Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha egy E5200-at akarok 12x200-on hajtani egy UD3R-ben akkor elvileg a lapon nem kell feszelnem semmi? Csak a CPU Vcore, CPU ref, CPU term, PLL kell beállítani.
Mert belőtem valós 1,36V Vcore-t így elindul a Win de aPrime azonnal hibázik, hiába adtam feszt a PLL-nek és/vagy a CPUref-nek semmi haszna(igaz nem toltam feljebb a feszt jpobban mint amit Gorneck oldala írt, PLL:1,6V, REF:1,38V).

[ Szerkesztve ]

(#14452) eladohardver válasza Hunter2 (#14451) üzenetére


eladohardver
őstag

mármint amit te írsz ref az ugye a cpu termination akar lenni igaz? szerintem vedd ki a francba a 2 kingmaxot .... esetleg...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14453) bolcsodal válasza Hunter2 (#14451) üzenetére


bolcsodal
addikt

12x200??? Nem 12x300-at akartál írni?

Nekem ami ment normális feszen az 11x320-as FSB volt. De 12x-es szorzót már nem tudtam stabilizálni értelmes fesszel...

Én ilyen beállításokat használtam EP45-DS3-ban. [link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#14455) Hunter2 válasza bolcsodal (#14453) üzenetére


Hunter2
addikt

De azt akartam írni. :R
1.23V-al 3520 az számomra esélytelen.Most 1,32V-al megy 12,5x266-ot.

HamisCucc!
Szerintem egy permanent bant megérne neked. :W

[ Szerkesztve ]

(#14457) Hunter2 válasza eladohardver (#14452) üzenetére


Hunter2
addikt

a tuning ez esetben független a 4 modultól. 2 modullal se akar menni.
Szerintem az lessz a megoldás hogy kicserélem a procit a tesóméval :DDD

(#14458) bolcsodal válasza Hunter2 (#14455) üzenetére


bolcsodal
addikt

És mennyi a vége a proccnak 6x-os szorzóval 1,3V-ot beállítva BIOS-ban?

Igazából E5200-nál a CPU fesz és a RAM feszen kívül minden maradhat normal-on (nem auto-n!!).

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#14459) Hunter2 válasza bolcsodal (#14458) üzenetére


Hunter2
addikt

Olyant még nem néztem, 9x333 viszont még ment

(#14460) bolcsodal válasza Hunter2 (#14459) üzenetére


bolcsodal
addikt

Prószáld meg FSB300-on emelni a szorzót. Ha nem megy adj a proccnak feszt, amíg jónak látod. Nálam sehogy sem volt prime stabil a 12x320, de nem próbáltam 12x300-at...most meg meleg van a tuninghoz... :DDD

They drew first blood....

(#14461) winfier


winfier
senior tag

Srácok úgy néz ki, hogy behalt valami a gépembe :((( Csak 1 ram modullal hajlandó elindulni az alaplap. Ha többet teszek be akkor felpörög a gép és újraindul se kép se hang most akkor mivan. Bisoba adtam feszt a ramoknak hátha, de akkor is elindul és leáll, 1 modullal meg vígan megy. Most akkor behalt a lap? :W

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14462) winfier


winfier
senior tag

ja és már másik biost is tettem fől, de úgy se megy. :(((
tanácsokat és tippeket szívesen fogadok :O

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14463) winfier


winfier
senior tag

Végig néztem az összes slotot és az összes ramot. Az 1. és 2. Nem megy ha a 3. és a 4.-be rakom a ramokat akkor vígan megy a gép azaz nem a ramokkal van a gond elméletbe, de ha az első 2-be akkor már nem indul. Próbál elindulni, de folyton újraindul.
Akkor ez garisztatás lesz mi? Mert tlac féle bios beckup se megy. valami errort ír ki. :o

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14464) sellerbuyer válasza winfier (#14463) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem az 1-3. slotba kéne raknod? Vagy a 2-4.-be? :U

(#14465) winfier válasza sellerbuyer (#14464) üzenetére


winfier
senior tag

Eddig ezt írtam, hogy az 1. slot és a 2. slot nem megy akkor hogy rakjam bele ha csak a 3-4 megy. :W
Magyarul nem lehet dualchannel-be rakni a ramokat.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14466) Gorneck válasza winfier (#14465) üzenetére


Gorneck
titán

Másik rammal?

