Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) Emprise válasza P00By (#13194) üzenetére


Emprise
tag

Koszonom, en is ugy gondoltam, hogy a DS4 lesz az arany kozeput :)

(#13202) bim válasza Emprise (#13201) üzenetére


bim
veterán

keress 2.1-es revet hogy végre megtuudjuk mennyire jó az energiatakarékos funkcio rajta...
vagy E-set.

(#13203) P00By válasza bim (#13202) üzenetére


P00By
nagyúr

Én olvastam külföldi tulajoktól tapasztalatot, egy nap kereken 1 W megtakarítás mértek :DDD

(#13204) Peace válasza arsenlupin (#13152) üzenetére


Peace
nagyúr

3. lineage kliens indításánál szétfagyott az egész. Egyre jobb. :(

(#13205) booz


booz
senior tag

nagy HELP URAK NEM MEGY A TUNING 2 NAPPAL EZELÖTT MENT 3,5GHZ-N MOST NEMTUDOK 3,2FÖLÉ MENNI CPU 1,4V RAM 2,2V PCI 100FIX IDÖZITÉSEK 5.5.5.15 HÖFOK ALAPON 36-37 ORTHOS 66-67FOK MI KELL MÉG BELÖNI HOGY MEGINT MENJEN A GÉP PEDIG UGYANEZZEL A BEÁLLITÁSOKKAL MENT A MULTKOR 3,5GHZ-T
HELP :Y

(#13206) Finwe válasza booz (#13205) üzenetére


Finwe
őstag

Először is, kis betűvel is érkezik segítség ;)
Próbáld meg fokozatosan emelni az fsb-t és a feszt, úgy lehet, h visszajutsz 3,5-re. Nekem régen volt ilyen, igaz még amd-vel de ki tudja... Továbbá mch +0.1 - ez is segíthet.
Modjuk érdekes jelenség, ramok mennyin mennek?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#13207) donpel0 válasza booz (#13205) üzenetére


donpel0
aktív tag

FONTOS KÉRDÉS:

ne haragudjatok meg rám, de nagyon mérges vagyok, hogy a k******-be lehet az, hogy kb 3ból csak 1szer tudok belépni a biosba a DEL gomb megnyomásával. néha egymás után akár kétszer is, de van amikor 3-4szer sem jön össze. (ezzel már 1 hónapja szopok, szóval a szelep elmélet szerint egyszer ennek a felgyümemlett dühnek ki kell jönnie). igen, usb keybord enabled, semmi nem változik.

ráadásul szívok most, mint a torkosborz. az f4-es biossal biosbol állított 1,5V-tal proc 8*400atomstabil volt. most ugyanaz a beállítás 1 mp után kivág az orthos. interesting..... :C

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#13208) bim válasza donpel0 (#13207) üzenetére


bim
veterán

alacsonyabb órajelen is csinálja? usb-s a billed?
nem probálkoztál mostanában nagyobb fesszel magasabb orajelet elérni?ha igen akkor ez megmagyaráz mindent.már az 1,5V is károsithatja a procit.ha meg tulfeszelted akár teszt dejére is akkor lejebb kell venned az órajelet.ha nem akkor is mert valami miatt nem stabil.
esetleg a memooria 800/cl4. hajtása miatt is kivághat.talán...

(#13209) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Gigabyte GA-P35-DS3 rev.:1.0 és 2.0 ill. 2.1 között van vmi látható különbség a lapon?
Mert anno voltak lapok amik verzió váltástol átalakultak kissé. :F

rev.:2.0 át fogtam ki de csak akkor tünt fel mikor összeraktam a gépet és kezembe került a doboza kicsit jobban :DDD

...

(#13210) Telefunen válasza Devid_81 (#13209) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen, a soros és párhuzamos port hátlapi kivezetése, illetve a kondik színe és száma más.

(#13211) Devid_81 válasza Telefunen (#13210) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Áh értem,köszönöm! :)
Vmi oka csak volt a kondi cserének... :F
Remélhetőleg nem rossz vagy hibás kondikkal szerelték az elsőket?!

...

(#13212) Telefunen válasza Devid_81 (#13211) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem, a gyártási költségek leszorítása volt az ok. A rev1.-re kerültek a legjobb minőségű alkatrészek.

