Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19801) anddroid8205 válasza szinesz.bob (#19800) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Húú, azt nem vágom, milyen beállításokat kellene használnom? Hol lehet ennek utánanézni?

(#19802) szinesz.bob válasza anddroid8205 (#19801) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Ezt olvasd el:
[link]

És most nézem a képet ha a performanche enhance turbo-n van esetleg vedd vissza standard -ra

[ Szerkesztve ]

(#19803) fer válasza anddroid8205 (#19795) üzenetére


fer
őstag

Nekem is volt ilyen ram párosításom mint neked és csak szívtam vele! Egyforma modulokkal tudtam csak stabil működésre bírni, szóval a 6 giga felejtős!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19804) bolcsodal válasza anddroid8205 (#19801) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem sem volt soha stabil 6GB-vel...Random jöttek ugyanazok a problémák, mint neked. Kidobtam a 2x1GB Dominator párt és most eldöcög... :U

They drew first blood....

(#19805) fer válasza anddroid8205 (#19801) üzenetére


fer
őstag

Ha kevés a 4 giga, akkor keress uo. párt ami most van, nekem csak így jött össze a ram bővítés! Így most 4X2 gigával megy az 1066Mhz, cl5 és maradt a turbó beállítás a bisban! De egy kis fesz emelés az kellett neki!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19806) anddroid8205 válasza fer (#19805) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Köszi Mindenkinek a tippeket! :)

(#19807) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!
BÚÉK!

Kellene egy kis segítsééég! Eddig 3G ram volt az alaplapban. Most sikerült vennem egy azonosat. Az indító képernyőn kiirja, hogy dualbann mennek, azzaz megy mind a négy. A vezérlőpult - rendszerben, pedig bazt irja, hogy 4Gb ram(3Gb használható). :W

Everesttel a következők láthatóak:

Szóval, hogyan tudom a negyedik ramot munkára bírni? :R

(#19808) fer válasza ritkaság (#19807) üzenetére


fer
őstag

Először nézd meg a cpu-z - ben, hogy valóban ott is láthatóak-e a ramok az SPD fül alatt! Ha ok akkor még ezt próbáld meg

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19809) enemy107 válasza ritkaság (#19807) üzenetére


enemy107
senior tag

32, vagy 64 bites a rendszer?

Biosban HPET support enabled, és alatta kiválaszt, hogy 64, vagy 32 bit. Úgy dereng, hogy a 32 bites rendszerem nekem sem ismert fel csak 3.25 gigát, de lehet tévedek, majd megcáfol, vagy megerősít valaki. :)

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#19810) ritkaság válasza enemy107 (#19809) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz az infót fer-nek is. Holnap megnézem, ma dolgozom. Amúgy 64 bites az op és 8.1.

(#19811) ritkaság válasza fer (#19808) üzenetére


ritkaság
tag

Hali!

Na megoldódott kösz az infót. A piros pont nálad. :C :R

(#19812) fer válasza ritkaság (#19811) üzenetére


fer
őstag

Akkor be volt állítva a maximális memóriaméret 3gb-ra?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19813) enemy107 válasza fer (#19812) üzenetére


enemy107
senior tag

Ezt én sem tudtam. Műxik 32 bites rendszeren is?

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#19814) ritkaság válasza fer (#19812) üzenetére


ritkaság
tag

Igen, pedig én nem emlékszem ilyenre. Az érdekes az, hogy csak akkor müxik, ha kikapcsolom a limitet. Ha beállítom 4096-ra akkor nem müxik, csak 3,25. Érdekes mi? :Y

