy másik ram, mi a fene a probléma? Az a ram meg ami 2,1v alatt nem indul el, (mind1, hogy miyen bios),s nem jut el a biosig se..-kukába vele-)Mert ha ha a lap x-edik próbálkozásnál se ad neki annyit..(hisz elvileg auton van.. erre mondtam, h nem értem. Feszt auton hagyni ok, hogy balgaság, de én direkt néztem: Azért már ezek a lapok elég korrekt módon belövik...Mind1, probléma megoldva. ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14279) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nah most csináltam egy benchet az everesttel. Sztetek ennyi a max vagy van még hova fejlődni?
kép

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14280) eladohardver válasza FRENK1988 (#14279) üzenetére


eladohardver
őstag

500 fsb körül lehet procid vége...:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14281) lala42 válasza FRENK1988 (#14279) üzenetére


lala42
őstag

Megy az még többet is ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14282) lipi67 válasza FRENK1988 (#14279) üzenetére


lipi67
veterán

Hát.. Őszintén szólva elég gyengus..Én is 9400-est akartam pedig. Nálam ez a nyári "lájtos" 24/7-es:
[link]
Nem uaz..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14283) eladohardver válasza lipi67 (#14282) üzenetére


eladohardver
őstag

team xtremmel könnyű:D performance enhance? hogy van nálad? Turbó rárak pár száz kb/sec et...

Gorneck jha tudom, de ha nem megy 1200 at a memória akkó bax6od:( akkó marad magas fsb és 1100 mhz körüli memória... de ahoz köll a volt:(

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14284) Gorneck válasza eladohardver (#14283) üzenetére


Gorneck
titán

9-10k-hoz nem kell team... :) Csak jól kell tweakelni...

Gorneck#1239

(#14285) lipi67 válasza eladohardver (#14283) üzenetére


lipi67
veterán

Standartd..-nem turbózok, fő a nyugalom:)

Most VGA-val szarakodok, de majd ezt is megrángatom kicsit. (füstbe ment a progim, esik, du. 2ig ráérek..

Balu: "Csak jól kell tweakelni..." -reméljük, h du. jól fogsz!!! :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14286) eladohardver válasza lipi67 (#14285) üzenetére


eladohardver
őstag

Esik a vérnyomásod?;) Hol esik itt szárazságvan mint állat

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14287) lipi67 válasza eladohardver (#14286) üzenetére


lipi67
veterán

BAZ-ban esett, most állt el. S olyan hülyékkel taliztam volna, hogy úgy is seggrészegre ittuk volna magunkat. Sárban meg megy a fene négykézláb! ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14288) D.Orion


D.Orion
veterán

Öcsém alaplapjával lenen egy komoly probléma:
-Gigabyte EP45-DS3

Az alaplapi hangkártya mikrofon jack-je érdekesen viselkedik, nem tudom, hogy hardver vagy szoftver probléma. :F

A hangkártya szoftverében le lehet futtatni a microfon varázslót, szépen megy a skála ha beszélek bele és ki is írja, hogy Kalibráció sikeres. Ezen kívül viszont se windows hangrögzítő, se steam, se msn, se ventri, se teamspeak, se semmilyen játék beépített voice-ja nem érzékeli a mikit. Az már csak tetézi a bajt, hogy a gépház elejében lévő microfon + hangfal jack-et sose tudtam beüzemelni.

Erre varjatok valami gombot. :U

(#14289) Gorneck válasza D.Orion (#14288) üzenetére


Gorneck
titán

Elsőre sztem szoftveres gond...sokan szívnak ezzel...

Az előlapi audio jó lett bekötve? Vagy a csati egyben van?

Gorneck#1239

(#14290) D.Orion válasza Gorneck (#14289) üzenetére


D.Orion
veterán

A csatit dugdosni kell, de 80x átnéztem a füzetéből, net-ről innen onnan és semmi. Szoftveres gondra valami megoldás? Gyári driver van fent amit mellékeltek hozzá.

(#14291) Gorneck válasza D.Orion (#14290) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor frissítsd le...

Keresgélj a topikban...sztem vhol meg van a megoldás...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14292) D.Orion válasza Gorneck (#14291) üzenetére


D.Orion
veterán

Gigabyte honlapról leszedtem az új driver-t, hát ez olyan hangos lett mint még soha. Thx. :R

(#14293) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, tervezek venni egy GA-EP45C-DS3R alaplapot. [GA-EP45C-DS3R]

A honlap szerint 1,5V DDR3-asokkal bánik el. Képes ettől többet adni nekik, és ha igen vajon mennyit? Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal? (szükségem van a ddr3-ra, azért akarok ezt venni)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14294) eladohardver válasza qfm (#14293) üzenetére


eladohardver
őstag

mit vársz tőle? Nekem sima EP45T-DS3R lapom volt ... az egy vacak!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14295) qfm válasza eladohardver (#14294) üzenetére


qfm
senior tag

Kifejtenéd bővebben miért volt vacak? :U

(#14296) eladohardver válasza qfm (#14295) üzenetére


eladohardver
őstag

alaplap qvl listjében szereplő memóriával pl OCZ platinum 1600 as kit ha jól tudom vmi 900 mhz en sikerült vkinek stabilizálni
Kingmax 1600 mhz es memória 1333 at ment benne... magyarul egy C2D 1333 mhz fsbjű procit is kiba nehéz volt vele stabilra rakni... szal szvsz felejtsd el a DS3-as szériás DDR3-as lapokat...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14297) qfm


qfm
senior tag

Na jó, akkor egy kiegészítő kérdésem lenne még. Maximum 35ezerig (jó lenne ha alatta lenne), milyen alaplapot vegyek egy q9300-as alá, ami ddr3-at kezel, tudja a raid0-t, és van benne CF támogatás?

Köszönöm :R

(#14298) eladohardver válasza qfm (#14297) üzenetére


eladohardver
őstag

én csak azt tudom hogy ezt ne... viszont mintha vki írta volna hogy ud szériás lappal 1600 as kingmax megy ami szinte csoda:) olvass vissza és kérdezd meg őt sztem... link jó, igaz ez nem cf-es, de gondolom a széria többi tagja már igen... asszem a sima EP45T UD3R nem papírból írom lehet más a neve...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14299) -bh- válasza qfm (#14297) üzenetére


-bh-
aktív tag

Elvileg ez tudja az általad felsoroltakat - csak tapasztalat nincs (még) róla...

Lipi67: erre is van megoldás: el kell érni azt a szintet, h vigyenek ;]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14300) lipi67 válasza -bh- (#14299) üzenetére


lipi67
veterán

Hát.. Nem olyan buli az. Vittek már, de zavar, hogy mindíg olyan furcsán bámulják a kocsit, meg az a perec is szorít kvra... :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.