(#13213) g@bo


g@bo
nagyúr

a p35c lapnak tényleg gondja van 4*1 giga rammal? :U

(#13214) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

A P35-DS3 és a P35-DS3L között csak a Raid a különbség vagy van más is?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#13215) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!
P35C-DS3R
F10-es bios miben nyújt újjat?
ADD new version super I/O code. - valójában ez mit jelent? :U

(#13216) donpel0 válasza bim (#13208) üzenetére


donpel0
aktív tag

alacsonyabb órajelen nem csinálja. igen, usb-s a billem.

nehogy már az 1,5V túlfeszelés legyen... :F
nem a memmel van a gond, mert most pl +0,1V és auto időzítéskiosztás, egyértelmű proc.
majd megnézem, de köszi

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#13217) tkesy válasza g@bo (#13213) üzenetére


tkesy
őstag

milyen gondra gondolsz? vagy mit hallottál?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#13218) tkesy válasza Andrewhouse (#13215) üzenetére


tkesy
őstag

nálam (rev1.0) addig az F4-es volt fenn, ahhoz képest átszabta egy picit a biost :) ha jól láttam, csak 1 dolgot szedtek csak ki belőle, a memóriánál az Option 1/2-öt...
a szuper i/o code Gorneck szerint pedig a monitorozó chippel kapcsolatos frissítés....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#13219) Andrewhouse válasza tkesy (#13218) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

AHA értem, az jó akkor..........jól nyomatja a Giga szeretem :C

(#13220) Devid_81 válasza Telefunen (#13212) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nofene,biztos a megszorítások :(
Elég rossz ilyet hallani hogy lefele butítanak pár $ miatt :(
Remélem ez is kibir majd vagy 2-3 évet tovább ugysem hiszem hogy megéri majd megtartani...

...

(#13221) Birsinator válasza Reaper (#13198) üzenetére


Birsinator
tag

Ne aggódj, nem leszel semmivel sem kevesebb manapság ha csak Dual Core a proci, és nem Quad Core (kivéve ha World In Conflict-ozol, mert az az egyetlen játék ami kihasználja a 4 magot). A 3dmark06 nem csak 3d-t mér, hanem összteljesítményt. Ezért számít hogy milyen a procid, viszont az is igaz, hogy a procinak adott értéket csak felesbe veszi figyelembe a végső számításnál. Aki 3dMark huszárkodni akar, az vegyen quadot, aki ultra brutál tuningot akar annak is érdemes megfelelő steppinges quadra pályázni, mert el lehet vele érni nagyon durva értékeket, de aki csak szoftosan tuningol vmod meg brutál hűtő és fesz emelés nélkül, annak tökéletesen elég egy 2 magos Core2Duo, és valami brutális VGA kártya és nem fog csalódni a játékokban. A 3dMark nem mérvadó...

A gombázás olyan mint a vallás, vannak hivők és hitetlenek, én hívő vagyok! (valaki szerint egyszerűen bolond :t)

(#13222) Birsinator válasza donpel0 (#13216) üzenetére


Birsinator
tag

Az 1,5 az igenis tud húzós lenni és nem is a proci miatt (amin ha jól látom Hyper TX van (én is hasonlót tervezek majd venni), hanem az alaplap többi alkatrésze miatt, ugyanis azok is igényelnek esetleg hűtést.
A kérdésem az az, hogy Bios csere volt e a ludas?
Mert nálam P35-DS3R lapon F4-es biossal minden tökéletesen ment, viszont miután az F8-at felraktam az eredeti billentyűzettel ami rádiós volt, nem igazán akart bemenni a biosba, sőt az elején azthittem, hogy vihetem szervízbe, mert ne is igazán akart elindulni a gép.
Ahogyan én oldaottam meg a problémát, az a következő:
1. az alaplapról a gombelemet levettem, vártam 1-2 percet, vissza a gombelem
2. rádugtam egy régi jól használható ps2-es billentyűt, vezetékeset.
3. apránként emeltem az fsbt, és én a memória kivételével semminek sem adok + feszt.

Nálam ez most így néz ki:
E6550(7*333mhz=2,33Ghz)@7*450mhz=3,15 Ghz
Geil Ultra CL4 800mhz, 2,1V @900mhz 5-5-5-15@2.24V

Alapból F4-es Biossal ha +0,3V-ot adtam a ramnak akkor megkapta a gyárilag szükséges 2,1V-ot, F8-al csak 2,0V-ot kap +0,3-nál, viszont +0,4-nél, meg 2,24V-ot(ezért van ezen).