(#19815) fer válasza ritkaság (#19814) üzenetére


fer
őstag

Igen érdekes, egyszer én is beállítottam max méretre, és nekem sem látta az összeset! Ezért gondoltam, hogy ez lehet a probléma! De ha te nem állítottad be akkor nálad nem tudom, hogy miért volt még is beállítva!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19816) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Újabb érdekesség. GA-EP45_DS3R alaplapom van. Az egyik híd hőmérsékletét jól mutatja az Everest és a Speedfan is. A másik -2 fok bármi is történjen. A GPU hőmérséklete hajtott állapotban 77°C :W , lézeres hőmérővel mérve a vidkari hátulja, a GPU-nál mérve 56 fokos, míg egy kis résen mérve a hűtőtalp 49 fok. A proci magjai(4) 2-5 fok eltéréssel 90 :Y fokosnak írják a teszt progik. A proci hűtő alsó bordái (6 csöves CoolerMaster) 35-38 fokos. A vidkari 5830 1gb, a proci Q6600. Tapasztalt már ilyet valaki? Ja és ez még tuning előtti mérés.

[ Szerkesztve ]

(#19817) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Puszta véletlenségből nincs itt valaki, aki épp most akar megszabadulni az EP45T vagy bármilyen más lapjától, ami stabilan tud DDR3-at (nem DDR2 kombó lap)?
Vevő lennék rá. :)

(#19818) mgaben válasza Spancer RE (#19817) üzenetére


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom van egy p45-ds3 lappal, hogy ahci módban telepítettem rá egy windows 7-et majd frissítettem 10-re. Ezeknél csak a rendszer winyó volt bekötve. Ment is minden, majd fogtam és tisztán is telepítettem rá a win 10-et. Itt már a másik kettő adat winyót is "felcsatoltam". A telepítővel újra lett particionálva a rendszer winyó és azóta bekapcs után azt írja, hogy "AHCI BIOS not installed" és ha rá van kötve bármilyen sata winyó nem megy tovább innen, még a biosba sem lép be.
Most még a win 10 telepítő is megáll a logónál...

Az AHCI mód a hackintosh miatt lenne fontos. Valakinek esetleg ötlet?

Köszi előre is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#19819) fer válasza mgaben (#19818) üzenetére


fer
őstag

Valszeg nálad is partícióval lesz a gond, rakd újra csak a rendszervinyó legyen rajta, töröld a partíciót(kat), és hozd létre újra, kezd a nulláról! Remélhetőleg megoldja, már én is jártam hasonlóan! Ha nem megy tovább a telepítő akkor egy másik gépben kellene törölni a partíciókat, és utána meg kellene nézni a tároló winyókat, hogy a telepítő nem-e hozott létre rajtuk rendszerpartíciókat (lehet rejtett is) ha igen azokat is törölni kellene, mert a későbbiekben bekavarhatnak!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19820) mgaben válasza fer (#19819) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. Végül ez lett. Kiszedtem, törlés, újratesz. Viszont ugyanaz a hiba. Végül úgy sikerült, hogy ide módban feltettem a 10-et, elindult, minden ok volt, majd ezután registryben állítottam át a Windowst ahcire, restart, BIOSban is átállítottam és egyelőre szuper minden. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#19821) Oetker


Oetker
csendes tag

Sziasztok a következő problémára keresem a megoldást remélem tudtok segíteni :)
Gigabyte EP45-DS3R alaplap beépített Realtek ALC889A hangkártya időnként recseg win 10 alatt, hangfal egyébként jó, a win által letöltött driverrel és az alaplap honlapján, illetve a realtek honlapján lévő driverrel is próbálkoztam, mintavételi gyakoriságot is állítgattam, valamennyit javul de nem szűnik meg a recsegés. Esetleg okozhatja hogy a legújabb béta bios van fent? Szívesen várok ötleteket, tanácsokat. :)

(#19822) customer114 válasza Oetker (#19821) üzenetére


customer114
senior tag

Meg van törve a fejhallgató kábele?