Gorneck#1239

(#14467) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

hello!
UD3R-em van, E8400-zal és csak úgy stabil 4ghz-en, ha biosban a vcore 1.30625...
valamit még állítsak esetleg és akkor lejjebb lehetne vinni?
8.5 x 471 minden fesz normal módban kivéve a cpu vcore

(#14468) Erdei88 válasza winfier (#14465) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem lehet hogy az időzítéssel van baja? Nekem is volt hasonló problémám. Egy rammal be kellett állítani mindent, majd betenni a másikat is és ment szépen.

(#14469) Gorneck válasza Matthewsz (#14467) üzenetére


Gorneck
titán

Ha ennyi kell hozzá, akkor nem hinném sok esélyed van ezen csökkenteni...esetleg a cpuhoz tartozó feszekkel próbálkozz...

Gorneck#1239

(#14470) lala42 válasza winfier (#14465) üzenetére


lala42
őstag

Csak 1 RAM-al az 1-be. Majd a másodikba is csak 1 modul. Bios alapon legyen, ha így sem, akkor bizony gari :F

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14471) tlac válasza lipi67 (#14435) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha meghó, vszínü, hogy nem tudom eladni, hisz nem lesz mit, nem?

reméltem is, hogy a döglöttet nem adod el jóként :)

hiába a hosszú hozzászólásod, nem fog változni a gondolkozásom a használt cuccok vásárlásáról, érdemes tudni, hogy vannak őrültek, akik agyonfeszelik a cuccaikat és a többség úgy sem fogja leírni a hirdetésében, az még kevés, hogy te beleírod

(#14472) eladohardver


eladohardver
őstag

Ehez serial-t nem kapnak Giga felhasználók?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#14473) winfier válasza Gorneck (#14466) üzenetére


winfier
senior tag

Eddig még nem próbáltam, de ma valószínűleg kérek kölcsönbe ramot, hátha. :U

Erdei88: Ezzel csak az a baj, hogy akkor miért megy 3. és a 4. slotba a ram és az első kettőbe pedig nem.

lala42: Itt a bibi, hogy az 1. slotba nem mennek a ramok, se a 2.-ba viszont a 3. és 4.-be bele rakhatom a ramokat abba szépen mennek is. Most is erről a gépről írok mivel nincsen másik. Menni megy csak a bekapcsolás után is kb 5-6 sec mire elindul.(mire megjelenik a giga logo az elején)

Nah akkor visszem vissza garba :O Eddig ez az 1 garis cuccom az eddigi pályafutásom alatt az informatikába :(((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14474) winfier


winfier
senior tag

Most meg, ha beteszem az 1-3 vagy 2-4 slotba a ramot, hogy dualchannel legyen akkor nem indul miútán kivettem az első slotokból a ramot és csak a 3. és/vagy 4.-ben van ram akkor biosba az a bizonyos piros ablak jelenik meg. Nah eddig ilyen nem volt. :W

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#14475) tlac válasza eladohardver (#14472) üzenetére


tlac
nagyúr

nem valószínű
de inkább megírhatnák 64 bites vista-ra is

(#14476) sellerbuyer válasza winfier (#14474) üzenetére


sellerbuyer
őstag

BIOS default beállításokat visszatöltötted már? :U

(#14477) Podpupi


Podpupi
tag

Hello a alábbi lap tamogatja a crossfire modot:Gigabyte GA-EP45C-DS3.
Koszi 2 db ati 4850 raknák bele.Hello.