Nos így elsőre ennyi, talán hozzásegítettem valamit a problémád megoldásához vagy legalább a megértéséhez

A gombázás olyan mint a vallás, vannak hivők és hitetlenek, én hívő vagyok! (valaki szerint egyszerűen bolond :t)

(#13223) busman


busman
addikt

Nekem még mindíg a procihűtő fordulatszámával van gondom.Sehogy sem akar 900 fölé menni.Nagyon b@ssza a csőröm.Olyan 1300-1400-al már ki lennék egyezve.Ötlet?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#13224) Kicsirics77 válasza busman (#13223) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gondolom bios-ban van leszabályozva??

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13225) busman válasza Kicsirics77 (#13224) üzenetére


busman
addikt

Elméletileg autora.ill voltage-re van belőve.Értem én ,hogy 44 fok nem sok,de jobb lenne 40 alatt tudni a hőfokot.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#13226) Kicsirics77 válasza busman (#13225) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tedd teljesítményre vagy autora mindkét kapcsolót
nálam teljesen le van szabályozva és olyan 400-450 rpm körül teker
nekem fontos a csend

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13227) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Zsir uj GA-P35-DS3P .
A hibajelenseg az, hogy ha a 3., vagy 4. slotba rakok RAM-ot, akkor a gep nem indul, nem csipog, csak ujrainditgatja magat. Rossz lehet, vagy van valami trukk ?
A RAM Kingmax 1066.

Levi

(#13228) Kicsirics77 válasza tothl (#13227) üzenetére


Kicsirics77
veterán

emelj ram feszültséget minimum 2 voltra

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13229) busman válasza Kicsirics77 (#13226) üzenetére


busman
addikt

Nekem annyira nincs halk rendszerem,de még játék közben sem hallom,hogy gyorsabban keverne.Akkor most mire lőjem?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#13230) Kicsirics77 válasza busman (#13229) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tedd autor akkor tekerni fog ezerrel :DDD
ezt úgy tudod ellenőrizni hogy leveszed a ház oldalát és szemmel láthatóan gyorsabban forog majd

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13231) tothl válasza Kicsirics77 (#13228) üzenetére


tothl
addikt

komoly ? defaulton ha betesze k1 db. ramot 3, vagy 4-es slotba akkor se kep se hang ez normalis ? Mennyi az alapfesz ? mennyit adjak pluszba ?

(#13232) tothl válasza tothl (#13231) üzenetére


tothl
addikt

Ok mar tudom...+0.25 -tel sem kapcsol be. :)

(#13233) wampa1


wampa1
tag

Szevasztok! Giga P35 DS3L lapom van és bios-t szeretnék rajta frissiteni a lehetö legegyszerübb modon :) Tudna valaki segiteni? Akár priviben is jöhet. Elöre is kösz, üdv

(#13234) donpel0 válasza wampa1 (#13233) üzenetére


donpel0
aktív tag

a lapod "users manualja" ilyen kérdések megválaszolására való. használd!
(giga honlap, kiválasztod, letöltöd, usb-re rakod, load optimized default, majd kövi bootnál end gomb megnyomása, régi bios mentése a menüből, új bios felmásolása, bekapcs, load optimized default és mehet a hangolás)

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#13235) wampa1 válasza donpel0 (#13234) üzenetére


wampa1
tag

Nincs user's manualom szoval ezzel nem jutottam elörébb :) Leszedtem az F7es bios-t. Amit kicsomagolok azt kell a pendrive-ra rakni? A "Load Optimized defaults" hol van? És utána hogyan tovább? :B

(#13236) tlac válasza wampa1 (#13235) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor szedd le a manual-t is ;)

(#13237) donpel0 válasza wampa1 (#13235) üzenetére


donpel0
aktív tag

rohanok vizsgára, úgyhogy gyors leszek, de remélem érthető ;)

1.igen, amit kicsomagolsz, azt a told a pendrivere
2. restart, majd del, be a biosba. ott lesz olyan, hogy load optimized default, arra ok. ez alaphelyzetbe állít minden beállítást.
3. ezután restart megint, de már úgy, hogy a pendrive csatlakoztatva van.
4. most az END gombot nyomd meg, hogy a bios update menübe kerülj
5. itt válaszd ki a pendrive-ot (hdd-nek látjha azt hiszem), majd mentsd rá el a mostani biosod.
6. ha ez megtörtént, akkor nyomhatsz update biosra, válaszd ki a pendriveon az új biost, amit fel szeretnél tenni, majd oké
7. reménykedj, hogy nem nem áramszünet
8. ha felmásolta, akkor ok, majd restart
9. megnyomod a DEL-t, belépsz az új biosodba, nyomsz szinten egy "load opti.....", majd elkezdem a saját beállításokat
10. ha sikerült, akkor megköszönöd nekem ;]

csumpa

mod: tlac, az okos :C

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#13238) Petu


Petu
csendes tag

Segítség!!!