(#19823) fer válasza Oetker (#19821) üzenetére


fer
őstag

Sajna ez nem fog megszűnni ezeken a konfigokon, ez a jelenség már win 8.1-től fenn áll! Én is küzdöttem vele a régi gépemen, de nem találtam rá megoldást, ennek ellenére van akinek működik rendesen a hang, hogy ez mitől van egyenlőre rejtély!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19824) Remus389 válasza Oetker (#19821) üzenetére


Remus389
veterán

Nálam jól működik, megoldás lehet egyébként egy olcsó hangkártya.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19825) Oetker válasza Remus389 (#19824) üzenetére


Oetker
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, a kábelek okék, mert több hangfalon is tapasztalom.
Remusz911 nálad is a legfrissebb béta bios van fent? Amúgy az lesz ha nem találok megoldást. :(((

(#19826) fer válasza Oetker (#19825) üzenetére


fer
őstag

Nálam hangkártyával sem szűnt meg!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19827) Remus389 válasza Oetker (#19825) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem az F10-zes BIOS van fent, windows 7

Próbáld esetleg azt meg, hogy átrakod a jack dugót az előlapi hangkimenetbe

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19828) customer114 válasza Oetker (#19825) üzenetére


customer114
senior tag

A recsegés folyamatos, vagy rövid ideig előforduló?

ha az utóbbi: 771->775 xenonoknál előfordul, hogy ha a szorzót emeli a lap idle-ből 6-ról (8,5-re vagy 9-re kinek hogy) akkor egy kis recsegés hallatszik filmnézés közbe. Ez nálam is előfordul, így ha filmezek minden más progi be van zárva. (ez megoldja, filmezés közbe 6-on hagyja magát)

(#19829) Oetker


Oetker
csendes tag

És tényleg :F , a bios csere nem segített, de mikor leszabályoztam 6-ra szorzót a már nem jelentkezett a probléma, köszönöm a tanácsot. Ezeknél a lapoknál be lehet állítani egy fix szorzót, hogy ne 2 érték között ugráljon?

(#19830) customer114 válasza Oetker (#19829) üzenetére


customer114
senior tag

A pontos, részletes magyarázatát még nem láttam sehol. Olyat hallottam, hogy win újratelepítés megoldotta. Azt hittem ez nálam is bevált, de aztán újra jött az apró recsegés. Esetemben azt veszem észre, hogy újraindítás függő a dolog, vagy jó lesz vagy nem utána. :U

(biosban) Ki tudod kapcsolni, hogy folyamatosan maxon járassa (ne engedle 6x-ra tenni), de akkor a fogyasztása is nagyobb, venti is hangosabb lesz. Próbálkozz újraindításokkal vagy win újratelepítéssel elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#19831) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Tisztelt fórumlakók .

Elromlott végleg a lapom és nem tudok venni mert nincs elado sehol.
Gigabyte GA-EP45T-UD3LR lapot keresek ha valaki megválna tőle átvenném kp.

Mindenkinek szép napot

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#19832) fer válasza oravecz56 (#19831) üzenetére


fer
őstag

Esetleg ez: [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#19833) oravecz56 válasza fer (#19832) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R Köszönöm

Oszika

(#19834) bolcsodal


bolcsodal
addikt

14 év után végleg nyugdíjba vonul! Még mindig tökéletesen működik és kissé túlhajtva szolgálja a Q8300-as QuadCore CPU-t. Ideje felköltözni a polcra!!

They drew first blood....

(#19835) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Sziasztok, hátha olvassa valaki... GA-EP45-DS5 lapon frissítettem biost f12-ről f13a-ra, szépen indul, minden működik, csak a bios képernyőbe nem tudok belépni, sötét képernyő villogó kurzorral és ennyi. Ha visszateszem az f12-t, simán be lehet lépni. Találkozott már ilyennel valaki?

(#19836) eladohardver válasza nokiauser (#19835) üzenetére


eladohardver
őstag

a az gondolom alfa... De ha nagyon szeretnéd használni, szvsz
feldobod biost-> elem ki-> áramtalanítod, úgy hogy a tápot kikapcsolod és bekapcs gombot párszor megnyomkodod, ->utána bios reset,-> vissza elem, és próbáld indítani és ennyi.
Ha így se szeretne neked belépni biosba használd a stabil biost. Nem mindig a legújabb dolog a tuti...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#19837) nokiauser válasza eladohardver (#19836) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Köszönöm a választ, nem erőltetem tovább a dolgot! :R