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#14478) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nah ma délutánra meglepett az ud3p lapom egy bios elfelejtettem hibaüzivel, aztán csak pislákolt a power led és semmi.
Nah mondom agyonütlek ha nem indulsz normálisan, rányomtam egy bios resetet és közben gyilkos nézéssel egy 5kilós kalapácsot fogtam a kezembe, erre valszin beijedhetett mert máris keresni kezdte a hddn a biost persze nem talált aztán resizett egyett és bejött a régi f4-es bios xar a main bios üzenettel, na gyorsan beléptem és pendriveről visszahúztam az f9-est. Azóta minden ok, de a kalapács azért még itt lesz a gép mellett elrettentésül.:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14479) lala42 válasza Sárpac (#14478) üzenetére


lala42
őstag

Gyilkos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;] :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14480) Podpupi


Podpupi
tag

Köszi közben megtaláltam a leirasban.hello ;]

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#14481) GabN73


GabN73
addikt

Hali!
Adott egy Giga EP45-DS3R lap egy e8500-as procival
lehet hogy hülye kérdés de a SetFSB-ben melyik clock generátort kell kiválasztani?
Most F8-as bios van rajta.
Mennyivel érdemesebb f9-re váltani?
előre is köszi! :R :R

(#14482) Gorneck válasza GabN73 (#14481) üzenetére


Gorneck
titán

Ott a gyári...ET6. Használd azt...

Gorneck#1239

(#14483) lipi67 válasza tlac (#14471) üzenetére


lipi67
veterán

Ez ok, de utána tudsz nézni mielőtt megvennéd, mert gondolom, ismeretlentől hsz nélkül úgy se vennéd meg. Nem? S ha valaki aki húzza megveszi a procit, s elkezdi tesztelgetni. Tuti itt van a ph-n legalább 1 "alapfeszes" tuningja. Ha ott 1v-on vitte a 3,2GHZ-et, akkor "csak annyi a dolgod", kérd meg, csináljon egy friss tesztet, hogy 3,2-n mi kell neki. Ha 1,12..akkor...adja el másnak. (Kben, én is dobozos , új procikat szoktam venni, ez is így került hozzám) ha magas az ár ,de egy 2xxx,5xxx-nél nem.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14484) Sárpac válasza tlac (#14471) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen a többség, de azért vannak kivételek.:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14485) tlac


tlac
nagyúr

Kezd összeállni a kép, úgy tűnik, hogy a ramos problémákért az alaplapom felelős.
Régebben írtam, hogy a 2x2 gigás crucial ballistix nem akar rendesen menni. Már készültem is rá, hogy akkor gariztatom, ezért visszaraktam a gépbe a 2x1 gigás 1066-os a-data-t, amivel még rosszabb lett a helyzet. Kiderült, hogy egyik modul teljesen hulla. Mondom fasza, akkor előbb ezt kellene cseréltetni. Ez elég gyorsan le is zajlott, de a kisker használt ramot adott ( :W ) és nem is voltam benne biztos, hogy ez tényleg egy kit-e. Így elkezdtem tesztelni, 1111-en a ramot modulonként, úgy tűnik, hogy ezt egy rövid memtest86+-ban 1,9V-on tudják is. Viszont a 3. slot-ban 2,1V-on is rögtön hibáznak, a 4. slotban kicsivel jobb a helyzet, ott nem rögtön hibázik, de még attól 2V-on is gond volt, tovább nem is teszteltem.
Tehát az 1. és 2. slotban szépen mennek a modulok, míg a 3. és 4. slot sokkal gyengébb. 800 5,5,5,18-on 1,8V-on biztosan megy a 3. slot is, de hát ez elég kevés, még további teszteket fogok futtatni, lehetséges, hogy a crucial ramjaimmal sincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14486) tlac válasza winfier (#14473) üzenetére


tlac
nagyúr

úgy tűnik elég hasonló problémánk van

honnan számolod a slotokat?
a procifoglalathoz legközelebbi az első

(#14487) #19617792


#19617792
törölt tag

Érdekes problémám lett: Használom a gépet átlagos dolgokra (eddig minden úgy ment, ahogy az meg van írva), kikapcsolom, majd később be, erre megáll a "Verifying DMI Pool Data" kiírásnál és se előre, se hátra nem megy. Ha kikapcsolom a SATA AHCI módot akkor megy, ha meg bekapcsolom, akkor ugyanúgy megáll és nem csinál semmit.