Megvettem a P35 DS3 mast és meg se nyikkan!
Ha 2x10 pines tápot és segédtápot adok neki nem megy, ha viszont 2x12 pines tápot adok neki elindúlnak a ventik de azon kívűl semmi!
Se BIOS se a bill. se a monitor!

Volt valakinek ilyen jellegű problémája?

Kell a 4 pines segéd táp neki ha 2x12 pines táp rajta van?
Ha nincs benne mem nem sipól!
Ha nincs benne vga nem sipól!
Minimum konfiggal (táp,mem,proci,vga) meg se nyikkan!

Ha tud valaki segíteni nekem írjon köszi!!!

Eszem, fa..om megáll vááóóhh !!!

(#13239) tlac válasza Petu (#13238) üzenetére


tlac
nagyúr

van egy 4-es foglalat, abba mindenféleképpen dugjál kábelt, mert másképp nem fog menni
a 24-esbe elég a 20-as is

milyen táp?

(#13240) bim válasza donpel0 (#13216) üzenetére


bim
veterán

nem az 1,5V a tulfeszelés, bár szerintem az sem egészséges hanem a ha toltál neki mondjuk egy 1,6-ot teszt végett magasabb orajelen. ilyen esetben lehet hogy már nem viszi az addigi betonstabil értéket.
az usb-s bill boot bug későbbi biosban javitva van tehát mindenképpen tegyed fel a legujabb biost.

(#13241) lacka1111


lacka1111
tag

sziasztok!
p35-ds3hoz jók azok a driverek, amik a gigabyte honlapján vannak?
köszi

Lacka

(#13242) bim válasza lacka1111 (#13241) üzenetére


bim
veterán

tökéletesek.

de hol van gorni? :F

(#13243) Mad_Boy


Mad_Boy
csendes tag

Hi.

Tudnatok ajanlani egy hasznalhato es igenyesen kinozo Hardware Monitoring(eleg ha proci, chipset homerseklet es proci fan-t mutat) progit ???

Elore is koszi.

(#13244) szacsee válasza bim (#13242) üzenetére


szacsee
nagyúr

Erre én is kiváncsi vagyok. :F .most egyedül tartod a frontot? :D

(#13245) szacsee válasza bim (#13242) üzenetére


szacsee
nagyúr

2x is...na mindegy Upp a topiknak! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13246) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Ezt már régebb óta megtaláltam, de most lenne egy kérdésem. Tehát :

GA-P35C-DS3R Combo lapnál a tulajok figyeljenek az alábbi dologra:
+0,1V 2,02V
+0,2V 2,14V
+0,3V 2,29V
+0,4V 2,43V

Az előző p35c-ds3r lapomnál ez nagyjából igaz is volt. De most van egy másik. Ennek ha +0,4V ra rakom, akkor 2,05V feszt kap a ram. +0,3nál 1,97V ot. Ez mitől lehet ? A konfigban nem változott semmi, csak a másik lap elfáradt :(

(#13247) Gorneck válasza .: JuSzT :. (#13246) üzenetére


Gorneck
titán

Más reved van...ha jól tippelek 1.0 vagy 2.0?!

Gorneck#1239

(#13248) Gorneck válasza bim (#13242) üzenetére


Gorneck
titán

Meggyüttem és végre lezárva minden vizsgám és pontot téve az napokban történt szórakozásra...

Gorneck#1239

(#13249) Gorneck válasza Mad_Boy (#13243) üzenetére


Gorneck
titán

hwmonitor

Gorneck#1239

(#13250) P00By válasza Gorneck (#13248) üzenetére


P00By
nagyúr

üdv :D Akkor minden rendben van, nekem jövő héten kezdődik újra :( Pedig téli szünet elött voltam utoljára :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.