(#19838) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Adott egy Gigabyte GA-EP45-DS3R deszka F11e Bios van rajta,Be raktam neki egy Xenon cpu-t és szépen el is indul vele,látja a bios is szépen de a win nem tölt be,pendriveről nem indul a win telepítő,újra indul a gép,Bios csere kellene a deszkának a proci miatt ?Ha igen honnan tudom le szedni a xenonos bios erre az alaplapra ? :R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19839) slaci007 válasza ricsi8800gt (#19838) üzenetére


slaci007
senior tag

Szia

Bios-ok itt [link] és itt [link]

Win10 telepítésnél még ez is lehet a probléma

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#19840) ricsi8800gt válasza slaci007 (#19839) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Köszi,hát a csatolt képből nem tudok ki venni semmit hiába nagyítom ki,Régebben cseréltem giga lapn biost windowsban egy program segítségével de már nem emli arra a programra,Ha le szedem a biost és siekrül a bios csere akkor csak ennyi és viszi a Xenont ? van egy Xenon 5470,ragasztva is az alja ahogy kell..Közbe meg találtam ez az a bios progi amivel cseréltem biost,csak le szedni honnan lehet?giga honlapján nem találom

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19841) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Bár szerintem nekem nem bios baj van mert megy a gép indul,fel ismeri csak a win boot el akad

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19842) slaci007 válasza ricsi8800gt (#19840) üzenetére


slaci007
senior tag

Szia

Win alól nem nagyon frissítünk biost,hanem biosba belépve a videó alapján [link]
Biosba F8-al belépünk Q-Flashba ott kiválasztjuk az előzőleg csatlakoztatott pendrive-ra
felírt biost amit a két oldal valamelyikéről letöltesz.Ez egy GA-EP45-DS3R (rev. 1.0).rar file lesz amit kicsomagolva átmásolsz a pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#19843) slaci007 válasza ricsi8800gt (#19841) üzenetére


slaci007
senior tag

Akkor a biosba a képen lévő opciót bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#19844) ricsi8800gt válasza slaci007 (#19842) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ez az hogy amit le szedtem biost az az F11e ami rajta van már

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19845) slaci007 válasza ricsi8800gt (#19844) üzenetére


slaci007
senior tag

Ugyan az a betűjel de az oldalakon lévő biosokba bele van illesztve a xeon procik microkódja ami a gigabyte oldalán lévő biosba nincs benne.

Tungsram 1896-2022

(#19846) ricsi8800gt válasza slaci007 (#19845) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Jaaa ezt nem tudtam,akkor meg proba

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19847) ricsi8800gt válasza slaci007 (#19845) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Köszi már megy is,most már jó :C :R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19848) benjamin


benjamin
tag

Sziasztok

EP45T-DS3 lap 4 mem foglalat van.
Vettem 2x8gb DDR1600 memóriát és azt követően a lap folyamatosan újraindulgat.
Ötlet?

Köszi

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#19849) Remus389 válasza benjamin (#19848) üzenetére


Remus389
veterán

Próbáld ki a másik két slot-ban, hátha.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19850) benjamin válasza Remus389 (#19849) üzenetére


benjamin
tag

Nem megy sehogy se, próbáltam hogy másik gépben vissza lett állítva 1333 MHz-re.
Nem indul el sehogy. Bios is frissive.
Ez van.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#19851) Remus389 válasza benjamin (#19850) üzenetére


Remus389
veterán

Esetleg próbáld ki hogy egyszerre csak egyet raksz be, elindítod párszor, majd utána bele a másikat.

Esetleg egy windows reinstall.

Ha ezek nem válnak be akkor 4*4GB

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19852) benjamin válasza Remus389 (#19851) üzenetére


benjamin
tag

Az is megvolt egymás után más foglalatba, párszor indítottam, CMOS clear.

Mivel el se indul a gép a ramokkal windows ujra telepítés miben segít?

Igen az lesz, hogy 4gb modulokkal próba.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.