(#14488) bolcsodal válasza #19617792 (#14487) üzenetére


bolcsodal
addikt

De eddig használtad AHCI módban? Mert nálam ua az effekt ha megpróbálom bekapcsolni, de én még nem próbáltam rávenni a winfost, hogy az AHCI-hoz szükséges driverrel foglalkozzon. Notin sikerült, de asztali konfigon még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#14489) XaraX


XaraX
addikt

Adott egy ud3r.
Bekapcsoláskor ventik elindulnak, spiker meg se nyekken.
Az energy ledek ritmikusan villognak.
Azaz a legalsó zöld világit, a többi egyszerre villog ütemesen, velük együtt a hdd és a power led is ugyanúgy.
Mi a fene lehet vele, van ötlete valakinek.?

(#14490) Gorneck válasza XaraX (#14489) üzenetére


Gorneck
titán

Lap, táp, memó, proci és vga... :D

Gorneck#1239

(#14491) XaraX válasza Gorneck (#14490) üzenetére


XaraX
addikt

Kösz :)
Táp, vga, ram, cpu tuti jó, másik gépben próbáltam.
A lap még nem ment nálam, ma cseréltem.
Ezeken belül mégis mi a fene?
A karácsonyfa effektus az, amit nem értek azon belül, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#14492) FRENK1988 válasza XaraX (#14491) üzenetére


FRENK1988
veterán

BIOS reset?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14493) Gorneck válasza XaraX (#14491) üzenetére


Gorneck
titán

Nem is kell értened, a fázisledek villoghatnak rajta...gariba mehet a lap...sztem.

Esetleg asztalon próba? Cmos clear? Elem ki/be? Post hang sincs pl ram vagy vga vagy cpu nélkül?

Gorneck#1239

(#14494) XaraX válasza Gorneck (#14493) üzenetére


XaraX
addikt

Klasszikus dolgokon túl vagyok természetesen( cmos, elem, szét-összerakás, csak cpu,stb
),
asztalon is próbáltam.
Meg se nyekken, csak pörög és villog.

(#14495) lipi67 válasza bolcsodal (#14488) üzenetére


lipi67
veterán

Nálam se!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14496) tlac válasza tlac (#14485) üzenetére


tlac
nagyúr

azt hiszem ettől függetlenül az egyik crucial modul is rossz, az 1. slotban teszteltem őket 800cl4 2,2V-on

remélem még elromlik vmi :D

(#14497) lipi67 válasza tlac (#14496) üzenetére


lipi67
veterán

A másik, vagy a lap? Öröm is az! :W Vegyél tőlem procit, az legalább jó :DDD
(a ramok meg ha romlásnak indulnak, hamar és látványosan teszik.)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#14498) tlac válasza lipi67 (#14497) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem a lap meg a a crucail ramom (az a-data-t meg most gariztam) is rossz, de még alaposabban meg kell néznem
(kezdek gyanakodni a lapra, lehet az öli őket?)

Vegyél tőlem procit, az legalább jó

kösz, de inkább kihagyom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14499) zso73 válasza XaraX (#14494) üzenetére


zso73
veterán

Tegyél még a tápra plusz terhelést. winyók,bármi.... Szerintem túl erős a lapnak a táp, és nem indul el miatta. Esetleg kisebb táppal próbáld. Mondjuk 300, 350 W-ossal.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14500) #19617792 válasza bolcsodal (#14488) üzenetére


#19617792
törölt tag

Persze, AHCI módban telepítettem rá és használtam a Vistat, aztán nemrég ez lett. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.